Elite Turbo Muin trenažér - zkušenosti

25 nepřečtených
 • hfx9

  Vybírám si na zimu trenažér a padl mi do oka tento, právě kvůli své „údajné“ tichosti.

  Nemáte ho náhodou někdo pro víc reálných zkušeností?

  Díky

  0 0
  • jannk  

   taky hledam na zimu trenazer, na tenhle jsem se dival – a vadi mi, ze nema zadne senzory. Plus bez zadniho kolo → ani nemam kde umistit svoje senzory. Vim, ze to jejich aplikace nejak pocita, ale to mi prijde divne. Asi ten trenazer bude tichy, ale to me zase extra nepali.

   Varianta Elite Turbo Muin Real je zase nasobne drazsi (+kazeta) a nekdo tvrdi, ze do tehle trenazeru se karbonove ramy moc nehodi (coz ja nemuzu posoudit)

   Aktualne nejvice premyslim o ELITE Real Tour … ale fakt nevim

   Takze jsem ti asi moc nepomohl :)

   0 0
  • Breakpain  

   Ahoj,

   přidám se k tomuto dotazu …

   Sháním na doma trenažer, který produkuje minimum hluku … takže buď ergotrenažer a nebo trenažer pro klasické kolo s tím, že vyhodím zadní kolo, aby to zabralo co nejméně místa.

   Zaujaly mne ELITE:

   Turbo Muin Smart B+

   a

   Turbo Muin Real

   Může mi někdo říct, jaký je zásadní rozdíl mezi těmito typy mimo cenu (a pominu li Bluetooth …)?

   Oba umí to samé, jen u REAL verze se zátěž ovládá z PC (spustím si předdefinovanou trasu a dle stoupání klesání mi trenažer zvyšuje/snižuje zátěž?)

   Každopádně je to na rychloupínák, když pak přejdu na kolo s pevnou osou, znamená to, že jsem v háji? :)

   0 0
   • hfx9  

    Mám Turbo Muin Smart B+ (kvůli ceně jsem nebral Real verzi)

    Na ježdění v obýváku u TV to není, i přes moje představy o tichosti je žbluňkající voda hodně rušivá.

    Jinak spokojenost

    0 0
    • Breakpain  

     Ahá a umí to upravit zátěž automaticky dle nějakého softu (předprogramuju trasu a pak to mění zátěžú – nebo to je jen u REAL?

     0 0
     • hfx9  

      To je jen u real, tady řešíš zátěž převody, čím těžší tím vyšší zátěž.

      0 0
    • Byrhanzl1  

     Ahoj, pořídil jsem si stejný typ a mám problém s informacemi, které mi zobrazuje můj Garmin Edge 800. Ukazuje mi nesmyslnou rychlost i watty. Nemáte zkušenosti, jak to upravit?

     0 0
     • blaf  

      nemusi se to nejak kalibrovat?

      0 0
     • hfx9  

      Podle serioveho cisla snimače musíš nastavit nějaký koeficient pro průměr kola. Tuším nějaká hodnota 100 něco, je to popsanné v manuálu.

      0 0
      • johny.h  

       Jo včera jsem pro něj byl na poště, takže přes zimu budu taky blbnout. To nastavení je tady:https://www.youtube.com/watch?… Ještě jsem to netestoval, ale snad by to mělo nějak měřit i watty podle toho videa.

       0 0
       • Breakpain  

        Tvůj první trenažer nebo už jsi nějaký měl? Zajímalo by mne porovnání hlučnosti ;) …

        0 0
        • johny.h  

         Už mám válce i trenažér, ale bylo to dost hlučné, proto jsem se rozhodoval pro tišší mezi tímto a Elite Quobo digital kvůli použití automatické zátěže třeba podle tras z Garmina. Vyhrál ale tento, protože až si budu chtít naložit, tak prostě přeřadím a bude interválek, jaký budu chtít a taky bude asi o dost tišší. Jak jsem psal, ještě jsem ho netestoval. Radši jsem byl hodinu venku, dokud to jde.

         0 0
  • raf007  

   Ahoj, dva jsem teď prodával. Je to asi nejtišší trenažér co jsem měl možnost vyzkoušet. Tišší jsou už jen ergáče Kettler, ale to je jiná kategorie. Jeden zákazník chtěl nejprve Muin Real, ale ten v zápětí vyměnil za Muin Smart B+ , protože bez BT to neumí komunikovat s Apple hračkami. Jinak to umí to samé, ale pro 2016 je v nabídce jen B+. Na pevné osy se nepočítá.

   0 0
   • hfx9  

    Turbo Muin Smart B+ má i provedení na pevnou osu tuším, prodává se s přídomkem axle

    0 0
  • Breakpain  

   Taková hloupá otázka do pléna … po dobu cca 4 měsíců – budu 4× týdně jezdit na trenažeru (odjezdil jsem takhle už dvě zimy, takže to zvládnu). Zvažuju DD trenažer – tedy například MUIN. Vzhledem k tomu, že jsem nucený strčit kolo do chodby, tak ji defakto „ucpu“. To znamená, že pokaždé musím přinést kolo, upnout zadní rám do trenažeru a po dojetí ho sundat a odnést pryč.

   Jak se na takovou manipulaci budou tvářit patky rámu? Sice budu upínat „zimáka“, ale i ten zimák něco stál a pořizovat další kolo nelze – už není kam ho dát.

   Pokud tohle není chytrý způsob, tak se prostě vrátím ke klasickému upnutí do trenažeru i se zadním kolem (Kinetic).

   Něco mi říká – že to patky asi nevydrží a je to blbost, ale rád se nechám vyvést z omylu ;-) …

   0 0
  • jannv  

   Ahoj, ať nezakládám nové téma…

   Měl jsem možnost nedávno vyzkoušet právě Real Muin, který má vynikat tichostí. Bohužel to šplouchalo, a při vyšších otáčkách začínalo hučet. Zkoušel jsem i klasický trenažer, do ktereho se upne celé kolo i s gumou. A byl výrazně tišší.

   Na netu najdu recenze kde většina trenažeru má 79 – 82 Db. hluku. = informace pro mě na nic.

   Jsou turbo trenažery bez zadního kola tišší, nebo ne ?

   0 0
  • Krejza  

   Asi 80 hodin zkušeností z tímto trenažérem.

   Koupil jsem použitý včetně senzoru Misuro, netuším, kolik má najeto.

   Pocitově není extra hlučný. Srovnání mám pouze se spinningovým kolem Insportline. Oproti němu je hlučnější, ale ne o moc.

   Před asi 10 hodinami začal občasně až stále hučet, doprovázely to vibrace do pedálů. Po rozebrání vůle na ložiskách. 3 ze 4 ložisek jsem vyměnil. Poslední se zdá zatím v pohodě, díky umístění navíc ho bude problém vyndat. Gufero se taky zda ok a neteče. Řemen má o 15mm více oproti udávané délce, bez mechanického poškození, napínák je skoro na maximu.

   Po výměně ložisek je vše tiché, pouze slyším olej a řetěz.

   Velkým rozdílem je ale potřebná síla k dosažení stejných wattů, která je teď znatelně menší. Vím, že senzor to pouze přepočítává a neměří skutečné watty. Ukazuje stejné watty při stejných převodech a kadenci. Přikláním se tedy k vysvětlení, že stará ložiska dávala odpor navíc.

   Netuším, jak skutečné hodnoty senzor dává, nemám jiný wattmetr pro porovnání. Ani mě to moc nezajímá, nemám ambice mít rekordní hodnoty ani jezdit virtuální závody. Pro intervaly a zóny to je dostatečné.

   0 0
   • Mig_all  

    Na kolik to vyšlo?

    0 0
    • Krejza  

     150,– Kč za tři ložiska. Byla by i levnější, ale pošta by je zpátky prodražila.

     Ještě budu shánět řemen a kolečko napínáku. Je mírně poškozené.

     0 0
   • LukasSusty  

    Nevíte co za typ oleje je uvnitř trenažéru? Díky

    0 0
    • Krejza  

     Netuším, nikde jsem typ nenašel. Až bude potřeba příště, zkusím použitý tlumičový 5w nebo 7,5w.

     0 0
    • RadekNáhlík  

     Když jsem měl problém s únikem oleje způsobený vadným těsněním, velmi ochotně mi z elite poslali celou sadu (olej + těsnění) zdarma, asi do dvou dnů to bylo u mě. Stačilo myslím vyfotit seriové číslo.

     0 0
    • RadekNáhlík  

     Když jsem měl problém s únikem oleje způsobený vadným těsněním, velmi ochotně mi z elite poslali celou sadu (olej + těsnění) zdarma, asi do dvou dnů to bylo u mě. Stačilo myslím vyfotit seriové číslo.

     0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.