DT XR 1501 29 - zapletená alternativa

12 nepřečtených
  • reza.traktor

    Rozhlížím se po nových kolech na 29 HT. Do dlouhých kopců, nejradši tedy okolo kila a půl.

    Referenční jsou DT Swiss XR 1501, ty má bike-discount.de v mojí verzi za 679 eur. Zajímá mě, jestli si můžu netovárním zápletem pomoct k něčemu lepšímu – tedy třeba tužšímu nebo odolnějšímu při zachování hmotnosti, nebo dejme tomu znatelně lehčímu při zachování odolnosti atp.

    Požadavky: 15/12×142, náboje DT 240s (na těch po zkušenostech se vším možným v zásadě trvám), XD ořech. 70 kilo, z kopce dolů bohužel spíš dost neagresivně. Odolný kola na běžnej provoz mám (OEM DT Swiss).

    Renomovaní zaplétači dostupní v „okolí“ nabídnou v této váze folklórní kombinaci 240s/CX-Ray/Crest, chtějí tak 800 eur. Vůbec nejrenomovanější a všude chválený Asterion pak nabízí prý ekvivaent na vlastních nábách Aivee a ráfcích, o kterých nikdo nic neví (ale jsou lehčí a podle Asterionu tužší). Váha při CX-Ray plus mínus autobus stejná.

    Takže dotaz: bude netovární záplet za o něco vyšší cenu lepší, nebo mám skočit po DT?

    A nebráním se samozřejmě návrhům místních pletačů, kdyby to někoho zajímalo a chtěl mi k tomu říct něco víc. Podmínkou možnost zaslání mimo ČR.

    0 0
    • Hnoj  

      Vzhledem k tomu, že Asterion je FR firma, jde o zaslání do Francie? To totiž může celou věc docela prodražit…

      Jinak zcela reálně se dá bavit o milionu výpletů. Klidně i ráfky FRM EVO 29er a nebo nové RYDE Trace XC21 (příští týden budu plést 650b) a pod.

      Jinak 800euro za tamty kola mi přijde jako pěknej nesmysl…

      0 0
      • reza.traktor  

        V mém případě do Belgie, ale to asi na ceně poslání nic moc nemění. Představu moc nemám.

        Nevidím do toho technicky, tak jsem koukal jenom na ráfky, kterejch jezdí dost a je k nim na webu více uživatelských info. Ale celkem rád se nechám přesvědčit.

        0 0
        • Hnoj  

          Tak pošta do Belgie 4kg balíku je cca 850Kč s ČP. S komerční služnou to asi bude podobný.

          Naplést se vážně dá kde-co.

          Dneska mi dorazily nový RYDE a vypadaj fakt dobře. Bohužel je to první pár, takže bůh ví…

          Ale v podstatě všechny TOP kola se daj naplíst za cca 16–17tis. kč.

          0 0
    • mr.garisson  

      Trošku se přiživím na tomto vlákně. O víkendu jsem na závodech bouchnul přední ráfek na těchto kolech XR 1501 Spiline One 29. Docentrovat nejspíš nepůjde (zatím jsem neměl čas), sice to není brutalita, ale hází.

      Rád bych si předběžně vyhledal náhradní díl, kdyby to bylo potřeba přeplést. Jediný náhradní ráfek, který připadá v úvahu rozměrově je" DT Swiss XR 331":http://www.kupkolo.cz/…2x20_z96256/?…

      Můj dotaz zní. Nevíte ještě o nějaké alternativě, která by byla vhodná? Tubeless Ready, nízká hmotnost.

      0 0
      • doubleingram  

        Taky bych uvital nejaky tip, rafek dostal vcera ranu z milosti a potrebuje nahradit.

        Predem diky.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.