• eMTeJe

    Chcel by som poprosit o radu, vazne uvazujem nad tymto setom kolies

    http://www.actionsports.de/…::39390.html

    Pojde to na 120/120 rychle zjazdiky bez prasacin, semtam mensi skok. Hmotnostne som na limite – 92kg, preziju to tie rafy?

    Pomer cena/výkon je ok? Alebo radsej v tej cene nieco zapliest na mieru?

    Dakujem za názory.

    0 0
    • John Tequila Lemon  

      Za SEBE říkám, že náby OK, dráty asi taky OK … záleží za kolik to máš … dovedu si představit cenu za jakou to není OK … dal bych jiný ráfky, vybral bych si z nabídky NoTubes – kerej, tak to záleží jak moc to hodláš „prasit“.

      0 0
    • John Tequila Lemon  

      Oh … teda pardon ze sem nebyl presnej dle dotazu … zapletl bych to ;-)

      0 0
    • John Tequila Lemon  

      Oh … teda pardon ze sem nebyl presnej dle dotazu … zapletl bych to ;-)

      0 0
    • scret  

      na moje jezdeni pri zdvihu 120/120 a vaze 77kg bych si to asi nedal… ale nemuzu vedet jakym stylem jezdis ty:)

      0 0
    • maajkee  

      dt 370 + x400 + dt comp jsem jezdil se svýma 100kg na HT a zvládlo to i dost prasáren a dostalo to dost kopanců do zadku a všechno OK.

      0 0
      • Vilém  

        No vidis a ja bych z tech rafku mel pri jeho vaze strach, protoze DT rafky povazuju za vcelku blato.

        0 0
        • maajkee  

          Bláto určitě ne :)

          Když to zvládlo v pohodě mě, u něj bych se určitě nebál, XR400 nejsou žádná velká gramařina a jsou svařovaný, není čeho se bát i z bottica mi psali, že do těch 100kg nebývá žádnej problém i když ofiko je max doporučená tuším 90kg.

          Ono taky dost záleží jaký má člověk pláště a jakej tlak.

          0 0
          • Vilém  

            Zadna gramarina rikas? Takze 400g a jeden z jejich nejlehcich rafku ti neprijde jako gramarina?

            Za blato je povazuju jednak podle toho, jak se chovaji pri zapletani a jednak po prakticke zkusenosti s jizdou na nich.

            0 0
            • maajkee  

              Dělají mnohem lehčí ráfky, tohle jsou v podstatě jen starý dobrý 4.2D.

              Při zaplétání jsem s jejich chováním neměl teda sebemenší problém, by mě zajímalo jak se divně chovaly tobě? V čem se to projevovalo?

              A jak říkám, se svýma 100kg jsem na nich najel asi 2000km ke konci sezóny, rozhodně jsme je nešetřil. Oproti RM5 byly ty kola mnohem tužší, jen jsem je klasikcy po pár set km docentroval a pak už držely.

              Jak říkám za mě naprosto v pohodě ráfky.

              0 0
              • eMTeJe  

                pre mna velmi hodnotny koment, s tou tuhostou si ma potesil. v plnej palbe mam max. 96kg a prasit s nimi nebudem.

                myslis ze za tych 270eur / 6900CZK je dobra cena? Velmi v tom prehlad nemam, sledujem to iba poslednu dobu ked som zistil ze potrebujem nove kolesa na sezonu.

                0 0
                • maajkee  

                  Za tuhle cenu bych to z těch dílů nakoupených za VOC nepostavil, takže cena myslím v pohodě.

                  0 0
              • Vilém  

                Mnohem lehcich rafku moc nemaji, duralovej je lehci jen XR350.

                Ty stary dobry 4.XD taky rady praskaly u ventilku.

                Proti RM5 logicky tuzsu budou, je tam o tretinu vic dratu.

                Pri zapletani proste citis, ze rafek klade znatelne nizsi odpor pri dotahovani vypletu, pripadne docentrovavani, nez rafky jinych vyrobcu podobne kategorie.

                0 0
    • eMTeJe  

      este jedna vec, daju sa aj tieto naby prerobit na 9/10 mm RU?

      0 0
      • Vilém  

        Koukni do manualu.

        Co jsem tam koukal, tak predni predelat nelze, zadni lze (bud uprava koncovek, nebo jejich vymena).

        0 0
    • martinpav  

      Asi by som skor išiel do týchto:

      http://superstar.tibolts.co.uk/…uct_info.php?…

      Cena velmi podobná, ráfky výrazne odolnejšie, možnosť prestavby nábojov na akékoľvek osy, proste samé výhody a sociálne istoty :). Náby su novatec 8XX.

      0 0
      • eMTeJe  

        dik za link, nie je to zla ponuka, aj 9/10 QR su tam za dobre ceny :)

        skoda ze ten set neponukaju aj s Arch. Flow mi pride uz zbytocne odolny co sa prejavi aj na vahe, Crest je v specifikacii tiez cisto XC raf ako XR400. Vyhoda je ze ma vnutornu sirku 21mm.

        tie naby su nejake custom? O novatecu tam nepisu nic..

        Tak idem nieco pohladat o Creste, skusenosti atd..

        0 0
        • martinpav  

          Náby nepriznávajú ako novatec ale podľa tvaru a rozmerov to na ne sedí. Keby tam boli archy tak už ich mám doma. Ale za tú cenu asi obetujem aj tých 50g/ráf. Ono, kde nie sú nohy, 50g nepomôže :).

          0 0
          • McBlacky  

            já slyšel, že ty náby jsou Chosen

            0 0
          • eMTeJe  

            neviem ake kolesa hladas ty, ja som este skusal vyskladat z ich komponentov – evo hubs, XC430 rims, sapim race vsetko v ciernej vychadza 210eur, s oskami 9/10 QR 230eur. Len zase tie ráfy v nasich koncinach velika neznama..hmotnost cca. 1750g :)

            0 0
            • PatrikL  

              len poštovné bude potom pár desiatok eur pravdepodobne, možno by sa viac oplatilo zobrať tie náboje (čo bude cenovo mierne cez 100€ bez QR, nie?) a nechať zapliesť u nás s nejakými overenými ráfikmi…

              0 0
              • eMTeJe  

                mierne cez 100e vychadza na 120e :) a praveze tie QR chcem brat od nich, su za dobry peniaz.

                inak skusal som prejst az po potvrdenie objednavky a zobrazovalo cenu za postu 5 libier, asi bude niekde zrada, v jednom vlakne som cital za kolesa 26 libier do CR. Nepredpokladam ze by doprava zlacnela.

                0 0
                • PatrikL  

                  „NOTE: large items Eg Wheels and rims have additional courrier charge outside UK mainland.Email for postage prices for cranks, wheelsets etc outside UK mainland.“

                  http://superstar.tibolts.co.uk/shipping.php…

                  0 0
                  • eMTeJe  

                    no to som si nevsimol, ak dobre rozmiem treba sa info mailom na cenu.

                    celkovo v kolesach prehlad nemam, az teraz sa trochen dostavam do obrazu, nevies prosim kolko vychaza na SK vypletanie? /keby som uvazoval len o nabach, treba to preratat z kazdeho uhlu :)

                    0 0
                    • martinpav  

                      Problém ani nebude vypletenie ale vypletač. Chce to niekoho so skúsenosťami kto ti to napne rovnomerne inak sa ti to bude srať.

                      Objednávku zo superstaru by sme mohli prípadne spraviť spolu, možno by sa dalo ešte ušetriť na doprave cez dolphitransport.

                      0 0
                      • eMTeJe  

                        prisiel mail zo superstaru, postovne na kolesa do SK 12 libier, takze to je este v pohode. Pozeral som cennik dolphitransport – manip. poplatok 7e + doprava do 5kg 15,30e teda ziadne terno :)

                        takze zatial beriem superstar variantu, aneb pokracujeme v hladani :)

                        0 0
                        • martinpav  

                          Tak cena za dopravu je v pohode. Asi zoberiem flow-y a nebudem špekulovať.

                          0 0
            • martinpav  

              Hľadám niečo na X12 :). Už mám jedny kolesá so ZTR Arch, len som menil kostru a nesedí mi zadná osa a nedá sa prerobiť. Hľadám niečo podobné na bezproblémovú prevádzku bezdušákov.

              0 0
    • škarohlíd  

      DT X400 mám právě na reklamaci, po 8,5 kkm 6 cm prasklina, přitom poslední 3 měsíce v lehkém terénu, vážím 85 kg. Vzal bych něco odolnějšího.

      0 0
      • maajkee  

        Asi blbě zapleteno a nebo jsi se na něj škaredě podíval :)

        0 0
      • eMTeJe  

        no uz som z nich trosku vytriezvel, do DE to posielat by sa mi nechcelo.

        0 0
      • Evilcleaner  

        všechno jednou praskne:-( tohle je ale docela brzo, zase je otázka jakou sadu to dostávalo celou dobu, jaké tlaky…

        0 0
        • škarohlíd  

          No v terénu jsem najel do podzimu max 1,5 – 2 kkm, od té doby trochu ostudně hlavně do práce polňačky a asfalt – to pravda foukám 40–50 psi, všimnul jsem si toho při výměně pláště – 2 dlouhý široký trhliny z boku a zevnitř kolem ventilku. Kola koupený komplet DT Swiss dráty i náboje na novým kole.

          0 0
          • Evilcleaner  

            50psi je na takový ráfek už docela sada.

            0 0
          • kubad  

            85kg je těsně pod váhovým limitem ráfku – 90kg k tomu foukání blízko maxima a problém je na světě

            0 0
      • mirabike  

        taky jsem o nich uvažoval (lehce přes 80kg) – potřeboval jsem na 120/120 a 15mm/X12 a bylo mi odborníkem řečeno, že po cca 5–6000km prasknou.. Šel jsem do XM450 (novinka 2012), náboje HOPE PRO2 evo a DT Supercomp – zatím jsou nový (cca 200km) ale přijdou mi super tuhý..

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.