DT SWISS x1900 spline nebo FULCRUM RED POWER 29 XL

20 nepřečtených
  • smizo

    Přemýšlím,že bych vyměnil kola a podmínka do budoucna je redukce na 15mm osu!Obije kola mě zaujali a přečetl a našel sem o obou dost,ale nevím pro který se spíš rozhodnout,cenově je to dost podobný,skoro stejný? Co by kdo poradil,bral?

    0 0
    • Bafoon  

      fulcrum bych zkusil :)

      0 0
    • maajkee  

      Já jsem pro DT, víc drátů, lepší servis.

      0 0
      • ememem1  

        vic dratu je argument o nicom, nic tuhsie jak fulcrumy asi neni (skusenost + vysledky x testov kde kade, myslim take kde aj nieco naozaj merali).

        servisovatelnost – jak sa to vezme, ked mas par dratov vo forote tak to neni problem, zahnat ich ad hod chvilu trva rovnako ako ine nahr. diely (pokial zrovna nebyvas napr v breclavi) a moc lacne to teda neni.

        0 0
        • maajkee  

          Dráty na ty DT swissy koupíš všude, stojej pár korun, když jeden drát praskne, celkem v pohodě dojedeš dál. U Fulcrumu už je to horší, pokud to prdne na levý straně, tak je vymalováno, můžeš jít na vlak (mluvím z vlastní zkušenosti).

          U těch DT rozhodně nebude problém s tuhostí.

          Navíc tyhle fulcrumy mají přes 2 kila, takže žádnej zázrak.

          Pro mě jediný plus je možná cool efekt, ale i to je spekulativní.

          Ale je to každýho věc. Já jen prezentuju svůj názor. Já mám prostě radši klasický záplety alá DT.

          Takže ty si mysli co chceš, já si myslím co chci.

          0 0
          • ememem1  

            Navíc tyhle fulcrumy mají přes 2 kila, takže žádnej zázrak – podla katalogu 1915, DT 1945

            ku zbytku – tvrdil som snad nieco ine? :-)

            0 0
            • maajkee  

              U DT hmotnost cca sedí. Fulcrumy dle praxe pár gramů přes 2 kila.

              Ale to je to poslední co jsem řešil.

              0 0
              • ememem1  

                jako ze fulcrum dle praxe ma o 100g viac jak v katalogu? mam dvojo a sedi to +/- par gramov.

                0 0
          • kubad  

            jasné dráty s přímou hlavičkou v naprosto atypické délce mají všude trolooo :D

            0 0
    • smizo  

      Koukám zatím mi nikdo moc nepomáhá :D nějaký zkušenosti od více uživatelů?

      0 0
      • Azmir  

        Na bf nikdo nejezdí kola přes 1500g natož něco co má 2 kila, si na špatné adrese :o)))

        0 0
      • maajkee  

        Jako v čem bys ještě víc chtěl pomoct?

        Pojedou oboje cca stejně, tuhost bude ± stejná. Fulcrum má dražší dráty, oboje maj průmyslový ložiska.

        Takže z toho vychází kup si jaký chceš, nejsou to žádný nějaký extra kola ani jedny, ale nejsou to ani uplný šmejdy.

        Já osobně bych něco málo přidal a zaplet bych ráfky wtb frequency, novatec nebo sram X9 náboje, sapim race dráty a bylo by to o něco lehčí a bezproblémů použitelný na bezduše.

        0 0
        • pI3rre  

          +1

          0 0
        • ememem1  

          je fakt ze ked uz fabricke zaplety tak vyssi level, inak je s tym naozaj viac otravy jak uzitku.

          0 0
        • smizo  

          všichni by vždy přidávali něco málo,jak tak koukám :D :D :D maajkee: když už takový záplety jak radíš na nábojích sram či novatec,četl jsi,že to chci konvertovatelný na 15mm osu? to abych si vyplétal pak další kola..

          0 0
          • maajkee  

            Však novatec dělá přímo přední náboj 3 v 1, sram X9 koupit přední na 15ku a nechat udělat adaptér. Každopádně by rovnou pořešil vidlici a rovnou dal nějakej náboj na 15ku.

            0 0
            • smizo  

              to budou záplety pro dvě kola,tak proč bych řešil vidlici??

              0 0
            • smizo  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
              0 0
    • Reed  

      když koupíš x1900, budeš je mít v předu na 15 a zadek 14212. Součástí balení je pak sada koncovek s klasickýma upínákama. Model 2014 už má na zadním 4× ložisko 6902, takže nába bude tuhá dost, rotor už má i 3 praporky.

      0 0
      • smizo  

        omlouvám se ty X1900 jsou 2013 a předek je ru/15mm a zadek taky ru

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.