DT Swiss Spline 1900 x RaceFace Turbine 29"

24 nepřečtených
  • JudyN15

    Přemýšlím o malém upgrade za Mavic Crossride a řeším dvě varianty..:

    1. DT Swiss Spline 1900
    2. RaceFace Turbine

    Cenově i váhově jsou na tom podobně, RF jsou o 1mm širší, ale to mi nepřijde tak podstatné.

    DT mám na všech ostatních kolech, tak jsem spíš přikloněný pro DT, i z toho důvodu, že dostupnost dílů a servisu bude u DT lepší.

    Řekněme že se bavíme o cenách okolo 5000,–Kč.

    Na druhou stranu RF jsou širší a asi o 80g lehčí…

    Výměnu řeším jednak kvůli přestavbě na 1×11 – XD ořech (nyní mám shimano) a taky chci řešit bezduše a to na Crossridy nemá smysl…

    Díky za konstruktivní debatu ;)

    Anketa: Jaké kola byste vzali:

    0 0
    • JudyN15  

      Ještě jsem zapomněl dodat, že se jedná konkrétně o DT Swiss Spline X1900.

      0 0
    • Kamilac  

      mám na bajku DT Swiss x1900 spline sice 27,5 a jsem max spokojený, ale je pravda, že jsou to trošku těžítka. Na CX chci kupovat taky nový kola a asi pujdu taky do DT asi tyto DT SWISS R 24 SPLINE DB.

      0 0
    • peky  

      DT X1900 na bezdusich, rok najeto cca 6000 km. Vse funguje, bez problemu, bez servisu, centrovane na koci sezony. Jezdim lehci teren, KPZ a 1–2× rocne Krkonose. Mohu doporucit.

      0 0
      • stanik48  

        Pánové, jaké jsou na těchto kolech ráfky a náboje? Náboj je dt 350tka? Nemůžu to nikde najít, díky

        0 0
        • Vilém  

          Mas to na strankach vyrobce.

          jako 350ka to neni, je tam rohatka/zapadky.

          0 0
          • stanik48  

            No právě že neni,je tam jen napsáno že naba obsahuje 3 ocelové praporky, což po projití fóra ukazuje na 370,které by měly být taky v pohodě

            0 0
            • Vilém  

              Na stranky jsem se dival a je to jako ikona napravo od fotek kol, taky v popisu pisou „pawl hub“. Je tam na obrazku zubatka a zapadky, 350 ma tzv ratchet system a ten ma ikonu jinou. Dalsi moznost je kouknout do jejich servisnich manualu, kde budou naby komplet rozkreslene.

              No a nakonec bych jako indicii bral to, ze tezko daji do zapletenych kol v cene nejakych 6tKc naby, ktere stoji stejne jako cela kola.

              0 0
              • stanik48  

                Ano,také jsem to uz odvodil z ikonky.. Díky

                0 0
              • Rubi  

                namaji to az ty nove? mam dojem ze predesle modely mely rohatky az od 1700 oznaceni

                0 0
                • figur  

                  Ano X1900 Spline 2 mají náby 370 s třema praporkama a ráfek nespíš X392 . X1700 Spline 2 mají náby 350 (rohatka+západka) a ráfek nejspíš stejný.

                  0 0
        • Rubi  

          370 bych rekl

          0 0
      • kerim  

        Dával jsi novou pásku nebo těsní ta originál co na nich je? Dík

        0 0
        • stanik48  

          zatím jsem nedával nic, kola přišly dnes. zatím váhám, zda to přestavět na bezduše, spíše zatím ne. v ráfkách není nalepená žádná páska, je tam ale přibalená originál, která se musí nalepit, tak buď tam dám tu nebo koupím druhou…

          0 0
          • kerim  

            to bylo na Pekyho. Já je koupil sundaný z kola a je tam nalepená taková černá, jakoby textilní páska. Zkusmo jsem jedno nahodil bez tmelu, v pohodě velkou pumpou, ale za 10 minut prázdný. Tak nevím, jestli tam nemám rovnou nalepit TESU.

            0 0
        • peky  

          Pardon trosku opozdene..... Ne zadnou jsem nedolepoval. Byla nalepena original.

          0 0
          • kerim  

            Ještě bych se zeptal, jaké jsi použil ventilky, tam tuším můj problém :-(

            0 0
            • peky  

              Z počátku obyčejné (obdelníkové), chvilku jsem se s nimi trápil. Bylo vidět, že kolem jednoho prolíná mlíko. Zjistil jsem, že sem ho špatně usadil do ráfku…ale už se mi s nimi nechtělo trápit. Vyřešeno ventilky s kulatou hlavou od Schwalbe.

              0 0
    • JudyN15  

      Nechci zakládat nové téma :

      Mám kola RaceFace Turbine 29" , zadní nába na 142×12 a potřebuji 10×135 (5×135 RU).

      Sháním redukce na tato kola – do zadního náboje.

      Nemáte někdo navíc na tyto náby přestavbový kit?

      Děkuji!

      0 0
    • FilipVM  

      Zdravím, chtěl bych si udělat radost výměnou kol na novém kellys gate 50 (profil) na vsehochuť lítání s partou, nějaký ten hobby marathon. Současná kola mají váhu k 2100 g, ráfek 19 mm. Chtěl bych něco na využití pro pláště 2,0 – 2,25, většinou jezdím 2,1, vážím 75 – 80 kg, víc snad nebudu :)

      Zvažuju DT SWISS X 1900 SPLINE (7 800 kč), fulcrumy spíš ne kvůli dostupnosti dílů, ale pokud by se dalo v kvalitě DT zaplést něco levněji, třeba do 7 000 Kč, šel bych do ručně vypletených kol. Pokud by se ušetřil kromě peněz i nějaký gram, jedině dobře. Zajímá mě, jestli má vůbec s uvedeným předpokladem cenu posílat někomu na ruční záplety poptávku. Díky.

      0 0
      • stanik48  

        Já mám na svým Kellys thorx DT m 1900 a jsem naprosto spokojený.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.