• Milgorn

Ahoj.

Zvazuji upgrade zapletu u meho carbon ht superiora, za neco lehciho a tuzsiho nez jsou ty tezitka v nadpisu. Urcite nechci jit do vyssi rady DT, nebot nejsem z tech, kteri dobrovolne kazdou vyjizdku podstupuji lobotomii, ten hlasity cvrk mi docela vadi. U sveho druheho kola jsem loni upgradoval giant xct na Mavic XA Elite a razem se z tezkopadneho slona stal obratny svizny tank, nehlede na to, ze Mavic ma krasne tichy a kultivovany cvrk. DT rady 1900 na me pusobi svym vrezrenim i celkem lacinym dojmem, ale to je jasne u zakladni rady. Logicky mi po kladnych zkusenostech padly do oka zase mavic:

https://www.koloshop.cz/…la-2021.html

Jezdim na tom bezduse schwalbe 2,25 sire, takze vnitrni sire 25mm celkem ideal. Nekdo nejake zkusenost s temito Mavicy? Popr jiny vyrobce? Pozadavek tuhost, vaha kolem 1600g, tichy zadni naboj.. je to pevnak, jezdim s tim hlavne zpevnene cesty, max polnacka ci sotolina, na bagdad mam Trance a vazim 68km, takze prednost ma jezdivost pred neznicitelnosti.

0 0
    • Gaper  

DT 370 je hlasitější jak namazaná 350 co má rohatky. 350 bych řekl že je i tišší než ID360 od Mavicu. Takže mi to nějak nevychází s tím zvukem. Každopádně 18k za skoro 1600g kola resp. 18k za ušetřených 300g, nic moc.

0 0
      • Milgorn  

No vymenit naboj za 4tis plus prepleteni taky zadna hitparada..

0 0
        • Milgorn  

Oni ty Dtcka by se cca za 6000 prodali, takze se jedna o investici 12k. Jinak ten id360 je tizsi bez cokoliv co jsem zatim slysel.

0 0
          • Gaper  

Nebudu ti to tu plevelit, zpět k tomu co koupit. Já bych buď vzal levnější lehký alu např. pancho + DT v Bikepart, nebo šel rovnou do karbonu…

0 0
      • mr.antik  

350 je opravu hlučná dost pokud není, čerstvě namazaná. V 18POI variantě je to v pohodě ale v 36 už to rozhodně není příjemný náboj.

Namazání mi vydrží tak 1, max 2 krátké vyjížďky.

0 0
        • plzakj  

350 je v zakladu 18POI a ta varianta je dostatecne ticha i na silnici.

0 0
          • tonik666  

Mám 350 a v 18POI je to v pohodě jak na biku tak na silnici. Jsem zastánce tichých nábojů.

0 0
            • 01carbon  

rohatky 18 jsou dvoje – plný materiál (jsou tišší) a odlehčené (jako 36 a 52) ty jsou hlučnější – mám oboje.

0 0
              • plzakj  

Aha, to jsem nevedel. Je fakt, ze ty 36ky mam taky odlehceny. 18ky mam plny.

0 0
    • POC74  

Resim stejny problem…mam ztr rapid z 2014 a chtel bych nove kola a tamty nechat na zimu. Chtel jsem X 1900 co mas a ted jsem nasel Dtswiss GR 1600 25 kola. Mam problem ze postavit kola ted nejde, nejsou 15*100 12 142 naby. Chtel bych novy jaro – podzimni kola a polepsit si a udelat radost. Vsude jsou jen boost.

0 0
    • Gwaihir  

Tohle mě zajímá, taky mám na můj vkus moc hlučné x1900.

0 0
      • Cavendish  

Protože X1900 mají náboje DT 370 a ty mají klasický praporkový ořech. A ten je hlučný téměř vždy.

0 0
        • novas752  

370 zrovna patří k těm tišším praporkovým nábojům. Spousta jiných dělá daleko větší bordel. Hope, Novatec, NS Bikes…

0 0
          • Motyll  

Při dnešním provozu na cyklostezkách a pěšinách v okolí měst je cvakající nába spíš plus :)

0 0
            • MartyM  

Presne, na kole s dt zvonim minimalne a to uz jsem slysel i hlucnejsi kusy. Jednou jsem zahakoval silnicare a ten pred sikanou kdyz prestal poprve slapat tak jsem se az lekl. 

0 0
      • RUSH  

Možná by stačilo to jinak namazat…

0 0
    • Milgorn  

Tak uz jsem taky objevil stranky bikepart.. najednou se mi znacne rozsiril obzor.. nevite nekdo, jak jsou na tom naboje Tune a Panchowheels s hlasitosti cvrku, ve srovnani treba s tim urvanym Dt 370? Vazim 68kg, tak bych asi mohl jit s klidem i do zapletu s limitem 85kg..

0 0
      • novas752  

Tune je hlasitější, Pancho nevim.

0 0
        • TK75  

Pancho je stejně jak Bitex… plnější zvuk než Novatec

0 0
      • plzakj  

Hele DT370 je fakt hnus ve srovnani s DT350 se zakladni (18z) zubatkou. Rve akorat 36 nebo 54. Poslechni si to u nekoho nebo koukni na videa na YT.

0 0
        • Atilla  

36t není o moc hlasitější než 18t. Jen zvuk je jiný. Nejtišší je shimano a pak DT jinak je snad vše hlasitější.

0 0
          • plzakj  

Ja ten zvuk 36z zboznuju… na mtb. Na silnici/garvelu by mi to sralo. Tam mam 18z

Mel jsem praporkovy aksia – ty byly tichoucky. Ale tezky. Ted mam na silnicni plaste praporkovy fulcrumy a ty cvakaj dost. Ale jde to. Urcite min, nez dt370.

0 0
      • adam1  

Pancho je takový jemnější /kultivovanější

0 0
    • Milgorn  

Nakonec takhle: https://www.kupkolo.cz/…021_z110941/

Dojdou asi v pondeli, budu je chtit co nejdriv projet, dam pak echo, ale cekam, ze to bude to same jako u XA Elite co mam na Trancu. Tzn proti DT: TICHO

0 0
      • tonik666  

Tak Mavic musel okopírovat zubatky od DT Swiss, aby jejich náboje za něco stály.

Jejich předchozí náboje s ITS-4 ořechy byly hrozné.

0 0
        • Milgorn  

O tom vím prd, jen jsem se docetl, ze maji v tom svem naboji gumovy krouzek jako tesneni.. proto je ten cvrk takovy tlumeny..

0 0
      • Gwaihir  

A slibujes si od toho i něco jiného? Vahove to bude stejně, ne? Mě teda u x1900 vadí, že ten náboj nezabere hned, ale kousek šlapu jakoby naprázdno. Ale možná je to jen můj pocit, možná je to vlastnost.

0 0
        • Milgorn  

Slibuji si od toho i vyssi tuhost, ty XA co uz mam maji taky rafek maxtal plus stejny naboj/orech jako ty crosmaxy, no a kdyz sednu na Trance s mavicama, tak mam proste vic pocit, ze to jede samo nez u superiora na dtckach.. pritom je to kolo allmountain/trail.. s tema Dtckama mam pak proti tomu pocit, ze mam pod sebou houbu, o kravalu nemluvě.. jako kdyz jezdim vic vyjizdek po sobe dt, tak si celkem zvyknu, ale jak projedu giant na mavicach a zase se pak vratim na dt, tak mi to rve usi a i pocit z jizdy je horsi. Muzou na tom mit podil i odlisne plaste, na trancu mam maxxis forekaster/rekon. Na supovi ted mam schwalbe racing ray/thunder burt. Oboji bezduse. Ale jsem presvedceny ze ten rozdilny pocit je zapletama.

0 0
        • Milgorn  

Jo a vahove s tim co jsem objednal je to asi 200–250g minus, coz neni zadna hitparada, ale aspon neco..

0 0
    • MatyW7U  

Ahoj, nejtišší systém má aktuálně Shimano to je za jízdy naprosté ticho (pokud náboj zrovna funguje ne vždy tomu tak je).

Jak ID360 tak DT350/240/180 mají podobné systémy u mě vždy vyhrálo dt swiss jednoduchostí servisu a dostupností nahradních dílu to pro mě byl požadavek č.1

S ID360 nemám zkušenost ale na silničním mám DT240 a na horském HT mám DT350 obojí 36zubů používám originální vazelínu DTSWISS. Po namazání jsou skoro neslyšitelné vždy velmi záleží v jakých podmínkách se budeš pohybovat u silnice mi to vydrží celou sezónu,na horském mažu 3–4×( hrubý odhad mazal jsem 2× a mám je půlrok cca) jedná se o práci cca na 15minut když už víš co dělat napoprvé to jistě bude nadéle. Jinak 18z systém vydrží namazaný (tzn neslyšitelný déle).Zde na fóru mi bylo doporučeno bikepart.cz a jedna velké spokojenost kola perfektně zapletena, 4000km a na kola nemusím sahat.

Mám tyto (řekl jsem si když už investuji tak aspoň pořádně a byl to supr nákup=obrovský rozdíl a vím že kolo změním za pár let ale kola zůstanou)

https://www.bikepart.cz/…apim-cx-ray/

ale nebál bych se ani těchto

https://www.bikepart.cz/…t-swiss-350/

0 0
    • Milgorn  

Pocteni: https://www.bikecentrum.cz/…-do-detailu/ k id360

0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.