• gazman

    Dobrý den.

    Ptám se,má někdo zkušenosti s novým DT SWISS EX 500? Stávající EX 5.1d jsem odrovnal během dvou dní DH ježdění a tak scháním náhradu.Má smysl prubnout nahradit ho EX 5tistovkou,nebo radši rovnou MAVIC 721 či DT FR 600,popř něco jiného do 600g max.

    Děkuji.

    0 0
    • mr.antik  

      Já mám EX500 a je to to samé (čili pro mě dost dobré), ale asi potřebuješ něco víc DH…

      0 0
    • Honza321  

      500 je 5.1 s novým polepem! a na DH tyto ráfky opravdu určené nejsou :-) Jestli u nás seženeš Mavic ráfky, tak jsi kouzelník!

      0 0
      • gazman  

        U nás nakupuje jen zoufalec:-)

        0 0
        • Honza321  

          ano to je vizitka pána KA_STAR a neustálým mlžením této situace kde je vlastně problém aneb to vypadá že Mavic žádné samostatné ráfky ani snad nemůže vyrábět když nejsou k sehnání a ono je to docela jinak :-(

          0 0
    • Attila  

      A co Syncros FR DS 32 RIM

      http://www.syncros.com/rims.htm

      0 0
      • gazman  

        No vypadají pěkně i šířě a váha je super,teď ještě pročíst nějaké recenze.

        0 0
        • Attila  

          nebo ještě equalizer 31

          http://www.sun-ringle.com/…ountain.php5

          0 0
          • DaSnail  

            15,5mm? 8o/

            0 0
          • gazman  

            Neznám nikoho kdo by ty syncros nebosun ringle jezdil.Asi to pořeším druhýma kolama.Náby hope,ráfky asi osvědčené mavic 721, špice DT comp

            0 0
            • Attila  

              ach ta konzervativnost :-(

              Já mám lehká kola na hope a ty lehké equlizery a jsou v poho.

              0 0
              • gazman  

                Nevím co a jak jezdíš,o 5.1d se taky říká že jsou v poho a i já jsem z nich tenhle pocit měl.Vozil jsem je dlouho a byl jsem spokojen.Co se ovšem stalo včera to nechápu,buď smůla,nebo na to prostě ty ráfky nemaj.Za dva dni byl zadek v pánu a to jsem si po prvním dni ničeho nevšim,ani jsem to nekontroloval,tak jsem jim věřil a ani se mi nezdálo že bych někde nějak enormně zaprasil,takže možná kleknul za jediný den,žádné pády nebo jebance na tvrdo,nechápu,skoro jako by to byly nějaké čajna fejky nebo co.Na třech místech kopnutý bok a při tom ani jeden defekt,narovnal jsem to kleštěma jak alobal.

                0 0
                • Attila  

                  Ono na takovýhle kolo by to chtělo už něco s klasifikací FR. 5.1 je fakt spíš na AM až lehčí EN.

                  Možná tak pro lehký kluky co jezděj na čistotu na EN-lehčí FR

                  0 0
                  • Attila  

                    Na tom IH je pružení, který v pohodě polkne i kopance, který ten ráfek pošlou na onen svět.

                    0 0
                    • gazman  

                      Jo jo bude to chtít něco s té 600g třídy,na TREKu 77 jsem měl Da Bomb Camo,myslím že že 620g a držely celou sezonu beze změn.V brzké době bude na CRC objednávka:-) Někde jsem čet že na 5.1d dokonce někdy jedou i WCDH,tak jsem myslel že by to moje šmrdlání mohly dát a na nomadovi jsem tydle sjezdy taky jezdil,asi podstatně pomaleji,nevím.No už jsem objednal EX 500

                      přepletu to nazuju lehké gumy a duše+vzduch místo pružiny do vidle a bude z toho pod 15kg endurko,druhá sada kol přihodí necelé 1,5 kg a půjde jezdit v poho s kopce,nebudu aspoň muset pořád vexlovat s gumama.

                      0 0
                      • Debustrol  

                        To jsi četl správně Hill je vozil na svém Sunday a odlítal s nima SP. Myslim že je měl ještě Peat.

                        Já vozím E540 (což je úplně to samý jako 5.1 akorát těžší) k tomu DT Champ 2.0 a musim říct že vydrží dost.

                        Kámoš, který má 100kg na cca 5m dvojáku trefil moc krásně hranu zadnim kolem a ráfek se ani nehnul.

                        Jinak z toho co si psal bych vzal Mavic 721, jsou na ně vcelku dobré ohlasy.

                        0 0
                        • gazman  

                          Nevím co a jak jezdíš.Možná je Hill s Peatem mění co dvě jízdy,to se neví,dám tam ještě jednou tu EX 500 a podrobím jí testu,jestli půjde do řiti,tak poskládám další kola.

                          0 0
                          • Gomez35  

                            Je pravda, že člověk nevidí kolik jich za sezónu zničí. Ale ty bílý EX1750 (240s + 5.1d) jezdí hodně jezdců z WC DH. Já je jezdil celou minulou sezónu a nešáhnul jsem na ně. Teď je mám zase a pořád pohoda. Je to asi taky o štěstí na dobrej kus. Já mám zase pech na vidle.

                            0 0
                            • gazman  

                              Nevim jak a co jezdíš,neumím si představit že by mi měl 5.1d vydržet celou sezonu.Jak říkám za dva dni tři kopance,možná jsem měl víc nafoukat,ale defekt jsem neměl, nechápu.

                              0 0
                              • Gomez35  

                                Třeba jsi měl smůlu na blbej kus, možná fejk, možná prasíš. :-) Težko soudit. Třeba na IH Sunday WC dávali 5.1d standartně. Nejsem Hill, ale taky něco v Parku odjedu a mě prostě držej.

                                0 0
                                • gazman  

                                  Možná to je fakt šmejd,teď tam jebnu EX 500 už mi jede z CRC a uvidím jestli to nedá budu ladit druhé kola.Beskydy jsou samý šutr a já mám oblečený 90 kg.

                                  0 0
                • fousek  

                  Tak pokud si kapku prohnul patky tak to neni nic mimoradnyho a na funkci to moc nema vliv pokud nejezdis bezduse, ja bych vetsi prolisy nerovnal, rafek se muze zlomit.

                  No jako posledni reseni tam muzes dat Sun Doubletrack, ale ja bych radsi jezdil na zprohybanejch lehkejch kolech nez na tezkejch neznicitelnejch mrchach

                  0 0
                  • gazman  

                    Ta zprohýbaná patka mě tolik nesere jezdíval jsem s tím kolikrát i půl sezony,sere mě spíš to že šla do řiti pevnost celého výpletu,dvě špice tam vlály jak prapor a už se to ani nedá moc vycentrovat,líta to jak do boku tak i nahoru dolů.Jestli se tohle stane po jednom či dvou dnech ježdění,tak můžu po týdnu odevzdat ten ráfek maximálně tak děckám na hraní.

                    0 0
                    • fousek  

                      Jo takhle je to uz naprd, to jo.

                      0 0
                    • mr.antik  

                      a co třeba špatný niple nebo dráty, už to mohlo bejt načatý, a výplet povolenej a pak stačí jedna rána.

                      0 0
          • Attila  

            A nebo jestli chceš barevně doladit toho koníka, tak ty Pimplite se dělají i v červené anodizaci: http://www.atomlab.com/mtbrims.html

            0 0
    • Andrzej  

      nemam presne s timhle moc zkusenosti, ale bylo to dost dobre vypletene? (nebo aspon stejne jako ty na nomadovi, co vydrzely?)

      0 0
      • gazman  

        Jo já to dycky zapletu a kámoš co byl dlouhá léta servisák mi to dotáhne a docentruje,takže by to mělo být to samé.

        0 0
    • Smazaný účet  

      ZTR Flow ne?

      0 0
    • jimiAJ7  

      Ahoj, přifařím se tady, má někdo zkušenosti s těmi Syncros FR DS 32 RIM ???

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.