• muhaha

    Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli je normální, že u těhle pedálů se mi mírně(tak 2–3cm do stran) vychyluje pata, předtím jsem měl nějaké VP-M31,ale ta noha tam byla takřikajíc na pevno.

    0 0
    • lutte1  

      jo

      0 0
    • Al Stra  

      je to naprosto normalni, delaji to nejen vsechna shimana

      0 0
      • Milwa  

        Mně drží noha v shimanech M770 jako přibitá. A to je mám úplně povolené. Bota pak vyskakuje krásně a lehce a jenom když chci. Asi jsem za ty peníze navíc opravdu něco dostal.

        0 0
        • Al Stra  

          zajímavé, ja mám vyklací 540, asi take záleží, jak je kufr zašroubovaný v botě

          0 0
        • Hornet  

          Aj 770ky maju stranovu volu, ked nemas, nieco je zle.

          0 0
          • Milwa  

            Tak on kufr nezapadá na pedálu do žádné přesně tvarované komory, která by ho držela. Celá pevnost úchopu je dána pružinou, a jestli máš tedy jinou zkušenost než já, také neošoupaností dotykových ploch. Mám ty pedály i kufry krátce, asi 400km.

            Navíc jsem se dost věnoval přesnému přišroubování kufrů k tretře tak, aby se mi nohy při pevném úchopu nekroutily. A asi se mi to povedlo, je to pohodlné a nic mě nebolí.

            Pak tedy může být rozdíl ještě ve vnímání slova „vyklání“. Pod ním si představuju, že bota se sune ze strany na stranu bez jakéhokoli odporu pedálu, asi jako u kamarádových šlehačů. Já jsem ochoten připustit, že patu dokážu posunout možná i o ty dva cm, ale bota v té poloze zase pevně zůstane. Ale to hádám, nechce se mi to teď zkoušet.

            0 0
            • Hornet  

              Shimano uz konstrukcne prisposobilo pedale zo stranovou volou, takze mozes hybat patou do stran (5–10°), nemozu byt napevno, tak ze by si nepohol vobec.

              0 0
            • jonti  

              Muze to byt zpusobene trenim bocnich opernych ploch pedalu oproti podrazce tretry, ale normalne tam ta vule je.

              Me se pata posunuje u slehacu a shimano xtr vice mene stejne.

              0 0
        • JakeF  

          V M770kách mi noha má v patě lehkou (a velmi příjemnou) vůli. Takže jsi za ty peníze navíc dostal zmetek.

          0 0
          • Richi  

            Jj, 770 má taky vakl jako svině. Mohl bych mít raději menší, můj levý kotník má trochu problém urazit takovou vzdálenost dostatečně rychle. :-)

            0 0
            • Milwa  

              Tak já nevím, asi se k tomu začnu chovat jako prase, abych měl taky ten frajerskej vyklokták.

              0 0
    • tyko  

      Musi se trochu vychylovat do stran,jinak si znicis koleno.

      0 0
      • GaGy  

        Já mám právě taky ty VP … Jsou o něco lehči než ty shimana .. Můžeš mi říct s čím si více spokojeny ?

        0 0
        • muhaha  

          měnil jsem ze dvou důvodů, jednak jsem na měl boty, které byly nepřiliž kompatibilní s těmi vp a ty vp se mi zdály odfláknuté, zdálo se mi, že ne pokaždé se vypnuly shruba stejnou silou… Ale to je subjektivní pocit… A vydávaly nepěkné zvuky, ikdyž jsem je čistil…

          0 0
    • Uruwashii  

      je to normální a zdravé :)

      0 0
      • Bikes  

        Buďte v klidu.

        Veškerá vůle, nevůle (vakl,nevakl)boty na pedálu je dána použitými kufry (zarážkami). 770ky letos jsou dodávany s pevnými kufry (bez vůle). Shimano dělá ještě kufry s boční lůli a vůli ve 3 směrech.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.