• Mirek.111

    Nazdárek kolegové bikeři, mám dotaz.Zvažuji koupi spd pedálů Shimano pd- m520 a chci se zeptat jestli s ními někdo máte zkušenost a jakou.Jsou v té levnější kategorii asi 500kč tudíž jsem tak trochu na pochybách aby pedály něco vydržely.Nejsem žádný blázen který jezdí denně 100km ale když něco kupuji,tak chci vědět co.Díky za komentáře.

    0 0
    • jIrI___  

      520 jsou držáky, vydrží všechno.

      0 0
    • Mirek.111  

      CHlapy díky, myslím že mám jasno.Beru je.

      0 0
      • maajkee  

        Jasný vem, nemáš se vůbec čeho bát. Budeš spokojenej.

        0 0
      • Luk02  

        osvědčená klasika není důvod proč nebrat…navíc oproti těm levnějším 505 je to fakt úžasnej pedál, u 505 si občas někdo stěžoval na vypínání.

        Ještě k těm 520 jedny jsme měl asi 5 let bez vůle bez jediného problému, pak jsem je prodal s kolem…

        Ty nové co jsem koupil chytly asi po roce trochů vůli, bohužel se mi nedaří je povolit a vůli vymezit…

        0 0
        • Rychlej turista  

          Pedály nejsou maso. Pokud jsou dobře zakonzervované, tak věřím, že pár století vydrží :-)

          0 0
    • Oakey  

      Tyhle pedály používám i na AM/EN, kde chytly už nejeden šutr a pařez. Pořád držej, žádný vůle, stačí jednou za sezonu promazat osy pro hladkej chod a víc se nestarat…

      Ale pro novou sezony plánuju SPD s klíckou, který mi přišly pohodlnější.

      0 0
      • Luk02  

        S MTB klíckou používám tyhle Wellga a jsem s nima moc spokojený, výhodou oproti Shimano je že se podrážka dotýká klece. Výborný pedály jsou taky tyto CB Mallet

        0 0
        • Smazaný účet  

          Myslíš, že se bude podrážka dotýkat klícky u XTR Trail 985 pedálů.

          0 0
          • Oakey  

            Tušim, že na pinkbike měli fotky, kde u XTR se podrážka nedotýkala tý klícky, takže jako podpora boty to tam nebude :( …

            0 0
            • Smazaný účet  

              :0(

              0 0
              • Luk02  

                Když jsem ty pedály vybíral tak díky tomu uplně Shimana vypadly ze hry…

                0 0
            • Smazaný účet  

              http://www.sicklines.com/…-turner-dhr/

              tady je dali na Turnera DHR a nevyjdařují se tam o nich špatně.

              0 0
              • JSt  

                They don’t offer quite the same platform security as their 646´s but they certainly work if you don’t need or require quite that much support.

                nevim, jak ty, ale ja teda ctu, ze ta klec tam je uplne k hovnu :-)).

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Dá se to taky chápat tak, že sice nemáš takovej pocit stability jako na DH pedálech, ale to třeba takovej CB Acit taky ne. Vše ostatní je zbytečně těžký.

                  0 0
                  • JSt  

                    acid neni mallet a to je dost podobny nesmysl jako tady ty erka :-)).

                    moje duvody pro pouziti pedalu s ohradkou byly nasledujici…

                    v mekkych turistickych botach me malej pedal tlacil do chodidla – bota se teda musi opirat o ohradku. kdyz se mne nepovede hned naslapnout, pripadne se tak kroutim, ze me pedal pusti, chcu mit jakestakes jistotu i nezacvakly.

                    nevidim zadny prinost vyse zminovanych pedalu krom zvyseni hotnosti diky pseudoohradce ;-).

                    0 0
                  • pitos  

                    Kromě váhy nevidím jediný důvod vozit pedály bez nebo s malou ohrádkou.Klec ti přinese jenom výhody,nic v čem by takový pedál byl horší než bezohrádkový mě nenapadá.

                    A Acit je celkem k ničemu,když pedály od CB tak jedině Mallet.

                    0 0
                    • JSt  

                      ve slapavym traverzu muzes snadnej chytit o svah s sirsim pedalem s ohradkou. ale to je tak vsecko ;-).

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      No možná mě na ty Mallety nakonec ukecáte :0)

                      0 0
                      • Luk02  

                        jako je to celkem jistota, pokud za to chceš dát ty peníze:)

                        0 0
        • Oakey  

          Ty Wellga mi připadaj jako kopie Time Z

          0 0
        • Luk02  

          Ještě doplním že jsem ty Wellga nepoužíval s orig. kuframa ale s těma co jsou k 520kám…

          0 0
      • pitos  

        Pokud pedály s klecí tak určitě mohu doporučit CB Mallet.Systém mechanismu je hodně zapuštěn v ohrádce a navíc se při nenacvaknuté/nac­vaknuté noze trošku rozevře takže kontakt podrážky s klecí je výborný,řekl bych že v tomto ještě lepší než Time Z.

        0 0
        • Oakey  

          CB mám bohužel negativní zkušenosti, konkrétně model Candy C :-/ … Ale na druhou stranu to byl OEM kousek.

          Hlavní problém u nich spočíval v tom, že sem leckdy nevěděl, jestli sem nacvaknutej, nebo ne a samotný nacvaknutí někde v trailu bylo docela zdlouhavý. Nehledě na to, že po 2 měsících už osa chytala vakl :( … V tomhle oproti nim jsou Shimana zlatý.

          0 0
          • pitos  

            Ano,pocit jestli jsem nebo nejsem nacvanutý jsem míval ze začátku také ale zvykl jsem si.Ověřoval jsem si to potáhnutím nahoru.

            Sice jsem vozil od CB dvoje pedály a kromě menšího vaklu(který ale ničemu nevadil)jsem problém nikdy neměl.Že SH vydrží asi více vím ale systém uchycení nohy u CB je pro mě mnohonásobně lepší a pro mé ježdění vhodnější,takže i kdybych měl co 3roky kupovat nové pedály tak bych do nich stejně šel znovu.

            0 0
            • pitos  

              Ještě doplním že mallety po třech letech ježdění(mám je déle ale vozím i platformy)jsou úplně v pořádku.Teď jsem to kontroloval a nemají ani vakl.

              0 0
          • Luk02  

            já měl na Forcovi dvoje Acidy a ty OEMka maj jiná ložiska a osy než ty normální…Takže se to nedá srovnávat…

            0 0
        • Smazaný účet  

          Tak Mallet 2 v červené na cestě :0) Snad nebudu litovat :0)

          0 0
          • pitos  

            Všem samozřejmě tento systém vyhovovat nemusí,záleží co od nich očekáváš.Rozdíl a pocit uchycené boty u CB je úplně jiný než na spd,noha má více prostoru při vytočení do strany aniž by systém vypnul a v tomto vidím největší přínos převážně pro techničtejší ježdění(cítím se skoro jako na platformě)

            Ohrádka má jen samé plusy a v tomhle je to jasná volba.

            0 0
    • buba CZ  

      Mám je a nevím,nevím.Po dvou měsících totálně ožvejkanej kufr od zámku(ale to je problém materiálu kufrů) a teď zarostlej šroub štelování předpětí(není zarezlej)všechny imbusy i kvalitní jsem žvejknul.Jsem asi fňukna :-)

      0 0
    • parduba  

      Používám šlehače ale po zkušenostech s cenou a výdrží kufrů jsem si objednal 520-ky,Jinak vzhledem k tomu že teprve přecházím na shimana poradte mi prosím jak jsou označeny kufry se stranovou vůlí.

      Díky.

      0 0
      • jIrI___  

        Přechod z CB na Shimana bude krutý…

        0 0
        • maajkee  

          Nebude, já jsem CB vozil asi měsíc a na shimano jsem si zvyknul hned první den :) Ale to bude asi člověk od člověka, na CB mi vadil stranovej pohyb nohy, což mnozí uváděj jako výhodu :)

          0 0
        • Luk02  

          u mě byl přechod taky v pohodě…

          0 0
    • jachymk  

      M-520 mám tři roky starý na jedný straně pedálu jsem voholil vršek sřoubu na utahování jinak žádná jiná závada a ten šroub byla stejně moje chyba :-)

      0 0
    • tommyD  

      mě teda chytl vakl po měsíci ježdení u m520 ,nevíte co s tim mám udelat,protože me to trosku stve .. když slápnu poradne na pravou nohu,tak jakoby mi ten kufr jezdi dopředu a dozadu,u levý mi to nedělá. nevíte co s tim??dík

      0 0
      • blisterexist  

        mě 540 po týdnu, stačilo rozebrat dotáhnout konus, a už drží přes rok:-)

        0 0
        • tommyD  

          ja sem cetl ze by se nemli rozebírat,kuly tý pruzine aby nevylítla..tak se toho docela bojim,hlavne nevim jak na to :D

          0 0
    • Tehu  

      mam doma jiz treti sezonou tyhle 520ky a problem tkvi v tom ze me prijde jak kdyby ta pruzina zmekla, dost casto se mi stava ze ac mam vse natvrdo tak mi jedna noha vcelku v neprijemnych situacich casto vypne. Nepripada mi ze bych nejak kroutil nohu. Muzou byt unaveny nebo spise sesoupane kufry v tretrach ??? Nema nekdo zkusenosti…

      0 0
      • xshreck  

        Viděl bych to na kufry. Na starých tretrách mi kufry lécou na všechny strany a bota se lehce vypne.

        0 0
    • MirosPikos  

      Mohl by mi prosím někdo poradit, jak opatrně sundat plastové klece z pedálu? Koupil jsem si nové a klec už je nandaná. Zkoušel jsem povolit obě pružinky a klec vycvaknout klasicky do strany, jako kufr. Ale nejde to, resp. bojím se, že kdybych zabral víc, tak můžou kufry do plastu :)

      Díky za rady

      0 0
      • felix.org  

        Pomůže plochej šroubovák mezi klec a pedál.

        0 0
      • maajkee  

        Normálně zaber! :)

        SAmozřejmě pohyb jako když vycvakáváš nohu!

        0 0
      • MirosPikos  

        Tak jsem zabral :) Na víc použití ty umělý klece asi nebudou, že? Resp. možná už je dokážu nacvaknout jen jednou na chlastací kolo a víc už ani ránu. Ale zkusím si nechat vyfrézovat duralový klícky na CNC, jen je nakreslit :)

        0 0
        • felix.org  

          Určitě jsou na víc použití, ale je potřeba je sundávat rozumně :-) Třeba právě s tím plochým šroubovákem.

          0 0
          • MirosPikos  

            Měl si pravdu :) Nandal jsem je plochým na jiný pedály a je to v pohodě. Ono je stejně už asi jinam dávat nebudu a takhle drží pořád dobře.

            Nevěděl jsem předtím kam ho přesně strčit, ale teď koukám, že za mnou leží na křesle návod, kterej byl u pedálů a tam je to docela dobře popsaný. Asi už jsem včera večer nebyl schopnej nic vymyslet.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.