• Murray

    Ahoj,

    pročetl jsem to tady a v podstatě i dost net, ale nenašel jsem krom malých zmínek praktickou recenzi na tyhle jednostranné nášlapy od Shimana.

    https://bike.shimano.com/…D-EH500.html

    Můžu vás poprosit, kdo je používáte, o praktické zhodnocení +\- z praxe? To, že jsou všechny jednostranné nášlapy nanic, už jsem se dočetl a akceptuju, přesto o nich uvažuju, že bych je nasadil místo oboustranných SPD třeba jen na určitý typ trailu/cesty atd…

    Konkrétně jestli ta strana s spd je manipulačně shodná s klasickými spd PD-M520 (někde jsem slyšel, že to jde vycvaknout nějak jinak a lehčeji) a jestli ta platformová strana funguje"relativně" dobře na tretrách?

    Díky.

    0 0
    • Breakpain  

      Ne, na sportovnich tretrach to funguje naprd. To je tak max na kolo, kdyz jezdis obcas na vylet a obcas do kramu pro rohliky v normalnich botach ;).

      0 0
      • Murray  

        Pořád si říkám, že oproti stavu kdy jedu nějakou pasáž, na který si nevěřím a jedu vycvaknutej na klasických SPD, tak tohle musí bejt o 1000+ lepší :-)

        Samozřejmě otázka praktičnosti na zbytku vejletu se nabízí no…, Sám jsem měl celkem dlouho rozbitý SPD jen na jedny straně tak si uvědomuju co to je za oprus, ale zas tak extrémně mě to neštvalo

        0 0
        • novas752  

          Neni to lepší, sjede ti z toho bota a jedeš totálně nocontrol. Nevěříš li si na spd, kup si klasický pořádný platformy.

          0 0
          • Murray  

            Tak než jet podělaně na vyplym klasickým našlapu tak to asi zrovna v tý situaci lepší bude že jo, teď jde o to o kolik a jestli to malý plus, který to přinese přebíje ten mínus obecně s tou manipulací po celou dobu vyjížďky

            Asi to myslíš tak, že až nabydu dojmu, že to drží a rozjedu se s falešným pocitem bezpečí rychle, tak mě to s tou tretrou může docela rychle zradit, a pak to bude horší než s spd a nebo pořádnýma platformama

            0 0
        • Breakpain  

          Prave ze skoro ne… kup si to a zjistis to sam ;)

          • bud to tam proste posli a zvyknes si (mel jsem to same)
          • nebo jdi cestou platforem (rok jsem je jezdil)
          0 0
          • Murray  

            Říkal jsem si, že by mě ta pinová strana právě mohla posunout dál, že bych jel odvážněji než na zacvaklych a nebo vycvaklych SPD, ale podle toho co všichni píšete asi teda ne no… Nevím…

            0 0
            • Breakpain  

              Jestli mas problem s SPD, zkus platformy ;)

              0 0
              • Murray  

                Mám, ale pouze v 10% případů nájezdu, jinak jezdím delší XC nájezdy kde jsou ty SPD ideální, pak ale přijde sjezd kterej chci projet rychle a za kterým jsem jel těch 40km a chci si ho užít a cítím blok v hlavě díky SPD, jako chápu nejlepší je se to naučit na SPD a poslat to tam s nima, o tom žádná :-)

                0 0
                • Breakpain  

                  To je ale normální – já mám taky úseky, kde se bojím. Ale postupně zjistíš, že to, kde se bojíš se posouvá do těžších terénů, jak se zlepšuješ.

                  Nicméně, nikdy neříká, že „nemůžeš“ … klidně si ty pedály kup a vyzkoušej to. Já si taky koupil platformy, abych zjistil, že mi SPD sedí ve většině případů víc ⇒ musíš pak prostě pracovat na tom, co Ti nejde …

                  0 0
    • David888  

      Já je občas používám na gravelu.

      SPD strana mi přijde úplně stejná jako na mích 520, 530. Já žádný rozdíl nepociťuju.

      Platformovou stranu nepoužívám na nějaké terény, takže tam neumím posoudit. Ale na jízdu do práce, obchodu, výlet k vodě atd. Tam jsou super.

      0 0
    • Pazdrat  

      Možnáž bych zařadil do výběru i tyto Exustary, ale téměř 1700 Kč…

      https://www.exustar.cz/…7-cerne/2632

      0 0
    • Zdenek.Ple  

      Používám tyhle Shimano a v SPD jedu, když beru tretry a je pro ně jistá cesta. Když jedu nějaký matast nebo vím, že budu často slejzat, tak beru kecky a do na platformu. Bota drží dobře.

      0 0
      • Murray  

        O tehle vím no, ale teda přijdou mi hrozně sociální… :-)

        0 0
    • Evilcleaner  

      Jsou dobre, zámek stejný jako na 520, druha strana s volitelnýma pinama (součástí baleni), akorát kufry pro vicesmerne vypínání 56 bych nepoužíval a vzal raději klasické 51

      0 0
      • Breakpain  

        S spd botou je to … no … prezijes, ale moc dobry to neni… muj osobni nazor.

        0 0
        • Evilcleaner  

          dával jsem to lidem na kola docela dost, před tím pda 530, pro rekreačního jezdce, který do hospody nebo pro rohlíky chce v normálních botech ideální řešení. pro ambicioznější jedince je samozřejmě k vzteku už jenom nastupování v kopci.

          0 0
    • Bandicoot  

      Z vlastní zkušenosti tento typ zrecenzovaný nemám, ale na první pohled je SPD strana klasická shimano 520/540ka. Co se týče obecně principu jednostranných nášlapů stylem…nevěřím si stoupnu na druhou stranu, tak NEDĚLAT !!! začínal jsem takhle sjezdy v Beskydech psal se rok někdy 2004 a už tehda to byl *******…tretra včetně podrážky je stavěna na max. tuhost, guma je tvrdá, měkčená jen malinko, takže sjedeš a minimalně ti poděkuje holeň jak jí tím šlapátkem ostrouháš :) V horším případě štangle / představec vs. koule, přes řidítka, stromešek atp. takže na todle kašlat, naučit se s SPD, nebo třeba CB švrdlákama, tam je zaseknutí do pedalu ještě snažší x2 další pozice, maj vůle takže nemáš botu úplně na pevno a par stupňů° tě pustí na balancování. Nauč se s nima přeskočit aspoň malou překážku a nebudeš chtit měnit :) hodně zdaru

      0 0
      • Murray  

        Díky! Podle všech názorů se začínám smiřovat s tím, že se to halt budu muset naučit s SPD pořádně :-)

        0 0
    • Murray  

      Tak jsem tyhle pedály pořídil z bazaru a chci se podělit o zpětnou vazbu pro ty, který nad tím taky uvažujou z důvodu jako já

      Jako nelituju toho, většinu cesty jedu na SPD, pokud přijde nějakej „pro mě“ nebezpečnej sjezd, na kterým bych se s SPD klepal strachy, otočím to a rozhodně jedu sebejistěji a rychleji, takže mě to rozhodně někam posouvá.

      To nejdůležitější ale je, že nemám sportovní tretry ale turistický tretry, který mají něco jako vibram gumovou podešev, a navíc, s těma původníma pinama to vůbec nefungovalo, koupil jsem v železářství za 20kc nový tvrzený stavěcí šrouby s délkou 8 mm a začlo to docela držet

      Akorát bacha , původně jsem koupil 12mm se špičkou a chtěl jsem je flexou zkrátit a hned první závit v pedálu jsem zničil… takže to není dobrej nápad.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.