Dotaz kazeta SRAM GX XG-1150 10-42z

53 nepřečtených
  • Ondraj

    Zdravím, namontoval jsem tuto novou kazetu místo XT 11–42 a překvapilo mě, že kazeta šmajdá do strany. Je to vidět hlavně u velkých pastorků a je to cca 1/2–1 mm. Je to u této nýtované konstrukce a cenové hladiny normální? Dále na pastorku 10z má řetěz Sram 1130 (najeto 150 km) tendenci vibrovat. Díky.

    0 0
    • palomen  

      a nesmajda ti celej orech ?

      0 0
    • novas752  

      Mám stejnou kazetu a nijak mi teda nešmajdá. Je to teda na DT Swiss náboji (M1900 spline kola). A s GX přehazkou mi jede i na 10z pastorku hladce. Máš rovnou patku a správně naštelovanou přehazku = vzdálenost kladky od kazety, dorazy atd.?

      0 0
    • Ondraj  

      Tady je video.

      0 0
      • Lister  

        Sundej kazetu a vyzkoušej jestli háže i ořech a zkontroluj jestli jsi nenasadil kazetu křivě a neprořezal závit.

        0 0
        • Ondraj  

          Ze začátku jsem závit točil rukou, ale ořech zkusím, i když to podle mě není pravděpodobné. Řekl bych, že hážou až poslední pastorky.

          0 0
      • b84  

        Mě to háže taky tak.

        Může se tímto časem něco ******? Při řazení ani šlapání mi to nedělá problémy, akorát v hlavě, že o tom vím no…

        0 0
        • Ondraj  

          ****** asi ne, ale na řazení u 11, 12, kde je řazení citlivější, to vliv může a taky mi to vadilo. Na žádné kazetě jsem to nikdy neměl, tak proč teď ano.

          0 0
          • b84  

            Byl jsem s tím v decathlonu, protože to mám v záruce. Shodili to, kazeta jako taková vypadá, že je rovná, ořech v pořádku, nasadili, dotáhli a domluvili jsme se, že pokud by to začalo dělat problémy, budeme to řešit. Takže zatím jezdím, neřeším. Na nejmenším pastorku vše v pořádku, na zbytku taky, tak uvidím, co to udělá časem…

            0 0
    • Ondraj  

      Samotný ořech se točí ok, závit ok.

      Zkusím kazetu natočit jěště jednou a předpokládám, že je to pak na reklamaci.

      0 0
    • zderem  

      Omlouvám se, že si zde přihřeju polívčičku, ale nechci zakládat nové vlákno. Mám do teď XT kazetu a XT přehazovačku. Chtěl bych vyměnit celé kola, takže nába bude nová s XD ořechem, abych mohl použít kazetu 10–42 místo 11–42. Bude XT přehazovačka fungovat bez problémů na kazetě 10–42? Díky

      0 0
    • Ondraj  

      Kazeta vyměněná za jinou a problémy jsou pryč.

      0 0
      • b84  

        Vyměněno kus za kus na prodejně, kde si to kupoval? Jako reklamace? Nebo si prostě koupil novou? Že bych si dupl, že mi to vadí a ať mi to vymění… : )

        0 0
        • Ondraj  

          Reklamace, vráceny peníze a nová koupená jinde.

          Třeba ti to řadí hůř a ani o tom nevíš :)

          0 0
    • designer  

      Ahoj, mám takový problém s touto kazetou (myslím, že to je kazetou…). Na gravelu mám Rival 1×11 a kazetu 10–42, řetěz SRAM X1 (zkoušel jsem i KMC). Problém je v tom, že není možné seřídit přehazovačku, aby při šlapání nedocházelo k zachytávání řetězu o zuby na nižším pastorku – a tudíž hrozné pazvuky :( . Pokud přehazovačku seřídím tak, aby chodila hladce nahoru i dolů, což není problém, nastane tento problém. Pokud dotáhnu šroub a posunu se směrem k většímu pastorku, chod se sice ztiší, ale nejde přehodit dolů… respektive to dost trvá. Kolo je nové, nájezd cca 500 km. Dělá to od novoty, co jsem si všiml. Patka absolutně rovná, několikrát jsem ji měřil. Lanko v bowdenu chodí krásně čistě, přehazovačka reaguje i na menší potáhnutí za lanko a vrátí se zpět.

      Má někdo podobnou zkušenost a radu jak na to? Děkuji…

      0 0
      • Lachtis  

        No tvl!!! Řeším teď něco obdobného :-(! Koupil jsem si zcela totožnou a zcela novou kazetu 1150. Chtěl jsem větší rozsah do těžka na svém HT, které hodně používám na silnici…

        No, takže výměna ořechu a nandání kazety, vše OK. Následně nového řětězu a samosebou nové lanko na komplet bowdeny. Seřízení, vše OK funguje na stojanu naprosto bez problémů.

        Sednu na kolo a rachtání při větším záběru. Říkám, co je dop.dele. Zkouším seštelovat, nic nepomáhá. Jedu cvičně okolo baráku, hnusné křupání a při záběru a na určitých pastorcích to mělo i tendenci přeskakovat. Znova na stojan, nastavení, vše krásně, hladce chodilo. Jdu to znovu projet jedu a najednou křup a utrhl se zcela nový řětěz Shimano 601… Nasazuji starší, který měl dle šuplery 132,6mm. Je tam, vše chodí a hlavně nechrastí při záběru!

        Jedu svou trasu. Zpočátku OK, ale pak to začíná, občas má řetěz tendenci skočit na jiný pastorek, no a v závěru cesty křup a druhý řetěz přetržený :-(!

        Fakt už nevím co to! Převodník AB je zcela OK, takže to bude buďto vadná kazeta nebo Shimano řetěz v kombinaci kazety SRAM a převodníku AB nefunguje… Nevím, ale zkoušet již nic nechci a jdu to hodit do servisu, ať vyzkouší jiné značky řetězů (SRAM či KMC) a budu doufat…

        0 0
        • petrun  

          Shimano řetěz je o chlup širší než SRAM. Dělal mi na 10z pastorku samé ale po výměně za SRAM se to dost ztišilo. Taky je hodně poznat když je řetěz jetý. Do 500 km absolutní ticho. Od 500 km se začíná pomalu ozývat. Okolo 1500 km už to dělá kravál. Po výměně je opět na chvíli klid. Možná by pomohla výměna za ještě užší řetěz 12sp GX.

          0 0
          • mirorek2  

            to přesně bych udělal, 12 sp řetěz

            0 0
          • designer  

            Mně takhle blbne sram i kmc řetěz.

            0 0
            • petrun  

              Tak nasadit užší řetěz. U jednoplacek je zkrátka větší křížení řetězu. Holt každá sranda něco stojí :-)

              0 0
              • designer  

                Doteď si nikdo nestěžoval, navíc tento problém je i uprostřed kazety a navíc to cvaka mezi horní kladkou a kazetou. Tam se nic nekrizi.

                0 0
                • petrun  

                  Seřízení?

                  0 0
                  • designer  

                    Viz můj příspěvek výše…

                    0 0
                  • designer  

                    Na obrázku je naznačené, kde dochází při ideálním seřízení přehazovačky ke kolizi. Vnější článek řetězu občas škrtne o některý zub nižšího pastorku.

                    0 0
                    • petrun  

                      Užší řetěz nebo přehazovačku s menším vaklem. Šaltr Shimano mi tohle nedělá.

                      0 0
                      • designer  

                        Mám řetěz sram 11sp, kazetu sram 11sp a saltr sram 11sp. PROČ UŽŠÍ ŘETĚZ? Je tam ten, který tam patří. Přehazovačka nemá žádný vakl, všechno je nové.

                        0 0
                        • petrun  

                          Tak si tam nech ten co tam patří a dělej, že to neslyšíš :-D

                          0 0
                          • designer  

                            Dík za radu, ptal jsem se ale spíš těch zkušenějších. Co bys poradil uživatelům eagla, když se 13sp řetězy nevyrábí?

                            0 0
                            • mrazik62  

                              Eagla tady nikdo neřeší a proč EAGLE řetěz na 11sp? Já ho tam dal kvůli podstatně větší životnosti (x01) a jako příjemný vedlejší efekt bylo přesnější řazení a tišší chod.

                              0 0
                              • petrun  

                                +1

                                0 0
                              • mirorek2  

                                hotovo vyřešeno! :-)

                                0 0
                              • designer  

                                Na biku mám gx 11 sp a totožný řetěz i kazetu a není problém, žádný. Precizní chod a žádné pazvuky. Problém je až teď u rivalu. Chci to vyřešit a ne přehlížet, jak mi radí experti co 30 let staví kola.

                                0 0
                                • petrun  

                                  Bylo to několikrát popsáno výše, znovu už to opakovat nehodlám. Raději pojedu k vodě. Na tebe už nepromarním ani vteřinu.

                                  0 0
                            • petrun  

                              Tak to se holt musíš zeptat někoho staršího, já stavím kola teprve třicet let.

                              U Eagle je problém jen u nižších sad. Taky mám GX Eagle kazetu mírně hlučnější. Je to vlastnost a nic s čím by nešlo žít. Někdo hltá kilometry, jiný raději tráví čas v dílně a ladí a ladí :-)

                              0 0
                        • designer  

                          Problém vyřešen. Problém byl v kazetě, proběhla reklamace, nová kazeta. Pohon teď chodí krásně v setu, kde je vše 11sp, tak jak to má být.

                          Dobře, že jsem nedal na rady typu 12sp řetěz. Dost blbá rada od zkušených BF tlachalů. Snad se chytí za nos. Zkoušel jsem a nechodilo to moc dobře a problém to neřeší. 12sp řetěz je z vnitřní strana na vnitřních článcích moc úzký a zuby na kazetě, které směřují každý jinam způsobují kolizi a daleko horší a hlučnější chod.

                          0 0
                    •  

                      Musis pouzit sroubovak na odehnuti zubu nebo mikrobrusku. Jine reseni neexistuje u levnych Sram kazet.

                      0 0
                      • designer  

                        Takže je možné, že je zmetek kazeta – nepřesné zuby atd.. No paradox je, že sram teda moc „levné“ kazety nedělá :) Prvně to zkusím vyreklamovat, uvidíme co na to canyon.

                        0 0
          • Lachtis  

            Hm, taky to přisuzuji řětězu, resp. SRAM kazeta vs Shimano řětěz.

            Nechám tam dát teda SRAM a snad to bude OK.

            0 0
            • JFtryall  

              Je to divne GX 11sp jsem mel vzdy bez potizi, KMC i Sram retezy. Tam musi byt ohnuty zub nebo neco podobneho.

              0 0
        • endy009  

          Řeším teď podobný problém. Kazeta Sram 1150 řetěz Sram, převodník x-syng, vše 11sp. Od 700 km rachtani řetězu. Na stojanu ticho, ševelení řetězu jak má být. Sednu na kolo a po chvíli to začne..... Chrastění na celém rozsahu kazety. Převodník jsem vyměnil, řetěz jsem vyměnil. Zvuk zůstává. Rádi to krásné, nikde problém. Podle servisu kde to bylo na kontrole seřízení na jedna.

          Reklamace kazety? Projde? Instalovali ní ji bez papírů v servise. Kupoval jsem ji ke konci jara. Najeto má sotva 1000 km. Jezdím na jiném kole spíš…

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.