DH,FR Hardtail do 650-700e (18 000 kc)

48 nepřečtených
  • kengura

    Caute chcel by som zacat jazdit DH FR…a tak si myslim ze je blbost zacinat s fullom a chcem zacat s nejakym dobrym HT do 18 000 kc

    Vopred dakujem za rady :)

    http://www.kubicasport.eu/…aptor-Pro-09 hmm co poviete na toto?

    http://www.tazz-sport.cz/…en-2009.html – toto je sice 20 000 ale…:D

    Potom este toto mi ponuka kamos za 700 e – http://pokec.azet.sk/…7/fotoalbumy?… je tam MZ Z1 130mm a brzdy avid juicy 3 naboje novatec ram da bomb ejector :D

    0 0
    • kengura  

      Tak poradite niekto?

      0 0
    • fredy.k6  

      Mrkni po bazarech po nějakým HT. Za tyhle prachy se nechaj sehnat pěkně osazený kola. Mrkni třeba na www.dolekop.com. Prohledej bazary a nahoď sem, cos našel.

      0 0
    • gorre  

      Otázka co se rozumí pod pojmen „DH FR“. Jestli to je 4X/Dirt/trailsy atd tak tak tam ten full asi nebude tak potřeba, naopak DH jakožto DH- čili sjezd rozbitýho terénu by to celopéro asi chtělo…

      0 0
      • Mr.Duck  

        Bych řek, že na začátek HT stačí, naučí to člověka trochu čistit, občas to zabolí, ale myslim že škola je to dobrá. Taky myslim že člověk nezačne hned jezdit zlý rockgardeny (kde na HT doslova brečim, ale to je nuznejma schopnostma taky), a naučit se to kolo trochu krotit ve vzduchu je na HT dost možná lehčí. Doufám že přechod na fůla nebude moc bolet akorát :)

        0 0
        • gazman  

          Jo jo na odraze je full dost méně čitelný,hlavně na dirtech a podobných vymrdávacích odpalech.

          0 0
      • Kubiczech  

        Já bych tu z každého nutně ****** nedělal. (: Když napíše DH, tak asi nemyslí 4× ani dirty, ostatně i podle kol ve výběru je jasné, na co kolo chce.

        A proč nutně na DH a rozbitý terén celopéro? Na fullu a HT je to zcela jiné ježdění a ty největší rychlíci jezdí skoro srovnatelné časy s fullistama.

        K věci – z výběru bych bral to Norco nebo s mrknul po bazarových HT.

        0 0
        • Pedro404  

          Co sem koukal na výsledky 3DH Cupu na Monínci tak to kucí na HT dávaj nehoráznym způsobem, ale mě osobně hodně rozbitej terén na pevňáku moc nebaví, myslim že na fullu bych si ho užíval víc. Navíc když se dá sehnat občas na bazaru slušnej full za dejme tomu 30k (jeden nebo dva sem myslim už viděl), tak dát 20k za HT a za rok dva přesedlávat na fulla mi příde zbytečný.

          Jinak to Norco se mi taky líbí nejvíc.

          0 0
          • kengura  

            No ja viem ze by bolo vyhodnejsie rovno kupit fulla ale kamarati co jazdia DH zacilnali najskor na HT a potom si kupili fulla…a este mi radili ze zacat na fulle je pekne blbost ze radsej sa mam naucit najskor na HT a potom kupit fulla taq preto chcem HT

            0 0
            • Pedro404  

              Jestli seš pro HT rozhodnutej a víš že na fulla v budoucnu asi přejdeš, tak pak do pevňáka di, na učení lepší bude.

              0 0
            • gazman  

              Hlavně si kup pořádnou koritnačku a škopek,budeš často krešovat,je jedno jestli na HT nebo full.

              0 0
          • Mr.Duck  

            „kluci na HT“ nemužeš vůbec brát, když zeleňák (tušim teda) na monínci prostě v tréninku vletí pade do rockgardenu, mrd na šutr, nosemanual, zpomalí ho to na dvacet, tak zastaví, vytahne to kolo přes šutry zas nahoru, znova to tam rube, mrd, nosemanual, znova vytahne nahoru, zjistí že je prázdnej, no prostě neskutečný. Fakt bych chtěl mít takovej morál. A samozřejmě k morálu taky jejich umění, protože jinak by člověk musel hrozně zemřít. Mě to teda akorát popisoval kámoš, jak to ty plantážníci najížděli, ale to stačilo, prostě jezdit takový časy na HT to je ***** umění )

            0 0
            • Pedro404  

              Tak to je hustá zábava. Proto řikam, že na HT mě tvrdej terén moc nebere.

              0 0
          • goofy  

            Hele, to ze na XC ti to na HTcku drnca, nemuzes srovnavat s tim, ze nekdo zacina na DH a rozhod se pro HT. Ja jsem taky pro ten krok. Nebude mozna (nebo spis urcite) jezdit ze zacatku takovy prasrny, ale HT ho vyskoli. Jak vybirat stopy, jak se srovnat pred odrazem, jak pracovat vubec na kole s tezistem a tlumit nerovnosti telem. Tohle jsou proste veci, ktere na pevnaku si clovek vic vzije do krve, a pak uz muze jenom litat. To je podle me jak sednout rovnou na Fireblada aniz bych si vyzkousel aspon nejakou tu triapulu predtim…

            0 0
            • Pedro404  

              No počkej, XC, já mam vymazlenej HT freeride speciál:)

              0 0
              • goofy  

                A to ma byt ktere kolo?

                0 0
                • Pedro404  

                  No ten chameleon, samozřejmě. Teď už vypadá trochu jinak, kotouč i vzadu, platformy, 680 rodla… Vidle pude na 140. Ten FR speciál je trochu nadsázka, samozřejmě, ale je to super kompromis v tom aby to co nejlíp jelo z kopce a zároveň sem nemusel všechno tlačit. Teď už bych chtěl rovnou šetřit na fulla, protože mam pocit že z toho rámu už víc sjezdovosti nevytlačim i kdybych tam dal 160ku vidli, kterou je ještě schopnej pobrat.

                  0 0
            • Pedro404  

              Taky záleží jestli už kolo má… Všechny ty věci jako výběr stopy a práce s tělem se dá nacvičit i na XC kole, a pak mi přijde ten mezikrok na pevnej sjezďák zbytečnej. Ale jestli neumí vůbec nic tak pak je rozhodně HT na učení lepší.

              0 0
              • goofy  

                Stejne to porad neni ono. Pokud nedrtil na XCcku pohar nekde v prvni desitce, tak to je uplne jedno. Ja na XC-cku jezdil od mlada, posledni roky, celkem dost, ale potom, co jsem si postavil pevnacka na blbnuti, tak to najednou zacala byt uplne jina jizda. Teprve pak jsem se poradne zacal ucit techniku

                0 0
                • Pedro404  

                  Je fakt že mě hrozně pomohlo když sem přešel z čistě XC Meridy s vysokou rámovkou na Freeride (v tý kategorii je na mtbr:))Chameleona s nízkou, hned se dá pracovat těžištěm mnohem líp a zatáčky to řeže jedna báseň.

                  0 0
                  • pepino  

                    Jestli myslíš SC Chameleon, to je odolný XC či all mountain kolo, řekněme XC na steroidech:)Fre­eride je třeba Norco Sasquatch a to je sakra rozdíl (i váhově).

                    0 0
                    • Pedro404  

                      Nevíš kolik ten Sasquatch váží? Jinak na stránkách Norca píšou zaměření light freeride/all mountain, takže podle toho bych to k Chameleonu klidně přirovnal. Ale naživo sem Sasquatche nikdy neviděl, takže to nemam podložený.

                      0 0
                      • pepino  

                        Norco k 17,2kg, chameleon je prej skvělej univerzál. Aha, já myslím Sas 2006, tohle nevím, jestli zeštíhlili:)

                        0 0
                        • Pedro404  

                          Cóóóó. Tak to nechápu vůbec, dyk ten rám nevypadá nijak nabušeně, to musí mít neuvěřitelně tlustý stěny trubek. Co sem si počítal tak i kdybych na chameleona naházel nějaký víc heavy duty věci (kola, vidli) tak se přes 15 kg prostě nedostanu. Rám má 2,2 kg.

                          0 0
                          • Manas  

                            Ano, ma to steny trubek tlusty. Me to vydrzelo 4 roky neuveritelne tvrdyho zachazeni. Mezi to napriklad patril 4m drop do kameni, bez dobreho dopadu, nebo nedoskocenej 5m double apod. :-P

                            0 0
                      • goofy  

                        Muj Manik ma 17,5 ± nejake ty deka podle plastu. Samotny ram ma neco k 4 kilum tusim. Steny trubek jsou tluste 3 mm. neni to zadne orezavatko :-P

                        0 0
    • vojtechposmourny  

      Z tohohle bych asi bral Norco.

      0 0
    • Pedro404  

      Co tadyto? http://dolekop.com/…nster-specha!!!!

      0 0
      • Pedro404  

        BF prasí link- dolekop.com/ba­zar/27578-rb-monster-specha!!!!-15–000kc!!!!

        0 0
    • goofy  

      Jsem urcite pro Seskoce. Jsou to geoskou ciste FR/DH masiny, a navic jsou nerozbitelne :-)

      0 0
    • Nimrod  

      asi tu nebude moc lidí sdílet můj názor, ale pokud ht, tak bych byl pro ocel. kupodivu je celkem znát, jestli jedeš na hnusné tvrdé hlíně, nebo na měkčí oceli… ale to by znamenalo bazarovku a asi frantu, nebo něco takového

      0 0
      • kengura  

        Nooo ten Norco by som mozno aj zobral :)

        0 0
        • Vilém  

          Ale to norco nema s oceli nic spolecnyho:)

          Jinak hlasuju taky pro nejaky HT, clovek se aspon nauci techniku.

          0 0
        • Nimrod  

          seskoč bude dobrý, jen je to hlína a bude mrcha dost tvrdá… pamatuju, když jsem přešel z ruckuse na frantu, to byl realativně velký rozdíl co do pohodlí

          0 0
    • KRAJIC  

      http://www.racebike.cz/…nster-ht-ram

      Jezdím, doporučuju. Při vhodně zvolené velikosti na tom kamkoliv dojedeš a z kopce freeride jak cyp – ve vzduchu jako doma.

      0 0
    • Tomcat  

      To první na DH určitě ne, nějaký skoky / fourcross / FR

      Norko je dobrej typ

      Pokud za to chce 700€ tak bych ho posla do ******. Takovej patlanec má tak stat 16 novej né 18 jetý.

      0 0
      • kengura  

        a keby ste boli taky dobry poradili by ste mi nejaku dobru korytnacku a prilbu?

        0 0
        • Pedro404  

          Všechno ochrání asi tak stejně, vybírej podle odvětrávání a jak ti padne. Osobně bych doporučil klidně levnější, ale zato komplet chrániče (kolena a holeně, lokty, ramena), koupil sem je nedávno a už je prakticky všechny využil.

          0 0
          • Mr.Duck  

            A bude hůř :P

            0 0
            • Pedro404  

              :D Ty vole, to byl ale debilní nápad, se skoro nemůžu hejbat. Navíc mam za to že ten první skok bych ustál kdybych měl fulla, takže všechny kecy o tom jak je na učení HT lepší beru zpátky:)

              0 0
              • Mr.Duck  

                Full by ti sežral ten odpal a místo zadního kola bys tam nechal přední a strašně umřel :P

                0 0
                • kengura  

                  Nooo taak zobrat to Norko? Alebo pohladat daky iny bike??? ;)

                  0 0
                  • Mr.Duck  

                    klidně norco, to vydrží, a časem beztak všecko vyměníš, ať komponenty nebo celý kolo, bo dospěješ k prozření co přesně bys chtěl )

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.