Dema deor 2010 3x na 1x poraďte

12 nepřečtených
  • Rhagnhar

    Zdravím,

    potřeboval bych poradit s přestavbou kola dema deor 2010

    https://kolo.cz/…ma-deor-2010

    Na 1× 9 s tím abych vyměnil co nejméně komponentů. Kolo bude sloužit na kratší výlety a do práce.

    Poraďte prosím co všechno musím nakoupit aby to spolu fungovalo a nestálo moc peněz.

    Dál bych uvítal radu na nové brzdy za rozumnou cenu.

    Předem se omlouvám za svou nevědomost a děkuji za odpovědi.

    0 0
    • danielh  

      Nechapu proc si chces snizovat pocet prevodu? To si tak nabuseny nebo modni policie naordinovala jednodekl (to ted strasne frci), protoze kdo dnes nema jednodekl ten jakoby nebyl co? Ochudis se o nejlehci i nejtezsi prevody, pokud nechas tu kazetu jak je. zkus si jezdit jen na prostrednim placku vepredu par desitek km horekop/dolekop a uvidis jak je to fajne :-)))

      0 0
    • novas752  

      1×9? Jsi si jistý, že ti bude stačit bídný rozdah asi 300%? Můžeš si vyzkoušet pár jízd na přesmykači neřadit a nechat tam zařazenou prostřední placku. Podle mě blbost, na výletění je 3×9 ideální, s rozsahem 1×9 bych moc daleko nedojel nebo se ploužil jako šnek…

      Ale když už, tak kupovat nebudeš skoro nic – vyhodíš levou páčku, lanko, bovden, přesmykač (je potřeba ho dostat z řetězu = nýtovačku a rychlospojku nebo náhradní nýt).

      Pokud bude převodník 32z vyhovovat tak jen podložky místo velkého převodníku (střední a velký jsou na stejných šroubech), pokud ne tak je to složitější – jiný nejlépe NW převodník s patřičným počtem zubů na 9 nebo 10 rychlostí. No a podle toho buď kratší šrouby nebo zase ty podložky.

      Co se týče brzd, tak nejrozumnější cena/výkon jsou Shimano BR-M506 nebo M500.

      0 0
      • Rhagnhar  

        Díky za radu. Prvne vymenim brzdy, pak to hodin na 1×9, kdyz to nepujde tak dokoupim kazetu řazení. ram je porad peknej a je mi lito to dat pryc.

        0 0
      • Rhagnhar  

        A jestli muzu mit jeste jeden dotaz; jaky 32t prevodnik mi bude na ty kliky urcite pasovat? Krom toho ze ma byt 104mm

        0 0
    • xtonda  

      Nejlevnější je odmontovat nejmenší a největší převodník, ale to pak budeš mít dost naprd rozsah, pokud ale bydlíš u Labe a jezdíš jen podél řeky, mohlo by to stačit.

      Jinak to závisí od rozsahu převodů, který potřebuješ a kolik max do toho chceš vrazit. Nestálo moc je relativní pojem, pro někoho je to litr, pro někoho pět.

      EDIT: Přehlédl sem, že to má zůstat na devíti rychlostech, to mi přijde jako nesmysl s rozsahem 327%.

      0 0
    • Rhagnhar  

      no začnu těma brzdama, ty jsou momentálně nejvic potreba. jde o to, že většinou jezdim na prostřední placku. nikdy nikam moc nespěchám, navíc jsem si ted koupil nový kolo, tak jsem s timto chtěl trošku experimentovat a vyzkoušet něco nového. Plus jsem chtěl udelat to kolo co nejjednodušší. pokud říkáte, že 1×9 je málo, dala by se tam supnout 10s nebo 11s kazeta? abych ten. rozsah trochu zvětšil?

      0 0
      • novas752  

        Jo dala, třeba 10spd 11–42 zubů. Akorát musíš vyměnit i přehazku a řazení. Nejlevnější 10 spd je Deore.

        Ale jestli ti fakt ve všech situacích stačí prostřední placka, nemá smysl kazetu + řazení měnit.

        0 0
      • Al Stra  

        já se teda hlásím, že jezdím 1×9 na 29eru a je to super-), 32×32 a 34 na dvou kolech

        p.s. ale nikomu bych to asi nevnucoval, že to je ideální sklatba převodů, co pokryje všechny potřeby jakéhokoliv jezdce-)

        0 0
      • danielh  

        A to sis koupil nove kolo ktere ma 3×9 z roku 2010 za 21tisic v dnesni dobe? Bych cekal ze aspon 2×10 – 2×11 minimum.

        0 0
        • novas752  

          Ten odkaz je z katalogu kol. ;)

          A 2×11 bych na kole za 21 moc necekal.

          0 0
        • Rhagnhar  

          dema je koupena ve 2010 a uz potrebuje oprasit. odkaz z katalogu je tu kvuli infu k prestavbe. nove kolo mam ze 2017 prave 1×11 a jsem spokojenej.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.