Přídání třetího převodníku k 2x10 Shimano Deore FC-M615

27 nepřečtených
  • Mixes

    Mám 29 MTB kolo s klikama 2×10 Shimano Deore FC-M615. Přední převody jsou ale 24/38 a ne úplně mi to vyhovuje na rovině, když se při společné jízdě alespoň trochu snažím držet tempo s kámošem na silničce. Přemýšlím, že bych přidal třetí převodník s 44 nebo 48 zuby právě pro delší jízdy na asfaltce. Levá přehazovačka má místo i pro třetí převod (akorát teď samozřejmě nejde přecvaknout).

    Lze ten třetí převodník nějak snadno dodělat bez nutnosti výměny celé kliky?

    0 0
    • kubad  

      ne a je to nesmysl

      0 0
    • mr.antik  

      u shimana to nejde, tak jedině zkust prodat/vyměnit

      0 0
    • oddie  

      Jiné kliky + jiný přesmykač.

      0 0
    • Mixes  

      To je celkem mrzuté, protože technik co mi kolo prodával mi říkal, že to jde. Asi si ho u obchodu počkám po práci :)

      0 0
    • Petr L2  

      Docela se divím, že se ještě nenašel nikdo, kdo by tazateli vysvětlil, že třetí tác nepotřebuje, naopak, že i dva jsou moc ! :-)

      Jinak ten „technik“ bude asi velký machr. Rád bych se na to, jak ten upgrade udělá, přišel podívat .....

      0 0
      • Espen  

        Heleď, možná ten technik správně nepochopil otázku? Mě osobně by taky zaskočila,je dost neobvyklá, to musíš uznat. A někdy může blbá otázka hodně překvapit. A předělat to z 2×10 na 3×10 to přeci jde v pohodě. Ne hold přidáním převodníku, ale vymění kliky, přesmykač a je to. Kliky a přesmyk prodá a bude šulmul. Klidně to s ním i vyměním. Mám kliky Deore FC-m590 a SLX přesmyk.

        0 0
      • Lister  

        V té první větě je cítit docela dost ironie a přitom je to pravda.

        0 0
        • ememem1  

          asi moc ne ked mu to nestaci, nema kazdy enduro bike ked pise ze jazdi za kamosom co ide na silnicke.

          0 0
          • Lister  

            Pokud sectu čas který tomu věnuje nákladům na přestavbu a konečný výsledek tak bazarové silnička pro podobné počínání vyjde asi líp.

            Navíc nepsal jestli potřebuje ty lehčí převody. Třeba plus 2 zuby na převodních vyřeší co potřebuje.

            0 0
        • Petr L2  

          Byla to pouze ironie :-)

          0 0
      • Chlebovnik  

        Třeba se dotyčný ptal stylem „zda to kolo jde předělat na trojpřevodník?

        Jasně že jde…

        … když se vymění kliky. =)

        0 0
    • puka  

      Pokud máš na klikách na místě třetího převodníku jen takové malé podložky, tak by to šlo. Moje fsa to tak měly.

      ..jestli chceš stíhat silničce, tak si kup silničku. Už takto ztrácíš minimálně posedem a širokými plášti.

      0 0
    • xtonda  

      IMO nejde, tady máš rozkresy

      http://si.shimano.com/#…

      http://si.shimano.com/#…

      Pravá klika u M615 není uzpůsobená pro přidání třetího převodníku.

      0 0
    • blaza84  

      A když se „přimontuje třetí převod“, tak už „levá přehazovačka“ přecvaknout půjde?? :)

      Potřebuješ třípřevodníkové kliky a třírychlostní přesmykač, vč. páčky řazení. A nebo nechat dvojplacku a vyměnit velký převodník za převodník s větším počtem zubů, jak bylo řečeno.

      0 0
      • Lister  

        Si piš že půjde. S přední přehazovačkou to už ale bude horší.

        0 0
    • Mixes  

      Diky vsem za reakce. Vymenit 38z prevodnik za 42 nebo 44 je hovadina? Pak by byl na klikach 24/42, coz mi neprijde zrovna optimalni. Jinak je system 2×10 velmi user friendly, jen chybi vyssi rychlost na rovine pri moji bezne kadenci.

      0 0
      • kudlanka32  

        40z je v poho, pozor na delku retezu a raminka prehazovacky…

        0 0
        • Lister  

          16z rozdílu mezi převodníky už je docela dost. jestli to pobere přesmykač záleží na tom, jak moc se s ním dá hýbat.

          0 0
          • Petr L2  

            Pokud se nepletu, tak Shimano píše u přesmykačů rozsah max. 14 zubů.

            0 0
      • t29  

        Tak začni trénovat vyšší kadenci. Abys jel čtyřicítkou, stačí nasadit 40z převodník (smyk to snad pobere) a naučit se točit 80 ot/min.

        0 0
        • Jezevec70  

          Moderní je jezdit kadencí tak 40. Aspoň podle toho, co jsem včera viděl. A nebyly to nějaké tetiny jedoucí na nákup, ale vystailovaní bikeři na „devětadvacítkách“.

          0 0
    • JFtryall  

      38–11 staci v kadenci nejakych 90 otacek na cca 45 km/h. To bude kamos asi celkem nabouchanej. :-) Jinak bych dal 40T placku a vyreseno.

      0 0
      • mr.ricardo  

        Aby to nebylo jako posledne nejaky kolega tady, ktery jezdi 48z a nejmensi tri pastorky. A kdyz jsem mu rikal jestli ma prumery okolo 40–45, tak prej ne, okolo 27. Pry mu ta nizka kadence vyhovuje, protoze ma silny nohy …

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.