dát dozadu 203mm nebo jen 160 mm

29 nepřečtených
  • Blackbiker

    Zdar všichni, Zítra jedu měnit brzdy tak potřebuju poslední radu, dát na Reigna dozadu 203 mm kotouč(už je doma) www.tandem-bike.cz/…inzip-wr-203 nebo nechat origo 160 mm Hayes. Pozn:Docela dost brzdím z kopce-nejsem downhilista ve smyslu pustím to a jedu. A nakonec tam budou Sainty!

    Dejte echo, dík Blackbiker

    0 0
    • Vilém  

      180mm :)

      0 0
    • kubad  

      180mm. :-)

      0 0
    • MlokCZ  

      180

      0 0
    • Tomcat  

      140? B-]. Ne vážně jezdíš někam do alp?, kanáry , Atlas ( neten na čtení ale ten v Maroku)? nebo tak? Problém není asi ani tak v brzdivosti, jako v chlazení tu 160ku prostě uvaříš dřív, otázka jestli na to bude při XC po českých luzích a hájí čas.

      0 0
      • Blackbiker  

        Vážně jedu letos do Alp a následně budu jezdit pořád v Beskydech,okej tu 160 ,,vyhazuju".

        Takže doporučujete 180mm.Jenže na to Shimano nedělá redukci

        0 0
        • Vilém  

          Pouzijes predni na 200mm je to totez.

          0 0
          • kubad  

            Jak nedělá redukci? nechápu

            0 0
            • Blackbiker  

              jsem myslel adaptér či jak se to jmenuje-prostě pod třmen

              0 0
              • kubad  

                A v čem je problém použiješ přední na 160mm a v zadu z toho vyjde 180mm :-)

                0 0
                • goofy  

                  Tak to presne obracene… :o) 203 vepredu je 180 vzadu ;o)

                  0 0
                  • kubad  

                    Jasně blbnu, je to obráceně, už tu sedím 11 hodin a přestává mě to myslet :-)

                    0 0
    • stan.zak  

      mám 180, i vpředu

      0 0
    • Dijck  

      160…

      0 0
    • Blackbiker  

      A co se s tím nesmolit a hodit tam 203 i na zadek??

      0 0
      • Blackbiker  

        Každopádně jsem vždy víc brzdil zadní než přední

        0 0
        • Tušnak  

          nebál bych se ani toho 160 mm kotouče… měl bych strach, že tu 203 tady neuživíš. A do předy bych dal 180…

          0 0
          • MlokCZ  

            No a to já bych zase na takový kolo nikdy 180/160 nedal. Na svojem Cubu, který je výrazně víc do XC než ten Reign mám 180/160 s ORO K24. Ty ORO brzdí o malinko lépe než XT (ty XT jsem rok jezdil a mám je stále doma na přímé srovnání). K tomu vážím 70kg a vůbec mi nepřijde, že by to brzdilo moc. Pokud bych vážil více, tak bych tam klidně hned šoupnul 203/180 i na ty ORO a moje kolo. Na Reignu bych se pak nerozmýšlel a o 180/160 vůbec neuvažoval.

            Buď tady má spousta hroznou sílu v ruce nebo máte nějak málo citlivé prsty, ale aby brzda brzdila moc, to se mi ještě nikdy nestalo a to ani když jsem zkoušel pár kol s 203/203 (a zrovna jedno byly XT).

            Jediný co nemám rád, když je v předu a vzadu stejný kotouč, příjemněji se mi to dávkuje, když je vzadu o jednu velikost menší.

            A s uživením bych žádný problém neviděl. Pokud je někdo malinko těžší, tak se dá i 180/160 uvařit bez problémů i v oblastech, kde nejsou žádné vysoké hory. Stačí třeba 400m superprudký technický sjezdík a takový se občas najde téměř kdekoliv, kde se jede krokem a není možno brzdu pustit ani na okamžik. To je pak časově docela dlouhé a hlavně nepřerušované brždění a už jsem takhle viděl uvařit spoustu brzd u kamarádů, co mají kolem 90kg nebo více.

            Pokud někdo má 70kg jako já nebo méně, tak už i tyhle sjezdy 180/160 téměř vždy přežije bez uvaření.

            0 0
        • Karlos009  

          tak to moc nikomu neříkej, to není nic na chlubení. :-D

          0 0
      • kubad  

        Budeš mýt problémy s dávkováním brzdy, zadní kolo bude pořád ve smyku, těžko to uhlídáš, ale chce to zkusit, nejlepší je vlastní zkušenost.

        0 0
    • Karlos009  

      Vůbec nechápu proč dozadu 203 kotouč, možná bych to pochopil kdyby jsi měl nějaké levné brzdy a ty málo brzdily. To ale asi nebude tvůj případ a jinak vzadu těch 160mm úplně stačí. Stejně hlavně brzdíš přední. Vážím 90kg, s ježděním dolů se moc nemazlím a nemám problém (ani v Alpách). A mimochodem, myšlenka že DHčka nepotřebují brzdit je úplně mylná. :-)

      0 0
      • Tušnak  

        tk ták:-D

        0 0
      • Blackbiker  

        nemyslel jsem že DH nepotřebují brzdit:-)tam se právě 203 vzadu uplatní!!!:-)viz známí z Brutal DH taemu FM

        0 0
        • Tušnak  

          to máš pravdu, ale myslím si, že na kolo tohodle ražení a pro Beskydy by byly 203 mm kotouče na každém kole zbytečně moc… ale víš jak, je to na každém co mu vyhovuje!

          0 0
    • Blackbiker  

      No chlopci asi to prubnu na Hayes kotouči 160mm vzadu a uvidím ako to vyzerá.Když to nebude ono tak tam rubnu 180mm,víc je fakt zbytečné.Taky nemám 100 kg ale 80 kg. Thanks so much for your help. Víkend bude hustý co se týče bajkování-snad se někde nerozstřelím. Ještě nemám všechyn nezbytné propriety jako helmu,chrániče a pod. Jen svou starou Xc helmu.Co říkáte na Met Parachute? www.mtbbritain.co.uk/…_review.html

      0 0
      • pitos  

        He,to s ní budeš jezdit po hřebenech? No, alespoň tě hned poznám:)

        0 0
      • cat  

        Hodlas snad kupovat integralu?

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.