Dámské krosové kolo do 15tis. - ale jaké?

20 nepřečtených
 • jodis

  Ahojte, prosím o radu na výběr 28" krosového dámského kola pro manželku na výšku 173cm., váhu 65kg. Pro začátek s frekvencí jízd od jara do podzimu každých asi čtrnáct dnů, na cesty převážně zpevněné lesní a cyklostezky za cenu cca. do 15tis., s dobrým poměrem cena/osazení. Dávám odkaz na požadovanou verzi(konstrukci) rámu: https://e-shop.leaderfox.cz/…4000101.aspx Vím, tím je to dost limitované, ale nepřesvědčil jsem… :-) Předem díky.

  • adam1  

   Alivio ok ,ale těžké jak prase to bude:(

   https://www.canyon.com/…wmn-4-0.html

   aspoň tak,už tam máš deore 2×10,velikost M

   • jodis  

    Díky, ale trubka rámu je už moc nahoře a ta cena je už taky přes čáru, možná tak ještě za 16tis…

    • adam1  

     Ok,tu trubku jsem přehlédl :).Manželka chce začít jezdit /projed se čas 1×za 14 dní?Ideálně tedy acera/alivio je dostačující ,kolo ať se ji hlavně líbí .

     Doporučuji i pevnou vidli(Carbon) aby to kolo bylo lehké a líp to pofičí.Ideální by byla stavba ?

     Od kus jsi ?

  • scalar  

   Z jakého důvodu chce tento typ rámu, vysoký věk nebo zdravotní potíže?

   • jodis  

    Manželka má 47let, fyzicky je na tom dobře, ale za ty roky co jezdí na kole vždy nasedala stylem, který je na vysokou trubku obtížný. Zkoušel jsem jí to vymluvyt, ale prostě je to tak a stavbu taky nechce. Mimochodem, já sám mám od tebe kolo, které jsi mi stavěl před třemi lety ;-) adam1: to GT je už zase dost pod cenou, chtělo by to aspoň alivio.

    • scalar  

     Tak tom nevím, jestli nějakou sériovku se vzduchovkou na Deorku seženeš s tímhle typem rámu.

     • jodis  

      Je mi už jasné, že deore nebude, psal jsem alivio a vzduch v této cen. relaci je taky utopie. Proto sem taky píšu o radu a možná bych ještě skousl navýšení na 17tis. Zatím díky.

    • adam1  

     https://www.hupnakolo.cz/…ow-cyan-2018

     Budeš muset připlatit?:)bude to důkaz vaší lásky:))

  • LiboD  

   Co něco takovýho? Nemám s těma kolama osobní zkušenost, ale u Axitu jsem už kolo kupoval:

   https://www.axitbikes.eu/…jo-lady.html

   https://www.axitbikes.eu/…er-lady.html

   https://www.axitbikes.eu/…on-lady.html

   https://www.axitbikes.eu/…ra-lady.html

   https://www.axitbikes.eu/…as-lady.html

   Na občasný ježdění by to mohlo stačit.V týhle ceně nebude žádná pořádná odpružená vidlice, ale je otázka, jestli jí potřebuje.

  • mykovec  

   Dámský rám Maxbike 18", karbonová pevná vidle, komponenty Shimano Deore náby, V-brzdy, řazení, přehazka 1×10, kliky Shimano Alfine, Váha 10.5kg, určitě se vejdeš do původního limitu a ještě zbude.

   • jodis  

    Vypada to dobre, ale to se bavime urcite o stavbe a tu prave nechce. Nejvetsi problem mam prave s tou vahou hotovych kol, s tou karbon. vidli to asi nikdo skompletovane neprodava, ze?

    • mykovec  

     U Maxbike se to dá nakonfigurovat, asi by vyměnili i tu vidli, nicméně krosky s vyšší výbavou jsou na kotoučích a u MB bude myslím karbonka na kotouče trochu problém. Já to vidím tak, že kolo by mělo být co nejlehčí a aerodynamika tak daleko, jak to majitel posedem zvládne. Hmotnost a odpor luftu jsou asi základní parametry, aby to trochu frčelo. Kromě karbonové vidle je dobrý tam dát ještě pláště s kevlarovou patkou, lehký ráfky aspoň kolem 500gr a zeslabovaný dráty. Pak se dostaneš na těch ± 10 –10.5kg, což je oproti kolu se 14kg fest rozdíl. Na větší terén to ovšem není. Silnice, cyklostezky, lesní pěšiny a šotolinky jsou na karbonovou vidli ok, větší kameny a kořeny už jí moc nechutnají

     • tompca  

      Ale to nebude za tazatelovatelem požadovaných 15t.

     • jodis  

      Zkoušel jsem to na maxbike konfigurovat a ta karbon vidle není v nabídce. Každopádně jsem zjistil, že s tímto rámem se pod cca. 14kg. (spíš 15) nedostanu, zkusím ji ještě zpracovat na stavbu, ale jinak si tu váhu bude muset odšlapat :-) Zatím díky.

      • scalar  

       Otázkou je, jestli ten rám na krátkou karbonovou vidlici jde použít, kdyby byla moc krátká, tak hrozí kontakt pedálu s terénem a kolo by bylo moc živé, nestabilní v přímém směru, krátký rozvor. Pohodlí je také velmi omezené, náhlá díra může znamenat přelet přes řídítka. Doporučuji vyzkoušet. Vzduchová vidlice by byla jistota.

       • Davidakta  

        Taky bych to radši směřoval víc na pohodlí. Už vidim jak tam nacpeš kvůli váze karbonovou vidlici a pani si pověsí na řidítka pětikilou brašnu.

  • jodis  

   Můžete mi doporučit nějaké slušné prodejny a hlavně s velkým výběrem kol v Brně? Jedná se mi o to aby si to kolo mohla osahat a taky se na něm zrovna svézt. Díky.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.