Dá se postavit kvalitní HT do 25 000?

83 nepřečtených
  • Bohunka

    Ahoj bikeři, přemýšlým o nákupu nového kola. Čím víc čtu, tím víc jsem bezradnější.

    Budu kupovat kola dvě. Každé kolem 25.000

    Dívala jsem se na sériovky, ale říkala jsem si, že bude možná lepší kolo postavit (za stejné peníze více muziky)

    Je mi jasné, že za tyhle peníze nemůžu mít top kolo.

    Určitě HT s vidlicí Rockshox Reba.

    Výška 171.

    Díky za reakce.

    0 0
    • duty9999  

      tady někdo psal že scalar staví kola

      0 0
    • roman 3D  

      dá se i koupit hotové bez stavění

      Sram http://www.radon-bikes.de/…d_22259_.htm

      Shimano http://www.radon-bikes.de/…d_22258_.htm

      0 0
      • ememem1  

        Mala by si uviest aspon velkost kvoli konkretnemu tipu ale vo vseobecnosri by som s pozrel na radony na bike-discount.de alebo canyony na canyon.com. Pripadne skus bulls copperhead. Vsetko je to v cene do 1000E, osvedcene nemecke brandy a silne pochybujem ze vyskladas nieco exra lepsie. Ja bych uprednostnil toto pred mozno o nieco katalogovo lepsimi komponentami na cinskom no name rame.

        0 0
        • Bohunka  

          velikost čeho. rámu? to nevím. v geometrii rámu se vůbec nevyznám.vím, že záleží na výšce postavy, ale to je asi tak všechno.

          měřím 171 cm.

          0 0
          • ememem1  

            tak vyskusat, pripadne pohladat rozne kalkulatory, pripadne tu na fore pohladaj, je tu o tom dost (napr. keyword „velikost ramu“).

            0 0
            • Bohunka  

              díky za radu, já pořád špekulovala jakou velokost koupit.

              najdu nějaký kalkulátor

              0 0
            • drbj  

              Zadne kalkulatory! Nic takoveho nefunguje. Kazdy vyrobce ma rozdinou geometrii a tedy rozdilne cislovani velikosti ramu. Zjistit vyrobce, od koho bys kolo chtela a pak se da velikost ramu od lidi, kteri maji s danou znackou zkusenosti, vydedukovat… Hlavne se neorientuj podle obecnych tabulek na internetu. Bohuzel, pouze par vyrobcu uvadi tabulky ke svym znackam.

              0 0
              • Vilém  

                A zkousel jsi nekdy takovy kalkulator? Prijde mi ze zrejme ne.

                0 0
              • ememem1  

                hm, tak to ja reada nad zlato…(tym nechcem povedat ze netreba vediet tie vysledky aj trocha interpretovat)

                0 0
          • Feroman  

            Konkrétně Radon má na stránkách doporučené velikosti podle výšky. Když budeš sledovat bike-discount.de, tak tam mají každý den jinou slevou a mají tam v nich i ty Radony. Já takhle koupil ZR Team 7.0 za 699E, což je myslím super.

            0 0
    • Zerocool  

      bez problémů

      0 0
    • alinceb  

      Za 25k bude určitě Reba a kompletní SLX popř. něco XT a lehký kola.

      Spyder má teďka zase akci na rámy: Spyder Oxygen ve vlastním designu + Reba RL Taper krk za 9k…;)

      0 0
    • scota  

      A co třeba RB CRR Base s Rebou vyjde na cca 29 000,–

      http://www.rb-bike.cz/…/78/crr-base#…

      0 0
      • ememem1  

        ako nic proti vyrobcom ako RB ale docela by ma zaujimalo z coho podobne ciste lokal znacky vychadzaju pri tvorbe ceny.

        ked to co si sem dal porovnam s

        http://www.bike-discount.de/…ace-6–1.html?…

        alebo este lacnejsim

        http://www.canyon.com/…es/bike.html?…

        tak by ma docela zaujimalo cim by ma RB chcelo presvedcit aby som to kupil.

        0 0
        • Kamikaze 591  

          Např. tím, že si to nemusíš objednávat přes net? Že přijdeš do shopu a prodavač ti poradí? Že tě nechají sí kolo vyzkoušet?

          0 0
        • mastihuba  

          Tak ja třeba koupil ram rb brutal finiš kuli tuhosti a vzhledu. Silnicu. Canyon ani jiný značky mne tak nezaujaly. Asi jsem mohl mít spydera za půlku, ale kolo se mi musí aspoň trochu líbit. Na ježdění máme zimaky hej? :)

          0 0
        • hanness  

          Uz jen proto,ze je to rucni vyroba.A cenu si urcis sam,nejde to přes milion lidi a s tim spojene naklady,vime?

          0 0
    • Luma  

      Nedávno jsem pomáhal stavět kámošovi HT a vyšlo na 26 000,. Rám Author carbon,vidlice Epicon,kola XT naby a Remerx ráfky,komponenty SLX a XT 10sp.Váha pod 11kg.A to jsem nakupoval na netu,takže když má někdo lepší ceny tak se to vyplatí.

      0 0
      • erne100  

        Podle me se stavět kola nemůže nikdy vyplatit. Můžeš z toho mít dobrý pocit a radost, že máš něco unikátního, ale levnější to nikdy nebude. Což platí tím víc, o co levnější kolo se jedná.

        0 0
        • Dave-geo  

          Dovolil bych si nesouhlasit ;-)

          Viz MRX rám, Epicon a deore sada včetně HT2 klik za 15500 Kč. Takovou sériovku jsem v obchodech neviděl…

          0 0
        • Bohunka  

          asi na tom něco bude, protože kolo na míru mají profíci.tam to má smysl.

          já chci kolo postavit, protože chci kvalitní rám, kola, vidlici. na tom ostatním se dá ubrat.hodně lidí tady psalo o řazení (deore x xtr)to prý není až tak důležité. pokud se pletu, klidně napište názory.

          0 0
          • Azmir  

            No nevím kde si na to přišla ale profíci většinou jezdí jejich top sériovky s tím, že třeba se to liší jenom v detailech jako třeba sedlo, sedlovka popřípadě ojediněle mají custom rámy, jinak osazení je skoro shcodné se sériovýma kolama.

            0 0
        • Hnoj  

          Tak to je největší kravina, co jsem dneska slyšel a to jsem potkal minimálně 3 tupce.

          0 0
          • ememem1  

            Ja si viac menej myslim to iste a to s zrovna za tupca nepovazujem. Vezmime napr. Konkretne tie da biky co som daal vyssie,pre jednoduchost trebars ten canyon zatisicku co je ak sa nmylim cca 25000 czk.co konretne by si vedel konkurencne ponuknut?

            Sorry za formu pisane z mobilu

            0 0
            • Hnoj  

              Dá se postavit minimálně stejné kolo jako ten Radon.

              0 0
              • Luma  

                Už jsem to tu dával.Takže rám carbon Author Modus,kola XT naby ráfky Remerx,kliky přehazka přesmyk brzdy SLX,řazení kazeta XT,sedlo Velo Ti,pedály 540,sedlovka představec řidítka Pells Titan,vidlice Epicon RLD.A to všechno vyšlo na 26tisíc.Vše nové,žádný bazar.

                0 0
                • Luma  

                  A to byli internetové ceny,né jak má Hnoj.

                  0 0
                • ememem1  

                  epicon – na tom radone je fox :-), prirataj si 10 litrov ku svojej cene

                  0 0
                  • alinceb  

                    A proti tomu zase karbonový rám…;)

                    0 0
                    • roman 3D  

                      author nedělá karbonový ale laminátový, to 30ti-letá lodička na Berounce vydrží víc:-)

                      0 0
                    • ememem1  

                      zrovna v tejto cenovej kategorii by som nad tym s roznych dovodov docela vahal, pri biku za dvojnasobok bez debaty.

                      0 0
              • ememem1  

                rozumiem tomu spravne ze za tisicku poskladas minimalne ten radon co oni predavaju za 1100? t.j. asi o 10% lacnejsie?

                nerypem, celkom vazne sa pytam. ak to neni obchodne tajomstvo mohol by si sem hodit pre predstavu aspon zakladne komponenty t.j. ram, kola, vidla. ak to nechces robit na fore tak ok, akceptujem.

                0 0
                • Hnoj  

                  V podstatě ano, jen tam nebude „úžasná“ vidlice od FOXu, protože tenhle výrobce totálně nemá mou důvěru…

                  0 0
                  • roman 3D  

                    velká nákupka? :-)

                    0 0
                    • Hnoj  

                      Ne, myslim, že to jsou nespohlehlivý sračky.

                      0 0
                      • roman 3D  

                        a já si tohle myslel o Rebě, párkrát jsem měl možnost nahlédnout k žitnýmu a pohovořit s opravářem:-)

                        0 0
    • Dave-geo  

      Ahoj!

      Jak už tu padlo, mrkni na sériovky mimo ČR ;-).

      za 25 tisíc už jde sehnat fajn kolo. Mrkni na Radona co mám v profilu, to loni vyšlo na cca 22k. Letos komponentově šli dolů, ale stejně je to super.

      od Radonu je za 26.500 už vyšší model, je na Tobě jestli Shimano nebo Sram.. http://www.bike-discount.de/…-0-sram.html / http://www.bike-discount.de/…ace-6–0.html

      nižší verzi máš tady – http://www.bike-discount.de/…eam-7–0.html

      A Canyon taky není špatně osazený http://www.canyon.com/…es/bike.html?…

      Při nákupu na bike-discount se dá občas dost ušetřit tou slevou dne co mají v pravém sloupci. Dneska je tam Durin. Když je tam bike, je tak o 100e levnější ;-)

      0 0
      • Bohunka  

        tyhle kola vypadají zajímavě.

        0 0
        • ememem1  

          presne to som ti pisal :-), ale ujasni si tu velkost, to je zaklad.

          0 0
          • Luma  

            Je to holka,takže 16–17" a něco kratšího max 580 TT.Měřím stejně,. vel. rámu 17" a délka 575 TT,ale mám fula a mám radši kratší kola.

            0 0
            • Kamikaze 591  

              16" rám na 171cm? Jaký rám teda na 157 cm?

              0 0
              • Luma  

                Co se ti nezdá,manželka má 168cm a má 15".Spíše než na výšce záleží na délce.A na 157cm 14–15".Nezapomeň že je to holka.

                0 0
                • Luma  

                  Já mám taky 171cm a teď mám 17".Na HT bych větší než 17" nechtěl a délku max 585mm (horizontálně)

                  0 0
                • Kamikaze 591  

                  Já právě s dámskýma velikostma kol moc zkušenosti nemám. Mám 174cm a v poho vozím 18"-19".

                  0 0
                • jonti  

                  Pritelkyne ma 162cm a sedi ji 17(M) u damskych a 15(S) u panskych kol. Obecne ji lip sedi panska kola.

                  0 0
        • Dorsiflex  

          Ano, to vypadají a jsou také dobrá, ale NE pro tebe. Ty si potřebuješ na kolo sednou, poradit s optimální velikostí, nastavit posed a vůbec maximální podporu. A tu ti poskytnou buď v kamenné prodejně nebo (nepochybuji) místní stavitelé kol. Když koupíš kolo z Německa, tak budeš na všechno sama. Třeba jen reklamace znamená rozebrat a poslat do Německa. Nechápu lidi, kteří ti tady doporučují kola, co ti přijdou v krabici (a nezáleží, že třeba složená).

          Jestli chceš dobrou výbavu za peníze co máš, využij služeb místních stavitelů kol (Scalar, Majkee, Hnoj atd.), případně navštiv nějakou prodejnu, ale nekupuj si kolo „na dobírku“.

          0 0
          • ememem1  

            Nechápu lidi, kteří ti tady doporučují kola, co ti přijdou v krabici (a nezáleží, že třeba složená). – co nechapes? videl si to niekedy jak to vyzera? neviem jak ten radon ale canoyon prijde v takom stave ze nasadis vidlu a kolesa a ides jazdit. do 15 min. roboty. vsetko s opeciatkovanym protokolom kto to montoval a odskusal. aj ten najlacnejsi bike ti prijde v stave ready to go, to sa ti v kamenkau obzvlast pri lacnejsich kuskoch nie vzdy musi podarit.

            a co sa tyka reklamacii tak realne jedine co asi mozes reklamovat kde hrozi porucha je vidla co v kamenaku riesia tak ze ti ju odmontuju a poslu do autorizovaneho servisu a si v sezone mesiac bez biku. to si mozem kludne rovno poslat do nemecka.

            uznavam ze je to vec nazoru co komu vyhovuje ale osobne pri aktualnom stave kamenakov nevidim jediny dovod preco im platit nejkau nie malu pridanu hodnotu kedze imho neposkytuju za nu naprosto nic navyse. (a moc im tuto situaciu nezavidim, nemaju to lahke.)

            0 0
            • jonti  

              Nesouhlasím, u kameňáku je obrovská výhoda toho, že si to kolo osaháš a máš ho rovnou tam, dokážou ti nabídnout alternativní model, poradit.

              Sám jsem koupil Anthema tak, že jsem se cestou z práce náhodou zastavil v obchodě s tím, že bych možná chtěl 29 HT v karbonu. Tak mi ukázali Anthema 29, nechali mě projet se před prodejnou. Tak se mi zalíbil, že jsem ho hned druhý den koupil.

              0 0
              • ememem1  

                vec nazoru, pre mna plati co som napisal.

                0 0
            • Dorsiflex  

              Když jsem si kdysi kupoval své první pořádné kolo, tak jsem byl v krámě, kde jsem ho koupil, každou chvíli. Potřeboval jsem často s něčím poradit, něco prokonzultovat atd. A odpovědi jsem vždy dostával, protože jsem byl jejich zákazník. Neumím si představit, že by to bylo tehdy jinak.

              Od té doby jsem ušel „dlouhou cestu“ a sám bych podobné kolo klidně koupil. Zakladatelka vlákna mi ale připadá podobně jak jsem na tom byl kdysi já. Navíc, tím že sem píše se, mi přijde, že nemá šikovné kamarády/kamarádky co ji pomohou a poradí.

              0 0
    • mr.nikdo  

      Jeste bys mohla napsat, co chces jezdit (kde a jake cesty) – podle toho by nebylo spatne volit i plaste na kole, protoze se mi nezda, ze bys behem tydne treba chtela vymenit i plaste…

      0 0
    • Kami  

      levněj člověk seskládá kolo, leda by byl prodejce, kterej bere díly za nákupní cenu a nebo když se dlouho shání .. třeba rok i déle :-)

      tady je něco s rebou

      http://www.cubebikes.cz/…ro-2012.html

      případně s foxem (třeba by se dala cena usmlouvat pří nákupu 2kol)

      http://www.cubebikes.cz/…ce-2012.html

      0 0
      • alinceb  

        Podobná sestava, jako ta první krychle, ale rámu Spyder Oxygen, s lepšíma kolama, komplet řazením SLX a drzdama Deore by byla za cca. 20k…

        0 0
    • Hnoj  

      Za 25 litrů se daj stavět fakt suprový kola, kdo říká, že se to nevyplatí o tom ví asi tolik, jako já o háčkování…

      0 0
      • Kami  

        a neprodáváš náhodou kola? :D

        0 0
        • Hnoj  

          Jo. Prodavam.

          0 0
          • Kami  

            můžu i já jakožto neprodejce kol, postavit levnější kolo, než je katalogový, když od tebe nakoupím díly za MOC? :)

            0 0
            • Hnoj  

              Kdybys je kupoval za doporučovaný MOC, tak postavíš leda kulový…

              Tohle přece není předmětem diskuse?

              0 0
              • Kami  

                kdo postaví levnější kolo:

                1.) prodejce, který má díly za nákupní cenu případně umí sehnat nějaké výprodejové skladové zásoby

                2.) člověk, který hledá na netu kde se co mihne ve slevě (dlohodobé stavění)

                3.) člověk, který kupuje OEM zboží, čína komponenty, neznačkový rámy apod. avšak ne vždy si může být jistej kvalitou nebo původem

                4.) stavět z jetých i nových komponentů

                5.) kobinace ad1 – ad4

                Další možnosti?

                Když si vezmu nějaký katalogový model kola..např. ten cube LTD pro a budu chtít postavit uplně stejně osazené kolo, tak co udělám, abych ho měl levnější za co nejkratší dobu na nových komponentech? Podívám se na koloshop, kupkolo,.. a zajistím, že si hp raději půjdu koupit do Cube..

                Ovšem kdybych se udal cestou ad1 – ad5, levněji bych ho pořídil.

                Tudíž se musíme ptát:

                Má tazatelka nějakou z možností 1–5 ?

                0 0
                • Azmir  

                  Zeřjmě možnost 6 a to, že prodejce má toto jako živnost, může sehnat nové, žádné OEM díly za velkoobchodní ceny, bez daně a díky tomu se dostat cenově níže a výbavou výše.

                  0 0
                  • Kami  

                    nene, to je možnost 1

                    0 0
                    • Azmir  

                      Tak v tom případě si ji hodně divně popsal :)

                      0 0
                  • jonti  

                    Jak bez daně? To myslíš, že ti jen tak projde nakoupit součástky s DPH, prodej kola zatajit a dph si nechat vrátit?

                    0 0
                • alinceb  

                  Ano, koupit si kolo postavené od člověka z možnosti č.1 …

                  Mimochodem výše jsem napsal stavbu kola na rámu Spyder za cca. 20tis. od stavitele. Stejné kolo bych za MOC dokázal postavit za nějakých 24–25tis., takže hotovce se dá konkurovat i s MOC…;)

                  0 0
                  • Kami  

                    až se mi jendou bude chtít, tak si všechny komponenty na tom Cube zkusím posčítat za nejniží MOC, kterou najdu na netu a mám trochu pochyby.. Jen je otázkou zda-li je ten spyder rám lepší než cube nebo alespon stejnej.

                    0 0
                    • ememem1  

                      Jen je otázkou zda-li je ten spyder rám lepší než cube nebo alespon stejnej. – ved prave. a keby aj hej ja radsej dam o tisicku viac a budem mat seriozny nemecky brand jak nejaku „znackovu“ cinu. aj ked uznavam v tejto kategorii to uz asi moc velky rozdiel nebude.

                      0 0
                  • ememem1  

                    Ano, koupit si kolo postavené od člověka z možnosti č.1 … – o tom je prave debata ci je to naozaj tak. mne moc neni jasne preco by takyto clovek mal mat nejak vyhodnejsie ceny obzvlast v tomto segmente jak firma co tie iste komponenty odobera po tisicoch.

                    aby bolo jasne nebavime sa o bikoch a la kubadove kusky na zakazku ale o viac menej beznych spotrebakoch.

                    0 0
                    • alinceb  

                      Bavíme se o tom, že firmy typu Author, Kellys atp. musí zaplatit marketing, distribuci, reklamu a ještě udělat zisk. Ve výsledku se to kolo mnohem víc prodraží. Když si támhle Lojza z Horní Dolní udělá živnosťák, tak nakupuje okamžitě za VOC a dokáže poskládat kolo za hodně zajímavé peníze. Pak je jen na něm, na kolik si cení svojí práci a know-how a kolik si na stavbě přirazí.

                      U velkých firem je ale tohle předem dané, protože mají fixní náklady…

                      EDIT: A to ještě nemluvím o tom, že maloobchodník si na tom musí taky přirazit, aby něco vydělal.

                      Třeba Radon a Canyon mají přímý prodej. Svoje skládačky si distribuují sami, takže odpadá maloobchodník, který potřebuje taky část zisku pro sebe…

                      0 0
                      • ememem1  

                        no ved dobre, ja sa o tom nehadam :-), otazka stala ale inak. ale dobre, snad to ide, ci sa to nejak extra oplati je druha vec. na jednej strane sa tu spochybnuje predaj serioznych brandov cez internet a na druhej akakolvek reklamacia s lojzom z hornej dolnej moze byt este vacsi problem. (nenarazam vobec na nijakeho z miestnych stavitelov).

                        asi jak komu vyhovuje ale tvrdit o jednom alebo druho ze je to uplna blbost neni ok.

                        0 0
    • Richi  

      Lepší ceny kol bývají na podzim nebo v zimě. To by kolo za 25.000 mohlo být z původní ceny mnohem vyšší.

      Když už 50k za kola počkal bych, ale to asi nejde. :-)

      0 0
    • koloborec  

      Ahoj,

      uz jste videli Bulls Copperhead 3,

      vyabava: kompletni Shimano (klika podobne) brzdy Avid Elixir

      Ahoj, byl v ruznech testach nejilepsi kolo v nemecku pro 1000€ (25 000 KC)(treba v casopisu Bike 05/13)

      Posledny kuzy(v nemecko uz temer vyprodano) jsou jeste k dostání treba ve Aukro:

      00 KC.

      Mrknejite na aukro a zadejite Bulls do vyhledavacce.

      anebo treba momentalne fungujie tenhle vzakz:

      http://aukro.cz/…g.php/search?…

      Mate- i dotzaky piste mne !

      0 0
      • Vilém  

        Strc si je do ******!

        0 0
      • ememem1  

        ty musis byt velky chytrak

        0 0
      • JakeF  

        Ve kterým vesmíru tyhle kliky odpovídaj XTčku?

        0 0
        • koloborec  

          Jo jazne mas pravud klika XT ma sice jeste o neoc tvrdsy material ale oba dva jsou Hollowtech II a vseobecne jou docela podobne.Nikdy jsme nemeli špatné zkušenosti s tou klikou. S klikou XT bohuzel neby bylo mozna prodavat kolo nad 25 000 KC.(Jinak vsechno stoprocentne XT a brzdy Avid Elixir a 1500 gramovy lehky ram) http://www.bulls.de/…opperhead-3/

          0 0
      • AussigBiker  

        Koloborce, ses nemec? Jestli jo, tak klobouk dolu pred tvoji cestinou.

        Jestli ne, tak se nauc cesky, viz. Posledny kuzy; Avantgadisdicky designerovy kolo…. Asi to kolo ma avantgardni disky patrici nejakymu designetorvy :).

        0 0
        • koloborec  

          Ahoj,

          @Aussigbiker (vypada ze jsi z Ústí ) ano jsem s nemecka- omlouvam se za cestinu jasne mezi kus a kuze je nejaky rozdil…/docela trapne..

          budu porad rad kdyz mne nekoho na chyby upozorňuje…

          0 0
          • AussigBiker  

            Tak to fakt klobouk dolu, to cumim. Cestina je tezka i pro me :D. To mas v podstate perfektni cestinu…

            Ja ja, ich wohne im (in?) Aussig :).

            0 0
        • pustipav  

          mi připomíná

          http://www.youtube.com/watch…

          0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce