Cykloexpedice po Evropě v roce 2011

62 nepřečtených
  • JackXl

    Čau dobrodruzi.Na léto 2011 už teď plánuji cykloexpedici po Evropě.Pojede se přes Rakousko,Itáli­i,Švýcarsko

    a Něměcko.Hlavní cílem jsou Benátky,Miláno a hora Matterhorn.Pojede se na kolech a na těžko se stany.Spát se bude na divoko a každý třetí den v kempu.Trasa za den je kolem 100km.Celková délka trasy je 2324km,což se může lišit podle místa bydliště.Nutno mít platný pas kvůli Švýcarsku.Kempy už mám zmapované a přibližně už vím i jejich ceny.Požadovaný věk účastníka expedice je minimálně 18let a na pohlaví nezáleží.

    Já už mám jeden podobný výlet za sebou a je to super a proto neváhejte a přidejte se.

    Zde je uvedena podrobná mapa http://www.bikemap.net/route/357784

    0 0
    • Pijer  

      Celková délka trasy je 2324km, trošku odvážně vedený přesný počet kilometrů :-)

      0 0
      • JackXl  

        No samozřejmě to bude o něco víc,ale mohl jsi pochopit,že je to jen orientační číslo,aby si všichni udělali obrázek,že míň to nebude.

        0 0
    • karliner  

      Mno, jestli to máš celé naplánované stejně pečlivě, jako jsi si ověřoval, že k cestě do Švýcarska potřebuješ mít platný pas, tak bych se s tebou bál jet i k babičce do Kopidlna…

      0 0
      • JSt  

        prave jsem o tom pasu chtel napsat :-))

        0 0
      • JackXl  

        No nevím,jak je to s tím pasem.Ale Švýcarsko není v EU a nechci nic riskovat.

        0 0
        • ZbynekN  

          Ale je v Schengenu. To to asi tak moc dobře naplánované nemáš, když to nevíš

          0 0
          • ememem  

            svjac je v schnegene? to su mi novinky…

            0 0
            • Běžec  

              Už rok.

              0 0
            • karliner  

              Švýcarsko je součástí Schengenského prostoru od prosince 2008 (čili nehlídají hranice), nicméně občanka jako doklad postačující ke vstupu do Švýcarska fungovala už dříve.

              0 0
        • karliner  

          S tím pasem je to tak, že ho nemusíš mít, ani tam nemusíš jezdit, aby sis to ověřil, stačí zasérfovat na web ministerstva zahraničí nebo tam zavolat…

          0 0
    • Gorgov  

      podle me blbost, takhle to planovat…a taky bych na neco podobnyho nikdy nejel s lidma ktery neznam, to smrdi pruserem:)

      0 0
      • JackXl  

        Taky důvod,proč píšu už teď je ten,aby se dala parta trochu dokupy a seznámili se…Blbost to není,se Slovinskem to vyšlo parádně.

        0 0
        • Gorgov  

          zkus proste vyrazit naslepo, uvidis, ze je to mnohem lepsi.

          0 0
    • Smazaný účet  

      není trochu brzo? nevím kam pojedu dneska odpoledne, natož pak co bude za 2 roky :))

      0 0
    • Smazaný účet  

      A ted jeste planovane naklady(aspon na stovky Euro), doporucene kolo(s ohledem na cesty) a termin.

      0 0
      • castro  

        3 tydny v Nemecku vysly na 220 Euro a to jsem nijak nesetril. Tady to bude asi podobny

        0 0
        • karliner  

          Tak tomu nerozumim, vychází to na 3 pivka denně, za předpokladu, že jsi nepil nic jiného, nejedl, nechodil na záchod, nemyl se, bydlel jako cikán někde pod mostem, nebyl v žádném muzeu, hradě, zámku, koncertu, na koupališti atd.

          To by mně nebavilo ani ve studentských dobách. Zajímalo by mne, co bys dělal, kdybys aspoň trochu šetřil.

          0 0
          • castro  

            no tak stravovali jsme se věcma z lidlu a podobnejch, v muzeu jsem byl, a cca 30 euro padlo na trajekt a ruzny privozy. Ale je pravda, ze jsme v kempu spali asi 4× nebo 5×

            0 0
      • JackXl  

        Výlet dlouhý 1380km přes Rakousko,Slovin­sko,Chorvatsko a Maďarsko mě vyšel na 130euro,s tím,že jsem byl v kempu na Slovinsku 2dny.

        Kupoval jsem jídlo v supermarketech a v kempu jsem byl jen asi 4×.

        Počítám,že tohle mě vyjde tak na 220euro a 100CH nanejvýš.

        Ono si člověk nesmí jíst v restauracích a spát v 5 hvězdičkových hotelech nebo campech.

        A pro Vás ostatní:Jenom hledáte výmluvy proč nejezdit a tak kritizujete to,že jsem nevěděl o tom pasu apod.

        0 0
        • castro  

          přesně:)

          0 0
        • Twister  

          Já bych spíš řekl, že je blbost vyhlašovat nějakou akci dva roky do předu, možná i na příští léto je docela brzo. A ta přesná kilometráž je totální úlet. Jinak s tim konceptem nízkonákladovýho cestování se ztotožňuju.

          0 0
          • witmar  

            Nekritizuj ostatní…Nikdo Tě nenutí aby si jel a může být plno lidí které to zaujme…

            0 0
            • Twister  

              Já jen, že vlastní zkušenosti mi říkaj, že moc plánování je na škodu.

              0 0
              • witmar  

                OK, kilometry prostě spočítal protože ví kudy chce jet…Jestli skutečnost bude jiná je přece jedno…Za mě lepší to takhle spočítat než odhadnou a seknout se třeba o 300km :-) Je jasné že se to nedá přesně dodržet..

                0 0
          • Rychlej turista  

            Já to zase vidím, jako dobrej nápad, dát o tom vědět takhle dopředu. Být to příští rok, tak už je to pro mě pozdě, ale takhle má člověk čas o tom podumat a sehnat někoho dalšího, ať nejede úplně sám. Teda jen s neznámými. Aspoň já bych potřeboval průvodce, na kterého se můžu spolehnout, protože bych se tutově někde ztratil :-D

            0 0
            • witmar  

              Přesně tak vydím to podobně, alespoň je dostatek času se třeba poznat, podniknout nějakou vyjížďku nebo kratší cestu a tím zjistit jestli si Ti lidé vyhovují…Znám pár lidí co rádi dělají jak já říkám „hurá“ akce a podle toho to pak vypadá a končí… Ale někomu to vyhovuje.

              0 0
        • Rychlej turista  

          Kurňa Jacku, na B-F už jsi dlouho, tak bys měl vědět, že je vševědoucí a dokonalé. Tak se podle toho chovej a nesnižuj jeho úroveň takovými zásadními neznalostmi :-D

          0 0
        • Smazaný účet  

          A po jakych cestach ma vest trasa?

          Jinak mi cesta budapest-breclav vysla na cca 60E, takze pocet kilometru/10:))

          0 0
          • JackXl  

            Převážně po silnicích 2.třídy a občas i 1.třídy.

            Nevím jak v těch ostatních zemích,ale v Rakousku na silnici 1. a 2.třídy jezdí málo aut,protože využívají téměř všudepřítomé dálníce.

            0 0
            • Smazaný účet  

              takže je to na cesťáka, na nějakého crose jo? terén nebude?

              0 0
              • jIrI___  

                V terénu nabalený na těžko, to není žádné labůžo :). Zařadil bych maximálně polňačky s velmi malým převýšením.

                0 0
              • JackXl  

                Jo,nejlíp na crose,protože důvod už zmínil ten další.

                V terénu se zátěží se jede blbě.Ale ještě neznám stav Italských silnic a tam to může drncat.Švýcaři mají prý pěkný silnice.

                0 0
              • JackXl  

                Jo,nejlíp na crose,protože důvod už zmínil ten další.

                V terénu se zátěží se jede blbě.Ale ještě neznám stav Italských silnic a tam to může drncat.Švýcaři mají prý pěkný silnice.

                0 0
    • maajkee  

      Taky myslím, že to je staršně dopředu, ideální kdyby to mělo bejt teď na jaře, takže podle mě stačí založit vlákno až za rok. Jinak nějakou podobnou výpravu bych zkusil, nicméně mě spíš láká východ, přes slovensko, maďarsko do rumunska třeba, v Rumunsku je krásně. Ta tvoje cesta je plná civilazce :)

      0 0
      • Smazaný účet  

        a civilizace je draha:(

        0 0
      • JackXl  

        Je sice plná civilizace,ale to zase ulehčuje stravování a zvyšuje bezpečnost.No né zrovna na silnici,ale myslím oběcně.

        V Rumunsku je sice krásně,ale také je velice pravděpodobné,že tě někdo okrade a ty silnice jsou v katastrofální stavu.Sice jsem tam nebyl ale na Brněnském veletrhu jsem byl na přednášce o cestě Karpatama.

        0 0
        • Chiron  

          Před několika lety jelo pár mých známých do Rumunska. Tam dojeli z časových důvodů auty a pak už pokračovali čistě na MTB. Za celou dobu co tam strávili je nikdo neokradl, možná proto že se drželi mimo civilizaci a akorát projížděli malými vesničkami kde je naopak vítali a místní byli neuvěřitelně pohostinní. Po pár nocích zjistili, že se nevyplácí spát ve vesnicích kde je mile rádi ubytovali, jelikož ráno měli všichni kocovinu a místní už zase jim začli podstrojovat. Nakonec většinou přespávali ve stanech. Silnice tam sou celkem rozbité a na něčem choulostivějším se tam jezdit nedá a mimo civilizaci se o cestách snad ani moc mluvit nedá.

          A na čem chcete jet tu výpravu v r.2011? Vypadá to zajímavě, ale asi to nebude moc pro mě.

          0 0
          • JackXl  

            Na crosových nebo trackingových kolech celou trasu.

            Já osobně mám crosa.

            Neokrade,pokud zrovna nejedeš kolem cikánské vesnice,což asi nejeli.

            0 0
    • nsrb  

      Když to bude v termínu po maturitě a když udělám maturitu tak bych jel rád,ale lepčí by bylo jet naslepo.

      0 0
      • JackXl  

        Bude to červenec nebo srpen nebo červenec-srpen.

        Naslepo se nepodíváš kam chceš a budeš mít větší spotřebu jídla,protože budeš bloudit a možná se i víc nadřeš apod.

        Trasu jsem naplánoval tak,aby jsme si mohli v campech občas vymáchnout hadry a osprchly se.Na cca 2324km jsem určil 8 campů,z čehož jeden je u Matterhorn a u Benátek.Taky jsem to hodil tak,aby jsme přes většinu Rakouska jeli tak,jak já minule a aby jsme jeli co nejmín do kopce,ale i tak si stoupání užijem.

        0 0
        • petrbw  

          Na podobný výlet se chystám taky.Jen tohle už je pro mě asi víc než bych si mohl z časových důvodů dovolit a tak to vidím tak na poloviční nálož.Zatím jsem u shánění informací o různých trasách a kempech a řeším otázku zda brašny a nebo vozík.Zatím to plánuji sám.Myslím, že je to lepší než nutně shánět někoho do party.Navíc na cestách a v kempech potkáš vždy někoho kdo se třeba na den, dva přidá a ským můžeš večer pokecat.Známý takhle byl letos v létě dva měsíce po Evropě a nemohl si to vynachválit.

          0 0
          • JackXl  

            To Slovinsko jsem jel taky sám,protože mě kámoš v půlce Rakouska opustil.Ale s více lidmi se líp hlídají kola a má kdo zavolat pomoc,když se ti něco stane.Kdyby jsi chtěl,mohl bych ti o tom dát info.Trvalo mi to jenom 13dní a bylo to 1380km.Julské Alpy a jezero Bled je fakt nádhera.

            Jinak pokud chceš jet přes hory,tak doporučuji nosič.

            0 0
            • petrbw  

              Ahoj, tahle délka i směr by mi naprosto vyhovoval.Pokud by jsi byl tak ochotný, uvítal bych pokud máš cestu nějakým způsobem zmapovanou a nebo pokud jsi si dělal zápisky z cest nebo itenerář.Mail mám v profilu.Jinak zatím se taky přikláním k nosiči a brašnám.Díky Petr

              0 0
              • JackXl  

                Jo,klidně pošlu i cenu kempů,kde jsem byl a tipy,kde se dá v přírodě zakempit.Itenerář dostal cestou pěkně nafrak,ale pokusím se ho zrekonstruovat :)

                0 0
                • petrbw  

                  Tak to mi opravdu pomůžeš.Cestu začnu podrobněji plánovat až po novém roce, tak mi to pošli klidně až mezi svátky.To bude trochu klid od práce.Dík.

                  0 0
            • Vilém  

              Mohu se zeptat proc ne vozik? Prijde mi to jako lepsi reseni nez brasny, ktere zbytecne zatezuji kolo, zvysuji teziste a ja nevim co jeste.

              0 0
              • Rychlej turista  

                S brašnama projedeš prakticky všude a rychle si na ně zvykneš. Je to jen o maličko pomalejší, než bez nich.

                0 0
              • JackXl  

                Už jsi se někdy zkoušel s naloženým vozíkem rozjet do prudkého kopce?Např.Do Maria Rain jsem měl problém

                i s brašnama a co potom přejezd hranic na Slovinsko(zastavíš a už se nerozjedeš),kde byl kopec ještě větší.

                0 0
              • JackXl  

                Už jsi se někdy zkoušel s naloženým vozíkem rozjet do prudkého kopce?Např.Do Maria Rain jsem měl problém

                i s brašnama a co potom přejezd hranic na Slovinsko(zastavíš a už se nerozjedeš),kde byl kopec ještě větší.

                0 0
                • romachain  

                  A ty jsi to zkoušel? Já mám s vozíkem naježděny dnes už tisíce kilometrů a projedu s tím úplně všude a je stotisíckrát lepší než brašny na nosiči!

                  0 0
                  • JackXl  

                    Hmm.A kde všude?Už jsi s tím někdy jel kopec se stoupáním 18%?

                    Kolik stojí?

                    0 0
                    • romachain  

                      Koupil jsem ho levně na aukru, je to kopie BOB (jedno kolečko za vozíkem, uchycení na osu zadního kola. Jel jsem s tím přes Alpy, i 21% bylo. A v terénu je to taky super.

                      0 0
    • Nismooo  
      1. Su planovane aj nejake vyznamne priesmyky po ceste?
      2. Nebude pocas vyse 500 km po Padskej nizine cesta nudna a monotonna?
      0 0
      • JackXl  

        To jsi mě dostal.Já to tam neznám.Trasu jsem plánoval podle Bikemapu a Google Earthu tak,aby jsme viděli něco zajímavýho a nejezdili příliš často do kopce.I když si jich stejně dost užijem.Pokud víš o nějakých zajímavostech

        a nebyla by to moc velká odchylka a chtěl by ses přidat,jsem ochoten tvoje návrhy promyslet a případně přijmout.Samoz­řejmě,že původní tři cíle musí být zachovány v daném pořadí.

        0 0
        • Nismooo  

          Pri ceste z Milana do Benátok, su podla mna dve zaujimavejsie varianty:

          1. okolo Lago di Garda do Verony – pekne historicke centrum plus nejake

          suvislosti s Romeom a Juliou

          1. ist trochu na juh a snad kazdy vie, co je v Modene, Maranelle a Sant Agatha

          Bolognese

          0 0
          • JackXl  

            Průjezd okolo Lago di Garda jsem zařadil do trasy.Ty další už nezapadají do trasy.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.