cyklocomputer + výškoměr + tepák do 2500,--

41 nepřečtených
  • vasek80

    4 hodiny prolejzám staré diskuze a už mi z toho bolí po půlnoci oči.

    Scháním cyklocomputer, kterej bude měřit denní a celkové nastoupané metry, aktuální nadmořskou výšku, teploměr a tepy.

    Podsvětlení, kadenci a možnost připojení k PC, pokud uchovává dlouhodobě nastoupané metry, nepotřebuju.

    Nepochopil jsem přesně jak funguje kalibrace výškoměru. To mi stačí změřit si GPSkou výšku domova od kud vyjíždím a tu pokaždé před vyjížďkou potvrdím?

    Mám zatím dva favority, přičemž se mi více líbí ten Ciclomaster, ale obávám se o jeho dostupnost. Snad nikde není skladem, není to již vyběhlý model? Pak jsem viděl nějaký VDO, ale byl bez tepáku, takže pasé.

    Sigma BC 2209 MHR STS a CICLOMASTER CM 4.4A HR

    Doporučíte jeden z těchto dvou, nebo jiný? Případně ciclomasteru bych byl vděčnej za tip kde objednat. Díky

    Anketa: Kterej

    8x
    33%
    15x
    63%
    1x
    4%
    0 0
    • Pa.T2  

      Taky jsem se před nějakým časem rozhodoval, který z těchto dvou mám vzít. Nakonec mám Ciclomaster a jsem moc spokojenej:) U sigmy se mi líbilo, že se v horní částí displeje daly nastavit dvě „proměnné“ (třebas výškoměr + tep)

      Jinak kalibrace u CM funguje tak, že si nastavíš domácí nadmořskou výšku, např.: jednoduše podle Google Earth a při nulování tachometru se to zkalibruje. Jinak jde samozřejmě v průběhu jízdy upravovat nadmořskou výšku třebas podle ukazatelů a tak. CM je hodně dost přesný, což mě fakt mile překvapilo:)

      0 0
    • Bubis  

      ciclomaster mám rok a spokojenost

      0 0
    • Martin  

      ciclo 4.3 (bez tepovky) jsem měl dva roky a nemůžu proti němu říct jediné křivé slovo. kdybych nedostal dobrou nabídku na starší garmin edge, tak to ciclo vozím dál.

      předtím jsem měl signmu 2006 a ta byla celkem nespolehlivá…

      0 0
    • Lance  

      TEN CICLOMASTER je jeste k sehnani???

      a co VDO 1.0+

      0 0
      • vasek80  

        U VDO chybí tep.

        0 0
      • petrpoko1  

        Ciclomaster asi zkusit na pells.cz, tusim ze to je dovozce. Kdysi jsem tam bral CM8.3A, ale prijde mi ze i 4.4A s tema serepetickama kolem (tepak, prenos do PC) je to nad limit.

        Jinak poznamka k prenosu do PC – nemaji driver pro 64bit system. Takze bud pripojit nekde kde je 32bit nebo stahovat pres VMWare s virtualni instalaci. Driver pro 64b se udajne pripravuje, a bude co nejdriv – tzn. asi nebude vubec :/

        0 0
        • KarY.1  

          jj Ciclo bere nebo dovazi Pells. na jejich strankach ho maji,jinak ja mam nizsi model a spokojenost furt velka,vozim ho asdi pres 3 roky, jeste jsem nemenil baterku, vsechno klape jak ma. Tak urcite ciclo

          0 0
          • vasek80  

            Tak bohužel na stránkách Pells.cz cyklocomputery nenecházím vůbec.

            0 0
          • vasek80  

            Tak bohužel na stránkách Pells.cz cyklocomputery nenecházím vůbec.

            0 0
            • Vilém  

              Tak to spatne hledas. Ale nedivim se, jejich stranky, stejne jako jejich zastoupeni je dost desne.

              0 0
              • vasek80  

                Děkuji. Já hledal http://www.pells.cz/ v komponentech.

                0 0
                • Vilém  

                  Tipoval bych, ze s Ciclosportem proste konci. Kdyz jsem tam asi pred pul rokem byl pro kabelaz, tak to vypadalo, ze jen dopordavaji nejake zbytky, cemuz by napovidalo i to, ze na tebou odkazovanych strankach o tech tachometrech neni zadna zminka.

                  0 0
                  • vasek80  

                    To abych si pospíšil. Jsem víceméně rozhodnutej. S případnou reklamací by jistě problém nebyl. Horší by to bylo pokud končí v případě za za nějakou dobu po záruce odejde třeba tepák.

                    0 0
    • Shadow.1  

      Ciclo asi jasná volba z těchto dvou… mám s ním jen takovou nemilou zkušenost, velmi rychle zmléčnilo sklo na tacháku… ne moc, ale z určitých úhlů to je nepříjemné

      0 0
      • Kubiczech  

        Stejně tak. A po prvním projetí bahnem se přestaly vracet dvě ze tří tlačítek. Ale jinak pohoda.

        0 0
    • Teddy  

      Já používám tenhle Blackburn http://www.mall.cz/…urn-delphi-6 a naprostá spokojenost, velký display, jednoduché ovládání. Má tepy, výšku, nastoupané metry, kadenci akorát nejde připojit k PC, ale za tu cenu před rokem nic připojitelnýho k PC nebylo.

      0 0
      • vasek80  

        Na něj jsem také koukal. Chtěl jsem ale spíše cyklokoputer kterej jde na představec a proto mi vypadl i VDO z2. Neměl bys případně fotku jak vypadá na řídítkách?

        0 0
    • LaFu  

      Já mám tuhle sezónu tu sigmu a nemůžu si stěžovat, funguje naprosto spolehlivě, má jednoduchý ovládání. Takže za mne sigma, ale rozhodoval jsem se stejně jako ty mezi sigma a ciclo. Navíc ta sigma za stejný peníze má i kadenci.

      0 0
    • rdx  

      pokud by byl zajem mam jeden Ciclosport CM 4.4A bezdrátový

      jezdeny dve sezony za 1500,– v praze, pripadne +postovne

      foto muzu zaslat

      0 0
      • rdx  

        tak jsem ho soupnul do bazaru, jsou tam i nejake fotky

        0 0
    • Trainman  

      Jsem spokojeným uživatelem Sigmy. Jednoduché ovládaní, rychlá kalibrace výšky, spolehlivý tepák. Sada pro 2. kolo funguje též spolehlivě a automaticky. S výškoměrem se držíme v toleranci +/- 2 metry, jednou při velké změně počasí to ustřelilo o 10 metrů. Kalibruje se tak, že si zjistíš výšku místa odkud vyjíždíš a tu ideálně před každý odjezdem potvrdíš. Popřípadě si nastavíš někde jinde známou výšku (turistické vrcholové značky).

      0 0
    • jackasss1  

      Já jsem ztratil Sigmu díky tomu „skvělému“ bajonetovému uchycení a proto jsem na ně zanevřel. Jinak teďkom mám Blackburna Delphi – spokojenost větší než se Sigmou, má pro mě jenom jednu jedinou chybu a to tuj, že nemá počítadlo celkových nastoupaných metrů (má pouze denní)

      0 0
    • Paja  

      Ciclomaster (CM434) mi spolehlive slouzi uz 7 let.

      0 0
      • Vilém  

        Taktez, akorat mam 414M:) Jen jsem jej pro plnou spokojenost doplnil dratovou kabelazi, ten bezdrat me pekne sr… .

        0 0
        • Paja  

          Stejne tak, bezdrat jsem cca po mesici vymenil za dratovou kabelaz – misto 3 baterek 1, nulova moznost ruseni nebo chyb diky slabnoucim monoclankum, „postylka“ na rodlech je skoro o pul centaku nizsi, takze je nizsi i pravdepodobnost urazeni, cidlo na vidlici je taky mensi…jediny minus by mohla byt „nevzhlednost“ dratu, moje esteticke citeni ale neurazi;))) za tech 7 let jsem kabelaz menil poprve letos na biku, drat uz asi uhnil;D

          sumasumarum, vubec se netesim na to az si jednou budu muset koupit novej kompjutr, bo dneska uz zpravidla moznost pouziti dratu neni…

          0 0
      • blisterexist  

        mě se na něm kously tlačítka:-/

        0 0
    • obda  

      Ten ciclomaster si kup nekde venku, treba tady: http://www.bike24.de/1.php… I s postovnym (EUR 5.95) 2086 Kc :)

      0 0
    • Chiron  

      Ze zkušeností několika známých vím, že Sigmy mají na pytel držáky, snad všichni už ji někde vytřepali. A některé modely mají dost problém s deštěm, nevím konkrétně tenhle, ale dvěma lidem tuším 1609 klekla při takovém lehčím dešti. Jinak funkce má ta 2209 o něco lepší jak CM.

      Já mám ten CM4.4 HR v podstatě mi dva roky slouží dobře. Držák drží, s vodou problém nemá a rušení jen minimálně, občas u nějakého specifického vedení a nebo nemá rád měřící koberce na závodech, tam vždycky v jejich okolí ukazuje nesmysly. Jinak výtku bych měl ke sklu, které je docela háklivé na škrábance, mohli by to dělat z něčeho tvrdšího. A pak tlačítka jdou docela ztuha a člověk pocitově nepozná jestli ho stisknul nebo ne a občas tak nezareaguje. A docela mi chybí podvícení displeje. Jo a vlastně ještě když sem ho nechal přes zimu v nevytápěné garáži, tak natvrdo zatuhnul a rozhýbal se až po celkovém restartu, takže všechny data za celý rok v hajzlu. Ale pak fungoval normálně. V podstatě sem s ním spokojený a tyhle mouchy se dají přežít, když o nich člověk ví, jen to podsvícení mě žere.

      0 0
    • vasek80  

      V podstatě jsem rozhodnutej pro ciclomaster. Ještě bych se chtěl zeptat jak měří nastoupané metry dlouhodobě.

      Na konci sezony budu vědět kolik jsem nastoupal, nebo dohromady kolik jsem nastoupal i naklesal?

      Sigmy jsem měl dodnes a věřím, že BC 2209 MHR STS bude dobrý computer. Nenašel jsem na ní stížnost, všechny stížnosti byly na předchůdce 2006 a o to je mé rozhodování těžší. Má současná dva roky stará Sigma BC 1200 funguje spolehlivě a déšť ani zima jí nevadí. A hlavně krycí plast displeje se neškrábe a je pořád krásně čirý. Navíc dle mě má Sigma výhodu v tom, že na displeji vidím jak výšku, tak tepy a nemusím přepínat.

      0 0
      • bochov  

        Mam tu sigmu 2209 po strance funkci měřeni je vše bez problemu ,akorat se musi podlepit oboustranou lepici paskou ,nebot při jizdě v terenu opravdu vypadava stalo se mi to dvakrat.

        0 0
        • Trainman  

          Lidi, probůh co s tím děláte? :-O Já jí měl chvilku na půjčeném enduru, držák pouze na O gumičce, a nic nevypadávalo.

          0 0
          • bochov  

            Taky jsem si to myslel nevypadava pokud je nova a tesna v bajonetu to je podle mne jedina necnost 2209.

            0 0
      • rdx  

        jen zlehounka pripomenu moji nabidku v bazaru a o kousek vyse zde :)

        nastoupane metry meri jak na konretni jizdu, tak do celkoveho poctu. takze na konci sezony mas prehled o nastoupanych a zvlast naklesanych metrech

        0 0
        • vasek80  

          Já jsem koukal, ale chci novej. O ušetřené peníze mi ani tak nejde. Držím palce s prodejem.

          0 0
        • blisterexist  

          psal jsem ti mejl

          0 0
      • rdx  

        snad jen mozna oprava ciclomaster vyskomer nema. to ma verze ciclosport

        0 0
    • vasek80  

      ještě prosím poslední otázku.

      Dá se na Ciclomasteru nastavit již ujeté kilometry které mám aktuálně najeté na svém současném tachometru. Sigma to předpokládám umí.

      0 0
    • vasek80  

      Všechny plány padly. Jel jsem se podívat do nedalekého cykloobchodu do německa jestli nemají coputery levnější jak u nás a taky jak ce skutečnosti vypadají.

      Ani jeden z těch dvou neměli, ale měli tam zlevněnej CICLOSPORT HAC4PRO. Z původních 170€ zlevněnej na 100€. Moc se mi nelíbil, jenže přitelkyně do mě pořád šila, že je určitě lepší jak ty co si vybírám, tak jsem ho vzal. No a jdu se podívat co že jsem to vlastně koupil.

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce