Cyklista nepřežil pád z kola - MF Dnes,Brněnsko,14.5.2009

233 nepřečtených
  • gumid

    Jak MF Dnes v příloze Brněnsko z dnešního dne informuje, včera po poledni zemřel po pádu z kola cyklista na cyklostezce  Mokrá Hora-Soběšice, ul. Jandáskova ( cyklostezka č 5005 ).

    0 0
    • Ricci  

      Stat sa moze vsetko, s rovnakou pravdepodobnostou ho mohlo aj zrazit auto,bohuzial bezna sucast zivota

      0 0
    • Blade  

      Víc nepíšou? Tam ho klidně mohlo srazit auto, mohl to naprat do závory, bo nedával pozor a rozhodil ho retardér..

      0 0
      • RomanH  

        Nepisou, ale vypada to na tu zavoru

        http://zpravy.idnes.cz/…7j-/brno.asp?…

         
        0 0
        • JSt  

          pred zavorou je cedula „pozor zavora“. bych to hadal spis na nejakyho nazdarka, co to z kopca rozhasil a nevlezl se na cestu.

          0 0
      • travis  

        jel jsem kolem, když ho policajti zakrývali. byl to infarkt cestou nahoru.

        0 0
        • Vilém  

          Tak to je dobry rozuzleni.:)

          0 0
          • zichis  

            ještě očekávám vysvětlení, jakou roli v tom hrála přilba, když se tu teda tak vehementně rozebírala.

            0 0
            • Motyll  

              Stejnou, jako ta závora…

              0 0
            • travis  

              helmu asi neměl, na asfaltu bylo krvavý kolečko…stejně padal v rychlosti ± 5km/h

              jinak celkem hezka smrt… 

              0 0
              • zichis  

                njn, srdíčko je potřeba trénovat, ale opatrně. Vzpomínám si jak jsem začínal s kolem, valil do města naplno ve snaze stíhat zelenou vlnu, před Kolištěm už to nevyšlo, rychle jsem zastavil a z tý náhlý změny jsem skoro omdlel. Po tý zkušenosti už je mi jasný, že člověk může říznout palicí o obrubník i v nulové rychlosti.

                0 0
                • M_ishak  

                  Jeden kámoš, mladý klučina taky šlapal, šlapal a najednou se probral v příkopě pod kolem…z řidičů mu samozřejmě nikdo nepomohl, přestože byl v cykloobleku a z toho bylo zřejmé, že nebyl nametený. Apoň že ho při chvilkovém výletu do jiné dimenze nikdo neokradl.

                  0 0
                  • Motyll  

                    LOL Takze kdo je v dresu – neni nameteny?

                    0 0
                    • Jaroslávek  

                      V tom bych viděl JSt-ho slabinku. Až pojedem ze základny v drézech a on v té „lehké letní košilce“ jako tomu říká, tak ho určitě vyberou.-))

                      0 0
                    • mastihuba  

                      to si musim zapamatovat :)

                      0 0
          • JSt  

            jj. pekne s nama ty medialni m*dky cloumou, ze ;-)

            0 0
        • Motyll  

          BTW tím infarktem jsi si jistej? Jako jen že to nikde nepíšou…

          0 0
          • travis  

            říkal mě to ten hemon. to kolo byl favorit s beranama nahoru…

            0 0
        • jIrI___  

          Takže ho teoreticky nezabil pád z kola.

          0 0
    • Lenka.05  

      Nemusíš jet hned na kole http://valassky.denik.cz/…0090512.html

      0 0
      • siafu  

        tak když nemá ani helmu :((

        0 0
      • M_ishak  

        Nejsmutnější na tom je, že tyto lidi stál život cca 500 kč+ (za pitomý kus lehčeného plastu na hlavě)

        0 0
    • mr.antik  

      To se stane, jen nechápu tu honbu za senzací cpát to do hned do novin. Doufám, že tam aspoň apelujou na nošení helmy a opatrnost…

      0 0
      • Lenka.05  

        Proč honba za senzací? O těchhle věcech by se mělo mluvit a psát. Kdyby se aspoň pár lidí chytilo za nos, přestalo falešně frajeřit a začalo používat přilbu, tak zaplať bůh za to.

        0 0
        • drsnej márvin  

          Zaplať bůh za co, za toho mrtvého ???

          A přilba opravdu člověka spasí před vším. Kdysi sem jedné paní, když ji sledovali mimozemšťani a zaměřovali ji tajní agenti udělal z alobalu přilbu s anténkou a od té doby byl od ní pokoj :-)). A nebylo to z mé hlavy znal sem to z jiné věci, prý přilba bláznům pomáhá........

          0 0
          • Motyll  

            Svatá prostoto…

            0 0
          • Obi-wan  

            Obi-wan

             
            0 0
          • Ricci  

            Svata sprostoto

            0 0
          • Honza729  

            Ty mas prilbu se dvema antenkama ?

            0 0
            • drsnej márvin  

              hmmmm asi sem měl přidat víc smajlíků, aby se dala vytušit jistá dávka nadsázky. A odpověď ani tři anténky by mě bohužel nepomohly od bláznovství jezdit už 30 roků na kole bez helmy.

              Spíš to byla reakce na soudy typu frajeři bez helmy, sebevrazi atd. Je to moje a nebo jiných volba a pro ostatní zbytečná starost. Kdybych jezdil závody nebo nějaké prudké sjezdy asi bych si ji pořídil, ale prostě ji nemám, nechci, nepotřebuju. V minulosti sem prodal malý mtocykl, když se na něm uzákonilo ježdění s helmou, takže prostě já mám k helmám odpor, le rozhodně se nesnažím strefovat do někoho, kdo je používá – je to každýho věc!!

              0 0
              • Lišák  

                Už se o tom tady psalo mockrát, že je to tvoje věc. Bohužel jen do té doby, než Tě najde někdo v bezvědomí ve škarpě. Pak můžeš tomu někomu docela pokazit odpoledne.

                0 0
                • Motyll  

                  Já bych ho nechal, podle profilu (věk) už má dost životních zkušeností na svobodnou volbu. Jsem rád, že je povinná přilba pro děti doo 18 let, protože ty ještě rozum nemají.

                  Bohužel u nás funguje „plošné“ zdravotní pojištění, které nijak nezohledňuje jak se kdo ke svému zdraví chová. A podle posledních průzkumů veřejného mínění se to jen tak nezmění…

                  0 0
                  • hribik A1  

                    chodim na moravu dost casto na to, aby som vedel, ze sa to skoro vobec nedodrzuje

                    0 0
                    • Motyll  

                      Vymahatelnost práva je podobná na obou stranách Moravy. A taková „potutelná radost“ když někdo odrbe zákon také…

                      0 0
                    • drsnej márvin  

                       lobista + populismus  = normativní akt

                      Přece poslancům jde o zdraví druhých (to je jasný ne !!??) a proti něčemu takovému zvednout ruku je politická sebevražda, takže není problém menšiny získat ba svoji stranu většinu. Zvlášť když se připraví k obhajobě srdceryvná argumentce nejlíp s nějakými drastickými záběry.

                      Lidi jsou přece hloupí a nezodpovědní, proto je jim třeba vše direktivně určovat. Jenže plno jich to vnímá jako hrubý zásah do integrity svých práv a svůj nesouhlas pak dají najevo i tím, že riskují sankci za porušení účinného, bohužel za výše uvedených okolností vytvořeného zákona.

                      Proč náctiletí asi vozí helmy na pověšené na řidítkách, přivázané k batohu, takže je mají u sebe, ale na hlavu je nenasadí. Asi bude problém jinde než v „potutelné radosti“.

                       
                      0 0
                      • Motyll  

                        Jasně – je rozdíl mezi pubertálním vzdorem a cíleným obcházením zákona… Ale to je na jinou diskuzi.

                        0 0
                      • hribik A1  

                        ja som proti tomu, aby to bolo nariadene zo zakona (ako aj nariadenie/zakaz vsetkych ostatnych veci v premavke, ktore neovplyvnuju inych jej ucastnikov). len som proste skonstatoval skutocnost, ze zakon, ktoremu sa Motyll tak tesi, stejne nebyva dodrzovany. ja sa rozhodujem podla aktualnych podmienok, z ktorych vyplyva miera rizika. tie su samozrejme ine v strmom zjazde po rozjebitej ceste, ine v lese, ine vtedy, ked su extremne podmienky (snezenie, silny vietor) a ine vtedy, ked je pocasie normalne, a ine v opacne extremnych podmienkach, ked je 34 stupnov, slnecno a idem do kopca. v prvych troch pripadoch moze byt prilba jednoznacne napomocna, v stvrtom tiez, ale menej jednoznacne, v piatom povazujem za rozumnejsie si ju dat na usek stupania dole, pretoze rizika zo zbytocneho prehrievania prevysuju rizika z pripadneho padu

                        0 0
                        • Motyll  

                          Ja s Tebou souhlasím. Sám se chovám podobně (jen někdy mi ta přilba pomůže  i před úpalem).

                          0 0
                        • mastihuba  

                          šak von Motyll taky neni uplně svatej :)

                          0 0
                          • Motyll  

                            Přečti si příspěvek výše :) Tohle bylo na kašpara do kopce!  A 18 už mi bylo (bohužel).

                            0 0
                            • hribik A1  

                              ono sa v den 18.tych narodenin nejako skokovo znizuje riziko padu alebo zranenia*? :-)

                              *ako aj odolnost zdravia voci alkoholu, cigaretovemu dymu atd.

                              0 0
                              • zichis  

                                až toho dne srostou švy lebečních kostí, takže do té doby dorostenec musí nosit blembák, jinak by se snadno mohl protáhnout mezi tyčkama v plotě nebo propadnout kanálovou mříží ;-)

                                0 0
                  • drsnej márvin  

                    Zřejmě se nenechal někdo opít rohlíkem, že helma na hlavě Tě spasí před vším. Zajímala by mě nějaká studie pravděpodobnosti o kolik % se dá omezit riziko. Pádů může nastat spousty, když už pád na hlavu, tak intenzita může být různá, narazit můžeš na rovnou plochu nebo taky na ostrý šutr nebo větev. A pořád ještě při pádu specifickém tedy jen na hlavu může, ale nemusí helma zmenšit následky, ale určitě tě neochrání od zlomenin, roztržené kůže na končetinách atd. Takže ona ta pravděpodobnost ochrany s helmou nemusí být vůbec tak slavná.

                    Dva případy:

                    1. biker má rád terénní jízdu, lítá po kořenech kamení, prudké sjezdy, je si vědom rizika používá helmu, ale vědomně riskuje, je to přece adrenalin, (a třeba po mediální masáži ví, že když má helmu, tak se mu nic nestane :-D ), jenže bohužel přecení své schopnosti a někde se sprasí
                    2. má rád jízdu na kole, vědomně neriskuje, jezdí tak, aby se mu nic nestalo, ale helmu nevozí, jenže bohužel třeba na nějakém pohodovém ne prudkém lesním sjezdíku, který zná je najednou od nějakého hňupa přes celou šířku kmen stromu nebo ho sveze na kapotě zezadu auto nebo mu vlítne pod kolo nějaké zvíře ....... a sprasí se taky

                    Podle Tvého jednoduchého vzorce biker s helmou má veškeré výhody ze zdr. pojištění a biker bez helmy ať si to třeba zaplatí sám ???? Proto je to pojištění plošné, protože nic není černé a bílé.

                    0 0
                    • horvas  

                      A pořád ještě při pádu specifickém tedy jen na hlavu může, ale nemusí helma zmenšit následky, ale určitě tě neochrání od zlomenin, roztržené kůže na končetinách atd. Takže ona ta pravděpodobnost ochrany s helmou nemusí být vůbec tak slavná.....no to je síla…srovnáváš nesrovnatelné…když si zlomíš ruku nebo si roztrhneš kůži,PŘEŽIJEŠ…pokud ti vyteče mozek,asi těžko…

                      0 0
                      • drsnej márvin  

                        A kolika lidem mozek „vytekl“ ???? Mimochodem má skupenství podobné džemu. A kdyby už z hlavy nevypadl, tak to už by musel být šupa, pak by třeba zůstal ležet jako mrzák nadosmrti a co je lepší. Takže nesrovnávám nesrovnatelné, ale spíš zvažuju pravděpodobnost k čemu mi je vozit kousek polystyrenu na hlavě.

                        0 0
                        • horvas  

                          to bylo nadnesené…ale znám lidi,kterým s největší pravděpodobností helma zachránila život…a naopak…zajímalo by mě,zda máš děti?…pokud ano,je to od tebe sobecké…

                          0 0
                          • MlokCZ  

                            Přesně tak, zažil jsem za svoje ježdění cca 10 pádů na hlavu, z toho jeden svůj. Sám padám zcela minimálně a vážný pád (ve větší rychlosti) jsem měl na biku jediný a to právě rovnou na hlavu, kde mi odvezla sanitka. Bez helmy nevím jak moc špatně by to dopadlo, jestli bych vůbec přežil (i s helmou slušný otřes mozku, helma na kousky, což je správně, rozložila náraz prasknutím). Samozřejmě následky byly i jiné jako zcela sedřená kůže na více místech těla a něco se zády, co mi ještě téměř rok zlobilo, ale vše po delší době zcela ok. Bez helmy by rozdhoně ok nebylo.

                            A pak ty další pády byly velmi různorodé. Od pádů v malé rychlosti v místě kdy byly šutry, kde s helmou se nestalo vůbec nic (jen poškozená helma), přes pád na rovné silnici, kde, kde z boční vyjelo auto a nedalo přednost a jezdec nestačil dát dostatečnou myšku a škrtnul o auto pedálem, atd. Ani jeden případ nedopadnul s hlavou tak, aby to mělo jakékoliv následky. O kolik horší by to mohlo být bez helmy můžeme jen spekulovat, přesně to určit nelze. Ale myslím, že některé ty případy by dopadly tragicky.

                            A bez helmy jsem zažil jen jednu ošlivou situaci, naštěstí bez fatálních následků, zkončilo to „pouze“ 15 stehy na hlavě a odvozem do nemocnice (ale naštěstí také žádné trvalé následky). Tenhle případ odhaduju, že s helmou by byl zcela v pohodě.

                            A ne že bych jezdil ve skupinách, kde každý jezdí nebezpečně, ale je to za mnoho let, kdy více akcí bylo s velkou účastí (typu 30 lidí), takže četnost pádů zase nebyla nijak velká. A některé ty případy byly zcela bez zavinění jezdce.

                            0 0
                            • MlokCZ  

                              A ten jediný případ bez helmy je jen proto, že dnes v mojem okolí jezdí s helmou každý a dříve nejezdila jen menšina.

                              0 0
                            • drtyc  

                              jjj… mysky v minimalni rychlosti… me takhle jeden trouba s autem plnym kamaradu honem honem pred Ikeou vyjel z vedlejsi silnice do krizovatky „T“ odbocil doprava po mym smeru a co nebylo? no samozrejme, ze zaparkoval pred prechodem na vyjezdu z krizovatky.

                              Ten kripl mi zkratil brzdnou drahu o delku jeho auta, protoze to musel stihnout a kdybych zustal jak oparenej drzet krecovite riditka a jel porad rovno a brzdil ocima nohama i brzdama, tak jsem si mohl prohlidnout jeho zadni kufr, zadni sedacky, predni sedacky, palubovku i viko predniho kufru, ale takovejm lidem to nevysvetlis, tak jsem radsi brzdil do kacirku s sutrama a do chodniku mezi znacku a lidi. Jednu pani tam malem odvazela sanitka s infarktem nebo zastavou dechu, kdyz asi poprve v zivote videla, ze i kolo muze mit neco jako brzdnou drahu.

                              0 0
                              • drsnej márvin  

                                Jo, jo ono hodně řidičů si myslí, že kolo jezdí pomalu a zastaví na místě. Já se tak válele na asfaltu před 4 týdnyna kruháči, když mě ignoroval jeden pan uspěchaný :-).

                                0 0
                          • drsnej márvin  

                            mám dvě 19 a 5 roků. A sobecké možná, že jen s jednou paní :-D

                            0 0
                            • horvas  

                              sobecké proto,že tě asi ještě potřebují…minimálně to pětileté…

                              0 0
                              • drsnej márvin  

                                A to je právě to co mě vyprovokovalo k reakci. Já se ale na kole nejezdím zabít a ani na něm vědomně neriskuju – chápeš???

                                0 0
                                • horvas  

                                  ach jo…to chápu…vždyť já jezdím taky tak…ale to asi nestačí…stačí,že je dost jiných,kteří tě mohou ohrozit…kdyby jsi napsal,že helmu nevozíš a vozit nebudeš,je vše ok…jen tvoje věc…ale nemůžeš popřít to,že když někdo,ať už svojí vinou nebo ne,spadne na hlavu,má ta helma ochranný efekt…konec..jen ti přeju,aby jsi jezdil i nadále bez nehod…počasí se umoudřilo,vyrá­žím…zdárek

                                  0 0
                                  • drsnej márvin  

                                    Ty jo tak to si málo četl, ale uznávám, že teď už je ta diskuse dost nepřehledná. Ničím sem nesnížil význam helmy při pádu na hlavu jako její ochrany. A psal sem, že mě tato diskuse nepřesvědčí o tom helmu vozit.

                                    A počasí Ti závidím, tady jsou pořád přeháňky a jelikož od včera mám antibiotika, tak mám dneska s kolem asi smůlu, zítra uvidíme.

                                    0 0
                                    • zichis  

                                      to máš zřejmě nějaký rychloantibiotika, s normálníma se nesportuje aspoň deset dní. Jestli teda nedodržuješ lé­čebnej režim, tak si na tobě zas lidi smlsnou…

                                      0 0
                                      • Lister  

                                        Ono je to úplně jedno, pokud neleží někde v teplotách, tak je stejně dostal „jen pro jistotu“ a má je tak úplně k ničemu. S tím ať klidně sportuje, víc než těmi léky si pak ublížit nemůže.

                                        0 0
                                        • zichis  

                                          tož to jo. Třeba jen našel infikovaný klíště, v tom případě se dávají preventivně a jen na tři dny.

                                          0 0
                                          • Lister  

                                            Třeba jen našel infikovaný klíště

                                            jak se to pozná, to mu ze zadku čouhá cedulka bacha jsem infikované ??? :-)

                                            Jestli má typické projevy na kůži, tak ATB ne na tři dny, ale na tři týdny.

                                            0 0
                                            • zichis  

                                              hmm, tobě by nezaškodilo se něco málo přiučit o klíšťatech. Tak ČTI. Může se poslat na analýzu kde zjistí přítomnost breberek hned, zatímco u člověka se nákaza dá potvrdit až tak po měsíci.

                                              0 0
                                              • Lister  

                                                Díval ses na ceny, ale vzhledem k tomu, že to je metdoda PCR, tak to není až tak strašné. Stejně ale co pak s výsledkem.

                                                Máš klíště pozitivní na klíšťovou encefalitidu a budeš čekat co se stane – žádná kauzální léčba neexistuje, takže se bude modlit aby se virus nepřenesl a když už onemocníš, tak abys to přežil (srmtnost 0,5–1,5%, vyšší riziko samozřejmě u starších) nebo alespoň žil bez následků (čím starší pacient tím vyšší riziko).

                                                No a co budeš dělat když budeš mít pozitivní nález na borreliozu – bud ji můžeš dostat nebo nemusíš. Tak jako tak, stejně se asi necháš v takovém případě přeléčit a za 3 týdny si necháš udělat vyšetření Elisou+Westernblott a budeš mít relativní jistotu.

                                                Nebo se na vyšetření vykašlel, protože klíšťovku stejně neovlivníš a u borreliozy počkáš na typické zarudnutí nebo se prostě necháš za ten měsíc odebrat, tady to zase tak moc nespěchá.

                                                Snad jsem tě přesvědčil, že si nic moc číst nemusím.

                                                PS: tohle není žádný opis z googlu, ale to je ze mně, ale věřit mi samozřejmě nemusíš :-)

                                                0 0
                                                • Lister  

                                                  PS: pokud jde o nové studie prokazující učinnost krátkodobé léčby, tak zatím jde bohužel o postup nonlege artis a je tak vždy na osobní odpovědnost daného lékaře. Pokud by se něco pak nepovedlo, tak může být za tyto následky trestně odpovědný.

                                                  0 0
                                      • drsnej márvin  

                                        Takže mám zánět ucha a nosohltanu. Zřejmě nějakej kok. Mívám to tak 2× za rok. Teploty nemívám, takže do práce chodím neschopenku neberu. A ať si smlsne kdo chce reagovat nebudu :-D.

                                        0 0
                        • mastihuba  

                          znám dva za posledních deset let. A dyby nebyl žádnej, tak sem si ušetřil pár velmi smutnejch okamžiků. Ale byla to jejich volba kterou plně respektuju.

                          0 0
                          • drsnej márvin  

                            Vidíš a já neznám žádnej. A jakpak se jim to podařilo ??

                            0 0
                            • mastihuba  

                              jednomu ujeli ruce ze řidítek na zpomalovacím retardéru(po dvou hodinách telefonovaní jsem zjistil že to byl někdo cizí a ne ten kterýho mi avizovali). Druhej to narval na závodní krosce po zadním kole do zdi. (kolega z hokny) Ani jednomu bych si neodvážil vytknout že neměl přilbu, protože to beru tak že by je to s přilbou nemuselo bavit. Lidi umírají a umírat budou. V posteli na chodníku, v nemocnici. Každej ať si rozhodne sám za sebe, jak se ochrání, pojistí.....někdy stejně ani to nepomuže.

                              0 0
                              • drsnej márvin  

                                Tak ten první asi profík nebyl, takže spíš náhoda. Ten druhý si o to asi koledoval (bohužel), ale závodní kroska asi není kolo ??

                                Jinak v tom případě sem byl u toho, když jedna paní spíš babička přijela na kole k přejezdu, helmu teda taky neměla a když projížděl motoráček, tak z kola seskočila a strčila hlavu před nárazník. Proto vím jaké skupenství má mozek.

                                0 0
                        • mastihuba  

                          taky se řiká kdyby pes nesral, tak by dál doběhl. :)

                          0 0
                        • destr  

                          Můžu říct, že mi helma zachránila život…asi tak v pětatřicet km/h mi vlitnul klacek do předniho kola a letěl sem tak 3 metry vzduchem přímo na hlavu…prda jak prase…já se hned zvednul, sundal helmu, která byla na 4 kousky, ktery držel jenom ten plast a kromě zad, ktery sem si narazil o pumpičku v kapsu mi nic nebylo…mladá mě viděla přímo z profilu a když mi líčila, jak sem letěl, tak se divím, že žiju…

                          0 0
                    • bagr84  

                      biker 1) aspon udelal to minimum a helmu si vzal.

                      0 0
                      • horvas  

                        pravdu díš…:-)

                        0 0
                      • JSt  

                        blbost. rozumnej clovek bez helmy je min rizikovej, nez totalni strelec treba v integrale ;-). rikam podle sebe. helmy jsem krupl dve, jednou smula – klacek v prednim kole a podruhe ten totalni strelec. brantec to mel na kamere :-)). jinak na bajku helmu vozim primarne kvuli rozrazeni vetvi ;-).

                        0 0
                        • hribik A1  

                          cheche, tuto vlastnost vyuzivam tiez, najcastejsie na cestach, ktore su obrastene stromami, ktore konarmi presahuju nad cestu. vacsinou uhnem autu na kraj a tou prilbou prerazam konce tych konarikov…

                          0 0
                        • MlokCZ  

                          Jenže vždy jde o stejného člověka, takže proč srovnávat takové extrémy. Srovnával bych rozumný člověk s helmou a bez a střelec s helmou a bez. Sice sem tam si někdo myslí, že s helmou může více a stane se z něj větší střelec, ale většinou to tak nebývá.

                          0 0
                          • pepek  

                            On to Jst nemyslí až tak moc vážně, on je takový provokatér. Ale je fakt, že image je u něho až na prvním místě a k furtce (kde bude asi tu přilbu potřebovat nejdřív), si bere stylově ochranou čepičku, vyrobenou z rázuvzdorné a netříštivé bavlny.

                            0 0
                        • horvas  

                          rozumnej clovek bez helmy je min rizikovej, nez totalni strelec treba v integ…jo,takže když toho rozumného bez helmy srazí nějaký osel,tak mu je to platné,že byl rozumný…nechápu

                           
                          0 0
                          • hribik A1  

                            prinajmensom ma ten rozumny podstatne mensiu sancu si nieco spravit z vlastnej viny, a takych urazov je vacsina (v mojom pripade to bolo presne 100% vsetkych doterajsich padov). zaroven ma ale mensiu ochranu pri urazoch vzniknutych z cudzej viny (od tych sa mozu rovno odpocitat zrazky s kamionom alebo autom iducim nad 70, tam je to aj tak jedno). v sucte je na tom ovsem ten rozumny lepsie aj bez prilby (a teda aj s nou, a s este vacsim rozdielom) nez debil, hoci aj s prilbou

                            0 0
                    • Motyll  

                      Ale vzdyt si tam odpovidas sam. Pokud nekdo vedomne riskuje (ted muzeme debatovat co to je vedomne riskuje) mel by mit pojisteni drazsi, iho. Podobne jako to funguje u pojisteni do ciziny, nebo povinneho ruceni u aut atd… Melo by byt na kazdem jednotlivci at zvazi miru rizika a odpovednosti… Ja prilbu pouzivam posednich 15 let a dve uz jsem praskl. Pritom si nemyslim, ze jezdim nejak agresivne. Jsem spise opatrnej „jezdec“. Pro me ma tedy noseni prilby smysl. Nikomu (krome sveho ditete) prilbu nenutim.

                      0 0
                      • Lister  

                        Není ale třeba se pořád bavit o extrémexh typu přežít nebo smrt. Ono totiž může i potěšit to, že místo aby člověk skončil na pár týdnů na lůžku, tak se mu vlastně nic nestane.

                        Vlastní zkušenost při pádu na lyžích, kdy jsem hlavou prorazil cca 2–3cm krustu ledu. Byl jsem akorát dost odřenej v obličeji od brýlí, ale jinak OK, mohl jsem to dál odjezdit a druhý den jít do práce. Bez škopku bych si asi pár dní poležel a byl tak 2–3  týdny mimo práci a ještě dýl bez větší fysické aktivity.

                        A jeden úraz hlavy za sebou už mám (vůbec to nesouviselo s kolem ani podobnou aktivitou), tak si dávám na kadý další pozor – to je jeden z důvodů, proč jezdím jak posera a většina lidí mi ujíždí i z kopce (dokopce už jsem si na to zvykl).

                        0 0
                      • drsnej márvin  

                        OK teď už je to úplně jiná debata. Nejde odsoudit někoho jen za prostý fakt či má nebo nemá helmu a hnát ho k tomu nějaké zodpovědnosti v případě jakéhokoliv úrazu.

                        Ovšem se obávám, že u nás k něčemu co máš na mysli nikdy nedojde. Kdo by to posuzoval. Není to tak jednoduché.

                        0 0
                    • drtyc  

                      kdyz sme tak u tech prileb, tak jakpak se tvarite na tu estetickou nadheru v podobe instalovani ostrych kamenu podel silnic na verejnou zelen, ktera ma za ukol:

                      1. zabit nebo zmrzacit naboreneho cyklistu nebo motocyklistu
                      2. zamezit parkovani aut na trave
                      0 0
                      • drtyc  

                        nema nahodou nekdo kontakt s osobou, ktera se vyzna v dopravnich normach a bude z patra vedet, zda instalaci takoveho sutru mesto/majitel pozemku treba neporusil nejaka obecna bezpecnostni doporuceni?

                        ja bych ty sutry zrusil. me prijdou osobne dost o nicem. staci tam nacpat verejnou zelen. Po te dokud neni moc vzrostla se clovek sveze a jeste krapet odpruzi, ale takovej sutrak…

                        0 0
                      • jIrI___  

                        Mě se ty šutráky líbí, rozhodně to vypadá a líp a přirozeněji než nějaké betonové nebo kovové patníky. V případě potřeby s nimi není zas až takový problém pohnout a přemístit je.

                        0 0
                        • Stanley_vy  

                          Jako v případě potřeby pádu na ono místo?

                          0 0
                          • jIrI___  

                            Pokud víš pár dnů dopředu, že na to místo dopadneš, tak by neměl být problém domluvit se s majitelem pozemku, objednat nakladač a kameny přemístit :)

                            0 0
              • Hornet  

                S tymi 30-mi rokmi si to trosku prehnal :-)))

                „Jaromire nedelsňas dobre“ :-D

                0 0
              • Honza z H  

                Taky to moralizování těch dokonalých nemám rád. Preferuju svobodu rozhodování ve věcí vlastní bezpečnosti. Ale přilbu na kole mívám. Někteří by byli schopni uzákonit i povinnost sundávat záchodové prkénko, co kdyby se tam utopila moucha? :-))

                0 0
              • Lister  

                Ano je to každého věc.

                Jednu věci si ale přeju a bude to znít asi dost drsně (asi hodně dost drsně), tak se ti předem oblouvám: až se jednou vymázneš, tak doufám, že definitivně, protože ty miliony za polomrtvolu na dýchači už jsou bohužel věcí všech jen né tebe :-(

                0 0
                • drsnej márvin  

                  V pohodě mě se omlouvat nemusíš. Ty neznáš mě a já neznám Tebe, takže pokud se dočtu v novinách, že se někdo někde zabil a není to můj známý nebo někdo z rodiny tak je mě to fuk. A souhlasím s Tebou já bych si taky nechtěl „užívat“ jako ležák, takže když už ne do tvrda, tak sem pro eutanasii.

                  A že je něco v případě průseru pak věcí nás všech je promiň obyčejné klišé. Jako že odvádíš daně a z těch by si pak musel platit ošetření panu nezodpovědnému. Zaprve si myslím, že zodpovědný sem, protože když vyrazím na kole tak ne se zabít, ale se projet a když může přijít nebezpečí, tak tomu přizpůsobím jízdu. Pokud ovšem by průšvih nastal pak zasáhla vis maior. Za druhé ty víš kam ty peníze jdou. Já myslím, že teoreticky jo, ale ve skutečnosti by ses divil kolik peněz jde do haj.lu kvůli líbivým politickým rozhodnutím, špatným rozhodnutím, systémových chybám. Proti tomu ty takto vyhozené za ty nezodpovědné je nic.

                  Ale toto je bohužel na rozebírání dlohých pro  a proti a na faktu, že s helmou jezdit nebudu to stejně nic nezmění :-). Takže přeju hezký den a ať přestane pršet a můžu vypadnout ven na kole :-).

                   
                  0 0
                  • zichis  

                    Jasné. Ikdyby všeci jezdili s helmou a brněním, daně ani pojištění se nesníží. Pojišťovny i ne­mocnice budou žrát prachy dál, jenom to nebudou mít na co napsat.

                    0 0
                    • Lister  

                      Nebudu ti vyvracet tvé přesvědčení, jen ti napíšu, že jsi totálně mímo a nevíš o čem mluvíš.

                      Ušetřené peníze se dají vždy použít nějak smysluiplně, třeba na léčbu na několik dalších dní u opravdu nemocného člověka, která stojí řádově miliony denně. O tom se teď dost debatuje a píše, ale nemá cenu to řešit, protože většina lídí nechápe základní problému. Vidí jen své dobro, třicet korun v peněžence a paralen zadarmo… bohužel. Ale nechci to tu řešit, ani vyvolávat flame, slibuju, že už k tomu nic psát nebudu.

                      0 0
                      • drsnej márvin  

                        Kdyby to bylo tak jednoznačné, tak by to bylo krásné :-).

                        Ale jen namátkou léčba drogově závislých, alkoholiků, kuřáků, peněz je pořád málo, ale posílají se i na humanitární účely do světa nebo sem vozí pacienty z jiných zemí (Irák, Afgánistán). Takže co je mě po někom, kdo si zdraví zničil úmyslně nebo po někom z cizího státu, protstě se rozhazuje. A víš jak vypadá financování ? Není to jako doma, že použiješ prachy na potřebné. Tady je máš lidově řečeno nastrkané do škatulek a v jedné už je nemáš, ale z druhé je použít nesmíš, ale klidně je můžeš rozházet za nesmysly.

                        0 0
                      • horvas  

                        souhlasím s tím co jsi napsal…on ale nebude souhlasit,je přece „drsnej“ :-)))

                        0 0
                      • autor_trek  

                        Ušetřené peníze se smysluplně využijí..... (např. na nákup nových aut pro manažery pojišťoven, „školení“ vyvolených někde na pláži v teplých krajinách a p.)

                        0 0
                    • drtyc  

                      ono tohle tema je eutanazie z druhe strany. dnes a denne se rozhoduje v nemocnici o tom, kdo bude a kdo nebude zit podle presvedceni lekare a metodickych pokynu pojistovny, co je jeste standartni pece a na co uz pacient nedosahne a pojistovna ho necha zemrit.

                      0 0
                  • Lister  

                    Jo o peníze jde taky, ale to většinou není ten jejvětší problém, tím je rodina a co si počít. Ono to bude znít dost divně, ale občas je lepší táta v urně, než ležák se kterým si nikdo neví rady a všichni si ho přehazují jako horký brambor.

                    Jinak přesvědčovat nikoho nechci ani nehodlám. Jak jsi psal, je to každého věc a já to respektuji, Jen když už, tak natvrdo, je to pro všechny lepší.

                    0 0
                  • DaSnail  

                    Súhlas, štát by nemal nútiť dospelého človeka aby nosil helmu.

                    A možno by nemal byť ani žiadny zákon, ktorý by trestal neposkytnutie pomoci.

                    Neposkytnutie pomoci

                    § 177

                    (1) Kto osobe, ktorá je v nebezpečenstve smrti alebo javí príznaky ťažkej ujmy na zdraví, neposkytne potrebnú pomoc, hoci tak môže urobiť bez nebezpečenstva pre seba alebo iného, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky. 

                    Keby som ja jazdil bez helmy, tak by som si zohnal aspoň vhodný dres.

                     
                    0 0
              • horvas  

                a kolo bys taky prodal,kdyby se uzákonilo ježdění s helmou?…nikdo ti tu nic nevnucuje,jen se píše o tom,že helma může zachránit život…a to je fakt…argumentace,že jezdíš 30let bez je dost chabá…

                0 0
                • drsnej márvin  

                  Neprodal, vědomně bych porušoval zákon.

                  0 0
                • hribik A1  

                  predat by som ho nepredal, ale pokial by to hypoteticky bolo kontrolovane (akoze nebude) aj na zapadlych trojkach a lesnych asfaltkach a podobnych prdeloffcoch, tak by som prinajmensom v letnom obdobi musel vyrazne obmedzit jazdenie len na ciste rovinky takmer bez kopcov (cize by som mohol jazdit leda tak po rovine na zelenu vodu kupat sa), a normalne by som mohol jazdit iba v obdobi zimnom. v minulych rokoch mi to nejak nevadilo, bohuzial v poslednej dobe som zacal byt ovela citlivejsi na vysoke teploty…

                  0 0
          • horvas  

            asi každému došlo za co Lenka myslela to zaplať bůh…buď jsi nechápavej,nebo rád rejpeš…

            0 0
            • drsnej márvin  

              pravda trochu sem si rýpnul, ovšem v kontextu, že jinde psala, že nezdraví cyklisty bez helmy, protože takto dává najevo svůj postoj k těm co ji nevozí.

              0 0
              • horvas  

                tak jako je tvoje věc,že ji nevozíš,je její věc,že takové lidi nezdraví…

                0 0
                • drsnej márvin  

                  V tom s Tebou souhlasím, ale taky to nikde neventiluju, tudíž nemůžu vyvolat žádnou reakci. Což se ovšem nyní změnilo.

                  0 0
                  • Hornet  

                    Co urobis, ked spadnes na biku, poranis si hlavu, a v pripade, ze by si mal prilbu, by ten uraz nenastal? Kupis si potom prilbu alebo budes aj nadalej jazdit bez nej?

                    Pytam sa ta na to preto, lebo mam oasobnu skusenost  s dvomi takymi istymi ako si ty. Jazdili s nasou partiou, bez prilby, ved im sa nic nemoze stat…jazdia opatrne…presne ako ty, ale co cert nechcel, pad pri malej rychlosti, uraz a odvtedy jazdia s prilbou…

                    Jazdim uz dost dlho a prilba mi par krat zachranila hlavu a nie som ziadny kaskader, a tak isto aj par kamaratom. A najhorsi uraz bol prave pri malej rychlosti, dokonca v meste snad 15km/h, prilba rozbita(splnila svoj ucel), tazky otras mozgu, nasledny hematom, s nutnostou otvorit lebku a vybrat zrazeninu, hrozilo mu ochrnutie, bez prilby by bolo po nom…

                    A ked tvrdis ze to je len a len tvoja vec ci ju nosis alebo nie, tak nemas pravdu, mas zenu a deti, nemyslis na ne??? Stat sa moze vselico.....

                    0 0
                    • Lister  

                      Nepřesvědčujte ho, nebude co transplantovat a bude spousta nešťastných rodin…

                      0 0
                    • drsnej márvin  

                      Zatím má za sebou dva pády, které si pravda moc nepamatuju, protože bylo okno a následným otřesem mozku, nějaké ty odřeniny a naraženiny. No a výsledek znáš :-))

                      0 0
                    • Ježdík  

                      Ještě jedno hledisko k názoru, že je to každého věc, zda nosí helmu, nebo ne… Ti, jenž helmu nevozí a ohnivě zdůvodňují své právo na jejich svobodnou volbu, tím nevědomky ovlivňují podobné „svobodné“ volby lidí ve svém okolí… Jeden extrémní příklad – známý, též přesvědčený nevozič, otec. Jeho syn, perspektivní závodník. V tréninku se mu rozletělo kolo na přejezdu, byl rád, že to přežil – tradičně hlava. Už nezávodí. Byla to jeho svobodná volba nenosit přilbu? Mmch, tatík helmu stále nevozí. Drsňák, což?

                      0 0
                      • drsnej márvin  

                        Nezlob se, ale pořádně čti a pak piš. Jinak by ses dočetl, že pokud bych já jezdil nějaký extrém nebo závody, tak bych asi helmu vozil. Nakoplo mě hlavně tvrzení některých z kterých přímo čiší – helma = absolutní bezpečnost, helma, vždy a všude, kdo ji nemá je frajer, sebevrah, nezaslouží si pozdravit atd. Tolik resumé.

                        Můj syn doma helmu měl a má. To že ji nevozil i když měl tu povinnost sem já neřešil to je pravda. Max. tím, že když bude přistižený a pokutovaný, tak si holt na pokutu vydělá na brigádě. Ale vůbec si nepřijdu jako špatný otec nebo nezodpovědný, protože kolo má vyloženě jako přibližovadlo z bodu A do bodu B po městě. Což k resumé vlastně taky patří.  Snažil sem se obhájit a vysledovat, že paušální zavedení přileb je debilní nápad někoho s namaštěnou kapsou od nějakého lobisty. Jestli přilbu ano nebo ne ať si určí každý sám podle svého uvážení – toť můj názor TEČKA. A že to není třeba určovat je jasně vidět, protože většina lidí, co se kolu opravdu věnují helmu vozí.

                        0 0
        • jackasss1  

          Přesně tak, mělo by se o tom mluvit, ikdyby se jeden z bikerů z toho kvanta nad tím zamyslel, tak to bude mít smysl. Z vlastní praxe vím, jak vypadají cyklisti po pádu s přilbou a bez přilby. Je to sice každého svobodná volba, ale přece jenom zdraví je jen jedno! Hawgh

          0 0
    • zbartos  

      http://zpravy.idnes.cz/…7j-/brno.asp?…

      O přilbě není v tom článku ani slovo a pokud to cyklista napral v cca 50 km/hod do závory, která je na konci lesa před vjezdem do M. Hory (když se jede po lesní odvozní asfaltové cestě dolů ze Soběšic), tak by mu asi stejně nepomohla.

      BTW nejde o žádnou cyklostezku, je to normální cykloTRASA na účelové lesní komunikaci !!, která je postavena především pro náklaďáky odvážející dříví z lesa, tak pozor na ně !

      Naštěstí před pár lety nainstaloval ŠLP Křtiny http://wwww.slpkrtiny.cz pár desítek metrů před závorou výstražnou značku, takže  přemýšlející člověk začne včas brzdit.

      0 0
      • Splinter  

        stejně jsou ty závory úplně nahovno…

        Tam kde by měly být nejsou, a kde jsou tak sou pořád otevřený a nebo jen zavřený ale nezamčený…

        Po té nové asfaltce Račická/3javo­ry/Kalečník/Hos­těnice/Hádek jezdí aut snad víc jak po silnicích okolo…

         
        0 0
        • Motyll  

          Taky je tam lepší asfalt.

          0 0
        • Paja  

          Presne, nejlepsi jsou zavory hned za zatackou, pripadne jeste natreny jenom rezavou zakladovkou:-/ …jako by tam misto te zavory nemohl uprostred byt jenom takovej ten sklapeci zamykaci kolik…

          0 0
          • JSt  

            mi se nejvic libi, kdyz to nekde znas a naraz tam vyroste nova zazvora ;-).

            0 0
            • mastihuba  

              jj jsou místa kde by to mělo fatalní následky.....

              0 0
              • Paja  

                To bude masakr az to postavi nekde na modre;)

                0 0
                • mastihuba  

                  jeden známej mi náraz do závory popisoval. Na obou stehnech pěkný jelita a prej mu vyskočily i špunty z řiditek. Naštěstí se mu nic nestalo.

                  0 0
                  • JSt  

                    to jako nezaregistroval ani na posledni chvilu? ja to jednou u sobul musel slozit po sranky. kde jsem to byl zvyklej objizdet, tak nejakej chytrolin nastavil zavoru tyckou-dobrej napad :-/.

                    0 0
                    • zbartos  

                      Já jsem se takhle před cca dvěma lety v cca 15–20 km/hod objal se zavorou na konci lesní asfaltky u Ka­teřinského mostu, která bývá dost často zvednutá. Jel jsem tam bez světla úplně potmě, na závoru jsem zapomněl (jezdím tam přitom cca 2× týdně) a uviděl jsem ji až tak na 2 metry. Po nárazu jsem se chvíli vzpamatovával, ale pak jsem ještě vlastními silami dojel cca 30 minut na chatu nad Blansko. Dodnes mám na levé paži tu závoru jakoby vytlače­nou.....

                      0 0
                      • vrazdit  

                        nejvetsi svinstvo co sem zazil, byl drat s elektrikou na sotolince mezi pastvinama… vsiml jsem si ho snad pet metru pred nim, mel sem tam tak 30 :( vyslo to nad riditka a pekne mi to spalilo predlokti a myslel jsem ze nekoho budu muset najit a zabit. byli jsme na kolach s deckama z tabora, kolem 10–12 roku… jet nahodou prvni nekdo z nich, tak to maji na hrudnik a pak by jim to podrizlo krk…

                        jinak k tomu pripadu nahore, zprava v novinach je zcela typicka demagogie a dezinformace, ani nejaka propagace helmy mi v omto pripade neprijde jako opodstatneni takoveho clanku plneho tendencnich meziradkovych informaci..

                        0 0
                        • Lišák  

                          „Dnes ve dvanáct hodin nám nahlásili zraněného cyklistu po pádu z kola. Dělali jsme vše pro jeho záchranu, ale zranění nebyla slučitelná se životem,“ konstatovala mluvčí jihomoravské záchranné služby Barbora Zuchová.

                          Pokud to byl infarkt, tak to snad nebylo zranění, ne? Nemám pocit, že by se lidi s infarktem vozili do Úrazovky…

                          0 0
                          • Vilém  

                            ja zas myslim, ze kdyz nekdo spadne z kola, tak se do urazovky vozi. Na pricinu se asi prislo pozdeji.

                            0 0
                            • Lišák  

                              Pokud ten, kdo spadne z kola žije, tak do Úrazovky asi jede. Pokud doktor na místě konstatuje smrt, tak jede černou sanitkou do jiného ústavu. Nebo ne?

                              0 0
                              • Vilém  

                                Nejsem lekar, ani s tim nemam zadne velke zkusenosti. Treba poslali sanitku z urazovky, protoze nekdo hlasil pad cyklisty. To ze po prijezdu byl mrtvej je dalsi vec. Proto se k tomu asi vyjadrovala mluvci urazovky, kdyz tam byla jejich sanitka, nebo nejaci zachranari.

                                0 0
                                • Lišák  

                                  Ano. Souhlasím. Jen mně přišla divná tahle věta „zranění nebyla slučitelná se životem“.

                                  0 0
                                  • Vilém  

                                    No to me taky. Ale to je rec tiskovych mluvcich kombinovana s tim jak to novinari interpretuji.

                                    0 0
                                • jackasss1  

                                  Rychlá záchranná služba je samostatná organizace nespadající pod žádnou nemocnici. A mohlo tam být obojí – infarkt, který byl důvodem náhlé ztráty a vědomí a následného nekontrolovatelného pádu (byť i v minimální rychlosti), který mohl způsobit nějaké závažné poranění (nejspíše hlava). Příčina smrti bude známa až po pitvě. A kde se vozí v Brně zemřelí lidé, to netuším (některé pohřební služby mají svou vlastní lednici, některé mají smlouvy s nemocnicemi, ale u nás pokud je požadována soudní pitva, tak se veze na ústav soudního lékařství, což předpokládám v Brně taky mají).

                                  0 0
                      • ropman  

                        Docela by mě zajímalo od čeho je prohnutá ta spodní závora když se sjíždí z Útěchova na Ořešín před rančem, jesli se na ní jen někdo vyřádil, nebo to do ní napral, protože je jak luk …

                        0 0
          • drsnej márvin  

            Jednou před mnoha lety sem se vracel z projížďky a tenkrát mě minimálně zdraví ne-li život zachránila cigareta. Když sem zastavil a zapaloval ji, tak sem pár metrů před sebou viděl mezi dvěma stromy přes stezku uvázaný rybářský vlasec. Když sem přijel k němu tak byl na úrovni krku a z let předchozích vím co dokáže, když se napne, to je pak jako žiletka. No tenkrát by to byly nejmíň přeříznuté krkavice :-((.

            Poblíž sem hned na to potkal dva puberťáky rybáře a bohužel měli smůlu ........ On je tam dost provoz, takže před tím, než sem to zjistil to muselo být uvázané hodně zčerstva a víc mě nezajímalo .........

            0 0
            • bagr84  

              no tak to je sila…

               

              Resil si to nejak?

              0 0
            • M_ishak  

              To může udělat jen naprostý bezmozek. V té rychlosti se cokoliv podobného chová jako břitva. Právě proto měli např. Jeepy na předku traverzu na přetrhávání drátů, které nepřítel natahoval přes cestu.

              0 0
            • Martin  

              tak to je hodně velký peklo… čumáka, co to natáhl, bych na tom vlasci asi oběsil :-(

              0 0
            • horvas  

              tak v tu danou chvíli ti to zdraví zachránila…ale dlouhodobě nevim…ono zapalovat si cigaretu,když se vracíš z projížďky…no ne­vim…

              0 0
        • hribik A1  

          tie zavory su, vdaka oblubenym sposobom ich umiestnovania, casto ovela nebezpecnejsie, nez tych par aut co by do tej ****** za zavorou inac islo (myslim vo vseobecnosti, nie konkretny pripad)

          0 0
      • gumid  

        Ano, opravuji, ne cyklostezka ale cyklotrasa..... omlouvám se za nepřesnost…

        0 0
      • drtyc  

        kdyz jedes 50 tak koukas na znacky nebo na stopu? no kazdopadne takovy pripady jsou vzdy krapet blbost toho rideice, co jede tak, ze nestihne koukat jinam nez na tu stopu…

        0 0
        • Blade  

          Když jedu 50 po 4m asfaltce(což tato je), tak se stihnu i drbat za uchem.

          0 0
          • drtyc  

            uf sorry asfalt? tak to se mi zamotalo s tim popisem cesty pro lesaky na svoz dreva… sem si to predstavil jako klasiku po lakatosu, kde zapadnes az nad kotniky a uz si neslapnes.

            0 0
    • krokus  

      Je pravda, že občas se závora zjeví naprosto nečekaně, třeba ve sjezdu za zatáčkou. Pokud to tam člověk nezná, může mít opravdu problém. Nevím ale, jak to vypadalo tam, kde se stalo to neštěstí.

      0 0
      • JSt  

        nikde jsem necetl, ze by to nakouril do zavory. pisi jen, ze hasici zavoru odpalili. asi proto, aby mohla sanitka projet.

        0 0
        • Motyll  

          Přesně. Nikde jsem zatím ani nevyčetl, kde přesně se to na té cyklotrase stalo.

          Ale že neměl přilbu říkali už včera na radiu Magic. A ti mají vždycky pravdu!

          0 0
    • bagr84  

      Nebyla to nahodou ta krizovatka kde se najizdi na hlavni?

       

      Tady

       

      Kdyz jsem tam jel od Sobesic poprve, vlitl sem do te krizovatky v dost vysoke rychlosti (je to po tom sjezdu) a vubec sem netusil ze tam ta hlavni je. Malem me tam srazilo auto co jelo proti me, zabocovalo z myho pohledu doprava cili se nase cesty krizily, ale jelikoz jelo po hlavni tak bez blinkru. Kdyz sme se minuli, ozvalo se jen zarvani z auta „ty ******!“, ja se uplne rozklepal protoze mi najednou doslo kam sem vlitl (z tehle strany jsem jel Mokrou horou poprve). Uvedomil sem si, ze sem najednou na hlavni a jet neco z prava, nebo byt ten borec zleva rychlejsi, tak sem tuhej…

       

      Muj nejhorsi zazitek na kole za posledni rok :(

      0 0
      • vrrr  

        To asi ne, ta zavora je jeste o kus vys, az u lesa. Na te krizovatce, cos ukazal by asi nemeli hasici co urezavat.

         

        Jinak stat se muze lecos. A zavory me obcas taky prekvapi. Namatkou pri sjezdu po svaznici do Kurimi, nebo pri sjezdu z Risovy studanky k Veveri. Ze Sobesic to radeji beru lesem, takze tam nevim, jak vypada ten dojezd.

         

        Zaverem bych rekl, chudak kluk. Prilba by se nosit mela. I kdyz me desne stve, jak mi tece pot do oci, tak prilbu mam na hlave kdykoli sednu na kolo.

        0 0
      • JSt  

        takhle z hlavy nevim, ale urcite tam musi byt minimalne trojuhelnik…

        0 0
        • Blade  

          I kdyby ne, tak pořád platí přednost zprava (i když o té ani moc řidičů neví:-/) Zónová značka a retardér na výjezdu tam z ****** není. IMHO demence do takové křižovatky vletět.

          0 0
          • bagr84  

            ano, byla to moje chyba, nerikam ze ne, vsak sem pak byl nasranej sam na sebe. Proste sem jel rychle, i presto ze by jinak platila prednost zprava.

            Je to tam ale takova klidna lokalita, rodinny baracky a provoz zadnej, a ruku na srdce, kdo z nas obcas aspon trochu nezariskuje jen proto aby se lip svezl…

            0 0
        • vrrr  

          trojuhelnik tam je a myslim, ze i dodatkova tabuka s tvarem krizovatky. Ale chapu Bagra, pokud tam byl poprve, ze se mu to zdalo jako klidna lokalita, kde se jen obcas vyjizdi z garaze.

          0 0
      • pedrod  

        Podle toho, jak to popisuješ a jestli to správně chápu, tak auto odbočovalo a neblikalo, byť jelo po hlavní. Což je tedy i jeho chyba! 

        Nicméně sypeš si popel na hlavu asi oprávněně, určitě jezdíš už opatrněji, že ano?

        0 0
        • bagr84  

          Nepamatuju si zadnej jinej konflikt co bych mel na silnici, aspon ne za posledni dve sezony co jsem zas zacal dost jezdit. Jezdim opatrne porad, tohle byl proste zkrat, chvilkova nepozornost, nevim. 41254× se rozhlidnes a pak te stejne jednou srazi auto, to se proste stava, staci myslet na kachnu co bude k nedelnimu obedu nebo kozy cos vcera pozoroval ve fronte na parek v rohliku. :)

          0 0
    • Lister  

      Pro rodinu samozřejmě smutné, ale každou sekundu umírají desítky lidí a nikdo o tom nepíše, takže dle mého toho moc nevyřešíme.

      0 0
      • vrazdit  

        moje rec, dneska udelaji zpravu tydne klidne aj z nejake nehody na druhe strane sveta…

        0 0
    • zbartos  

      Autorka článku v MF Dnes mi dnes napsala: nyní jsem mluvila s paní Zuchovou ze záchranky. Ta říkala: „Do té doby než proběhne pitva, nelze s určitostí konstatovat příčinu úmrtí. Podle toho ale, co říkal lékař, který byl na místě, se nejpravděpodobnější příčinou smrti zdá být nikoli pád z kola, ale srdeční slabost. Po zvýšené námaze zástava srdce a následný pád z kola, protože zranění způsobená pádem se zdála být spíš sekundární. Že však smrt cyklisty skutečně způsobila srdeční zástava, se musí ještě potvrdit“.

      P.S. Zaujala mne myšlenka o náhradě závory sklápěcímy sloupky na zámek. ŠLP se, dle mých informací, výměně závory za sloupky nebrání, ale potřebuje na tuto výměnu peníze. Víte někdo kdo by o tom mohl rozhodovat na Magistrátu města Brna, pří­p. znáte nějakou firmu, která by si za svoje peníze chtěla udělat reklamu (zvýšení bezpečnosti cyklistů na oblíbené cyklotrase) ?

      0 0
      • JSt  

        zdenku, je otazka, co je bezpecnejsi. osobne vim o vic pripadech cyklistu, co trefili sloupek nez co vlitli do zavory…

        0 0
        • Splinter  

          tak nějak… úžasnej je třeba ten zbytek sloupku v Jedovnici…

          0 0
          • Paja  

            Ten v cilove rovince?-)

            0 0
          • Loner  

            já se taky přidám, když jde o životy: Nejlepší závora -  past –  ve tvaru neviditelně prověšené rezavé tyčky je nad farmou v Ořešíně. Má všechny potřebné parametry – je tenká, neviditelná, přitom dostatečně pevná a hlavně: její oběť má ve směrru od Útěchova dostetečnou rychlost.

            0 0
            • pepek  

              No ale tam přece žádný z nás nejede, bo sjezd vlevo lesem je to uplně nejvíc nejlepší.

              0 0
        • Paja  

          Pockej, vzdyt jsou vsude zavory, tak jak mohli trefit sloupek? Sloupek protoze je mensi muze byt akorat hur videt nez zavora, ale pokud je barevne natrenej, bral bych ho vzdycky spis nez zavoru nachystanou za zatackou…

          0 0
          • jIrI___  

            Navíc se na poslední chvíli líp uhýbá sloupku než závoře.

            0 0
          • pepek  

            No u rybníka Medlov je sloupek obložený květinama, prý se tam cyklista zabil

            0 0
            • Paja  

              Taky jsem slysel o chlapkovi, kterej si nekde na Bobrave o tu zavoru „rozpulil“ hlavu, dite, ktery pry jelo s nim melo asi nocni muru na celej zivot…;-(

              0 0
          • Lišák  

            Jel jsem kolem kluka, který trefil sloupek na Mokrá Hoře u kurtů. Byl pěkně sedřenej, kufr vytržený z tretry a když jsem se s ním bavil, mluvil docela z cesty. Jestli měl helmu už si nepamatuju. Za chvíli dojeli na místo jeho parťáci, tak jsem jel dál.

            0 0
            • jIrI___  

              Možná kdyby trefil místo sloupka závoru, tak nemluví vůbec. Těžko říct, co je víc nebezpečné. Mě jako bezpečnější připadá viditelně označený sloupek.

              0 0
              • zichis  

                problém sloupku je v tom, že láká lidi k průjezdu vysokou rychlostí. Před závorou se musí zpomalit. Možná o ni lidi při objíždění zavadí stejně často, ale ty pády pak nejsou tak hrozný aby se o nich mluvilo na netu. Mě osobně vadí sloupky tvaru T v zatáčce, tváří se totiž jakože je tam místa dost, ale jen do chvíle než se naklopím…

                0 0
          • JSt  

            zazil jsem hromadnej smotek v zamilcu. jelo se v baliku cca 15-ti lidi, kecalo se, ti vepredu videli sloupky, uhli i ukazali, ale nekdo vzadu zaspal a bylo to hned… tohle se ti u zavory nestane, pac kazdej hned rve „bacha zavora!“. pro samotnyho bajkera je sloupek bezpecnejsi, ve skupine to vidim naopak. podobny story jsem slysel i o mostcich za ikeou, jak jsou na nich ty pozink sloupky vprostred. vlastne ted si vzpominam, ze nedavno tu nekdo zminoval, ze to tam nekdo trefil…

            0 0
            • mastihuba  

              to máš jak s těma spomalovacíma retarderama který byly na to aby zpomalily kladaře a nesmetli nějakýho cyklistu, pak na jednom retarderu cyklistovi ujely ruce z řidítek a zabil se. Do měsíce byly retardéry pryč. Zbudovaný byly s dobrým úmyslem a nakonec se to otočilo vo 180°. Dyby dřív někoho smetlo auto tak by se řeklo že to mělo nějakej vert.

              0 0
              • JSt  

                bohuzel jen znacka vedle cesty vjezdu aut nezabrani…

                0 0
                • mastihuba  

                  to je mi jasný, ale pokud poletí debil na kole tak je mi v zásadě jedno jestli se rozstřelí o sloupek nebo o závoru :) bo výsledek bude prakticky stejnej.

                  0 0
                  • drtyc  

                    nebo o lesacky auto za zatackou co pojede zespod od zavory…

                    0 0
                    • Motyll  

                      Pokud člověk nejde jak bezmozek tak takovýhle věci předvídá (na lesní cestě za zatáčkou auto, spadlej strom etc.)…

                      0 0
                      • pepek  

                        Ale no tak. To mi chceš tvrdit, že tě nikdy nic nepřekvapilo? Já takový krizovky mívám na kole i v autě – a to su starej turista.

                        0 0
                        • Motyll  

                          To uz bychom zbihali do zbytecnych detailu :) Ale predvidat clovek musi…

                          0 0
                        • hribik A1  

                          auto na lesnej ceste je celkom normalna, a teda predvidatelna situacia. vacsinou nejazdia ako prasata, ak ano, potom je velka sanca, ze to budu lesaci alebo polovnici. prekvapujuce by bolo trebars to, keby tamtiez bol odstaveny zeleznicny vagon

                          0 0
                          • pepek  

                            Nemluvím zrovna o autě, to taky tak nějak čekám, ale náhle se objevivší příkop napříč za zatáčkou, nebo ten strom taky udělá svoje – zvlášť v noci. Taky jsem už potkal (líbal) drátěný plot  za zatáčkou na TZ .

                            0 0
                            • JSt  

                              necekana prekazka na notoricky zname ceste dokaze vyvest z klidu ;-).

                              s tim autem je zas velkej rozdil, jestli jedes sam nebo ve skupine. sam nemas povetsinou problem uhnout, skupina po cele sirce cesty uz to ma obtiznejsi…

                              0 0
      • bagr84  

        imo by spis bylo lepsi a i ekonomicky vyhodnejsi zavest nejakou vyhlasku typu „zavora musi byt natrena cerno-zlutymi pruhy“ nebo neco v tom smyslu

        0 0
        • Honza z H  

          Já myslím, že na to vyhláška asi bude existovat, pokud závora není natřená, mělo by se dát vymáhat škodu na tom, kdo za ní odpovídá. Ale život už se asi vrátit.

          U nás na jezu osadili závory a zapomněli je natřít, během 1.roku se do nich trefilo asi dost lidí včetně mě, a to jsem onich věděl a jezdím tama často. Srandovní na tom bylo že den přede mnou tam naboural syn a já mu říkal: „Jaks tu závoru mohl přehlídnout?“ :-))

          Od té doby co na nich přibyly pruhy už je úspěšně objíždíme.

          0 0
          • Charles2k  

            Tak tohle mě dost zajímá. Jestli existuje nějaká povinnost ohledně označování závor na cyklostezkách. V létě jsem do jedné takové ve vyšší rychlosti narazil. Bylo to z kopce dolů, za zatáčkou, střídalo se v lese světlo-stín a závora přes celou cestu, zašedlá, neoznačená. GPS 49°28'41.403"N, 16°41'31.256"E Ležím už 3/4 roku s mnohočetnou tříštivou zlomeninou bérce, mám po dvou operacích a pořád to ještě nesrostlo. Protože mi to nadělalo šílené problémy v práci – asi mi tím, že se nemůžu pořádně pohybovat, krachne firma, tak mi pár lidí doporučilo se zajímat o možnost odpovědnosti za škodu od odpovědného správce této lesní komunikace/cy­klostezky. Neznám ale vůbec legislativu. Podle mě, by v nebezpečných úsecích každá závora měla být jasně předem označena. A to ještěže jsem měl hlemu, jinak bych se možná zabil…

            0 0
            • Vilém  

              Jo, tak tam to znam, svadi to cloveka jet rychle. Preju brzske uzdraveni.

              0 0
              • pepek  

                Kde to je?

                 
                0 0
                • Vilém  

                  Tady . Jinak cesta z kunicek do boskovic, lesem kolem rybnicku.

                  0 0
                  • pepek  

                    Tak to sem měl asi štěstí, byl jsem tam poprvý minulej víkend, ale najel jsem na tu cestu asi uprostřed a jel jsem k Újezdu .

                    0 0
      • gumid  

        Možná levnější a i proveditelnější by bylo požádat ŠLP o nové nátěry závor, nejlépe „bezpečnostní“ provedení – červeno-bílá a nebo černo-žlutá.

        0 0
        • ropman  

          možná přidat i reflexní nátěr, třeba jen v malé délce, nebo puntíky :-), nebo kus reflexní samolepky a pod. Když pojedeš potmě, tak je každá kočka černá, i ta červeno-bílo-žlutá.

          0 0
        • pepek  

          Obávám se, že pro ŠLP platí spíš: „Mrtvý biker-dobrý biker“. Takže tam bych žádnou přehnanou aktivitu neočekával. Zvlášť, když se na těch nátěrech nedá napakovat tak, jak na stavbě Šumbery

          0 0
    • jackasss1  

      http://www.novinky.cz/…onosich.html

       

      Pro ty, co tady pořád spekulují nad tím, jak moc je schopná přilba pomoct nebo ne. Ze své praxe znovu říkám: Pomůže a moc !!! Třeba by zmiňovaný cyklista neměl vážně poraněnou hlavu a měl by jenom „lehký“ otřes mozku.

      0 0
      • JSt  

        a kdyby jel pomalu, neletel by 3m vzduchem…

        0 0
        • Pavel  

          Dnes mi jeden motorkář vyprávěl, jak dnes (další) motorkář sejmul cyklistu při stoupání na (Pezinskou) Babu. Borec letěl pár metrů vzduchem, kolo bylo 4 metry nad ním ve srázu. Motorkář to totiž nezvládl, položil to a cyklistu sejmul… Cyklista skoro určitě pomalu jel, je to do docela slušného kopce…

          Co tam máte za další hloupý argument, proč nemít přilbu?

          BTW – minulou neděli jsem byl kolmo na té Babě taky…

          0 0
          • hribik A1  

            no tak tam by mi teda fakt pomohla…kamiony, rychlo iduce auta a motorky nejsu argument pre prilbu

            0 0
            • Pavel  

              To byla narážka na pomalou jízdu („a kdyby jel pomalu, neletel by 3m vzduchem…“); tento pomalu jel a stejně letěl 3 metry vzduchem…

              0 0
            • DaSnail  

              argument č.1: stačí keď ťa veľmi zľahka ťukne napr. späťákom, stratíš rovnováhu a spadneš.

              0 0
              • minikin  

                Ani ta menusi tuknut, poznam pripad, ked kamion presiel rychlo tesne okolo a cyklistu rozhodil ten prud vzduchu … bol z toho pad a nejaka vazna zlomenina…

                0 0
          • JSt  

            neni to argument, proc nevozit prilbu. jen poukaz na to, ze helma neni samospasitelna.

            0 0
          • minikin  

            foto1, foto2, foto3 …   :-(

            0 0
        • MlokCZ  

          To je jasné, ale pokud by někdo chtěl opravdu 100% preventivní ochranu, tak by se nesměl ani narodit.

          0 0
          • hribik A1  

            jj, zivot je zavazna choroba prenasana pohlavnym stykom, a so 100%-nou umrtnostou :-D

            0 0
            • Revolt06  

              zajimalo by me z jakeho duvodu tam ty zavory jsou asi kvuli autum co? ale to tam muzou dat 3 kulu pres sirku vozovky a je to mezi ne se cyklista trefi

              0 0
              • drtyc  

                dobry by byly takovy ty betonovy protitankovy zatarasy co se povaluji na znojemsku u cestu obcas ;-)

                0 0
              • hribik A1  

                dovod nepoznam, ale vacsinou byvaju viac nebezpecne nez tych par aut co by inac do takej r*ti islo…

                0 0
              • JSt  

                vis, co ma zavora navic oproti tem tvym koulim? jde snadno zvednout a muzou tama projet lesaci, jak ses tu docetl, tak i sanitka, dokonce i lidi se dostanou autem domu apod. ;-)

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.