Cube reaction 2016 - hlavove slozeni

35 nepřečtených
  • Rubi

    Zdravim mistni hlavove slozeni guru

    Osazuju novy ram a v popisu bylo ze tam patri hlavko Tapered 1 1/8" – 1 1/2" integrated IS40 – IS52

    Ve vsech kolech mam taky integrovane a to dole 40×52×7 45/45 a to mi sedlo i do toho cube a nahore mam vsude vnejsi prumer 41,8 a to se tam nevleze, nevite jake tam rozmerove patri? Nebo mam jen trochu materialu na hlavovce navic?

    0 0
    • ricky  

      Ahoj, taky mám Cube ale stereo 120, a musel jsem koupit origo Orbit I-t Cube-Edition od FSA. Bohužel to vrchní ložisko má menší průměr než obvyklá ložiska. Taky mě to docela vypeklo. Mrkni na odkaz.

      https://www.bike-discount.de/…ition-459319

      0 0
    • Rubi  

      Ty 2 z odkazu jsem nasel, nemate to horni nahodou zmerene? Jako jedno lozisko za 1300, kdyz zbytek mam, to se mi moc nechce :-/

      0 0
      • 2. Bóďa  

        30×41×6,5 a 36×45.

        Číslo z toho FSA je TH MR1221–1/8 36°x45° G6

        0 0
        • Rubi  

          Super, v tobexu za 110, diky moc ;-)

          0 0
          • gersa  

            Můžeš mi prosím dát odkaz, co přesně jsi koupil?

            Ať vím co objednat, dik

            0 0
    • oddie  

      Došel mi Reaction, co měl psáno hlavu IS 40 – IS 52, a vrchní díra má 41mm. Tak jsem zkusil objednat ložisko 41mm https://www.aliexpress.com/…4418192.html , uvidíme, jak tam sedne…

      0 0
      • gersa  

        3$ je pakatel, ale vzhledem k tomu, ze v tobexu je to za 110,– tak jsem to vzal tam :)

        Nechce se mi cekat

        0 0
      • gersa  

        Jak to dopadlo?

        Pasuje?

        0 0
        • oddie  

          Jo jo, sedí tam.

          0 0
          • gersa  

            Fajn, budu k Vánocům stavět další kolo na tomto rámu, tak pomalu sháním potřebné dily

            0 0
    • Rubi  

      Dolni lozisko – ložisko MR 4052–2RS (40×52×7 mm, úhel 45°/45°) – vyzkouseno a pasuje presne

      horni lozisko – ložisko MR 30416–2RS (30,15×41×6,5 mm, úhel 45°/45°) – jeste nemam otestovano, dam vedet pozdeji

      oboji jsem bral v tobexu dolni 135,– a horni 110,– , krouzky mam doma

      s touto konfiguraci je pak potreba mit na vidlici krouzek s 45° a nahore vymezovaci krouzek taky s 45°

      0 0
      • 2. Bóďa  

        A proč si nevzal to horní rovnou 36°/45°? Mně se to se 45° kroužkem nepodařilo doladit s originál horním víčkem.

        Buď tam byla fuka, nebo se to netočilo…

        0 0
        • Rubi  

          tak na 45°vicko potrebuju 45°lozisko ne? mas ty male 0,3mm podlozky? S tema jsem vzdycky doladil kazdou hlavovku… Dam vedet v utery vecer…

          0 0
      • Rubi  

        tak potvrzuju, vse sedi jak ma – 45° s krouzkama taky 45° funguji naprosto bez problemu i bez podlozek!

        0 0
        • 2. Bóďa  

          Super. Ono ale asi bude víc druhů těch horních 45° podložek ( ta rozřízlá ). Když jí dám na ložisko 45°, zůstane tam po stažení tak milimetr mezera…

          Ale z Tobexu 36°/45° funguje skvěle. :))

          0 0
      • hs74  

        A nevíš kde by se daly sehnat samostatné vymezovací kroužky? Díky

        0 0
    • gersa  

      Potvrzuji, ložisko MR 30416–2RS (30,15×41×6,50 mm, úhel 45°/45°) tam sedí. Zbytek jsem použil z hlávka AUTHOR

      Měl bych jeden dotaz, jakou jste koupili zadní pevnou osu?

      0 0
    • Rubi  

      Bral jsem tuhle od DT swiss . Musi to byt rozmer 142/12, X-12, s konickou dosedaci plochou

      0 0
    • vili  

      Ahoj, mám také problém s hlavovým na cube stereo. Koupil jsem sadu canecreek forty s menším horním ložiskem (vše originál z b24), takže ložiska sedí tipťop, ale …

      nahoře se mi nedaří to dotáhnout tak aby to nedrhlo a zároveň nebyla vůle. Vypadá to, jak kdyby se mi horní miska dřív opřela o rám místo přes vymezovací kroužek o ložisko. Dělám něco špatně nebo jen to složení není kompatibilní s tím rámem?

      0 0
      • oddie  

        Ten kroužek je takhle v kuse s tou horní miskou, nebo to jen držíš pohromadě? Dává se tam tenká podložka.

        0 0
        • vili  

          jo, kroužek je vložený „dovnitř“ horní misky. Imho je to tak správně

          0 0
          • oddie  

            A nejde vyndat? Dává se tenká podložka právě mezi ten kroužek a misku, na to vymezení, když je třeba. Úplně napevno to asi spojené nebude, když je kroužek dělený a miska ne…

            0 0
            • vili  

              vyndat jde viz foto, ale ta díra v které to drží je jen o malinký kousek většího průměru než kroužek, takže pokud to dotáhnu tak stejně asi zaskočí někde dovnitř. Leda fakt zkusit dát podložku dovnitř pod kroužek. Dá se to sehnat někde v čr na eshopu?

              0 0
      • jecnak  

        Normálně by se zafrézoval rám, ale tohle bude asi karbon. Zkusi prostě jinou krytku, pokud jsi si jistý, že máš přesně ta ložiska, která doporučuje výrobce.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.