Cube reaction 2016 - hlavove slozeni

34 nepřečtených
  • Rubi

Zdravim mistni hlavove slozeni guru

Osazuju novy ram a v popisu bylo ze tam patri hlavko Tapered 1 1/8" – 1 1/2" integrated IS40 – IS52

Ve vsech kolech mam taky integrovane a to dole 40×52×7 45/45 a to mi sedlo i do toho cube a nahore mam vsude vnejsi prumer 41,8 a to se tam nevleze, nevite jake tam rozmerove patri? Nebo mam jen trochu materialu na hlavovce navic?

• ricky  

Ahoj, taky mám Cube ale stereo 120, a musel jsem koupit origo Orbit I-t Cube-Edition od FSA. Bohužel to vrchní ložisko má menší průměr než obvyklá ložiska. Taky mě to docela vypeklo. Mrkni na odkaz.

https://www.bike-discount.de/…ition-459319

• Rubi  

Ty 2 z odkazu jsem nasel, nemate to horni nahodou zmerene? Jako jedno lozisko za 1300, kdyz zbytek mam, to se mi moc nechce :-/

• 2. Bóďa  

30×41×6,5 a 36×45.

Číslo z toho FSA je TH MR1221–1/8 36°x45° G6

• Rubi  

Super, v tobexu za 110, diky moc ;-)

• gersa  

Můžeš mi prosím dát odkaz, co přesně jsi koupil?

Ať vím co objednat, dik

• oddie  

Došel mi Reaction, co měl psáno hlavu IS 40 – IS 52, a vrchní díra má 41mm. Tak jsem zkusil objednat ložisko 41mm https://www.aliexpress.com/…4418192.html , uvidíme, jak tam sedne…

• gersa  

3$ je pakatel, ale vzhledem k tomu, ze v tobexu je to za 110,– tak jsem to vzal tam :)

Nechce se mi cekat

• gersa  

Jak to dopadlo?

Pasuje?

• Rubi  

Dolni lozisko – ložisko MR 4052–2RS (40×52×7 mm, úhel 45°/45°) – vyzkouseno a pasuje presne

horni lozisko – ložisko MR 30416–2RS (30,15×41×6,5 mm, úhel 45°/45°) – jeste nemam otestovano, dam vedet pozdeji

oboji jsem bral v tobexu dolni 135,– a horni 110,– , krouzky mam doma

s touto konfiguraci je pak potreba mit na vidlici krouzek s 45° a nahore vymezovaci krouzek taky s 45°

• 2. Bóďa  

A proč si nevzal to horní rovnou 36°/45°? Mně se to se 45° kroužkem nepodařilo doladit s originál horním víčkem.

Buď tam byla fuka, nebo se to netočilo…

• Rubi  

tak na 45°vicko potrebuju 45°lozisko ne? mas ty male 0,3mm podlozky? S tema jsem vzdycky doladil kazdou hlavovku… Dam vedet v utery vecer…

• Rubi  

tak potvrzuju, vse sedi jak ma – 45° s krouzkama taky 45° funguji naprosto bez problemu i bez podlozek!

• 2. Bóďa  

Super. Ono ale asi bude víc druhů těch horních 45° podložek ( ta rozřízlá ). Když jí dám na ložisko 45°, zůstane tam po stažení tak milimetr mezera…

Ale z Tobexu 36°/45° funguje skvěle. :))

• hs74  

A nevíš kde by se daly sehnat samostatné vymezovací kroužky? Díky

• gersa  

Potvrzuji, ložisko MR 30416–2RS (30,15×41×6,50 mm, úhel 45°/45°) tam sedí. Zbytek jsem použil z hlávka AUTHOR

Měl bych jeden dotaz, jakou jste koupili zadní pevnou osu?

• Rubi  

Bral jsem tuhle od DT swiss . Musi to byt rozmer 142/12, X-12, s konickou dosedaci plochou

• vili  

Ahoj, mám také problém s hlavovým na cube stereo. Koupil jsem sadu canecreek forty s menším horním ložiskem (vše originál z b24), takže ložiska sedí tipťop, ale …

nahoře se mi nedaří to dotáhnout tak aby to nedrhlo a zároveň nebyla vůle. Vypadá to, jak kdyby se mi horní miska dřív opřela o rám místo přes vymezovací kroužek o ložisko. Dělám něco špatně nebo jen to složení není kompatibilní s tím rámem?

• oddie  

Ten kroužek je takhle v kuse s tou horní miskou, nebo to jen držíš pohromadě? Dává se tam tenká podložka.

• vili  

jo, kroužek je vložený „dovnitř“ horní misky. Imho je to tak správně

• oddie  

A nejde vyndat? Dává se tenká podložka právě mezi ten kroužek a misku, na to vymezení, když je třeba. Úplně napevno to asi spojené nebude, když je kroužek dělený a miska ne…

• vili  

vyndat jde viz foto, ale ta díra v které to drží je jen o malinký kousek většího průměru než kroužek, takže pokud to dotáhnu tak stejně asi zaskočí někde dovnitř. Leda fakt zkusit dát podložku dovnitř pod kroužek. Dá se to sehnat někde v čr na eshopu?

• jecnak  

Normálně by se zafrézoval rám, ale tohle bude asi karbon. Zkusi prostě jinou krytku, pokud jsi si jistý, že máš přesně ta ložiska, která doporučuje výrobce.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.