Cube Agree - velikost rámu na výšku 175 cm

24 nepřečtených
  • michaela0015

    Ahoj,

    plánuji koupit silniční kolo Cube Agre C:62, ale nejsem si jistá velikostí.

    https://www.cube.eu/…hitencarbon/

    Měřím 175 cm.

    Online tabulky a různé kalkulačky mi vyhazují velikost „mezi 53 a 56“, některé přímo 56.

    V prodejně se zase spíše přikláněli k 53.

    Bohužel nemám možnost si kolo nikde vyzkoušet (tento model není v ČR dostupný).

    Není tu náhodou někdo ve stejné výšce / s touto velikostí kola, kdo by mi poradil?

    Předem díky :)

    0 0
    • blackseal  

      Ak by sa Ti chcelo do Bratislavy, 53 maju v predajni :). https://www.kaktusbike.sk/…ree-c62-pro/

      56 (nizsi model) sa ohriala necely den.

      0 0
    • Cryzyy  

      Nevim zda to pomuze, ale mam Cube Cross Race v 53 na 172cm, predstavec 10cm a sedlovku s offsetem

      0 0
    • cyklista86  

      Vyska je jedna vec. Delka koncetin druha. Jak mas vysoko rozkrok? Cube se s tema velikostma moc nesere no. Maji tam docela velke skoky mezi velikostma. Jestli mas spis delsi trup tak bych sel do 56. Budes tam met mensi vyskovej rozdil sedla a riditek a nebude az takovej toe overlap a nebo nebude vubec.. Jestli to chces ale jako zavodni raketu a nemas problem se ohnout k riditkum, tak pro zavodaka urcite 53…

      0 0
      • michaela0015  

        Chci spíš pohodlnější posed, na delší vzdálenost („endurance“ kategorie).

        Výška rozkroku cca 83cm.

        V ofiko kalkulačkách je právě 83–84 cm ten zlom mezi velikostí 53 a 56.

        Ještě zkouším hledat podobné modely v okolí Brna na vyzkoušení.. tak snad na něco narazím.

        0 0
    • Chlebovnik  

      56 blbost. Jednoznačně 53.

      Pro opravdu agresivní/závodní posed by se dalo uvažovat i o 50.

      0 0
      • cyklista86  

        Jasne velikost 50 a 14cm predstavec co… Silnicky/gravely cube ma velikost 56 plno lidi okolo 175–180cm. TO musi on sam vedet jestli chce spis klidnejsi delsi rozvor a ne tak agresivni posed a nebo naopak velke vyskovej rozdil sedla a riditek a kratkej rozvor, takze to bude hodne obratne, ale zaroven hodne vratke..

        0 1
        • blackseal  

          Ved sa pozri na tu geometriu. Cube agree nema sice vyslovene pretekarsku geometriu, ale k typickej endurance ma pomerne daleko. Tiez si myslim, ze 56 pre 175 cm je velmi na hrane. Mimochodom Cube ma napr odlisnu geometriu pre ten isty model, v zavislosti od toho, ci ide o hlinikovy alebo karbonovy ram. Cross race (vel 56 C:62 reach 393, stack 566, pre hlinikovu verziu: 379, 579 , nuroad (karbonova verzia pri vel 56 ma o 1 cm nizsi stack)

          0 0
      • 1james1  

        Za mě jednoznačně taky 53 na danou velikost. 56 bude velká. Cubu jsem měl několik v ruce…

        0 0
    • Jáchym 1  

      Já měřím 187cm a mám 58cm.

      U Cube je celkem velkej rozdíl mezi 53 a 56cm.

      Už z podstaty jsou Cube kola krátký.

      Viděl bych to na 56cm.

      0 0
      • blackseal  

        Co to znamena od podstaty? Porovname efektivnu horizontalnu dlzku, reach, stack, cube agree 56 a bianchi sprint 57 (zodpoveda beznej 56). Cube agree 56.0, 39.06, 57.17, Bianchi sprint: 56.0, 39.3, 56.1. Mne to nepripada ako vyznamny rozdiel.

        0 0
    • JMT  

      56 bylo na mejch 185 cm akorat. Oni maj ty tabulky nejak uplne zvraceny….

      0 0
    • michaela0015  

      Z kaktusbike.sk mi doporučili velikost 56cm, nové generace Agree jsou prý kratší + CUBE rámy jsou obecně menší.

      Objednala jsem tedy 56cm (53 už se mi ani nepodařilo najít) a snad bude sedět.

      Za cca dva týdny dám vědět, třeba se tohle info někomu v budoucnu bude hodit.

      Každopádně děkuji všem za reakce :)

      0 0
      • kubad  

        Nemyslim si tuhle velikost bych bral se 182cm a krátký predstavec tam fakt nechceš

        A 56cm je klasicky 56cm dlouhé nevím co je na tom kratsiho než dřív

        0 0
        • 1james1  

          Souhlasím, prodejce chce prodat, tak kolikrát doporučí cokoliv :)

          0 0
        • Singlespeed  

          To nové Agree je docela krátké. Posed zkracuje přímá sedlovka a zejména zdrclý tvar řídítek. Takže je dost dobře možné, že 56 mu sedne jak prdel na hrnec i když bude mít trošku méně vytaženou sedlovku. Já se na 56 Agree se 183 cm už skoro neposkládám i když na prehistorický model Agree GTC 56 jsem se poskládal bez problémů.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.