Core Nipper 24 nebo Maxbike Pindos 24

4 nepřečtené
 • polhand

  Řeším koupi kola pro malého, 8 let, 20 má malou tak vybírám větší a líbí se mi Core Nipper 24 nebo Maxbike Pindos 24, máte s tím někdo osobním zkušenost. Malý by chtěl samozřejmě odpruženou vidlici jak taťka, ale podle mne mu to zatím bude k ničemu, jak to vidíte?

   • Myrra  

    My teď vybíráme malému nové 24, protože to stávající má zkrátka těžké (ocel asi 15 kg). Nakonec jsme došli k tomu, že odpružená vidlice stejně nepruží a ani ten přesmykač neumí ovládat (nicméně je hemiparetik, zdravé dítě možná problémy nemá). Další aspekt je nasedání čili tvar a velikost rámu… zatím to vypadá na 99% na Merida race J24.

    Jinak na dětská kola 24" tu je celý thread, stačí pohledat.

    • polhand  

     Díky, nakonec jsem koupil Core Nipper. Šlo mi spíš o ten rám, jak se na to prckům leze, ale vyzkoušel to a v pohodě. Musel jsem koupit nakonec s odpruženou vidlicí, protože s pevnou neměli, ale co. Hlavně ať je mladý spokojený (vidlice se při nejhorším vymění).

     • Myrra  

      Core bude taky ok, malá má 20" a líbí se mi. Nakonec jsme skončili u té Meridy J24 race, protože jednak bylo o něco jednodušší ji sehnat a jednak malý nevyužije převodník – Core má 3×6 Tourney, Merida 1×8 Altus. Lehké to je pomalu jako moje silnička (asi i proto má galuskové ventilky, ehm…?). S cenou to vyjde celkem nastejno, u Core bychom museli měnit komponenty, čili něco připlatit proti katalogové ceně. A nějaký stovkový rozdíl projezdím autem, nehledě na ztracený čas. Merida vypadá jako „malý horák“, oranžová je fakt svítivá jak od hasičů a rám vypadá vcelku bytelně. Malý bez problémů nasedl a proháněl se po zahradě, zítra zajezdíme pláště někde na výletě.

      Takže pro snadné nasedání taky varianta.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.