Conti GP 5000 - skutečná šířka

40 nepřečtených
  • Smazaný účet

    Chci měnit stávající 4000 za 5000 (duše) s tím, že zatím budu dojíždět kombinaci obou. Podle toho co jsem pohledal to vypadá, že 4000 jsou reálně širší než 5000. Potřebuju aby velikost odpovídala zhruba 25mm 4000. Ne méně, ale ani výrazně více (zadní stavba). 4000 na mém 17 mm ráfku má 27,1mm proto nevím jestli nekoupit ne 25, ale 28 pětitisícovku. Můžete někdo prosím přeměřit a dát info? Dík.

    0 0
    • Libores  

      Na 19mm ráfku měla GP4000 25mm šířku 28mm. Na stejném ráfku má GP5000 28mm opravdu 28mm.

      0 0
    • Polka  

      Kup GP5000 25mm, mám to stejně. Dřív jsem vozil 4000 25mm a reálně měly 27, teď 25mm mají opravdu 25.

      0 0
      • Pikaču  

        Conti4000 28mm jsem měl 32 mm 20 mm ráfku. Conti5000 28 jsou 28mm

        0 0
        • Pikaču  

          Tak jsem premeril aktualne a 5000ovka je po roce 29mm

          :))

          0 0
          • adam1  

            Jak hodnotíš 5000 oproti 4000

            Dík

            0 0
              • Pikaču  

                Těžko hodnotit 32 mm oproti 28mm ( obě 28 dle výrobce).

                Hodnotim ze 5000 je tvrda a méně pohodlná a 4000 byla pohodlnější-měkčí.

                Až jí dojedu ( za pár) tak jdu do vittorek corsa.

                0 0
                • milan.v  

                  Ty Vittoria Corsa jsem také zvažoval, nakonec došlo na 5000ky, tak uvidíme… :o)

                  0 0
                  • Pikaču  

                    Ja je mel koupene v bezovem skinwallu a moje stribrne kolo bylo fakt hnusne tak skončily u kamose co ma celocerne kolo.

                    Pak jsem jchtěl na Mallorcu je zase koupit ale v cerne a videl par recenzi jak bouchly ( ta spojena cast na behounu).

                    Ale zkusim je jeste letos. Jsou měkčí co jsem jel kolo od kámoše.

                    0 0
                    • milan.v  

                      Aha, východní frakce, jestli jsem dobře zachytil, je také doporučuje, tak na tom asi něco bude… :o)

                      0 0
                    • creater  

                      já je jezdil taky a mě se ten běhoun odlepoval po dvou sezonách, na vyhození vzorkem ještě nebyly, ale koupil jsem místo nich právě 5000.

                      0 0
                      • milan.v  

                        Jinak abych se držel tématu, tak s Continentaly jsem v tomto směru maximálně spokojený, lepší než S-Works Turbo Pro…

                        0 0
                • Cavendish  

                  Nejsem si jistý co vydrží Corsy na našich silnicích…

                  0 0
                • TheJD  

                  Taky mam GP5000 ve 32 mm verzi a znovu bych je nekoupil. Hodne tvrde, malo pohodlne a divne nestabilni plaste. Predtim jsem mel 28 mm Hutchinson Fusion 5 Performance, ktere byly vyrazne pohodlnejsi a nikdy jsem na nich nemel ten podivne vratky pocit.

                  0 0
                  • jonti  

                    Mas Tubeless nebo normalni?

                    Ja mam ted 28mm GP5000 klasiku a mam z nich dobry pocit, podobny jako predtim 25mm GP4000.

                    0 0
                    • TheJD  

                      S dusema.

                      0 0
                    • deekay  

                      Ja se pridam k nedobremu pocitu z GP5000 standard verze 25mm. Navic takove mnozstvi defektu jsem nemel s zadnym jinym plastem.

                      0 0
                      • zarkow  

                        Chlapi nestrašte, úplně se je bojím nasadit :-) zvláštní, kolik rozporuplných názorů. Jsem zvědavý, na kterou stranu se pak přikloním.

                        0 0
                        • deekay  

                          Tak vic je tech pozitivnich. Mozna taky dela dost u te pneu sirka rafku, ja je mel na treninkovych aksiich a ty maji vnitrek tusim 17mm. Ta guma ma pro me zvlastni tvar prurezu, ktery mi absolutne nesedi a treba prave na sirokych rafcich se to zlepsi a prave na ne je designovana. Tezko rict.

                          0 0
                          • adam1  

                            Dnes první svezení (80) na 5000 a za mě ok (foukám 7bar) nepohodlí jsem necítil a pěkně to jelo v zatáčkách na suchu držely bez problému

                            0 0
                          • Alojs01  

                            Je pravda, že když jsem je nasadil, tak jsem se učil několik vyjížděk opět zatáčet… :-)

                            Ale hodnotím to spíš kladně.

                            Pláště mám 25 a šířku ráfku 17.

                            0 0
                            • deekay  

                              Me prijde, ze se proste chovaji jako mnohem uzsi gumy. Nekomu to muze vyhovovat, me to sere :)

                              0 0
                          • TheJD  

                            Muze byt. Ja je mam taky na 17 mm rafcich. Taky je mozny, ze ty uzsi jsou v pohode a jen ty 32 mm se nepovedly.

                            0 0
        • Polka  

          No však jo.

          0 0
    • creater  

      25mm dušová 5000 má u mě na 17mm ráfku 26mm :-)

      0 0
    • nooski  

      Contíky 4000 ve 23 mm byly rozhodně širší než Contíky 5000 ve 25 mm. Taky bych řekl, že to teď celkem odpovídá. Ještě jeden poznatek, při nasazení byly 5000 na 17mm ráfku ve 23mm i 25mm provedení naprosto stejně široké, 25 jsou jen vyšší. Hlava mi to moc nebere, ale je to tak.

      0 0
      • zarkow  

        Budu tento týden dávat 5000 v 25c na Ksyria SL, což by měl být 15mm ráfek. Přemeřím a srovnám s původními 4000 ve 23c, jsem zvědavý.

        0 0
        • zarkow  

          Takže GP 5000 25c nahozeny na Ksyria SL 15mm a naměřil jsem 24,5 mm což je míň než GP 4000 23c, které měly na ráfku 25 mm. Proti starší verzi působí celkově útleji a jsou jak Ultrasport 2 23c, který jsem měl vzadu. S takovou bych do rámu možná dostal i 28c, ale to jsem se bál objednat.

          Jízdní vlastnosti budu teprve testovat.

          0 0
          • zarkow  

            Tak první kilometry a zatím spokojenost. Možná proti GP 4000 mi také přijdou o něco tvrdší, ale proti Ultrasportu zase o něco pohodlnější. Negativní jizdni vlastnosti jsem zatím neobjevil. Za mokra jsem sice dosud nejel, na suchu zatím bez problémů drží dobře.

            0 0
      • Smazaný účet  

        No to je další věc. Každý měří šířku, ale mě jde hlavně o výšku kvůli délce zadní stavby kde při reálu 28 už budu na limitu.

        0 0
        • Polka  

          Ja mám výšku 24mm u těch nových GP5000 25, takže pak opravdu spíš vzít ty 28mm.

          0 0
    • Smazaný účet  

      OK. Dík všem. Takže to vypadá skutečně na nákup 28 mm.

      0 0
    • Marekstrni  

      GP 4000sii 25mm na ráfku 17 byla reálná šíře cca 27.5 u kol Mavic aksium.

      Na kolech Panchowheels Spirit s šířkou ráfku 20 měly GP 4000sii 25mm reálně 28.5

      0 0
    • Smazaný účet  

      Nakonec jsem dostal nabídku pláště před koupí vyzkoušet. Ideální stav. Tak uvidíme…

      0 0
      • tříčtvrťák  

        Ahoj, budu řešit stejný problém ,jak to nakonec dopadlo? Dík Milan

        0 0
        • Pikaču  

          Smazaný účet neodpoví.

          0 0
          • tříčtvrťák  

            Ok,dík za info. Už mám celkem jasno, vozim 15c ráfky a šířka 25 contíka je 26,2/ 6Bar, 25,3/2,5Bar

            23 23,6/7,5 22,7/3,5

            Asi záleží na ráfku, 28 jsem vracel,už škrtal.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.