• Chribak

  Ahoj, přemýšlím o CO2 bombičce na kolo. Máte někdo zkušenosti? Díky

  • jIrI___  

   Ano, CO2 bombičky vozím a používám na gravelu. Tam je to super v tom, že jedna 16 g bombička stačí na plné nafouknutí pláště. U širokých MTB plášťů už budou potřeba bombičky dvě (resp. jedna s vyšším objemem, které už jsou ale výrazně dražší) nebo kombinace jedné 16 g bombičky a šmrdlání běžnou pumpičkou. Nebo to člověk pojme jako dojezdovou variantu na podhuštěném plášti. Bombičky kupuju v Decathlonu (jednu dobu je měli v akci 3 ks za 70 Kč, tak jsem nakoupil do zásoby), adaptér jsem vozil Zéfal CO2 EZ Control , ale ten jsem někde vytratil, tak teď používám Giyo GC-08C a ten mi oproti Zéfalu připadá značně příjemnější na obsluhu.

   • MlokCZ  

    A nebo stačí nepřefukovat pláště na nesmyslně vysoké tlaky a bohatě stačí pak akorát jedna 16g bombička (pro 29×2,25"). Pro přední je to i ještě moc.

    Jinak stejně není dobrý nápad vozit jednu bombičku. Jedno nafoukání nemusí stačit (třeba to ujde úplně a musíš malinko nafoukat ještě jen pro nalezení defektu nebo se to nemusí hned chytit třeba s doplněným tmelem z lahvičky).

    Vozím vždy 2× 16g bombičku (i když mi ta jedna na nafoukání v pohodě stačí). Na dlouhé vyjížďky někdy vozím i třetí.

    • jIrI___  

     Ano, odpověď v tomto smyslu jsem tak nějak čekal, protože jsem to všechno vztahoval ke své jateční hmotnosti :)

    • MlokCZ  

     Jinak jsem tedy v reálu nikdy nezpotřeboval zatím více než necelé 2. Někdy stačila jen jedna, někdy jsem spotřeboval cca jednu a půl (při situaci, kdy jsem to musel trochu přifouknout pro vyřešení defektu). Načaté už pak neschovávám, jen na dojetí vyjíždky nasazené na pumpičce, pak sundám z pumpy a vyhodím.

   • jIrI___  

    Jo a ještě jeden tip – na bombičky navlékám rozstříhanou silniční duši. V podsedlovce pak necinkají o sebe (vozím vždy 2 ks), při foukání ti k nim nepřimrznou prsty a zabírá to méně místa než dodávaný neoprénový návlek :)

  • mr.garisson  

   Vozím kombinaci, Zefal pěna a malá bombička. Pokud defekt neztáhne tmel, dám pěnu a pokud uchází dotlačím cestou přes CO2.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.