Chromování dílů na staré kolo - problematika

3 nepřečtené
 • Cavalier

  Ahoj… mám problém s řešením chromovaných dílů předválečného kola. (veterána) Při pokovení klik mi nepůjdou kliky nasadit zpátky na osu se čtyřhranem. Vrstva chromu mi zmenší otvor do kterého se musí vrátit (osa) čtyřhran. Jak tenhle problém vyřešit tak, abych čtyřhran do pochromované kliky mohl vrátit?

  Pán z Galvanovny mi radil, abych čtyřhran postupně přibrušoval. To se mi, ale nezdá jako moc dobrý nápad. Kliky ještě nejsou pochromované. Máte nějaký tip jak a co s tím?

  Budu rád za jakýkoliv tip co se týká chromování a renovací. Firma do které díly posíláte. Vlastní zkušenosti s chromováním či poniklováním a následným sestavením.

  Či pokud jste při sestavování kola měli nějaký jiný problém skrze nově pochromované díly. Děkuji

  • Bubaaak  

   Není čtyřhran zkosený? Prostě se zastaví o 0,1 mm dřív

   • learita  

    Klasický čtyřhran je skosený, ten meziválečný je odlišný. Ovšem nevím, zda je skosený…:-)

    Cavalier – Nechával jsem chromovat tři rámy a kámoši z komunity kde řešíme stará kola další dva. Vyzkoušeli jsme celkem čtyři firmy a bohužel musím konstatovat, že v ČR je problém najít kvalitního dodavatele chromování.

    Každopádně nejlépe by ti v tvém problému poradil člověk co chromuje. Jistě podobné problémy řeší každý den.

    Když jsem dával chromovat rám, tak do středového závitu jeden dodavatel chtěl staré misky středového složení, aby se závit nezalil chromem. Takže v tvém případě by pomohlo nasadit na kliku onen čtyřhran.

    Každopádně pokud Bubbbak má pravdu, pak nemáš co řešit.

  • novas752  

   Presne tak, ctyrhran by mel byt zkoseny takze nic nebrousit.

   Pochromovani prida na materialu desitky mikrometru v rogmeru takze neni duvod proc by tam nemel jit. Leda ze by to byl nejaky zvlastni nezkoseny, to by pak nic jineho nez v tech mistech obrousit nezbylo.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.