Celoodpruzene Rockrider xc 500s za 45 000

15 nepřečtených
  • Pincek

Ahoj, nikde sem zde informace o tomto kole nenasel

https://www.decathlon.cz/…8614814.html#…

Já myslím ze za tu cenu je to bezkonkurenční celopero. Vidíte tam něco spatne? Zadní stavba hlinik, jinak Carbon. Zdvihy na xc slušné 120mm, přehazka nová GX lunar s tím ze kazeta je teda jen nx 11–50 což je možná trosku minus, ale stojí zase mene než 10–52… váha v S je 12,5 kg, což mě přijde super. Mám rockrider xc500 a asi ho vymenim. Ještě aby kolo dorazilo, zkusil jsem vzít velikost S, ikdyz podle tabulek bych měl mít M (mám 172 Cm) mám ale krátké nohy a normalni ruce, na mem xc500 ve velikosti M jsem musel dat kratší predstavec, tak doufám ze to S sedne. Jiná velikost stejne nesla objednat, mají v tom nějaký zmatky. Mají všechny velikosti zelené a pak v posledním kroku objednávky položka z košíku vypadne se sdělením ze není již skladem…

Co si tom kole myslíte?

Díky za připomínky, popřípadě na co si dat pozor až ho půjdu zkoušet? Celopero jsem nikdy neměl…

• novas752  

Slaboučké brzdy a je to šeredně hnusný. Zbytek osazení ale vypadá docela fajn.

• Pincek  

No je pravda, ze krásy moc nepobralo no, ale na tu to nejezdi si říkám :) ono moc pěkný není ani xc 500 co mám, ale funkčně dobrý a nějak mě neodkazuje na něm jezdit. Brzdy kdyžtak přehodim za deore 6000 mělo by to vyjít na 3000 to se dá…

• obda  

Je tu docela dost informací o XC 900S, které má stejný rám, ale některé komponenty lepší. Tak sew koukni tam. BTW ta váha bude IMHO v reálu o něco vyšší.

• Tomcat  

Co si tom kole myslíte?… Že kolo by jste mel kupovat s někým kdo tomu rozumí a to není ani personál Decatlonu.

• Pincek  

No proto se ptám tady :) o kolech něco málo vím a většinu si toho na kole servisuji sám, celopero jsem ale nikdy neměl, tak jsem se chtěl zeptat zde zkusenejsich, kolo mě totiž přijde jako dobrej základ na seznámeni s celoperém…

• Hadato  

Podle geo rozdíl v délce mezi M a S moc není (ale něco mi říká, že Reach možná nebude správně u S). Jinak je to celkem funkční základ. Brzdy a těžká kola jsou nicméně jasní kanadidáti na výměnu…

• Pincek  

No zatím jediné co nevím zda bude stačit je délka sedlove trubky, je to jen 38 Cm a já mám tedka 40 a moc centaku navíc už v rámu zasunutych u 40 Cm sedlovky není no, myslím ze to bude naknap

• scalar  

Základem jsou pružící jednotky, tak bych hledal informace o vidlici a tlumiči.

• Pincek  

Co jsem tak hledal a moc toho nenasel, vypadají tlumič i vidlice jako slušná střední třída. Otázkou je, kdo a kde to pak umí servisovat, u rockshox to umí dost servisu, u manitou jsem toho moc nenasel. Zatím moc zkušenosti není, něco málo jsem našel z testovacek ve Francii, ale jsou to spíše produktové kydy… no uvidíme naživo no

• obda  

Zatím moc zkušenosti není

Co bys chtěl za zkušenosti? Ten rám se se stejným tlumičem vyrábí už několik let. Tlumák je Manitou Radium, reference vesměs dobré (před pár lety dávalo na kola třeba Cube), nicméně je pravda, že informace o servisu a rebuild kity se blbě shání. Ale nějakou dobu to vydrží, a vždycky můžeš časem vyměnit za jiný tlumič ve standardním rozměru 195×45.

• Pincek  

Díky za info, je pravda ze vyměnit se dá vždycky kdyby byl problém

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.