• Aspean

    Uz jsem rozhodnuty pro Camelbak a velikostne mi bude vyhovavat MULE . Aspon si to myslim. Jde mi oto, zda se vyplati jit do NV verze. Je mezi tim zadovym systememem opravdu tak velky rozdil?

    Dalsi vychytavky jako plastenku bych asi tak casto nevyuzival.

    Rozdil je tam par stovek, nejvic se zdraham kvuli tomu, ze bych MULA chtel ve svetle modre a v te NVcko nedelaji a zeleny mi prijde uz moc velky kyc. Ale estetiku stranou.

    Takze ciste z praktickeho hlediska vzit radsi NVcko? Litoval bych s obyc. MULEM?

    Anketa: Ktery tedy?

    10x
    23%
    34x
    77%
    0 0
    • Dr.ball  

      Mule NV ma lepsi odvetravani zad … takze jestli se vic potis par stovek za to stoji. Jinak odkaz z kupkola je zavadejici … letosni modely NV maji uplne jinou barevnost :)

      http://camelbak.com/…MULE-NV.aspx

      0 0
      • Aspean  

        O tom ze na nekterych eshopech je to zavadajici sem chtel psat, ale nakonec sem to smazal. Vyvedla me z miry prave navsteva offic. stranek, kde jsou barevne kombinace jine.

        0 0
      • RaBL  

        btw. jak poznám letošní model NV v černé barvě od loňského?

        0 0
        • Aspean  

          Toje spravna otazka. Vypadaji stejne, ale pokud se nemylim, mela by byt zmena v rezervovaru. 2012 modely by meli mit pod viken nozicky kterymi ten vak muzes roztahnout aby se lepe susil.

          Ale ruku do ohne bych za to nedal, je mozne ze to ma i 2011. Musim se dnes podivat

          0 0
          • Barberry.pha  

            To ma i model 2011, sam jsem ho napodzim kupoval, a krom vyssi ceny u modelu 2012, jsem zadny extra zmeny nenasel a proto koupil se slevou model 2011

            0 0
            • Aspean  

              Takze modely 2011 a 2012 (ktere jsou sehnani v nasich eschopech) jsou stejne? Napr u toho mulu nevidim rozdil.

              0 0
              • Barberry.pha  

                Asi tam nejaka nepatrna zmena bude, nevim jestli treba neni nejak zmenen ten vak, ale my jsme s prodejcem nic nenasli.

                0 0
                • MlokCZ  

                  Aktuální verze vaku:

                  • má jiný uzávěr (stačí necelá 1/4 otočky naotevření/zavření)
                  • odpojitelnou hadičku těsně u vaku s tím, že pod odpojení hadičky toautomaticky začne těsnit (super pro manipulaci)
                  • kolem víčka jsou dvě nožičky, které se dají odklopit a pomáhajíroztahovat vak při sušení (tedy není třeba už nic vkládat do vaku)
                  • v části je vak uprostřed spojený, což výrazně zabraňuje jehoboulení, také dobrá funkce
                  • lehce upravené kolínko s náústkem

                  Pokud tohle vše má už 2011 model (netuším), tak má aktuální verzi vaku.

                  0 0
                  • Flegmatik  

                    Jo jo, tyhle změny proběhly u pytlíku na rok 2011, teď mají na pár let u Camelbaku s inovacemi zase vystaráno. Předchozí model Omega byl stejný snad tuším od roku 2003 nebo 2002.

                    0 0
                  • Bysto  

                    jj, všetko to už má 2011 :)

                    0 0
                    • MlokCZ  

                      Pak žádná změna není (bral jsem teď samotný 2012 vak).

                      0 0
      • weekend warrior  

        odvetravani zad u mule? co tam chceš odvetrávat, když celej batoh zabírá tak max. jednu třetinu normálně rostlejch zad?

        0 0
        • Senoy  

          Vozím Mule NV i Mayhem a v „odvětrávání“ je obrovský rozdíl. Pro verze NV je nevýhodou fakt, že se ta strana nepoddá a do batohu se nevleze tolik „materiálu“, na kruhou stranu verze bez zpevněné zadní části se po naplnění batohu vyboulí a zakulatí, takže permanentně tlačí do středu zad a ty se díky tomu zahřívají (a potí) výrazně více.

          Pokud bych mohl něco doporučit, tak verzi NV v případě, že nepotřebuje tolik místa (sice se dá popruhy dost rozevřít, ale i tak tam vleze méně než do klasiky). Samozřejmě velkou část zabere naplněný vak.

          0 0
    • Gronholm  

      Mám MULE a záda jsou v pohodě :)

      0 0
    • drbo  

      lepsi zasrana plastenka nez batoh ;-)

      0 0
      • Aspean  

        Toje pravda. V blate se to hodit bude. No jeste zajdu do kamenaku omrknout ty NV zada. Zkousel sem si jen klasickej MULE, ale jak mu batoh bude sedet na vyjizdce, to clovek takhle nepozna

        0 0
        • drbo  

          az ho budes zkouset, tak si do nej dej co nejvic veci, klidne i plnej vak.

          0 0
          • Bysto  

            nechcem Vás uraziť, ale skoro som sa ušťal na Vašom priezvisku, najprv keď som videl ten nick, že haluz a z toho priezviska ( ak je pravdivé ) som skoro odpadol :D

            0 0
    • Frostty  

      Mule NV má lepší zádový systém a plášťěnku.

      0 0
    • Roman11  

      Mám HAWG se systémem NV a super. Takže zádový systém NV doporučuji. Pro mě by byl ale MULE malý.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Pokud už nutně malý Mule, tak rozhodně verzi NV – lepší zádovej systém jsem ještě na batohu neměl (funguje i trochu jako páteřák).

      Otázkou je, jestli není blbost kupovat Mule NV, když je tu vetší Hawg NV. Nikdy bych tomu nevěřil, ale je to jako se vším – s jídlem roste chuť, začneš vozit větší batoh a za půl roku zjistíš, že vozíš víc a víc věcí a potřeboval bys větší. Mě se to s Hawgem podařilo zarazit :0)

      0 0
      • Aspean  

        Na tohle uz sem nekolikrat narazil kdyz sem procital starsi vlakna, ze mista neni nikdy dost.

        Ja puvodne chtel jen batoh s rezervoarem, kam dam klice, mobil, penezenku a vyrazim na kratkou projizdku. To byl v planu Rogue.

        Pak sem si zacal davat dohromady veci co by byly dobre na delsi vyjizdky. Dusi (idealne dve), lepeni, nejaky naradi, pumpu, obcas pumpu na vidli, nuz, vetrovku a nejakou svacinku.

        Urcite sem na neco zapomel, ale zhruba tohle. Takze MULE NV jako bagl na vicehodinovy vyjizdky za promenlivyho pocasi a pak bych treba koupil casem neco ve stylu Rogue jen kdyz jedu „kolem baraku“.

        Uvazuju spatne?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Já nejdřív chtěl taky jen na rezervoár, a bylo z toho Lobo. Pak nestačilo, chtěl jsem vzít Mule. Naštěstí ho měl kamarád, takže jsem viděl jak je malej a vzal Hawg. Vozím v něm nářadí, náhradní duši, lepení na UST gumy, multikleště, pumpičku, pumpu na vidli, blikačku dozadu, pumpu na vidli. Taky mikinu, případně větrovku, svačinu. Občas jedu prázdnej, občas nacpanej. Díky zádům parádně sedí prázdnej (+ staženej páskama) i plnej. Ani s plným rezervoárem není nafouknutej jako lobo, takže lobo se válí ve skříni.

          Občas, když je opravdu horko, tak do hlavní kapsy strčím druhý vak (je tam i poutko) a vytáhnu hadičnu skrz propojení kapsy na vak a hlavní kapsy až na druhý popruh – geniální!

          0 0
          • MlokCZ  

            To se nesmíš divit když vozíš tolik pump. Pumpičku je běžná, jedna pumpa na vidle už je neobvyklá, ale vozit sebou rovnou dvě… :-)

            0 0
          • Aspean  

            Vim, ze to semnou myslis dobre, ale HAWG me prijde uz moc velky. HAWG NW uz tuplem. Moc siroky a ty bocni kapsy tomu vubec nepomahaji. Zkusim si najit prodejnu kde bude MULE NW a nejaky HAWG.

            Vidim to jako idealni kombinaci MULE NW a minimalistickej Rogue v budoucnu.

            0 0
            • Smazaný účet  

              A můžu ti pak říkat „Já to říkal“? :0)

              0 0
              • Aspean  

                Jestli tedy koupima MULE NV a bude mi casem maly, tak si vzpomenu a napisu ti :-)

                0 0
                • tonik666  

                  Jezdím s Rogue a občas se do něj nevejdu, ale aspoň nevozím moc blbin. Jediný, co mi občas chybí je trochu víc místa na oblečení (ale i tak už jsem do něj nacpal návleky na kolena, ruce a rolák, takže to není špatný).

                  Takže možná časem koupím Mule, který má víc vody a trochu víc místa na oblečení. To „s jídlem roste chuť“ znám moc dobře, takže jsem horzně rád, že mám mini batoh, který mi brání v tom, abych si bral na vyjížďku zbytečnosti.

                  0 0
            • Frostty  

              Určitě, mám jak Hawg NW a Mule NW. Nicméně do Mule NW se pumpa, duše, nářadí, vak, sváča či nějaké oblečení taktéž vlezou a úplně bez problému.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Ale nemáš rezervu ne?

                0 0
                • Frostty  

                  Mno nemám pocit že by mi něco chybělo, takže mi to vychází akorát. Na celý den ideální batoh.

                  0 0
                  • pitos  

                    Bydlet třeba někde u Olomouce, tak by mi také stačil minibatoh na celý den.

                    0 0
                    • Frostty  

                      Jj, jezdím určitě jenom kolem Prostějova…

                      0 0
                      • pitos  

                        Nevím kde jezdíš ale nelze tvrdit že batoh o objemu XX bude vhodný na celodenní výlety.Je třeba zvážit lokalitu,poča­sí,nadmořskou výšku ve které se budeš nejčastěji pohybovat,styl ježdění a poté lze teprve navrhnout velikost batohu.Jeden rozměr nemůže vyhovovat a splňovat potřeby všech.

                        0 0
                        • Frostty  

                          Píšu za sebe a ne za Frantu Motyčku a jeho partu. Mule NV je pro MĚ batoh vhodný jak na denní vyjížďku po Hané, tak i na denní courání po Jeseníkách. To že každý druhý na bf vozí sebou půl servisního střediska a náhradní vidlici, je věc druhá.. :o).

                          0 0
                • MlokCZ  

                  Vozím už hodně let starší verzi Blowfishe (kupodivu mi vyhovuje mnohem více než ta současná) a nikdy jsem větší nepotřeboval.

                  A to často vozím hodně hadrů (klidně v horách běžně sebou ve vaku membránovou teplou velkou bundu a k tomu další věci), vždy se mi to vešlo, aniž bych musel zvětšovat objem (Blowfish lze rozepnutím zvětšit). A bez rozepnutí sedí výborně a přehnaně se neboulí. Po zvětšení a rozepnutí už to není ono, tam by byl lepší Hawk. Ale jak píšu, tak ho nikdy nezvětšuju (použil jsem to jednou, to jsem ale na konci vyjížďky vezl nějaké petky s pivem z hospody na chatu).

                  Trochu místa šetřím za nářadí, to v camelu nevozím, ale v podsedlovce (včetně duše a pumpičky). Když je camel moc těžký, tak mi to hodně vadí, takže jsem zvolil rozumný kompromis a něco málo nechal na rámu. Z těžkých věcí tedy jen pití, ale to zase aspoň průběžně ubývá.

                  Hawk jsem zkoušel a už mi nesedí, mám úzkou postavu a Hawk je na mě už lehce moc široký a není to ono.

                  Každý to má prostě jinak, pro někoho bude i Hawk malý, pro někoho zase zbytečně velký.

                  A mít k tomu menší druhý mi přijde zbytečné, už roky mám navíc ještě malinké Lobo.

                  Ale stejně ho nevozím ani v situacích kdy by se to do něj vešlo.

                  0 0
            • Bysto  

              praveze tie kapsy na hawgu sú super, nacpeš tam dušu/e, lepenie, multi/kľúče, pumpičku, servítky, náplaste/obväzy, všetky chujoviny, čo nepoužívaš tak často a nevyberáš z ruksaku

              0 0
              • MlokCZ  

                Chápu, že někomu to tak vyhovuje. Mně se na téhle metodě nelíbí, že pak musíš vzít camel úplně vždy.

                Jak píšu výše, tak jednak z důvodu, aby camel už nebyl moc těžký (vadí mi pak hodně) a pak právě z toho důvodu, že ne úplně pokaždé si camel vezmu mám tohle v malé podsedlovce (kterou mám na kole pořád).

                Tím mám vždy zaručeno, že i když jdu jen opravdu na chvilku za stabilního počasí (tedy nepotřebuju více hadrů a stačí mi malá láhev pití), že to nutné mám vždy sebou. A v camelu se mi to neplete mezi věcmi, které se pořád mění.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Já mám všechno co jsem psal v bočních a předních kapsách, takže když nevezu oblečení, tak je hlavní kapsa prázdná (kromě pumpy na vidlici), takže pomíchání věcí co se mění nehrozí.

                  0 0
                • Lister  

                  Podsedlovku mám jen na silničce. Když beru batoh tak ji naopak jen sundám a všechny věci mám pak v báglu. Na MTB jsem košík nepoužil asi několik let.

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Preferuju pití z vaku (je to pohodlnější) a na celodenní vyjížďku to ani jinak nejde, ale ne tak ojediněle si jdu třeba jen na hodinu zablbnout na fullu (hned za barákem mám Krkavec) a pak se mi nechce vak řešit.

                    A také používám Camel i někdy mimo kolo, kde ty věci na kolo tahat sebou samozřejmě nechci.

                    0 0
                    • Bysto  

                      tiež brávam kamel aj na vychádzky, ale to si len vyložím tie dve bočné kapsičky, kde mám bajk veci a aspoň si tam spravím raz za čas poriadok

                      0 0
                    • Lister  

                      Mám dva batohy a věci na kolo běžně přehazuju, takže by to i šlo. Ono toho zas není nijak moc – duše, pumpa, multiklíč, co víc by měl člověk tahat (občas pumpa na tlumič, ale ta tam není pořád a vždycky ji vytahuju ze servisního kufru). Nějaké drobné mám po kapsách každého batohu, to nepřehazuju.

                      0 0
            • RaBL  

              Taky takto nějak uvažuju. Jen ještě nejsem rozhodnutej mezi MULE NV a Deuter Compact Air EXP 10

              0 0
            • borda  

              to je blbost. mule je tak malej, ze dalsi malej batoh nepotrebujes. spis mule + nejakej vetsi, kdyz jedes na dyl.

              0 0
          • Leader  

            Pumpu na vidlici vyřešilo u mě nářadí :-)

            http://eshop.progresscycle.cz/…0000101.aspx

            0 0
      • Flegmatik  

        Co tě vede k tomu vozit víc a víc věcí? Čím větší batoh, tím spíš více krámů s sebou :-) Jen abys pak nedošel k tomu, že budeš vozit krosnu. Ideál je mít spíše dva: menší a větší. A ty volit podle potřeby, délky jízdy a průběhu počasí.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Mám dva – Lobo a Hawg. Lobo je od té doby co mám Hawg ve skříni. Vozím Hawg z lenosti (nebaví mě přendavat věci – pumpičku, duše, lepení, nářadí) i prázdný.

          0 0
        • Bysto  

          a výhoda dvoch batohov je aj v tom, že potom budeš mať dva rezervoáre, takže ak niekam pôjdeš na celý deň, môžiš si naložiť oba vaky

          0 0
          • Lister  

            Tak to by mě asi nikdy v životě nenapadlo.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Občas to tak vozím :0)

              0 0
              • Flegmatik  

                Ti nevím, jestli není pohodlnější vozit jeden a ten případně někde doplnit, než se brázdit krajinu s 5–6 litry vody na zádech jako dromedár :-) A tahat pumpy na vidlice? K čemu?

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Já často ladím tlak…

                  A ten druhej kamel jsem měl jen párkrát :0)

                  0 0
                • Lister  

                  Souhlasím s tebou. Čím větší batoh, tím víc blbostí člověk veze.

                  Můj hodně starý Mule nemá úložný prostor skoro žádný, protože rezervoár je ještě klasika, jak se naplní, je z něj válec, který zabere skoro celý batoh. A jelikož pak i blbě drží na zádech, tak už ho letos pošlu do důchodu a jdu do nového modelu – pravděpodobné NV.

                  0 0
                  • rb  

                    Pravda.Stary mule je na *****.Daš plny vak a uděla bouli a na zadech nesedi.Par věci tam vleze,ale vak už zada zdeformuje…

                    0 0
                  • Lenka.05  

                    Jj, ten starý Mule je malý batoh s nic moc zády, i ten starý vak nic moc, já už ho vyhodila. Zůstal mi jen batoh, vozím ho na odpolední vyjížďky po práci do 20km od baráku – na mobil, klíče, flašku vody, pumpičku s nářadím a tenké termotriko nebo návleky tak akorát :)

                    Nově mám Osprey Manta 20l a je super

                    http://www.singletracks.com/…/osprey1.jpg

                    0 0
                    • Lister  

                      Mě letos čeká taková malá obměna pomalu všeho vybavení a ten batoh je jednou z položek (batoh, tretry, helma, světlo, kalhoty)

                      Ten vak mě dost štve, když je plný, tak se do hlavní komory nevejde skoro nic. Možná by pomohl pouhý upgrade pomocí nového plochého vaku, ale cenově se to asi nevyplatí, tak vezmu batoh celý – podle všeho je ten nový Mule o dost větší. Na opravdu krátké vyjížďky by se pak dal ten jeho vak šupnout do starého Mule, ale asi se mi nebude chtít to předělávat.

                      0 0
                      • MlokCZ  

                        S tím novým vakem bych byl pro starý Mule dost skeptický. Sice se nemůže až tolik ten vak boulit, ale celkový objem který zabere bude pořád stejný.

                        0 0
                      • Smazaný účet  

                        Asi budu rejpavej, ale kruci proč si doktoři stěžují na nízké platy když si během jednoho roku pořizují super bike, nové vybavení, uvažují o ipadu (aspoň myslím), o nových světlech a další rok auto :-D Nepřidal bych vám ani korunu :-D

                        (samozřejmě myšleno se značnou nadsázkou, je potřeba si občas udělat radost :0))

                        0 0
                        • Lister  

                          Víš jak, základ je se dobře oženit a nemít žádné vedlejší výdaje :-)

                          uvažují o ipadu (aspoň myslím)

                          Nestraš, z višně jsem nespadl, kandidát bude jinde :-)

                          Ale ono to dopadne jako vždycky – plánů tuna a koupí se sotva polovina – zrovna včera jsem chtěl objednávat světlo z ebaye, abych zjisti, že mi propadla kreditka, takže mi uteklo. A dost mě to nasralo, protože tam bylo o 30 liber levněji než jinde a nikdo ho nekoupil.

                          Jinak ty 2–3tis na podobnou položku se dá v rozpočtu vždy nějak najít.

                          No a když se nenajdou tak se vezme pohotovost navíc – a v tom je ten hlavní for, místo šetření se občas víc mákne.

                          0 0
    • wong  

      Mam Mule NV (ten zelenozlutej – byl za super cenu) a jsem maximalne spokojenej, zadovej system je pecka. Veci pojme celkem dost. Duse, naradi, pumpicka a lepeni se vejde do predni kapsy. Do zadni velke se da svacina a obleceni.

      0 0
      • Aspean  

        Muzu se zeptat co je supercena a kde si ho pripadne sehnal? Jestli dokonce i nekde v Brne tak to by bylo super.

        0 0
        • wong  

          Kupoval jsem ho na podzim v Cyklopointu (v Campusu) za 1499. Ted uz tam za tu cenu neni…

          0 0
          • Aspean  

            Za tu cenu je problem sehnat klasickyho mula a natoz NV. To jsi koupil fakt dobre. Uvidim kde ja ho sezenu nejlevneji

            0 0
            • MlokCZ  

              Náhodné slevové akce se někdy opravdu povedou. Před pár lety měli na Wiggle Blowfish a vycházel na cca 1050Kč (už si nepmatuju přesně, bylo to jen těsně přes 1000Kč). Jen si vzpomínám, že jsem objednával asi 8 kousků najednou (pro více lidí), jak o to byl zájem.

              0 0
    • Aspean  

      Takze zitra jedu do cykloworldu a poradne prosmejdim to NVcko.

      Budu mit sebou muj starej bagl v plne polni, tak zkusim co se do MULA vleze.

      Jeste jedna vec. Kdyz vygooglite 2012 MULE NV, tak prakticky vsechno jsou 2011 modely na ceskych eshopech, jak me Dr.ball upozornoval. Ty nabizene modely neodpovidaji officialnim strankach Camelu. Cert vi kde je bota.

      Chtel bych sehnat tuhle barevnou kombinaci

      0 0
      • Flegmatik  

        Ono vůbec některé modely či barevné kombinace se u nás bohužel sehnat nedají, takže jedině zahraničí.

        0 0
      • RaBL  

        Docela velkej výběr Camelbaků mají naživo v Cyklosportu Česká u Brna. Taky jsem tam byl si je „osahat“.

        0 0
    • Barberry.pha  

      Tak ja si loni poridil Hawg DeLuxe, hlavne jako batoh na jednodenni horske tury, takze vak jsem prodejci a mel nizsi cenu (toho vaku jsem pak nasleze litoval :D)

      plus je plastenka, ktera se ale docela blbe pridelava, ma prijemne popruhy, akorat to vetrani zad nic moc, ale ucel to plni a bral jsem ho i na kolo, kde mi pak ale vadila ta velikost a casem i absence vaku na vodu.

      Takze jsem se rozhodoval ze si poridim Camelback na jednodenni vyjizdky a tam jsem se taky rozhodoval mezi Mule a Mule NV, nakonec jsem vzal Mule, plastenka se da dokoupit, a jsem spokojeny, akorat jsem si musel zvyknout na ty pevne popruhy oproti tomu Hawg, ale vetrani je ucinejsi, vak muzu mit jak v Mule tak ho muzu pouzit i v tom Hawg.

      Takze na jednodenni vylety i ve dvou vozim Mule, kdyby byla potreba vice mista tak vezmu Hawg, a pocitam s nimi i na jednodenni horske vylety, kazdy si vezmem jeden, 3l tekutin a muzeme vyrazit, dobre se nosi, jsou lehke :)

      Jinak jestli Mule nebo Mule NV, ti uplne neporadim, jestli je vetraci system u NV lepsi tak asi spise ten, velikostne by to nemel byt o tolik vetsi i integrovana plastenka se vzdycky hodi. Ja napodzim kdyz jsem ho kupoval, nemel moc na vyber a NV tam nemeli a cekat se mi nechtelo takze jsem vzal ten zakladni model s tim ze tu plastenku si kdyztak doobjednam ;)

      0 0
      • MlokCZ  

        Teď nemám přehled jak to je u Hawg DeLuxe s různými verzemi pro různé roky.

        Jednu verzi doma máme (používá ho manželka na pěší celodenní akce) a to asi tu nejlehčí co se dělala. A ten mi vůbec nevyhovuje, protože vůbec nedrží tvar, jak je už příliš odlehčený (taky je znatelně lehčí než o něco menší Blowfish co vozím).

        Tohle tu zmiňuju i pro tazatale. U zádového systému nejde jen o odvětrání, ale také o stabilitu celého camelu.

        0 0
        • Bysto  

          ja by som chcel ešte zareagovať na tú pláštenka, že tá je úplne na chuja vyriešená, je asi o 10% menšia ako by mala byť, takže nedokáže občiahnúť cely vak a držať na ňom, treba prišiť na tú pláštenku aspoň 3 háčiky, jeden hore a dva dole na stranách ( mám Hawg NV už síce vyše roka, ale ešte som sa do oho stále nepustil , to aj kvôli tomu, že tu pláštenku som použil asi 5-krát, z toho 3-krát keď som išiel medzi mesto po asfaltke, aby ma auto nejeblo )

          0 0
        • Barberry.pha  

          to mas pravdu ze ty zada vubec nedrzi, ale porad je to lepsi nez ostatni spise skate batohy co mam doma :) a na chozeni po horach jsem s nim max spokojeny, i diky tem jemnym popruhum a docela casto ho nosim i ve meste. Kvuli tem zadum a absenci vaku jsem si na kolo koupil radeji ten Mule, ktery drzi o poznani lepe.

          A kdyz pujdeme ve dvou mame tedka batohy dva, takze na plastenky, nahradni obleceni, 3l tekutin, to uplne postacuje a moc se to nepronese ;)

          0 0
        • Smazaný účet  

          Přesně tak – proto je NV verze znatelně lepší: za prvé se nevyboulí, za druhé drží tvar batohu (hezky jemně prohnutý), za třetí batoh je na zádech opřený je na několika výstupcích a proto se tolik nepotíš, za čtvrté a to je nejdůležitější – drzí na zádech jako přibitý a ani ve sjezdu neleze nahoru (trošku jo, ale je to fakt jenom minimální posun).

          0 0
          • Barberry.pha  

            Tak u toho Mule nemam problem ani s klasickym model, ten system air je taky v pohode, nemam sice odzkouseny NV model, takze nepopiram ze bude asi i lepsi ale klasicky je taky dostacuji a nemam problem s tim ze by mi nedrzel nebo mel moc mekke zada.

            Ten Hawg deluxe jsem kupoval jako batoh na normalni noseni nez na kolo, a tam mi zase ta absence uplne tvrdych zad nevadi, vesmes mam stejne v te kapse na vak, strcene slozene plastenky, takze ty zada jsou pevnejsi. A kupoval jsem ho v dobe kdy jsem nemel takove poznatky jako mam tedka, takze tedka bych se mozna rozhodoval i trochu jinak :D

            0 0
            • MlokCZ  

              Na pěší je docela ok a zase se dá pak ocenit, že je opradu lehoučký.

              0 0
          • MlokCZ  

            Ano, to je všechno pravda. Ale je tu zásadní nedostatek, tedy aspoň pro mě. Hawk NV je už pěkně těžký. A ono když je to jen 0,5kg navíc na samotném camelu (oproti Blowfish, který mi drží také dobře)…

            0 0
            • Smazaný účet  

              Váha se parádně rozloží a ani o něm nevíš.

              0 0
              • Bysto  

                jj, už párkrát som ho mal napchatý tak, že mal cca 10 kíl a nebolo to nejaké „obmedzujúce“ samozrejme tu váhu navyše bolo cítiť alebo da sa to, držal pekne, aj tvar si ponechával

                0 0
              • MlokCZ  

                To vysvětli mojemu krku, když pak začne brzo bolet.

                0 0
              • Lister  

                U batohu (stejně jako u kola) je to tak, že gramy se načítají pomalu, ale na hodně částech, takže 0,5kg jen na batohu přijde hodně i mně – on i rozdíl mezi Mule a Mule NV mi nepřijde zanedbatelný, ale asi půjdu do NV.

                0 0
    • Aspean  

      Tak panove, bude to cerny MULE NV.

      Obyc. mule me lakal kvuli te modre barve (sel by k mym novym Lidl kratasum :D).

      Jinak vsechny klady jsou na strane NV.

      Bily NVcko bych hned zaprasil, zeleny mi prijde moc kycovity a cernou clovek nic nezkazi.

      Kdyz sem se podival do katologu a zjistil, ze cenovy rozdil pokryje prakticky jen ta plastenka, tak neni moc co resit. Navic NV lepsi zada (snad hlavni duvod), jednu kapsicku navic, bude o malinko vetsi, misto na uchyceni helmy a kapsicky v popruhu kolem bricha.

      Ted uz jen sehnat ho nejlevnejsi. Porad mi to pride dost penez za batoh, ale kdyz ho clovek drzsi v ruce, tak vidi, ze u toho premysleli a fakt si stim vyhrali a jeto kvalitni vec, za kterou se hold plati.

      0 0
      • Lister  

        Až najdeš nějakou super cenu, tak se můžeš klidně podělit :-)

        Camel poslední dobou hodně zapracoval. Batohy měl vždycky dobře vymyšlené. Vak jako takový mi v minulosti více vyhovoval od Hydrapacku, ale ten současný od Camelu se mi líbí už mnohem víc.

        IMHO budeš spokojený.

        0 0
        • Aspean  

          Ta cena je standartne okolo 2 tis. Byl sem dneska v par kamenenacich a za super cenu jsem ho nikde nevidel.

          0 0
          • Flegmatik  

            Ještě loni šel model 2011 sehnat asi za 18 stovek. Teď ani to ne.

            0 0
        • Smazaný účet  

          Super cenu vždy hnoj :0)

          Camel má dle mě nejlépe vychytané blbůstky – provlečení na druhý vak, skvělé popruhy, špičkové zpracování. Nemám důvod kupovat jinde.

          0 0
          • Aspean  

            To je mel v nabidce, nebo ti jej primo odjednal?

            Ted u nej nevidim jediny camelbak

            0 0
            • Lister  

              Nejlepší je napsat, ony ty stránky nejsou moc aktuální.

              0 0
              • Aspean  

                Ty tedy schanis taky NVcko? Hnojovi urcite napisu, ale stejne tomu moc neverim, ze s postou by me to od nej vyslo lepe, nez ty zminene dva tisice

                0 0
                • Lister  

                  Sháním… no spíš tvoje téma mě nakoplo k tomu, že bych ho už konečně mohl objednat :-)

                  Napiš a uvidíš, nějak to dopadne, maximálně to pak koupíš jinde.

                  0 0
                  • Aspean  

                    Az se neco dozvim, dam ti vedet kdyby mel dobrou cenu. A jestli ty neco najdes dobryho, tak se ozvi…

                    Edit: ikdyz ted koukam na tvoje kola v profilu a ty moc prachy asi resit nebudes :D

                    0 0
                    • Lister  

                      Chjo, člověk koupí jedno slušné kolo a hned je z něj milionář :-)

                      Naopak, mám vcelku průměrný plat, prostě jen všechny volné peníze vrážím do kol.

                      Jinak hnojovi napíšu, nemusíš se se mnou zatěžovat.

                      0 0
                      • Aspean  

                        Nechtel sem aby sis to vzal spatne, to ze me mluvi zavist :-)

                        Mit prumerny plat je take pekne.

                        Hnojovi sem jiz napsal, takze bude mit na emailu dva podobne dotazy

                        0 0
            • Smazaný účet  

              Hnojovi rovnou píšu vždy email když něco chci. A on to vždy sežene. A za super cenu.

              Koukl jsem na fakturu a Hawg NV byl od něj za 2100. Ale je to model 2010.

              100 :-D

              0 0
      • Smazaný účet  

        Nejlevněji jsem Hawga sehnal u Hnoje, takže tak :0)

        0 0
        • Lister  

          Tak je pravda, že s tím bych za hnojem nelez, takže díky za upozornění. No a když umí Camel, tak vzhledem k identickému dovozci bude umět i Giro, tak to bych zabil dvě mouchy jednou ranou.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Ještě helma? No OMG :-D Od teď odmítám platit těch 30 korun u doktora :-P

            I když posledně když jsem chtěl pedály, tak mi bylo řečeno, že CB už nedělá. Takže nevím nevím jak dopadnete s camelem. Nějak mi nedocvaklo že jsou taky od progressu :0(

            0 0
            • Lister  

              A ještě mu napíšu o Lake MX236, ale MagicShine ML-880 budu muset sehnat na ebay :-DDD

              Jdu psát, páč jak to neudělám hned, tak se k tomu zase nedokopu.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Fůůj ty jsou ale ošklivý :0(

                0 0
                • Lister  

                  Další důkaz toho, že vůbec nerozumíš tomu, co je hezký :-)

                  0 0
                • Frostty  

                  Tak nám doporuč alternativu, už tak to máš nahnutý s tím tvým vkusem :o)).

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Ta stříbrná podrážka vypadá naprosto divně, hezčí jsou třeba 190tky :0)

                    Pokud už 236tky, tak ty bílé jsou mnohem hezčí :0)

                    0 0
                    • Frostty  

                      Tak šampón nejsu, takže bílá se zavrhuje. Mám mx165, ale letos bych rád něco lehčího :o).

                      0 0
                    • Lister  

                      Já mám cyklokopačky MX170 v širší verzi, ale jsou mi tak o půl čísla větší. No a v polovičních číslech se většinou dělají jen topmodely – u těch 236 by snad půlky být měly, ale ještě jsem to neověřoval.

                      0 0
            • Lister  

              Pohoda, progress nebyl problém. Batoh i přilba budou. Ještě jednou díky za tohle téma, nový batoh (I helma) byl v plánu už dlouho a vždycky jsme to nakonec odložil.

              Doufám že progres oproti starému batohu bude takový, jak očekávám – tedy hodně velký.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Nevím s čím srovnáváš, ale já jsem ze zpracování a blbůstek Camelu naprosto nadšenej. Je to takovej LV mezi batohama – chytrý drobnosti dotažený do konce co super fungujou, příkladný zpracování atd. atd. :0)

                0 0
    • misko  

      2012 HAWG NV 30

      http://camelbak.com/…tl-Only.aspx

      Nevidel niekto nazivo tento novy Hawg? Celkom sa mi pozdava.

      0 0
    • Barberry.pha  

      Tak dneska jsem na ten Mule 2012 koukal a jediny rozidl oproti 2011 mi prisel, ze letosni model ma o neco vice pohodlnejsi a mekci popruhy na ramena, tak nevim jestli to neni jenom muj pocit.

      mule i mule nv 2012 je maji takove pekne mekke a pohodlne a pevnejsi az ve spodni casti kde je takova vyztuz, u 2011 mi prijdou cele takove pevnejsi … jinak jsem nic vice nenasel.

      0 0
      • Aspean  

        dobry vedet, protoze podle obrazku z netu ty batohy vypadaji naprosto stejne

        0 0
        • Barberry.pha  

          No budu rad kdyz to nekdo potvrdi nebo vyvrati, ale prisli mi v tom obchode zkratka mekkci nez kdyz jsem je pak zkousel doma.

          0 0
          • Karlos.ml  

            Tak to se budu muset někde schválně podívat jak jsou na tom popruhy u modelu 2012. Loni jsem si koupi po hodinách přemýšlení a čtení komentářů zde na fóru Mule 2011 (ten červený) a musel jsem ho nechat manželce, páč mě ty tvrdé popruhy zkrátka škrtily. Nepodařilo se mi je nikdy nastavit tak ,abych si je netlačil ramenama ke krku (a to vážně nemám ramana jako Arnie).Nevim proč nejsou měkké a úzké jako třeba na Lobu.

            Samotný batoh je dobře uspořádaný, materiál taky ok, vak je supr,jen mě deptaj věčně se povolující přesky u pásků. To mohli hoši z Camelbaku taky od vietnamců nakoupit líp. Zkrátka to skončí tak , že si koupím, nějakou úplnou jebku a budu v ní vozit drahej vak.

            0 0
            • Barberry.pha  

              Ja nakonec to prodejny dotahl tem svuj 2011 a zkousel ho s 2012 a opravdu mi u te 2012 prisly ty popruhy mekkci.

              Ja si na 2011 zvykl a jak jsem mel trochu obavy s tech pevnejsich popruhu, tak nakonec v pohode, jak na kole, tak kdyz ho bral jenom tak ;)

              0 0
    • Karlos.ml  

      Tak máš asi pravdu, dnes jsem koukal na modrý Mule 2012 a má ty popruhy vážně mekčí. Zrovna tak modely Mule NV.

      Je to vopruz, když si člověk koupí batoh a pak zjišťuje , že o rok později, kluci v jůesej přišli na to, že někde udělali chybu!

      0 0
    • WEGO  

      Mám MULE NV asi týden. A chci se zeptat zda má někdo fígl, jak se osvěžit vodou z vaku (nechci zastavovat a otvírat vak, ani se napít vyplivnout to do ruky a tím se osvěžit).

      Asi to nejde, jelikož se dá pít jen když z té hadičky tahám. Jinak se systémem pití i celkově s batohem/vakem jsem 100% spoko – jen škoda toho ,,osvěžení'' – pokud má někdo tip budu rád.

      0 0
    • Pido  

      Nevíte někdo jestli modely MULE NV 2012 jsou prostorově větší než model MULE 2005?Hodilo by se mi o troch víc místa.

      0 0
      • Lister  

        Jestli máš stejně jako já tenhle, tak to každopádně.

        0 0
        • WEGO  

          Pokud ano tak můj letošní MULE NV vypadá větší aspon o takové 4 litry (má 13 litrů), ale ani tak to není žádná výhra.. narvu tam klíče, mobil, love, kapesníky, tatranku, go pro, klasický digi. foťák a termo mikinu (sice je trošku hrubší spíš na zimu) a je full.

          btw: Někdo nějaké zkušenosti viz. můj příspěvěk o 6 cm výše ?

          0 0
          • Slavoš  

            Foukni si vzduch do vaku (nafoukat přes náústek pořádně) ,pak se nahrb a zmáčkni rukou náústek,to by tě mělo osvěžit.

            :-)

            0 0
          • Lister  

            Do hlavní kapsy bych při plném vaku nenacpal tlustší mikinu ani náhodou, tam se vejde tak mobil, tenká větrovka a nějaká drobná svačina.

            Je zvláštní, že tenhle batoh vybudoval legendu jménem Mule, protože při plném vaku je jediná slušná možnost, jak převážen oblečení, zastrčit to do vnějších kapes. Místo uvnitř je až po vyprázdnění vaku.

            PS: a ještě si můžete přičíst tu fíčuru, že při plném vaku jsou zadá vyboulené a při plném naložení tlačí do zad jezdce a po vypití zase celý batoh tak ochabne, že na zádech poskakuje.

            0 0
            • RomanH  

              Na tech novych mi zase chybi ten gumicuk – prave pod nej chytam v prechodnem obdobi tu mikinu.

              0 0
              • Lister  

                Je pravda, že gumicuk je šikovný a do vnějších kapes se dost věcí vleze, ale ten vnitřní prostor je prostě fakt blbě využitelný. Vcelku by mne zajímalo, jak by se choval tenhle batoh s nový rezervoárem.

                Mám doma ještě 2 litrový vak a s tím je využitelnost lepší – vozím ho většinou v zimě, když nepotřebuju tolik pít.

                0 0
            • Flegmatik  

              Z toho P.S. máš na mysli vyboulení zad i u toho nového NV?

              0 0
            • Barberry.pha  

              Mam mule 2011 kde uz je novy Camel vak na piti a zadny problem s vyboulenim zad nebo pak s ochabnutim po vypiti nemam, a i s plnym vakme 3l, vozim v batahu, dusi, vestu, lehkou sustakovku, mobil a penezenku dam bez problemu do predni kapsy.

              Nevim jaky mas model ty ale ty novejsi vaky jsou uprostred spojene takovu prepazkou takze po naplneni drzi pekne tvar a zadne vybouleni nehrozi.

              0 0
              • RomanH  

                Lister asi myslel ten starsi, mam jej a potvrzuji. Za jizdy mi to ale nevadi.

                0 0
              • Lister  

                Myslel jsem, že je jasné, že píšu o té starší verzi, tak jsme to ani nezdůrazňoval.

                Právě kvůli malému místu chci letos koupit nový. Mule NV už jsme měl objednaný, ale nějak to neklaplo a mezitím jsem narazil i na Ospey Raptor – ten mne taky zaujal, takže dost váhám.

                0 0
                • Aspean  

                  NVckem urcite nic nepokazis, ale verim, ze se najde bagl ktery je reseny lepe. Ja ho ale nenasel a jelikoz sem mel mula uz osahanyho tak sem ho vzal a naprosta spokojenost :-)

                  0 0
                  • Lister  

                    Tak nakonec jsem Mulu nekoupil a vzal Raptora 14. Letos plánuju upgrade ne aktuální vylepšenou verzi – hlavně proto že jsem neodhadl velikost – pro rok 2013 už se batoh dělá vždy jen v jedné délce takže tato volba odpadá.

                    0 0
            • WEGO  

              zapomněl jsem dotaz, že vak plním zatím na max. 1,5 litrů – stejně po 20 km stavím v knajpě haha

              0 0
        • Pido  

          já mam trochu větší,možná to je model 2006.Vyboulená zadní část při plném vaku mě taky sere jak se o tom píše

          0 0
          • delightak  

            Zdravím, mám MULE 2006 viz foto. Teď jsem přítelkyni kupoval LUXE a hodně mě zaujal inovovaný vak. Ten můj je už přece jenom dost jetý (neodstranitelné černé svinstvo v hadičce apod.), tak jsem si říkal, že ho vyměním za ten nový Antidote vak. Když jsem ale mrknul na ceny, tak jsem začal špekulovat, že by možná nebylo marné připlatit a vzít rovnou nějaký batoh, pokud by to znamenalo nějaký posun v oblasti ergonomie apod. U toho stávajícího mě vyhovuje ta varabilita daná vnějšíma rošiřitelnýma prostorama a zároveň úzký profil, který nebrání v pohybu a dobře sedí na zádech, byť s plným rezervoárem to není nic moc.

            Z těch nových se mi nejvíc líbí nový Mule NV, proto se chci zeptat na srovnání velikosti s tím starým Mule 2006 (jestli někdo máte zkušenost). Velikostně bych snesl o něco málo větší než mám, ale už zas ne přes 20 l.

            Jinak všechny ostatní „fíčury“ jako inovovaný zádový systém, pláštěnka a kapsičky v bederáku se mě líbí.

            Takže bych to zakončil asi anketou, co byste mi doporučili?

            1. Jenom nový vak do starého báglu
            2. Mule NV 2012
            3. Jiný Camel (jaký a proč?)

            Díky.

            0 0
            • Smazaný účet  

              3. Hawg NV – lepší, větší, ale zase né moc velký, nový vak bude mít taky, super zádový systém fungující asi i jako případný páteřák.

              0 0
              • jIrI___  

                Hawg NV je super až na ty dva odporné „vaky“ na bocích batohu. Za tohle by měl designér dostatek pleskanec přes ušiska.

                0 0
                • delightak  

                  Teď jsem pročetl pár recenzí a asi zůstanu u toho starého a koupím samostatně vak.

                  Nový Mule má sice fajn zádovou vložku, která odvětrává a částečně nahradí páteřák, ale je dost objemná a při plném rezervoáru se tam už prý nic moc nevejde. Nevozívám toho moc, ale minimálně mobil, peníze, multiklíč, návleky, bundu, sváču, duši, lepení a pumpu beru skoro vždycky a do toho současného to dám v pohodě i s 3l vody.

                  HAWG NV zase prý není moc dobře zpracovaný (křivě našité kapsy, nedořešené kompresní popruhy a jejich plandání apod.) a podle videí je i dost velký a neforemný.

                  Možné se ještě někam zajdu mrknout na Hawg NV 30, o tom toho na netu zatím moc není. Jinak zůstávám u starého Mula a koupím jenom ten vak.

                  0 0
                  • Slavoš  

                    Hadičku vyčisti,řadící lanko snad máš,tak na konec namotej kousek látky a protáhni ji.Černé fleky zmizí,klidně použij Savo i na vak,vše pak propláchni vodou (několikrát) a máš to jak nový , starý vak obracím aby vyschnul,před obrácením utřu vnější stranu do sucha.

                    Jinak hadička se dá koupit nová a nemusí bát od Camelu.

                    0 0
                    • jIrI___  

                      Nevím jaký má Camel průměr hadičky (jestli to nebude nějaký těžký atyp), ale na Source pasovala běžná potravinářská hadice za 15 Kč/m, kterou používám už dlouhou dobu i k vodní dýmce :)

                      0 0
                    • delightak  

                      Díky za tip. Je mě jasné, že by to šlo vyčistit, ale není to jediný důvod, proč pokukuju po tom novém. Líbí se mi zůžený profil, snadno odpojitelná hadice s ventilem, který nedovolí plnému báglu téct, vylepšené uzavírání plus ty vysušovátka. Navíc je to pachově a chuťově opravdu neutrální, takhle voda z mého Camelu nechutnala, ani když byl nový.

                      0 0
    • mijjan  

      Zdravím, nechci zakládat nové vlákno. Taky sháním batoh na mtb a turistiku (jednodenní výlety). Potřebuji, aby se mi do něj vlezla softshellka, triko a šusťákový kalhoty.

      Byl jsem rozhodnut pro tento batoh http://www.eproton.cz/…/183340.html?af=1 (http://www.svetoutdooru.cz/clanek/…) Divím se, že o tomhle batohu tu nikde není ani zmínka. Za tu cenu mít docela objemný batoh s pláštěnkou a s rezervoárem v ceně. Co na něj říkáte?

      Po přečtení recenzí tady na fóru mi asi nezbude než koupit Camelbak (Mule, Blowfish, HAWG)nebo Deuter (Race X, Speed Lite 15):D. Mule, Deuter Race X se mi zdají docela malé. HAWG je pro mě (čerstvý, nezaměstnaný absolvent) docela drahý. Deuter Speed Lite 15 (http://batohybrasny.cz/…dnight-ocean) nemá pláštěnku a odvětrávací systém Airstripe jako Deuter Race X. Ještě mi zbývá Blowfish, který se mi zdá jako kompromis mezi HAWG a MULE. Bohužel taky nemá pláštěnku. tak se chci zeptat, zda je chybějící pláštěnka velkým hendikepem?

      0 0
      • jIrI___  

        Pláštěnku jsem na batohu za 3 roky použil celkem 1×… Pro mě je to naprosto zbytečná věc.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Sice jsem jí použil poprvé za 2 roky, ale nemyslím si, že to je naprosto zbytečná věc. Vozím telefon nahoře v kapsičce na mp3ku, která má sice (prý) zatřený zip a je tedy voděodolná, ale občas byl telefon orosený. Ta pláštěnka tohle řeší.

          0 0
      • Chiron  

        U toho Colemana se mi vůbec nelíbí ten vak, to se bude pěkně blbě čistit. A kdoví jaké sou ty záda. Jinak já bych od Deuteru doporučil třeba Compact EXP 12, letošní model. Ale třba ten Race X je zas jednodušší a bude i lehčí. Ten Compact má hlavně kapsu na vak zvlášť, což vidím jako velké plus.

        0 0
        • mijjan  

          Compact X by se mně taky líbil, ale vzhledem k ceně si ho nemůžu dovolit. Batoh +1500 + vak za 500 = a jsem nad 2000:(

          0 0
      • mijjan  

        Bez reakce? Stačil by Vám objemově na pětihodinovou vyjížďku 1,5 litrový vak na zahnání žízně? jde mi u batohu hlavně o univerzálnost (túry a bajkování) a slušnou cenu (asi 1500)

        0 0
      • MaNs  

        Nezkusil ses podívat na batohy Osprey?

        Vymakaná záda, slušný vak, náustek s magnetem, perfektní zpracování, u modelů Manta pláštěnka i vak.

        http://www.ospreypacks.com/

        0 0
    • MirosPikos  

      Chtěl bych se zeptat, nemá někdo problém s netěsností vaku u Mule NV 2012? Bratrovi teče o kolo toho uzávěru, slíbil jsem, že se tu optám.

      Pokud ten problém máte, jak jste ho nejjednodušeji řešili? Díky

      Jinak si neodpustím poznámku, jsem rád, že jsem koupil Ospray Raptor 14, žádné problémy, těsnost i komfort maximální.

      0 0
      • mm  

        Starší model vaku mi takhle tekl. Závit jsem omotal teflonovou páskou

        0 0
    • Nekke  

      Nezkoušel někdo už novej model pro 2013? Všechny zlepšení vypadají celkem použitelně až na novej zádovej systém – ten mě docela děsí.

      http://shop.camelbak.com/…1110_cl_3930

      0 0
    • Josef Šimon  

      Který model by jste preferovali? 2011/12 nebo ten 13? Také bych si chtěl podobný bágl koupit, ale jsem v tom absolutní lama. Nyní vozím jednoduchý cyklobatoh od Loapu, ale po 10km bych mohl záda ždímat.

      0 0
      • tonik666  

        NV 2013 se mi vzhledově nelíbí, funkčně může být klidně lepší než 2012

        NV 2012 je super.

        0 0
      • tomxxx  

        2013 sem viděl jen na fotce a nelíbí se mi. Záda vypadaj dost divně a celkem by mě zajímalo, jestli seděj.

        Funkčně nechápu, co je nového až na ty vodotěsné zipy, se kterými nemám dobré zkušenosti z jiných batohů a které jsou více méně zbytečné, když tam je pláštěnka.

        2012 je prefektní, hlavně záda mi vyhovujou.

        0 0
        • Nekke  

          Vzhled 2013 není úplně nejhorší (podle mě). K tomu co píšeš má ještě novej klip na helmu a nějaký jiný uspořádání kapes.

          Kvůli těm zádům ale vezmu asi loňskej model, je to takovej kompromis mezi mou starou Mulou NV z 2009 a novým modelem.

          0 0
      • marco  

        Výhoda modelu 2013 je asi i v barevnější kolekci. Model 2012 jen v dovážené černé zase neseděl na vzhled každému.

        0 0
        • Josef Šimon  

          Psal jsem na kupkolo ohledně dostupnosti žluté/zelené barvy, tak uvidíme.

          0 0
          • Josef Šimon  

            Tak model 2012 uz je vsude pouze g cerne barve, pokud teda je opravdu skladem, zjisteno na nekolika shopech, takze pokud chci ja osobne zelenou barvu a NV, jakoz to ze chci, tak jedine musim vzit rocnik 2013. Tak snad to nebude nejaka katastrota.

            0 0
            • tonik666  

              Ta zelena se jim ve 2013 velmi povedla, tu bych si také vybral. Ostatní barvy už tolik ne.

              0 0
              • Lister  

                Vzhledem k tomu, že degress dlouhodobě kašle na jakékoliv barevné varianty a vozím je černou, tak bych moc nedoufal.

                Za sebe můžu říct, že s takovým přístupem se můžou jít bodnout a byl to jeden z důvodů, proč jsme si vybral nakonec batoh od jiného výrobce – dal by se sice objednat ze zahraničí, ale byla to další drobnost, které mě nakopla poohlédnout se jinde.

                0 0
              • Josef Šimon  

                Tak nakonec, hlavně kvůli barvě budu brát zelený Mule 2013, tak snad nezklame.

                0 0
                • Archik  

                  Tak prosím pak dej vědět jak seděj ta nová záda.

                  0 0
                  • Josef Šimon  

                    Urcite vedet dam, jen nevim co koupit driv. Kolo jsem dostavel a ted si rekl, chci batoh, dres, tretry a jako posledni vymenit naslapy 525 za XT, jen vim, ze to nemuzu koupit najednou, ale sakra, zase by to bylo nejlepsi. :-D

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.