Camelbak Kudu 12 nebo Endura Enduro Batoh MT500

74 nepřečtených
  • ZPetr

    Tak který? Máte někdo zkušenost s batohem od Endury?

    Požadavky:objem 10 – 16l, páteřák, vak na vodu, pláštěnka nebo nepromokavá úprava.

    Endura

    Camelbak Kudu

    0 0
    • petr81cz  

      nevim, nemel jsem ani jeden, ale mam tenhle (odkaz nize) a MILUJU HO. PROSTE BOZI a je videt, ze u toho nekdo premejslel. Ted si chci koupit nejakej batoh na civilni noseni a asi zase pujdu do OSPREY (i kdyz oni nemaj moc batohu, kam strcit notebook)

      https://www.bike-eshop.cz/…tor-10-black

      0 0
    • File12  

      Tenhle KUDU mám a jediný co vadí, že skáče hodně po zádech. Popruh přes pas je tenkej a pořád se povoluje. Takže já bych šel do letošních modelů, který už je širší, nebude se povolovat a jako výhodu se dá odendat batoh a vozit jen páteřák

      0 0
      • ZPetr  

        Tento?

        Cudu 2018

        Až na ty barvy, vypadá dost dobře.

        0 0
        • File12  

          Ano ten. Jinak mám 8l, a kromě vaku a pár drobností do něj nic těžkýho nedávám. Záleží co jezdíš, ale na techničtější a rozbitější tratě prostě skáče.

          Evoc je v pohodě ale na teď budou mít nový s odvětrávánim na zádech. Tak pokud nespěcháš…

          0 0
    • Honza03  

      Mám černou Kudu 12 a celkem dobrý batoh, jak píše File tak je pravda že při skákání trochu skáče, jinak ještě bych upozornil na ty svítivě oranžové popruhy které rádi blednou. Dneska bych asi už bral větší, ale na normální jednodenní vyjížďky stačí.

      0 0
    • rasken  

      nebo EVOC-FR-TRAIL-BLACKLINE-20L? spokojenost nic neskace :) http://www.freestylextreme.com/…e-cerný.aspx?…

      0 0
      • ZPetr  

        Dik, tak další kandidát. Co znamenaji ty velikosti S, M/L , to jsou velikosti popruhů?

        0 0
        • rasken  

          velikost

          délka trupu

          výška postavy

          S

          38–43 cm

          155–170 cm

          M/L

          44–50 cm

          170–192 cm

          XL

          51–56 cm

          192–200 cm

          0 0
    • wego1991  

      Taky sem pokukoval po Kudu ale tom větším (myslím, že 18l). Měl sem ho i v ruce, vypadal dobře, ale nakonec sem vzal HAWG. Z důvodu, že sem patetak úplně mermomoci nepotřeboval (xc full) a hawg měl vak na vodu (ten nový Cruz LR nebo jak) v základu – u Kudu se musel dokupovat.

      Vždycky sem měl bagly od Camelbaku, a vždy spokojenost. Prohlížel sem si i nějaký Osprey (tuším že raptor) a taky nevypadal špatně ale sem prostě zvyklý na CB. Ten endura taky nevypadá špatně, ale chce to mít v ruce a pořádně si je osahat.

      Co mě na tom novém Hawgu vadí oproti předešlému Mule NV tak je, že nemá pláštěnku v kapse zespodu batohu, ale jen tak v jedné přední kapse na suchac. Ale to je maličkost. Víc mě štve, že taková ta venkovní kapsa na helmu apod je menší než na tom Mule NV. Na starém byl ten materiál takový hodně pružný a dal se fest natáhnout a byla jedna slušně velká kapsa navíc. Na Hawgu to nejde bohužel moc natáhnout.

      0 0
    • 106Paja  

      Mám starší Kudu 12 a kámoš má EVOC FR Team. Za mě Kudu ideální batoh na 1 den na EN, nebo v XC módu asi i na víkend… S 2l rezervoárem se tam toho vejde docela dost. Skákání po zádech jsem nepozoroval, ale ten bederák se opravdu povoluje. Dá se v pohodě nosit i na pěší tůru. Ten EVOC, objemově trochu větší, spíš odpovídá KUDU 18, kámoš si stěžoval na odřená bedra, nějak divně se mu při pěší tůře šoupal po zádech.

      0 0
    • lubosalbi  

      Já teda tvoje zmíněné nikdy nezkoušel, ale vozím Acepac Flux Protector 15 a nemůžu si stěžovat

      http://www.acepac.bike/…x-protector/

      O proti Camelbak Mule co jsem měl před tím sedí na zádech líp a ta cena je taky příjemná.

      0 0
      • trefcz  

        Vypadá hodně pěkně, zařadil jsem ho mezi favority ve výběru. Cena taky super. Jsem zvědavej jak to bude s dostupností, momentálně jsou všechny velikosti krom 30l vyprodané.

        0 0
        • kralik.portos  

          Batohy acepac 15l budou az v nove kolekci na jaře.Psal jsem jim.

          0 0
          • trefcz  

            Tak to maj blbý, batoh potřebuju celkem rychle a do jara fakt čekat nehodlám.

            0 0
    • jirpl  

      Ahoj, tak jak to dopadlo, co jsi nakonec koupil? Taky vybírám batoh tak si rád poslechnu postřehy druhých :-)

      0 0
      • ZPetr  

        Zatim jsem nekoupil nic. Jsem rozhodnuty pro enduru, skoda, ze neni nikde na prodejne k prohlednuti. Asi se necham prekvapit na vanoce. Ted ho maji bez hydra za 90£.

        0 0
        • XC-biker1  

          Mam MT500, a jsem zklamaný ze zipů. Tim že jsou plastové, tak poutka musim vždy davat na bok, jinak se mi sám otevíral. A pak po necelém půlroce se mi začal trhat spoj :( tak nevim jestli to je nějaký špatný kousek, a nebo to sesivaji tak nahovno.

          0 0
    • oo.viper.oo  

      Mám Kudu 12 2015 a nemám k němu žádné výhrady.

      0 0
    • trefcz  

      Jak jsem psal na acepac do jara čekat nebudu, tak jsem vzal kudu 20 a pecka, parádně sedí, je hrozně pohodlný a když v něm nemáš hromadu věcí jen vodu, tak to je placka. Navíc se dá sehnat pod 4000 ve slevě.

      0 0
      • jirpl  

        Kudu 20 Prorektor? Chci odnímatelný pašerák, využiju ho i na lyže atd. Jen jsem chtel koupit velikost 10l. Myslíš, ze jít do 20ky? Když je poloprázdný, stáhnu ho těmi přeskami na placku?

        0 0
        • trefcz  

          Když tam mám vodu, nářadí a pár drobností, tak je šířka max cca 10cm, žádnej pytel na zádech, fakt příjemný. Jak budu doma můžu hodit fotku z boku.

          0 0
          • jirpl  

            Super, a je to kudu 20 protektor?

            0 0
            • trefcz  

              Jasně. Takhle je v tom nářadí a popruhy nejsou úplně stažený, dá se ještě o něco víc.

              0 0
              • jirpl  

                Tak ja to placka, bál jsem se, abych neměl na zádech pytel, proto jsem koukal po velikosti 10, ale vypadá to, ze ta dvacka bude v pohodě. A nějaké postřehy, výtky? Spokojenost, šel by jsi do něj znovu?

                0 0
                • trefcz  

                  Je fakt hrozně vychytanej a kvalita zpracování vypadá taky hodně dobře. Ani s plným 3l pytlem vody nijak neskáče a krásně drží na místě. Super je že voda si krásně drží teplotu. Vůbec mě z něj nic nebolí, nikde netlačí. Nikde se pod ním nijak extrémně nepotím. Jediná a drobná výtka, která je spíš o zvyku, tak že když otevíráš úplně hlavní velkou kapsu, tak musíš rozepnout ty dvě sponky. Ale nic zásadního.

                  0 0
                  • jirpl  

                    Na to jsem taky koukal, proč se musí při každém lezení do batohu rozepínat ty dvě přezky. Jen za tu cenu už tam mohli rovnou dát i pytel na vodu. takto je to ještě +1000. Tak asi vezmu tu větší 20l verzi, snad to bude OK

                    0 0
                    • trefcz  

                      Taky jsem váhal, ale se slevou byl za 5100 i s 3l vakem, tak jsem to vzal a nelituju. Věřím že budeš spokojený.

                      0 0
                      • jirpl  

                        Říkal jsem si, že si k němu vezmu vak 2l. Nebude to v něm lítat? 3l pro moji potřebu mi přijde zbytečně moc, ještě mám v bidonu láhev, hospody jsou na dohled a 500km od civilizace se nechystám :-)

                        0 0
                        • vojtechposmourny  

                          Tak nikdo tě nenutí ten 3l vozit plnej.

                          Pořád lepší 3l naplněný ze dvou třetin než úplně plný 2l. Ten 3l bude o poznání placatejší.

                          0 0
                          • jirpl  

                            Hmm, to je fakt. A vejde se tam v pohodě, nebo se s tím musí trochu zápasit? Koukám, pod 4k se snad ani sehnat nedá, jen jeden obchod za 3999,–Kč

                            0 0
                            • trefcz  

                              Vyhledal jsem na heurece a bral tam, kde byl nejlevnější. Ten 3l tam dáš uplně v pohodě, nijak s tím nebojuješ. A jak píše vojta, lepší ho naplnit z půlky než pak litovat když by se ty 3l náhodou hodily. Nabral jsem si na poslední vyjížďku cca 2l a po 4 hodinách co jsem dojel domů mi zůstalo cca 0,3l. :-D

                              0 0
                              • vojtechposmourny  

                                Jj. Nehledě na to, že ten 3l je tvarem spíš taková širší placka, zatímco 2l je takový buclatý válec. Teda alespoň kdysi to tak bylo.

                                0 0
                              • jirpl  

                                J

                                0 0
                              • jirpl  

                                Jen mi ještě poraď, který 3l vak tam pasuje. Mám tady hned 2 ,každý má malinko jiný tvar…

                                https://www.sportobchod.cz/…crux-3-l.htm

                                https://www.sportobchod.cz/…umbar-3l.htm

                                Díky

                                0 0
                                • trefcz  

                                  Ten z prvního odkazu, tedy ten užší a vyšší. ;)

                                  0 0
                                  • jirpl  

                                    A ten druhej je na co? A proč je dražší?

                                    0 0
                                    • trefcz  

                                      asi nějakej speciál :-D

                                      0 0
                                      • jirpl  

                                        Je se o čem vůbec bavit, vejde se ten širší do batohu? Někde jsem četl, že je to snad kvůli těžišti, že je níž a je to lepší

                                        0 0
                                    • wego1991  

                                      Ten druhej má nižší těžiště, takže teoreticky batoh s ním lépe sedí na zádech a neposkakuje. Některé batohy od CB mají ještě jakoby postranní popruhy vycházející z prostoru pro vak a když dáš vak na záda a potáhneš za ten popruh, tak se vak lépe ,,usadí'.

                                      Mám to tak na CB Hawk – jsou to ty oranžové popruhy s poutkem vycházející z bederních kapes.

                                      0 0
                                      • trefcz  

                                        Na Cudu asi nejsou potřeba vzhledem k délce bederáku a kombinaci suchého zipu plus té spony, drží na místě parádně.

                                        0 0
                                        • jirpl  

                                          Mělo by to sloužit k tomu, jak piješ vodu a vak se „zmenšuje“ že si batoh přitáhneš, aby jsi to kompenzoval a na zádech nebyl volný.

                                          0 0
                      • jirpl  

                        Zdar,

                        tak už mám Kudu 20 Protektor. Dnes jsem s ním celej den houpal na single trailu v Líšni a batoh opravdu skvělej. Plnej vak vody s láhev sladkého, lahev padla a vody zbyl asi litr. Tak v létě, kdyz je teplo by ty 3 litry opravdu padly. Na další vyjížďku, az se dam dohromady beru vody míň, at netahám mrtvou váhu :-) Jen technická, je nějaká vychytavka, jak vytušit Camelbak? Nerad bych tam měl časem plíseň.

                        0 0
                        • trefcz  

                          Já si i na kratší vyjizdky beru přes 2l a mám to tak tak. Mám v plánu koupit z decathlonu sadu na cisteni, mají ji tam na ty btwin bagly za cca 250kč a je to jako ta sada od camelu.

                          0 0
                        • oo.viper.oo  

                          Vak pověsím na ramínko s příčkou na kalhoty tak, že vak visí hlavním otvorem dolů a za příčku je zaháknutej v místě napojení hadičky (vak na jedné straně příčky, hadička na druhé). Nejlepší je na to starý drátěný ramínko, protože je příčka tenká – drátěná. Do vaku hlavním otvorem vrazím teflonovou obracečku nebo lžícovou naběračku z kuchyně, tím zajistím, že stěny vaku jsou od sebe odlepené, zbytková voda po nich může volně stékat dolů a ven z vaku a vnitřkem vaku může cirkulovat vzduch. Z hadičky odpojím náustek, aby mohl vzduch proudit i hadičkou. Po 10 min vysuším ručníkem dolní rantl ve vaku, kde se zachytila trocha vody, co nevytekla ven. Hotovo.

                          0 0
                          • jirpl  

                            Dik za vychytávku s raminkem, vyzkouším, nad jsem to pochopil dobře. Je do toho narval ruly z tvrdého papíru od potravinářské fólie – místo naběracky. Vak se tak otevře a navíc ta rule je dutá – jde tam vzduch, nebo tam jde fouknout, pustit fén atd.

                            0 0
                            • oo.viper.oo  

                              Výhoda obracečky, nebo lžícové naběračky (klasická naběračka by se tam asi nevlezla, lžícová naběračka je prostě taková veliká teflonová lžíce) je ta, že ji uvnitř otočím napříč a ona se pak dotýká stěn vaku ve dvou relativně malých bodech, tedy každé stěny jen v jednom bodě. Takže se stěny dobře suší. Navíc je to teflon a když je ta lžíce vymyčkovaná v myčce, tak na tom umělém povrchu asi nepřežijí žádné bakterie, které bych si do vaku mohl nechtěně zatáhnout.

                              0 0
                              • jirpl  

                                A co ta hadice? Od PA je uvnitř stále mokrá, jsou tam kapičky vody. Pověsil jsem ji, vodu jsem vyfoukl ven, ale stále je uvnitř orosená.

                                0 0
                                • Slavoš  

                                  Použij brzdové nebo řadící lanko a kousek obvazu, pozor ať ti obvaz nezůstane v hadičce.

                                  0 0
                        • Excel  

                          Vylejt a vrazit do mrazáku.

                          0 0
                        • Smazaný účet  

                          Vraž to do mrazáku ;-)

                          0 0
                          • jirpl  

                            …a sleduj, jak ti praskne plastový konec :-))) 1+

                            0 0
                            • Excel  

                              dva roky strkám tři různý vaky od Camelu do mrazáku a neprasklo ani hovno ;-) podotýkám vypuštěnej

                              0 0
                              • jirpl  

                                A až to vyndám, udělám co? To ten led z hadičky vyklepu?

                                0 0
                                • Excel  

                                  Predpokladal jsem, ze pod pojmem vyliti, je jasny, ze hadice nezustane plna vody. Takze jeste jinak, vyleju vak, zvednu ho jednou rukou nahoru, slauch mam v druhe ruce dole, zmacknu naustek a voda tak odtece z hadice do hajzlu. ;-)

                                  0 0
                                  • jirpl  

                                    Myslíš, ze jsem blbej? :-) viz. příspěvek v 11:20 kde píšu, že hadice je vevnitř orosená, ne plná vody…

                                    0 0
                                    • Excel  

                                      Jo a myslis, ze to oroseni zmrzne, 30× nabyde objem, roztrha plastovej ventil, hadici, kejml a mrazak? nebo co se mi snazis naznacit. ;-) Vlastne je mi to jedno, sus si fenem vak a hadici si vytri do sucha, dle libosti, tvuj boj. Jedina nevyhoda mrazaku je, ze pri dlouhodobem skladovani vak chytne chut mrazaku a chce to nekolikrat vyplachnout nez se ty chuti pak zbavis.

                                      0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Propláchneš teplou a studenou vodou a naplníš pitím ;-) Einfach :-D

                                  0 0
                                  • jirpl  

                                    Tak to jo, máš to tam tahem do další vyjížďky, myslel jsem, že se nějak vyřeší vlhkost v hadici a pak ji skladujete normálně :-)

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      :-D

                                      Pokud to chceš mít bakterií prostý, tak vytření do sucha nic neřeší ;-)

                                      0 0
                                      • jirpl  

                                        Vyzkouším, snad hadice dlouhodobým skladováním v mrazu neztvrdne…

                                        0 0
                        • Twitko  

                          pridam dobrou radu – moc se s tim ne*er. Chapu ze to mas novy a chces to mit hezky co nejdyl, ale cim vic se s cistenim budes drbat, tim driv te cely ten proces zacne stvat = zacnes premyslet ze ten batoh tentokrat nevezmes, bo to neni treba-je to kousek (a kdo by se s tim pak cistil, ze) …

                          V podstate jak pise viper – vyndam vak z batohu odpojim hadicku a z ni jeste vysrknu zbytek piti. Vak otevru, vyliju zbytek, pokud je. Napustim teplou vodu, strcim dovnitr ruku (Camel ma velky otvor a ja malou ruku, tak to neni problem), trochu to tam "osudlam"a vodu vyliju. Napustim dalsi vodu tentokrat nekam az nahoru. Pripojim hadicku, zmacknu naustek a samospadem necham protykat vodu hadickou … klidne i tretinu objemu .. proste dokud me bavi to drzet. Pak odpojim hadicku, vyfoukam ji, hotovo – dal s ni nic neresim. Batoh i s hadickou leti nekam do garaze . Zbytek vody ve vaku jeste poradne protrepu a vyliju .. snazim se dostat ven co nejvic vody, ale s rozumem. V garazi pak zavesim na hacek – hacek do te diry, kam se dava hadicka .. vak tak visi plnicim otvorem dolu. Do toho lemu, kam jeste steka voda a drzi se tam, nacpu kus zmackane papirove uterky. Ta odsaje zbytek co jeste stece. Ten papir pak nekdy vyhodim az jdu kolem. Den dvan tri … jak si vzpomenu. Ta voda z ni vyschne raz dva. Podotykam ze v garazi mam vcelku teplo. Dovnitr vaku uz nic nestrkam … ale muzes neco mekyho (ta obracecka).

                          cely manevr .. minuta. No kdyz jsi nejvetsi blbec na Zemekouli maximalne dve :-) :-) … vic se s tim nezabyvam. Nic mi nehnije, nikde zadny rasy, vse OK. Batoh vozim pokazdy a vozim iontak – tedy cukrova voda. Jednou, vyjimecne dvakrat, za sezonu to vycistim naredenym Savem ..

                          0 0
                          • jirpl  

                            Diky za dlouhý podrobný popis. Udělal jsem to i na rady dalších stejně, vak myslím suchý. Ve vaku jsem měl jen čistou vodu, tak čištění no problem. Jen hadice zůstává uvnitř orosená, pokud to se to nezmrazí, odsud asi drobnou vlhkost dostat nelze.

                            0 0
                            • rybička  

                              Z vaku odpojím hadici, propláchnu jí vodou, od hadice ještě odpojuji náústek, který taky umeju. Z vaku vyleju zbytek vody, pomůžu si rukou, aby ve vaku zbylo vody co nejmíň. Na vysoušení jsem si pořídil originální háček a vložku do vaku, obojí funguje dobře, ale sere mě, že k vaku za litr jsem si musel ještě za 3 kila koupit vysoušecí sadu. Pokud do vaku budeš dávat jenom vodu, zplesnivět by neměl. Ve starém jsem vozil ionťák, údržba je pak mnohem náročnější.

                              0 0
                              • jirpl  

                                Tak je fakt, že ten vešáček včetně držáku na hadici je vychytanej. Ale jak říkáš, sere mě, že k batohu skoro za 5k kupuji za litr vak (proc není součástí)? ..a k němu dokoupit za 300 kus plastu ve výrobní ceně 3,50 Kč :-(

                                0 0
    • ZPetr  

      Tak Ježíšek přnesl Enduru. Ceně 72,– liber nešlo odolat.

      Vypadá skvěle, doufam že budu spokojen.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.