• Paja

    Navzdory vsem rebeliim nejlepsich kamaradu zakladam jediny pravy leden a preju vam at vam to slape…

    0 0
    • Smazaný účet  

      Tady začíná něco probíhat, čemu já nerozumět.

      0 0
      • Motyll  

        Co to je toto?! Proč je tamto vlákno bloklé?

        PF 2019

        Kdyby se dnes někdo chtěl přidat, sraz v 10.00 pod Babicema. Ca mezi 12–13 Holštejn, kolem 16 krb.

        Možná bude i Franta :)

        0 0
        • les  

          V deset startuju dle pravidel Le Mans, na žiletce z šumných vinic. Na oběd jsem tam.

          0 0
        • Paja  

          Reklo se, ze vlakna se nebudou zakladat dopredu, ale az v danem mesici. Tamto zalozil pepa predcasne kvuli Maňasove podivne zalibe v zamykani vlaken a neochote prosinec zase odemknout.

          0 0
        • Hammond  

          Jste dobří ,já už du dneska na Noční.....,ale včera jsem splnil poctivě.

          0 0
    • RomanH  

      Chvalim, ze sis dal na to case zalezet. Toz jeste jednou vse nej, uz se tesim na Fatru a dalsi pohodove vylety :-)

      0 0
    • Hammond  

      Přeji vše Kolařům Šťastný Nový rok a mnoho ujetých kilometrů,hlavně na pohodu.Šlapkám Zdar!"

      0 0
    • kankrlicek  

      Mám…? :)

      Myslím, že stačilo.

      Pěkný nový rok přeji.

      0 0
    • Motyll  

      Neřešte pitchowiny. Jedeme!

      0 0
    • Karaya  

      hmm, timing perfektní, to už si žádá zaujetí pro věc! :-)

      0 0
      • Paja  

        Nejvetsi problem byl nezapomenout na to, ale o to se nejlepsi kamaradi postarali.

        0 0
    • team_daddy  

      Kurnik chlapi, co je na tom Kalecu tak krucialniho, ze tam miri skoro kazdej z tyhle skupiny a skoro furt? Ja to teda vetsinou nestiham dojet az tam – vyjizdim z Cernovic a mam omezenej cas, ale asi to tento rok musim napravit a nekdy tam taky dojet.

      0 0
    • Polka  

      Toto vlákno bude určitě daleko pozitivnější než kdyby ho založil Pepek ;-)

      0 0
      • mastihuba  

        nerikal ti motyl že mam novou knížku :-)

        0 0
      • pepek  

        Jj, tady máš něco pozitivního

        0 0
        • Polka  

          Děkuji! Bárta by těch km postavil určitě daleko víc.

          0 0
          • pepek  

            Teď tvůj oblíbenec vysvětloval v TV jakési nedostatky s jízdným na dráze tak, že to tak stanovila minulá vláda. (Ale kurwa, kdo byl v minulé vládě ministrem dopravy?!) To je neuvěřitelná smůla: jednou mu napadne sníh v prosinci, podruhý zase totok. Dnes byl na dálnici na kontrole a řekl, že to ti řidiči dělají úmyslně. Asi zase nějaká kampaň účelovka.

            0 0
            • hony007  

              Past vedle pasti.

              0 0
            • Karaya  

              Nerozčiluj se a radši už sháněj letenku do Bulharska

              0 0
              • pepek  

                Bojím se nečekaných přetáčivých smyků, zažil jsem jich neurékom ve Š1000 a Š 125 a vždy jsem měl málem hnědý trenky.

                0 0
                • RomanH  

                  Mne sracilo vcera veďle golf-kaskady v Jinackach ve vypujcene 206. Na horizontu jsem videl, jak z kopce auta naraz zpomalila a zacala tancovat – brnknul jsem lehce o brzdu a ***** rychle jsem z ni dal nohu pryc – sklinka jak svina.

                  0 0
            • Polka  

              Pája už jednou psal, ať s tím jdeme do hajzlu, tak nechápu proč s tím musíš neustále začínat. Mně je ten člověk uplně u ******. Založ si na ty kecy nějaké samostatné vlákno, když tě to tak žere…a teda doufej, že ti ho admin neblokne :-)

              0 0
              • pepek  

                OK. (Ale nejezdi teď radeji po D1 :-)

                0 0
                • Polka  

                  Tama já vůbec nejezdím, jsem přece sváteční řidič…ten který dnes nad Ochozem potkal v zatáčce jedno auto ve škarpě, pak v jedné serpentině nad Hádkem stojící dodávku, a musel jsem se plahočit za těmi připosranými nesvátečními řidiči ;-) Zřejmě omylem zapomněli přezout nebo neabsolvovali samokurz smyků a jízdy přes ručku. Troška sněhu a neřešitelný problém hoši…

                  0 0
                  • pepek  

                    V Obřanech borec vjel až skoro do baráku, urazil kus zdi u vrat. Nechápu, jak to dokázal, cesta byla už jen mokrá, posolená. Možná zrovna dostal SMSku.

                    0 0
                    • Polka  

                      No…a takhle je to s těma tvýma Norama ;-) Já je teda nesleduju už dlouho, tímto se chválím © mastihuba

                      0 0
                      • pepek  

                        Ale já Nory nepoužívám a ani nepropaguju.

                        0 0
                        • Polka  

                          No…hledat se mi to nechce, ale propagoval jsi to tady fest.

                          0 0
                          • team_daddy  

                            Nic proti, super objektivní porovnání nemám. Ale v práci nás sedí skupina.

                            Někdo kouká na počasí do Androida, někdo čumí do Applu.

                            Jeden mě s Norama posílá doprdele, že se přeci taky někdy spletou. Tak sedí u CHMI čučí na radar, na oblačnost, na Aladina, profláká firemních 15 minut. A nakonec mám pravdu vždycky já, protože na 15 sekund za Nory. Tož tak :-)

                            0 0
                            • Polka  

                              Já ti to neberu, ale četl jsi ten článek?

                              0 0
                              • team_daddy  

                                Necetl, slysel jsem primo cely rozhovor s timto panem. A o tom, ze technicky je ceska varianta presnejsi vim. Ale muj realny poznatek z realneho zivota je ten, ze Norum to vychazi nejcasteji.

                                0 0
                                • JSt  

                                  nori mivaji povetsinou srazky nadhodnocene, takze podle jejich predpovedi jsem temer vzdy mile prekvapen. :-D

                                  0 0
                                  • Paja  

                                    +1

                                    0 0
                                    • RomanH  

                                      +1

                                      A kdyz mi prunik CHMI + YR.No + Windguru + SHMU.sk ukaze rozumne pocasi, vyjedu s Dusanem, a zacne lejt :-)

                                      No abych nekecal, na poslednich Pivcech a Mikulasske to neplatilo. Techa par kapicek pred spanim a lehke ozvezujici snezeni se nepocita :-)

                                      0 0
                                      • mastihuba  

                                        ja dycky když se vyseru na předpovědi tak zmoknu jak ***** a když to naopak studuju, tak chcát ani nezačne. Ale to sme zase u těch zákonů :)

                                        0 0
                                      • scoty  

                                        Mrkneš na radar.bouřky, pak trochu víc kolem komína u němců na Sat 24 a předpověď už si uděláš sám.. :)

                                        0 0
                      • Motyll  

                        Tak dej ještě foto Dr. Králové z Ega ;)

                        0 0
                  • mastihuba  

                    seš borec, měl by ses chválit casteji :-)

                    0 0
              • Jaroslávek  

                Že jo !? Mně s tím některý vlákna totálně znechutil:-(

                0 0
    • okam_z_brna  

      Brňáci, nemá někdo z vás doma na půjčení zadní 26" kolo? Ráfková nebo kotoučová brzda mi je jedno, ořech klasika na 9 pastorku, rychloupínák. Rád bych si ho půjčil na cca 2,5 měsíce na trenažer. Mám bohužel jen jedno a přehazovat v pátky a pondělky gumu na ergáč a klasiku se mi zrovna nějak extra nechce. Kdyby někdo měl, byl bych rád. díky

      0 0
    • Motyll  

      Co nás (prý) čeká…

      0 0
    • Karaya  

      Borci, poraďte nějaké kvalitní kuchyňské nože. To co máme doma už je tupé a nabrousit to nejde, nebo to neumím. Ale vesměs je to asi lisovaný plech. Vzal bych klidně něco i kvalitnějšího. Máte nějaký tip?

      0 0
      • Paja  

        Myslim, ze aspon v jednom vlakne o nozich se tu probiraly i kuchynaky.

        Zadny drahy noze doma nemame, ale ja jsem spokojene s nejdrazsi radou z ikea – predpokladam, ze kvalitu si drzi (mame je uz asi 10 let, soucasny vypadaji jinak).

        Pak mam nejaky mensi loupaci/na zeleninu victorinoxe, ktery jsou taky super, takze predpokladam, ze to bude platit i pro vetsi noze. S plastovou strenkou nejsou o moc drazsi nez ty z ikea, i kdyz je pravda, ze to vypada ponekud lacine, pokud jsi ochotny investovat vic, maji i s drevenou strenkou, nicmene material cepele je stejny.

        Koneckoncu v pohode je i kucharskej nuz od Pauluse z Lidlu, kterej byl „zadarmo“ :D

        0 0
      • mastihuba  

        základ je nůž nabrousit a nekrajet s nim na talíři, na plechu nebo jiné keramice. pokud bys chtěl neco lepšího v krpoli je obchod kapesní nože. cz nebo u paje naproti hokny řeznické potřeby Kučera, tam jsem ted koupil i levnější kudlu od Mikovu, která neni uplnej plech. U toho Kučery si vybere každý kdo co potřebuje a nemusí kupovat sadu.

        0 0
      • RomanH  

        Tady mas to vlakno, o kterem pise Paja. Jinak ja pouzivam na rozbouravani reznicky nuz Wenger od svagra z jatek (nyni Victorinox), pak nejake Tescomy vcetne zubateho noze na chleba, salamovy Solingen, a pak uplne shitove noze, ktere jsem dostal ve stojanu pred vice nez 20 lety ke svatbe (nicmene jak pise Franta, pokud je nabrousim na brusce, neni ani u nich problem).

        0 0
        • mastihuba  

          sem kdysi u makra na parkálu koupil za 2 kila zabijačkovou sadu od solingenu a mám ji dvacet let.(pro rejpaly, asi je to fakt solingen) Kdyby to člověk nepoužíval na zabijačkách tak to nevytáhnu jak je rok dlouhej. Používám jen vykošťovák na zabíjení králíků. Teď jsem výbavu po x letech doplnil o filetovací nůž na ryby.

          0 0
      • VA3  

        Používám tyto: https://www.knivesandtools.com/…r-knives.htm, spokojenost.Do rodiny jsem jich koupil už tři „sady“ ;-)

        0 0
      • JSt  

        reknu ti, jaky je pro me rozdil mezi drahym a levnym nozem. noze poradne brousit neumim. takze drahy nuz radej nebrousim, abych ho svym neodbornym zasahem neznicil. u levneho mi to je u ******, takze ve finale levny nuz mame stale perfektne ostry. :-D

        0 0
      • obda  

        Na domácí použití bohatě stačí Victorinox – máme léta a v pohodě. Broušení taky bez problémů. K tomu mám svého Japonce :) Dle ohlasů Victorinoxu kvalitou +/- odpovídají české nože od Poka.

        0 0
        • RomanH  

          Hod pls odkaz na toho Japoncika.

          0 0
          • obda  

            Je to tenhle:

            https://www.nuz.cz/…56-32-detail

            Kupoval jsem ho v roce 2006 přímo z Japonska za lepší peníze (doprava 4 dny včetně víkendu!) , ale ten eshop už ho nevede. Měl/má výborné recenze, zvláště v poměru cena/výkon, a můžu potvrdit.

            0 0
            • RomanH  

              Ja myslel, ze mas nejaky japonsky brousek.

              0 0
            • mastihuba  

              tři litry za kudlu? kterýmu dítěti to pak odkážeš až tě to přežije? :)

              0 0
              • RomanH  

                Tak svagr si udelal ke tricetinam radost a koupil si taky japonskej kuchynak. Znacku uz nevim (dal za nej taky pres 3 litry), ale svagrova vzdy, kdyz si chce rypnout, rekne, ze ho dala do mycky :-) Ale mekky rohliky kraji hezky, to musim uznat.

                0 0
                • Paja  

                  Mekky rohliky nakraji i kudla za desetinu, pokud neni tupa.

                  0 0
                  • RomanH  

                    Jako jo, kdyz mam hodne ostrej ten tenkej salamovej Solingen, tak taky kraji pekne, ale toto je fakt jiny. Musel bys to videt v realu a vyzkouset si to. Osobne bych si ho ale taky nekoupil, mentalne jsem na nej nedozral :-) Nemam problem s nozem za trojku, ted pokukuji po jedne lovecke dagestance dyce, ale do kuchyne mi to proste prijde zbytecne. Dalsi svagr je zase blazen do bojovych nozu, ma mimo jine treba i ofiko neprodejneho Maderice (mimo danou jednotku), a to mi sedi vice. Proste kazdej to ma postaveno jinak.

                    0 0
              • obda  

                Já za ni dal míň :)

                0 0
                • obda  

                  Tak jsem to schválně dohledával, a v roce 2006 jsem za něj dal 49.5 doláčů, tedy 1188 tehdejších kaček. Poštovné tak kolem deseti babek (EMS!) Clo a DPH nebylo :)

                  0 0
    • Motyll  

      Bobe, co ta sobota?

      0 0
      • les  

        Zdar. Volal jsem Mazde a je to az dalsi sobotu. Tedy tento vikend NE. Prosim sirit dal ;)

        0 0
        • Motyll  

          OK, tím pádem Mazdu uvidím až na odemykání. Jestli se to nekryje s Malorkou ;-)

          0 0
      • Polka  

        Potkali jsme se na Račické…říkal, že až příští týden.

        Edit: pozdě :-)

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • mastihuba  

      11,7 litru cistyho chlastu za rok, 1,5 milionu alkoholiků v ČR, jak ***** můžou toto vědět, když je na Moravě takovýho neevidovanyho chlastu a lidí, které nemají evidováno. Do toho přiznají že neví kdy se z pijana stává alkoholik??? kua tepla fronta a sněžení… :-)

      0 0
    • Jaroslávek  

      Hele, jsem si to chtěl přečíst a ty takto.

      0 0
    • Hammond  

      Zítra po noční du radši ke krbu pěšky z Pístovic........

      0 0
      • Motyll  

        Rozumná volba

        0 0
        • Hammond  

          Taky si myslím.

          0 0
          • ufoncz  

            V Rakoveckým po červený jsme ti udělali stopu, od Lámanky na Buk je to projetý traktorem, od hájenky dokonce proplužený. A silnica Račice – Bukovinka nevypadala taky jako úplně blbá volba. Pěkně ujetý a mírně posypaný, neklouže to, drží to, jede to, žádná sůl.

            0 0
    • LM  

      Dneska zatím nejlepší poježdění za letošní zimu. Hlína krásně zmrzlá, tak akorát sněhu (na kolo) a mírné sněžení parádně dokreslilo zimní atmosféru :-)

      ps: na Kuleho trailu je teď kousek vedenej jinak, v nové části přibyl menší dvoják a dropík. Dvě zatáčky od konce je taky novej skok/drop.

      0 0
    • Excel  

      Co si založit solo hádací brněnský thread, kucí.

      0 0
    • Motyll  

      Tak je to přesně mezi. Ani brusle ani kolo ;)

      0 0
    • team_daddy  

      Klajdovka je zmrzla na *****

      0 0
      • Paja  

        Tohle je v pohode, ne?

        0 0
        • team_daddy  

          Nejsem zadnej vykonnej jezdec, ale prumerka 11km/h na spojnici Klajda – Ochoz. Jako slusne zaledovany.

          0 0
          • Paja  

            Chapu, ze se to bori, ale to na fotkach moc neklouze (prispevky vyse jsou o tom, jestli to jde bez hrebu nebo ne).

            0 0
            • team_daddy  

              Hlavni stezka Klaj-Ochoz celkem klouze, ale hubu sem nehodil. Stezticky kolem (jako ty na fotkach) klouzou mene.

              0 0
            • Smazaný účet  

              Někde šlo i bez hřebů. Nejhorší byly úseky, kde šly předtím nějaký davy lidí a ty udusaly sníh, ten polorozmrzl a zase zmrzl. Paradoxně nejhorší na skoro 40 km bylo vyjet kolem koní na Panskou líchu, ještě začátek modré po louce Ochoz – Mariánské, tam to bylo na brusle, ty mostky taky chtěly trochu odvahy, ale V.Barzo naštěstí celkem držely i bez hřebů. Ještě mě párkrát překvapila slušná vánice jak na horách.

              0 0
              • pepek  

                Proto je lepší vyjet někam do „pustiny“. Není to tam rozšlapaný, pouze stopy od myslivců, traktorů a offroadů. Sníh už dnes byl sice přemrzlý, ale furt lepší, jak se drncat po těch rozšlapaných profláklých cestách. Dokonce jsem potkal i jednoho bikera na pluskách.

                0 0
              • Karaya  

                Za mě žlutá z Kalečníku do Hostěnic byla dneska top. Jinde byl spíš sníh a ten neklouže. A na běžky to bohužel není. Je toho málo a ledový.

                0 0
    • mastihuba  

      duchodci vopatrne ted sem v sivicich sbiral dva kostelniky co sebou mrdli do brejku

      je to zradny

      0 0
    • Motyll  

      Už se těším, jak se zítra projedu po nové D1.

      https://www.novinky.cz/…lku-40266930

      0 0
      • RomanH  

        Ve ctvrtek radeji zvolim starou dobrou zeleznici. Na zpatecni ceste si dam dve tri susenky a osolim Mejdny.

        0 0
        • Motyll  

          Přehodil jsem to na pátek a dneska dám přednost kolu nebo běžkám. Sype se slušně.

          0 0
          • mastihuba  

            dneska je to vyzva :-)

            0 0
            • RomanH  

              Jak to mohou delat ne Finsku, Svedsku, Rakousku… Tady centak dva a je to neresitelny problem :-)

              Nerikam ledovka, tam nenadelas nic. Ale u snehu mi prijde, ze by bylo lepsi, kdyby se nesolilo, jen to prohrabli a posypali sterkem. Lidi by mozna zacali jezdit adekvatne pocasi.

              0 0
              • Paja  

                Na severu se nesoli, vzhledem k teplotam to ostatne ani nema smysl a co rikala znama co tam bydli, ani s prohrabovanim to neprehaneji, musis mit auto, ktery trocha snehu nezastavi.

                Problem dnesni uspechane doby je, ze spousta lidi ma pocit, ze diky technice by se melo autama dat jezdit furt stejne rychle bez ohledu na pocasi.

                0 0
                • Excel  

                  Maj víc sněhu tak budou mít víc zkušeností. Zajímavý, že co jsem loni při sněhu viděl ve škarpě (možná náhoda) tak to byly čtyřkolky.

                  0 0
                  • JSt  

                    u tech stvorkolek je dobry, ze se zahrabou pozdeji, ale brzdi a sedi uplne stejne jako obycejny auto. a vono na to v te euforii ze 4×4 ridici kolikrat uplne zapomenou. v zime koncila ve skarpe zasadne akorat sluzebni ravka, pac v ni ridicovi zvyklymu jen na predni nahon hned narostla ramena, aby mu v zapeti spadl hrebinek. ;-)

                    0 0
              • Smazaný účet  

                +1

                0 0
              • scoty  

                Jenže to by na tom zas nikdo nevydělal…

                0 0
          • RomanH  

            jj. Rano jsem vstal 4:50, mrknul na radar, sel jsem dat psovi par kolecek tlacenky, vzbudil Katku, a za vcasu jsme sedli do auta a jeli do prace. Zde jsem se ze zajimavosti mrknul na Waze a uz to vsude stalo :-)

            Chytli jsme relativne malej provoz, ale cestou byly videt dva extremy. Nekdo se plouzi do kopce 20–30 a i kdyz mas velkej rozestup, po chvili ho dojedes a modlis se, aby jsi to za nim na ten kopec takto vyjel. Ten druhej extrem zase jezdi jako za sucha – jedno auto me predjizdelo odhadem tak 120, dalsi se ritil jednosmerkou tak, ze jsem mel co delat, abych dobrzdil na prednost zprava (jasne, to by slo za mnou, ale prekvapilo me to, je tam na Rebu rozhled – za postou na Mendlaku).

            0 0
            • mastihuba  

              nj. když von si každej myslí že právě on jede adekvátně počasí a že je nadprůměrnej řidič :) nejsem jinej :)

              0 0
              • RomanH  

                A tak vetsina jede / jela slusne, uz jsme si stacili zvyknout na to, ze je zima :-)

                0 0
                • mastihuba  

                  sem jel do práce okolo 5:20 a vesměs cajk, ale to ještě tolik nesypalo a byla prázdná silnic, jsem zvědavej jak to bude vypadat v poledne až pojedu dom. :) v tomhle by se dal vyzkoušet fatbike :)

                  0 0
                  • les  

                    Odpoledne má chcat. Tento týden dle předpovědi nejlíp asi vypadá čt.

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Pluska py*o! Kola za desítku, kazeta (dorovnej si zuby sám) za 3600,–, kotouče… gumy, ventilky, páska, mlíko :) Za to máš opravdu v létě na bazaru krásnýho fata…

                    0 0
                    • mastihuba  

                      nebo se na ty dva dny v roce stavit v No.1 a pujčit si to. :) doma bych nechtěl ani fata, ani +ka

                      0 0
                      • RomanH  

                        Prvne jsem si rikal, ze bydlet nekde na horach, kde je fakt dlouho snih, koupil bych si levnyho fata. Ale pak jsem si hned uvedomil, jaka by to byla blbost – rocni permica na vlek, bezky, sneznice, skialpy…Proc si nedoprat zmenu.

                        0 0
                        • mastihuba  

                          ja teď přes vanoce coural pěšky a vubec to neni špatný :)

                          0 0
                        • JSt  

                          ten fat ma smysl jen do pujcovny, kdyz si to chce nekdo vyzkouset. obycejny mtb se s lyzama, co se mnozstvi snehu tyce do jiste miry prekryvaji. nestane se ti, ze bys nemohl vyrazit bud na kole nebo na lyzich. ;-)

                          0 0
                          • RomanH  

                            jj

                            0 0
                          • Smazaný účet  

                            Jestli jsou naplánovaný zas nějaký puťáky, stál by za úvahu spíš nějaký Brompton. Trekovky, co jsem si pořídil do sraček asi napopátý, nějak nejsem schopen pořádně otestovat, jelikož jsem furt na hromádce.

                            0 0
                        • Excel  

                          Dnes jak stvořený na blbnutí se singlem.

                          0 0
                    • Smazaný účet  

                      To říkám pořád, že je kolo po kosmonautice nejdražší koníček. Hlavně když se člověk nechá unést marketingovými odděleními, že ty nový díly jsou lepší než stávající, a že to bez nich nejde. :-)

                      0 0
          • Jaroslávek  

            Dnes je út, mluvil jsi o st.

            0 0
            • Motyll  

              Neboj, dneska vytáhnu mladýho a zítra sebe :)

              0 0
              • Motyll  

                Ovšem jestli Polka do zítřka sroste, budu mít konečnou jinde než u krbu… :) Za to by tam pak mohl Franta i pěšky.

                0 0
                • Paja  

                  Co mu je?

                  0 0
                  • mastihuba  

                    ma bebinko na koleni z polární expedice :-) teda jestli nema neco dalšího :-)

                    0 0
                  • mastihuba  

                    kdysi se říkalo že co je pod 5 štychu to se nepočítá. :-)

                    0 0
                    • Paja  

                      To je z kola nebo bezek?

                      0 0
                    • Motyll  

                      Ty si práskač!

                      0 0
                      • mastihuba  

                        ja sem jen solidární k tem co nechtějí mít stravu :-)

                        0 0
                        • les  

                          Děkuji.

                          0 0
                        • Paja  

                          Tam uz se taky lepi fotky?

                          0 0
                        • Motyll  

                          Bereš všechny stopaře když jedeš autem?

                          0 0
                          • mastihuba  

                            ty máš evidentně strach, ale můžeš být v klidu, ty polkuv potenciál nemáš. a jeho zajimavy story jako fotka řezník, posunutej nakladak s cihlama, nebo zimni koupacka v rybniku, ja ani ty neprekoname. jedno natrzeny koleno bych bagatelizoval. 

                            0 0
                            • Motyll  

                              Nebojím :-)

                              Potenciál mám s bídou poloviční, viz Strava a ujeté km. ;-)

                              Jinak nahoře krásně sype, je lehce pod nulou. Chystá se někdo ke krbu?

                              0 0
                              • mastihuba  

                                přemejšlím kudy, jestli prorazit račickou nebo to přes Račice objet dokola.

                                0 0
                                • Polka  

                                  Tam není co prorážet, vyjetý stopy od aut, uprostřed místy běžkařská. Jakoby těm lesákům někdo řekl, ať to neshrabujou, letos to zatím neplužili myslím, tak snad to vydrží.

                                  0 0
                                • les  

                                  Dobré podmínky, jak na kolo, tak na běhny. Na hřebenech je dokonce místy „prašan“ :) Na koleje Pozorsko-Račické magistrály hroty netřeba, to samý modrá (Luxusní koleje od lesáků). Já jsem si v tom šné včera klusnul půlku, tož su zvědavé, co na to vanylky. Ale zatím dobrý :) Franta opět nezklamal :)

                                  0 0
                            • Polka  

                              Napište taky něco o sobě pane mluvčí…jezevec, jelen, srnka, vybavuju si ten silniční lišej na ksichtu na Sokecu ;-)

                              0 0
                              • mastihuba  

                                když, tak muflon, po týdnu nebylo nic poznat :) apropo moje válení není zdaleka tak vtipný jako tvoje :)

                                0 0
                    • JSt  

                      z tohoto bych mel strach s tema obdirovyma bekkantry lyzama. estliva se tohle polkovi povedlo s normalnima lyzama, klobouk dolu. :-)

                      0 0
                    • Jaroslávek  

                      To je ale škaredá noha.

                      0 0
        • RomanH  

          Jak rekli, tak udelali. Kua, ze nemuze byt takto pohadkove i u nas – nadmorska vyska je stejna.

          P.S. Jalapenosky plnene syrem dosly kousek za Prahou.

          0 0
    • RomanH  

      Letos sice nejsou v planu, ale…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Na tomhle buzerantským fóru já nebudu:

      strašný

      Vepřena

      pig princess

      tyhle typy to maj dole jak kdyz to fiknes flexou nebo zebrinakem rozjedes kravinec

      0 0
    • Smazaný účet  

      Jen tak, aby řeč nestála, jaký rukavky 0 – 10°C? Mám rozpadající se NW/kůže a je to „nasákavá houba“…

      0 0
      • Paja  

        Na tenhle rozsah mam rukavice dvoje.

        Do cca + 5 pouzivam Siberiany od Craftu, nad do cca 10 nejaky tenky neprofuky z Tchiba ;)

        0 0
        • Smazaný účet  

          To zas bude těžký se mnou. No zkoušel jsem Siberian 2.0, matroš asi gut, ale blbě se mi leze i do XL a už L má na mě dlouhý palec, to by mě sralo při řazení, přezku na sucháč považuju za zbytečnost…

          Líbí se mi S, ale asi nebudou do 0°C, zpravidla, co se mi líbí stojí za h…

          0 0
          • Polka  

            Jsem to sem napřed nechtěl dávat, bo to bude asi házení perel sviním… já teď vozím do 0–10 tyhle kipsta. Za pár korun a jsou super.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Nepromoknou?

              0 0
              • les  

                :-DDD

                0 0
              • JSt  

                resit nepromokavost na kole imho nema smysl. co nepromokne, nedycha a membrana muze v jednu chvili fungovat jen jednim smerem. navic, kdyz prsi je nad nulou, tzn. teplo. ;-)

                0 0
              • Polka  

                Ve všech rukavicích mám zpocený ruce, takže nevím jestli jsou jen propocený nebo už promoklý ;-) Včera i dnes lehce pršelo, ale z rukavic jsem teda nic nevyždímal. Teplý jsou tak akorát, lehoučký a dobrý na cit v prstech = mačkání brzdové páky. Nepromokavé samozřejmě nejsou :-D

                0 0
            • Paja  

              Tebou bych se pri vyberu rukavic do zimy neridil, ty mas vnitrni topeni ;)

              0 0
          • Paja  

            Mne sedi, ale musel jsem jit az do XXL, to jejich cislovani je divny a vubec neodpovida udavanymu rozmeru v palci (obvod dlane). Ten suchac vubec nepouzivam, bez problemu je natahnu zalepeny.

            0 0
      • RomanH  

        Od cca +3 smerem dolu triprstaky Swix, smerem nahoru do cca +8 Thinsulate z Penny, nad tech +8 letni celoprstaky.

        0 0
      • les  

        Stejně jako roma. Drtiče mrazu-Tříprsťáky Force,Lidl,Letní celoprsty 661.

        0 0
      • pepek  

        Ten rozsah je špatně, správně je –15 až + 5, nebo 5 – 35

        0 0
      • LM  

        Velmi podobně jako předchozí:

        0 0
      • Karaya  

        Nad nulou Lillsport Coach, pod nulou nějaký levný lyžařský Rausch.

        0 0
    • RomanH  

      Od tri rano makam, a zdaleka neni hotovo :-)

      0 0
    • pepek  

      Vedle psali, že v Brnisku není ani sníh. Není to pravda.

      0 0
      • Polka  

        To první je koniklecová louka a druhý ta vrstevnica u myslivny ne? :-)

        0 0
      • mastihuba  

        so to šulini :-)

        0 0
      • LM  

        Je to jetelné i bez hřebů?

        Kolem přehrady bylo dneska sněhu minimum a ledu ještě míň. Jenom na dvou místech na Hrázotrailu jsem měl trochu stažené půlky :-)

        0 0
        • pepek  

          Asi jo, já je mám vpředu jen jako psychologickou berličku.

          0 0
          • mastihuba  

            sem to včera smrdlal z vitovic a spis me predbihalo zadni kolo. furt nechapu smysl jedne gumy. na lede musi držet i zadek.

            0 0
            • RomanH  

              Smyk zadniho se da ustat, predek nedas

              0 0
              • pepek  

                áno. Tam není nikde souvislý led, jak na silnici, jen ledové plotny pod sněhem. (A taky nemám vzadu přebytek výkonu, aby mě zadní kolo předbíhalo dokopca :-)

                0 0
              • mastihuba  

                ustat se da, na 29 hrebiky nemam, ale jel sem potmě a s plnohodnotnou jizdou jako s hrebikama to nema nic spolecnyho, tam kde bys na hrebikach sypal jak na suchym asfaltu, tak jedeš jak *******. :-)

                0 0
                • pepek  

                  Slušní lidi jsou v noci doma a nechodí venku, natož aby sa kade tade bicyglovali.

                  0 0
              • les  

                Bez zadních hřebů se padá na prdel. Bez předních na čuňu.

                0 0
    • mastihuba  

      3:0 Maňas dobře fandí :-)

      0 0
      • Jaroslávek  

        No, ale pak si řekli, že to stačí. Ale Lukáš Dostálůj … ten by mohl mít velkou budoucnost.

        0 0
    • Karaya  

      Zítra v 10:00 vyrážím ze Sucheho na běžkách směr Skalka a Kořenec, kdyby se někdo chtěl přidat.

      0 0
    • pepek  

      Když už ta D1 nejede, tak aspoň toŤok

      0 0
    • Excel  

      Pevní letošní skluz.

      0 0
    • mastihuba  

      zacinam se rozpadat, pri lehke turistice natržený stehno? daň za palenikovo? co to kua je? se mi to projevilo po nachozenejch 80km…?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Že by stroj na Romanovy akce? https://youtu.be/0H4CJYs2xkM?…

      0 0
    • Excel  

      Tak už nemusíme přemejšlet jak zhu(e)bnout. Tady vidíte, jak je to prosté.

      Zdeněk Štybar si při snídani v hotelu Suitopia v Calpe odměří 160 gramů vloček, přidá ovoce – a to stačí. K obědu si dopřeje 150 gramů těstovin, k večeři 150 gramů masa. „To aby tělo dostalo i patřičné proteiny a svaly stíhaly zregenerovat. Od dietoložky mám ty gramy přesně rozepsané,“ vypráví.

      No a k tomu už jen 5–6 hodin bajku denně a jde to dolů jak po másle.

      Zdroj: https://www.idnes.cz/…klistika_ten

      0 0
      • Excel  

        Vypadá to jako taková…malá…pič­ka…v lese.

        Nic vo tom nepíšou, ale podle fotek mi přijde, že v létě je v tom vedro a v zimě zima. no a když tam budeš v tým zimě bydlet a topit tak bude všecko zechcaný vod kondenzu. To už mi přijde lepší toto.

        0 0
      • RomanH  

        Ta cena je prdel. Nicmene, ze srandy jsem si kdysi pocital celorocne obyvatelne Teepee nebo Jurtu, a pokud do toho zapoctes i privod elektriky, vody, jimku + odpady, cena se az tak nelisila, tusim to vychazelo na nejakych 200 – 300litru.

        0 0
        • Excel  

          Ještě by šel použít vyřazenej návěs z kamionu – mrazák. Ten už bude zaizolovanej dost.

          0 0
      • JSt  

        bez prace za zlomek ceny mas podobne funkcni, mnohem mobilnejsi a urcite i formalne jednodussi maringotku. ;-)

        0 0
      • Motyll  

        Obligátní otázka. Zítra někdo jede?

        0 0
        • Polka  

          Yes!

          A něco pro čajnahejtry…dnes to přišlo, pěkná váha, super design, nekup to za 430kč :-) V Decathlonu měli strašnej výběr a hnusný helmy, tak jsem šel do tohoto.

          0 0
          • pepek  

            Chybí tam štítek

            0 0
          • les  

            To by šlo :)

            0 0
          • Jaroslávek  

            Mister Tajgr …

            0 0
          • Smazaný účet  

            Já bych to nekoupil z principu, vypadá to jak dětský blembák z r. 92 :)

            0 0
          • Paja  

            Tak hlavne, aby to taky fungovalo az zas budes posunovat nejakej prives.

            0 0
            • pepek  

              Aha, tak to není pro mladýho? Polek zase spotřeboval nějakýho helmuta? Měl vzít hned 3 kousky, když je to tak levný. Určitě bude potřebovat .

              0 0
              • Polka  

                Zaspekuluj si pořádně, rozveď to, udělej z toho bulvár na druhou ;-)

                0 0
            • Polka  

              Určitě líp jak několikrát naprasklá a už dost jetá stará zimní helma.

              0 0
          • Motyll  

            Tak rozdíl mezi Decathlonem a Ali je jen v tom, že z Decathlonu to máš dříve doma ;)

            Za mne dobrý… To označení na tebe sedí ;) Zítra prohlédnu live. Potřebuji pro mladýho.

            0 0
            • Polka  

              Rozdílů je právě že víc. Vždyť jsem psal, že ty helmy tam mají hnusný, nesedí a jsou dražší tzn. 1000+…asi ideální pro Depku :-)

              Na Ali mají i bez nápisu, ale objevil jsem ji až po objednání.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Ty kurvy bohužel dělají i kopie špičkových helem, od originálu bez destrukce nerozeznáš.

                0 0
                • Polka  

                  Nedávno jsem viděl čínskej S Prevail naživo, lehká tvrdá helma, která ti pořád tu hlavu ochrání. Pro někoho můžou být kurvy ti, co si za takovou origo helmu řeknou tisíce.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Jsem staromódní, ale tady jde o princip, že to prostě vypadá stejně. Ty ceny jsou přepálený hlavně v ČR, když se vyplatí nakupovat v německu apod. (v přepočtu k německým platům je to úplně za pakatel).

                    0 0
                    • Polka  

                      Tak v tomhle případě je to v poho pokud je to okopírovanej blembák z 1992 ;-)

                      0 0
                    • Polka  

                      Kdyby meli porad moji stavajici Rudyproject za 1400, kdyz jsem ji kupoval, tak bych ji samozrejme hned vzal, ale na zimu nebudu nebudu kupovat helmu za plnou cenu (pres 2tis.) a to je kua model 2016!

                      Kdyz se podivam na Bikediscount, tak tam maji nejlevnejsi a nejhnusnejsi silnicni helmu za litr. A z tech znacek co tam nabizi tak mozna Kask bych snesl, ale nikdy jsem to nevozil.

                      Kazdopadne jsem rad, ze to tady jedna helma trosku rozproudila zase :-)

                      0 0
                      • Paja  

                        Nevim, jaky znacky ti sedi, ale treba v Lyzarne se da za 1600 koupit treba Volt

                        0 0
                        • Polka  

                          To je barevne ekl. Kdysi jsem chtel Bell Sweep, ale taky mam dojem nesedela uplne ok, tak jsem skoncil u Rudy.

                          0 0
                          • Paja  

                            Barva je vec vkusu, mne se libi a treba Maňasovi by urcite taky vyhovovala.

                            P.S. Nejses ty nahodou barvoslepej (nebo si to s nekym pletu)?

                            0 0
                            • JSt  

                              i kdyby byl, tak modrou pozna. ;-)

                              0 0
                            • Motyll  

                              Jsou tři akceptovatelné barvy: černá, bílá a červená.

                              0 0
                            • Polka  

                              Mne se to nelibi. Mam poruchu barvocitu, ale modrou poznam ;-) Prijatelne barevne spektrum popsal Motyl.

                              Ale jestli vas to uklidni, tak jsem jeste dneska nasel svoji stavajici helmu na jednom shopu za 1200 (o vanocich nebyla za takovou cenu nikde k mani), takze jsem ji hned vzal do zasoby ;-)

                              0 0
                              • Paja  

                                Uklidnovat asi nepotrebujem ;) ale kdyby to za 1200 neklaplo, Rudy Project tam maji taky za 1600 v cerna/bila a cervena/bila

                                0 0
                                • Polka  

                                  Uz byla expedovana, presne ta sama co mam, zadnej kompromis ;-)

                                  0 0
                                  • Paja  

                                    No vida jak jsme ti tim stouranim prospeli ;)

                                    0 0
                                    • Polka  

                                      Ta je náhradní za letní, až doslouží ;-) Zimní je jasná.

                                      0 0
                                      • Paja  

                                        K cemu mas vlastne zimni helmu? Mit jako zimni nejakou malo deravou treba aero rozumim, ale kdyz je ta zimni klasicka letni derava?

                                        Nestouram, jen se ptam.

                                        0 0
                                        • Polka  

                                          Abych neničil tu letní ;-) Nejde jen o křupnutí, ale o odrbání barvy a vrypy od větví, když se prodírám bordelem apod. Aero nechci, nelíbí se mi a cenově by to asi bylo taky mimo. Tady mám díry vepředu vypchaný takovou nařezanou pěnou od Slávka ze stavby viz. foto. A těma zadníma to trošku dejchá. Osvědčené a funkční.

                                          0 0
                                          • Excel  

                                            Tož nevím jak ty, ale já se bordelem prodírám spíš v letě a na podzim. V zimě toho u mě helma schytá míň.

                                            0 0
                                            • Polka  

                                              Neni to proto, ze v zime skoro nejezdis? V lete se prodiram jeste vic jak v zime :-)

                                              0 0
                                      • Motyll  

                                        Dneska můžeš vzít letní. Plus 8 a pere slunko.

                                        Kua včera jsem touhle dobou jel v minus 4 po ledové cestě. Teď jsou akorát všude sračky.

                                        0 0
                            • Jaroslávek  

                              Jo, ta je decentní.

                              0 0
              • les  

                Trocha stříbrné reflexní fólie a je po tajgrech :)

                0 0
            • Paja  

              Pochybuju, ze by si zrovna Decathlon dovolit prodavat neco, co nesplnuje normy, narozdil napr. od fejkovejch Giro helem z Ciny.

              0 0
              • Polka  

                A jak víš která helma z Číny nesplňuje normy? Ta neustálá démonizace čehokoliv z Číny je už trapná. Světýlka, převodníky, vidlice, karbonové komponenty ano, ale helmy ne? :-D

                0 0
                • RomanH  

                  Asi tak. Z principu bych si nekoupil padelek, na kterem bude napis originalniho vyrobce. Toto ale neni ten pripad. Sam vozim uz druhej rok helmu z Ali (Gub SS), a provedeni vyborny, vaha jako predchozi Uvex. UL helmy bych se tam trosku bal, ale od tech cca 250g neni duvod. Kdysi se u nas delal test, a i ty nejlevnejsi z Lidlu bezpecnost splnily – problem byl jen v konfortu.

                  0 0
                  • RomanH  

                    Teda vlastne jeden padelek mam – od Doktora jsem koupil rukavice s logem Speslu, pac mu nesedely. Predchozi originaly za vice nez litr se rozpadly asi pi trech letech, ty cinske drzi snad uz sestej rok.

                    0 0
                • LM  

                  No dělej jak myslíš. Mám z číny akorát zadní kotouč a hliníkovej představec ale helmu bych si tam fakt nekoupil – nějaký starší test :-)

                  0 0
                  • RomanH  

                    Helmu si nekoupis, predstavec ano. To mas tezky, smejd muze byt oboji. Mne praskl predstavec s logem Pells (cili obrandova Cina).

                    0 0
                • Paja  

                  Samozrejme, ze nevis…

                  …a predem to nezjistis, ale narozdil od svetylka nebo prevodniku ty dusledky muzou byt fatalni, nicmene kazdy sveho stesti strojvudce ;)

                  0 0
                  • mastihuba  

                    ja měl v roce 2010 dvě přilby, který byly kopie něčeho za 2,5–3 litry a jen byl trošku hůř prilepenej skelet a misto karbonove vyztuhy plastová. prvni splnila funkci nekde na modré a sla do popelnice a druhá jezdí dodnes. Jezdil v tom celej amaterskej viteznej tym na dolomitenmanovi. :-)

                    0 0
                  • RomanH  

                    Kdyz si tak vzpomenu na ty ruzne blikajici a vypinajici se UltraFire, Aurory, TR801 (mimo te moji :-)), Convoy (pro zmenu jen muj) a podobne, k tomu vezmu v potaz pocet prasklych helem (ktere navic zatim vsechny z nas ochranily, tuk tuk), skoro bych rekl, ze ty fatalni nasledky mohou byt spise od nefunkcniho svetla.

                    0 0
                    • Paja  

                      Malokdo je takovej kamikadze jak Polka, aby jezdil jen s jednim svetlem, to uz i Maňas zacal vozit dve.

                      0 0
                      • RomanH  

                        I tak, kdyz se Aurora prepla ve sjezdu na strobo, nebylo to nic prijemneho.

                        0 0
                        • Paja  

                          Auroru jsem mel jednomodovou, ta fungovala spolehlive.

                          Ty jses vubec nejaka vyjimka potvrzujici pravidlo, jedinej komu TR v zime nemrkala a jedinej o kom vim, kdo ma problemy s Convoyem (a ze uz jich mezi nama jezdi vic nez tech TR).

                          0 0
                          • RomanH  

                            Aby bylo ucineno spravedlonosti za dost, naraz mi ta 801 odesla uplne :-)

                            0 0
                            • Paja  

                              Ja ji mam v aute a zatim funguje (ale v zime mrka porad).

                              0 0
                          • Karaya  

                            Mně Convoy taky zlobí, akorát to nemám kde ventilovat. Zrovna dneska ve sjezdu přepínal módy jak o život. Stejně jako TR to dělá, když V poklesnou pod 3.8.

                            0 0
                      • Polka  

                        Proc kamikadze? Convoy me nikdy nezklamal, max. kdyz jsem holt nemel nahradni baterku, ale to byla moje blbost. Helmu nechces, ale abys mohl pouzit jedno cajna svetlo, tak musis vozit dve? Docela ulet :-D Dve svetla jsem vozil max. na nocnich prejezdech, tam to ma opodstatneni.

                        0 0
                        • Paja  

                          Obecne jezdit v terenu jen s jednim svetlem (a jeste k tomu na riditkach) je limitujici – hlavne v prudsich zatackach prip. na nejakych hrbech, takze s jednim svetlem bych v terenu nejezdil, i kdybych mel Lucifera nebo Lupine.

                          Zavada se muze vyskytnout i u znackovyho svetla (byt s nizsi pravdepodobnosti).

                          U Convoye je z tohoto pohledu jedna nevyhoda: se slabym akumulatorem se prepne do nejslabsiho modu a zacne svitit prerusovane, coz treba ve sjezdu, pokud nemas druhy svetlo, muze byt celkem legrace. Predejit se tomu da samozrejme drivejsi vymenou akumulatoru, ale ne kazdej to dela. Treba Skilhunt to ma vyresene lip, „odebira“ mody, ktere uz akumulator neutahne a svitivost se snizuje postupne.

                          0 0
                          • Excel  

                            Musíš operativně sladit mrkání se strobem a pak je to v pohodě.

                            0 0
                          • Polka  

                            Me to teda vubec nelimituje, v zime zpravidla nejezdim nejakou kudlu a i kdyz se rozvasnim, tak se taky da. A prerusovane mi to myslim blika i v jinych rezimech, jist si ale ted uplne nejsem. Naopak mi ve sjezdu nekolikrat takhle schcipla aurora. Nepotrebuju resit pred kazdym odjezdem ke/od krbu hromadu svetel natoz jejich pridelani ala Pepek ci Manas, to by me jeblo :-) Proste zacvaknu jedno maly svetlo a jedu dopiceztadyma :-) Na ty vase turisticky vyjizdky je to stejne plne dostacujici, resite uplnej overkill, ale vase vec samozrejme.

                            0 0
                            • pepek  

                              S M. mně v tomto případě neházej do pytla, já jsem ready za pár vteřin. A ty dvě světla? Ne každý má to tvoje spešl pojištění a jsou i lidé s pudem sebezáchovy. A počkej 20 let, budeš potřebovat možná i tři světla.

                              0 0
                              • Polka  

                                Náhodou jsem jim s tím kolenem ze pár litrů ušetřil ;-)

                                0 0
                              • mastihuba  

                                ja bych na to noční ježdění byl vopatrnej, už to neni co to bejvalo :D

                                https://www.idnes.cz/…-zpravy_krut

                                0 0
                                • LM  

                                  Kdyby jen noční:

                                  Největším nebezpečím jsou ale lidi a houbařská sezona. Nechápu, proč neplatí zákaz vstupu veřejnosti do lesa, kde se již africký mor vyskytuje. Mohou nákazu roznést,“ poznamenal Mančík.

                                  0 0
                            • Paja  

                              Turisti mozna jsme, ale nemyslim, ze bychom jezdili lehci tereny nez ty, zavodniku :P jezdim to samy, co za svetla.

                              Mozna se pletu a rikal to Karos a ne ty, ale kdyz jste s nama jeli na vyjizdce „zamykani trailu“ kus po dvojce k Mokerske myslivne, nekdo z vas mi rikal, ze mi zavidel, jak mi to sviti do zatacek, ze tam se svetlem na rodlech prakticky nic nevidel.

                              0 0
                              • scoty  

                                Co mám na řidítkách 2 světla s dobrou optikou rozptylu a mírným vyosenim svět kužele do stran, tak vidím do zatáček docela dobře. Helmu zapínám jen v husťáku.. :)

                                0 0
                              • Polka  

                                Nevybavuji si, to asi Karos. Ja nepotrebuju v noci jezdit po trailech rychlosti jak ve dne, vim ze mi to nesviti do zatacek, ale nemam potrebu to nejak resit a nekomu rikat, kdyz je to prece uplne jasny :-)

                                0 0
                              • Karaya  

                                Ano, to jsem byl já…

                                0 0
                            • Excel  

                              Neboj, dočkáš se. S věkem přijde šeroslepost atakdále, atakdále… .;-)

                              0 0
                      • mastihuba  

                        dvě svetla vozi jen ten co si koupil sračku a nevěří tomu :-)

                        0 0
                        • pepek  

                          Anebo ta menšina, která nechce celý měsíc srkat tekutou stravu brčkem.

                          0 0
                      • obda  

                        Hlasim, ze zatim stale s jednim na rodlech :) (ale vetsinou mam celovku v batohu). S Convoyem to celkem jde, do zatacek jedu o neco pomaleji, ale to mne nijak zvlast netrapi.

                        0 0
                • JSt  

                  na stitku :-) mas napsane, ze to odpovidajici normu splnuje. takze bych byl klidny. :-D

                  0 0
                • Excel  

                  Ty máš určitě Huawei.

                  0 0
                • Excel  

                  Správně si jich měl koupit tak deset, 9 jich poslat na expertizu a nechat si zpracovat posudek, jestli jsou fakt košer. A až pak tu desátou vozit. :-) Svoji funkci to splní mnohem líp než nic. Ale může se stát, že při určitým pádu bude 80% zatímco testovaná (předražená) třeba 90% a ty třeba těch 10% navíc budeš zrovna ******** potřebovat.

                  Nakonec je stejně nejlepší nepadat a nebourat a pak máš jistotu.

                  0 0
          • Motyll  

            Tak ty hroty, co jsem nasadil včera, můžu zase sundat…

            0 0
            • Smazaný účet  

              Už toho koloběhu v okolí Brna mám taky dost. Napadne – polorozmrzne – zmrzne na led – napadne na led další sníh – trochu rozmrzne – zbytky ledu + bahno – napadne zase sníh – polorozmrzne – zmrzne na led – a tak pořád dokola. Kdyby zůstala jedna z uvedených podmínek, nic bych nenamítal. K tomu ještě rozdíly teploty Brno VS vyšší polohy (Útěchov, Ochoz, Babice atd.) a už vůbec nevím co kde čekat a kam se dá vyjet. Do toho všude zase nasypaná „pomsta cyklistům“ (ostrá drť a tuny soli rozmočený ve vodě), takže i silnice je humus.

              0 0
              • JSt  

                to je normalni, ze v zime byva snih a led, na jare a na podzim blato, v lete pro zmenu prach. takze je furt si na co stezovat. ;-)

                0 0
                • Motyll  

                  Jenže tohle se teď střídá v odstupu 3 dnů.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Přesně tak. Samozřejmě jsem myslel změny během krátké doby, ne střídání ročních období :-)

                    0 0
                  • JSt  

                    kdybys mel led tyden v kuse, doctes se tu, ze je to v pici, ze uz tyden v kuse je led apod. vzdycky se najde nejaky problem, ktery pritom neni vubec treba resit. :-)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Když se v zimě nejezdí, tak jak to má byt. Vybavení, hadry za desetitisíce, hřeby, totok, … kilometráž stejně o ničom :)

                      0 0
                      • RomanH  

                        Jestli Te to uklidni, tak ja byl na kole naposledy s Tebou, cili letos 0. Porad byly nejake jine akce, nebo lilo, nebo se mi jen nechtelo. Ale ted, ted, jsem odpocatej, a v nedeli konecne vyrazim. Tes se :-)

                        0 0
                        • Paja  

                          Ted je sezona lyzingu…a bezky aktualne dokonce i na Vysocine.

                          0 0
                          • RomanH  

                            Tak. Lyze me cekaji, sneznice taky, bezky bych rad, ale jsem linej sednout do auta a u nas to jeste na behny nebylo.

                            0 0
                        • Jaroslávek  

                          Já už mám 33 :-)

                          0 0
                          • pepek  

                            Chceš tím naznačit, žes rezignoval na cyklodopravu? (Již mám pěkných a plnotučných: 204 bikekilometrů )

                            0 0
                            • babicak  

                              Má nějaká špatná číselka, jen se mnou má pajsku

                              0 0
                              • pepek  

                                No taky si myslím. Na tom ledu to teď naskakuje samo. Jede to líp, jak na silnici. Jízdní odpor je rozhodně nižší!

                                0 0
                                • LM  

                                  Solidní. Tušíte jak dlouho má takto mrznout? Si ty hřeby snad ještě objednám :-)

                                  0 0
                              • Paja  

                                Ze by vypadla 0 na konci?

                                0 0
                • Smazaný účet  

                  No ještě já pamatuju 10cm sněhu celou zimu…

                  0 0
            • mastihuba  

              tak sem usetril 10 litru za kola a za gumy win… :-)

              0 0
            • Polka  

              Radši bych je tam být tebou ještě nechal. Marihuánský je ok, ale Bukola od Hádku pod ledem = sevřená prdel. Nový dvůr jsem objel kolem zahrádek zprava a za polem už to celkem šlo, ale místy furt něco je.

              0 0
              • babicak  

                Nad 500 metrů pěkný led, klouzalo to, hřeby by se hodily. Po poli zamrzlý povrch na sněhu, pěkná makačka.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Pěkná fotka.

                  0 0
                • Jaroslávek  

                  Jo, ta je pěkná.

                  0 0
                • Jaroslávek  

                  P.S. Hoši byli včera nějak zamlklí, asi víme proč :-))

                  0 0
                • Paja  

                  Sluzby na zakladne jsou opravdu komplexni…;)

                  0 0
                  • RomanH  

                    :-)

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    To je nějaká aušus šustka.

                    0 0
                    • Excel  

                      Vo neděli, z Huličova, směr plněné Trubičky. Start v desinu. Inkognito vole čau.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        !zakzoR

                        0 0
                        • RomanH  

                          A dame 3–4 trubicky a na zaver to prolozime malou rakvickou

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Díky za ledo výlet :)

                            Ale totok prostě nechápu, když jsem se snažil s tebou srovnat kadenci na nejlehčí, tak jsem jel rychleji…

                            0 0
                            • Excel  

                              Té jasný, máš karbonovou raketu, v tý těžký oceli se ta energie ztrácí. Dojel jsem solidně rozbitej, jestli mě někdo viděl jak se ploužím na Myslivnu, tak ze mě měl srandu.

                              0 0
                              • RomanH  

                                No ja se doplouzil z Tisnova jeste ke svagrove do Deblina na oslavu – hned z kraje jsem na uvod rozbil prazdnej krigl, tak ze me meli prdel :-)

                                0 0
                            • RomanH  

                              Nevim. Kazdopadne musim rici, ze mi ta 1×11 sedi. Jedine misto, kde mi lehce nevyhovuje, je z kopce po silnici do Tisnova – zde bych snesl o fous tezsi. Ale je to jen na jednom useku, a porad muzu svesit nohy a jen se vezt.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Jaký vozíš tlak vzadu? Já oldskůlových 2,5/36…

                                0 0
                                • RomanH  

                                  To byla dnes moje chyba, na predek jsem dal 19 ana zadek 24. Mam ale 2.35 plaste, chtelo to nafucet mene, na tom ledu jsem byl jak posranej. Otazkou je, jak ten merak meri – na pistoli od lompresoru mi to ukazovali mene. Priste zkusim dat 13 a 18 (podle toho svyho meraku) – mel jsem to tak jednou po ceste z prace na PriglTrailu a drzelo to paradne.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Tak asi ten 1 bar rozdílu o dost zmenší obvod gumy.

                                    0 0
                                    • RomanH  

                                      Kazdopadne jsem se dival, jak pekne se zmoulal ten plast Exikovi (rikal mi, ze fucel 20), to nam nedelalo. Otazkou je, kolik kazdymu ten merak promeruje. Proste si musim najit idealni tlak podle svyho meraku – mel jsem strach, abych ted v zime nekde neprorazil, ale zacnu tam davat (podle toho svyho meraku) 15 a 20 a uvidim.

                                      0 0
                                      • LM  

                                        Ten tlak v plášti měříte doma v teple nebo venku v mrazu? :-)

                                        0 0
                                        • RomanH  

                                          V garazi, kde mam kompresor, cili 0 tam byt dnes mohla :-)

                                          0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Tak ty určitě dofecováváš v zimě vidlu a tlumák…

                                          0 0
                                          • LM  

                                            Jo, mám tam teď o 10% větší tlak, jinak to bylo moc měkké. I teleskopku jsem přifukoval :-)

                                            0 0
                                      • Excel  

                                        No já to fecal ráno naprudko, měřák měřil cosik kolem 20, kolik jsem tam měl ale ve skutečnosti ví bůh. Taky je třeba uvažovat s tím, co to veze. Já se zimníma tretrama a hadrama jsem měl tak 95, batoh s vakem (vezl jsem 1,5 l) a vercajkem tak 3 kg + 8 kg na zadek (vlastní váha kola) takže tak 106 kg mohlo bejt na zadním kole.

                                        0 0
                        • Excel  

                          Tož zítra

                          0 0
                  • mastihuba  

                    sem si myslel že s voblíkáním má problémy jen bob a polka :)

                    0 0
                    • Paja  

                      To tak jenom vypada, ve skutecnosti nemel jenom brejle.

                      0 0
                      • mastihuba  

                        to je tim že má malou vanu, jinak už by to uměl jen hmatem bez dívání :)

                        0 0
                • pepek  

                  Led je a ještě bude. Dnes kolem Utěchova a Vranova všude nějaké nakloněné kluziště. Hřeby je třeba – a ano, Franto, nutně na obě kola.

                  0 0
                  • LM  

                    Jo, už kolem 320 m n. m. začínají úseky s ledem.

                    0 0
                    • pepek  

                      Kdyby useky, ale tam je to většinou furt a v celé šířce, že nemáš kde. Ta „poutní magistrála“ je jeden led, že ani chodci nemají kudy chodit. Chodili kus po silnici.

                      0 0
                    • RomanH  

                      U nas (500m) je to v lese prakticky bez ledu (je jen na par mistech), zato treba polnacka, kde byl navatej snih a prakticky porad na ni sviti slunce, je jeden led.

                      0 0
                  • mastihuba  

                    děkuji…:-)

                    0 0
      • mastihuba  

        hned nahoře sem vedel kde to je :-)

        0 0
    • Motyll  

      Dotaz na IT. Mám vycuklý HDD z jiného NTB a připojný ke svému. Potřebuji se dostat do Users, ale nepustí mne to tam skrz práva. Admin hesla znám, ale nevím kam s ním… Díky za help.

      0 0
      • RomanH  

        https://support.microsoft.com/…-files-and-f

        Musis prevzit vlastnictni

        0 0
        • Motyll  

          To se snažím

          0 0
          • RomanH  

            Zkousel jsi to zmenit v nouzovem rezimu ? Ted uz nejsem u PC. Jinak ja do drive resil pres PC s Linuxem, tam to slo v pohode.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Měl by stačit Live DVD nebo USB boot nějakým Linux distrem (Mint, Slax, Ubuntu atd.) a mělo by to jít. Nevím jak šifrovanej disk, ale to asi nebude tento případ.

              0 0
              • RomanH  

                Jj, presne tak

                0 0
              • Motyll  

                Je to disk s Win10, žádné nadstandardní šifrování nemá. Linux je pro mě španělská vesnice…

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Potom jsou dvě možnosti. Zkusit se to naučit sám podle návodu pro USB z internetu a nebo sehnat někoho z okolí kdo to zvládne, nejlíp se mu u toho dívat na obrazovku. Není to nic složitýho, jen to tak vypadá.

                  Samozřejmě po nabootování systému z USB (CD, DVD) nemačkat Instalaci, ale jen systém použít na stažení dat z disku na jiný médium (disk atd.).

                  Pokud má ten notebook dost volných USB portů (když by se měl připojit ještě externí disk na co ukládat ty data), může se použít fleška, kdyby ne, tak vypálit podle návodu na DVD.

                  0 0
    • Motyll  

      Něco pro stavitele.

      0 0
      • RomanH  

        R43 se zacne stavet koncem 20 let, spise pozdeji…

        Muhehe, Scoty muze byt v klidny, v Zabinach to dozije v poklidu :-) A na ty mimourovnove krizovatky bych za naseho zivota taky moc nesazel.

        0 0
        • Paja  

          Koncem 20. let, to je zajimavy obrat, ktery mi do soucasnosti vubec nesedi, nj. uz mame proste nova 20. leta, akorat ta doba asi nebude tak noblesni…

          0 0
        • scoty  

          A co ty nové 4 mezinárodní pruhy?… :)

          To dožití bych raději viděl mezi Čeřínkem a Křemešníkem:)

          0 0
    • mastihuba  

      borci dělá tu někdo grafy v excelu 365? nejak nedávám jejich excelentní nápovědu. Vy beru si typ grafu i to co má byt na legendě že tam chcu osy atp… ale tu křivku mi to tam prostě nenamaluje. Byl by nekdo ochotnej mi naznačit jak na to?

      Mám 35000 řádků tj vteřinovej záznam, na osu x potřebuju po půl hodině nebo po hodině popis času 6:00 7:00 atd.. osu y mám 0–100 po deseti, to tak nejak funguje. Ale ty data tam ***** nejsem schopnej do toho grafu dostat. Vypadat by to mělo takhle, V excelu 2003 záležitost na 2 minuty, tady ***** samy stínování pozadí a pičoviny a s datama dělat nejde..

      0 0
      • mastihuba  

        tak už nic, su *****…

        0 0
        • kankrlicek  

          :)

          0 0
        • RomanH  

          Tesi me, Roman :-)

          Jsem se Ti chtel podivat v rachote na soustruh, bo doma mam klasiky a nebylo mi jasne, v cem je problem – tipoval jsem blby format bunek

          0 0
          • mastihuba  

            tipovals zcela správně. :-) dělítko tečka pri vystupu z txt, to už za tech 12 let co s tim delam ani neni vtipny.

            0 0
    • les  

      Někdo v nedělu ?

      0 0
      • babicak  

        Večer přijedu

        0 0
        • les  

          Jedůůůů.

          0 0
        • les  

          Hore je ledové království. Bez hrotů ani rana.

          0 0
          • babicak  

            Tolko po doroge a i tam byl místy pěkný led – ze Křtin na Babice k letkyni

            0 0
          • RomanH  

            Kdyz to o tom ledu ctu, tam musim rici, ze my to meli nastesti celkem dobry. Kousek (necelej kilak) byl kolem potoka za Skalickou, a pak asi 2km na vrcholove partii u Horic. Volili jsme schvalne mene frekventovane trasy – cervena magistrala by taky byla uplne bez sance. Blby je, ze dopredu to uplne neodhadnes.

            Celkove 70km, ale jsem rozbitej jak po letni 120. Je videt, ze jsem skoro mesic na kole nesedel :-(

            0 0
            • Smazaný účet  

              Já su jak po boju, mozek jede tak na 30%, bolest za krkem a šlachy pod kolenem, blbý je, že nejsem u okna a jak se nevětrá, tak se člověk ani neprobere a tupě zírá nasrán do monitoru.

              0 0
          • les  

            .

            0 0
    • RomanH  

      Rychle otestovani velikosti tarpu (3×4) v plne uzavrenem setupu – 3 lidi na pohodu, 4 lidi v nouzi

      0 0
      • hony007  

        Nechtěl bys to dát o bikepackingu i s podrobnostmi?

        0 0
        • RomanH  

          Muzu, ale tato plachta neni zrovna gramarina (ve velikosti 3×4 i se snurama vazi 1.1kg). Je ale fakt dobre udelana, pevna. Bral jsem ji asi pred rokem na Ali, schvalve tak velkou a pevnou. Ted jsem si k ni objednal jeste lehkou variantu 3×3, ktera vazi 600g, tak jsem zvedavy.

          Setupu najdes na yt mraky. Nektere staci videt, a nektere si je lepsi vyzkouset predem, at uz kvuli prostoru, vetru, nebo zmatkum…

          0 0
          • hony007  

            Tak já taky nemám gramařský plachty, obě (2×3 i 3×4) mají 70 g/m2, ale jsou to holt stavební plachty, takže se blbě uzavírají stranově a jak s sebou už skoro nenosím hůlky, tak vždycky musím hledat nějaký klacky, aby se to dalo smysluplně postavit.

            0 0
    • team_daddy  

      Chalani, ako na Klajdě? Ví někdo? Mám to zítra zkoušet nebo to rovnou vzdát a vodšmrdlat pár kiláků po asflatu u řeky?

      Vyjel bych z Klajdy, dolů po Chochola trailu, stezkou pod Ochozskou jeskyni, pak přes potůčky a mostky do Ochoza a zpátky.

      0 0
      • pepek  

        Zavezl bych to autem někam do nížiny. Třeba Bobrava je prý pěkná na kolo :-)

        0 0
      • Polka  

        Jediný co vím, tak Marihuánský je po Hádek průstřelný.

        0 0
      • team_daddy  

        Nakonec z jedné strany tlačen nejistotou, z druhé leností nakládat bike do auta, jsem se na to vyprdl a prolítl asfalty na jihu :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Já tu Bobravu zkusil a led tam byl někde taky, kromě toho strašně bahna, jak bylo mírně nad nulou, takže jsem to nedojel až do Radostic a zkrátil po silnici rovnou do Střelic.

          0 0
          • pepek  

            byl tam smajlík :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Po pátku jsem věděl, že to směr kras nejde, tak jsem zkusil tohle, když se o ní mluvilo. Samozřejmě to tam znám, bahno je teď stejně všude krom silnice a dost velkou část cesty jsem stejně jel stezku a silnici, takže jsem věděl, že to budu muset asi zkrátit na ty Střelice. Byla to pěkná projížďka přes 40 km. Žádná tragédie. Bahno jsem oškrábal klackem, kolo umývám až po zimě než jde do servisu.

              0 0
    • pepek  

      Asi to tady nikoho nezajímá, ale Vettel se Schumikem opět vyhráli

      0 0
    • mastihuba  

      Tvl. pondělí ráno a vyškováci jedou do práce… Tvarožná zasekaná… :D

      0 0
    • Smazaný účet  

      A jedém :) Prodává Lake vůbec někdo v Brnisku? ***** s výškou karb. sedlovky se mi ale moc nechce…

      0 0
    • scoty  

      Včera na trase 3studně, Fryšava, Kadov.

      Je tzv „površek“, taj si můžeš i mimo stopu jet kam chceš.

      Nejede někdo a běžky? :)

      0 0
      • Paja  

        Hlavne se na tom da dobre bruslit.

        0 0
        • scoty  

          Přesně:) , ale já teď jezdím hlavně na klasiku. Takové podmínky jsou jednou za 10let.

          0 0
      • Smazaný účet  

        Já ne.

        0 0
      • Karaya  

        Zítra jedem do NMnM s ženou a dětmi na bežky. Dá se třeba okruh NMnM, Vlachovice, Sklené, 3 studny, NMnM bruslit, nebo je to jen na klasiku?

        0 0
        • Paja  

          Tri Studne ne Studny ;)

          Na Novomestsku se bohuzel upravuje jen na klasiku, na brusleni byvaji upraveny jen nejaky kratsi okruhy pro psi sprezeni mezi Vlachovicema a Sklenym.

          0 0
        • scoty  

          Dnes bude padat nový sníh, jel bych nejdřív zítra…

          0 0
          • Karaya  

            To bylo domluvený dlouho dopředu. Ale podmínky dobrý, sněžilo jen mírně a vítr taky zdaleka nebyl takový, jak předpovídali. Akorát ta cesta autem. Místo pěkné rally se ploužíš za škodárnama jedoucíma max 40kmh.

            0 0
    • RomanH  

      Hledal jsem nejake info k brusleni na Pryglu, a nasel info z 02.01., ze u Pradelny nasla 64leta zena protitankovy granat

      https://www.facebook.com/prygl/

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tak jsem si dnes vyzkoušel po čase commutering.

      Pár poznatků:

      • na silničních pákách mi mrznou palce
      • kalhoty Force Windster Z68 PRO jsou opravdu na p…, mrznou kyčle
      • asi to chce kuklu místo tunelového šátku
      • starý Defrostery jsou spíš na jaro/podzim
      • fén nebyl schopen správně uložit fotky při poklesu napětí
      0 0
      • mastihuba  

        tos jako jel v –10 na nesvacilku?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Ano, mít kalhoty neprofuk komplet celý předek a pořádný bagančata, nebyl by nikde problém.

          0 0
          • Karaya  

            Já to řeším volnými civilními kraťasy přes čapáky. Tunel šátek dobrý, ale chce to jet alespoň 25, aby se nemlžily brýle.

            V silničních NW Celsius mi zatím zima ještě nebyla, jsou o dost teplejší než ty staré bikové.

            0 0
      • Polka  

        V takovým mrazu je to spíš o překonávání sám sebe než o tepelném pohodlí ;-) Kór na silnici ti bude kosa vždycky a v Defrosterech každopádně, to je kosa i mně v těch NW. Ale 28km nebo kolik to máš do Nesváči bys mohl sfóknót lehce nad 1hod., což je časově hovno a měl bys to vydržet.

        0 0
      • Paja  

        Boty se jeste v takovych extremech daji resit timto prip. navlekama, pokud jeste nejaky mas, ja dneska v Celsiusech bez problemu, ale mam to jen pul hodiny.

        0 0
      • Smazaný účet  

        No abych shrnul dnešek:

        úzká rodla, lyžařské rukavice vs. silniční brzd. páky a řazení, smyk + dorovnávání na kazetě, rozjebané a následně zmrzlé polňačky…

        … zlatý HT s odpruženou a vorlem :)

        0 0
    • les  

      Tož chlapci, co středa ?

      0 0
      • Paja  

        Nemame hreby, takze asi Sv. Holydna.

        0 0
        • LM  

          Holydná je taky nad 300 m n. m. – tam to bude v místech kde chodili lidi asi taky pěkná ledovka :-) Ale pěšinky v lese by mohlý být gut (třeba Karásek je v klidu průjezdnej).

          0 0
          • Paja  

            Pepek a na cestach, kde chodi lide? Nemyslitelne ;)

            0 0
          • ufoncz  

            To pravidlo s 300 m neplati. Jsou tam maly mista s ledem, ale dycky jde jet pri kraju nebo to prejet a chytit se dal. Obecne Myslivna, Kohoutky a Holedna v poho bez hrebu.

            0 0
        • Smazaný účet  

          A ohřát se na Rosničce :)

          0 0
          • Paja  

            Ma to svoje mouchy, ale zatim nikdo z mistich s nicim lepsim neprisel – Maňas jede na lyze, takze Manicky nezamluvi.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Podloubí :D To má pepek rád, venku stávají kola, ceny lidové, akorát jídlo dle toho, co zbude od soudců od oběda…

              0 0
          • Paja  

            .

            0 0
        • Paja  

          Zajemci o Holydnabiking v 16.30 u Mamuta.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Mám toho za neděli a úterý dost, včera už v Chrlicích jsem si představoval jak vpluju pod peřinu :)

            0 0
          • pepek  

            A pěkně nám tu sněží, romantisch. . .

            0 0
            • Smazaný účet  

              Hlavně ta inverze se zešeřováním :)

              0 0
              • pepek  

                Holedná Hill je vysoko nad hranicí inverze. Tam to máš jak v Alpách.

                0 0
                • LM  

                  A led pod sněhem taky nebude vidět – takže pepek pojede první a bude sondovat zadním kolem adhezi :-)

                  0 0
          • Paja  

            Pokud by se nekdo dalsi chystal, tak spis 16.40.

            0 0
          • Paja  

            Na Holydne parada, pocukrovano, romantika, klouzavych mist se zbytky ledu jen par.

            0 0
            • Polka  

              Skoro jak na Buk. Jen musí člověk trošku víc plánovat trasu ála Pepkovy stezičky :-)

              0 0
              • mastihuba  

                hm me praca drzi na suchu, dyby ti zmrdi urvani uz šly chrnet, at můžu jít taky. kvizovka :-)

                0 0
                • LM  

                  To je starší fotka nebo v centru nesněží? :-)

                  0 0
                  • mastihuba  

                    zataženo bez srážek :-) by člověk nevěřil kolik lidí paří i ve všední dny

                    0 0
                • babicak  

                  Taky su na suchu, užívání medikamentů v kombinaci s alkoholem se nedoporučuje. Ostatně za chvíli nám začne SUCHÝ ÚNOR, kterého se určitě zúčastníš.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    ATB?

                    0 0
                  • mastihuba  

                    Sem si to začal zase jednou zapisovat a tentokrát bych chtěl byt důslednej. Uplně mne děsí kolik toho je za leden kdy defakto abstinuju. Co bude v létě až budu vyprahlej z vincku mne děsí. :)

                    0 0
                    • Motyll  

                      Já to nechám na suchý únor.

                      0 0
                      • mastihuba  

                        tak já byl na pivě jen o víkendech a když bych držel laťku tak je to vagon… musim to omezit na 3 a dost

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Musíš změnit kamarády na brněnskou LGBT kavárnu :)

                          0 0
                          • mastihuba  

                            to není kompatibilní s životem na vesnici :-)

                            0 0
                            • RomanH  

                              Mi povidej… Ted v sobotu obecni zabijacka. To musis v patek nachystat, v sobotu pracujes, v nedeli se sejdes na spolecny obed… Tezka pisemna prace

                              0 0
                              • mastihuba  

                                me kamatad laka na someliersky zkoušky a to je teprve potom fičák. :-) nevím jestli to má obda ? von je takovej tichej pijan :-)

                                0 0
                                • obda  

                                  Myslíš papíry na tlamu (tedy základní senzorické zkoušky) a jejich pokročilejší verzi (senzorické zkoušky druhého stupně pro víno), WSET, nebo ještě něco jiného? Nemám nic (papír k ničemu nepotřebuju), nicméně nanečisto jsem zkoušel papíry na tlamu a prošel bych, druhý stupeň bych snad dal, ale těžko říct, nezkoušel jsem to a odpad je docela velký. WSET level 2 bych dal z fleku, level 3 bych se musel něco doučit – je to dost mezinárodní, a v některých světových oblastech mám mezery ;)

                                  0 0
                              • RomanH  

                                A uz v tom zase litame :-)

                                0 0
                            • JSt  

                              …stara liska. radej mam bezpohlavniho krupiera od alese. ;-)

                              0 0
                            • Smazaný účet  

                              Na to jsem mladý. Někdy v sedmičce, osmičce začaly kazety Ségry, Orlík, Visáči. Na střední mě spolužák zasvětil do světového death metalu (až později jsem zjistil, že je v tom spousta coverů starých pecek). Pak mě kolega ze skladu zasvětil do undergroundu a alternativy (z toho pak vzešli „páteční kamarádi“). No a někdy okolo r. 2002 jsem se přes kamošku z ubytování dostal k nejlepšímu DNB d.j. pocházejícímu z Tišnova, tehdy se tomu ještě říkalo Jungle. To byl průlom: „rave“ párty, nekonformní lidé, dnes už je to diskoška pro děcka :)

                              0 0
                              • RomanH  

                                U me to taky zacalo na ZS. Jako sedmak jsem obdivoval osmaky – jednomu z nich dovezl tata LP Motorhead. Udelali si sablonu te lebky s retezy, nastrikali si to na tricka, a pak si v tom vetsina z nich prisla pro vysvedceni, za hluboke totality. To byli proste frajeri, Mira Horejsek (Asgard, Ybca) v jejich cele :-)

                                Ja v tu dobu poslouchal Petera Nagyho :-) Pujcil jsem si od kamose v sedmicce kazetu s jeho nahravkou, na druhe strane mel par pisnicek Prazskeho Vyberu. Ten me zaujal vice. Pidil jsem se po dalsi, sehnal, a na druhe strane byl Citron. Vybery jsem si pustil parkrat, Citroni valili porad dokola. Pak prisel Titanic, Arakain, Kern, proste vesnicke cochy. Zacal jsem poslouchat Black Sabbath, Iron Maiden, Warlock, proste heavy metal, + samo Orlik, Sestry, Sanov, Visaci… No a na konci prvaku jsem objevil Debustrol, Torr, Root, Sepulturu, Slayer, takze celej druhak byl ve znameni black metalu.

                                Ve tretaku jsem zacal meknout a mixoval to treba s Mnagou, Vivaldim, Pearl Jam, Nirvanou, Alice in Chains, Soundgarden a podobne.

                                No a dnes si poslechnu vsechno z vyse popsaneho, nejcasteji ale grunge music obecne a Maideny. Proste jsem zamrznul, nove kapely mi moc nerikaji, krome takovych sranda-part jako Ybca, Morcata, a podobne.

                                0 0
      • Polka  

        Možná to fiknu po asfecu nebo dám běžky, uvidím.

        0 0
        • Motyll  

          Bukovinské kolečko je jak bobová dráha. Ale to's asi nemyslel.

          Asfalt je (pro tebe nuda) jistota.

          0 0
      • Motyll  

        Záleží, v kolik chceš odjíždět :) Bych to viděl mezi 6 a 7.

        0 0
    • Excel  

      Dneska ráno u Rohlenky –9°C. To pomrznou vinohrady.

      0 0
      • Paja  

        Ve Statlu –11°C.

        0 0
      • RomanH  

        Franta zapali ohne a bude mavat kridly

        0 0
      • obda  

        Nepomrznou, v tomhle období je to naprosto v pohodě (do takovejch –15°C určitě). Naopak trochu pomrznou škůdci, což je jedině plus.

        0 0
        • mastihuba  

          spíš budu muset zatopit ve sklepě, expert na likusáky by mi mohl poradit co s kondenzací v nevytápěné vlhké cimře, abych nemusel spálit tunu dřeva v krbu :)

          0 0
          • Excel  

            Probourat dvě protilehlý stěny, aby tam byl luft jak pod mostem. Pak nebude mít co kundenzovat.

            Edit: to je strop bazénu?

            0 0
          • Excel  

            Relativní vlhkost vzduchu x teplota vzduchu v cimře x teplota vkusného umakartu.

            Tyto tři hodnoty tě zajímají.

            Musíš vlhkost ve vzduchu snížit tak, aby při určité teplotě vzduchu v cimře,nevznikl rosný bod na povrchu umakartu, který má určitou teplotu. Tabulka v příloze.

            Takže co nestojí prachy je přirozený větrání.

            0 0
            • mastihuba  

              tak v cimre –2 a vlhkost venkovni mam otevreny okna. + vlhkost co tam jde z teplejší části ze sklepa kde je mokro a nad nulou.

              0 0
              • Excel  

                nad cimrou se taky topi, ze je to mokry a ne zmrzly, kdyz je v cimre (-)?

                0 0
                • mastihuba  

                  nad cimrou je jen drevena strecha s vlnovym plechem. jak je v cimre kolem nuly tak to tece ze stropu a když vic primrzne tak je to ledovy :-) jinovatka byva i na stenach ktery jsou jen na kant.

                  0 0
                  • pepek  

                    Že ty tam něco destiluješ? (Dá se, dá se svařit, dá se pražákovi)

                    0 0
      • mastihuba  

        ***** pomrzne

        0 0
    • pepek  

      Já vím, že to tady nikoho nezajímá, ale Monte už jede, tak si nezapomeňte pustit redbull

      0 0
      • RomanH  

        Ja se celej rok tesim na Hahnenkamm Streif a oni ho kvuli spatne predpovedi dali uz dnes :-( To je pesek, ted abych si to pustil ze zaznamu.

        0 0
      • Polka  

        Co rallye, ale ČT zas místo Kvitové vysílá nějaký sjezdový lyžování! Naštěstí dávají tenis na STV2.

        0 0
        • scoty  

          taky eurosport

          0 0
          • Polka  

            Jj.

            0 0
            • scoty  

              ntvl začátkem rozhodujícího tie breaku 2 chyby rozhodčích v neprospěch Petry. To jsem na grand slamu ještě neviděl…je to v háji kua…:)

              0 0
              • Polka  

                Po tom tiebreaku jsem radši odjel na běžky, abych to dál neviděl…no stejně to nepomohlo :-)

                0 0
                • scoty  

                  :) škoda, kdyby se ji v prvním podařilo proměnit některý z těch 6ti brejků a měla možnost dotáhnout ten tiebreak, tím pádem hrát jen na dva, tak měla velkou šanci vyhrát. Na tři už to nešlo, i když bojovala jak lev…

                  Kdes byl na běžkách?

                  0 0
                  • Polka  

                    Ále…plácal jsem mimo stopy kolem Repech, Protivanova a Nivy.

                    0 0
        • mastihuba  

          to je naprosto v pořádku :-) apropo kalhoty atex gut, ale boty mam nejaky tenky nw raptor do –10 a po hodině v –1 mi slizaji nehty na obou nohách. esi moc utahuju nevim ale citim kufry.

          0 0
          • pepek  

            Asi máš málo té nemrznoucí kapaliny v krvi. I pouhá dvě, tři pivka velmi zvýší tepelný komfort.

            0 0
          • scoty  

            vložky z ovečkárny + návleky

            0 0
            • mastihuba  

              su debil abych na tretry do –10 daval navleky? musím pořešit ty kufry. mam tady vlozky sidas s alu pod prstama tak zkusim tydle.

              0 0
              • scoty  

                To nevím:), ale běžně se to dělá, když chceš jezdit delší dobu v –5

                0 0
                • babicak  

                  Taky to tak dělám, vložky mám s beránkem a Al, od kufrů zima asi nejde, chlad projde nad prstama a nártem, široká noha, boty jsou utažené, neoprénové návleky dost prodlouží životnost prstů.

                  0 0
                  • scoty  

                    tak:) stačí nějakej trochu větší návlek za 3kila, aby šel dobře v hospodě sundávat…třeba Force 2mm. Jde jen o tu druhou vrstvu na dlouhý štreky ve velkém mrazu pod-2

                    0 0
            • RomanH  

              Vlozky fajn, ale zimni tretry vozim prave proto, abych se nemusel otravovat s navleky. Nejvic nejlepsi investice na kolo, co jsem kdy udelal. Slo jezdit i s neoprenovymi Axony s gumovou podrazkou a prostorem vycpanym novinama, ale to srani s tim… V tomto souhlas s Frantem.

              0 0
              • mastihuba  

                tvl uvalim skoro 6 za tretry a budu se srat s navlekama? krom toho v zimě je to i o chození takže navleky servu na prvnich 5km… reseni muzou byt tenky merina ponožky a slušná izolovaná vložka. ty boty sou teplý dost a určitě neprofouknou.

                0 0
          • Smazaný účet  

            Já už se těším na test, ale nevím, jestli celé kouzlo nespočívá v: http://www.bike-centrum.cz/…vel.l-435-46

            0 0
            • scoty  

              A není to moc vysoký? Abys nemusel mít boty o číslo a půl větší…?

              Tohle je super , ale nad –2 je v tom moc teplo, tak to musím přehazovat za původní..:)

              0 0
          • Polka  

            To sis měl za ty prachy koupit raději ty lake třeba od bukstarosty.

            0 0
            • mastihuba  

              no ale ty lake tepleji nevypadaji :-)

              0 0
              • Polka  

                Mně přijde že jo a tak nějak by se k tobě líp hodily :-) Ale ještě jsem je neměl vůbec nikdy možnost vidět na živo nebo vyzkoušet.

                0 0
        • Smazaný účet  

          Ona nějak radikálně zhubla, bych ji vůbec nepoznal, v xichtě zestárla o 20 let.

          0 0
    • Smazaný účet  

      0 0
      • Paja  

        Bude fotoserial?

        0 0
      • Polka  

        S takovou ti můžou být ty úroky u ******, když nic neušetříš ;-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Njn, opak depky vyvolaný dryjákem, musím to zavčas někam uložit.

          0 0
          • RomanH  

            Ja Ti to pohlidam ;-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              No ještě chci vyřešit kuklu, ale nemám zkušenost a moc si neumím představit mít to přes hubu. A těch matrošů, na to je odborník Pája…

              0 0
              • RomanH  

                Doporucuji zkouset a zkouset. Ja k tomu vyuzil pred kety SportLife a koupil tam tenciho Canarda. Nekde mi nesedel matros, nekde otvor, strih… Obcas ho mam stazeneho pres pusu, obcas dycham pres nej.

                0 0
              • pepek  

                Kuklu nemáš přes hubu, na to je málo propustná. Přes hubu musíš mít bavlněný rukáv.

                0 0
              • LM  

                Já jsem skončil u tohoto komba:

                • hlava
                • krk – tohle ale používám jenom jako nákrčník. Blbě se přes to dýchá pusou + i když dýchám nosem, tak se mi pak mlží brejle. Dodatečnou izolaci zajišťují vousy :-)
                0 0
                • Smazaný účet  

                  Já mám malý, chlupama zarostlý, věčně ucpaný dírky v nose, takže dýchám furt hubou a na „kozlovi“ se mi dělají rampouchy :)

                  Podezřele dokonalá: https://www.sportovni-obleceni.cz/…cap-eye.html

                  0 0
                  • LM  

                    Ještě jsem zapomněl že mi v mrazu dost teče z nosu, takže přes nos fakt nic mít nemůžu.

                    A rampouchy na bradě ničemu nevadí, akorát to trochu tahá když něco jíš :-)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Ono to ničemu nevadí, ale já s tím v hokně vlezu přímo do kanclu, tam všem dělám šaška, když se svlíkám :)

                      0 0
                  • Excel  

                    Sedumnact kil za chuchlu?

                    0 0
                    • pepek  

                      Jednou s tím půjdeš do spořky a máš to nazpátek. Aji na elektrobike zbude.

                      0 0
                  • Karaya  

                    Vypadá pěkně, tak pak řekni, možná bych pořídil taky. Na nos vem toto.

                    0 0
                  • RomanH  

                    To je uplne mimo, minimalne pro nas, kteri mame nudlu u nosu

                    0 0
                  • JSt  

                    kukla je dobra azbestova do auta na okruh. ;-) jinak je na ni venku bud moc teplo nebo zima, ze kolem nosu/pusy namrza. ;-)

                    0 0
              • Polka  

                Mám doma kukly dvě, jednu pletenou (profoukne), druhou Force s dírkama na hubu (je v ní kosa) a ani jednu z nich nevozím. Na krk dávám kvůli prevenci nachlazení teplej fleecovej nákrčník a pod helmu zimní cykločepici. Zbytek poberou vousy ;-)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Mám to stejně (kukly nemám), ale bez toho porostu. On je ale velkej rozdíl jet po lese nízkým průměrem, nebo po silnici rychle na otevřeným prostranství. To mi přijde jak na omrzliny všeho a rychle mizím do lesa. Popravdě obdivuju silničáře jezdící i v zimě. To mi přijde jako utrpení, ne zábava.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    tvl lyzovali sme v –20 na holejch planich a nikdo nikdy neomrznul. je to jen o zvyku.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Však já neříkal, že mám omrzliny, ale že mám takovej pocit jak kdyby, když na silnici fouká. Vím, že nějací šílenci jezdí i závody blízko pólu a nějakej Čech se umisťuje dost vysoko. Všechno je o zvyku.

                      0 0
              • Paja  

                Kuklu mam predchudce teto od Direct Alpine

                0 0
    • team_daddy  

      Moje obligátní sobotní otázka: Chlapi, jak to vypadá nahoře na Klajdě po ose Hotel – Chohola trail – pod Ochozskou cave – podel potoka k Ochozu?

      Je to zakryty snehem a da se jezdit nebo me zitra zase ceka asflatova rally?

      0 0
      • Karaya  

        včera jsem tam byl, na stezce je sníh, o ledu skoro nevíš.

        0 0
        • team_daddy  

          Supr

          0 0
        • team_daddy  

          Nakonec to dopadlo jako vždycky – nechtělo se mi strkat bike do auta – tak jsem vyrazil zas na šoulačku kolem řeky. Ale projel sem si místa – terénní cestičky, kde jsem ještě nebyl – soutok Svratka + Svitava z vnitřní strany, Holásecký jezera:

          0 0
          • Smazaný účet  

            Ta trojka mi připomíná jeden oprcajtung dlouhý úsek kolem narovnané řeky, když jsem jezdil do hokny do Hrušovan. Když to nebylo posekaný, tak při ranní rose měl člověk za chvíli tretry, jak kdyby brodil.

            0 0
          • Kamilac  

            Jak vypadá stezka od soutoku k Rondu? Dá se v poho, nebo klouže?

            0 0
    • LM  

      POZOR!!! Nějaký filuta se rozhodl vyztužit tuto lávku dřevěnejma deskama, který jsou zbroušený do hladka s lesklým lakem nahoře a klouže to jak sviň. Pod sněhem to nebylo vidět, podjela mi obě kola, noha kterou jsem ještě stihnul dát na zem taky podjela, takže jsem najednou místo na kole seděl obkročmo na lávce nad potokem :-)

      0 0
      • ufoncz  

        To uz je dyl, ne? Mel jsem na tom na podzim strach, kdyz to bylo jen mokry.

        0 0
        • LM  

          Nevím. Už jsem tam za mokra a sněhu párkrát jel, trochu to klouzalo ale nic co by se nedalo ustát. Dneska jsem čekal to samý a najednou jsem seděl ve sněhu :-)

          0 0
    • Hammond  

      Včera na pohodičku se jelo.

      0 0
      • Motyll  

        Jelo.

        0 0
        • pepek  

          Ale hov*o. Sníh napadaný na ledu klouzal, nic tam nemáte projetý, všude těžká dřina. Akorát asfalt v udolí jel pěkně, ale ani ze Žlebu nahoru to nešlo. Nakonec jsem jel kolem zámku nahoru a pak po s i l n i c i ! nazpátek :-(

          0 0
          • Motyll  

            Není to zadarmo, ale pokud máš hroty, dá se. Viz Strava. Pravda, že včera více mrzlo. Dneska se to motá kolem nuly.

            0 0
            • pepek  

              Co máš furt s tou stravou? Já ještě nemám hlad a guláš s kapustou mám v ledničce.

              0 0
              • mastihuba  

                sem dneska byl na mohyle. sucho jaro pohodička, akorát si udělat žízeň před obědem. :-)

                0 0
                • pepek  

                  Jaký důvod můžeš mít jet na mohylu podruhý za celý život? I jednou je až moc.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Tohle já nepochopím, hodinu se navlíkat a svlíkat kvůli půlhodině, vše zaprasený :)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      A podobně ve všední dny, vstávání, 3 hod. zabitý dojížděním, + 8,5 hod. prac. doba, z toho prac. výkon tak asi 2 hod., (což by nebyl problém home office), nějak moc zas přemýšlím.

                      0 0
                  • mastihuba  

                    tak na severu sem byl 1000× už mě to nebaví.

                    0 0
              • Motyll  

                Nejel’s Lámanku dolů? Jel jsem odpoledne, začalo to přimrzat a celkem se dalo.

                0 0
                • pepek  

                  Jestli je Lámanka ta modrá do údolí, tak tam to bylo nejhorší: větrem zarovnaný sníh jen volně ležel na hrbatým ledu, který nepředvídatelně měnil směr jízdy.

                  0 0
                  • Motyll  

                    Jj, to je ona. Já tam teda přijel přes pole a dole uhnul doleva.

                    Sjezdy teď mám pomalejší než výjezdy.

                    0 0
                  • babicak  

                    Ale hovnajz. Nebylo to tak hrozné, bez hrebů pouze 2 lehké pády. Další viz Strava

                    0 0
                    • pepek  
                      1. Jezdils jinde. Tam moc ledu není, byl jsem tam v pátek. A já nechci ani lehké pády
                      2. Děkuji, už jsem jedl.
                      0 0
                      • babicak  

                        V pátek, to chápu. Já jsem byl v práci a i kdybych nebyl, tak bych tam nejel ☺️

                        0 0
                    • Jaroslávek  

                      Dušane, Dušane, nedáš si pokoj a nedáš.-)

                      0 0
                      • pepek  

                        To je ta Strava, to pak totiž ten záznam musíš udělat, prostě musíš. To už je taková lehčí forma exhibicionismu.

                        0 0
          • Smazaný účet  

            Tohle bylo v pátek na cestě kolem Kuřimské hory. Pod sněhem byl všude led. Šlo jet jen vedle cesty v listí, jinak sklo.

            0 0
    • Smazaný účet  

      Nastavení kufrů pro OCD postižené je boj :) Nějak se to zhoršuje :/

      0 0
      • Smazaný účet  

        Nic si z toho nedělej. Zatím diagnózu nemám a tohle mi taky vždycky pokazí prvotní radost z nákupu nových treter. Posledně se mi povedlo po oměřování z druhých treter a nastavování jak by to mělo být a co mi sedí na jiných, že jsem prohodil levou a pravou a měl to otočený přesně naopak (patama ven). Po zaklapnutí jsem si říkal, co mám s kolenem. :-)

        0 0
      • RomanH  

        Kup si Time. Vozim je cca od roku 2000 a tyto problemy neznam. Zase uz ale mam tu dobu ty pedaly treti a kufry (skoro v cene M520) kupuju kazdy treti rok. Holt neco za neco.

        0 0
        • JSt  

          time jsem jednou zkusil. kufry zvladly s bidou rok. druhe kufry drzely trosku lip, ale nedostatecne – samotny pedal byl uz vyklechtany. exik ma spotrebu nekolik pedalu rocne. praskaji mu pruziny. mozna v roce dva tisice to delaly poctiveji. ;-)

          0 0
          • RomanH  

            A presto je taky vozi, prave ze strachu o kolena. Nutno dodat, ze vsechny, ktere mu praskly, vozil na festce a pak je prendal – jestli to tam dostava vetsi cocku, nebo ma v nohach dynamit, netusim :-) Ty starsi s kulatyma dratama ale vydrzely fakt vice, a kufry jsou mekota. Vzdy, kdyz se chystam pro nove, si rikam, ze se na to vyseru (mam doma v krabici prakticky nejete M520), ale nakonec vzdy vymeknu.

            0 0
        • Smazaný účet  

          Tys mě možná nepochopil, neřešitelný problém je najít tu správnou polohu a docílit toho, aby na obou to bylo na tisícinu stejně :)

          0 0
      • JSt  

        to je nejake obecnejsi oecd?

        0 0
    • Smazaný účet  

      Něco už jsem dával, dnes by se hodily:

      předvoj

      bus

      vzpomínka

      0 0
    • mastihuba  

      kvalitní nadílka :-)

      0 0
      • Polka  

        Kalamita pyco :-D V sobotu jsem zas videl nakyho kokota jak to na te trosce snehu mezi Jirikovicema a Ponetkama napalil v zatacce doprotivky do stromu :-) D1 byla uplne cajk zavcas prosolena, chvalim cestare…dneska to budou mit asi o neco horsi diky tem kolonam.

        0 0
        • mastihuba  

          no lidi sou pice… včera borec u spadlejch sranku vypadal že tu oktavku veme do zubu a vobejde to přes koleje. malem se vod auta sebral a sel ten vlak vyhlížet nekam k holubicim :-)

          0 0
        • obda  

          Šaliny jezdí na čas :)

          0 0
        • JSt  

          von to tam mozna nakouril, pac zrovna nervozne kilem skocil skudku jedouci styrma petkama, pak sikovne vyuzil okamziku volne silnice a vsadil tam relycko dverama napred. skudka zdarne dojela do cile. ;-)

          0 0
          • Polka  

            Chapu na co narazis, ale tu rychlost je potreba prizpusobovat samozrejme dle situace a podminek, ty to zas jen zbytecne hrotis. Jinak tam se kilem jet neda ani na suchu, byl tam sam s odtahovakem a celne motorem do stromu, svestka nebo co to tam rostlo chudak pokosena :-)

            0 0
            • JSt  

              si myslim, ze vetsina nehod se nestane proto, ze by bourajici auto ridil nesikovny ridic, ale proto, ze si mysli, ze je lepsim ridicem nez ve skutecnosti je. ti, co se na snehu jen pomalicku souraji, akorat stoji nohama na zemi. ;-)

              0 0
              • Polka  

                Jezis tak amen! To nema smysl…jo, vsichni se budem sourat pres republiku 40kmh a bude to ok, vsichni urcite moc hepy :-)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Největší smysl mají ucpané brněnské výpadovky, kdy v každé plechovce trůní jeden člověk, do hokny dojedou o hodiny později, stejně nic neudělají, protože diskutují celý den o sněhu :)

                  0 0
                  • Jaroslávek  

                    Dnes jsem na tom jak ty v době největší slávy :-(

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Prosím upřesniť…

                      0 0
                      • Jaroslávek  

                        Deprése z počasí.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          To je na delší debatu, u mě to spíš bude prokletí rodu někde z fotrovy (severní) strany.

                          0 0
                        • Karaya  

                          Dneska dobrý, ale měl jsem vzít radši běžky. Z okna to nevypadalo, že je toho až tak tolik. Dobrý trénink síly a stability :-)

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Zuby pozohýbané, ramínko vytuněné šroubkem? :)

                            0 0
                            • Karaya  

                              Kdepak, já to mám v originálním stavu a funguje to. Ani cvakání se nekoná.

                              Ale zajímavý je ten FL tmel. Zdá se, že mu ten sníh trochu pomohl ven. To je poprvé, co něco takové vidím.

                              0 0
                              • mastihuba  

                                to je jak víno. chladem se oddělí bilkoviny od cistyho vina :-)

                                0 0
                              • Smazaný účet  

                                Ač se považuji za velkého experimentátora, do gum by mě nikdy nenapadlo lít nic jinýho, jak obyč. NT.

                                0 0
                          • Polka  

                            Chudák oranžáda :-) Nějaká ženská to tam prý na běhnách projela až kilák před Ochoz.

                            0 0
                          • pepek  

                            Existuje k té fotce i záznam ze Stravy?

                            0 0
                            • Karaya  

                              Ja, natürlich.

                              0 0
                              • pepek  

                                Huustý!

                                0 0
                                • Polka  

                                  Časem se zlomíš, když do toho šel i Dušan :-) Kam se na to hrabe nějakej batůžek.

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Zkusil jsem si to 2× nainstalovat a hned to zase dal pryc. Zlate mapy.cz, byt je samo kazda aplikace urcena k necemu jinemu.

                                    0 0
                                    • babicak  

                                      Sice nechápu Polkovu poznámku :-), ale jak říkáš, každá aplikace je určena něčemu jinému. A dá se používat i Locus Map a další. Mapy.cz je podle mého nejlepší aplikace na rekognoskaci a plánování cest mimo silnice.

                                      0 0
                                      • Motyll  

                                        Já používám v neznámem terénu cykloserver.cz v kombinaci s Oregonem na řidítkách.

                                        0 0
                                        • pepek  

                                          Ten je dobrý, jenom tam chybí tak třetina cest, pěšinek a kozích stezek. A ty, co tam jsou, jsou zmatečně zakreslený, je to nepřehledný a nejde to ani pořádně zumovat, aby na tom člověk něco viděl.

                                          0 0
                                          • Motyll  

                                            Pokud si někde úplně mimo, tak aspoň víš, že po zakreslené cestě projedeš a jaká ca je.

                                            MapyCZ toho mají více, ale leckdy zakreslená cesta není jetelná (moji optikou).

                                            Používám jen k plánování doma u PC, pak export do Garmina. Operativně se jde rozhodnout i v terénu, TOPO mapy jsou celkem OK včetně každé pěšinky.

                                            0 0
                                      • ufoncz  

                                        Mapy.cz je podle mého nejlepší aplikace na rekognoskaci a plánování cest mimo silnice.

                                        Plně nesouhlasím. V tomto je zrovna Strava Route Builder s nainstalovaným doplňkem strava-map-switcher nesrovnatelně lepší. Něco jinýho je někam dojet bez plánování a tam objevovat tak nějak nahodile a jen se občas mrknout, kde to tak asi hruba su (na to to není).

                                        0 0
                                        • pepek  

                                          A co tak pozoruhodnýho ten Strava Route Builder+strava-map-switcher dělá?

                                          0 0
                                          • JSt  

                                            vytvari trasy a prepina mezi mapama zatimco u toho ji. ;-)

                                            0 0
                                          • ufoncz  

                                            A proc to nezkusis (ciste ten planovac)?

                                            • prepinani mapovych podkladu behem planovani
                                            • automat umi i neviditelny cesticky plus plna kontrola nad manualem (lze kombinovat, prepinat v prubehu planovani)
                                            • global heatmap
                                            0 0
                                            • babicak  

                                              Toto všechno to umí v Androidu?

                                              0 0
                                              • ufoncz  

                                                Ne, to se bavíme o naplánování předem z pohodlí počítače. Jak jsem naznačil, na kompulzivní objevování až někde v terénu to není.

                                                0 0
                                                • Excel  

                                                  Kompulzivni? Ufoncz, nejste vy ten amerikansky spion?

                                                  0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    :-)

                                                    0 0
                                                  • Macik  

                                                    Americkánský nee, spíš marťanský. Soudím i podle toho, co je schopnej na kole vyjet. :)

                                                    0 0
                                                  • ufoncz  

                                                    Vyjezd na zriceninu apod jsem nebyl ja, ale muj bracha. Ja vyjedu celkem prd. Z diskuteru tady nejvic dava Karos.

                                                    Kompulzivni popudi, ale rekognoskace si nikdo nevsimne. To je absurdni ;).

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    rekognoskace, rektifikace – zcela běžná slova (pro ty, co byli na vojně)

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    …reakce, represe ;)

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    rektál :)

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    Otevřu dveře, rekognoskuju terén, odrazím se a hópnu. Toto je např.legendární.

                                                    0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Taky podle toho někdy plánuju, ale je potřeba taky říct B, že i když přes doplněk vidíš lepší mapovej podklad, tak to stejně plánuje podle podkladů Stravy a ty kolikrát vůbec některý cesty neznají, takže je vidíš, ale stejně Tě to táhne jinudy. A jen tak kliknout začátek a konec cesty po 30 km, tak to Strava vede vždycky úplně jinak než bych sám chtěl jet, takže nakonec klikám po pár km (někdy i metrech). Poslední dobou spíš stejně klikám na mapy.cz a na druhým okně jen ověřuju podle heatmapy, jestli po té cestičce občas někdo projede. Jak bylo řečeno mapy.cz kolikrát mají zakreslený i cestičky, kde prošel před 15 lety zatoulanej divočák, ale projet na kole to nejde, protože ta cesta sice je na mapě, ale je to jen houští.

                                          0 0
                                          • pepek  

                                            Aha :-) A ten zatoulanej divočák taky nevadí. Už víš, že to tam je a příště to projede traktor/kůň/mys­livec a máš hned nějaký prvosjezd. To plánování je na tom nejlepší a nejpozději po 1 – 10km plánovanou trasu stejně opustím.

                                            0 0
                                          • ufoncz  

                                            A když zacházíš do detailů s tím B, tak musíme říct i C – to, co popisuješ je jen ten režim, co se automaticky chytá cest. Tam by mě zajímalo, podle jaké mapy jede – myslím, že ani podle OSM, ani podle Googlu, ale tipuju to právě na nějakou vlastní pomocí global heatmap budovanou mapu (tu samou, jak na ní buduje a postupně zpřesňuje elevační síť). V praxi to používám takto:

                                            • mám většinou zapnutý mapy.cz a k tomu global heatmap
                                            • klikám trasu s tím automatem a jakmile to neudělá přesně to, co čekám, hned dám jednou Undo, přepnu na manuál, vyklikám problematickej úsek tak nějak nahrubo (hlavně aby odbočení sedělo) a jak se to dostane k větší cestě, přepínám zpátky na automat

                                            V podstatě jediný, co mi chybí pro opravdu rychlý plánování, je klávesová zkratka pro přepínání z automatickýho chytání se cesty na manuální klikání trasy (a zpět).

                                            No a když člověk trasu někde v neznámu doplánuje, tak mu to po chvilce najde všechny segmenty, který jsou na té trase. To je užitečný v tom, že když člověk proklikne na nějakej míň frekventovanej segment tak u těch pár jedinců v žebříčku jde vidět celá jejich jízda a můžeš se inspirovat.

                                            Netvrdím, že to výše popsané kazí to „dobrodružství v divočině“, ale je to na téma schopnosti toho plánovače.

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Není to dneska jednoduchý ten bajking, naklikat trasu, pak čumět furt do fénu, selfíčka, hádanky, segmenty, pak to nasdílet… :)

                                              0 0
                                              • ufoncz  

                                                Na druhou stranu, co v hokně, že? ;-)

                                                Části čumět do fénu a selfíčka btw vynechávám. Pokud někde v neznámu jedu podle naplánované trasy, mám to v tachecu na řídítkách.

                                                Fotit hádanky je zábava a možnost se zastavit, podívat se (třeba jinak než obvykle)… někdo se radši zastaví na pivo, což se zase nebere třeba mě.

                                                0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  To já si teda, když už jedou zahrádky, neumím bez škopku představit, stejně jako koncert bez kelímku.

                                                  0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Že jde přepínat během plánování víc režimů jsem ze své otupělosti z poslední úpravy mapy.cz ani nezkoušel. Tam přepínání během plánování jedné cesty zrušili a nějak jsem si asi uložil v hlavě, že je to takhle blbě všude. Díky za návod. Segmenty jsou mi ukradený (nerad závodím) a na dobrodružství jen tak na náhodu jezdit po cestách nemám náturu, od té doby, co jsem kolikrát končil u někoho na zahradě, na chatě, na soukr. pozemku s divokým psem a ještě divočejším majitelem, jednou i nějaká ekofarma proběhla :-) Takže od té doby radši plánuju podle mapy a mám klid. Vím, moje chyba.

                                              0 0
                                              • ufoncz  

                                                Segmenty jsem zmiňoval pro využití na naplánování trasy někde v neznámu (většinou jsou v žebříčku segmentu nahoře jízdy lidí, co to tam znají a je velká šance, že maj už vyladěnou trasu).

                                                0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  Aha, tak.

                                                  0 0
                                                • pepek  

                                                  Ale těmi segmenty si znemožníš na padesátýšestý pokus najít něco opravdu nového, co si pak můžeš po sobě pojmenovat :-)

                                                  0 0
                                                  • ufoncz  

                                                    Jo, ledaccos to pokazí.

                                                    PS: Případnej segment „sjezdík ze Starýho hradu“ může bejt Pepkův sjezdík (v den, kdys dával kvízovku, tam shodou okolností jel i brácha, takže tam třeba segment kupodivu (a naštěstí) není)

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    To ne že může být pepkův sjezd, to je Pepkův sjezd. Už asi 15 let.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    ;)

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    :-) Tak !

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    Jsem myslel, ze Pepkuv sjezd je nekde u Mohelna ;-)

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    :-) Vidíš, to mně nenapadlo.

                                                    0 0
                • JSt  

                  kdyz nekdo jede pomalu, vi proc tak jede, nenutil bych ho zrychlovat. ;-)

                  0 0
                  • Jaroslávek  

                    Asi tak.

                    0 0
                  • Polka  

                    Ano, muze tak jet treba kvuli letnim gumam, nekvalitnim zimnim gumam, nezkusenostem na snehu, mokru, ledu…pak at radeji nevyjizdi vubec.

                    0 0
                    • Motyll  

                      Pokud na to máš gule (a auto) tak předjížděj :)

                      0 0
                    • Jaroslávek  

                      Se mi zdáš „moto nekorektní“ :-)

                      0 0
                    • obda  

                      Dohnano do extremu – pokud nemam zkusenosti na snehu/ledu/mokru, tak nebude za techto podminek vyjizdet, a ty zkusenosti neziska ;) Ja vcera na Vysocine taky nevalil na sjezdovku zrovna zavratnou rychlosti, ono to rano trochu klouzalo a nebudu zjistoval hranice adheze, kdyz mam v aute nalozenou celou rodinu ;)

                      0 0
                    • RomanH  

                      Vcera par kamionu uvizlo v kopci. Konecne se jednomu podarilo rozjet, vyjeli jsme za nim tri osobaci. Ja jel jako druhy. Prvni + ja jsme si drzeli navzajem odstup, c*rak za mnou v Superbu s telefonem na uchu se mi lepil na prdel. Kdyby kamion zastavil, rozjizdeni by nebylo nic prijemneho. Pak se kopec zlomil, bylo to prudce dolu, dole ostra zatacka, on nas zacal predjizdet. Neverim tomu, ze kdyby se do protismeru hrabalo auto, ze by ten borec na tom sneho-ledu zastavil. A to jsem taky zastancem sviznejsi jizdy, ale do kopce a tam, kde vidim.

                      0 0
                      • Polka  

                        Souhlas, ale řešíš konkrétního kokota u konkrétní situace. Nikde jsem nepsal, že auta nemají mít odstup, to je samozřejmě na sněhu a ledu nutnost. Řešil jsem jen připrděnce, kteří prostě extrémně a zbytečně podhodnocují své možnosti resp. stav vozovky, ať už z jakéhokoli důvodu ;-)

                        0 0
                        • babicak  

                          Dnes ráno do práce kolona asi 10 aut, jede se tachometrových 30, dalo by se 60 až 80, ten první ale nikde neuhne, aby ho rychlejší mohli předjet…

                          0 0
                          • Polka  

                            My tomu tady u nás říkáme „motokokot“ :-D To se vztahuje i na drifťáky, tůrováky apod.

                            0 0
                        • RomanH  

                          Ja ty kokoty vcera potkal asi tri. A pac jsem u baraku z kopce na tom snehu taky musel uhybat sousedovi v protismeru (plachtili jsme v tu chvili oba), docela jsem si dokazal predstavit situaci, kdy bude muset jit na brzdy. Jinak samo souhlas, kus za Lanskrounem jsem taky predjizdel stareho pana, ktery se sotva plouzil.

                          0 0
                • Jaroslávek  

                  A kampak máš vlastně tak naspěch ?

                  0 0
                  • pepek  

                    Nemá naspěch, ale adheze se má využívat (neříkali to v autoškole?). Pomalou jízdou vznikají rizikové situace, zvyšuje se produkce CO2 a počet aut na silnici. Tady jeden dojel jen o 2,2 vteřiny později a ten rozdíl je propastný

                    0 0
                  • Polka  

                    To neni o spechu, taky musim prizpusobit rychlost dle stavu vozovky a mnozstvi snehu. Proc ale zbytecne travit cas v aute? Proc? Kua proc? At delaji povinne nejaky testy smyku na polygonu nebo neco. Ja to mam jen jako teleport z bodu A do bodu B, nic vic, nejsu Ogier :-)

                    0 0
                    • mastihuba  

                      když byl jednou rozhovor s ari vatanenem, tak ten to dělal navopak. Jezdil tak douho až se s tím autem na tu silnic konečně vešel :)

                      0 0
                    • Excel  

                      Aby to pak s tou školou nedopadlo tak ,že posranej pojede ještě posraněji páč byl ve škole smyku a neposranej tomu bude dávat vo to větší čočku, páč byl ve škole smyku ;-).

                      0 0
            • mastihuba  

              té zatáčce se říká Mazurka :-) apropo ja mam dvůr vodhazenej … dojeď na deci :-)

              0 0
              • Polka  

                Jedu, ale na bezky…vyjet stopu, bude potreba na celej tyden.

                0 0
                • mastihuba  

                  tak jeď z domu :)

                  0 0
                  • Polka  

                    Chvíli jsem o tom přemýšlel, že to šmyknu od družstva a měl jsem to tak udělat, protože nahoře to stálo za vyližprdel :-) Dole to bylo sice mokrý, ale aspoň by stopa trošku držela. A teďka ta mlha tam, to by byla romantika. Tak někdy příště.

                    0 0
                    • mastihuba  
                      • 7 to z toho bude slusna krusta nahoře to snad bude lepší. nedáme ve středu bezkohostenice? :-)
                      0 0
                      • Polka  

                        Spíš běžkovildenberg, Motýl by mohl dojet na hřebech. My nějak po polích, ale to je takový o ničem no. Jet ten krpál za cemoškou hore na Hostěnice…mno ne­vím.

                        0 0
                        • Motyll  

                          Mno to je výzva. Třeba do té doby Le Čeráci prohrnou Cyrilo-Metodějskou ať nemusím na Pozorskou po silnici.

                          0 0
                          • Polka  

                            Dneska to traktor prohrnoval na ten led od panenky po Kalečník a dolů do údolí Říčky, třeba dají i zbytek.

                            0 0
                        • mastihuba  

                          tak na Hostěnice na bezkach jedine pres mokrou pod pásem

                          0 0
                          • Paja  

                            Do Hostenic bychom se dohrabali i my z Klajdy.

                            0 0
                            • Motyll  

                              Ale co v Hostěnicích?

                              0 0
                              • Paja  

                                U Stuparku uz ta hospoda nepremava? Byli jsme tam blahe pameti, kdyz naposledy v Brne napadlo vic snehu…

                                0 0
                          • Polka  

                            To jako fakt? :-) Já bych to vlastně mohl vzít do Podolí a přes Horákovskou a Mokerskou po hřebeni do Hostěnic. Jen z té putyky tam mám obavy, zlatej Vilas.

                            0 0
                            • mastihuba  

                              to ja taky :-) nebyl sem tam dobře.....3–4? roky

                              0 0
                              • Motyll  

                                Já už najel na suchý únor, takže mi to je de fakto fuk. Ale aby tam nebyla kosa.

                                0 0
                                • obda  

                                  Taky jsem se rozhodl, že v únoru jen suchá vína ;D

                                  0 0
                                  • Motyll  

                                    Pokud budou cesty takhle, tak super krása nádhera!

                                    0 0
                                    • Polka  

                                      Nevím nevím kolik tady toho na polích do zítřka zbude.

                                      0 0
                                      • ufoncz  

                                        Kde jsem to dneska zkusil já, tak to mi to většinou pro normální horský kolo přišlo s mým skillem v podstatě nejetelný. Melatín jsem radši otočil, tam si kolo dělalo úplně co chtělo, z Bílovic na Kopaniny je to prohrnutý a posypaný štěrkem (takže tam pohoda), nahoře na Hádech je vedle běžkařské dvoustopy ještě 40cm udusaná pěšina (nic moc, ale dá se), dálnici Šumbera jsem ale nějak sklouzal jen dolů, protože je 15 cm sypkýho sněhu a pod tím něco zmrzlýho hodně klouzavýho. Jak jsem v kopci vyšlápl, tak jsem už většinou nenašlápl – aspoň, když člověk nechce ničit běžkařům stopu. Nejlepší „trail“ byl kolem Svitavy, tam je sníh přesně akorát.

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Tak je otázka, proč v tomhle „jezdit“ na kole že? ;)

                                          0 0
                                        • ufoncz  

                                          Tak ještě sněhový cyklozpradovajství doplním o Soběšickej hřeben – lesní cesta z Mokré hory vyfrézovaná, kolem Soběšic pěšiny v pohodě jetelný, do kopca od hřbitova byla snad skútrem založená běžkařská stopa, tak jsem to objel po silnici, Vojanka od Útěchova do Bílovic vyfrézovaná místy až na hlínu (na led kupodivu minimálně).

                                          0 0
                                      • Motyll  

                                        Tady mrzne celý den. Dneska to fakt stálo i za to krátký projetí.

                                        0 0
                                        • Polka  

                                          Upřesňuji mé obavy, zítra to půjde. Mrskl bych to od Bonagra na Maxlůvku, pod D1 obchvatem Tvarglu a nějak spodem pod Sivicema a Kovalkama do Šumic. Snad je tam minimum oranic. Tož tak v šest na Vilasu? Nebo počkáme s čím přijdou ostatní súdruzi?

                                          0 0
                                          • Motyll  

                                            Tohle zavání až fanatismem (viz ozim ve stopě) :D

                                            18 – 18.30 je OK. Bob má odpolední, takže dolet má OK Franta, Exík a dál je to o odvaze :D

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              To jako nejvíc nejlepší mok? Přemýšlím, esi se tam nedá z Nesvy nějak popojet s procházkou (dnes z Chrlic do Dekáče to byla romantika). Odtud na Brnisko už jezdí hezký zelený bus. Biky do těch solivarů moc nechci pouštět.

                                              0 0
                                          • Karaya  

                                            Škoda, že je to pro mě na běžkách asi už mimo dosah. To by byl solidní lesní loppet :-)

                                            0 0
                                            • Polka  

                                              Vždyť to máš daleko skoro jak já. Zhučíš přes kopec zprava do Podolí k Zukalovi a po modré na Vinohrádky a pak dál jak jsem psal já. Na tebe to ale bude asi už moc ghetto style :-) Vrchem lesem pojedu možná až zpět.

                                              0 0
                                              • Motyll  

                                                Přespíš na invalidovně a ráno s L do Makra. Jak ten vinař z Tvarožné :D

                                                0 0
                                              • Paja  

                                                V kolik chces vyjet? Ze bych se pripojil.

                                                0 0
                                              • Karaya  

                                                Asi jo. Na Klajdě je sněhu dost, na těch polích za Podolím tomu moc nevěřím…

                                                0 0
                                          • obda  

                                            Tak tohle je dost kameňačková záležitost :-/ Netuší někdo, jak to vypadá na Klajdě? Když jsme to jeli naposledy do Hostěnic, bylo sněhu víc.

                                            0 0
                                            • Polka  

                                              Tak já nic jinýho než kamenačky nejezdím, ale myslím, že to bude mimo oranici v poho ;-) Klajdu jel včera Ufon a Karoš, psali to zde.

                                              0 0
                                              • Smazaný účet  

                                                Pole za Dekáčem cca 15 cm…

                                                0 0
                                                • babicak  

                                                  Jedeš na běžkách?

                                                  0 0
                                                  • Polka  

                                                    To nastesti nevede, teda doufam. Predstav si tech neresitelnych problemu: typ a delka bezek, typ vazani, typ a delka hulek, typ bot a hlavne ta „alchymie“ s mazanim :-)

                                                    0 0
                                                  • babicak  

                                                    :-) :-)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Mazání by pro mne bylo opravdu neřešitelné.

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    supiny a jednou za cas parafin pro skluz. dneska uz pro vyletniky naseho formatu neni co resit. ;-)

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Jo, akorat dnes uz spis moher nez supiny.

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    polka by to roztrhal vo sutry nejpozdej v druhym sjezdu, pokavad by to nahodou nemel osetreny ledem z predchoziho prejezdu potoka. ;-)

                                                    pro buzeranty do strojove stopy dobry. ;-)

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Muze bejt ;) ale s vyjimkou sutru ci potoka si myslim, ze to bude i mimo stopu fungovat aspon tak jak supiny.

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    pak do toho jeste muzes posbirat klystyr z mazacich lyzi, ktere jely pred tebou. :-) ale jo, je to urcite dobre, jen to podle me neni tak blbuvzdorne do bidnych snehovych podminek jako supiny, u kterych neresis drny, koreny, kameny. ale davam tu pohled sebe, kdo na bezky jde bud kdyz v brne napadne trosku vic snehu nebo naopak kdyz je na horach snehu na normalni lyze malo. takze prakticky vyhradne ve spatnych podminkach. ;-)

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Jo, supiny jsou urcite bezudrzbovejsi.

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Asi tak. Ja uz tam ani supiny poradne nemam, sjizdim to do roviny :-)

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    včera řikal Hraďoch že měl na vysočině nejaky běžky s tim hoherem nebonanogripem či jiným udělátorem a že všem ujel vo parník :) tak to asi něco do sebe mít bude.

                                                    0 0
                                                  • Motyll  

                                                    Duchodci koupili vloni, něco to nano… Svezl jsem se. Krása a paráda – tedy proti mým. Jenže to bych musel bydlet na horách, abych to využil. Tady to člověk odrbe na prvním krtinci za dědinou.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Hoši bacha na ty nanotechnologie, to se vůbec neví, co to udělá přírodě, projde to filtrama v čističkách atd.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Vidím to na IDOS dobrodružství buď přes Úzkou nebo přes Slatinu, ale možná se mi taky nebude chtít.

                                                    0 0
                                            • Paja  

                                              Vzal jsem 30 let stary Artisky, nejakej drn me nerozhaze ;)

                                              0 0
                                              • RomanH  

                                                Drny preferuje Depka :-)

                                                0 0
                                              • obda  

                                                Ja trpim i na starejch (2006) lyzich – mj. i proto, že jsou moje jediné. Tak nějak jsme zvyklý při nedostatku sněhu nevyjíždět a při objevení prvních šutrů lyže sundat. Když jsme minule jeli Bitynu, tak jsem byl na té finální asfaltce poněkud nešťastný :(

                                                0 0
                                                • Paja  

                                                  Nejvyssi cas udelat z nich kamenacky a koupit si dalsi bezky, skluznice na tech Highlanderech stejne stoji za hovno.

                                                  0 0
                                                  • obda  

                                                    To stojí. Ale na dnešní sraz daleko :(

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    Hlavně nezapomeň referovat zítra.

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Jo. Pája je jeden z posledních, který ti na tvoji otázku: „Jaký to bylo?“, neodpoví: „Viz Strava“

                                                    Když jsem se dnes v 16.00 otočil pod Utěchovem a jel v zimě stejnou cestou dom, tak jsem si blahořečil, že jsem se té akce nakonec nezúčastnil.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Bylo to super, zcela v Romanove stylu, obzvlaste prelezani zeleznicniho naspu v klouzajicich bezkovejch botach ;)

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Roman ma na behny letos smulu – sotva vyrazi na hory, napadne mu za barakem. A kdyz se vrati, je to zase dole. Ale kurving dobrej.

                                                    0 0
                                                  • Motyll  

                                                    Ale krása!

                                                    0 0
                                            • Karaya  

                                              Klajda nahoře dobrý. Na poli kolem lomů je občas tráva, ale oproti Polkově fotce je to tam mnohem lepší. Na Šumbeře je sněhu dost a včera tam byla krásná hluboká stopa. Dneska rozdupáno, i ty sáňky tam byly, to je mor toto.

                                              0 0
                                              • Polka  

                                                Ta stopa je takhle jen na kousku a pak dál je lepší bez ozimu, každopádně na tomhle úseku to včera jelo nejlíp, asi i hrálo roli to, že jsem se blížil domů :-)

                                                0 0
                                • mastihuba  

                                  sem chtěl napsat že nevím jak se tam topí. apropo tys nikdy suchej unor nepotreboval, tak nevim co řešíš :-)

                                  0 0
    • Paja  

      Tento tyden leda na bezkach…

      0 0
    • mastihuba  

      tvl. Chánov není Jeruzalém … :-D

      0 0
    • Smazaný účet  

      Obvzláště ti, kteří to nemáte a máte zadní náhon, silnice do Nesvy není nijak udržovaná :)

      0 0
    • scoty  

      Co běžky zítra?:)

      Na kaskádě by měla být stopa, případně NM no:)

      Odjezd po12té ze Žabin.

      0 0
      • Excel  

        zřejmě lepší oddíl

        0 0
        • scoty  

          Ale tak hlavně so+ne má pršet a já mám nový boty na klasiku že…:)

          0 0
      • scoty  

        Ty mně lákaj…:)

        https://lyzovani.nmnm.cz/…ocni-upravy/

        0 0
      • Paja  

        Bezkovej survival byl dnes ;)

        0 0
        • Motyll  

          Za mě dobrý. Před běžkařema smekám!

          0 0
        • Polka  

          Já nakonec necelých 28km. Jel jsem tou variantou co zmínil Franta…a v jednom nevinném sjezdíku za Pozořicemi jsem lehl kvůli lesácké brázdě zas na to pravý už zhojený koleno, naštěstí to nebyla taková prda. Atmosféra u cemošky mi připomínala vesmírnou loď Nostromo :-) No a ta správná hluboká orba začala až za TASY :-D

          0 0
          • mastihuba  

            z jezer jsi měl jet tou pravou stranou co je mírnější. nedinej sjezd co si tam vybavuju je za zahradama hned na začátku.

            0 0
            • Polka  

              Však jsem jel od Úlehle do údolí tou pravou variantou, která je právě mírnější, ale delší viz. Strava ;-) Kolem zahrádek to bylo cajk. Tady jsem fakt jen najel blbě na kus hlíny a už jsem letěl. Rovnováhu na těch běžkách ovlivňuje každej škopek, to jsem nečekal :-)

              0 0
              • mastihuba  

                ja vim proto sem šel pěšky, když si vzpomenu co se mnou udělalo soustředění na Medlově a jeden večer v Kadově, tak ty běžky při návratu vyloženě zavazí. :)

                0 0
                • Karaya  

                  To znám, někdy povykládám. U nás to teda bylo Sněžné, společný je ten Kadov :-)

                  0 0
          • Paja  

            Ocelove mesto :)

            0 0
          • Paja  

            1:39 – v kolik jsi dorazil domu?

            0 0
          • Smazaný účet  

            Dobré to bolo, zábava totok, …

            Mám rád zelenou, 702 mi vždycky zvedne náladu.

            Velké díky Dušanovi za odvoz.

            Bude N9 dělat lepší fotky než N3? :)

            0 0
            • Jaroslávek  

              A tys výletoval sockou ?

              0 0
              • Smazaný účet  

                Přiloženými prostředky :)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  A vylezl jsem z busu na polňačku z Tvarglu do Pozořic, ale jelikož mi byla zima a nevěděl jsem, jestli to jde do Šumic mimo silnic, vlezl jsem v Pozořicích zase do busu a dal si okružně-hvězdicovou jízdu na Jezera, Kovalovice…

                  0 0
                  • JSt  

                    to je zaznam ze stravy?

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Ne, ačkoli jsem si myslel, že jsem mod. člověk, tak by mi stačil Jablotron :) Akorát teď díky novým Maršalům slouží můj telefén jako přehrávač. Ani jsem se nepídil, jestli má smysl stáhnout nějakou lepší apku jakožto přehrávač…

                      Jinak se omlouvám, mé příspěvky mohou teď být více „aktivní a zmatečné“, než se chemicky vybuzený serotonin vrátí do „normálu“.

                      0 0
        • obda  

          Skoro bych se zeptal, v jakém směru to byl survival. Napadá mne spousta variant :D

          0 0
          • mastihuba  

            takova p taková pardubická zahrádky oraniště lavice a tak podobně. pěšky jsem byl skoro stejně rychle jako oni.

            0 0
            • Paja  

              Myslim, ze pesky bys fakt nemel sanci, mozna kdybys sel po silnici (a z Tvarglu jenom proto, ze jsme prelizali ten zeleznicni nasep a prodirali se krovinama u biotopu v Kovalovicich), takze to vlastne trochu survival byl ;)

              0 0
              • Polka  

                Ale on po silnici sel :-D Konkretne 53min. a nam to z Tvarglu trvalo 1:10, ale taky jsme cuceli do map + vlecka, plotky a krovi.

                0 0
                • Paja  

                  Vsak pisu, ze jedine po silnici, kdyby sel po poli jak my, tak by to sel daleko dyl.

                  Od mostku za Tvarglem, kde jsme prelezli silnici mi to pise presne hodinu na misto, kde jsme sundavali bezky (poprve).

                  0 0
                  • JSt  

                    kdybyste vy jeli po silnici, dobrusujete ted zbytky rottefelly nekde za brezinou. ;-)

                    0 0
                  • mastihuba  

                    po té cestě mezi elektrárna jít nešlo? je to shrnuty? jestli de nejak lip prolest kolem toho biotopu netuším, na mapě vypada že se musi vobejit rybník.

                    0 0
                    • Paja  

                      To nevim, od mostku vedla podel potoka stopa, tak jsem Polku zatahl na ni.

                      U biotopu jsme to akorat netrefili na poprvy, kdybych se na kopecku podival na mapu, tak bychom to na hraz dali naprimo i bez kraku, takhle jsme se stocili malinko vic doprava.

                      0 0
                    • Polka  

                      Tama jsem chtěl napřímo jet, právě abychom nejeli po poli, ale kormidla a stopy se chopil Pája a já vlastně ani neprotestoval :-)

                      0 0
                      • Paja  

                        Jsem nevedel, ze je tam dal cesta, nebylo mi jasny, proc to chces razit prikopem podel silnice;) kdyz je tam docela slusna stopa.

                        0 0
          • Paja  

            Nic dramatickeho se nekonalo, survival jsem napsal jen proto ze to bylo natdarbuh pres pole, semtam orbu a ne skutrem vyjety stopy v Jinackach.

            0 0
    • mastihuba  

      supr když se člověk nemusí ***** 20 km po ledě k domovu. :-)

      0 0
    • mastihuba  

      takovej debilní it dotaz. když mam nainstalovany vnc pro vzdalenej pristup, tak mam IP adresu sítě a port na pristup na konkrétní počítač? když chci přidat další komp ze site, tak použiji jen jiny cislo portu? a kde ho zjistim?

      0 0
      • Excel  

        Na hajzlu.

        0 0
      • JSt  

        ne. ip adresa se vztahuje k zarizeni, nikoliv siti a port se zas vztahuje k ip adrese, nikoliv zarizeni.

        mas ip pocitace a cislo portu, na kterem vnc bezi. kdyz chces lezt na dalsi pocal, musis na nem rozjet vnc server a klientem se pripojujes na jeho jinou ip adresu nez na ten stavajici kompjutr. vnc port bude pravdepodobne pro oba pocitace stejny.

        0 0
        • Excel  

          hm…to moh klidně na ten hajzl

          0 0
        • RomanH  

          Tak

          0 0
          • Jaroslávek  

            A něco pro Dušana: https://www.novinky.cz/…o-obory.html

            0 0
            • Paja  

              To musi byt vyborna navigace ;)

              0 0
              • RomanH  

                Ono to chce pouzivat i hlavu – vcera si to chtel kamionak zkratit pres Cenkovice, zustal tam uviznutej dole v tocce. Okreska v zime v horach bez sance.

                Jeste ke kalamitnimu pondelku. Z protijedouciho kamionu mi dopadla snehova ((nastesti ne ledova) koule primo do celniho skla – prda jak svina. Kdyby prasklo, meli jsme minimalne po dovci, a platil bych si to ze sveho – kameru nepouzivam a tezko bych se tam tam otacel a honil ho. Zakon sice hovori jasne, ale zase pokud ridic nema opravneni na vyskove prace, tak na naves taky nesmi, a ramp je v CR poskrovnu.

                0 0
            • Polka  

              Už 2× jsme tama s mladým projížděli a vždycky jsem si říkal, jestli tam někdy nevjede někdo, kdo tam nemá co dělat…a hle, už je to tady :-)

              0 0
              • Paja  

                Docela by me zajimalo, co do te navigace zadal, ze ho poslala do zakazu vjezdu, asi pesaka ;)

                0 0
    • Smazaný účet  

      Sýkora má jakýsi stripterský hózny: https://www.cyklodresy.cz/…oty-637.html

      0 0
      • Smazaný účet  

        Ten popis je do sekce Pravopisné perly. :-)

        0 0
      • Paja  

        Pokud nejses zavodnik, aby sis to potreboval sundat/oblict bez vyzouvani bot, tak to asi nema zadny vyhody.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Když potřebuješ rychle zasunout :)

          Každopádně budu řešit, Force mají málo neprofuku a v rozkroku a na prdeli se rychle prošoupou.

          0 0
          • Paja  

            Ty Atexy, co ma Polka vypadaji fajne.

            0 0
            • Polka  

              Jo, jsou rozhodne lepsi jak ty stary Force, ale clovek nesmi padat do bordelu :-) Jsou nachylnejsi bo matros neni zepredu tak bytelnej…logicky, protoze je elastickejsi, lip dejcha, ale zaroven je teplejsi. Predek komplet pokrytej i boky a kycle tolik netrpi a na bedrech je taky neprofuk. V Atexu mi navíc vždy vyšly vstříc u různých reklamací, použití spešl lycry na kalhoty, přešití vložek, kalhot, úpravy na míru, zašijou prý pěkně i případný díry apod.

              0 0
      • Polka  

        Do zimy bez šlí? Se hafo zipama navíc, který se můžou ******? NEBRAT! ;-)

        „Musíte myslet prakticky, Jasánek!“

        0 0
    • Smazaný účet  

      Rebel TV teď :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.