• Paja

Navzdory vsem rebeliim nejlepsich kamaradu zakladam jediny pravy leden a preju vam at vam to slape…

• p@X  

Tady začíná něco probíhat, čemu já nerozumět.

• Motyll  

Co to je toto?! Proč je tamto vlákno bloklé?

PF 2019

Kdyby se dnes někdo chtěl přidat, sraz v 10.00 pod Babicema. Ca mezi 12–13 Holštejn, kolem 16 krb.

Možná bude i Franta :)

• les  

V deset startuju dle pravidel Le Mans, na žiletce z šumných vinic. Na oběd jsem tam.

• Paja  

Reklo se, ze vlakna se nebudou zakladat dopredu, ale az v danem mesici. Tamto zalozil pepa predcasne kvuli Maňasove podivne zalibe v zamykani vlaken a neochote prosinec zase odemknout.

• Hammond  

Jste dobří ,já už du dneska na Noční.....,ale včera jsem splnil poctivě.

• RomanH  

Chvalim, ze sis dal na to case zalezet. Toz jeste jednou vse nej, uz se tesim na Fatru a dalsi pohodove vylety :-)

• Hammond  

Přeji vše Kolařům Šťastný Nový rok a mnoho ujetých kilometrů,hlavně na pohodu.Šlapkám Zdar!"

• kankrlicek  

Mám…? :)

Myslím, že stačilo.

Pěkný nový rok přeji.

• Motyll  

Neřešte pitchowiny. Jedeme!

• Karaya  

hmm, timing perfektní, to už si žádá zaujetí pro věc! :-)

• Paja  

Nejvetsi problem byl nezapomenout na to, ale o to se nejlepsi kamaradi postarali.

• team_daddy  

Kurnik chlapi, co je na tom Kalecu tak krucialniho, ze tam miri skoro kazdej z tyhle skupiny a skoro furt? Ja to teda vetsinou nestiham dojet az tam – vyjizdim z Cernovic a mam omezenej cas, ale asi to tento rok musim napravit a nekdy tam taky dojet.

• Polka  

Toto vlákno bude určitě daleko pozitivnější než kdyby ho založil Pepek ;-)

• mastihuba  

nerikal ti motyl že mam novou knížku :-)

• pepek  

Jj, tady máš něco pozitivního

• Polka  

Děkuji! Bárta by těch km postavil určitě daleko víc.

• pepek  

Teď tvůj oblíbenec vysvětloval v TV jakési nedostatky s jízdným na dráze tak, že to tak stanovila minulá vláda. (Ale kurwa, kdo byl v minulé vládě ministrem dopravy?!) To je neuvěřitelná smůla: jednou mu napadne sníh v prosinci, podruhý zase totok. Dnes byl na dálnici na kontrole a řekl, že to ti řidiči dělají úmyslně. Asi zase nějaká kampaň účelovka.

• hony007  

Past vedle pasti.

• Karaya  

Nerozčiluj se a radši už sháněj letenku do Bulharska

• pepek  

Bojím se nečekaných přetáčivých smyků, zažil jsem jich neurékom ve Š1000 a Š 125 a vždy jsem měl málem hnědý trenky.

• RomanH  

Mne sracilo vcera veďle golf-kaskady v Jinackach ve vypujcene 206. Na horizontu jsem videl, jak z kopce auta naraz zpomalila a zacala tancovat – brnknul jsem lehce o brzdu a kurva rychle jsem z ni dal nohu pryc – sklinka jak svina.

• Polka  

Pája už jednou psal, ať s tím jdeme do hajzlu, tak nechápu proč s tím musíš neustále začínat. Mně je ten člověk uplně u prdele. Založ si na ty kecy nějaké samostatné vlákno, když tě to tak žere…a teda doufej, že ti ho admin neblokne :-)

• pepek  

OK. (Ale nejezdi teď radeji po D1 :-)

• Polka  

Tama já vůbec nejezdím, jsem přece sváteční řidič…ten který dnes nad Ochozem potkal v zatáčce jedno auto ve škarpě, pak v jedné serpentině nad Hádkem stojící dodávku, a musel jsem se plahočit za těmi připosranými nesvátečními řidiči ;-) Zřejmě omylem zapomněli přezout nebo neabsolvovali samokurz smyků a jízdy přes ručku. Troška sněhu a neřešitelný problém hoši…

• pepek  

V Obřanech borec vjel až skoro do baráku, urazil kus zdi u vrat. Nechápu, jak to dokázal, cesta byla už jen mokrá, posolená. Možná zrovna dostal SMSku.

• Polka  

No…a takhle je to s těma tvýma Norama ;-) Já je teda nesleduju už dlouho, tímto se chválím © mastihuba

• pepek  

Ale já Nory nepoužívám a ani nepropaguju.

• Polka  

No…hledat se mi to nechce, ale propagoval jsi to tady fest.

• team_daddy  

Nic proti, super objektivní porovnání nemám. Ale v práci nás sedí skupina.

Někdo kouká na počasí do Androida, někdo čumí do Applu.

Jeden mě s Norama posílá doprdele, že se přeci taky někdy spletou. Tak sedí u CHMI čučí na radar, na oblačnost, na Aladina, profláká firemních 15 minut. A nakonec mám pravdu vždycky já, protože na 15 sekund za Nory. Tož tak :-)

• Polka  

Já ti to neberu, ale četl jsi ten článek?

• team_daddy  

Necetl, slysel jsem primo cely rozhovor s timto panem. A o tom, ze technicky je ceska varianta presnejsi vim. Ale muj realny poznatek z realneho zivota je ten, ze Norum to vychazi nejcasteji.

• JSt  

nori mivaji povetsinou srazky nadhodnocene, takze podle jejich predpovedi jsem temer vzdy mile prekvapen. :-D

• Paja  

+1

• RomanH  

+1

A kdyz mi prunik CHMI + YR.No + Windguru + SHMU.sk ukaze rozumne pocasi, vyjedu s Dusanem, a zacne lejt :-)

No abych nekecal, na poslednich Pivcech a Mikulasske to neplatilo. Techa par kapicek pred spanim a lehke ozvezujici snezeni se nepocita :-)

• mastihuba  

ja dycky když se vyseru na předpovědi tak zmoknu jak kunda a když to naopak studuju, tak chcát ani nezačne. Ale to sme zase u těch zákonů :)

• scoty  

Mrkneš na radar.bouřky, pak trochu víc kolem komína u němců na Sat 24 a předpověď už si uděláš sám.. :)

• Motyll  

Tak dej ještě foto Dr. Králové z Ega ;)

• mastihuba  

seš borec, měl by ses chválit casteji :-)

• Jaroslávek  

Že jo !? Mně s tím některý vlákna totálně znechutil:-(

• okam_z_brna  

Brňáci, nemá někdo z vás doma na půjčení zadní 26" kolo? Ráfková nebo kotoučová brzda mi je jedno, ořech klasika na 9 pastorku, rychloupínák. Rád bych si ho půjčil na cca 2,5 měsíce na trenažer. Mám bohužel jen jedno a přehazovat v pátky a pondělky gumu na ergáč a klasiku se mi zrovna nějak extra nechce. Kdyby někdo měl, byl bych rád. díky

• Motyll  

Co nás (prý) čeká…

• Karaya  

Borci, poraďte nějaké kvalitní kuchyňské nože. To co máme doma už je tupé a nabrousit to nejde, nebo to neumím. Ale vesměs je to asi lisovaný plech. Vzal bych klidně něco i kvalitnějšího. Máte nějaký tip?

• Paja  

Myslim, ze aspon v jednom vlakne o nozich se tu probiraly i kuchynaky.

Zadny drahy noze doma nemame, ale ja jsem spokojene s nejdrazsi radou z ikea – predpokladam, ze kvalitu si drzi (mame je uz asi 10 let, soucasny vypadaji jinak).

Pak mam nejaky mensi loupaci/na zeleninu victorinoxe, ktery jsou taky super, takze predpokladam, ze to bude platit i pro vetsi noze. S plastovou strenkou nejsou o moc drazsi nez ty z ikea, i kdyz je pravda, ze to vypada ponekud lacine, pokud jsi ochotny investovat vic, maji i s drevenou strenkou, nicmene material cepele je stejny.

Koneckoncu v pohode je i kucharskej nuz od Pauluse z Lidlu, kterej byl „zadarmo“ :D

• mastihuba  

základ je nůž nabrousit a nekrajet s nim na talíři, na plechu nebo jiné keramice. pokud bys chtěl neco lepšího v krpoli je obchod kapesní nože. cz nebo u paje naproti hokny řeznické potřeby Kučera, tam jsem ted koupil i levnější kudlu od Mikovu, která neni uplnej plech. U toho Kučery si vybere každý kdo co potřebuje a nemusí kupovat sadu.

• RomanH  

Tady mas to vlakno, o kterem pise Paja. Jinak ja pouzivam na rozbouravani reznicky nuz Wenger od svagra z jatek (nyni Victorinox), pak nejake Tescomy vcetne zubateho noze na chleba, salamovy Solingen, a pak uplne shitove noze, ktere jsem dostal ve stojanu pred vice nez 20 lety ke svatbe (nicmene jak pise Franta, pokud je nabrousim na brusce, neni ani u nich problem).

• mastihuba  

sem kdysi u makra na parkálu koupil za 2 kila zabijačkovou sadu od solingenu a mám ji dvacet let.(pro rejpaly, asi je to fakt solingen) Kdyby to člověk nepoužíval na zabijačkách tak to nevytáhnu jak je rok dlouhej. Používám jen vykošťovák na zabíjení králíků. Teď jsem výbavu po x letech doplnil o filetovací nůž na ryby.

• VA3  

Používám tyto: https://www.knivesandtools.com/…r-knives.htm, spokojenost.Do rodiny jsem jich koupil už tři „sady“ ;-)

• JSt  

reknu ti, jaky je pro me rozdil mezi drahym a levnym nozem. noze poradne brousit neumim. takze drahy nuz radej nebrousim, abych ho svym neodbornym zasahem neznicil. u levneho mi to je u prdele, takze ve finale levny nuz mame stale perfektne ostry. :-D

• obda  

Na domácí použití bohatě stačí Victorinox – máme léta a v pohodě. Broušení taky bez problémů. K tomu mám svého Japonce :) Dle ohlasů Victorinoxu kvalitou +/- odpovídají české nože od Poka.

• RomanH  

Hod pls odkaz na toho Japoncika.

• obda  

Je to tenhle:

https://www.nuz.cz/…56-32-detail

Kupoval jsem ho v roce 2006 přímo z Japonska za lepší peníze (doprava 4 dny včetně víkendu!) , ale ten eshop už ho nevede. Měl/má výborné recenze, zvláště v poměru cena/výkon, a můžu potvrdit.

• RomanH  

Ja myslel, ze mas nejaky japonsky brousek.

• mastihuba  

tři litry za kudlu? kterýmu dítěti to pak odkážeš až tě to přežije? :)

• RomanH  

Tak svagr si udelal ke tricetinam radost a koupil si taky japonskej kuchynak. Znacku uz nevim (dal za nej taky pres 3 litry), ale svagrova vzdy, kdyz si chce rypnout, rekne, ze ho dala do mycky :-) Ale mekky rohliky kraji hezky, to musim uznat.

• Paja  

Mekky rohliky nakraji i kudla za desetinu, pokud neni tupa.

• RomanH  

Jako jo, kdyz mam hodne ostrej ten tenkej salamovej Solingen, tak taky kraji pekne, ale toto je fakt jiny. Musel bys to videt v realu a vyzkouset si to. Osobne bych si ho ale taky nekoupil, mentalne jsem na nej nedozral :-) Nemam problem s nozem za trojku, ted pokukuji po jedne lovecke dagestance dyce, ale do kuchyne mi to proste prijde zbytecne. Dalsi svagr je zase blazen do bojovych nozu, ma mimo jine treba i ofiko neprodejneho Maderice (mimo danou jednotku), a to mi sedi vice. Proste kazdej to ma postaveno jinak.

• obda  

Já za ni dal míň :)

• obda  

Tak jsem to schválně dohledával, a v roce 2006 jsem za něj dal 49.5 doláčů, tedy 1188 tehdejších kaček. Poštovné tak kolem deseti babek (EMS!) Clo a DPH nebylo :)

• Motyll  

Bobe, co ta sobota?

• les  

Zdar. Volal jsem Mazde a je to az dalsi sobotu. Tedy tento vikend NE. Prosim sirit dal ;)

• Motyll  

OK, tím pádem Mazdu uvidím až na odemykání. Jestli se to nekryje s Malorkou ;-)

• Polka  

Potkali jsme se na Račické…říkal, že až příští týden.

Edit: pozdě :-)

• doporucenikvality  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
    • mastihuba  

11,7 litru cistyho chlastu za rok, 1,5 milionu alkoholiků v ČR, jak kurva můžou toto vědět, když je na Moravě takovýho neevidovanyho chlastu a lidí, které nemají evidováno. Do toho přiznají že neví kdy se z pijana stává alkoholik??? kua tepla fronta a sněžení… :-)

• Jaroslávek  

Hele, jsem si to chtěl přečíst a ty takto.

• Hammond  

Zítra po noční du radši ke krbu pěšky z Pístovic........

• Motyll  

Rozumná volba

• Hammond  

Taky si myslím.

• ufoncz  

V Rakoveckým po červený jsme ti udělali stopu, od Lámanky na Buk je to projetý traktorem, od hájenky dokonce proplužený. A silnica Račice – Bukovinka nevypadala taky jako úplně blbá volba. Pěkně ujetý a mírně posypaný, neklouže to, drží to, jede to, žádná sůl.

• LM  

Dneska zatím nejlepší poježdění za letošní zimu. Hlína krásně zmrzlá, tak akorát sněhu (na kolo) a mírné sněžení parádně dokreslilo zimní atmosféru :-)

ps: na Kuleho trailu je teď kousek vedenej jinak, v nové části přibyl menší dvoják a dropík. Dvě zatáčky od konce je taky novej skok/drop.

• Excel  

Co si založit solo hádací brněnský thread, kucí.

• Motyll  

Tak je to přesně mezi. Ani brusle ani kolo ;)

• RomanH  

U nas to vypada uplne stejne

• p@X  

Východňári přece jezdí furt, vždycky machrujete s hřebama…

• Excel  

Tady to z okna vypadá v pohodě, jedu to prubnout.

• Excel  

Pokud se dnes vyhlo frekventovanejm stezkám, tak to bylo v pohode. Lesni cyklostezky a sterkovky jsou o pres hubu (kolem Ríšovky obvzlášť ). Vyklučili cestu od Eliota k Žebálu, je to tam dost rozmrdaný, dnes to přimrzlý šlo, ale jak obměkne tak to nepude.

• p@X  

Chybí mi souřadnice padených stromů a fotka s kouskem cestičky, jakožto zapeklitá hádanka…

• Excel  

Az neco integrujou do kontaktni cocky ovladane stazenim ritniho otvoru, tak se mozna dockas. ;-)

• team_daddy  

Klajdovka je zmrzla na kokot

• Paja  

Tohle je v pohode, ne?

• team_daddy  

Nejsem zadnej vykonnej jezdec, ale prumerka 11km/h na spojnici Klajda – Ochoz. Jako slusne zaledovany.

• Paja  

Chapu, ze se to bori, ale to na fotkach moc neklouze (prispevky vyse jsou o tom, jestli to jde bez hrebu nebo ne).

• team_daddy  

Hlavni stezka Klaj-Ochoz celkem klouze, ale hubu sem nehodil. Stezticky kolem (jako ty na fotkach) klouzou mene.

• String  

Někde šlo i bez hřebů. Nejhorší byly úseky, kde šly předtím nějaký davy lidí a ty udusaly sníh, ten polorozmrzl a zase zmrzl. Paradoxně nejhorší na skoro 40 km bylo vyjet kolem koní na Panskou líchu, ještě začátek modré po louce Ochoz – Mariánské, tam to bylo na brusle, ty mostky taky chtěly trochu odvahy, ale V.Barzo naštěstí celkem držely i bez hřebů. Ještě mě párkrát překvapila slušná vánice jak na horách.

• pepek  

Proto je lepší vyjet někam do „pustiny“. Není to tam rozšlapaný, pouze stopy od myslivců, traktorů a offroadů. Sníh už dnes byl sice přemrzlý, ale furt lepší, jak se drncat po těch rozšlapaných profláklých cestách. Dokonce jsem potkal i jednoho bikera na pluskách.

• Karaya  

Za mě žlutá z Kalečníku do Hostěnic byla dneska top. Jinde byl spíš sníh a ten neklouže. A na běžky to bohužel není. Je toho málo a ledový.

• mastihuba  

duchodci vopatrne ted sem v sivicich sbiral dva kostelniky co sebou mrdli do brejku

je to zradny

• Motyll  

Už se těším, jak se zítra projedu po nové D1.

https://www.novinky.cz/…lku-40266930

• RomanH  

Ve ctvrtek radeji zvolim starou dobrou zeleznici. Na zpatecni ceste si dam dve tri susenky a osolim Mejdny.

• Motyll  

Přehodil jsem to na pátek a dneska dám přednost kolu nebo běžkám. Sype se slušně.

• mastihuba  

dneska je to vyzva :-)

• RomanH  

Jak to mohou delat ne Finsku, Svedsku, Rakousku… Tady centak dva a je to neresitelny problem :-)

Nerikam ledovka, tam nenadelas nic. Ale u snehu mi prijde, ze by bylo lepsi, kdyby se nesolilo, jen to prohrabli a posypali sterkem. Lidi by mozna zacali jezdit adekvatne pocasi.

• Paja  

Na severu se nesoli, vzhledem k teplotam to ostatne ani nema smysl a co rikala znama co tam bydli, ani s prohrabovanim to neprehaneji, musis mit auto, ktery trocha snehu nezastavi.

Problem dnesni uspechane doby je, ze spousta lidi ma pocit, ze diky technice by se melo autama dat jezdit furt stejne rychle bez ohledu na pocasi.

• Excel  

Maj víc sněhu tak budou mít víc zkušeností. Zajímavý, že co jsem loni při sněhu viděl ve škarpě (možná náhoda) tak to byly čtyřkolky.

• JSt  

u tech stvorkolek je dobry, ze se zahrabou pozdeji, ale brzdi a sedi uplne stejne jako obycejny auto. a vono na to v te euforii ze 4×4 ridici kolikrat uplne zapomenou. v zime koncila ve skarpe zasadne akorat sluzebni ravka, pac v ni ridicovi zvyklymu jen na predni nahon hned narostla ramena, aby mu v zapeti spadl hrebinek. ;-)

• String  

+1

• scoty  

Jenže to by na tom zas nikdo nevydělal…

• RomanH  

jj. Rano jsem vstal 4:50, mrknul na radar, sel jsem dat psovi par kolecek tlacenky, vzbudil Katku, a za vcasu jsme sedli do auta a jeli do prace. Zde jsem se ze zajimavosti mrknul na Waze a uz to vsude stalo :-)

Chytli jsme relativne malej provoz, ale cestou byly videt dva extremy. Nekdo se plouzi do kopce 20–30 a i kdyz mas velkej rozestup, po chvili ho dojedes a modlis se, aby jsi to za nim na ten kopec takto vyjel. Ten druhej extrem zase jezdi jako za sucha – jedno auto me predjizdelo odhadem tak 120, dalsi se ritil jednosmerkou tak, ze jsem mel co delat, abych dobrzdil na prednost zprava (jasne, to by slo za mnou, ale prekvapilo me to, je tam na Rebu rozhled – za postou na Mendlaku).

• mastihuba  

nj. když von si každej myslí že právě on jede adekvátně počasí a že je nadprůměrnej řidič :) nejsem jinej :)

• RomanH  

A tak vetsina jede / jela slusne, uz jsme si stacili zvyknout na to, ze je zima :-)

• mastihuba  

sem jel do práce okolo 5:20 a vesměs cajk, ale to ještě tolik nesypalo a byla prázdná silnic, jsem zvědavej jak to bude vypadat v poledne až pojedu dom. :) v tomhle by se dal vyzkoušet fatbike :)

• les  

Odpoledne má chcat. Tento týden dle předpovědi nejlíp asi vypadá čt.

• p@X  

Pluska py*o! Kola za desítku, kazeta (dorovnej si zuby sám) za 3600,–, kotouče… gumy, ventilky, páska, mlíko :) Za to máš opravdu v létě na bazaru krásnýho fata…

• mastihuba  

nebo se na ty dva dny v roce stavit v No.1 a pujčit si to. :) doma bych nechtěl ani fata, ani +ka

• RomanH  

Prvne jsem si rikal, ze bydlet nekde na horach, kde je fakt dlouho snih, koupil bych si levnyho fata. Ale pak jsem si hned uvedomil, jaka by to byla blbost – rocni permica na vlek, bezky, sneznice, skialpy…Proc si nedoprat zmenu.

• mastihuba  

ja teď přes vanoce coural pěšky a vubec to neni špatný :)

• JSt  

ten fat ma smysl jen do pujcovny, kdyz si to chce nekdo vyzkouset. obycejny mtb se s lyzama, co se mnozstvi snehu tyce do jiste miry prekryvaji. nestane se ti, ze bys nemohl vyrazit bud na kole nebo na lyzich. ;-)

• RomanH  

jj

• p@X  

Jestli jsou naplánovaný zas nějaký puťáky, stál by za úvahu spíš nějaký Brompton. Trekovky, co jsem si pořídil do sraček asi napopátý, nějak nejsem schopen pořádně otestovat, jelikož jsem furt na hromádce.

• Excel  

Dnes jak stvořený na blbnutí se singlem.

• String  

To říkám pořád, že je kolo po kosmonautice nejdražší koníček. Hlavně když se člověk nechá unést marketingovými odděleními, že ty nový díly jsou lepší než stávající, a že to bez nich nejde. :-)

• Jaroslávek  

Dnes je út, mluvil jsi o st.

• Motyll  

Neboj, dneska vytáhnu mladýho a zítra sebe :)

• Motyll  

Ovšem jestli Polka do zítřka sroste, budu mít konečnou jinde než u krbu… :) Za to by tam pak mohl Franta i pěšky.

• Paja  

Co mu je?

• mastihuba  

ma bebinko na koleni z polární expedice :-) teda jestli nema neco dalšího :-)

• mastihuba  

kdysi se říkalo že co je pod 5 štychu to se nepočítá. :-)

• Paja  

To je z kola nebo bezek?

• Motyll  

Ty si práskač!

• mastihuba  

ja sem jen solidární k tem co nechtějí mít stravu :-)

• les  

Děkuji.

• Paja  

Tam uz se taky lepi fotky?

• Motyll  

Bereš všechny stopaře když jedeš autem?

• mastihuba  

ty máš evidentně strach, ale můžeš být v klidu, ty polkuv potenciál nemáš. a jeho zajimavy story jako fotka řezník, posunutej nakladak s cihlama, nebo zimni koupacka v rybniku, ja ani ty neprekoname. jedno natrzeny koleno bych bagatelizoval. 

• Motyll  

Nebojím :-)

Potenciál mám s bídou poloviční, viz Strava a ujeté km. ;-)

Jinak nahoře krásně sype, je lehce pod nulou. Chystá se někdo ke krbu?

• mastihuba  

přemejšlím kudy, jestli prorazit račickou nebo to přes Račice objet dokola.

• Polka  

Tam není co prorážet, vyjetý stopy od aut, uprostřed místy běžkařská. Jakoby těm lesákům někdo řekl, ať to neshrabujou, letos to zatím neplužili myslím, tak snad to vydrží.

• les  

Dobré podmínky, jak na kolo, tak na běhny. Na hřebenech je dokonce místy „prašan“ :) Na koleje Pozorsko-Račické magistrály hroty netřeba, to samý modrá (Luxusní koleje od lesáků). Já jsem si v tom šné včera klusnul půlku, tož su zvědavé, co na to vanylky. Ale zatím dobrý :) Franta opět nezklamal :)

• Polka  

Napište taky něco o sobě pane mluvčí…jezevec, jelen, srnka, vybavuju si ten silniční lišej na ksichtu na Sokecu ;-)

• mastihuba  

když, tak muflon, po týdnu nebylo nic poznat :) apropo moje válení není zdaleka tak vtipný jako tvoje :)

• JSt  

z tohoto bych mel strach s tema obdirovyma bekkantry lyzama. estliva se tohle polkovi povedlo s normalnima lyzama, klobouk dolu. :-)

• Jaroslávek  

To je ale škaredá noha.

• RomanH  

Jak rekli, tak udelali. Kua, ze nemuze byt takto pohadkove i u nas – nadmorska vyska je stejna.

P.S. Jalapenosky plnene syrem dosly kousek za Prahou.

• RomanH  

Letos sice nejsou v planu, ale…

• p@X  

40+

• RomanH  

:-)

• les  

:D

• p@X  

Zapper používají páteční kamarádi a jsou prý zdraví jako řípy :)

• p@X  

Lidi se daj jednoduše zmanipulovat, jak já měl zkažený jednou celý léto, protože kdykoliv jsem mrkl na oblohu, viděl jsem chemtrails.

• babicak  

Já bych to tak nepaušalizoval, 55+ max. Alavis a večer nějaký ten škopek. A Viagra? To neznám a doufám, že ani potřebovat nebudu.

• pepek  

škopek prý taky ne

• babicak  

Škopek neni alkohol. A kolik Startek bez filtru jsme se nakouřili a furt jsme tu. Rád Tě tu vidím a přeji happy new Year a hlavně zdraví

• pepek  

Tobě taky a tvým kolenům bych přál 3×10. A aby i Jaroslav byl v obraze, tak Laia Sanzová, moje favoritka, jede opět lépe (19), jak všichni naši chlapi. Svitko:11

• Jaroslávek  

Já tě teda nevidím, ale aspoň, že občas napíšeš, též přeji zdraví Tobě a Tvé celé velké rodině :-)

• Polka  

Psovi hlavně! ;-)

• Motyll  

Hlavně ať stavíte rychleji než vloni :)

• Jaroslávek  

A vy nepůjčujte, těch borců co chodí s 10 exekucemi už mám až po krk :-(

• Excel  

Motýl už dávno nepoščává.

• babicak  

Jsi lepší. Já mám s osmi.

• mastihuba  

musíte těm sulinum víc platit :-)

• babicak  

Bohužel výše pobíraných peněz na to nemá vliv.

• pepek  

Svitko už: 8.

Laia už: 15.

• p@X  

Tys to nepřál modelákovi s žebřiňákem s veteránskou budkou zaniklé značky :)

• pepek  

Nene, ten mladý je mi právě sympatický. Škoda, že to tak dopadlo, mohli být na bedně. (on myslím ani neřídil, když to nabořili) To spíš tebe museli nasírat, když byli lepší, jak ta superüberkvazi­tatra .

• p@X  

Mně se právě taky začíná nějak víc líbit ta LIAZka (jak má spodek budky nad kolama seřízlou do roviny: https://www.youtube.com/watch?…

Buggyry s DAF budkou už krom šmajdavých kol moc T neevokují.

• pepek  

Ten seřízlý předek budky právě zničil tatře kdysi export do ruska.(T815) Oddělený čumák ála T148 byl lepší, protože při opravě v mrazu si řidič mohl topit v kabině a chodit se tam ohřát. (Info přímo z Tatry.)

• Polka  

Ten má náhodou nejhezčí kamion s pořádnou boudou jak má být. Jednou jsem ho viděl naživo v Sosnové. Kde jsou časy Dafu a Perlini.

• Motyll  

Co čtu v tisku, tak s deseti už se snad ani nevyplatí chodit do hokny.

Ale máme tu na dědině takového experta, který jich má ku dvaceti. A každou chvíli nové (ojeté) BMW. (Dušane, bez souvislosti.) Je na něj x trestních oznámení a borec v klidu. Hlava nebere…

• Twitko  

p@X … hele ja vim, ze se tohle (asi) az tak uplne nehodi .. nezname se a tudiz nejsem nijak „povolan“ k podobnym vtipkum/prispevkum (takze pokud jsem prave slapl vedle, pak uprimne sorry) …

ale dneska jsem narazil na netu na tricko, kdy se mi okamzite, a nevim proc (uprimne … asi teda vim) vybavil Tvuj nick … tak nic ve zlym :-) Pokud by sis ho snad i koupil, pak ti na nej hrde prispeju castkou v cene 5 .. ok 6 piv (bezna cena piva = dejme tomu ala Smelcovna nebo tak) :-)

https://the-philosophers-shirt.com/…crisis-shirt?…

TW

• p@X  

Jsem dojat, neznámý člověk mi chce zadotovat triko :)

• Twitko  

pouze castecne … pouze castecne … :-)

• Excel  

Tos blbě pochopil, to ti poslal, jestli bys mu to nenadresoval, ale z očí tý lebky musí dštít plameny a hlava taky v jednom ohňu, něco jako Ghostrider…jestli by to šlo.

• Excel  

To chcu, kde to maj?

• p@X  

Na tomhle buzerantským fóru já nebudu:

strašný

Vepřena

pig princess

tyhle typy to maj dole jak kdyz to fiknes flexou nebo zebrinakem rozjedes kravinec

• p@X  

Jen tak, aby řeč nestála, jaký rukavky 0 – 10°C? Mám rozpadající se NW/kůže a je to „nasákavá houba“…

• Paja  

Na tenhle rozsah mam rukavice dvoje.

Do cca + 5 pouzivam Siberiany od Craftu, nad do cca 10 nejaky tenky neprofuky z Tchiba ;)

• p@X  

To zas bude těžký se mnou. No zkoušel jsem Siberian 2.0, matroš asi gut, ale blbě se mi leze i do XL a už L má na mě dlouhý palec, to by mě sralo při řazení, přezku na sucháč považuju za zbytečnost…

Líbí se mi S, ale asi nebudou do 0°C, zpravidla, co se mi líbí stojí za h…

• Polka  

Jsem to sem napřed nechtěl dávat, bo to bude asi házení perel sviním… já teď vozím do 0–10 tyhle kipsta. Za pár korun a jsou super.

• p@X  

Nepromoknou?

• les  

:-DDD

• JSt  

resit nepromokavost na kole imho nema smysl. co nepromokne, nedycha a membrana muze v jednu chvili fungovat jen jednim smerem. navic, kdyz prsi je nad nulou, tzn. teplo. ;-)

• p@X  

Takže je to jasný: https://www.vojenskyprodej.cz/…sky-original

• p@X  

Co s pláštěnkou? Pitchovina? https://www.rogelli.cz/…ess-cerne-2/

• Polka  

Veliká, kór za dvanáctset.

• p@X  

Já si naivně představoval, že šprcka třeba zvětšuje teplotní rozsah :)

• RomanH  

Jako ze se pod ni drive zaparis ? :-) To by muselo byt podstatne vice zaizolovane, aby to zafungovalo.

• p@X  

No nefunguje to, pláštěnka teplo nepřidá, vnitřní rukavky jsou tenoučké, manžeta je malá a těsná :/

• Polka  

Nechtěl jsi to náhodou do teplot nad nulou? Dneska přece mrzne.

• p@X  

Ale jo, potom je však ta druhá vrstva zbytečná. Navíc i u tenčích jsem zvyklý mít delší manžetu přes bundu.

• Polka  

To má být ale jen ta pláštěnka do deště jak jsi chtěl a ne zateplení ne?

• RomanH  

Tak ta druha je jen neprodysna plastenka, ne ? Proste na jarni cykloturistiku (byt mi to teda prijde stejne jako blbost – voda se tam dostane, to uz by byly lepsi pracovni).

• p@X  

Buď:

• vrátím
                                    • vyměním, ale maj jen drahý
                                    • roztřihnu, bych tam neměl vřed
                                    • vytřu si s nima a půjdu do Canisu
                                    • RomanH  

V tech mych starych SWIX mam odzkouseno cca 4 hodiny v –15 na silnici, ale kosa uz byla taky – musel jsem ve Vlkove zastavit na zastavce a chvili se zahrivat (stejne tak i nohy). Vrsek maji z Windstopperu. Ted ty jejich nove jsou z jinych matrosu, tezko soudit, ale sel bych do nich zase.

• LM  

Tímhle dosáhneš stejného efektu výrazně levněji :-)

• Polka  

Co totok?

• Polka  

Ve všech rukavicích mám zpocený ruce, takže nevím jestli jsou jen propocený nebo už promoklý ;-) Včera i dnes lehce pršelo, ale z rukavic jsem teda nic nevyždímal. Teplý jsou tak akorát, lehoučký a dobrý na cit v prstech = mačkání brzdové páky. Nepromokavé samozřejmě nejsou :-D

• Paja  

Tebou bych se pri vyberu rukavic do zimy neridil, ty mas vnitrni topeni ;)

• Paja  

Mne sedi, ale musel jsem jit az do XXL, to jejich cislovani je divny a vubec neodpovida udavanymu rozmeru v palci (obvod dlane). Ten suchac vubec nepouzivam, bez problemu je natahnu zalepeny.

• RomanH  

Od cca +3 smerem dolu triprstaky Swix, smerem nahoru do cca +8 Thinsulate z Penny, nad tech +8 letni celoprstaky.

• les  

Stejně jako roma. Drtiče mrazu-Tříprsťáky Force,Lidl,Letní celoprsty 661.

• pepek  

Ten rozsah je špatně, správně je –15 až + 5, nebo 5 – 35

• LM  

Velmi podobně jako předchozí:

• Karaya  

Nad nulou Lillsport Coach, pod nulou nějaký levný lyžařský Rausch.

• RomanH  

Od tri rano makam, a zdaleka neni hotovo :-)

• pepek  

Vedle psali, že v Brnisku není ani sníh. Není to pravda.