• Paja

Tak at vam to slape, sycaci…

• p@X  

PF21, život není jen o kole :)

• les  

Přeji vše dobré chlapci.

• Jáchym 1  

Ať se kola točí a zdraví drží,,zvlčilá pážata,,

• mastihuba  

Tak všem hlavně zdravičko.

• mastihuba  

Tak všem hlavně zdravičko.

• mastihuba  

Vstavat a cvicit :)

• andy97  

Dnes to bylo klouzavé

• Karaya  

Jsem ti chtěl napsat na Stravu, že ty kopce za humny máš teda ukrutně vysoký ;-)

• mastihuba  

Mam posrany barometricky cidlo, ale metry sou to impozantni coz? :D

• Motyll  

Odešlo mi před týdnem…

• Karaya  

No jeden by to neřekl, jaký hory tu jsou. Zítra se tam taky vypravím, máme v plánu zdolat Mount Santon, jestli to teda počasí a hora dovolí.

• mastihuba  

Dnes jen 300m :( jsem zklamanej, takhle ty odznaky delat nejdou :)

• Jaroslávek  

Jasan, nápodobně parde a díky.

• Jáchym 1  

Novoročka,pozdrav od Lva.

• hmm  

Napsali zrušeno tak jsem nejel.

• Jáchym 1  

Jsem spíš ze zvědavosti,kolik lidí se dostaví,vyrazil.

Odhadem se sešlo kolem 60ti kousků,,

Tvrdé jádro nechybělo.Dules,R­.Lábus atd.

Policajti kolem nás na svoboďáku jen bez povšimnutí projeli.

Ke Lvovi se jelo po skupinkách.Aby zbytečně neprovokovalo.

• Pescador  

Dnes to bylo super, pěkný rok 2021 všem

• les  

Ať to jezdí..

• babicak  

Polka včera první letošní stovka. Gratuluji!

• Macik  

To je ale nezmar. Klobouk dolů!

• Polka  

Fajne to bylo. A ten plech co jsem celou dobu vezl jsme lupli s Jurem na Javorech :-)

• Motyll  

Já si ju dám dneska s ženou.

• les  

Šlapací střed vyřešen?

• babicak  

Výměna ložisek a snad na chvíli pokoj.

• p@X  

Jako už bych s někým reálným poklábosil, popil (v teple), to je na palici totok, jaro v nedohlednu.

• RomanH  

Kamarad s chatou na horach ma ted cenu zlata :-)

Nas bylo pres dvacet, ctyri dny, paradni pocasi.

• Karaya  

Domobrana vás nenavštívila?

• RomanH  

Meli jsme tam sestitydenniho obranare :-)

• mastihuba  

To je mala kira?

• RomanH  

Nene, svagr ma fenu Australskeho ovcaka, nedavno mela stenata a jedno si nechali. Ja tam Kiru nebral, nekdo musi hlidat doma.

• p@X  

Jak to rozeznám od kólie?

• RomanH  

S Borderkou si to je hodne podobny. Nicmene tusim, ze zrovna tuto barvu Borderka nema (ta je jen cerno-bila, ne ?).

• babicak  

Tvar čumaku?

• p@X  

Ti strakáči jsou teď hodně vidět, i s modrýma očima nebo jedním…

• p@X  

Spíš border…

• mastihuba  

Todle je o hodne vetsi

• p@X  

Dle wiki o 2 cm…

• RomanH  

Pes urcite, fenka je taky mohutnejsi, ale o moc vyssi mi neprijde.

• hatchet  

Spis je to takový víc namakaný, až to vyroste. Rámcově je to stejný jako border.

• Jaroslávek  

Vógl nemluví ?

• p@X  

Jedno slovo, protože já pískám :)

• p@X  

Pův. quízovka pro páteční kamarády, nevíte, co je to za trubky?

• p@X  

Žlutý by měl být plyn…

• pepek  

Aha, tys nemyslel to kolo? Tak asi příprava nového satelitu?

• mastihuba  

pokud je to někde u kuřimi, tak asi viz pepino :)

• Karaya  

Jazykový koutek po ránu pobavil..

• p@X  

Ještě, že mám ty virtuální kamarády, jinak bych se nikam nepodíval :)

Knírač a fialová na Pičáku

Nejste cílovka.

Akorát, jak se tato spřátelená skupinka bikerů/youtuberů rozrůstá, začínají se někteří přes YT hádat.

• p@X  

Povidám si, až zas někdy budu chtít vyjet na Genovi, připomeňte mi, že mám Felta :)

• LM  

Na Genovi můžeš až bude zase pod nulou, jinak je to v lese spíše k nasrání :-).

• Paja  

…a zasrani ;)

• p@X  

Já tohle mám úplně jinak, nesleduji předpověď, zprávy, nevím, co je za den, ale když nastane ta správná konstelace, kdy se ráno probudím v dobrém rozpoložení (není úplněk, jede málo wifin, nikdo nešuká…:), a chci jet MTB a Gen náhodou nemá zalepený kliky blatem, zatuhlý hlávko (jako odpůrce předního blatníčku, jsem jej nakonec objednal) a je namazaný, tak velice nerad měním plány :)

• Polka  

V tom případě jsi mohl ptáka hodit bytné, zpakovat si krosnu a nějaký žrádlo a strávit půl prosince v horách. Tolik fotek a zážitků s přírodou co bys měl, čistou hlavu…

• Motyll  

…čistý BF :)

• p@X  

Hajzle :) Někdo by měl naprogramovat to blokování uživatelů jako doplněk prohlížeče…

• RomanH  

Jenze neco na tom digitalnim detoxu je. Na chate jsme ty 4 dny byli prakticky bez GSM signalu, obcas problesklo EDGE, zadna TV, pohoda, jazz.

Pak se vratis, prectes si zpravy, vsude strasi Covid, zdrazovani, a podobne. Nasrat a zit si po svem.

• Polka  

Samá pozitiva.

• p@X  

Další hajzl :) Já už vlastně ani nechci nikoho odsud vidět.

• Polka  

Jsme ti tak krásně poradili :-) Tady to s tebou myslí všichni dobře a ty takhle.

• les  

Tento způsob zimy, zdá se mi poněkud nešťastný..

• obda  

Tak jest. Nicméně když se vychytá správný den, je to alespoň na pěší výlet. Za poslední čtyří dny jsme byli s rodinou na dvou pěknejch a bez bahna, to by šlo :)

• RomanH  

Souhlas, skoro dva mesice je sedo a destivo, a kdyz to nahodou klesne pod nulu, za den dva to jde opet hore. Alespon ze pres Silvestra mrzlo a bylo slunicko.

O vikendu bych ale nekam za snehem rad vyrazil. Kolega mi posilal vikendove fotky z Krkonos (bezky), a vypadalo to pekne. Uvidime, co Jeseniky nebo Javorniky.

• Motyll  

I ty blbý šotoliny už jsou úplně na kašu.

• JSt  

uz drahno let jsem na tri krale nemel vodlyzovanych deset dnu jako letos. :-P

• Karaya  

My se taky chystáme, třeba na ten Paprsek. Akorát bych potřeboval vědět, jestli je to tam i na skate, nebo jen klasika. Nevíte někdo?

• Paja  

Na Paprsku se upravuje na oboji.

Se snehem zatim zadna slava jak ostatne skoro vsude viz. https://www.kamzasnehem.cz/…hlebske-hory

Asi je tam o neco vic nez v Orlickach, tam se trochu bezkuje na hrebeni (spis kolem Velke Destne, je tam o trosku vic nez na Peticesti nad Rickama), ale na spouste mist lezou sutry, vetsina lidi mezi svatkama chodila pesky.

• RomanH  

V sobotu jsem byla na Dolních stráních, nejdříve lanovkou z Koutů ( zpáteční lístek 350,– Kč )

Koukam, ze kluci se tech cen neboji. Jako chapu, ze jsou tedka v prdeli, ale 350 Kc za jeden vyvoz + svoz je teda narez. Osobne to vyslapu za svoje, to jim proste nedam.

• JSt  

na te lanovce je vesely, ze ona te vlastne vubec nikam nevyveze. :-D

• RomanH  

Ona Te vyhodi az na rozhledne u Tetrevi chaty, ne ? A pokud dole neni snih, nebo je nekdo linej, tak tu lanovku pouzije a dal posmatle na Dlouhe Strane a obejde nejak dokola Mravenecnik.

• JSt  

„…tu lanovku pouzije a dal posmatle na Dlouhe Strane…“ o tom prave pisu. :-)

• mastihuba  

v letě tam jezdí jakýsi přibližovadlo

• Motyll  

Jezdí jich tam hafo a vozí koloběžkáře. Super sport…

• p@X  

Když mám v prdeli hlávko, tak bych mohl zrovna Rebu RL 120mm hodit někam na repas, klasická otázka kam?

Ještě lama dotaz, jde zvýšit zdvih na 130?

2 krátký vyjížďky a už zas litry lítaj :)

To ještě nevím, jak dlouho vydrží AB oval tady v té brusné pastě.

• obda  

S tou Rebou – pokud je to ta,o myslím, tak akorát snížit na 100/110. Ale netuším, co máš za model. Repas bych si raději udělal sám ;)

• p@X  

To je tisíckrát probrané, na své vidli se to učit nebudu.

Ona totiž většina potencionálních biků má vidlu těžší, ale já mám stejně klasicky chrtí krátký krk.

• RomanH  

Tak ja se Ti na ni juknu, Rebu jsem taky jeste nerozdelaval. Ale princip je vsude stejny. Trosku na to dychnem, Svata Trojice (flexa, kladivo, autogen), a je to :-)

Ne, vazne, vypustis vzduch, odsroubujes zatky, povolis dole, odrazis nohy… K Rebe navic urcite najdes na YT mraky videii.

• p@X  

Já se znám, dívat se tady několik dní na rozdělanou vidlu a volej všude nemíním, stačí, že mám hlínu všude.

• RomanH  

Ale jo, ja Ti rozumim, ja uz taky treba loziska v nabe menit sam nebudu.

No, chce to najit v Brne osvedcenej servis. Ja si myslel, ze to bude HaPe, ale kdyz jste psali o zmene servisaka, tak nevim. Snad nic tak zasadniho, abych potreboval servis, zatim resit nebudu.

• p@X  

Půjdu se nabídnout do BB/Vels v Jinačkách, že jsem učenlivý a pracovitý :)

Zaujal mě totiž nový SUP, jakýsi chrt s velkými zdvihy…

• Motyll  

Ve Slavkově taky hledají…

• p@X  

Ale v Jinačkách bych se nenápadně mohl přesunout do Svidy…

• Polka  

Jakej SUP? Tenhle?

• obda  

Ten už je dokonce 140/130 a dlouhej jak tejden před výplatou :-O

• p@X  

Délka je „noumální“, je lehoučký, jenže dle testu je to znát na tuhosti ZS. Je to prostě vždycky něco za něco.

Akorát nevím, jestli už je to nová kolekce…

• obda  

V L je 630 mm normální? No to teda potěš, teď mám tuším 595 mm (ve své době považovano za dlouhý rám) a o moc delší bych nechtěl.

A vůbec, vybírej pořádně, za rok to od tebe koupím :)

• Karaya  

To je normální. Stejně jako byl před 20ti lety normální 130mm představec a teď 60mm.

Mimo jiné i proto teď můžeš na XC kole jezdit větší vraždy, než tehdy na DH :-)

• obda  

Jenže já si musel dát krátkej představec i na ten kratší rám :(

• LM  

Tak si dáš ještě sedlo v zámku víc dopředu a užší řidítka k tomu :-)

Nebo koupíš něco jiného s vhodnější geo.

• obda  

Žádnej rám nemá na mne sedlo dost vzadu :( Past vedle pasti :D Jo, geometrií je mi nejblíže Cube apod.

• mastihuba  

Si kup ram na kolovou :)

• obda  

Dělají i trailové verze?

• JSt  

delaji trialove verze sedla zcela proste.

• LM  

Definuj „nová kolekce“. Jedinej rozdíl mezi 2020 a 2021 v URL vidím +5 tisíc zdražení při stále stejném kole/komponentách…

• p@X  

Tak asi nemají novou kolekci.

Já stejně byl zvyklý na Lapovi nic nezamykat, tady už bych to musel stále asi řešit (locky, propedaly, …)

• mastihuba  

to je peklo totok…

• p@X  

Bez testovaček to jsou zbytečné diskuze :) Když tak řešit v mém vláknu, ať se neplevelí Brno.

• Polka  

Na mě úplně cajk, úhly taky a navíc sedlová 533.

• Paja  

Nový kompletně karbonový rám, který jsme vyvíjeli pro závodní tratě světového poháru dostal i svoji trialovou podobu :D

• p@X  

Mám na to vlákno :) To je přesný opak, co jsem si představoval, XC look s velkými zdvihy. Podvědomě hledám Lapíka v karbonu 130/120, čemuž by odpovídal asi loňský Trancík…

• babicak  

Ano, trialovou podobu rozhodně nehledáš :-)

• Excel  

Napis nejakou recenzi, treba na Laufa. Das ji do magacinu a treba z toho kapne nejaka zlatka.

• mastihuba  

po trech vyjizdkach na laufovi sem se na 3 mesice zavrel v byte a promluvil sem jen 3× denne s ptakem…

• p@X  

Z toho jsem měl blbý pocit, už když jsem ho projížděl v Práglu, ale v tomhle já jsem prostě jouda.

• pepek  

Proč jen o laufovi? Mohl by napsat celý seriál: Slepé uličky v cyklistice

• p@X  

Laufer je piovina, ale řemeň a převodovka imho na přišlápnutí v bikeparku stačí…

• Motyll  

Myslel jsem, že na slepé uličky máš copyright ty :)

• pepek  

Ne, myslel jsem ty technické uličky. A kdybys byl býval řádně hlásil ty slepé cestičky, tak jsem dnes nemusel trpět ve Studeném žlebu. Zvolil jsem ho nakonec, bo podle označení jsem myslel, že tam to bude určitě pěkně prozmrzlý. Ale on je studený asi jenom v létě :-(

• Excel  

Dnes me Dusan protah z Melatina zkratkou kolem Sobesickyho potoka. MTB orgie.

• p@X  

Ještěže mám kamarády Pišta & Baru, ti jsou na stejné úrovni :)

• obda  

Tak to bylo na jistotu :D V těchto podmínkám bych tam nejel.

• pepek  

Zvláštní forma masochismu. Uplně stačí to, co tě potká nechcaja – a ještě tomu takto chodit naproti? :-)

• Excel  

Nastesti to bylo relativne zmrzly a dal na Utechov zrovna tak. Bejt nad nulou tak jsme tam skoncili a jednou by z nas bylo uhli.

• String  

I na tom zmrzlým tankodromu to dnes v okolí Soběšic a Útěchova byla divočina.

• babicak  

Jo, a to kdybyste viděli zelenou z Ochozi na silnic 373, tam to bylo i večer rozmrzlé, a jak jsem byl celý den relativně čistý, tak tam jsem se pěkně zaprasil. A ještě cesta od odbočky na archiv do Ochozi je totálně, ale totálně rozdrbaná od koňojezdkyň, tam fakt nejezdit. Běs a hrůza.

• obda  

Na Blanskem kolem Těchova to bylo povolené jen místy odpoledne, zase na bajku by některé úseky byly napínavé – kombinace led/sníh-led pod sněhem má svoje úskalí :D Ale alespoň tam nejsou ty koně :)

• Motyll  

Stačí se zeptat :)

Obecně cesty v okolí stojí díky těžbě za houby.

• p@X  

Co říkáš na nejlepší káru na Dakaru?

https://www.youtube.com/…Dakar/videos

• pepek  

Hlavně to tady neplevelit

• p@X  

Škůdka je to pěkná, pěkně polepená, pěkný disky, škoda, že to není Rapid. Osádka býv. motorkářů na mě působí jako hulič s alkáčem :) Jízda pravidelnosti je piovina.

Z trucků se mi letos nejvíc líbí asi MA3.

Ale dostat se k nějakým delším záběrům jízdy zvenčí je téměř nemožné, i na ČT u našich, jsou to většinou jen rozhovory a POV z jejich YT kanálů…

• Karaya  

Ani já už teď Fox vidli a tlumič doma nerozdělávám. Můj osvědčený servisák je Jirka Ošťádal.

• mastihuba  

RK??? vzdyt to máš podnosem…

• Karaya  

K té změně zdvihu – jedině že by se prodával pístek pro takový zdvih – tím je to totiž u soloairu dané.

• Motyll  

Chlapci, poprosím vás. Kdo máte dítko druhý stupeň ZŠ, můžete mi poslat PRTSCRN rozvrhu?

Moc díky. Vedu polemiku s naší školou, zda 10 online hodin/týden (6. třída) je vůbec k něčemu…

• Paja  

Moje sestacka ma 14 hodin online/tyden.

• Motyll  

Díky, stačí do zprávy. Ať to tu neplevelíme…

• Paja  

Proc by to tu mel plevelit jen pepa s patrikem.

• mastihuba  

me to taky zajímá, nechci umřít hloupej :D

• RomanH  

Presne :-)

U nas dle skolniho radu pro druhy stupen minimalne 1 a maximalne 3 online hodiny denne, a Tomas (9. trida) ma opravdu k tem 15 tydne.

• chemik_mara  

Bystrc 7. třída – 21 hodin týdně. Školní řád jsem nečetl, jedou podle normálního rozvrhu, jen jsou některý předměty logicky vynechaný.

• obda  

Gyrec sekunda (tedy taky 7. třída) – 19 hodin online tento týden.

• Kubasan  

Žabiny (Babák) – Rovněž plná dotace hodin, bez výchov. Jedna hodina týdně za daný předmět bývá tzv. offline hodina, kdy odevzdávají samostatnou práci (Office 365).

• Karaya  

Psal jsem motýlovi do SZ – vedlejší škola od něho – 6. třída 20h online. Na Horníkově by se měli chytnout za nos –

10h týdně měla Vendulka v 2. třídě, když bylo zavřené všechno.

• Motyll  

Poslal jsem mail řediteli, tak uvidím, co odpoví.

Já když tohle vidím, tak se mi cuká žilka. A pak s. Plaga jim slíbí 45k/měsíc.

• Excel  

Ale tak soudruh, myslis, ze ucitel 2. stupne zakladni skoly dostane 45 mesicne?

• obda  

Někteří by si to zasloužili, někteří ani omylem :(

• gemini  

Sľapanice, 5. třída – 7 hodin, z toho tři v délce 30 minut – bohužel, jsme asi jediní ze třídy, komu to vadí:-(

• Paja  

Doporuceni MS je pry pro zakladku max. 3 hodiny online denne.

• Excel  

pro oba stupně?

• obda  

Cituji: Synchronní výuka by neměla přesáhnout tři vyučovací hodiny za sebou.

https://www.msmt.cz/file/53906_1_1/

O denním počtu hodin tam IHMO nic není. Navíc na doporučení MŠ bych se zvysoka vykašlal, škola by se hlavně měla snažit udělat výuku takovou, aby se děcka toho naučila ± tolik, co mají. IMHO je jedno, jestli sedí v lavici, nebo před kompem. A vzhledem ke kvalitě vedení MŠMT a jeho totální neschopnosti (nejen v posledním roce) je nejlepší je ignorovat, pokud nejde o porušení zákona.

BTW teď právě sedím na třídních schůzkách :D

• Karaya  

Mně se přístup naší školy taky líbí. Mají v podstatě normální rozvrh, jen bez Tv, Hv, Prč a podobných věcí, Důležité předměty zůstaly a učí se.

• Paja  

Jako, ze bys jim udelal jeste odpoledni online vyucovani? Ty nekomu vykladej, ze jses oblibeny ucitel :D

• Jaroslávek  

:-))

• obda  

Ať to čtu, jak to čtu, to odpolední vyučování tam fakt nevidím ;-)

• Paja  

Tak, ze bys jim to dal na 7, aby to stihli do obeda i s pauzou?

• RomanH  

Jasne, at muzou jit po obede sankovat a poradne se promorit :-)

U nas vcera vsechny decka z dediny litaly na jednom kopci za dedinou, stastni jak blechy. Konecne trosku napadlo, tak proc sedet za komplem.

• mastihuba  

mě přijde že su poslední kdo to neměl. Kolegové po novým roce sezvali do kanclu na kávu důchodce zakladatele a hned je jeden z těch mladejch bezpříznakovejch všechny promořil…tak jasně zatím nikdo neví je čtvrtek, bylo to v pondělí, nebo v úterý…hodinu tam na 15m2 sedí 6 lidí prndá o pičovinách a olizují mizerně umytý hrnečky…

• RomanH  

Hele, ja sam taky nevim. Tu dvoudenni horecku a zimnice a chvili bez cichu (ryma, ucpanej nos) na pocatku rijna prikladam tomu, ze jsme se v Jesenikach napili, naskakali do studeneho venkovniho bazenu, a pak jsme sli v mlze 8Km do lazni, a druhej den 20Km v humaci pres hreben.

Kazdopadne jsem pak lezel doma a nikam nechodil, stejne tak deti. Jedinej, kdo tenkrat nelehnul, byla Katka. Ale zase, kdyz je testovali v praci, primo u nich na oddeleni nebyl v tu dobu nikdo pozitivni.

Co se ma stat, to se stane, a pokud to uz mam(e) za sebou, tim lepe.

• mastihuba  

23. sem poctivě obešel sklep s jednou skleničkou a jedním koštýřem s bráchou u kterýho 24. lehla celá rodina včetně, u nás zatím klid… nechápu jak je to možný, musím to zaklepat…:)

• les  

To ti jednoduše vysvětlím. Alkoholici jsou imunní.

Ale pššt jinak se lidstvo uchlastá !-)

• Excel  

Predpis neni, jsou skoly kde jedou jak fretky, u nas 4. trida maji 11 hodin tydne, delka hodiny je promenliva na obe strany.

• Motyll  

Už to začalo… :D

• scoty  

To k nám do Centra ani nedojde… ;-)

• Polka  

Kořenec je na tom líp ;-)

• Motyll  

To sem nedávej nebo to tam bude jak na Holedné :D

• Polka  

To je pro měšťáky stejně už moc daleko.

• pepek  

Teď je prý dobrý, že jak mají všichni na botách kilo bláta, ta přes ty kovový schody to padá na hlavy těm, co jsou v nižších patrech.

• RomanH  

U nas sice zatim ani vlocka, ale potesila me jina vec – jeste 16:30 bylo venku svetlo.

• Polka  

Jo, to jsme se dnes zrovna vraceli z vyjížďky, ale na mě je to stejně ještě moc brzo. Včera jsme zatměli v lese skoro do pěti a setmělo se fakt rychle.

• p@X  

Pepku, někde šlo sehnat jen samotný ložisko?

• pepek  

přečti číslo

• p@X  

Je to vyrezlý, ale mělo by to být Prestine 1860D, což nevím, co to D značí a nemůžu to najít, snad to není nějaký atyp.

http://www.prestine.com.tw/…t/index.aspx?…

• obda  

To je číslo hlávka. Podle jejich PDF jsou tam nejspíše ložiska R418/R425 (D verzi tam nevidím), což se dá snadno zkontrolovat.

Jinak R418 je podle webu 41.8 × 8 × 45° a R425 51.8 × 8 × 45º. Jestli ono nebude jednodušší koupit celé hlavko ;)

• p@X  

Jistěže by to bylo nejjednodušší, ale u nás PRESTINE téměř nemohu nalézt, takže stejně bych si musel být jistý tím spodním ložiskem u jiné značky, já naměřil 52 × 7, jenže je na tom rez.

Holt další „výhoda“ nákupu v zahraničí, po drahém doručení průchodky bowdenů z Anglie. Ještě by se dalo zjistit, co tam dává Artur :)

• obda  

Však tam můžeš dát cokoliv se stejným vnějším průměrem a úkosem, ne?

• p@X  

Jo, jenže jsou i 51.8, 51.9 a já mám vně vrstvičku rzi. Vyvařím a uvidím, na normálním kole už bych měl dávno objednaný FSA.

• pepek  

A čemu vadí vně vrstvička rzi?

• p@X  

Že třeba nevím skutečný rozměr?

• pepek  

cože? máš tam víc jak 2 mm rzi?

• p@X  

Ty ložiska se prodávají po desetinách…

• JSt  

i te pul desetiny by me prekvapilo.

• p@X  

Tak učitě. Hlavně nic neřešit tady.

• pepek  

Rez můžeš ošudlit a změříš to třeba na setinu. Ale pokud se ložisko točí, tak kde je problém? Ale hlavně to tady neplevelit!

• Karaya  

Kdybys měl Cube, tak budeš rád, když to seženeš alespoň v tom Německu.

Já jsem tehdy musel shánět tohle a v ČR nemožné koupit.

Size:

upper: 1–1/8" / 36°x45°

lower: 1,5" / 36°x45°

OD headtube

upper: IS 40mm

lower: IS 52mm

• obda  

Tak v Reichu seženeš celkem bez problémů, navíc rozměr IS40 je docela atyp. Samotná ložiska se dají koupit i tady.

• Karaya  

Atyp, který byl standardně na Cube rámech z bike-discount. Možná už teď mají něco jiného, nevím.

• RomanH  

Vyvar, mazni vazelinou, a smitec. Stejne budes mit na jare novej karbonovej full :-)

• p@X  

No, taky si to zkontroluj ;)

Do března daleko, kdoví, v jaké budu zrovna periodě.

• RomanH  

Ja jsem rad, ze se mi hlavko v tom karbonovem krku nepovoluje (tuk tuk) a sahat na to rozhodne zatim nehodlam.

• p@X  

Já taky neměl problém a druhý den nešlo zatočit.

Jinak bude pěkně sněžit, jelikož Rebu mám v servisu.

• LM  

Děkujeme! :-)

• String  

Kam jsi ji dal? Taky potřebuju. Hape už ani nebere telefon, takže ocením zkušenost odjinud. Pokud to nebude na druhé straně Brna.

• obda  

Jak píše pepek, tolik rzi tam zas mít nebudeš :D A nic ti nebrání změřit rám ;) Když tak to vrátíš, no.

• obda  

A že seš to ty, to druhé jsem zahlídl tady Přeměř a uvidíš, jestli je to ono.

• Excel  

na hlavko nemám morál, to za mě řeší servis

• Polka  

Tvl já jsem 8 let nešahl u apače na hlavko forče italia :-) Min. 4 roky je skoro furt zajebanej jako zimák a nic. Tam máš vakl nebo nekvalitní ložiska co nic nevydrží nebo co s tím řešíš?

• Paja  

Hlavko od Toma Riciho na Modusovi mam uz 20 let, servisoval jsem ho jednou, bo mi to uz bylo blby :D

• babicak  

Já jsem se, a to se musím přiznat, na hlávko ještě taky nepodíval. Vůle nemá, neskřípe, nevrže, tak proč ho dělat?

• Paja  

Vzdyt mas skoro funglovku ;)

• p@X  

Vidlu bys měl každý rok dávat na servis, tak zas není takový problém ve spodním ložisku vyměnit vazelínu…

• Motyll  

Proč?

• babicak  

Už se bojím zeptat, proč every year?

• mastihuba  

Protoze bezny servisni interval vidlice je 40 hodin, hosi vy nic nevite :)

• Polka  

Tak já to třeba vím, ale seru na to. Přece do toho nepolezu po 10ti vyjížďkách :-)

• p@X  

Já vlastně ani nevím, jak to přesně je, každá vidla má předepsaný počet hodin, po kterých by měla jít na autorizák, jestli bys měl správně v záruční době snad dostávat nějaký potvrzení o pravidelném servisu pro případ reklamace…

• LM  

SRAM/RockShox má v manuálu:

• 50h jízdy – spodní nohy (vyčistit, nová vazelína a olej)
                      • 200h jízdy – komplet servis včetně vnitřku (vzduchová pružina + tlumení)
                      • Motyll  

Kdybych tohle měl všechno dodržet, je levnější brát si na vyjížďky kolo z půjčovny :)

• p@X  

Jasně, že to je nesmysl, ale nabyl jsem tady dojmu, že na ty vidle sejete úplně.

• pepek  

My na všechno se*eme. (Ale rezavý hlávko máš jenom ty :-)

• Paja  

:D

• Motyll  

Vidli ani tlumič jsem za tu dobu ani jednou neotevřel. Funguje? Funguje… Neřeším. Až bude problém – servis nebo nový kus. Když vezmu kolik ty s tím zajebeš času a prodrbeš peněz, jsem furt v plusu. A navíc mám i najetý kilometry.

to bylo na p@xa, neumím řadit příspěvky

• Paja  

Mne bys neco takovyho taky tezko psal ;)

• JSt  

ve tvym pripade bych se bal, ze vynde draho, az ti na tym vetosu neco krapne a dotluces se. :-)

• mastihuba  

to je jak kdyz de ten vozralej skot dom po schodech, v naprsni kapse si nese jeste placku wisky, zakopne, spadne ze schodu a rozbitej na maderu si sahne na prsa a citi tam nejakou vlhkost. Tak jen prosebne vzhlidne k nebi a rika pane boze doufam ze je to jenom krev. :)

• Paja  

Opakovany „vtip“ neni vtipem.

• JSt  

byl bych hodne nerad, kdyby to prestalo byt vtipem. ;-)

• p@X  

Hlávko bylo docpaný vazelínou v březnu, kdy jsem dával novou Rebu. Zřejmě tvar a šířka rámu způsobuje nadměrný výplach.

Ale zase od roku 2018 není problém s XT PF, doufám, že jsem to teď nezakřikl :)

• JSt  

tomu nerozumim. mazivo je uvnitr loziska, ne po obvodu, ktery meris, ne? :-)

• p@X  

Nic neměřím, starý ložisko se točí, běžte hoši něco dělat, ať je na dávky pro umělce.

Co tady se vždy rozjede kolem pičoviny, a vždycky si říkám nebudu nic psat, nic!

:)

• JSt  

ted pravdepodobne nemeris, to vim. ;-) https://www.bike-forum.cz/…lednove-2021#…

• p@X  

Objednávám RB, jelikož já s ložisky nejsem kamarád (má kluzná v ZS) a už se dodává s blatníčkem ;)

• String  

To si taky říkám, po každým příspěvku. Ale co tu čtu, asi změním interval servisu Reby z roku na co 2 roky. Každopádně pamatuju prvního Marzu Bombera, že jsem o nějakým servisním intervalu věděl kulový a na první servis šel snad po 5 letech, nestalo se nic. Jestli to vydrží i dnešní předražený křápy (cyklo výbava všeobecně), toť otázka.

• p@X  

Ono jde spíš o to, jestli je pak po letech nějaký rozdíl oproti pevné :)

Na severovýchodě to je jiná liga, oni nepoznají ani zadřený ložisko ve středu :) Hlavně přesně vědí, kolik mám najeto, kolik času a peněz mi vzala údržba.

• String  

:-)

• Polka  

Jo, to víme. Depyč:

• najeto nula nula nic
                                        • údržba 365 dní v roce
                                        • peněz neurékom

:-D

• p@X  

Já furt naivně doufám, že přechod z Gena na RB bude bez navýšení ;)

• Excel  

…hodin servisu? To je vyloučeno zcela.

• Polka  

S Bomberem stejná zkušenost a chodil pořád pěkně.

• Karaya  

no já taky, ale taky tam toho oleje bylo snad půl litru :-) a vidle vážila přes 2kg. Kdybych měl v motoru 15l oleje, tak asi taky nebude potřeba ho měnit tak často jak u 4l náplně.

• Karaya  

No nevím, o-kroužky a gufera tak často měnit nemusíš, ale olej bych tam tak dlouho nenechával. A ten molitan bych taky vyčistil.

• mastihuba  

RS má jednoznačně nejhorší povrchovou úpravu kluzáků. U MZ, Foxu, ani u Bosu sem nikdy neměl na kluzáku ani stopu…

• Karaya  

Mně přijde, že na vydřené kluzáky teda nejvíc trpí Fox.

• obda  

Ale houby, tak jednou ročně vidlu komplet rozeberu :)

• p@X  

To asi nebude velký ložisko vložený zespod volně přímo do rámu že?

• Polka  

Ne, tady je to klasika v hliníku. Ale na třech dalších kolech je to tapered ložisko v karbonu a taky ok.

• p@X  

Vy máte prostě borci dokonalá kola, v životě jste nemuseli čistit a domazávat hlávko, nikdy vám nelupalo v presfitu, atd. atd. :D

To spodní ložisko bez blatníku v tomhle počasí, to je jako kdybys ho neustále střídavě šprycoval hadicí a pískoval :)

• Polka  

Vždyť jsi zalezlej jak medvěd doma, takže popravdě jseš denně na kole nebo jak? :-) Proč si tam nedáš teda aspoň ten miniblatníček? V tomhle počasí se samozřejmě doporučuje jezdit s blatníky…v zimě celkem normál.

O lupajícím PF jsem tady psal, dokonalý kola nemám, ale hlavko je asi to poslední co by mě sralo :-D

• p@X  

Všechno jsem tady už psal, 2 krátké vyjížďky, blatník jdu zítra vyzvednout do Mallu. Vy totiž ani nepoznáte, že se to točí na pi*u :D

• babicak  

Kde ji vidíš, že se to na ní točí?

• mastihuba  

Ty me prinutis k tomu ze to pudu zkontrolovat :D

• les  

Blatníky rozdával J.Chromý u kulaťáku. Máš říct.

• p@X  

Jenže já jsem úchyl, mě se líbí delší kopírující kolo :)

• Polka  

Točit máš s řehtačkou na velikonoce ;-)

• obda  

Je to ještě horší: poznáme, ale buď jsme líní s tím něco dělat, nebo nám to nijak zásadně nevadí :D

• RomanH  

Abych Te uklidnil, sel jsem dnes kolem kola a skoro jsem promacknul zadni plast :-) Nafucel jsem ho a uvidim zitra – kdybych tam musel dolivat mliko ci davat novej vnitrek ventilku, docela by me to nasralo, bo na jare se chystam nahodit novej plast.

Jinak mne u RB i Meridy lupala sedlovka, a vrzal mne Spesl Phenom (olej nepomahal, az paratko).

• les  

Nežádoucí pazvuky krotím proudem WD 40. Olej nemá patřičnou vzlínavost.

• babicak  

Jj, taky, ale to se prý nemá.

• les  

Ono se toho nemá… :-)

• p@X  

Hoši, já jak to tady čtu, kolo bych od Vás nekoupil :) Já debil, když prodávám, tak je kolo pomalu v lepším stavu, jak nový.

• obda  

Taky ty kola neprodáváme, ale jezdíme do rozpadu :) A jsem rád, že to říkáš, když od tebe budu toho trailovýho fulla brát ;)

• p@X  

Já chci ale moderního podkoplýho jezevčíka s min. forbecem ;)

Ty nemusíš nic řešit, když se ti líbí design i vyhovuje geo Kostky…

• obda  

Tak hlavně bych si rád ty aktuální geo (Kostky, Radonu,…) vyzkoušel. Na design kašlu.

• LM  

Spíš máš málo zatěsněné hlávko zespoda :-)

Třeba Cane Creek Forty IS má na kroužku naraženém na krku vidlice integrované těsnění a ložisko je až nad ním, takže se bordel k ložisku dostane velmi těžko. Za 5 let jsem to preventivně kontroloval 2× a nic tam nebylo.

• Karaya  

Tak třeba mně se ložisko na hlavku na KTM rozpadlo hned po prvních 50m jízdy. V Anglii špatná montáž, v Mattighofenu ještě horší konstruktér.

• Karaya  

Tak to prý na jaře vypukne

A dokonce se mi zdá, že ve vizualizaci se nezapomnělo na známou dřevostavbu ;-)

• mastihuba  

No aby do toho vyberka zas nehodila vidle nejaka firma se zakladnim jmenim 50000 kc. :( Na stankovu uz prakticky nejezdim, tak uz mi to muze byt u riti.

• Paja  

Ja bych teda rekl, ze zapomnelo, hlavne, kdyz se nezapomnelo na ty domky, ktery uz jsou davno zbourany ;)

On se urcite jeste nekdo odvola :)

• Jaroslávek  

Jak je u nás dobrým zvykem :-(

• Paja  

To neni jen u vas stavaru ;)

• mastihuba  

hlavně to tady neplevelit že :)

• Karaya  

Co furt máš s tím plevelem? Však venku to teďka neroste a v tomhle vláknu snad ani žádný plevel být nemůže :-).

• mastihuba  

To si me pletes s pepkem :)

• pepek  

Soudruzi neplevelte to tady, víte přece že s. Manas to nemá rád.

• mastihuba  

Ty ses jako nej kamarad hajenej ostatni musi jen opatrne :)

• Paja  

To bych nerekl, neustale resi, jestli ho ma smazat z krmelce.

• mastihuba  

On vam to pleveli autickama i tam ? :)

• Jaroslávek  

A jak ! V podstatě se už půl roku pohybuje na hraně. Kdyby nebylo mých kamarádů …

• mastihuba  

Zacinas dedkovatet :)

• Jaroslávek  

To každopádně.

• pepek  

Tady se řeší kompletní rozvrh mladých šklebáků, nekonečný příběh depkových cyklistických pokusů a jiné pi*oviny, ale špatný su jenom já :-(

• Jaroslávek  

Tady tě nechávám plavat, to Fanda tě šikanuje pokud jsi si nevšiml. Ale krmelec mi nerozkližuj.

• p@X  

Plotní děláte vy? Tam vyrůstává protihluková stěna jako kráva…

• mastihuba  

poněvač, chcete mít všude ticho jak na dědině, kde projede 500 aut za den…

• p@X  

To je uprostřed ulice vedle kolejí, asi aby indiánský děti měli klid :)

• JSt  

ty zde fungujou vobousmerne.

• Jaroslávek  

Tramvajový svršek.

• mastihuba  

Ty ses jako nej kamarad hajenej ostatni musi jen opatrne :)

• p@X  

No plevel!

Není nad večerní industrial: https://youtu.be/d8ZT0wBNYiM

• babicak  

Večerní bajk voe.

• Motyll  

Krásný to bylo, ale sedřenej jak kůň.

• Polka  

Dopolední běhny voe :-)

• scoty  

Krása.. :)

• pepek  

Tos musel být ranní pták, já než jsem vyjel, tak se zatáhlo.

• Polka  

Právěže ne, kolem 9:30.

• mastihuba  

Hele sudruh, kdyz pudu z brezove na rozhlednu, mam si vzit do auta gumaky, nebo je tam furt jeste sucho.?

• pepek  

A proč bys tam chodil? Nestačí, že tam lezou brňáci? Blato tam bylo už před týdnem, teď to bude leda horší. A bude ti padat aji za krk – od těch, co tam lezou před tebou.

• mastihuba  

Jsem nucen jit do prace, tak kdyz uz tam budu… mohl bych si to odskrtnout :)

• pepek  

Nemusíš, stejně bude zataženo. Víš kolik je to schodů? Dostaneš křeč do stehna!

• mastihuba  

Rekl bych ze stejne jako na kostele na lesne, kde jsou uplne stejny :)

• scoty  

Zdá se, žes nepochopil soudruhovu snahu dohnat své prodlení v oblasti promoření. Při výstupu a sestupu ti na schodišti dýchne do obličeje min 20 lidí…to by bylo, aby se nezadařilo…;-)

• mastihuba  

ty me taky bavis, jako kdybys neznal moje pracovni casy :)

• p@X  

Doporučuji pásové vozidlo.

• les  

Byls vomrknout prasátko?

• JSt  

asi nejsem z nejbystrejsich, ale vcil ctu, ze hekele dohekal.

• p@X  

Nech to Jonysovi, tam se to řeší už v několikáté vlně.

• p@X  

Jebka na c-bazaru: https://www.cyklobazar.cz/…-301-mk13-xl

• mastihuba  

Maly kola na velkym ramu, dozadu na 27,5 neprojde poradna guma…

• Macik  

Já ti nevím, ale 27,5×2,4 mi přijde na trail bike OK.

• mastihuba  

tam je nějaká větší zadní stavba?

edit aha už to vidim já mám MK11 a tam vleze fakt hovno… to by teoreticky mohla byt cesta upgrejdu, kdybych sehnal levně zadní stavbu MK13, tak nepotřebuju nový kolo :)

• scoty  

„ale 29“ víc přejede…:))":https://youtu.be/Hyc3sucV8IU?t=7

• p@X  

Proč se teď masíruje mulletama?

• JSt  

prvni video, kery jsem zvladl do konca. :-)))

• scoty  

„Podle mně je devětadvacítka devětadvacítka, kámo..“

„..ale sedmadvacítka je sedmadvacítka…“

:-)))

• p@X  

Já ani netušil, kolik je tady uživatelů ve štýlu seru na to, až to upadne, tak to vyměním :)

Jedinej s kým se tady dají řešit novinky a servis je Karoš.

• Excel  

To jako kdybys měl auto, tak budeš každej půlrok rozebírat všecky ložiska, rozebírat převodovku, měnit brzdovku a kdoví co ještě?

• p@X  

Já taky zbytečně nic nerozebírám, ale prostě hlášky 20 let jsem nešáhl na hlávko, 10 na brzdy, nevím kolik na vidlu, mě trošku překvapily.

• mastihuba  

nj, pak s nima jednou vyjedeš a na třetím km se mění brzdový destičky :)

• RomanH  

Ty mne taky… :-)

Stalo se mi to 1×. Podruhy teda na vandru z Kohutky do Vsetina, ale tam za to objektivne mohly podminky a sjezd z Lopeniku.

• Paja  

Si to trochu upravujes, psal jsem, ze jsem to jednou servisoval…ale pravda podle stavu to nebylo nezbytny, asi jeste kvalitni matros ;)

• mastihuba  

tak kuchyně si děláte v předsíni, tak neni o čem… a skruže, skruže nemáte????

• les  

Vždyť stačí neřešit a jezdit… Pane nákupčí ;-D

• p@X  

Teď už bude poslední stroj, dům rozplynul se v prach, dál netuším co bude, můj duševní stav se po 4 křížku zhoršuje.

• JSt  

zni to jednoduse, ale vono je naopak jednodussi resit a nejezdit. ;-)

• les  

Každýho ta cyklistika baví jinak. Každopádně u některých kategorii bude přepočet korun na ujetý kilometry mazec ;-)

• p@X  

Tak to každopádně, když někdo dá za karbonovou raketu dvaciáša a jiný musí vysolit sedmde :)

• mastihuba  

Nekdo by zas do tech km mel pocitat i realnou spotrebu :)

• les  

Letos díky kovidu cca 3 na 100km. Horší je ten druhý případ cyklistů od klávesnice: 100piv na 3km.

• String  

Na novinky kašlu, ale servis dělám pravidelně. Taky jsem tu už dostal párkrát za uši, že zbytečně (centrování, čištění kazety, řetězu) a ještě blbě. Třeba poslední výměna oleje v brzdách po necelých 5000 km mě dost překvapila. Co teklo ze zadní za černej hnůj. Přední zas krásně růžová barva, ale jakýsi černý kousky jak piliny po řezání kovu. Takže taky nechápu místní intervaly, třeba u těch brzd. To nepočítám 3 řetězy za sezónu, dvoje desky, půllitr tmelu, středový složení, 2× plášt a další drobnosti jako 1× TopKett apod. Tu vidlu taky po roce někam asi mrsknu. No a po doprasknutí rámu bude i ten, jestli to dle slov Jst přežiju. :-)

• p@X  

Co Gen za páďo? ;)

Škoda, že to je ten vysokozdvihový: https://www.bike-forum.cz/…ard-trl70-29

• String  

Až to prokazatelně praskne, tak na to moje ježdění někde dokoupím MRX rám a bude to do desítky i s prací :-D

• JSt  

kdyz uz me zminujes… prijde mi absurdni resit banality typu sjety retez a vozit se na prasklem ramu. a ne, nemusime se poustet do polemiky, jak moc a jestli vubec je konkretni prasklina nebezpecna. ;-)

• String  

Zatím se prasklina rámu tak úplně nepotvrdila. Kdyby tam byl černej lak, nic by nebylo vidět. Až uvidím kov, jasnou prasklinu, postupující dál, vrzání apod., bude to jasný rozhodování. To už jsme ale řešili. :-)

• obda  

Někteří sice novinky sledují, ale nekupují ;)

• JSt  

i ti, novinky nesledujici, jsou diky patasovi ramcove v obraze. :-P

• RomanH  

Tak ja to nedal :-)))

• mastihuba  

Todle uz neni pro nas vinare, vzdycky to skoncilo stejne :)

• Motyll  

Slušnej absťák když si zelenou mažeš i po nohách… ;D

• RomanH  

Kdyz se tak divam na webky nekterych lyzarskych stredisek, ja bych se tak rad sklouznul… Ano, na BC behny ted vyrazim (a tesim se na ne), ale ty zavrene SKI arealy mi hlava nebere.

• Motyll  

Náhodou to budou mít fajn. Vláda jim teď zasanuje ztráty a tak defacto skipas bude mít úplně každej.

Ale byl bych v klidu, už máme 20k naočkovaných.

• RomanH  

:-)

Ve meste na ulici, v MHD, v potravinach atd lidi nevadi, ale na sjezdovce/u vleku, to je panecku problem.

Ze se slintakama mame vice mrtvych jak ve Svedsku bez (o dalsich omezenich ani nemluve), taky neco o smyslu tech opatreni vypovida…

Kdyz uz to tu teda plevelime :-) Nic, kaslu na to, jen musim z kristalove koule odhadnout, zda mame zrusit dovcu na konci ledna, nebo to Havlicek uhada.

• Motyll  

Kolega včera koupil dovolenou v Jeseníkách přes pololetní prázdniny s 50 % slevou.

• mastihuba  

ja bych měl jet 30.1. na chatu do beskyd, tak věřím že to klapne.

• JSt  

na horach nejspis snih bude. zbytek neni podstatny. :-)

• RomanH  

Tak to samo taky beru, ale musime se domluvit, kdy naposledy muzeme pripadne zrusit ubytko za plnou cenu (podotykam, ze jsem ho v lete objednaval cilene v apartmanu = komplet uzavrena bytova jednotka), no a pak bych asi taky deti nestahoval ze skoly a smatlal bych tam nekde sam, pripadne s Katkou (ta tam ale ve stanu v zime spat asi taky vice noci nebude).

• p@X  

Hadice, vnitřní nohy, spodek hlavy,… všechno čistý.

• Excel  

Tak to mozeme vo vikendu poradne zam*dat!

• Motyll  

To je fakt v nížině tolik bordelu? Tady peřinka…

• obda  

Tady je jen bordel, no :-/

• Karaya  

Případně bordel pod sněhem. Neříkej, že u vás to zamrzlo?

• pepek  

Kalí vodu, předsedo. Byl jsem ráno kousek vedle: po rovině ve sněhu na kašpárka, tam kde to bylo projetý od aut, tak se to propadalo do bláta. Ten podklad nebyl vůbec zmrzlý. Bordel i na asfaltu od polských soudruhů.

• p@X  

Kdo nemá zimáka a hadicu, je opravdu lepší takovouhle zimu věnovat jiným aktivitám.

• RomanH  

Ovsem zejtra uz bude vsechno jinak – diky, Pato, ze jsi prebyl ty moje nove bezky.

• p@X  

Nechápu…

• RomanH  

Koupil jsem si tesne pred Vanoci nove BC behny a nebyl snih. Ty jsi sundal vidli – napadnul snih, koupil sis blatnik – zacnou mrazy.

• p@X  

Tady to bude beztak chvilková ranní záležitost.

• Motyll  

Jak kde a kdy asi. :)

Odpoledne/podvečer už to fest přimrzalo. Nejezdili jsme po širokých cestách, jen pěšinky.

Každopádně dneska hlavní cesty na hroty.

• RomanH  

Podepisuji.

• pepek  

Jo, dnes to šlo

• obda  

Pěkné fotky, nepěkná provokace ;) Někteří stále chodíme do práce…

• pepek  

Online výuka z lesa se nedá zorganizovat?

• obda  

Nedá. To nedávám ani z domu, a chodím denně do práce.

• JSt  

pac mas na hovno konektivitu, kera nepobere tri parchanty a dva ucitele v soucasne situaci. :-P

• obda  

Náhodou jsem si v prosinci nechal rozjet bonding, takže teď jedu 100/10 :) Ale i to není pro pět lidí dost. Taky nemáme doma dost místností :D V lese bych to nedával – to máte notebook, grafický tablet, komunikátor, kameru, externí monitor … ;)

• obda  

??? Nezamrzlo, max sníh na autě. Na zemi sněhu nula nula nic, nebyla dost zmrzlá.

• Polka  

Možná to tu už bylo, ale opakování je matka moudrosti :-)

• mastihuba  

To se mi bude hodit do systemu pri hodnoceni rizik…

• mastihuba  

Dneska si ty kurvy male na mne neprisly, win 4:0 :)

• p@X  

Tady jsem skončil, já si připadám jak úplná půča, které se samovolně rozpadá krám na hákách a já se v tom jen vrtám a dělám si pod tím ohníček z bankovek. To stejný fotky, vložím fotku s jasným popisem a dočkám se jen stěra od elity.

Nechci nikoho vidět a o kole slyšet :)

• pepek  

fotku s jasným popisem? Vždyť tam nebylo vidět, zda je to kolo, nebo zábradlí!

• p@X  

Byl to pokus upoutat, snad i mongola napadne mrknout do profilu. Kdyby takovou fotku dala mum apod., tak je tam 50 sluníčkových příspěvků.

• LM  

(ne)jasný text obsahoval podmínku „až updatuju profil“ a v profilu máš stále OranGena v původní konfiguraci (Fox vidlice, bez teleskopky), tak to lidi spíš zmátlo (mne teda určitě:-))

A fotka zajíce v pytli, teda kola ve tmě už taky někam zmizela…

• p@X  

Dobře, dobře, Gen dostane první wapku…

• p@X  

Ale on se stejně líp prodává rám. Sedlovku nevím proč bych prodával, a pokud by stačilo 120mm tak ani Rebu, na nových kolech jsou dvoukilový OEM základy…

• Paja  

Jakou fotku?

• pepek  

už to smazal: kolo v lese potmě-ale byla vidět blikačka. Popis byl, ale nepochopil jsem, co chtěl básník říci.

• Excel  

Umeleckemu zameru nemuze plebs porozumet.

• mastihuba  

Ty si hlavne od tech hodnejch jako je roman nebo dusan nechces nechat pomoct… z mojeho pohledu ti chybi systematicka hokna od jara do jara. Kamos pestuje bonsaje a kaktusy, s tim je hokny neurekum a misto to nezabere…

• Polka  

Ta fotka soudruhu…ta fotka byla úplně na půču ;-)

• JSt  

naopak mne se libila. patas to pokazil az tema dalsima dvema primitivne citelnyma. ;-)

• Polka  

Tak ty jsem si už bohužel nestihl primitivně přečíst bo to zase tradičně smazal.

• p@X  

Fotit neumím, musím se s tím smířit, (ale v hlavě to mám, jak by to mělo vypadat:), už jsem na to několikrát tady dojel.

Dokonce na tom mobilu je nastavování jak na foťáku, (vím že je to jen šidítko), ale já jsem tímto absolutně nepolíbený.

• Karaya  

Jestli chceš, tak ti to nafotím. Ale musíš přijet, když bude pěkné světlo.