• Paja

…v karanténě pořád budem.

• mastihuba  

pekne 0:00 tak to ma byt :)

• pepek  

Adarovi z Kladna vyskočí tlak.:-(

• Hammond  

ty jo,to je ZIMA!! u nás –5°

• Jaroslávek  

Máš u mne několik kladných bodů.

• p@X  

Tak ten týpek, proti kterému se spikl výrobce z Touškova, většina řidičů na silnici atd., mi doporučuje vzít si prášek. Má pravdu?

• Motyll  

Vem si škopek a běž na kolo.

• p@X  

V těchto teplotách venku škopek nepotřebuji, imho lepší placatka.

• Paja  

Tak celaskonem nic nezkazis ;)

• Jaroslávek  

Když ty o někom mluvíš, málokdy vím o koho jde.

• RomanH  

Touskov – Duratec. Videa ze silnicnich jizd – Mito.

• Jaroslávek  

Je ten aktivista.

• p@X  

Dostal jsem od něj obrázek.

• Jaroslávek  

Asi se to nehodí, ale :-)

• p@X  

Běžte všichn do …

Můj vkus, názory, mentalita,… se absolutně neslučují s názory řadových členů komunity BF a to včetně Brna.

Nebudu tady!

• p@X  

Krásná doba bez BF, vypustit buznogaldy a jet… Berany mimo silnic byl úkaz.

• Paja  

Vole, takovejch krasnejch romantyckejch vyletu, ktery bys bez nas nezazil…

• p@X  

Všechno je smazaný od té doby, co se mi rozpadli spešlí tretry :)

• Paja  

Oni uz je nedelaji?

• RomanH  

Si je kup znovu. Vzhledem k uzaverce hranic je pak do popelnice hodis asi az za rok ;-)

• p@X  

Do 20°C budu vozit Defrostery, pak začnu záměrně likvidovat Izumi a pak se uvidí co dál. Možná už budu v důchodu nebo mezi vypolstrovanýma stěnama :)

• p@X  

Objevil jsem kanál Michalových následovníků: https://www.youtube.com/…e5six/videos

Neskutečně se bavím, hlavně specifická poga připomínající švihlou chůzi řízlou ninja stajlem :)

• String  

Následovníci? Vybral jsem náhodně jedno video a Michalovi by z toho možná dorostly vlasy, kdyby si to pustil. Tím neříkám, že je to na mě moc, když jsem jednu dobu dával i Sepulturu a Ministry. :-)

• Jaroslávek  

Tak to zase ne, neopouštěj nás i s ptákem.

• Jaroslávek  

P.S. To je asi záměr.

• p@X  

Jak si to ten Prymula v hospodách vlastně představuje? Že bude u každýho stolu sedět jeden člověk a nikoho v hladince nenapadne se družit?

• RomanH  

To nikoho nezajima, klidne si vezmi na hlavu sombrero, at mas merku. Jde jen o to, aby hospodsti mohli jako ze otevrit a nemohli pozadovat nahrady.

• Twitko  

tak nejak. A pak taky pokuty .. za to sezeni bliz, nez stanovi limit, bude pochopitelne zodpovidat provozovatel, takze ocekavam kontroly a nasledne pokuty v nemale vysi. Ono na ty nahrady co budou je treba ty $$ nekde vybrat :-)

• les  

Přesně.

• babicak  

Jací lidé budou dělat ty „kontrolory“? Členové ANO?

• les  

Ano. S páskou na rameni. Spousta z nich už ji nemusí fasovat, už ji doma mají dlouho :)

• Excel  

po dedovi mam nasivku LM, to se taky bude brzo hodit

• pepek  

To jste teda pěkná familia ! :-)

• Excel  

to vis, musis to mit rozehrany na vsechny strany

• babicak  

Opasek Gott mit uns po druhém dědovi máš?

• RomanH  

A tu, jak byl u elektrikaru, taky mas ?

• JSt  

jsme se obdirovi smali, ale vcil budem chodit do individualniho pivniho boxu. ;-)

• obda  

Vy mě hlavně dobře bavíte s tím boxem :) Zrovna já, kterej na dobrej škopek chodí [teď spíš chodil] nejčastěji do Ochutnávkové a sem tam do Craftbeeru v Tržnici :D (Vysvětlení pro neznalé – Ochutnávková je pajzl bez boxů, zato s kvalitním pivem i obsluhou :))

• pepek  

Duben a já hledám zimní doplňky?!?

• RomanH  

To je jen takove symbolicke rozlouceni se zimou, jeste i zitra. Ale ted je tam paradne. Rano pri –5 mi pri prochazce se psem docela mrzly usiska.

• mastihuba  

vem si cepicu… neni zac… :)

• RomanH  

Nasadil jsem tunel, kterej jsem si schovaval v kapse, kdyby do nasi autonomni oblasti nahodou dorazili Pomahaci. ;-) Cepici jsem uz schoval do skrine.

• mastihuba  

do vesnic pod 100 obyvatel stanovi pomocniky VB.

• RomanH  

Ty svine kucharsky, porad jim rikame, at ten kanal zadelavaji, ze by tam mohl nekdo spadnout… :-)

• Jaroslávek  

Ty jezdíš ráno vo šesti ?

• d69  

Dneska se mi (fakt !) zdalo,že ráno Primoš s Bábou a Carusem vystoupí v TV a řeknou : Apríl! To jsme Vás vy ku..y dostali,co?:) Príma sen :)

BTW: neztrácejme naději,do půlnoci je na zásadní prolášení v tomto duchu času dost !:)

• p@X  

• chemik_mara  

+1

• RomanH  

Jo, palec hore

• nomecz  

super tramping , Děkuji :-)

• Paja  

Nevidim nikde obligatni plechovku ;)

• babicak  

Pet láhev vína?

• Paja  

To by tam musel byt i gril ;)

• babicak  

Třeba zítra bude i Opinel :-)

• p@X  

Nalezený švýcar je v sedací kládě :)

• mastihuba  

s petkou vina a grilem by tam musel byt uplne nekdo jinej :)

• p@X  

Tentokrát jsem dojel do Klóstru po pěkné žluté na čas, ale nečepovali…

• p@X  

Ale zase klasicky řeším…

přední brzda:

1. tichá bez výkonu
            2. řvoucí se silným výkonem
            3. alternativní desky

?

• RomanH  

Neco mas spatne. Ja ted poprve 14 dni vozim origo Shimano sintry a je to tiche (za sucha). Cili bud matros kotouce (vozim SLX), nebo brzda (u tech Tvych XTR je brzdna deska mensi nez u XT).

• p@X  

No začalo to až na Rebě, přitom ufon říkal že, Foxina je málo tuhá.

• String  

Zajímavý. Stejný brzdy, stejný kotouče a mám sintry jen vzadu a ječí, že lidi uskakujou z cesty a ještě mě ani nevidí. Ale přijde mi, že jen studený.

• pepek  

centerline

• RomanH  

.

• pepek  

tak jiný desky, nejlépe každou jinou

• RomanH  

Jestli mu to opravdu dela az po zmene vidlice, videl bych problem tam. Samo jinej kotouc/desky/(nedej Boze brzdy :-)) to muze vyresit.

• pepek  

Dělá, nedělá. Každá si někdy vrzne, akorát u Depky je to neuvěřitelný problém. Když to ztichne, tak se třeba začne štangla příliš lesknout a oslňovat přes nové, nezamlžené brýle..

• p@X  

Já byl cca 8 let spokojený uživatel resinů 02, jenže teď jsou resiny 03, které prostě ve zmenšené silniční velikosti na MTB při 90 kg nestačí. Dnes brýle i rouška do pohody, dobrovolně jsem si ji do sjezdů natahoval.

• Excel  

Ja bych te tam zpokutoval, ze by ses posral! ( Tise zavidim v koutku.)

• JSt  

pekne. ;-)

• Polka  

Onuce od tebe koupil gena? :-)

• Hammond  

Klid a mír v Lesním baru " u Jarka"

• Paja  

To uz je taky na „pekne“ mytince…

• mastihuba  

ja bych to tam neriskoval velka kumulace lidi a houby vis co tam kdo olizoval :)

• Hammond  

Já su ranní pták,a čistou vodu a kapesníčky vozím stále sebou.

• Polka  

Ty seš takovej plašan?

• akruK  

Lesní bar dnes kolem 16:45 – asi 10 „bikerů“ a většina bez roušek.

• Motyll  

Zítra si koupím špekáček…

• String  

Vy si tady vtipkujete a venku přihořívá. Pomáhat a chránit a Městapo začínají ode dneška asi s budováním základen pro výběr do stranické pokladny. Vzhledem k tomu, že je to na oblíbených místech cyklistů a výletníků, důvodem předpokládám budou slavný léčivý roušky. Pomáhají a chrání tady a městapujou tady hezky za keřem. Naštěstí byl velkej pohyb lidí u letiště a na druhé adrese jsem si jich včas všimnul, takže zatím bez ztráty kytičky, ale věřím, že s takovým nasazením na ně někde jistě narazím.

• RomanH  

To aby clovek pouzival Waze i na kole :-) Ale zase to monitorovani, past vedle pasti.

• String  

Já pořád nechápu co za lidi může tuhle práci dělat. Waze na kole, no. Ono to asi není úplně od věci, když vidím, že si vozíte různě plech, placatku…Pak stačí nemít roušku a ještě Ti jako prémii dají i dýchnout a pak Ti zaokrouhlí sumičku za obojí.

Kdo by to byl řekl ještě na začátku roku co nás všechno čeká.

• o.unca  

S tím psychem doma (2 školáci + tříleťák + ho) to bude i s napadením veřejného činitele…

• mastihuba  

by clovek necekal jak rychle se ty srouby daji utahovat :(

• novcze  

už jste někdo zkoušel tu roušku uchytit nějak na brejle nebo helmu, abys měl hadr před hubou a zároveň to moc neomezovalo?

• String  

Mám nákrčník letní Force asi za 85 kaček. Je to slušně elastický a za tu cenu to můžu časem s klidem vyhodit. Prát na 60 to nejde, takže po příjezdu jen projde antibakteriálním mýdlem. Celkem se přes to dá i dýchat, ale rychle to vlhne, takže natahuju na ksicht jen v případech úplně úzké cesty těsně před míjením a hned dávám dolů. Manipulaci s rouškou za jízdy si moc představit nedokážu a už vůbec ne to mít na ksichtě celou cestu. To by bylo jak houba.

• rici69  

Žena mi ušila roušku z funkčního trika. Dá se přes ni celkem dobře dýchat a osychá.

Pak peru spolu s věcma na 40.

• novcze  

já to budu řešit příští týden, abych byl na první vyjetí ready (asi pátek), uchytím to na helmu jak se rozdvojují na stranách přesky, konstrukce z drátu abych to neměl na ksichtě, uvidíme jak to vyjde, případně nafotím

• p@X  

Přepletení vlastním ráfkem 964,– (580,– za práci), čekal jsem o něco míň. Asi si koupím tenzák a stolici (centrovací).

• Jaroslávek  

A ten stojí kolik ?

• p@X  

A to ještě vypadá, že půlka drátů je starých.

• RomanH  

No ja Ti nevim. Kolik myslis, ze to zabere casu ? Pak si vem odvody, najem, neco na naradi…

• p@X  

Je fakt, že jsem si to mohl rozplést sám, to mě nenapadlo. Dráty jsou původní, niple DT ProLock. Ale občas v sezóně potřebuji dotáhnout zadní…

Musím si klasicky pobrečet, ty pluska jsou jak bezedná jáma, stejně budou za chvíli na bazaru :) Naštěstí na vidli jsem 200 Kč v plusu, ale chodem jsem si hodně pohoršil :)

• Excel  

Dneska zaservisuju samodomo vidlu a eště stihnu něco pojezdit.

• RomanH  

Nez je pak pustis na bazar, poprosim Te o zapujcku treba na vikend ;-)

• mastihuba  

socialni, zdravotni, dan… jak rychle to musis udelat a kolikrat do mesice abys mel vyplatu jako grafik co umi udelat plaminky v corelu :)

• p@X  

Kolik myslíš, že jsem bral? Do dvacky to mělo daleko.

• mastihuba  

to je celkem fuk, ale voba chcete slusnou vejplatu a v realu do nej nejde ani polovina z fakturace :)

• mastihuba  

to je celkem fuk, ale voba chcete slusnou vejplatu a v realu do nej nejde ani polovina z fakturace :)

• mastihuba  

• p@X  

Kreativa nikdy nemůže být objektivně zhodnocená :)

• p@X  

Stejně musím nechat přeplést i ten zadek, jelikož plaváček. Navíc s každým ráfem jiným je to úplně neprodejné. Nebaví mě to prohazovat (nemám páčky na osách a další mínus Reby: nemá vybrání pro osu) a zavazí to v bytě.

Tím pádem překročím cenu nových břeclavských a to se vyplatí!

Stále stejná demence a stejné chyby.

• String  

Takže z toho chápu, že Hape funguje přes výdejní okýnko (telefon+dveře)? :-)

• Excel  

U nas se kurovce nebojime.

• p@X  

SS, holý kopce a pseudostromy, na kterých se to ani nedá hodit, uááá :)

• RomanH  

Takto vypada peklo

• String  

Nejen peklo. Včera jsem třeba jel přes Senařov a nemá od toho daleko. Les fuč.

• p@X  

Mně pomáhá představovat si tam oživlé obrazy Z. Buriana :)

• Excel  

jakoze Winetoua, ja?

• JSt  

s tím tě můžu seznámit, se zděnkem burianem…

• String  

Já tam viděl jen pomateně pobíhající srnu, která marně hledala poslední zapomenutej strom, za kterej se schovat. Na živý obrazy nemám asi představivost a medikaci.

• LM  

V neděli jsem kousek nad Kaštánkem koukal na něco, co vypadalo jako pole brambor místo původního lesa – pěkně nařádkované. Tak snad tam vsadí aspoň stromky a né ty brambory :-)

• pepek  

Zase jsou tam hraboše a myše.

• mastihuba  

porad ve svojem

• pepek  

Tak aspoň něco stát dělá opět pořádně . Až nastane chaos a rabování, tak policajti budou řešit zase jen řidiče.

• String  

Rychlost zabíjí a noste roušku jsou dva pilíře, na kterých teď policie stojí :-)

• pepek  

Novinka je povinnost mít roušku při jízdě v autě i s manželkou. Další logický krok tedy bude povinnost mít roušku v posteli, pokud je společná. (Což trochu omezí očekávaný babyboom)

• String  

Já to doporučuju i do sprchy. Člověk nikdy neví kde se ten vir objeví. :-)

• rici69  

Nebo décka ve škole rozestup 1m to už B. blouzní.

• Jaroslávek  

Jen si postěžuj, uleví se ti.

• Polka  

Ty dneska válíš :-D Zřejmě na tebe má ten kravský vzduch dobrý vliv :-)

• babicak  

:-)

• les  

Tož krásný sváteční deň konópku.

• p@X  

Taky se přidávám s přáním k jmeninám, prý se ale svátky neslaví.

• mastihuba  

ono je to naopak…

• babicak  

Tož dík chlópci, včera malá oslava proběhla ( kvízovka, kde? Bobe? ).

• p@X  

To nejsou 2m, odesílám na bonzovací stránku.

• RomanH  

Sousedska vypomoc, spolecna domacnost

• Paja  

My jsme takova mala bikerska rodina, jen ta modra ovce rodiny se nas obcas strani :D

• Paja  

Pravdou je, ze takto jsme se seskupili jen pro ucely fotografie, napr. v baru udrzoval Jaroslav tak predpisovy odstup, ze jsme ho v tom seru videli jen diky te svitive zelene bunde ;)

• mastihuba  

to vypada jak v rajkovi nebo na modre :)

• Paja  

Napoveda je, ze se pta Boba;)

• Polka  

A ten název „Rajkoví“, to jste slyšel kde, súdruh?

• mastihuba  

reikovi spokojenej? sem cekal ktera naplavena pizda me bude chytat za slovo…

• Motyll  

Zase v dobrém rozmaru?

• mastihuba  

ani ne, roste to za patama a mechanizace je v prvodilech v dilne :) kdybys nevedel tak tim kovovym to patri fakt dolu, jen se svine nechce sama rozjet

• les  

Prodej ty teleskopický kurvitka a kup si za ně pásáka s plečkou. Můžeš popíjet za jízdy a kochat se ;)

• p@X  

Bude dnes ještě zelený Vilas ve tři? A je u vás někde česnek?

• Polka  

Nemáme, nevedeme. Promořuj ve štatlu.

• Paja  

Poturcenec horsi Turka :D

• String  

Měli bysme si rozdělit rajóny. Ať se to někde nepřežene :-)

• Polka  

Nebuď naivní, to už se dávno přehnalo ani o tom nevíme. Škoda že jim ta posraná studie bude tak dlouho trvat, aspoň by se hned ukázala reálná promořenost a konečně by snad zacílili jen na duchny, domovy a LDN.

• String  

To už jsme tu řešili, že to u nás doma bylo podle mě v únoru ;-) Taky se na výsledky třepu, snad nebudu zklamanej. Rád bych si potvrdil nejen mou dávnou hypotézu. Pokud to bude jinak, budu za kreténa, i když to už jsem tady, podle některých. Tak se to aspoň potvrdí :-) Domovy a LDN už jsou mám dojem celkem zacílený, ale předběhla je v tom cílení korona.

• Excel  

Podle této teorie bychom měli mít poloprázdný LDNky a domovy důchodců, nebo ne?.

• String  

To nevím, jen jsem tím chtěl říct, že se podle zpráv v pár podobných ústavech ta mrška rozšířila.

• p@X  

LDN jsou stejně jen tříměsíční euthanázie, ten personál, to musí být neskutečný povahy.

• String  

Podle posledního infa z tématu o rouškách už jsou teorie o přenosu při sportu i na 20 m, takže tady naštěstí všichni umřeme a do LDN nepůjdeme. :-)

• babicak  

A za všechno může Rotschild, Soros a Bill Gates :-), :-) :-) ( to jsem fakt slyšel a ta osoba to myslela vážně :-( )

• JSt  

promoreni zni krasne, ale zatim jsem nezaznamenal, ze by nekdo erudovany na zaklade studie rekl, ano, kdo nemoc prodelal, znovu ji nedostane. jen same domnenky. nebo mi neco uniklo? ;-)

• TheJD  

Kdyz nemoc prodelas, telo si vytvori protilatky, takze se znovu nenakazis. Telo vir zlikviduje. Mozna to neplati u nejakych lidi s extra slabou imunitou nebo tak, to nevim, ale asi by melo, protoze jak jinak by se z toho vylecili, nez ze telo vir zahubi?

• JSt  

kdyz si zlomis ruku, ta ti sroste a hned si ji muzes zlomit znovu, navzdory tomu, ze si s tim telo sikovne poradilo. ;-) u toho puvodniho sarsu ta „imunita“ fungovala pul roku jsem kdesi cetl. vcera jsem poslouchal nejakou starou lisku imunolozku a ta na primou otazku odpovedela, ze to ziskani imunity neni nijak vedecky podlozene. navzdory tomu kopala za promorovani. ;-)

• TheJD  

Tam jde o to, ze telo si vytvorit protilatky proti viru, ktery ho napadl. Ty viry neustale mutuji, takze za pul roku se klidne muzes nakazit znovu, ale ne tim stejnym virem. Nevim, jak dlouho ta imunita vydrzi, ale par let to bude.

Tohle je presne ten duvod, proc se na chripku ockuje kazdy rok a kazdy rok je nova vakcina. Kazdy rok jsou totiz chripkove viry jine, zmutovane.

• JSt  

to slysis, ze vsech stran, jak to funguje u chripky a jinych leta znamych a do podrobna prozkoumanych viru, ale jak to funguje u te novinky, ti v tuto chvili s jistotou nikdo nepovi. resp. od nikoho jsem to neslysel. jen se spoleha na to, ze tam bude alespon nejaka podobnost. ;-)

• novcze  

psal jsem to o pár příspěvků výše, u MERSu se protilátky v některých případech vytratily už po 6 měsících a na nějaká data u sars cov 2 je asi moc brzo

• obda  

Je super, že jsi si s těmi protilátkami jistý: https://zpravy.aktualne.cz/…c1f6b220ee8/

• RomanH  

Hosi, i kdyby ne, stejne nemuzeme zustat v tomto rezimu nekolik dalsich XX mesicu, nerkuli let – Carpe diem.

• JSt  

jak dlouho si to muzem dovolit?

• Excel  

rok…maximalne dva

• RomanH  

Nikdo z nas nevi, jak ma ten kopec vysoky. Jednou jel na prkne z kopce doktor Bambus…

• obda  

O tom žádná – nicméně o tom se tu nebavím. Jen uvádím věci na pravou míru :)

• Paja  

Kancelar pro uvadeni Romanovych pribehu na pravou miru :D

• scoty  

První rok pomalu promořovat a druhý rok rychle očkovat… Jinak to nepude :)

• Polka  

To já vůbec nerozporuju, ale přijde mi lepší mít nějaké protilátky než vůbec žádné, i když sem třeba přileze nějaká další mutace.

• JSt  

taky jeste nikdo nevi, estliva ti do roka po prodelani nemoci neprestane stat hulka, stare nesroste dira a podobny zivot komplikujici nepredvidatel­nosti. ;-)

• Macik  

V Šumicích včera došel zelenej Vilas v 15:10. Lidi se zbláznili :)

• Polka  

Já v mapy.cz vidím Rékoví, ty pizdo ;-) Zajímavý, že Bob to minule vyslovoval dobře, přitom je jen ob dědinu od vás.

• mastihuba  

rekl bych ze na funkci rostlinare to zadnej vliv nema a obavam se ze kvuli tomu nazvu mapu otvirat nebudu ani napotreti. chodili sme tama v prvni tride na tabory i bez mapy.

• les  

Můj běžecký rajón :) Ještě jsem tam nikdy neseděl :)

• Jaroslávek  

Neumím si představit, že bys ty někde posedával :-)

• Paja  

Ja jo ;)

• mastihuba  

tak verim ze zamlada by sis to predstavit umel :)

• les  

Už se těším, až to odmávnou a někde u točenýho piva posedíme. To už si dá možná i Dušan alko :)

• mastihuba  

me to desi tydle narazovky :) pak jsou z toho hlasky, vy se mi libite ze ste takovej zasadovej, takhle brzo nas janca nikdy nevyhnala… apd. :)

• les  

:D

• Jaroslávek  

Ano byl velmi silný, ale u lavičky už ne, bo tam fouká na druhou stranu. A propós včera jsem se z té trošky pálenky malem zliskal, nástup byl rychlej, ale v Bílovicích jsem byl už pocitově skoro střízlivej. Jo jak se člověk nemůže najíst …

• Paja  

Nekomu staci malo, u me to tak „levny“ neni ;)

• Paja  

No tvl, normalne tvoji touhu hrat si na Ogiera nepodporuju, ale tohle je demence.

• pepek  

Já si na Ogiera nehraju, voe. Jen se snažím jezdit trochu zodpovědně.

• scoty  

…a přiznej se, kolikrát viděls Le Mans 66?…;-)

• pepek  

Tak možná 2,6×, když to sečtu dohromady. Kromě některých blbých dialogů je to asi jeden z mála filmů o motorismu, na který se dá podívat.

• scoty  

Mám to stejně, skvělý film:-)

Možná ještě Grand Prix, Rivalové a Le Mans…

• Paja  

I tak se tomu da rikat ;)

• novcze  

já teď normálně makal a jezdil do práce a můžu říct, že někteří na silnici značně magoří

• Paja  

Nekteri asi dost

• babicak  

Zapomněli dodat, že fotky jsou ze sjezdu z dálnice kde ještě před nedávnem byla 130. A ano, zákony se mají dodržovat, ale ruku na srdce, kdo z vás pánové tam někdy nepřekročil tu 80?

• Paja  

Kde to je? Ja to ani z te prvni fotky nepoznam, sjezdy z dalnice nejsou uplne muj revir :)

• Jaroslávek  

Taky se přidám.

• Paja  

…se nedivim, ze v tech kvizofkach temer nikdy nic nepoznam :D

• Polka  

Aha, tak tam taky jezdím 140 bo není důvod jet míň.

• mastihuba  

tam ma hlavne mnoho ridicu z otakara sevcika problem se zaradit do prubeznyho pruhu a pak v klidu odbocit do kauflandu na ripskou. neco na tom bude ze cim vic sme na vychod tim horsi to na silnici vypada. podle poctu nehod u holubic a u rohlenky si clovek rika ze najet na dalnicu a jet plynule v pruhu je neresitelnej problem.

• Paja  

Tady je ale rec o opacnym smeru.

• mastihuba  

tak kdyz sem videl zabery vod policajtu tak staveli ridice smerem nahoru. ve tvym odkazu je i stara statni i privadec od podoli, ale casto vidim stavet auta i nahoru smerem co sem popsal.

• Macik  

Nás chytili směrem hore, ale ta modrá Octavia jezdí tam a zpět, logicky :-)

• Paja  

Ono je tam i video, ja se dival jen na ty fotky ;)

• Paja  

Fakt? Nebejvala tam 100 az k te 70 na sjezdu z O. Sevcika? 80 je tady demence podobna jako jet tam 180.

• babicak  

Myslím, že k. O.Ševčíka byla 130, ale mohu se mýlit. . Jet tam 180 už tehdy byla blbost.

• obda  

Tak je tam normálně 80 – dálnice v obci. 100 je jenom kousek od té benzinky na kopcu, Brna začíná před sjezdem na Julec. S vědomím, že mi to imidž už nepokazí, se přiznám, že tam jezdím míň než kilo ;)

• babicak  

Technická: není to dálnice, ale silnice pro motorová vozidla, v obci 80, pokud není úprava jinak, ale mimo obec jen 110.

• obda  

Máš samozřejmě pravdu :), nicméně v obci to vyjde nastejno.

• Paja  

Ja vim, uz jsem si to na mapach.cz „projel“:)

• pepek  

Kolik % nehod se tady stane při 180km/h? O, slovy nula. Zato nabouraných nečitelných liknavců, řešících všechno možný, kromě jízdy, při rychlosti 70, bude jistě mnoho.

• Jaroslávek  

A nedá pokoj a nedá …

• Paja  

Ty jses dobrej demagog :D

• LM  

“Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.”

„Rychlost nikdy nikoho nezabila. Náhlé zastavení, to je to co tě dostane“.

• Hammond  

No,pomalinku se sunu ,na Konečnou,snad mi do kelímku načepují........

• pepek  

Teď jsem byl v Romsparu (Gemerky za 10,– rum za 90,–) soudruzi a ta povinná vzdálenost 2 metry by se měla zachovat už nafurt. Cigáňa se na mně nalepila u pokladny a partner ju sám umravnil, že 2 metry. Nevídané.

• Jaroslávek  

Takže ještě nemůžeš 8 – 10 ?

• Paja  

Tak tos ted dost posral :D

• pepek  

Tímto u mně definitivně skončil, soudruh. Neporadím mu už nikdy žádný pěkný, skrytý a téměř neznatelný trailík :-(

• RomanH  

Dneska fakt valis :-)

• Polka  

Dobře ty! :-DDD

• pepek  

Dobře? Od spokojeného uživatele seniorpasu? :-)

• Excel  

:-D

• p@X  

Prej smysl života.

• Hammond  

Člověk se stará ,tak má točený.

• ferlikster  

Borci, je někdo ochotnej odprodat trochu montážní pasty na karbon? Prosím do SZ…dík

• p@X  

Většina cykloprodejen vydává objednávky z e-shopů…

• ferlikster  

Já vím, ale to je nejdřív v pondělí…

• p@X  

Z. pastu s granulama, semeno, …

• ferlikster  

tvoje oblíbená vyhledávací fráze na pornhubu? :)

nakonec objednáno v cyclopointu s vyzvednutím v pondělí…

Zbytek obchodů buď nemají, nebo potřebují dělat kšeft kurýrům tedy dražší a dodání koncem týdne.

• p@X  

Nikoliv, mother I'd like to fuck :)

• novcze  

když už jsme u toho pornhubu, má cenu se registrovat na to premium, když je teď zadarmo nebo to nepřináší větší výhody?

• p@X  

Založ vlákno, bude prdel, chvílu :)

• novcze  

to byla vážně míněná otázka, zkoušel jsi premium?

• p@X  

Ne, ale uvítal bych volbu bez kktů a bez pissingu :)

• novcze  

tak záleží co dáš vyhledávat, že jo … to premium teda budu muset prozkoumat sám

• p@X  

Ono to vyhledávání dost hapruje, krom pár prvních už to pak moc zadanému heslu neodpovídá.

Přeji spoustu příjemných zážitků a čistou klávesnici :)

• Motyll  

Ty už si fakt naraz babu…

• p@X  

Nemám co nabídnout, ani fyzicky, ani finančně, oporu ve vztahu už vůbec ne.

• Karaya  

To jsem určitě ještě nikomu neřekl, ale nechceš zkusit nějakého kouče? Nějaký vztahový potenciál má úplně každý, ne každá baba chce macho borca.

• Motyll  

I kouč potřebuje snahu/vůli na druhé straně.

Ale za mne každý pokus dobrý.

• p@X  

Hoši já už chci jen f klidu dožít do alzheimra (mám to v rodě, psychofarmaka tomu ještě napomáhají) a zavčas to ukončit.

Jsem rád, že jsem mohl prožít hezký devadesátky bez léků. Fšechno se zhoršuje.

• novcze  

jestli chceš klid, tak je víceméně chytrý do vztahu nelízt …

• mastihuba  

nemas nejakou koc s nabrousemou motylou a do pluhu? chapu ze pozadavek je nadstandart ale co kdyby :)

• babicak  

Nové dopravní značky, aneb nechceme vás tu. Telefon na starostu mohu dodat

Edit: já s tím nesouhlasím.

• String  

Až skončí karanténa, dal bych ty zátarasy na vjezdy do Brna. Vesničani, za normálního stavu tvořící x let zácpy, vozící i dvěma auty dětičky do škol a školek a parkující před domy obyvatel, o víkendech jezdící do obchoďáků, budou najednou hekat, že jim jezdí na vesnici lidi z měst. Takový komentáře jsou všude. Parkujou jim před domy, chodí jim do jejich lesů a vůbec, jsou všichni nakažení. :-)

• p@X  

Již jsem navrhoval rozdělení VK a ZK, zběhlíky inklinující k VK bych už do štatlu nepustil, GSM sledovačka a poďme.

• les  

Tady ty žabomyší války Praha-Brno, nebo Brno-lont, nedejBože posram-šitmano, jsou úsměvné. Já pro to pochopení mam. Být zavrenej v králikarně tak se zblaznim. Někam člověk vypadnout musí. O víkendu máme z údolí Vaňkovou. Dobrý je že všichni kolujou na třech kilometrech a v lese je klid:)

• p@X  

Bral bych nějakou boudu mezi Březinou (u Tigálu) a Bitynou, hrozně se mi líbí nový Shimano…

• RomanH  

Ja Ti to pred par lety rikal ;-) Dokud budes fyzicky zdravej, tak je to v pohode.

Mimochodem, zrovna loni jsem se orientacne dival a kolem Sarky / Breziny se obcas neco rozumneho objevilo.

• pepek  

Tak uplně ne, potkával jsem lidi na neuvěřitelných místech, dokonce i tam u vás v pustině.

• RomanH  

U nas taky, hlavne v tom prvnim tydnu. Ted uz se to uklidnilo, ale to bude tim pocasim.

• TheJD  

Taky jsem nechapal, kolik lidi jsem potkal na pesine za rybnikama pod Jehnicema. A matka se dvema detma do 10 let, vsichni s kolobezkama, na Karasku bylo nejvic. To me prekvapilo vic, nez ti dva vrchari, kteri ho jeli kazdy solo v protismeru.

• mastihuba  

ja bych sel jeste dal, rozdelil bych i brnensky vlakna na BF :)

• String  

Já ale nevím kam bych mohl. Nejsem ani ZK, ani VK, ani SK, ani JK. Jako vetřelec středu bych se zase nacpal všude. :-)

• mastihuba  

nezarazeni mohou samozrejme vsude :)

• String  

Děkuji Ti náčelníku, že ses mě zastal. :-)

• p@X  

Ono to tak nějak funguje na WA, ale jsou tam obojetníci, mě osobně ta appka spíš se*e. Příští telefon bude malý a hloupý.

• RomanH  

Vidis, my Te pozvali, i kdyz Ti skripe nesnesitelne retez, brzdy piskaji tak, ze se to neda vydrzet, a stejne si nedojel.

Dobre bylo, naladu mi nezkazil ani ten curak bezec, co pry na me kricel „Prase“ – asi nezaregistroval, ze to Hamackovi dockvaklo a na kole (navic v lese) mit rousku fakt nemusim.

• Paja  

Bezec – toho uz jsem nevidel ani nepamatuju, ten ale zhrubl ;)

• RomanH  

:-) No jo no, na to, ze vozil motyle :-)

• JSt  

to je nesmysl, ze nemusis mit rousku. on jen rekl, ze cyklista v lese s rouskou v pohotovosti by nemusel dostat pokutu. realne to bude o tom, na jakyho fizla pripadne narazis. klidne ti muze dat deset papiry zalozene a nenadelas nic. ;-)

• RomanH  

V pohotovosti (na krku) jsem satek samo mel. A fakt nemam strach, ze bych po tech vsech zmatcich toto neustal.

• pepek  

Hadru na hubě dnes vezlo 99% bikerů, ovšem helmu tak asi jen 80%. Tak terazky neviem, ćo je bezpečné. Je to všetko voĺako absurdné.

• RomanH  

Ono se to srovna. Jakmile uderi vyssi teploty, tak ten hadr pred ksichtem nebude mit venku nikdo.

Stejne s tim ofiko vylezou ted, pripadne po Velikonocich. Jeste je ale potreba zakleknout na par firem, namatkou CSA, jak dnes zminili (a navic prizvali LuftJardu). By clovek blil.

• pepek  

Náhodou Jarda už jednou ČSA zachránil, to mu nemůžeš upřít.

• p@X  

Vrátil jsem se k nebrzdícímu tichému setupu. Mám sociální fóbii, stačilo mi to co jsem viděl z auta na Kníničské, na nové stezce do Žebálu a v Bityně…

• RomanH  

Zase tak strasne to nebylo.

• p@X  

Už si nenechám do ničeho kecat, chtěl jsem pův. čtyřpístky :)

• scoty  

Jj, u mně nejlepší upgrade za poslední 3 roky…:)

• les  

Chybí ti tam „sám sobě“ :-)

• p@X  

Mažu si tě jako posl. z východňárů :)

• mastihuba  

tak vitej do klubu :)

• obda  

Já dneska za víc než dvě hoďky nepotkal cyklistu ani jednoho (jenom pár poběhlic), a to ani na známých turistických dálnicích :). Až jen posledních deset minut se začali rojit. Asi jim ráno byla zimenka ;)

• pepek  

Tak radši sem tam někoho potkat, než jezdit furt v dlouhých a bundě. Ale všiml jsem si, že v přírodě se letos urodilo značné množství papírových kapesníků.

• petrx  

Asi holt nejsou zvyklí, že když odhodí odpadky na zem, že to za ně nikdo neuklidí jak v hypermarketech, kam chodili před koronavirem.

• obda  

Neměl jsem ani bundu, ani dlouhý ;) Roubaix tříčtvrťáky a vesta proti větru musely stačit, holt před osmou mi bylo o něco chladněji. V devět jsem sundal vestu a vyměnil rukavice za letní :)

• pepek  

Tak. A ještě bezdůvodně zrušili modrý zóny.

• mastihuba  

hele nam pred firmou na parkalu taky stoji sulini z bytovek, z cinzaku a studaci co v pondeli odstavi auto a vyzvednou az v patek. to je obecnej problem zabirani verejnyho mista soukromou plechovkou. u nas si tady lidi z garazi udelali skladiste a auta maji na silnici. pritom je to blbej lont s prizemnima barakama. jak to pak ma vypadat u pepka nebo u jirika.

• Motyll  

Já bych to trochu rozdělil.

Aby vesničani neparkovali před domy měšťáků, zavedli modré zóny. Naprosto souhlasím. Zácpy v Brně bych nerozebíral, to souvisí s infrastrukturou (P+R, nekvalitní MHD, chybějící 2 okruhy, stavění admin komplexů v centru atd.). Že tam ti vesničani dojíždí za prací, znamená, že tam nechají nějaké peníze…

Situace na vesnicích okolo Brna (kupodivu jen směrem na sever) je občas přehlídkou arogance. Stačí se zajet podívat Pod Hádek a na podobná místa. Nikdo si nenárokuje les apod. (jak by taky mohl), ale když ti na tvém pozemku před domem zaparkuje 20 aut, dal bys tam taky druhý den kameny… Je spousty míst, kde lze zaparkovat legálně. Doba je teď divná a chápu lidi, že potřebují na vzduch a mimo byt. Ohleduplnost (nesouvisí s COVID) by ale měl být samozřejmostí. Mně by nikdy nenapadlo zaparkovat auto viz Dušanova fotka.

BTW třeba v Japonsku můžeš mít auto, pokud máš svůj pozemek pro parkování. A parkovat se smí pouze na vyznačených plochách. To by tady ubylo problémů :)

• p@X  

Čápkova stále stejná, večer nezaparkuješ, ať modrá platí nebo ne.

Většina ekonomiky je založena na automobilovém průmyslu, ropa klesá, bude imho velká snaha nacpat lidem aut co nejvíc.

• mastihuba  

ono, když vezmeš počet bytů na Čápkové a počital bych pouze jedno auto na byt, což většinou jsou 2–3, tak to nikdy vycházet nemůže. Člověk by si myslel že někdo bydlí v centru města, kvuli tomu aby to auto třeba mít nemusel…

• p@X  

Když jsem se sem nakukaččil před cca patnácti lety!, tak barák byl domov důchodců, teď je to LGBT arabo-indo azyl.

• mastihuba  

to prakticky celý centrum okolo Josefské, Orlí, Jánské…

• Excel  

Ajn

Cvaj

What else? ;-)

• p@X  

Říkalo se u Šárky…

• Paja  

…psal jsi, ze babe nemas co nabidnout :D

• RomanH  

Nevim, kolik mas nasporovano, ale prvni nastrely :

Dolni Loucky

Nihov

Edit : A zde mas chatu na Priglu. Akorat musis citat, ze to budes mit v teto oblasti tak 3× rocne vykradeno. Tak k tomu jeste poridit rotvajlera.

• Excel  

Nejdřív tu Šárku ale.

• p@X  

Pane Tabulka, jste po neděli nějaké nabité :)

• Paja  

• String  

Arabo – Indo…to bys mohl skočit na zmrzlinu a dát si na zchlazení Black Cabana K vám do baráku to zní úplně tématicky.

• mastihuba  

To by ale Katka musela parkovat za hospodou nebo u hřbitova :)

• JSt  

podle me jedina vec, kera ve zminenych dedinach brani nacmarat modry lajny, je skutecnost, ze z hliny to do druhyho dne vodfouka vetr.

pozadovat nejakou reciprocitu mezi venkovem a mestem, kor ze strany venkova, je naprosta blahovost. ;-)

• scoty  

Jenže to jsou většinou brňáci, kteří utekli z města a najednou město přišlo za nimi…

• Motyll  

O reciprocitě nebyla přeci řeč.

Jde jen o to, dodržovat pravidla (vyhlášku) a jakousi ohleduplnost. Teč­ka.

Kdybych chtěl totální separaci od lidí, volím něco na Aljašce nebo v okolí Bruntálu.

EDIT vyhláškou myslím tu o pozemních komunikacích, nikoli ten aktuální šaškec

• RomanH  

Vcera jsme meli kus od baraku na verejne zeleni doslova parkoviste. Chapu, ze se lidi z kralikaren taky potrebuji vyvencit. I to, ze se postavi na louku, byt v meste by za to dostali flastr. Uz mene se mi libi, ze z kazdeho auta mimo rodinky vybehnou 2–3 psi a prvni, co udelaji, je hovno u souseda na neoplocene zahrade. Samo ze to po nich neuklidi.

Byt to u me, tak to vezmu na lopatu, jebnu jim to na sklo, a pomazu tim i kliky. Ty reciprocito :-)

• Excel  

Klika pomazaná hovnem, kliky pomazaná syflem…

Nějací *urácí mi furt na Šmelcu opíraj kola vo plot, jeden zelenej druhej voranžovej, plot už je ohlej…jednou mi bouchnou saze a pomažu jim je hovnama.

• mastihuba  

kolega co taky musi parkovat vždy až na místě, ať u obchodnaku nebo u lesa nebo v práci už měl párkrát obtáhnutý auto klíčama… vono v případě že se kundy postaví na louku kde je napadne si spousta lidí neuvědomuje že to pak mají žrát biokrálíci, nebo jiná domácí havěť, takže asi tak… s tím plotem souhlas, jenže to by cyklisti nesměli být naprostí čuráci a museli by si ty kola dávat na stojan :)

• Excel  

Stojan není.

• obda  

Mně minulý týden nějaká k*rva vzala auto klíčem nejspíš na parkovišti u lesa, mimo vesnici. Všiml jsem si toho až doma. Na trávníku jsem nestál, nikomu nikde nezavazel, přes poledne jsme tam byli široko daleko sami. Lidi jsou svině, a z toho koronaviru jim asi ještě hrabe :( Teď řeším, co s tím. Je to hluboký, ale až na kov ne.

• RomanH  

Kamaradovi to u tyden stareho auta udelal maly synek – proste mu ho pekne dokola umyl kamenem.

Jinak tezko rici – rozlestit lestickou ? Zkus se poptat v autolakovne.

• les  

Mozu Ti to domluvit v Modřicích.

• p@X  

Přešel bych na rat štýl.

• Excel  

Lance: Pořád jezdíš v tom malibu?

Vincent Vega: Ani nemluv… Víš co mi s ním nějakej parchant udělal?

Lance: Co?

Vincent Vega: Vobjel ho klíčem.

Lance: Ty vole! To je v hajzlu.

Vincent Vega: No to mi řikej. Tři roky je to schovaný, pak je to pět dnů venku a nějakej impotentní kripl se na to podepíše.

Lance: Já bych to rovnou zabíjel. Žádnej soud, žádná porota, rovnou na popravu.

Vincent Vega: Škoda, že jsem ho při tom nechytil… Dal bych cokoliv, kdybych ho mohl při tom chytit. Stálo by to za tu škodu, kdybych ho při tom mohl chytit.

Lance: Dobytek!

Vincent Vega: Co může bejt horší, než někomu ničit auťák. Na cizí auta se prostě nešahá.

Lance: To se nedělá.

Vincent Vega: To je proti pravidlům.

• novcze  

normálně bych to ignoroval, tohle není dopravní značka a pochybuju, že ta silnice je soukromý pozemek

• babicak  

V té ulici je většina domů novostavba, předpokládám, že majitelé domů dojíždí do Brna za prací. Místo aby starosta Eda udělal parkoviště, tak vytvoří tento výblitek. Lidé stejně přijedou, postaví si auta různě po dědině a do lesa půjdou přes půl vesnice, místo aby zaparkovali u lesa a hned byli v lese.

• String  

Já zas chápu jeho pohled na věc, jak by ho místní šikanovali, že pro ně nic nedělá. „Starostó, voni nám sem jezděéj! Máňa říkala, že sou všichni nakažení a roznesou nám to tady. I Hamáček to říkal.“

• novcze  

já si to prošel na mapách a tahle ulice je v podstatě slepá, resp. vede do lesa a na silnici moc místa na parkování není, tak by se dal zákaz pochopit, ale pořád ten výblitek není dopravní značka

• pepek  

Tam se parkuje dobře. Místa dost.

• novcze  

tak to bude tím rybím okem, že se to zdálo úzký

• babicak  

Za hájovnou jsou ladem ležící pole, z kterých by šlo parkoviště udělat. Ale když mohla Ochozská starostka zrušit parkoviště u Hádku, tak proč neudělat takové zátarasy. Navrhnu starostovi, aby je instaloval před cedulí začátek obce a umístil tam ozbrojenou stráž.

• p@X  

Už máš upraveno zpět na dávky? Nášivku LM…

• Excel  

A protah kanalizacu, kurva! :,–)

• mastihuba  

v babicich zadna kanalizace neni, tam maji vseci trativody :)

• RomanH  

Jde o hovno :-)

• mastihuba  

jde o to jak to v zime na snehu dobre vypada za barakama :)

• pepek  

Tam je moc kopec, to musí být oříšek, udělat v takovým kopcu kanalizaci :-)

• RomanH  

Trativod jde hluboko do zeme, 1× rocne si to nechas vycucnout, hodit na pole, a hned to zaoras. Hovna tu jsou s nami od praveku. Fosfaty a podobny sracky jsou problem. Pripravky (prasky) s fosfatem nepouzivam (a netusim, jesli se jeste vubec mohou vyrabet – pokud ano, resil bych pricinu, ne nasledek).

• Karaya  

A zdroj pitné vody máte jak daleko od obce?

• RomanH  

Asi kilak v lese na uplne opacnou stranu. A vzorky nam vychazi dobre (je to pravidelne kontrolovano hygienou). Soused akvarista si ji taky pochvaluje.

• Karaya  

Kdo vám tam dělá vodu? Nebo si to provozujete sami?

• RomanH  

Sami, mame tu vystudovaneho potravinarskeho chemika.

• mastihuba  

nebyt toho ze sou lidi obecne hovada, nemusel by vodu hlidat vystudovanej chemik :)

• Excel  

Hosi, kanalizace je, jen ji ze 5 m chybi.

• Jaroslávek  

Ulice tam máte v soukromým vlastnictví ?

• obda  

Pořádáte tam pivní párty a pak se divíte, že vám tam lezou lidi :D

• p@X  

Mňam, Rathaus s voňavým Chinookem…

• obda  

Taky mi chutná. Kupuju v litrových PETkách :)

• rici69  

Dnes jsem Tama projel a místní zjevně roušky neřeší.

Pak závěr na Farmě

• LM  

Ten blatníček za sedlem už můžeš sundat. V lese se začíná prášit :-).

• p@X  

Já už na to logo s obrácenou kurzívou jsem delší dobu alergický :)

• rici69  

Příště jedu na zimáku abych té nedeáždil :)

• rici69  

V dubnu se ještě bude hodit.

Já když sundat blatníčky, nebo umyju auto tak začne fest chcát.

• nomecz  

Tak to prosim udelej :) ty traily se hrozne sypou a chtelo by to trosku polejt vodou

• chemik_mara  

Na Zouvalce se zatim nic nebuduje, asi korona…

• LM  

Dobré vědět, ale o víkendu nemá cenu jezdit kolem přehrady ani za „normální situace“, natož teď.

• chemik_mara  

Byl jsem tam dneska v 18. U lavky pres Prigl asi 7 aut, ale od ni az po Sulaka jen 4 lidi, coz je uspech. O vikendu to tam bude masakr.

• pepek  

No to je peklo. Už ani Královské námořnictvo se nedrží zásady, že ženská na palubě přináší smůlu?

• Paja  

Kam na ta videa s Patrikem chodite O:-)

• pepek  

Odkaz na seznamu, prý se jim přehřívají torpedoborce, stejně jako amíkům, často v Perském zálivu, kupodivu.

• LM  

Bird and Fortune – Iraq :-D

• pepek  

Tak nějak :-) Ale ostatní na tom nejsou o moc líp, F35 prý nemůže dlouho letět ani tou nízkou max. rychlostí, které dosahuje, neboť se jí přitom loupe barva.

• Karaya  

Mám tu dotaz na petrolheady. Jdou tyto šrouby použít i pro alu kola? 1. půlka je úkos, druhá rádius, takže by mohly být univerzální pro obojí. Co o tom soudíte? Jsou to originál šrouby z Hondy. Délka je vyhovující, jde jen o ten úkos.

• pepek  

Tak to přilož do té díry a uvidíš. Pokud je ten kužel otočný, tak asi jo. Máme to tak na transpiku.

• Karaya  

no otočný není, ještě prozkoumám kola, jestli na nich není ocelová vložka u šroubů. Jinak bych z toho při utahování rval špony, že?

• pepek  

Jo. Doma mám otočný jen pro Alu. Na tom transpiku jsou právě ty vložky v Al kolech a šrouby jednotné pro Fe i Alu.

• Karaya  

S tou otočnou podložkou to moc na eshopech nevidím. Všude mají obdobu těch mých, jen kužel po celé délce. Třeba tady.

Máš nějaký tip, kde to koupit? Hloubku potřebuju cca 30mm.