Bikepacking aneb na kole nalehko 5

23 nepřečtených
 • Manzak

  Predchozi vlakno uz se nacita celou vecnost.

  Predchozi vlakna zde:

  Bikepacking 1

  Bikepacking 2

  Bikepacking 3

  Bikepacking 4

  0 0
  • Manzak  

   Mam hned dotaz, brasny kde jsou „vyndavaci a zas tam daci“ ty vodotesne vaky, napriklad co ted dela Decathlon, pouzivate to tak, jako ze si ten vak vyndate a odnesete do stanu a podobne, nebo to proste stejne vsechno nakladate a vykladate primo na kole?

   0 0
  • tma  

   Chci vyzkoušet nástavce abych snížil změnou úchopu pravděpodobnost následného půlročního brnění malíčků. Jenže narážím jak to poskládat na silničku. Mám tam normálně světlo Fenix. Pod řídítka dávám tunel Topeak. Jenže když jsem tam dal nástavce (Decathlon), není kam dát světlo. Šlo by to kdyby nástavce byly maximálně od sebe to dát mezi ně, jenže to jednak je asi ergonomická blbost, blbě se pod nima drží mezi oblouky, bude to částečně stínit a nepůjde tam asi brašna. To se dává nějaká vodorovná mezi hrazda nebo speciální držáky na světlo? Vozím ještě na helmě čelovku ale stejně líp svítí přední. Jak to řešíte ?

   0 0
  • wego1991  

   Přemýšlím kam vyrazit na začátku září na cca 7 dní. Napadlo mě Pobaltí – Lotyšsko, Litva případně i Estonsko pokud by byl čas. Nikdy sem ani v jedné zemi nebyl a přitom to je vcelku kousek (pro mě 750 km na hranice Lotyšska).

   Přemýšlím, nechat auto v některém z měst před hranicí s Polskem nebo někde v Lotyšsku.

   Byli jste někdo? Nějaké doporučení na co si dát pozor atd? Předpokládám, že bezpečnost je v cajku, akorát nevím co nechat auto tak „dlouho“ nechat zaparkované relativně kousek od Běloruska, Kaliningradu apod..

   0 0
   • liborg1982  

    O auto bych se nebál. Asi bych doporučil se protáhnout (autem) až k tomu Estonsku a tam přesedlal na kolo. Tam jsem taky viděl více cyklistů na cestách. Severní pobřeží Estonska je podle mě fakt pěkné. Jo a je tam takové zajímavé místo. Mezi turisty z ČR oblíbené – tak 100km od Tallinu na východ, na pobřeží. :-)

    Počítej, že je tam menší hustota osídlení, tak je lepší nespoléhat, že hned za zatáčkou je vesnice a v ní otevřený obchod.

    0 0
   • tma  

    Jel tam někdo s kolem vlakem, do Varšavy asi problém nebude ale co dál ?

    0 0
  • wego1991  

   Potřebuji poradit se spacákem. Starý (syntetika) se mi nevleze do řídítkové brašny, tak hledám co pořídit. Starý se mi tam těsně nevleze, takže předpokládám, že téměř jakýkoliv pěřák by se tam vlézt měl (průměr brašny je 16cm).

   Na spaní nemám rád moc teplo, takže si myslím, že 300g náplně bude akorát. Problém je, že mám 192cm a nevím jak s délkou – co by jste brali vy? Dívám se na Warmpeace Viking 300 (195cm)

   0 0
   • kofejn  

    Mám doma týden tenhle: https://www.pinguin-shop.cz/…inguin-lava/

    Se 190cm se do xl verze vejdu, ale spaní jsem v něm ještě nevyzkoušel.

    0 0
    • Cochty  

     Ten mám taky, variantu 185 a dostanu ho 5l drybagu na vidlici. Je to letní spacák, ale už jsem ho vyzkoušel i v 5 stupních a v pohodě.

     0 0
    • wego1991  

     Mám nějak psychický blok s tou značkou :) a navíc píšou, že po sbalení má ø18 cm, což mi nevleze do té brašny.

     0 0
     • kofejn  

      To má jen obal, rezerva na zmenšení průměru tam je.

      0 0
     • Enron  

      A dáváš to tam v obalu? Já cpu spacák do řidítkový brašny většinou bez obalu a pak nemusím myslet na na pruměr obalu.

      0 0
      • wego1991  

       No chtěl sem v obalu, ale nevlezl, tak ho vozím v podsedlovce. Cpát to do řídítkové bez obalu mě už taky napadlo, ale myslím, že bych tam potom nedostal tolik věcí jako když spacák bude jeden kus. Zkusím to doma cvičně bez obalu..

       0 0
       • Enron  

        Je fakt že jestli máš tu 9l, tak to bude asi na těsno. Já do velký 16 l dal bez obalu spacák (Patizon G400) karimatku (Sea tu Summit nafukovací), polštářek a věci na spaní.

        0 0
     • Cochty  

      Musíš bez obalu, pak ho tam dostaneš

      0 0
   • tma  

    Já do Topeak tunelu jsem si pořídíl customizovaný Cumulus Panyam downgradovaný s minimem peří co dělají plus rozšířený. prodloužený na max. a s nejlehčí látkou. Má 772g. Lehčí Cumulusy jsem už nechtěl, je to moc úzký a tohle se dá na normalní treking, spal jsem u Jizery když lehce mrzlo.

    0 0
   • File12  

    Vozím už třetí rok péřák z Dekáče. Komfort má 10. spal jsem s nim v 5ti. moc nejstojí a mají několik velikostí a je i dost širokej, což oceňuju.

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.