• Smazaný účet

    Sportovce roku máme, tak nová sezona může začít :-D

    0 0
    • kejda  

      Rezavý Hamé je pryč, koho to bude zajímat? :)

      0 0
    • Smazaný účet  

      a jak to teda je, vrací se zrzečka, nebo ni?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Teprve smíšenejma štafetama jsme zahájili letošní sezonu ;-) Tak spokojenost :-)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Už ani Serža nediskutuje :-O Kam ten svět spěje :-D

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tak gratulace do ČR ;-) Takhle poskládaná ta štafeta nevypadá úplně blbě.

      0 0
      • Smazaný účet  

        jako že to holkám sluší? :-)

        0 0
      • scoty  

        Tak za běh určitě..:) Jenže v biatlonu je to bi a střelba tam prostě patří. Letos se po této stránce našim týmům bohužel nedaří. A to je škoda…Podle mně nějaký omyl ve způsobu tréninku této činnosti. Navíc bývalé opory odcházejí příliš pomalu…

        0 0
        • Smazaný účet  

          a ještě pomaleji příchází nějaká náhrada a nebo spíš nepřichází :-)

          0 0
          • scoty  

            To máš těžký. Když dvakrát odstřelí závod mladej, tak maže do IBU. Když se to stane starýmu, odchází na individuál s přípravou na MS…

            Toto vytváří z výborných mladých běžců střelecké neurotiky… Biatlon je hodně o psychice a ta v závodníkovi zraje dlouho. Když nahlédneš do archivů, tak současné starší hvězdy zrály x let, než začaly vozit medaile, ovšem v té době nebyl tento sport na takovém výsluní, tak na to měly klid…

            Chápu, že není jednoduché někomu po 15ti letech v jednom autě říct, že končí, ale…

            0 0
            • Smazaný účet  

              Nejlepší přípravou je závod ;-)

              Máš dvě jména za Moravce a Schlesingera? Pokud ne, tak všechno ostatní je jen okecávání :-D

              0 0
            • Smazaný účet  

              Kdyby jsi ty dva teď vyhodil, tak se podívej na včerejší výsledky z IBU v Ridnau a řekni mi koho by jsi do toho svěťáku poslal :-D

              0 0
              • Fazzy  

                Přesně tak. Všichni by ty veterány vyházeli, ale kdo by tam pak jezdil už neřeknou. Jinak Šlesingr se píše česky :)

                0 0
              • scoty  

                Nemluvím o vyhazování, ale o možných chybách při jejich postupném nahrazení mladými závodníky.

                A z těch jmen klidně začít zkoušet někoho z juniorů, třeba Víťa Hornig…

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Chyby můžeš dělat pokud to nahrazování lze provádět ;-) Je to zkrátka pořád tak, jak svýho času říkával Zdeněk Ciller: „Pokud chceš uspět ve světě dospělejch musíš v juniorech jezdit nejhůř do tří, jinak je to trápení v druhý polovině startovního pole“. Dejme tomu, že IBU je něco podobného :-)

                  0 0
                  • scoty  

                    Jasně, je docela možné, že noví mladí budou 5–6 let jezdit nejčastěji kolem půlky st.pole, stejně jako to bylo u Šlezingra s Moravcem, ale když tu možnost nedostanou, tak ke zlepšení výsledků prostě nemůže dojít…

                    0 0
                    • Fazzy  

                      Ale jo, zlepšovat se můžou klidně i v IBU cupu. Pokud tam tu kvalitu předvedou, nemusí se bát, že šanci nedostanou.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Přesně ;-)

                        0 0
                      • scoty  

                        Jasně, „šance“ na dva vystresovaný závody, aby se „potvrdilo“, že na to vlastně „ještě nemají“…

                        Přesně proto se tam s nimi nikdo trvale neudrží a výsledky jdou trvale dolů.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Ale no tak, myslíš jako, že to dělaj trenéři, aby zavřeli huby kritikům? :-D Když bude jezdit do tří v IBU cupu, tak proč by neměl dostat šanci? Pokud se v IBU nevejde do třiceti je nesmysl ho někam posílat ;-) Pokud ti jde jenom o nějaký nahrazení do štafety, tak třeba jo, ale čemu to pomůže? Skončí to tak, že přijde sám za trenérem, že chce zpátky :-)

                          0 0
                        • Fazzy  

                          Každej, kdo v IBU předvedl výsledky, šel nahoru. Kdo nahoře předvedl alespoň schopnost dojet pro body, nahoře zůstal. Jmenuj mi někoho, u kterýho to tak nebylo.

                          Dobrým příkladem budiž Adam Václavík. V juniorech a IBU jezdil zajímavý výsledky. Dostal a pořád dostává šanci ve SP, protože jiní prostě nejsou a kde je? Šly výsledky nahoru? Bohužel SP nemá nějakou moc, zlepšovat výsledky sportovcům, jejichž výsledky nejsou špičkové ani v nižších pohárech.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Přesně! SP není o žádným extra zlepšování. Buď tam vlítneš a děláš výsledky, protože máš z čeho a nebo tam nevlítneš a jen dostaneš šanci (protože je třeba omladit :-D) a potom jezdíš zanďoura s tím, že občas není pánbůh doma a dojedeš na body, ale žádná velká hitparáda to není a ani nikdy nebude :-)

                            0 0
                            • scoty  

                              Nesouhlas. Chybí ti tam třetí možnost : jsi členem áčka 6–7let, postupně na sobě makáš až nakonec zazáříš…Typický případ Ondry Moravce.

                              https://cs.wikipedia.org/…99ej_Moravec

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Ne, to není třetí možnost. Přečti si pořádně co tam píšou a je to stejný co jsem ti napsal já ;-) To že se mu potom na nějaký čas přestalo dařit je už jinej příběh, kterej může potkat i jiný mistry světa. Ani k jednomu, který by jsi chtěl vyřadit nemůžeš třeba Václavíka srovnat protože on je přesně ta druhá varianta, která nemá z čeho brát, narozdíl od těch dvou :-)

                                0 0
                              • Fazzy  

                                Nemyslím, že to je typický příklad. Ondra šel nahoru na základě výborných výsledků v juniorech. To, že tam pak zůstal i přes špatný výsledky, je odrazem situace v tý době. Taky nebylo čím nahrazovat. Ani kvalita áčka nebyla buhvíjaká. Celkově byla ta doba těžko srovnatelná s dnešní a těžko říct jakou úroveň měly nižší poháry a jestli si český biatlon vůbec mohl dovolit vytvořit kvalitní zázemí na více frontách. To už nevím, je to historie.

                                Jinak u Václavíka žádnej zásadní progres nepozoruju. Čímž ho nechci odepisovat. Ale stejně jako na sobě teď pracuje v áčku mohl pracovat i v ibu. Jen by místo šedesátých míst třeba jezdil o desítku (kdyby pro něj v áčku nebylo místo).

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  No jo, jenže to by někteří diskutující nesměli brát IBU jako něco potupnýho :-) Nechci, aby to vyznělo jako odpis Václavíka. Je to dělník kterek si odvede svojí práci pro tým a pokud je základna tak uzká jak je a má se absolvovat všechno, tak dělník je stále potřeba ;-)

                                  0 0
                          • scoty  

                            Ano, výsledky Adama jdou v posledních dvou letech nahoru. Sice pomalu, změna techniky střelby po příchodu do áčka se na něm dost podepsala, ale pokrok tu je.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Tak jo :-D

                              0 0
                            • Smazaný účet  

                              Václavík jede pátou sezonu ve svěťáku ;-) Pořád počítáš, že bude jezdit stabilně aspoň do třiceti?

                              0 0
                              • scoty  

                                To nikdo neví, je mu 25let. Třeba Ondrovi se nejvíc dařilo mezi 28 a 32lety…nyní 35…

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Na to, že za poslední čtyři sezony tam není žádný progres (je to spíš horší), tak srovnáváš nesrovnatelný ;-) Je to stejný srovnání jako třeba Neumannová – Zelingerová ;-) Ta taky byla v ačku a dlouho jezdila SP :-D

                                  0 0
                • Fazzy  

                  Aby mohlo dojít k nahrazování, musí být čím nahrazovat. Sám píšeš o psychický náročnosti. A pak bys hodil mladýho kluka, kterej na to, ruku na srdce, výkonnostně nemá, do toho nejtvrdšího rybníku, aby bojoval o poslední příčky. To mi nepřijde jako ideální způsob jak posouvat kariéru :)

                  0 0
    • Fazzy  

      Hele scoty – https://www.biatlon.cz/…-ceka-debut/?…

      0 0
      • scoty  

        To muselo přijít:)

        A to, že jim mladí „neperspektivní“ češi přejeli štafetu o několik míst dolomiti určitě stráví… :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Ty nečteš co píšu ;-) Napsal jsem, že občas zajedou výsledek (navíc, když jedeš v týmu je to dost jiný než individual) a pokud jsi s tím spokojenej, tak nic proti tomu, každej má hranici úspěchu někde jinde :-D Je to, ale dost zásadní rozdíl proti tomu jezdit stabilně aspoň do patnácti, protože teprve potom se dá říct, že někoho nahradili :-)

          0 0
          • scoty  

            Tak nestráví… :-D

            Jen tak na okraj, my nepotřebujeme nahradit někoho, kdo jezdí do 15ky, ale bylo by dobré tam časem někoho dostat, protože tam už nějaký čas nikoho nemáme…a to je rozdíl. Jinak biatlon je tak náročný sport, že okamžitá výkonnost závodníků je často nepředvídatelná. Kritizovat tedy někoho kdo má medaile z eu, ms, univerziády atd. v první polovině jeho kariéry slovy „tam nic není“ a podobně je minimálně krátkozraké…

            Čtu tedy dobře, ale často nesouhlasím.. :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Koho jsem kritizoval s medailema? :-O Hlavně základ diskuze v tom, že podle tebe opory odcházejí pomalu a já ti jen připoměl, že není kým je nahradit :-) Poslední štafeta na tom nic nemění ;-) Ty kluci, který podle tebe odchází pomalu, jezdili ve svý době do patnátci vcelku běžně. Máš někoho takovýho? :-D

              0 0
              • scoty  

                Aha :-) Tak že ty tu kritizuješ „nemá kde brát“ atd mladýho kluka o kterým ani nevíš, že má placky z jun me, ms a letos i z IBU a univerziády + tuším 17 místo ve svěťáku…?

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Pořád jsi nenapsal jméno, ale pokud má Václavík (o nikom jiným jsem nepsal) tolik medailí, jak píšeš, tak se rád omluvím, bohužel na netu o tom nic není, ale třeba jsem se špatně díval ;-) Navíc nikoho nekritizuju, jen jsem tě jemně upozornil, když „na tvůj vkus staří odchází pomalu“, že není kdo by ke nahradil ;-) To je celý :-D

                  0 0
                  • scoty  

                    Zapátrej… :-)

                    S tou náhradou veteránů to jde vždy pomalu… Zvláště tak dobrých jak byli Boušek s Ondrou… Třeba ještě neřekli poslední slovo, ale moc stabilní už to asi nebude. Čas je neúprosný…

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      „Navíc bývalé opory odcházejí příliš pomalu“

                      „Třeba ještě neřekli poslední slovo“

                      Jsi změnil názor konečně? :-D

                      Taky miluju tenhle typ argumentu ;-) Když žádnej nemám, tak napíšu pátrej :-D

                      0 0
                      • scoty  

                        Nezměnil, generační výměna je vždycky složitá a má mnoho aspektů, včetně zdravotních atd… A v neposlední řadě vztahových. Je možné, že nikdo z mladých nedosáhne úrovně výsledků z doby minulé, ale předem bych je určitě nezatracoval… Ještě mají čas.

                        Vždyť jsem ti vypsal podrobně a 2× co máš hledat, když kritizuješ a nevíš…

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Nikdy jsi nenapsal jméno ;-) ale to nevadí. Mě stačí, že od tvého „vkusu s pomalým odchodem“ jsi dospěl aspoň k tomu, že to není tak jednoduchý :-D

                          0 0
        • Fazzy  

          Vidíš, že trenéři přemýšlí racionálně a nikdo neni nedotknutelnej :) Pořád jde hlavně o body a o prachy.

          Co se týče štafety, zajel solidně nejen Václavík, ale i ten veterán co si potřebuje odpočinout :)

          0 0
    • Smazaný účet  

      sledujete někdo aktuálně? Moravec dneska zatím dobrý…uvidíme, jak se to vyvine

      0 0
      • Smazaný účet  

        tak po čase jsem to sledoval a dneska teda dobrý! asi budu muset koukat častěji :-)

        0 0
        • Skalv  

          Doufám, že dnešní forma Davidové jak v běhu, tak střelbě, jí zůstane i zítra a potom v Itálii

          0 0
        • Fazzy  

          Udělej to pro českej biatlon a koukej. Očividně to zabírá :)

          0 0
        • scoty  

          Škoda, že to Bimbo tak o dva fleky odtřelil, ale jinak všichni dobrý no:)

          0 0
      • snas89  

        Zrovna dnes jsem taky koukal a taky jsem byl prekvapenej. Vzestupna forma? Nebo ona povestna jedna vlastovka?:)

        0 0
        • Fazzy  

          No dopoledne to na vzestup teda moc nevypadalo :) ale je fakt, ze tam ho asi nikdo necekal :)

          0 0
        • klobrch  

          Nalijme si čistého vína. Stačí, že mizerný běh a střelbu se všemožně snaží nějakými nepříznivými vlivy okecat komentátoři a experti ČT. V současné době nemá nikdo z české reprezentace – muži i ženy , kromě Davidové, když se výjimečně trefí, na umisťování v první 10. Nechápu, když v ČR bylo hodně kvalitních střelců, že pro biatlonovou reprezentaci Svaz biatlonu nenajal nějakého opravdu kvalitního trenéra střelby. U mladé generace závodníků nikde nevidím, že by se mělo začít blýskat na lepší časy. Přitom si myslím, že finanční a materiálové zabezpečení naší „A“ reprezentace je na úrovni ostatních špičkových zahraničních týmů. Pravděpodobně výsledky na MS budou z pohledu české reprezentace mizerné.

          0 0
          • Smazaný účet  

            jasně…protože zbraně jsou zlé a děti radši střílí malovaný panáky v CoD…Dřív byla vzduchovka v každé domácnosti, však jenom kolik tisíc jsem měl odstříleno u dědy na dvoře ještě před nástupem do školy…

            takže se není co divit, že střelci nejsou…

            0 0
            • Tina  

              Je rozdiel strieľať v pokoji na strelnici a strieľať vo vysokých tepoch po pri výkone.

              0 0
              • Smazaný účet  

                a já snad tvrdím, že je to to samé? nesnaž se mi tu podsouvat nějaké tebou vymyšlené nesmysly, ano…

                Imho mám odstříleno určitě tak 1000× víc jak ty…jak po zátěži/v zátěži, tak v klidu…

                pro to, aby mohl vyrůst dobrý střelec, musí k tomu být veden od mala = začínat v klidu na dvorku se vzduchovkou (jak jsem psal) a pak se pochopitelně přidají další aspekty = zátěž, pohyb, stres

                věnuj se radši svým praskajícím rámům a do střelby se nemíchej…

                0 0
                • Tina  

                  Ou! Niekomu som „naštrbila ego“ :), Čo psychotesty, kedy sa chystáš? ;)

                  Ak máš nastrieľané 1000× viac ako ja tak nemáš nastrieľané nič. 1000 × 0 = 0 :D

                  Ukľudni sa, vem si prášek a choď si preleštiť hlaveň, aby ti nepraskla žilka :D

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    a jsme u toho – nemáš odstřílené nic, ale máš potřebu se k tomu vyjadřovat…typická hospodská popkultura

                    0 0
              • robb  

                Náhodou třeba se toho chytne někdo v Decathlonu a bude tu kampaň „Vzduchovka do každé rodiny“ aby se podpořil biatlon. Sice si neuvědumuju, že bychom byly dříve nějaká velmoc v biatlonu, ale možná jsme měli největší počet vzduchovek na přepočet obyvatel.

                0 0
          • scoty  

            Neviděl bych to tak černě:-)

            Prostě dochází ke generační výměně, což je pro stát bez pořádných hor a s malou členskou základnou trochu problém.

            Ale mladí už se začínají chytat: Krčmář27 už je schopen se dostat bednu i když letos trochu ztrácí fyzicky, Václavík25 skvělý běžec, který potřebuje stabilizovat střelbu což se zdá na dobré cestě, Čtvrtecký21 junior světové úrovně, jen to chce pár let ve WC pro stabilizaci psychiky Víťa Hornig19 junior světové úrovně, bedna v IBUcupu, stabilně v IBU kolem 10ky + pár dalších. U holek to taky nebude tak hrozný, Davidová20 je taky první rok v WC…

            Jinak jako že naši mají stejné materiálové a finanční zabezpečení jako třeba Němci, Francouzi, Norové, Italové, atd.?

            Tak na to zapomeň…

            0 0
    • indoorajn  

      Mám 2 lístky do Nového Města na sobotu 7.3.2020 (štafety muži + ženy) na tribunu D.

      Potřeboval bych je vyměnit za nedělní, také na tribunu.

      Případně prodám.

      Na sobotu i neděli je na tribunu již vyprodáno.

      0 0
    • scoty  

      Koho že to předjela Makula!.. :)

      0 0
    • Slavoš  

      Tak další placka.

      0 0
      • ELx  

        Já v tom cítím takové to pyco směrem k Dolomitum :-D

        0 0
    • scoty  

      "Po vzepětí ze včera jsem ráno měla problém vyjít do schodů, jak mě pálily holeně. Ráno jsem se projížděla a říkala si, že to nemám šanci ani přežít.“

      Eva Puskarčíková včera před závodem…

      Stejně si myslím, že vysápnout starší zkušené jednotlivce štafetou není dobře. Měli to jet mladí, alespoň by se uklidnili před závodem jednotlivců a celkově by bylo víc šancí. Takhle to vypadá, že jim trenéři na individuál nevěřili, tak je nechali vystříknout ve štafetě…

      Placka je sice dobrá, ale snížily se tím šance pro všechny v dalších závodech. Lucku do toho nepočítám, to je přírodní úkaz…:)

      0 0
    • scoty  

      Tak NM bez diváků…

      To jako hokej v uzavřených halách, kde je 10000 lidí nevadí?

      0 0
      • chemik_mara  

        Nevadí zatím. Co není, může být. Navíc na hokej asi nepřijíždí spousta zahraničních fanoušků, zejména z Itálie, Rakouska nebo Německa.

        0 0
        • scoty  

          Tak němce a italy šoupnout extra na tribuny, horší by to bylo s ubytováním…

          Ale když si představím kolik autobusů s turisty k nám denně přijede… To někdo kontroluje odkud jsou?

          Vládě jde jen o to, aby se jako něco dělalo.

          Virus typu chřipky se prostě zastavit nedá, a oni to vědí.

          Musely by se hermeticky uzavřít hranice.

          Podle mně už to tady dávno je. Nemocní v období chřipek nemohou vědět co prodělali.

          Tohle je šaškárna pro naivní lidi…

          0 0
          • chemik_mara  

            Nejvíc komický mi přišly ty kontroly na letišti u letadel z Itálie, když autama odtam přijedou tisíce lidí, oproti stovkám z letadla.

            0 0
          • Smazaný účet  

            Nikdo rozumný teď dobrovolně chodit na srocení lidí nebude.

            0 0
            • scoty  

              V mhd a obchodě jsou ti samí lidi, nebo jejich kontakty a tam musíš. Když nikam nepůjdeš, tak kontakt jen posuneš „na potom“…

              0 0
              • Smazaný účet  

                Kdybych měl paletu rýže, tak nemusím vycházet vůbec :)

                0 0
                • scoty  

                  Ti co maj nadměrný zásoby si prý musí vzít 1/2migranty…tak bacha:)

                  0 0
              • McBlacky  

                no podle dopravy dneska ráno si myslím, že tech lidí v MHD je o trochu méně :/

                0 0
                • scoty  

                  Jasně. Méně o ty, kteří jsou momentálně už nemocní chřipkou, sars, nebo některým jiným ze stovek respiračních virů v populaci… :)

                  Kdykoli v Brně vlezu do mhd, tak je ve třídvéřovem voze kolem mne cca 20/25 cestujících. Z toho min 2/3 intenzivně kašlou…

                  V tomto kontextu je rušení sportovních akcí, zejména ve venkovním prostředí jen drahým nesmyslem pro voliče starších věkových kategorií…

                  0 0
    • Smazaný účet  

      dám to sem, i když to o biatlonu není

      že by se něco pokazilo?

      https://www.expres.cz/…celebrity_bk

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.