• Smazaný účet

    zatím se trénuje na kolečkách a trochu politikaří

    https://sport.aktualne.cz/…02590604f2e/

    0 0
    • Smazaný účet  

      aktuálně na ČT2

      0 0
      • Smazaný účet  

        pořadí zatím nic moc, ale Puskarčíková to na střelbách nasázela zatím pěkně…

        tak edit – z 18. místa na 4.!!! Eva jede…

        0 0
        • Slavoš  

          Njn jenže Vítková to nezvládla.

          0 0
          • Smazaný účet  

            jj…a Moravec nestahuje :-(

            0 0
            • Slavoš  

              Se nedivím, 2 měsíce marodil v přípravě. Uvidíme co mladej, loni mu to šlo.

              0 0
              • scalar  

                A proč by měli v téhle situaci plýtvat silami?

                0 0
                • Strakááč  

                  protože je to týmová jízda.. a minimálně si to zajedou tréningově.. když hokejisti v NHL prohrávaji 6:1 tak na to taky nejebou… zrovna nedávno to z 6:1 stačili zamíchat na 7:5 a na to se hend dívá líp.. to samý je v biatlonu.. jeden to zesere, ale jede se dál.. a chce se člověk pořád dostat co nejvejš a dostat sebevědomí aspoň sám v sebe..

                  ale v tom je týmovej sport nejhezčí… se divím, že v cyklistice taky neexistuje týmová jízda.. bylo by to mnohem zajímavější a to skoro ve všem:)

                  0 0
              • Smazaný účet  

                no, zastřílel super…ale ta ztráta je moc velká

                0 0
    • MirosPikos  

      Jojo karma je svině. Zatím každej sportovec, kterej se nechal koupit Babišem nic moc :)

      0 0
    • Jaroslávek  

      Aspoň proti loňsku nejsem u té TV tak nervózní. Každé umístění v desítce beru.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Bez Gábinky a výsledků tenhle sport už nebude nikoho zajímat ;)

        0 0
        • arny71  

          Aspoň už v to NMM nebude takovej kolotočářskej cirkus.

          První závody moc nevyšly, ale 2× 10ka byla. Věřím ve zlepšování, zkušeností naši mají hromadu a výkonnost určitě zvednou.

          0 0
          • Smazaný účet  

            když se Puskarčíková rozjezdí a Vítková rozstřílí, tak to bude fajn :-)

            0 0
            • Radek Broz  

              Ty bys taky každýho hned rozstřílel:)

              0 0
            • Strakááč  

              věřím, že na olympiádě na kterou se gabča nejvíc šetří.. to holky nějak umíchaj na pár medailí :) holky se dostanou do formy během těhle závodů a nad taky předvedou co v nich je.. podle mě má Puskarčíková dost dobře našlápnuto… jen nějakým způsobem zrychlit :)

              0 0
        • Jaroslávek  

          Myslím, že bude.

          0 0
    • snas89  

      Za me velky respekt Koukalovy!

      Kritizuje doping dlouhodobe a konzistentne.

      To ze ostatni tyhle veci treba tolerujou, pouzivaji nebo boj proti tomu vzdali jeji snahu nijak nesnizuje. Naopak.

      0 0
    • Neťa  

      Tak první zastávka svěťáku nám ukázala mnohé, např. to, že naši jsou z kraje sezóny úplně mimo :-) Já vím, ono se to okecá, že příprava kvůli zdravotním problémům nebyla ideální, že se forma směruje k olympiádě apod., ale ruku na srdce, hlavně u těch chlapů je to zarážející. Co se ženských týče, tak Verča si ten psychický blok z ležek přenesla i do nové sezóny a mám obavu, jestli se ho zbaví. Evik musí zrychlit na lyžích, hodně jsem zvědav na Zvařičovou, které to neskutečně přeju. Jinak doufám, že to nebude nuda, jak první závody naznačily – Fourcade opět svoji ligu a v ženských Hemannová, která jim teda vůbec nedala čuchnout. Pokud tu střelbu bude mít stabilní, tak potěš koště. Uvidíme, co Laura, ale sledovat souboje dvou Němek o vítězství, to teda nic moc. A kapitola sama pro sebe – Gabča – jaký na to máte názor? Neměla tu sezónu raději odpískat, založit rodinu a zkusit tu olympiádu vyhrát až za čtyři roky? :-)

      0 0
      • Smazaný účet  

        je fakt, že ty vracející se matky to často pěkně rozsekají…asi hormony :-) a asi je to mentálně dost zklidní…jako že se z blbejch závodů už tak nestresujou :-)

        .

        .

        .

        co na to Elwing? :-)

        0 0
        • Neťa  

          Nasťa a Darja jakoby to slyšely :-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Koukalová by do toho měla praštit co nejdřív :-)

            0 0
            • Neťa  

              Tak tak. Ale nejsem si úplně jistý, jestli ona je zrovna ten typ, který by se po mateřství dokázal (chtěl) vrátit… Prd do toho vidíme :-)

              0 0
      • marasan  

        Denise Hermann vypada hodne presvedcive, jestli bude furt strilet jako v prvnim kole, tak je jasna. Ten beh neda ani Laura, ktera behala jako Kaisa a Kaisa na Denise nestaci.

        0 0
        • McBlacky  

          taky docela čumím, kde jí vyhrabali. Němci a Rakušani se umí připravit na střelbu což je často smrtící.

          Mě neva, že nemají naši nadrceno fyzicky na sněhu, přeci jen u nás to je bída na trenink, střílet by ale mohli líp :/

          0 0
        • Neťa  

          Ale zase u Laury se dá očekávat lepší střelba než u Denise. No uvidíme.

          0 0
    • Pessinger  

      Aby nějaká Olympiáda vůbec byla :-( generálské prýmky, velvyslancův žaket, exkluzívní snímky nablýskaných raket s různými emblémy,, jó to bude príma článek Země srovnaná se zemí

      0 0
      • Smazaný účet  

        když mohl být Závod Míru kolem Černobylu, co by nemohla být Olympiáda v rozbombardované Koreji?

        0 0
        • Pessinger  

          Tak cyklistum to možná v tu dobu ani nikdo neřekl, že byl výbuch:-) ale minimálně třeba takové curlingové družstvo Velké Británie by s účastí mělo problém:-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            co maj za problém? BTW Muirhead už za ně nehraje?

            0 0
            • Pessinger  

              Já dal jen příklad, nechci tu rozjíždět fejky :-) ty bys tam jel? Jako už kvůli tomu jejich režimu by každej sportovec měl účast osobně zvážit a teď nemyslím kvůli bezpečnosti, jak známo režim to použije ve svůj prospěch a jede se dál:-( třeba a to jenom asi marně doufám to zaseje semínko svobody v lidu

              0 0
              • Smazaný účet  

                :-O možná jsem to blbě pochopil, ale nepleteš si světový strany? :-D

                0 0
              • Smazaný účet  

                Pchjongčchang je v Jižní Koreji…jaký je tam problém s režimem? Imho jediný problém tam je moc roztomilých korejek a levný auta :-)

                0 0
                • Pessinger  

                  Tak to já už žiju tak rok v domnění že to bude u Kima :-) jsem si oddechl :-) uff

                  0 0
                  • Pessinger  

                    V severní Koreji je taky nejakej Pchjongjang :-) asi proto

                    0 0
                  • Strakááč  

                    to imho nedává smysl mít ZOH u kima na severu.. ten blbec na to nemá prachy natož nervy.. musí vyvíjet rakety.. aby někoho chtěl ******… a nakonec se třeba stane to, že ho kónečně zlikvidujou…

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      neboj, když tam po sobě hoděj pár atomovek venku a ne v podzemí, tak možná i my budeme osvíceni! :-)

                      0 0
                      • Strakááč  

                        spíš si myslím, že by stačilo tam prdnou maličkou atomovku.. do míst kde by byl kim.. pak je to vyřešený…

                        0 0
                  • Radek Broz  

                    No ty vole! :D

                    0 0
                    • Pessinger  

                      Se stane ne, Drbohlav pri závěrečném ceremoniálu a v Riu pronesl cosi o nestabilním regionu :-D pak jsem se koukal loni na generálku biatlonu v Pchjongjangu u tratě ani jeden fanoušek tma jak v pytlu :-) tak jsem si to spojil a rok s tím žil :-) a už nežiju.....mi­mochodem ten Pchjongjang je hlavní město KLDR jsem koukal na Wiki:-))

                      0 0
                  • Barak  

                    To je teda sila.

                    0 0
    • Neťa  

      Dnešní podmínky pro baby nic moc teda :-). Naše v prozatímní normě, překvapila Davidová. Jinak hezký, ač hodně nespravedlivý zá­vod.

      0 0
    • Smazaný účet  

      pro odlehčení jeden tréninkový obrázek z Ruska :-)

      0 0
      • ELx  

        a není to spíš švédské opalovací družstvo :-)

        0 0
    • Neťa  

      Tak po další zastávce SP to naopak vypadá, že nás čeká zajímavá sezóna :-). Jen u těch našich se bohužel zatím nic moc nemění :-(, jen Verča to drží. Sousedi opět ožijí ;-)

      0 0
      • Slavoš  

        Tak větrná střelnice našim nesvědčí, Šlesingr první položka – trestné kolo.

        0 0
        • Pessinger  

          Ten Belgičan šel krásně nad limit:-)

          0 0
        • honza1982  

          Krčmář odjíždí na trestné kolo a za dvě vteřiny prostřih na nora, jak zvedá ruce na cílové rovince :D. Škoda, chtěl jsem osvěžení v podobě předjetí reprezentace o kolo a vidět rozhodčího, jak ukazuje Krčmářovi směr ke stánku s grogem a Wienerschnizlem. Ale čest jsme uhájili. Alespoň jeden dílčí úspěch. Máme se teď od čeho odpíchnout k lepším zítřkům :D.

          0 0
    • scoty  

      To jsou teda hodnocení závodu v té TV jak noha … všichni všechno odstřelili a hotovo…Pravda je to tak z poloviny.

      Viděl bych to takto:

      • Šlezingr: začal špatně, odstřelil to, se svými zkušenostmi měl udržet střed pole…podprůměr
      • Moravec – vytáhl to na 11.flek, uplatnil zkušenosti, střelba super,…nadprůměr
      • Václavík – mlaďoch tuším první štafeta ve SP, výborný běh, střelba loterie, udržel 11flek…výborný vý­kon
      • Krčmář – skončil to špatně, nenastřílel, propad na 18.místo, podprůměr
      0 0
      • honza1982  

        Já bych jenom doplnil tohle:

        Šlesingr: podprůměr. Má hodně zkušeností. Zadrbal začátek a už se to táhlo.Ostatní více či méně ztratili motivaci.

        Krčmář: ten už pálil buď a a nebo. Ono je asi fuk, jestli přijede štafeta na 11 místě nebo na 16. místě. Zkusil to, nevyšlo to.

        Můj názor. Rozhodně se nechci pasovat do role typického českého fanouška, který ví všechno nejlépe a udělat by to jinak a lépe a svým způsobem všechno vyhrál.

        0 0
        • Smazaný účet  

          no, v SP to nevypadá dobře, ale tuhle sezónu je rozhodující olympiáda…myslím, že Vítková nebo Puskarčíková by mohly něco vybojovat, když budou mít trochu toho štěstíčka :-)

          štafeta asi nic, u chlapů bych viděl úspěch umístění v top 10

          0 0
    • arny71  

      Muži dnes propadák, ale nebyli jediní. Snad se chytnou za nos. Šlesinger letos zatím nula nula nic, pomalu čas, aby něco předvedl.

      Ženský milé překvapení, kdyby Vítková vyčistila stojku, mohlo být 4. Ale opravila to jistě a rychle, což v tom větru určitě nebylo lehké, nakonec to dotáhla na solidním 6. místě. A Davidová se jeví velmi dobře, za nějakou dobu by mohla být opravdu hodně dobrá.

      0 0
      • Neťa  

        S těma chlapama je to opravdu lehce na pováženou, to je na úrovni Rejmanova komentování. Člověk se může utěšovat, že třeba takový Moravec umí výborně vyladit na důležitou akci, ale třeba Krčmář je pro mne opravdu velkým zklamáním, vždyť on měl být nový tahoun repre. Od Šlezingera už osobně žádné velké věci nečekám, s ním to šlo z kopce už loni. Jinak Norci jsou na tom na začátku sezóny výborně, v podstatě s „béčkem“ si ty štafety povodili jak malé kluky.

        Ženský náhodou super, tam se moc čekat nedalo, a ten šestý flek je v těch podmínkám vzhledem ke zkušenostem a aktuální formě jiným zemí parádní. V Markétě je slušný potenciál a je dobře, že jede i na další svěťák.

        0 0
    • Neťa  

      Hmm, ta Nasťa se dobře rozjíždí, klepnout ve sprintu Lauru (byť ještě ne v top formě) víc jak o půl minuty a v běhu dát i Hermannovou, to už chce slušnej oddíl. Jessica dnes super.

      0 0
    • Jaroslávek  

      Áach jóó :-( Vloni byly bedna, elitní šestka, elitní desítka … Letos zkraje elitní desítka, pak elitní dvacítka, teď už to bude elitní třicítka, aby se obhájilo, že se tam někdo našich dostal ?:((

      0 0
      • Smazaný účet  

        vypadá to, že ladí formu až na Olympiádu…

        0 0
        • scalar  

          Jj, na tu v Pekingu 2022

          0 0
        • arny71  

          Spíš to vypadá, že v létě ladili kamion a zapomněli ladit formu. Takhle špatný vstup celého týmu, žen i mužů, to je opravdu podivné. Blbě střílí, blbě běhaj. Pak přijede z IBU cupu Davidová a běhá jako laňka a A-tým jen čučí, že jde běhat rychle. Někdo v přípravě Ačka udělal sakra botu. Jsem z toho rozladěný, vůbec nechápu, jak mohli všichni takhle zabřednou do sraček. :/

          No jestli to opravdu vyladili tak, aby byli za 2 měsíce schopní bojovat o placky s nejlepšími, když teď sou na chvostu, tak vytáhnu kolo a dám v únoru 150 km švih jak pokání za malověrnost, ale to moc nehrozí…

          0 0
          • snas89  

            Bohuzel. Presne to samy si myslim i ja

            0 0
          • Neťa  

            Jasně že se nedá čekat, že když jsou po třech zastávkách svěťáku na tom tak, jak jsou, že to na olympiádě bude výrazně lepší. Tady už není co očekávat, aby dojížděli na posledních místech, na to omluva prostě není. Puskarčíková je pro mne asi největší zklamání, tam se čekalo zlepšení a místo toho zapadla do marastu, asi i dost v hlavě. Nechápu Nasťu, o té člověk čtyři roky pomalu neví (jasně, měla mateřskou) a jakmile dojde olympijská sezóna, je z ní válec. Podobné to měla i v případě minulé olympiády. Dnes si lupne na chuť čtyři trestné kola a stejně je kousek za bednou, navíc na dost úzké trati s horší možností k předjíždění.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Podobně jezdila na první olympiadě 2010, je to jedna z nejlepších lyžařek a když má formu je jen o málo slabší než bývala Neuner ;-) ikdyž nevím jestli si ty čtyři kola dneska lupla s chutí, protože v závěru jí už došlo nebo to už vypustila :-D

              0 0
              • Neťa  

                Tohle všechno vím, poukazoval jsem spíš na to, že ona výsledky zajíždí v podstatě jen v olympijských sezónách, jinak o ní člověk neví. Přijde mi to prostě zvláštní.

                0 0
                • arny71  

                  U Kuzminové těžko říct, je to přece jenom Ruska… Nicméně, z dopingu ji nikdy neusvědčili a jezdí už hodně dlouho. Třeba prostě umí vyladit formu na OH, může to být pro ni extra motivace. Má zlato ze dvou her, tak to nebude náhoda a i letos se s ní bude muset počítat.

                  Na rozdíl od našich. Tenhle závod odhalil bídu letošní neformy našich žen až na dřeň. 23. a 30. místo. Eva Puskarčíková – co to je? Loni 2× bedna, několikrát do desítky a teď poslední? Cože?

                  Začínám si myslet, že Koukalová s kritikou nové techniky běhu prosazované trenéry nemířila mimo terč.

                  0 0
                  • Barak  

                    Tou „novou“ technikou, ale Koukalová jezdila min. poslední jednu nebo dvě sezony, kdy zajela své nejlepší výsledky.

                    0 0
                    • arny71  

                      A teď za ně platí?

                      Je to krizová situace pro oba týmy, já jim všem přeju, ať zůstanou přes Vánoce zdraví a zkusí se z toho nějak vyhrabat. Musí to být složité pro trenéry i závodníky, jsem zvědavý, jak se s tím poperou.

                      0 0
                      • Barak  

                        To byla reakce na tvou domněnku, která asi byla míněna s trochou nadsázky, že Puskarčíková může běhat tužku kvůli s nové technice. Proto píšu, že Koukalová s novou technikou zaběhla své top výsledky, určitě jí nezpomalila.

                        Jinak souvislost s jejím současným stavem to mít může, to souhlas. Ale taky to vůbec souviset nemusí. Když je člověk kvůli zranění psychicky dole a stav se po vyzkoušení všeho možného nelepší, hledá už možnou chybu ve všem. A informace, které se objeví různě překroucené v médiích bych bral s rezervou.

                        0 0
                        • scoty  

                          ..a kdy se vlastně zranila?..nebo jak to vzniklo?

                          0 0
                          • Barak  

                            Nevím přesně, ale myslím, že po loňské sezoně byla ok. Pak si dala pár týdnů pauzu a na začátku letní přípravy se to ozvalo a od té doby se to s ní táhne. Dokonce mám pocit, že někde psali, že poprvé, kdy cítila, že něco není v pořádku, bylo na kole.

                            0 0
                          • marasan  

                            ja si myslim, ze mam podobnej problem jako Koukalova – taky mne boli nohy, lytka, doktori nejsou schopni nic zjistit, uz asi dva roky. Zkousel sem nic nedelat i lehce cvicit, rehabilitovat i medikovat, ale nic nepomohlo. Je to depresivni a pokud je Koukalova souteziva, tak musi byt psychicky z podobnyho stavu uplne zoufala.

                            0 0
                            • McBlacky  

                              z běžek? Mám taky občas problémy s přetíženými lýtky (vnitřní lýtkový sval). Mě pomáhá protahování, pravidelné masáže a fyzio.

                              0 0
                              • marasan  

                                Z kola. Ze silnicky po 4 dnech intenzivniho jezdeni a od ty doby se to tahne.

                                0 0
                        • Smazaný účet  

                          Sama psal, že už to jednou, někdy v juniorkách, měla a po prvních závodech, kvůli tomu musela odpískat celou sezonu. To samý jí doporučujou doktoři teď ;-) Chce to zkrátka klid. Jenže klid nemá její okolí ;-) Moc peněz :-D

                          0 0
                  • ememem1  

                    mozno keby skusila novy makeup.

                    0 0
                  • Neťa  

                    Osobně si myslím, že ta absence Gábiny se projevuje víc, než si většina lidí uvědomuje. Ona byla tou, která na sebe strhávala pozornost, hlavně ona dělala výsledky a ostatní holky mohly být v klidu, bez tlaku a jezdilo se jim líp. Český divák je namlsaný, opět čekající placky, a ejhle, není tu ten hromosvod, najednou to padá na ty ostatní a je problém.

                    0 0
                    • marasan  

                      Mam uplne stejnej dojem. Jenomze mi to tak nejak nevadi, holky jezdi hur, ale nejezdi uplne tragicky, navic rostou novy nadeje. Ja jeste k tomu fandim Laure, Kaise a Dorothee, takze porad mam nejaky to zelizko v ohni a divam se na biatlon fakt s chuti.

                      0 0
                    • scoty  

                      Řekl bych, že to může částečně platit u holek. Gábina je stabilní a u ostatních byla bedna vždy milým překvapením. Navíc Gábinu minulou sezonu nesmyslně přetěžovali ve štafetách atd.

                      U mužské reprezentace by se to dalo navléct na nedokončenou generační výměnu. Dlouho jezdili na světák samí třicátníci+ a mladý pouštěli na zkušenou jen výjimečně…Nyní to bude pár let trvat.

                      0 0
                  • McBlacky  

                    co se skrývá pod pojmem nová technika běhu? Mě přijde, že u skate to je celkem daný co a jak funguje.

                    0 0
                    • Krov  

                      Ona to není žádná revoluce, ale spíš postupné vypilování 1–1. Já to pochopil jako důsledné přenesení těžiště při odrazu na skluznou lyži a snah o co nejmenší úhel odvratu, tzn. lyže co nejvíc do směru. Odpich holema se trochu blíží soupaži. Moravec to někde dokonce popisoval jako soupaž s pomocí nohou. Rozdíl je docela poznat, když porovnáš současné záběry ze závodů třeba s 10 let starými.

                      0 0
                      • Barak  

                        To mi nějak nedává smysl. Důsledné přenesení těžiště na skluznou lyži je přece základ. A když se mluví o skatu, tak zmiňovat soupaž je taky zvláštní z mnoha důvodů. U skatu pohyb vychází z nohou, hole tomu jen dopomáhají, ikdyž to v TV při profi pojetí vypadá trochu jinak. Ale to jenom proto, že síla odrazu není tak vidět jako švih a vypouštění holí.

                        0 0
                        • Krov  

                          Nejsem žádný velký teoretik, takže mě ber s rezervou. Dal jsem si jen dohromady jen popis od Moravce s tím, co je vidět na starších a novějších záběrech. Jasně, že přenesení těžiště je základ, nicméně ze záběrů z praxe je vidět, že ho teď přenášejí víc a řekl bych, že i dřív. Úloha horní poloviny těla při 1–1 se v posledních letech dost zvyšuje a souvisí to právě i s posouváním schopností v soupažích.

                          Pro úplnost jak to popsal Moravec: „Při odrazu se snažíte přenést váhu co možná nejvíc nad druhou lyži a lyži položit co nejvíc do směru – skoro rovně, když to jde. A do toho se odrážíte rukama v soupažném stylu

                          0 0
                          • Barak  

                            Zajimave. Mozna se uz tim padem neodrazi z cele plochy chodidla, ale odraz jde vic ze spicky, coz by vysvětlovalo ta pretizena lytka.

                            Edit: z cele delky chodidla…

                            0 0
                        • McBlacky  

                          právě že ruce potřebuješ ******** i na 1:1 a čím je zmrzlejší a uklouzanější stopa tím víc. V technickém sněhu nebo granulovaném firmu se odrážíš z nohou víc než na umydleným nebo ledovce, kde naopak u nohy neodrazíš skoro nic.

                          U rukou je potřeba využít podobný princip jako u soupaže (padání do holí a práci celého trupu), jen nejdeš tolik dolů. Rozdíl je obrovský, nese to sebou ale pár nutných věcí. Větší náklon dopředu, odraz více ze špičky a tažení boty švihově dopředu. Menší úvrat jak píše Krov je pak důležitý protože tímto způsobem používáš více síly z horní části těla a to ti snižuje frekvenci (delší skluz díky větší síle odpichu). Samozřejmě je to náročnější na balanc. Pro amaríty je často problém i pokládání lyže striktně pod sebe a dopředu, tady ale nevím jak bych ti to popsal, aby to bylo technicky správně a k pochopení.

                          0 0
                          • Barak  

                            Jasně, že potřebuješ i ruce, o tom žádná, jen říkám, že pohyb vychází primárně z nohou.

                            Ale možná o té technice budu muset zapřemýšlet, protože naopak si myslím, že na tvrdém umydleném povrchu do toho nohama musíš jít mnohem víc, protože pokud nezařízneš lyži a neodrazíš se, těžko si stoupneš na druhou lyži pod těžištěm.

                            0 0
                            • McBlacky  

                              když do toho šlápneš moc tak tu lyži urveš a jdeš do zaklonu (při pajdáku), nebo se rozhodíš (při 1:1; 2:1).

                              Navíc, když lyži moc zasekneš a máš dlouhý silový odraz, tak tě to zpomalí.

                              Při pajdáku je cílem k rychlosti frekvence ne síla odrazu nohou, při 1:1 a 2:1 je to skluz, úhel a odpich je minimálně stejně důležitý jako odraz, podle mě ale důležitější.

                              to jestli si stoupneš dobře do těžiště je daný tím jestli to vůbec umíš (i v rychlosti dávat nohy tak blízko, že se skoro dotýkáš kotníky a nebojíš se stavět to na vnější hranu) nebo u pajdáku jestli dobře rotuješ tělem.

                              nepokládám se za experta, jen mě baví se zlepšovat a pilovat styl.

                              0 0
                              • Barak  

                                Jasně, při pajdáku je frekvence důležitá, reagoval jsem jen na to 1:1 a tvrdém povrchu.

                                Nemám techniku jako ty. Ale přece víš dobře, když pojedeš bez hůlek, na dobrém povrchu je odraz to brnkačka. Čím tvrdší podklad, tím víc síly do toho musíš dát, ale pořád se musíš být schopen bez holí odrazit.

                                0 0
                                • McBlacky  

                                  no to platí jen do určité hranice – v uplném extrému na ledovce se nohama neodrazíš vůbec. Pokud máš podklad už moc uklouzaný je jedno jakou se odrazíš silou, protože ji nedokážeš přenést a ustřelí ti to. Spíš to jen švihově položíš a rychlost nabíráš holema.

                                  0 0
                                  • Barak  

                                    Ok, ale da se v takovych podminkach jeste vůbec mluvit o skatu? A kdyz, tak o stylu 1:1? To at pak tahas cim chces 1:1 to pripomina doat vzdalene.

                                    0 0
                                    • McBlacky  

                                      jestli jezdíš v Alpách kde rolbují 2× denně tak je to jiná, ale v ČR kdy to protáhnou v sobotu ráno jednou týdně je to často hodně umrzlý a uklouzaný.

                                      0 0
                                      • Barak  

                                        To ne, jezdím v Jizerkách, jako ty, pokud vím. Když je dostatek sněhu, protahují několikrát týdně. Ale podmínky, o kterých se tu bavíme, jsou podle mě párkrát za sezonu.

                                        0 0
                                        • McBlacky  

                                          já jezdím všude možně, Jizerky nejvíc to je fakt. Letos uprava dobrá do konce roku, ted už nic extra. večer to tam zase jedu zkontrolovat na otočku

                                          0 0
                                          • Krov  

                                            Chtěl jsem taky dneska jet, ale když jsem ráno viděl, že teploty zase celou noc nad nulou a žádná úprava, tak jsem to vzdal a půjdu na kolce na Ladronku. Dej případně nějaké info, jak to dnes vypadalo.

                                            0 0
                                            • Barak  

                                              Aktualni podmimky by me taky zajimaly. Byl jsem v pondeli a uz jsem se teda projel i lip…

                                              0 0
                                            • McBlacky  

                                              no my se taky potáhnem až na Jizerku :/

                                              dle včerejšího info z Bedáku uplne na pikacu.

                                              kolce zatím nemám. tam jsem mentálně nedospěl

                                              0 0
                                              • MaPa  

                                                Ani tam žádná sláva. Minulou sobotu před půlnocí plus tři a všechno kromě Jezdecký měkký. Od té doby nic moc zima :-(.

                                                0 0
                                              • Krov  

                                                Kolce se hodí v říjnu a listopadu, protože se po práci těžko dokopu vyrazit do tmy a humusu na kole. Ale jsou lepší spíš na soupaže, při skejtu je odraz trochu jiný než na lyžích.

                                                0 0
                                          • ememem1  

                                            to ako stihas cez tyzden na otocku z prahy?

                                            0 0
                                            • McBlacky  

                                              bez problémů, v 17:00 z Práce a o půlnoci v posteli. Podle podmínek najeto 30–40km.

                                              0 0
                • Strakááč  

                  kdo chce vyhrát na olympiádě.. tak nemůže začínat s pořádným treningem dva měsíce před SP… ale udržovat si formu z předešlé sezóny a v září jí začně navyšovat.. co to jde.. na plno.. vždycky platí těžko na cvičišti, lehko na bojišti..

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Tak má dvě děti a tím pádem i trochu jiný priority ;-) Jeden čas měla i problémy se slovenským svazem. Ono se to nastřádá :-D ale olympiády zkrátka umí :-)

                  0 0
    • snas89  

      Docela zajimavej clanek.

      https://sport.idnes.cz/…biatlon.aspx?…

      0 0
    • Neťa  

      Cink :-) Verča má vzestupnou tendenci, teď se přidala i Evča. Ostatní pořád hrůza, štafetu asi lepší zítřky nečekají.

      0 0
      • Smazaný účet  

        no,štafeta asi ne…ale individuálně by aspoň jednou na Olympiádě něco vyjít mohlo…

        0 0
        • Neťa  

          Mohlo, budeme doufat a držet palce, ale bude to sakra těžké, hádám tam těch aspirantů na placky bude letos rekordní množství.

          0 0
    • Jaroslávek  

      No konečně !

      0 0
    • Neťa  

      Neskutečné, jak to JTB běhá, dát půlminutu Fourcadovi ve sprintu… připomíná mi to ty astmatiky v klasickém lyžování.

      0 0
      • Jaroslávek  

        Norse Asthmatic National Team

        0 0
      • Jaroslávek  

        P.S. Když Boe udělá 2 a méně chyb pořád je to jasnej adept na všechny bedny na ZOH.

        0 0
      • Darkson  

        Johanes patřil mezi nejrychlejší běžce od začátku kariéry a když byl zdravý, byl nejlepší. tím chci říct, že má dlouhodobě super výkonost, ne jako jiní jak na houpačce. ta půlminuta Fourcadovi je tedy brutální, ale letošní souboje MF a JTB jsou velkou parádou. Fourcade jezdí profesorky a prakticky nechybuje, J. Boe to drtí hlava nehlava, moc mě tahle rivalita baví a těšim se na olympiádu.

        0 0
    • snas89  

      Dneska moc pěkný závod. Potěšila i stoupající výkonost čechů…ale tak jako tak super podívaná

      0 0
    • Smazaný účet  

      Dneska stříbro ;-) tak spokojenost :-)

      0 0
      • Neťa  

        Já Dorotku taky rád ;-) Jinak Nasťa si jede svoji ligu a moc zajímavým to nedělá.

        0 0
    • Smazaný účet  

      S tím náskokem co měla, by to musel bejt obr výbuch na střelnici, aby to udělala zajímavý :-D

      0 0
    • Neťa  

      Uf, dnes to tedy byla kanonáda :-(

      0 0
    • Smazaný účet  

      No, na třetím úseku to vzala do rukou italka a bylo vymalováno :-D

      0 0
    • Neťa  

      Tak jury to dnes krapet nezvládla, nechat to jet v takových podmínkách…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Jezdívalo se i vhorších podmínkách. 2005 se díky tý slotě stal Dostál mistrem světa ;-) :-D

        0 0
        • Smazaný účet  

          diskutabilní by to bylo u závodu s intervalovým startem, kde mezi některými závodníky by už byl velký časový odstup a rozdíl v počasí…ale u hromadného závodu asi není co řešit = podmínky pro všechny stejné

          0 0
          • Smazaný účet  

            Asi tak, všichni ostatní zabloudili :-D :-D To byl vtip :-D Zkrátka je mistr světa a historie se už dál neptá ;-)

            0 0
          • Neťa  

            I kdybych bral, že podmínky byly pro všechny stejné (jakože tuhle frázi úplně nemusím, nikdy nejsou úplně stejné – není možné, aby všichni stříleli ve stejný čas a byli na trati ve stejný čas na stejném místě, byť startují současně…), tak ty podmínky prostě regulérní nebyly, ostatně v tom duchu se k tomu vyjadřovali i zúčastnění a jiní zasvěcení. Ono se asi blbě střílí na terče, když ani nejdou vidět. Na vítr je možné reagovat, ale na hustou mlhu těžko. A divácký zážitek taky nic moc, hlavně pro ty přímo na místě…

            0 0
            • Smazaný účet  

              To je život ;-) Nedělal bych z toho drama :-D

              0 0
            • Pijer  

              V jakémkoliv intervalovém sportu pod širým nebem se podmínky v průběhu závodu mění, někdy víc, někdy míň.

              Časovka rozjetá za sucha a dojetá v dešti, nebo sjezd na lyžích při kterém začne sněžit a trať zpomaluje, svým způsobem také není regulérní ;-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                +1

                0 0
              • Neťa  

                S tím samo souhlasím, proto nemám rád ty fráze o stejných podmínkách. Tady problém nemám, to k tomu patří a dělá to sport krásným a zajímavým. To se ale netýká té včerejší štafety, tam prostě ty podmínky byly celkově takové, že to celý závod degradovalo na frašku. Osobně moc nerozumím tomu, proč trenéři některé ty týmy (např. naši) nestáhli třeba po dvou úsecích a nechali je tam vytrápit do hořkého konce dojetí o kolo.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  štafety startovaly stejně a kdy která přijela na střelnici, za to už si můžou jen závodníci

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Moc nechápu proč by je měli stáhnout? :-O Buď je tam pošlu nebo nepošlu. Někdo se s tím popral líp někdo huř. A týká se to všeho včetně včerejší štafety. Jak tady někdo psal, když pojedeš sjezd s vysokým číslem a začne sněžit, tak tě taky nikdo nestáhne v půlce trati, ikdyž už nahoře víš, že jsi v mínusu. Od toho je tam vedení závodu, aby to posoudilo. Tobě se to sice nemusí líbit, ale to je asi tak všechno :-) Brečet tady nad tím? Jak jsem psal, viděl jsem už u biatlonu daleko horší podmínky.

                  0 0
                  • Neťa  

                    Sorry, ale srovnáváš nesrovnatelné. Štafety se stahují i za normálních podmínek, když je jasné, že výsledek je v trapu a je potřeba např. pošetřit síly. A nechat je tam jezdit s pětiminutovou sekerou, když to nejde brát ani jako trénink? No jak myslíš. Máš pravdu v tom, že se mi to nelíbí. A nebrečím, jen říkám svůj názor. A že se někdy jelo za horších podmínek ještě neznamená, že je správné v nich jezdit. Tím bych to celé ze své strany uzavřel.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      O tom právě píšu, že to nechápu. Česká štafeta podle výsledků by byla do deseti jen kdyby se všechno sešlo ;-) Pokud je stahnou, aby pošetřili síly (přijde mi to jako alibismus). Tak proč je tam vůbec posílaj? Můžou pošetřit síly rovnou ;-) Byvaly a nebo ještě i jsou zimy, kdy by jsi musel zrušit půlku závodů ;-)

                      0 0
                  • Bubaa  

                    Stáhli je rozhodčí protože byli dojetí o celé kolo.Dokoncilo jen 12 štafet.

                    0 0
                • MaPa  

                  Tak u našich jde o dvě věci – zaprvé ten team to má lidsky položeno tak, že se jen tak neodstupuje, je to koneckonců reprezentace a oni to mají v hlavě dané tak že je to prostě pocta. Bez keců. Má to tak celá současná parta od Hamzy po lidi co jezdí IBU Cupy.

                  Zadruhé. Každý bod se v současné době u štafet počítá, protože jde o počet lidí do příštího SP 2018/19. Proto trochu litujou nešťastného pravidla o „předjetí“ při zalehávání na koberec, protože je švédi reálně předjeli na 10s (mezitím než se Bimbo zvedl a švéd zalehl), což byly pravděpodobně tři místa v pořadí :-/.

                  0 0
            • Smazaný účet  

              tak pokud je to s hromadným startem,tak ve stejný čas startují…a zbytek je jejich boj…jestli chtějí být na střelnici dřív, musí víc makat, pokud si chtějí počkat na lepší počasí, taky můžou…

              0 0
              • kemo  

                Taky to tak vidím. Start ve stejnou chvíli a tím jsou výchozí podmínky pro všechny stejné.

                Srovnání se sjezdovým lyžováním je mimo – tam stejné podmínky nejsou nikdy, ani když celou dobu svítí sluníčko.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Příklad ze sjezdu byl proto, aby si uvědomil, že ve sportu nikdy nezajistíš stejný podmínky ;-) Včera to bylo přesně jak píšeš, všichni odstartovali na stejno.

                  0 0
        • zdsamct  

          v roce 2005 90procent naroda nevedelo co je to biatlon

          0 0
          • Smazaný účet  

            Za to teď je na něj každej odborník, když člověk vidí některý diskuze :-D

            0 0
            • zdsamct  

              jak rikas

              0 0
            • klobrch  

              No jde o to, že jde o profíky, kteří mají vynikající podmínky na přípravu a materiálově jsou na světové špičce. A výsledky jsou v této sezóně opravdu podprůměrné. Včerejší štafety to jen potvrzují a vymlouvat se na počasí je trapné. Možná by se měli nad svou prací především zamyslet trenéři, z vystupování Z. Vítka mi připadá, že si je svou pozicí až moc jistý.

              0 0
              • Smazaný účet  

                No já bych ty trenery nerad hodnotil, ale napíšu k tomu jen jedno ;-) Podívejte se na celou Vítkovu lyžařskou karieru s důrazem na posledních pět let (hlavně se zaměřte na střelbu) a možná vás napadne stejná kacířská myšlenka, jako napadla mě, při jeho jmenování „jak může tenhle člověk dělat trenéra a hlavně co těm svěřencům ze své zkušenosti předá“? Nechci mu sahat do svědomí, ale když vidím ty výsledky, tak se obávám, že už vlastně předal :-D

                0 0
                • Jaroslávek  

                  Jako trenéra hodnotit si netroufám, ale ty telefonické rozhovory s ním v TV si vyžadují hodně trpělivosti.

                  0 0
                • TJK  

                  reknu to asi takhle… muj kolega ma hodne blizko k bitalonovemu tymu.. s koukalovymi se zna osobne roky a jezdis tymem… vicem mene od dob kdy v cechach poradne nikdo ani nevedel ze nejaki biatlon je… a kdyz slysim co rika o praktikach a jednani s lidma od tymu a treneru… no.. nejsu to hezke veci.. asi na tom neco pravdy bue

                  0 0
                • scoty  

                  Jasně, od roku 2014 maká na tom aby se holky odnaučily střílet…to jsou tedy poznatky…

                  0 0
    • Strakááč  

      po tom dnešním závodu jsem si vzpoměl na zábavný video.. :)))) https://www.youtube.com/watch?…

      je to starý.. ale zasmál jsem se i letos :D

      0 0
    • Delkim  

      Ten rozhovor včera s tím jedním naším závodníkem??? Že blbě vidí i za normálních podmínek???

      Tak proč ho nechají dělat biatlon???!!!

      0 0
      • Risanek  

        Taky jsem se tomu pousmál☺

        0 0
      • Darkson  

        já to chápu. taky špatně vidím, ale za dobré viditelnosti a běžných podmínek to není handicap. problém nastává jen se zhoršenou viditelností, tj. za tmy, mlhy, deště apod., jak na kole tak v autě.

        takovéhle extrémní podmínky se sejdou třeba jednou, dvakrát do roka, nevidím proto důvod někoho a priori diskvalifikovat, holt si to jednou za čas vyžere

        0 0
    • Neťa  

      No to jsou mi věci. Naši ze dna žumpy na vrchol, JTB dostane v běhu od MF minutu pět dní po tom, co mu dá ve sprintu půl minuty, no houpačka hadr :-)

      0 0
    • arny71  

      Kur*a, 3 v první osmičce a já to neviděl. :-/

      Jestli to Rybář a spol. fakt do té Koreji vyladí, tak by jim měli v sídle svazu někde postavit busty. Neskutečný zvrat sezony.

      0 0
      • Strakááč  

        no, zatím to byl spíš šťastnej den a vyšlo to.. otázka zní, jestli to dokážou i víckrát :D je to dost o psychyce a tohle by jim mělo dát navrch.. tak snad to příště vyjde podobně dobře :D

        0 0
    • Jaroslávek  

      Tak se to potvrdilo. Bez Gábinky :-(

      0 0
    • snas89  

      tak jak to dnes tipujete?:)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Na třetím úseku ještě mezi třema a potom to vezme do rukou ital a je vymalováno :-D :-D

      0 0
    • Smazaný účet  

      dneska Vítková druhá! teď jen do cíle se nenechat doběhnout…má za sebou největší chrtky

      no a už jí přejely :-(

      0 0
    • Jaroslávek  

      Tak se to v pravý čas pomalu zvedá.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Dneska Antholz gut :-)

      0 0
      • scoty  

        …to jo, a hlavne Adam V. konecne zkusil, he to jde nastrilet i ve svetaku. Pro jeho psychiku to bude velky posun…

        0 0
    • Smazaný účet  

      tak co dneska? nějaké tipy? Puskarčíkový bych přál nějaký dobrý umístění, aby si zvedla před OH trochu morál :-)

      0 0
    • lukasmcl  

      To to bylo tak špatný?

      0 0
    • ememem1  

      by ma celkom zaujimalo, cim mov zdovodnilo nepovolenie startu sipulina.

      jaj aja, nicim,iba ze ne…

      jak rusov nemusim, tak mi toto uz prijde dost trapne.

      0 0
    • Smazaný účet  

      no hurá!

      zdá se, že až odejde Vítková, může převzít žezlo Davidová :-)

      0 0
    • Neťa  

      Co ti naši dnes v těch dvojicích předvádějí, to je tedy silná kávička :-(

      0 0
    • Smazaný účet  

      Koukalová prodává medaili

      no, je to sice pro dobrou věc, ale imho by udělala líp, kdyby ty prachy dala prostě z účtu…tohle „gesto“ její případné děti asi úplně neocení…

      0 0
      • ELx  

        Jejím případným dětem to bude s největší pravděpodobností úplně šumák … :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          no nevim…my máme jako rodinnou památku prastrejdovu medaili z Legie, dědovu od ČAS za přínos atletice…a rozhodně bych je neprodával

          Olympiáda není „pouťák“ sem-tam skrz Prahu…

          0 0
      • Smazaný účet  

        Myslíš, že to děti budou uchovávat jako relikvie? :-D O jeden lapač prachu míň :-D

        0 0
      • Smazaný účet  

        Myslíš, že to děti budou uchovávat jako relikvie? :-D O jeden lapač prachu míň :-D

        0 0
      • Smazaný účet  

        Myslíš, že to děti budou uchovávat jako relikvie? :-D O jeden lapač prachu míň :-D

        0 0
      • Smazaný účet  

        Myslíš, že to děti budou uchovávat jako relikvie? :-D O jeden lapač prachu míň :-D

        0 0
    • Neťa  

      Ten dnešní Nastin běh… nechápu.

      0 0
      • Delkim  

        Nechápu ty její tváře… takové akné v dnešní době? No nebudu raději spekulovat…

        0 0
    • snas89  

      Ach jo, takhle se zase odstřelit na první střelbě.

      Snad celou sezónu s tím mají problém. To je fakt takový problém to dohnat během roku? Chápu, že načasovat fyzičku na tk ldouhou sezónu nejde.

      Ale ta střelba…to je asi něco jinýho ne?

      0 0
    • scoty  

      Adam skvěle bojoval. Čerstvě 24 a asi jeho nej výkon ve svěťáku.

      0 0
      • snas89  

        +1

        se štěstím jim zůstala 5 k nasazení.

        Jsem zvědavej, jestli by při neúspěchu byla nějaka sebereflexe

        0 0
        • scoty  

          Mohli sice zahajit generacni vymenu o 2 roky drive......Kdyz s nekym litas 10let po svete a on pro tebe uspesne dre tak ho vyhodis pred olympiadou?

          0 0
    • Smazaný účet  

      jak to odhadujete s Koukalovou? půjde pěstovat děti, nebo to ještě zkusí s flintou?

      https://www.sport.cz/…znamena.html#…

      0 0
    • Smazaný účet  

      se dějou věci…

      Rybář končí

      https://sport.aktualne.cz/…cc47ab5f122/

      0 0
      • Smazaný účet  

        Tak dalo se to čekat ;-) Tyhle šeftrenerský funkce nevydrží dýl jak jeden cyklus ani v německu :-D

        0 0
        • scoty  

          …tak seftrenerem byl min dva cykly ty nemecko:)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Šeftrenerem se stal po Soči ;-) Předtím trénoval jen u chlapů. To že si k nim vzal ještě Koukalovou neznamená, že byl šeftrenér :-D Přečti si aspoň ten článek, když už ;-)

            0 0
            • scoty  

              Jedna věc jsou články a skutečnost bývá trochu jinde…

              0 0
              • Smazaný účet  

                Nejde o články, ale o jeho vyjádření ;-) českej biatlon takovou pozici nikdy neměl, tak ji po Soči vytvořili specialně pro Rybáře s tím, že to bude jako všude jinde: málo cestování, hodně kanceláře :-D Jenže on to pojal trochu jinak :-) Jeden čas to zkoušelo i běžecký lyžování, kdy svaz potřeboval nějak umístit Petra Honzla a nebyl schopnej zkousnout to dvojvládí u ženský reprezentace a stejně to šlo do kytek :-D

                0 0
      • Jaroslávek  

        Jde to rychle. Jsrem zvědav jak to Hamza dál ukočíruje.

        0 0
    • scoty  

      Hamza uz to neukočiroval. Chlapi jsou stari a Gabu nastval, kdyz ji rok a pul pred olympiadou nepovolil rodinny zivot. Nasledne sly dolu holky, ktere byly psychicky svazane s Gabinou. Důl je vytezen. Nyni budou muset par let pockat nez se chytnou mladi…

      0 0
      • Neťa  

        Vidím to podobně.

        Rybář už o konci trénování mluvil dříve, bylo vidět, že bojuje sám se sebou – na jednu stranu se chtěl věnovat rodině, na druhou stranu byl do biatlonu blázen a žil jím, takového člověka už asi nenajdeme. Každopádně tady teď vznikne obrovská díra, Vítek, Málek ani nikdo od mládeže ho nenahradí a sehnat někoho dobrého ze zahraničí taky nebude nic jednoduchého.

        Co se Gábiny týče, během krátké doby podle mě oznámí konec kariéry a cokoliv jiného by mě hodně překvapilo. Ať je jakákoliv, můžeme být jenom rádi, že jsme ji měli, protože bez ní by ten náš biatlon byl pořád jenom okrajovým sportem s minimálním zájmem fanoušků. Tady má větší zásluhy než Hamza s Rybářem dohromady.

        Jedna éra prostě končí, je potřeba, aby začala nová. Já osobně jsem na ni zvědavý :-)

        0 0
      • mr.antik  

        Já myslim že se to dramatizuje, je to individuální sport, podmínky co se týká peněz a zabezpečení mají, zbytek bude srovnatelný proti zbytku světa. Mladí teď vidí, že výsledky byly/jsou a že být na špičce jde. Určitě trénéři vědi, čím se toho dostáhlo. A je jedno jestli trénuješ individuálně (protože se třeba s trenérem osobně nesnášíš) nebo v týmu. Akorát to ty ega musej ustát.

        Jestli se teď bude do médií tahat to, koho zrovná Gábina nesnášela a bude se tahat špinavý prádlo, tak kdo na tu hru přistoupí je chudák, kterj se potřebuje obohatit nebo pomstít, ale že by to nějaký talenty mělo ohrozit, to si nemyslim.

        0 0
        • snas89  

          Gábina (asi) otevřeně říká svoje názory a je to jen dobře.

          Minimálně to může pohnout ledy a vyčistit vzduch.

          Kéž by tohle někdo začal dělat u mtb repre.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Je otázka jestli svoje a nebo Koukalovo :-D

            0 0
          • mr.antik  

            Prostě ji řeklo tělo stop, za to nemůže ani trenér, ani rusáci

            0 0
            • Tina  

              A možno sú „lýtka“ krycí názov pre nejakú substanciu pre ktorú nemôže pretekať ;)

              0 0
              • ememem1  

                tak a teraz to tu schytas.

                p.s. to je len taka mala provokacia, imho to nezvlada hlava.

                0 0
    • Neťa  

      Jako on Rejman je zoufalý, ale ten (tuším Lachman), co komentuje dnešní sprint, to už je mimo stupnici. A ještě k ruce Dostála…

      0 0
    • blue.sun  

      KAISA!

      0 0
    • Smazaný účet  

      tak Koukalová asi definitivně konec

      třeba se dá na politiku…

      0 0
      • Jaroslávek  

        Doufám, že na politiku ne.

        0 0
      • Kalic  

        Má vykročeno na profesionální celebritu.

        0 0
      • snas89  

        Za prvý je úplně v pořádku, když říká svůj názor.

        Ano, je to taková holka z venuše…ale pořád dokázala víc, než většina z nás na bf dohromady:)

        nechte jí nějakej čas, ono to dozraje.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Od sedmnácti jsem byla anorektičkou, prozradila biatlonistka Koukalová

          Tak nevím, nakolik je to mediální hra, nebo má opravdu potřebu se otvírat před národem…

          0 0
          • Smazaný účet  

            Řekl bych, že to komplet řídí ten, kterýmu se svěřila :-) Sportovně není co, tak je třeba najít jinou prezentaci ;-) Možná vás ještě čeká hustej bulvár :-D

            0 0
            • ememem1  

              asi tak. z top sportovkyne sa stava radova celevrita. skoda, na moj vkus docela slusny pad.

              nicmenej ak je to viac menej pravda tak je to z kategorie divov sveta. jak moze niekto kto 10 rokov zapasi s anorexiou/bu­limiou porazat vyslachtene monstrum jako je to na obrazku je mi zahadou

              0 0
              • Neťa  

                Od kdy Marit Bjørgenová dělá biatlon?? :-O

                0 0
                • ememem1  

                  ok, mea culpa :-)

                  0 0
                  • arny71  

                    Hmm, to jsou věci. Koukám, že máš v biatlonu stejný rozhled, jako v cyklistice.

                    0 0
                    • ememem1  

                      esteze ty ho mas a chapes pomaly ale zato hodne tazko :-), v principe je to uplne jedno, anorekticka vyhrala svetovy pohar v silovo vytrvalostnej discipline, dokonca porzaila udajne doperky(samozrjeme ze ruske, ine predsa nesypu, maximalne maju lahku astmu), div sa svet.

                      0 0
                    • ememem1  

                      a inak kedze ja sa rad ucim a nikdy som netvrdil ze sa v tom vyznam, tak mi konkretne povedz comu v cyklistike a biatlone nerozumiem, ze by si ma ako poucil pripadne odporucil nejaku doveryhodnu literaturu ktoru mas – kedze sa v tom vyznas – nepochybne nastudovanu.

                      0 0
                      • gerrard  

                        Tak kdyz si pletes ceskou biatlonistku s norskou bezkyni na lyzich, tak je potreba zacit uplne, ale uplne od zacatku. :)

                        0 0
                        • ememem1  

                          ja si ju nepletiem, ja som si akurat rychlo neuvedomil ze je to bezkyna a ne biatlonistka co je samozrejme v kontexte veci naprosto principialny rozdiel vsakano.....

                          0 0
                          • mr.antik  

                            takže jsi ze sebe udělal trošku hlupáka, a nebo máš nějaké zásadní informace, že Gábina je lepší běžkyně než Bjoergen? Většinou je to to naopak, že ti, kterým běh moc nejde, tak dělaj biatlon.

                            0 0
                      • arny71  

                        Nečil se, praskne ti žilka. Študuj sám, projev trochu iniciativy.

                        Těžko radit kde začít člověku, který si plete biatlon s během na lyžích, a ještě přitom dělá chytrýho – podobně jako ve vlákně o jarních klasikách, kde brečíš nad Saganem a doporučuješ nesmysly, jako je penalizace za pasivitu v balíku. Ty máš dost, člověče.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          tak EU ty flinty beztak brzo zakáže a budou mít jen laserový ukazovátka jako moderní pětibojaři…

                          0 0
                        • ememem1  

                          dost mas akutrat tak ty, dobre som si pomylil bezkynu s biatlonistkou co je iste naprosto zasadny rozdiel hlavne v kontexte toho o com je rec.

                          a nad saganom som nikdy neplakal. to ze sa mi nepaci pseudozavodenie je druha vec. sak na to aj doplatili a dobre im tak.

                          a kludne teda napis konkretne comu nerozumiem a comu ty hej. a pripadne na zaklade coho sa domnievas ze tomu rozumies.

                          0 0
                          • arny71  

                            Podívej, já taky nechápu, jak může bulimička porážet takovéto soupeřky, jako je ta níže.

                            Co, že to není biatlonistka? A co má být? V principe je to uplne jedno, ja som si akurat rychlo neuvedomil ze je to kulturistka a ne biatlonistka, co je samozrejme v kontexte veci naprosto principialny rozdiel, vsakano

                            Prostě sport jako sport, hodinky nebo holínky, vsakano…

                            Už chápeš, co tady meleš za howna?

                            0 0
                            • mr.antik  

                              jojo takový svaly ti narostou po inhalování spreje na astma… a ještě tě to pěkně vyseká…hned si to du koupit

                              0 0
                            • ememem1  

                              hovno mas akurat v hlave ty, uz som napisal ze som sa proste pomylil a co? co to meni na podstate? ja som na rozdiel od teba za mladi trocha k vrcholovemu sportu pricuchol, a predstava jak pocas pobytu v svsm roky zerem tampony, nasledne grcam a rano si natieram na chleba vsetkych superov pricom nikto nic nevidi je naprosto komicka. takze slecna bud keca alebo namiesto vody tie tampony namacala v stanazole s nandrolonom.

                              ale kedze som si vsimol, ze pribeh ma pokracovanie s dakym panom koukalom ako zachrancom, tak prva moznost je pravdepodobnejsia. nikdy som nebol jej extra fanda ale ten pad je hodne hlboky a je mi jej v podstate luto. vobec bych sa necudoval, keby to slo uz len z kopca.

                              0 0
                              • Barak  

                                Hlavně, že máš hned po přečtení několika článktů jasno, jak to všechno bylo, co všechno brala/nebrala , jedla/nejedla a jaké výkony s tím vším mohla/nemohla zajíždět. Teď už si jen udělat registraci na blesk.cz a podělit se s tvými rozumy s ostatními, odborníka tvého ražení tam přivítají všemi deseti.

                                0 0
                                • ememem1  

                                  tak ale uznas ze divne to je ne? a trocha nadsazky som myslel ze sa pochopi.

                                  ono to bude asi cele dost pritiahnute za vlasy, problemy zo zradlom maju moderne gymnastky , krasokorculiarky a pod. kde si vahu musia kua strazit. nicmenej si nemyslim ze by to bolo horsie jak ked sa z drahara chce stat vrchar. sorry ale bud na to hlavu mam alebo ne.

                                  0 0
                                  • Barak  

                                    Divny je to cely od doby, kdy oznamila, ze nenaskoci do sezony 2017/18. Dalsi zavery, jen abych mel, cim obohatit za kazdou cenu internet, bych si příliš netroufal tvrdit. To, ze je tak trochu z jine planety v nekterych vecech se o ni vi a ona sama se tim nijak netaji.

                                    0 0
                              • mr.antik  

                                tak asi je nejedla furt, prostě jí ta váha trošku kolísala, ale furt byla v přebytku. Spíš mě zaráží, že vrcholový sportovec, v reprezentaci a v top10 ve svěťáku neřeší stravu s odborníkem tak nějak automaticky průběžně furt

                                0 0
              • Barak  

                Biathlon nebo běžecké lyžování, to je buřt, obojí se jezdí na lyžích…

                0 0
                • mr.antik  

                  jedinej reálnej souboj by mohl být, že Marit by se jí snažil(a) ujet a Gábina by se jí snažila zastřelit :-)

                  0 0
          • mr.antik  

            Reklama na knihu

            0 0
          • arny71  

            Je to takové divné. Nějak si nedokážu představit, že by bulimička/ano­rektička dokázala dělat bez pořádného stravovacího režimu sport, jako je biatlon, ve kterém je skoro 5 měsíců skoro každý týden nějaký závod ve vysoké intenzitě. Na druhou stranu to koresponduje s mediálně oblíbenými historkami o tom, jak se Gábina v noci futrovala jídlem, když jí „probudil“ hlad.

            V té souvislosti mě napadá, jestli o tom věděl trenérský tým? Přece jim nemohlo uniknout, že jejich největší hvězda řadu let po sobě několikrát denně zvrací… A celkem pochybuju, že by si to GK vycucala z prstu, když zmiňuje léčku u dr. Pflegera, ten by se asi ozval, kdyby ji neléčil.

            Takže pokud jim to uniklo, tak jsou to úplný amatéři.

            Pokud jim to neuniklo a neřešili to, jsou to amatéři a navíc zmetci, protože jim to bylo jedno, hlavně když cinkalo.

            Pokud jim to neuniklo a řešili to, ctí je, že si to nechali pro sebe a Gábina se nějak zapomněla zmínit, že jí pomohli, nebo se o pomoc snažili.

            Je to rozhodně další skládanka do mozaiky podivných vztahů v biatlonové repre. A tak to vypadalo loni a v Soči idylicky…

            0 0
            • Smazaný účet  

              Já s bulimičkou chodil, postižené už to imho nikdy nebudou mít v hlavě OK.

              0 0
            • obda  

              Gábina se nějak zapomněla zmínit, že jí pomohli, nebo se o pomoc snažili

              Je to jen krátká reklama na knihu, předpokládám, že to tam bude rozvedené.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tohle dávkování různých info je skvělý :-D Co na tom, že ze všech okolo dělám pitomce včetně svojí vlastní rodiny. Hlavně, že to splní účel. Bože… :-D

                0 0
                • Kalic  

                  kampaň v plným proudu.

                  0 0
                • obda  

                  ??? Tenhle článek napsali novináři, ne ona. Dokonce to ani není rozhovor.

                  0 0
                  • Kalic  

                    aleeee… „ve velkém rozhovoru pro čtvrteční Magazín DNES“

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Nejde o článek nebo rozhovor, ale o informaci ;-) Myslíš, že si tu základní informaci vycucali novináři z prstu? :-O Možná jo.. :-D

                    0 0
                    • mr.antik  

                      No jde hlavně o reklamu. Je potřeba mít v nadpisu něco ŠOKUJÍCÍHO…

                      0 0
                    • obda  

                      Jseš si jistej, že dávkuje informace Koukalová, a ne novináři?

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Myslíš jako, že jim v lednu řekla: nepojedu na olympiadu, nikdo mě nemá rád, příští sezonu vynechám, deset let jsem anorektička atd. Tak tady to kluci a holky máte a teď si to nějak v průběhu času nadávkujte ;-) Takhle nějak? :-D

                        0 0
                  • AussigBiker  

                    Je to anotace k jeji knizce. Na idnesu je to „z velkyho rozhovoru“, na jinejch webech anotace k novy knizce… je to cely promo.

                    0 0
              • Neťa  

                Je jediný spasitel – https://sport.idnes.cz/…biatlon.aspx?…

                0 0
          • AussigBiker  

            Je to promo k jeji knizce. Kdyz napsal knizku Koukal, tak snad tejden v kuse byly ukazky z knizky na idnesu, ted to bude asi podobny :). Skoda, ale co uz.

            0 0
        • hary jablonec  

          chtěl bych se Vás pánové, co se výše navážíte do Koukalky, dělal někdy vrcholový sport. Myslím seniorský. Většina z Vás v ní vidí neskutečnou krávu, ale nevidím špetku reflexe nad tím, že by mohla mít v něčem kousek pravdy. Ano, není to třeba seriózní, líbivé, taktické, atd. beru. Možná by nevadilo se nejdřív pár vteřin zamyslet a vžít se do situace. Proto se ptám, kdo z Vás si tu situaci umí reálně představit, aby mohl takhle rychle soudit.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Píšeš o něčem jiným než se tady řeší ;-) Nejde o to čím si prošla, ale jak se k tomu teď postavila a aby jsi to mohl zhodnotit, tak nepotřebuješ být zrovna vrcholový sportovec. Je to v lidský a né sportovní rovině :-)

            0 0
          •  

            +1, o doktůrkovi přez umělý kozy co dělá felčara u biatlonistů kolují po jablonci zajímavé historky, otázka času kdy to vyplave ven

            0 0
            • Delkim  

              Naše biatlonistky rozhodně na umělý kozy nevypadaj :))))))

              0 0
              •  

                pointa je že biatlonistům dělá doktora plastickej chirurg, ten právě pozná jen ty kozy

                0 0
          • blue.sun  

            Vážně si myslíš, že tým s takovou spoustou problémů, o kterých teď mluví, by dosahoval výsledků, které se jim povedly? Podívej se na problémovou Spartu…

            Koukalová, bohužel, velmi rychle zapomněla na to, že právě všichni ti kritizovaní a pomlouvaní jí pomohli k tomu, co dokázala. Sama od sebe si to nevyjezdila. Bez týmu, trenérů, zázemí… nic z toho by neměla a při její viditelně ne příliš vysoké inteligenci by tak možná seděla někde za pultem.

            0 0
            • hary jablonec  

              Byl jsi někdy v takovém týmu? Na takové úrovni?

              0 0
              • scoty  

                Ne, ale seděl u tv a radoval se s národem jak pro nás Gábi vyhrává medaile…

                0 0
              • blue.sun  

                Počítá se tým na národní úrovni?

                Možná nemám odjeto za celý život, co tady chlapi odjezdí za rok, ale já jako trenér fungoval šest let, i když v jiném sportu. Vím, co dovedou lidi a jak snadné je rozkládat tým, když to mezi lidmi nefunguje. Jaký byl problém sestavit štafetu, když se mezi sebou lidi nebaví nebo mají nějaký nevyjasněný problém.

                Takže si s klidem dovolím kritizovat, protože to znám.

                0 0
                • scoty  

                  Silně mi připomínáš jednoho politruka…

                  0 0
                • hary jablonec  

                  v tom s tebou souhlasím, že jakmile máš v týmu víc než 3 lidi, tak je problém anarchie. Vůbec si nedovedu představit, jak se trénují třeba juniorky basketu.

                  Nehájím Koukalku za to, že tohle udělala. Ale kritizuji systém ve sportu (biatlon, lyžaři), jehož částečně je to také důsledkem. To, že holky dostávaly od trenérů neuvěřitelnou čočku skrze postavy a kila, bylo a nemělo by být. Jenže to vnímají jinak holky v pubertě a starší trenéři, kteří si myslí, že čím větší kapky svěřenec dostane, tím bude lepší, odolnější. Pokud to přežije. A když ne, tak přijde jinej sportovec. Ale je to stejné, jako se středním školstvím. Mělo by to být na profesionálním vztahu, škola informace – něco tě může naučit (trenér metodika a zkušenosti – posune tě ve výkonosti), ale není to tak. Navzájem se neviditelnou rukou obě strany drží pod krkem, protože se potřebují. Protože tam jsou státní prachy. Kdyby závodník za trenéra platil . . . . . . a naopak trenér měl mínusové bonusy za chybně zvolenou metodiku . . . jinak by to vypadalo.

                  0 0
                  • blue.sun  

                    Systém ve sportuje je všude takový, jak píšeš.

                    Divil byses, jakou čočku dostávají kvůli postavě akvabely. Proti nim jsme všichni ostatní žabaři. Nebo si vezmi Sáblíkovou. Kolik lidí, kolik ženských prošlo Novákovi rukama, než z toho vybral tuhle jednu superstar? Trenér musí být tvrdý, protože jinak ho mláďata nebudou brát vážně. Jo, hodně si toho o něm asi pomyslí, ale nakonec udělají co mají a funguje to. Cvičí se tím i psychická odolnost proti krizím.

                    Kdyby byl systém takový, jak popisuješ na konci, pak by nikdo nechtěl trénovat ani závodit. Nemůžeš mít systém závislý na tom, jak se ti zrovna povede jeden závod, či jakou má zrovna závodník náladu. Metodika, která se ti na počátku může zdát špatná, bude mít třeba výsledky za dva, tři roky. Problém lidí je, že chtějí všechno hned a pokud se to nedaří, šup s trenérem do hajzlu. Ten člověk ale potřebuje čas na to, aby vůbec něco dokázal, zejména u takhle sezónních sportů.

                    0 0
                    • gerrard  

                      „Trenér musí být tvrdý, protože jinak ho mláďata nebudou brát vážně.“ To si delas srandu ne? Dobry trener takovy vubec ale vubec byt nemusi, tomu staci prirozena autorita. Za tvrdost se schovavaji chudaci co maji nizke sebevedomi a prirozenou autoritu nemaji.

                      0 0
                      • blue.sun  

                        Tvrdost neznamená řvát na svěřence nebo je blbě buzerovat. Tvrdost je třeba i v úrovni tréninku, nebo v tom, že trvá na plnění požadavků a nenechá se obměkčit „smutnýma očima“ nebo momentální náladou.

                        Přirozená autorita je blábol. Jakou máš autoritu u člověka, který tě vidí poprvé v životě? Dokud se do něj nepustíš, tak žádnou. Autorita je věc, která se musí vybudovat.

                        0 0
                        • obda  

                          Přirozená autorita není blábol ;)

                          0 0
                          • blue.sun  

                            A jak vzniká? Jak ji pozná třeba třináctileté děcko?

                            0 0
                            • obda  

                              Docela dobře – stačí se podívat na vztah učitele a třídy na (nižším) gymplu po pár týdnech výuky. Rozdíly jsou patrné ;)

                              0 0
                              • blue.sun  

                                Tedy platí to, co říkám já. Autoritu si musíš vybudovat, že? Protože nic takového samo od sebe prostě není. Zejména pak mezi dětmi ne.

                                Děkuji, více jsem nepotřeboval.

                                0 0
                                • obda  

                                  Některým to trvá pár hodin :)

                                  0 0
                                  • blue.sun  

                                    A udrží si ji po těch pár hodinách?

                                    Nic takového, jako přirozená autorita neexistuje. Vždycky je něčím vytvořená. Buď přístupem a znalostmi toho člověka (dohromady), nebo jeho postavením, funkcí či hodností (tam kde nějaká je).

                                    Většina z nás na vojně poslouchala, protože musela. Málokterý velitel byl takový, že si tu autoritu vybudoval. Ve sportu je to stejné.

                                    0 0
                                    • arny71  

                                      Tomuhle pánovi stačila 1 minuta (a bez řvaní).

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        film=pohádka

                                        snad tomu nevěříš?

                                        0 0
                                      • blue.sun  

                                        A v dnešní době by z toho děcka měla prdel… Tehdy spíš strach, to není autorita.

                                        Kolik ti je, devadesát, že jako autoritu bereš tohle?

                                        0 0
                                        • mastihuba  

                                          takhle vystupoval náš chemikar. a umel to perfektně otočit do srandy. když pak donesl hromadu děkovných dopisů museli jsme smeknout.

                                          0 0
                                          • blue.sun  

                                            A bylo to aspoň v tomto století?

                                            0 0
                                            • mastihuba  

                                              93–96 :-)

                                              0 0
                                              • blue.sun  

                                                Prima, zpátky do současnosti? A zařaď do toho dnešní mládež, respektive třeba děti, které se v těch tvých letech teprve rodily…

                                                0 0
                                                • mastihuba  

                                                  ja bych svadel vinu na rodiče. decka jsou furt stejny. kapky co dostávali mládežníci ve Zbrojovce od Harašty nebo v Kometě od Maixnera, by polovina dnešních maminek vubec nerozdejchala. Decek se nikdo na nic neptal.

                                                  0 0
                                                  • hary jablonec  

                                                    ty rodiče v tom hrajou velkou roli. to máš recht.

                                                    ale ta tvrdost, s tou nesouhlasím. fajt pro toho, kdo ji bude chtít a bude s tím souhlasit. dám ti dva příklady. cca starší dorost 15–17 let.

                                                    1. je ranní rozcvička před snídaní. je holka, typ vyloženě sova. když se nebydlí u závodiště a brzo se vstává katastrofa. když je její kategorie poslední a startuje po obědě holka vyhraje. Mám ji jako trenér chytit pod krkem a nutit k rozcvičce, když vidím, jak je orávená a že k výkonu je to kontroproduktivní, nebo mám uplatnit svou moc a přikázat. Nebo ji nestresovat, když vidím že přijde z postele na snídani v dobrý náladě a chutí do závodl?
                                                    2. vysvětlíš děckám, proč je důležitý se po závodě vyjet. pošleš je vyjet a dva chtráci na to serou. mám na ně řvát, trestat, nutit? Mám na to právo? Nejsou to moje děti. Po závodech sezení s rodiči společně s trenéry, řekneš ten a ten na takové výsledky + na to sere. pokud se nezlepší přístup, nezlepší se výkony a neměl by chodit a zabírat místo pro jiného s ambicí. Možná by ale stačilo klukům přitáhnou kyslík, kdo ví. Ale já prostě mám názor, že se nemají nutit (řvát, ponižovat, stresovat jak to bylo dřív) do práce i pro jejich dobro. Protože o tom, co je jejich dobro víme hovno, protože nevidíme do jejich duší.
                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Těžko říct jestli je laskavým přístupem dostaneš na vrchol ;-) Možná jo, ale rozhodně ne všechny. Je to individualní a je to práce trenéra, aby to věděl a poznal co na koho platí ;-) Schovávat se za to, že to nejsou tvoje děti, zavání tak trochu alibismem.

                                                    0 0
                                                  • Člověk a jeho svět  

                                                    Dostat na vrchol všechny je z podstaty věci nemožné, nemyslíš?

                                                    0 0
                                                  • blue.sun  

                                                    Ty zaměňuješ tvrdost s arogancí, to je špatně. Zejména v prvním případě, trenér musí mít pro takové věci cit. Ale pokud zase řeší situaci, kdy už to je žádoucí, pak by měl být schopný na tom trvat (případ č. 2). Vyhodit ho nemůžeš, protože rodiče platí. Maximálně se od nich dozvíš, že „to je tvoje věc, jak si ho přinutíš poslouchat“ (vlastní zkušenost).

                                                    Moderní ohánění se „dobrem“ nebo „duší“ je k ničemu, pokud uvažuješ ve vrcholové úrovni. Psychologové se obecně od příliš volného přístupu k výchově odvrací, protože zjistili, že to nevede k ničemu dobrému, jen k aroganci, pohrdání a nulovému respektu.

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    ať už znam sportovce na vrcholu nebo top manažera na světové úrovni, tak dřinu, kterou tomu obětovali v mládí nikomu nezávidím. Je to o míře disciplíny, talentu i štěstí. Spekulovat co je lepší může, každý trenér u svých oveček, ale na vrchol dojdou jen ti nejodolnější. Kdo začne dělat ústupky většinou na ten vrchol nedojde.

                                                    0 0
                                                  • jonti  

                                                    Ten prvni priklad byl minimalne u nas kdyz jsem byl v juniorech vetsinou problem se sezenim u pocitace do 3 rano.

                                                    0 0
                                                  • gerrard  

                                                    To cos prave popsal je trener co vnima sverence a nejede na vsechny stejny metr. Za me spravny pristup.

                                                    0 0
                                                  • blue.sun  

                                                    Role rodičů je samozřejmě taky velká, ale i ty děti samy jsou prostě jiné. Více si dovolí, protože ví, že jim vlastně nic nemůžeš.

                                                    0 0
                                        • arny71  

                                          Hoši, když vás tak čtu, vy dva byste před ním srazili podpatky ajn cvajn. Jinak samozřejmě vím, že je to film, nejsem ehm mentálně postižený.

                                          Chceš příklad přirozené autority? Tady jedna je. Akorát nevím, jestli by z ní dneska lidi neměli prdel, protože jeho názory na dnešní dobu i na ně samotné by se jim asi moc nelíbily.

                                          0 0
                                          • mr.antik  

                                            Nejsem znalec historie, ale, to, že člověk má něco v hlavě, má nasbírané zkušenosti, umí mluvit, vystupovat před lidmi, solidně vypadá, má dostatečnou empatii je spíš získaná inteligence (nechci říct naučená).

                                            Na někoho jednoduššího ale stačí v pohodě přísný zjev, dostatečná výška, hmotnost, a síla hlasu – to bych spíš nazval „přirozenou“ autoritou, kterou většinou nějak podědíš.

                                            0 0
                                          • blue.sun  

                                            Masaryk je přesně ten příklad získané autority. Znalostmi, širokým rozhledem, schopností reagovat… Věcmi, které se naučil za dlouhé roky práce.

                                            0 0
                                          • blue.sun  

                                            Masaryk je přesně ten příklad získané autority. Znalostmi, širokým rozhledem, schopností reagovat… Věcmi, které se naučil za dlouhé roky práce.

                                            0 0
                            • gerrard  

                              Tu ma pro 13 lete dite kazdy dospelak, tu si nemusi budovat. Tu muze jenom ztratit.

                              0 0
                          • Smazaný účet  

                            autorita od přirození?

                            0 0
                        • hary jablonec  

                          hm. možná se díváš moc na americký filmy o armádě.

                          já myslel, že většinou máš úctu k člověku, který ví víc něž mnozí, je šikovnější než mnozí, je moudřejší než mnozí . . . a ty máš v hlavě tolik, že to jsi schopen rozeznat

                          0 0
                          • blue.sun  

                            A jak zjistíš, že ten člověk ví víc, je šikovnější a moudřejší? Musíš to sám poznat, že? A jak to poznáš?

                            0 0
                            • obda  

                              Třeba proto, že má za sebou výsledky? Sám byl dobrý jako závodník, nebo jeho bývalí/současní svěřenci byli/jsou úspěšní a uznale o něm mluví?

                              0 0
                              • blue.sun  

                                To může platit u dospělých vrcholových sportovců, neplatí to u dětí a mládeže.

                                0 0
                                • hary jablonec  

                                  jako děti jsme si některých trenérů vážili víc především podle toho, jak se chovali. a to od prvního dne. kdo měl autoritu, tak ji většinou měl i u našich rodičů a lidí, se kterými se potkával. čili jako děti jsme nemuseli na nic moc sami přicházet

                                  0 0
                                  • blue.sun  

                                    To zní jako dost vesnický způsob… Já dělal ve městě, kde tohle neplatí, protože mimo tréninky se s těmi svěřenci a rodiči nesetkáváš. A zejména ne v dnešní době, kdy nám vozili děcka z celého města.

                                    0 0
                                  • scoty  

                                    Jasně, přirozená autorita je vrozená vlastnost. A nedá se uměle vytvořit, ani pracovitostí…

                                    0 0
                                    • blue.sun  

                                      Přirozená autorita, kupodivu, vůbec není „vrozená“. Člověk musí mít spoustu předpokladů k tomu, aby u ostatních měl autoritu a s těmi se narodit nedá.

                                      0 0
                              • Pebe  

                                ne každý dobrý závodník je i dobrý trenér a naopak, ne každý dobrý trenér má za sebou výsledky jako sportovec

                                tohle prostě neplatí

                                a navíc to teenagery nezajímá

                                0 0
                                • scoty  

                                  Navic je neco zcela jineho trenovat zavodnika a hrace…

                                  0 0
                                • obda  

                                  Nic takového jsem netvrdil. Ale pokud můj trenér vyhrál jako závodník MS, tak k němu budu obdivně vzhlížet – dokud si to sám nepokazí ;)

                                  0 0
                    • hary jablonec  

                      a v tom je právě ten náš spor. Je to o dobrovolnosti. Pokud si Sáblíková vyhodnotí, že jiná cesta nevede a že ji zlato za to stojí, pak ano. ať ty kapky dostává, za to si Nováka PLATÍ.

                      ale nemůže být stopka ve sportu pro toho, který touhle cestou nechce jít. kritéria by měla být dle výkonu, nikoliv jestli posloucháš či ne.

                      K autoritě a tvrdosti k dětem se nevyjadřuju a souhlasím s gerrardem.

                      0 0
                      • blue.sun  

                        Ty prostě nechápeš, že bez trenéra toho výkonu sportovec nedosáhne.

                        No, tohle fakt nemá smysl. Je vidět, že o tom opravdu moc nevíš…

                        0 0
                        • hary jablonec  
                          • závodník bez trenéra nedosáhne svého vrcholu
                          • trenér bez závodníka maká od 6 v kolbence
                          • nevím toho asi tolik co ty, jen co jsem pochytil za 6 let v mančaftu čssr
                          0 0
                          • blue.sun  

                            A jsme tam, kde jsem celou dobu já… Jeden bez druhého nejsou ničím a musí být vyrovnaní.

                            Jinak… ČSSR mluví taky o lecčem. Dnes má trenér i jiné možnosti, než „od šesti v kolbence“. Moderní doba je opravdu někde trošku jinde.

                            0 0
                            • hary jablonec  

                              ty asi nečteš. abych to uzavřel:

                              • závodník bez trenéra je špatný závodník. je i dost závodníků bez trenéra (třeba na mtb, i na bf by se našli) kteří jezdí víc než dobře, ale nejsou na světové špičce
                              • zatímco trenér bez závodníka NENÍ. nebo se živí jinak a potom to není trenér
                              • že jsem závodil za čssr mluví max o tom, že jsem starší
                              0 0
                              • blue.sun  

                                Trenér bez závodníka může klidně být trenérem. Sám znám plno takových, akorát nejsou trenéry na profesionální úrovni, nýbrž v komerčním sektoru. Jejich svěřenci nezávodí, nebo si závoděním nevydělávají. Přesto mají svého trenéra. Závodník bez trenéra může klidně závodit, jak říkáš, ale nedostane se na vrchol. Ani závodník s trenérem se nemusí dostat na vrchol, pokud trenéra nebude respektovat jako sobě rovného, či rovnou jako autoritu. Krásným příkladem je právě současný mládežnický sport, který mě od trénování vyštval. Jakmile do toho totiž začaly promlouvat ambice rodičů a jejich prachy, šla všechna snaha do kytek a já to vzdal.

                                Vidíš? Proto záměrně narážím na ČSSR, protože v té době nic takového nebylo. Dneska jsou možnosti daleko, daleko širší.

                                0 0
                              • Smazaný účet  

                                Závodil jsi za ČSSR a podle jména bych tipnul, že jsi z Jablonce :-D Chceš mi říct, že v jabloneckym lyžařským SVS se ty šestnáctiletý holky milovaly? :-D

                                0 0
                                • hary jablonec  

                                  nemilovaly. za mé doby se holky docela snášely, dokud nějaká nešukala s trenérem. protože v tý době nebyly prachy za výkony. jasně že se našla, i mezi kluky, nějaká ovce, která byla jiná. ať směrem k přílišné zodpovědnosti, nebo naopak.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    „Nebyly prachy prachy za výkony“, ale no tak ;-) Samozřejmě, že i za hlubokýho socialismu byly prachy za výkony, jen přicházely jiným způsobem. Pravda je, že to nebyly žádný miliony, ale pořád to byly prachy o kterých se tvým běžným nesportujícím vrstevníkům ani nezdálo :-D Pokud jsi prošel SVS, tak dobře víš o čem píšu ;-)

                                    0 0
                                    • hary jablonec  

                                      byl rozdíl ve fasování, trochu v dietách. ale nebyly to marky na ruku. později třeba povýšení po konci sezony. ale jakmile jsi BYL ve výběru, už nebyl rozdíl, jestli dvojka nebo poslední. tak rokem odhaduji 95, 96 ± se začaly brát prachy od IBU za body ve SP a rázem se s tvýho spolunocležníka stal soupeř, který když tě porazí tak ti níží ten příjem. ale tohle neplatí dnes. to byly divoký začátky kapitalismu u nás, který ovlivnil v tý době mezilidské vztahy nejen ve sportu

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Nepíšu o divokým kapitalismu a devadesátých letech, ale o hlubokým socialismu ;-) Od roku 1975, kdy SVS vzniklo a následujících letech. Já vím, že ty částky by z dnešního pohledu vypadaly směšně, ale je třeba si uvědomit, že třeba dvěstěgramový biftek z pravé svíčkové stál v tu dobu 19,50 Kčs :-D Tak, že spolunocležník byl vždycky soupeř, který tě o tohle mohl připravit ;-)

                                        0 0
                        • cubista  

                          Někteří golfisti nikdy neměli trenéra. Naučili se to jako samouci, technika úderu podle toho vypadá, vůbec by to nemělo fungovat. Ale oni s tím jsou dlouhodobě na špičce a vyhráli několik majorů. Typickým příkladem je Bubba Watson.

                          0 0
                          • obda  

                            +1 Zrovna jsem to chtěl napsat. A to v USA není golf minoritní sport, konkurence je tam brutální.

                            0 0
                          • blue.sun  

                            To je fajn, jak vždycky někdo dovede najít nějaký exces…

                            Možná kdyby měl trenéra, nebylo by těch vyhraných majorů „několik“, ale „spousta“…

                            0 0
                            • arny71  

                              Chápu to správně, že co se ti nehodí do krámu, je „exces“?

                              0 0
                              • blue.sun  

                                Ne, chápeš to špatně. Na pár příkladech stavět dogma nebo pravidlo je nesmysl.

                                0 0
                            • cubista  

                              Anebo by mu trenér násilně nutil předepsaný styl a on by nevyhrál nic:-)

                              0 0
                              • blue.sun  

                                Dobrý trenér umí styl vyladit, ne zkazit. Myslel jsem, že se bavíme o vrcholové úrovni, ne o cucácích z pískoviště.

                                0 0
                                • cubista  

                                  Ale no tak, zrovna v tom golfu, je v absolutní špičce, tedy mají kartu na PGA Tour, řada hráčů, kteří nemají trenéra. A PGA Tour není pískoviště. Mají pouze stálého kedíka, kterého platí oni a s nímž se radí. A to je v golfu násobně větší konkurence a finanční odměny než v biatlonu.

                                  Prostě bych roli trenéra nepřeceňoval. Hlavní je tým specialistů, kteří řeší celou přípravu a podávání povolených a někdy i nepovolených přípravků. Ale to nejsou trenéři, to jsou doktoři chemici, kteří musí formu vyladit a nic se nesmí při antidopingu najít. V tom je v současnosti kouzlo úspěchu ve sfyzicky náročných sportech.

                                  0 0
                                  • blue.sun  

                                    Jen tak na okraj, kolik hráčů má kartu na PGA Tour? Golf vážně není sport, kterému bych za mák rozuměl, natož měl takové informace. Abych věděl, jak široká je ta „absolutní špička“.

                                    Proč asi špičkoví atleti mají trenéry, když je to tak snadné být bez trenéra?

                                    To už do toho rovnou můžeme začít tahat třeba šachisty.

                                    0 0
                                    • scoty  

                                      Proč asi mají hráči vyšší příjmy, než třeba běžci? Protože atletům „stačí“ vůle, zázemí, nějaké předpoklady..a trenér. Hráč musí mít především talent a ten se nedá vydřít…

                                      Z tohoto pohledu je biatlon někde uprostřed.

                                      0 0
                                      • blue.sun  

                                        Vytáčky? Fajn, děkuji za ukončení vlákna.

                                        0 0
                                      • Člověk a jeho svět  

                                        Nemají vyšší příjmy náhodou díky vyšší sledovanosti a díky celkovému nastavení business modelu hokeje, fotbalu…? Nebo myslíš, že IAAF má stejné peníze za prodej TV práv jako např. UEFA? LOL

                                        0 0
                                        • scoty  

                                          Samozřejmě že vyšší sledovanost je tam, kde je něco zajímavého k viděni. Flinta, hokejka, raketa či kopačák je pro lidi přitažlivější než hora svalů na dráze…

                                          0 0
                                      • jonti  

                                        Od urcite urovne to tak vubec neni, uz jako 13 lety jsem videl, ze mi kolo a behani jsou, ale par lidi je uplne jinde a vydrit se to neda. V tom se to podle me nelisi.

                                        Vyssi prijmy maji diky tomu, ze se na ne diva vic platicich divaku.

                                        0 0
                                    • cubista  

                                      Tak třeba ty vrcholové šachy jsou pekelně náročný na psychiku, s golfem je to podobné, ale je tam i kombinace pohybové techniky. Než jsem ho začal hrát, tak jsem si taky myslel, že je to o ničem. Teď když dám poctivě 18 jamek, jsem kolikrát víc utahanej než po švihu na kole.

                                      Ale vůbec tím nechci zpochybnit trenérskou práci. Jsou taky různé sporty. V tenisu, golfu a podobných sportech trenér jako rovnocenný partner může pomoci. Naopak u takových hokejek, kopaček a podobně musí trenér mít navrch, jinak by mu ti hráči přerostli přes hlavu. Tam je jiná inteligenční úroveň a platí, že pravdu má vůdce smečky.

                                      Takže někde je trenér absolutní nutnost, někde je potřeba spíše poradce a jde to taky dobře. A jak to fungovalo a funguje konkrétně v českém biatlonu, to ví asi nejlíp sami aktéři. Hlavně tam už jde díky popularitě o velké peníze a točí se tam mraky lidí okolo. A kde jde o prachy a je hodně lidí, tam bych si velké iluze nedělal.

                                      0 0
                                      • blue.sun  

                                        Já tak nějak pořád čekám na ty počty lidí a stále nic a stále nic… Tady to fakt asi ztratilo smysl.

                                        0 0
                                        • cubista  

                                          https://www.pgatour.com/…t.02671.html

                                          Jak vidíš v současnosti bodovalo do letošního Fedexcupu 247 hráčů. Fedexcup je vlastně hodnocení úspěšnosti na PGA Tour. A tam se dostane hrát jen hrstka úspěšných z celého světa. Podstatné je, že zmiňovaný Watson je na 3.místě, učil se to sám a byl celý život bez trenéra.

                                          0 0
                                          • Barak  

                                            Takže výjimka potvrzující pravidlo?:-)

                                            0 0
                                            • cubista  

                                              Akorát, že je tam těch výjimek bez trenéra víc:-)

                                              0 0
                                              • Barak  

                                                To by mě právě zajímalo, jestli je to pár jedinců nebo polovina hráčů.

                                                0 0
                                                • cubista  

                                                  Přesné číslo neznám. Ale v golfu to funguje jinak než třeba ve fotbale či hokeji. Je to stejné jako v tenisu, trenér je spíš konzultační partner, navíc je hráčem placen.

                                                  0 0
                                                • cubista  

                                                  Přesné číslo neznám. Ale v golfu to funguje jinak než třeba ve fotbale či hokeji. Je to stejné jako v tenisu, trenér je spíš konzultační partner, navíc je hráčem placen.

                                                  0 0
                                          • blue.sun  

                                            A teď si k tomu hoď třeba Diamantovou ligu, jako elitu atletiky. Myslíš, že samouk by se do ní procpal?

                                            0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Jestli máš na mysli hráče PGA Tour, tak těch jsou stovky. www.pgatour.com/players.html

                                      0 0
                                      • cubista  

                                        Dokonce přes 2 tisíce, jak vidíš tady

                                        http://www.golfee.cz/…a/pga-hraci/?…

                                        Ale pozor neplést si to s těmi, co mají kartu PGA a mohu reálně hrát turnaje PGA. Těch je kolem 200. Systém je jinak ještě složitější, ale v kostce asi tak. Takže ti, co letos hrajou a nebudou mít výsledky, vypadnou z aktuální hráčské listiny a budou nahrazeni novými. Příkladem je letos již nehrající Alex Čejka.

                                        0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Než ti tu formu ten chemik vyladí, tak se do ní nejdřív musíš dostat :-D Samozřejmě, že zřejmě se najde člověk, který je schopný na základě zkušeností, odtrénovaných let atd. atd. se připravovat sám ;-) Jenže, ne každý to dá :-D

                                    0 0
                                    • blue.sun  

                                      Jo, po letech systematické přípravy se už bez trenéra taky obejdu… na své úrovni. :-D

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Má to své výhody ;-) ušetříš :-D

                                        0 0
                                        • blue.sun  

                                          Tak to rozhodně. :-) A hlavně, ve svém věku a s prací, kterou mám, už nějaké výsledky fakt neřeším a sport je pro mě na vymazání hlavy od nesmyslů.

                                          0 0
                  • Smazaný účet  

                    Když ono u ženskejch je to složitý… tvrdohlavý, paličatý… tam prostě občas dokud nebrečí, tak se nezmáčknou. Já bych ženský nechtěl trénovat ani zaboha, to by mě kleplo.

                    0 0
                    • blue.sun  

                      S ženskýma to jde, pokud jich není v té skupině více jak polovina. Vždycky jsem byl vděčný za smíšenou skupinu a to, že bylo víc kluků. Ti sice byli taky na přesdržku, ale oproti babám ještě zlatí.

                      0 0
                  • Smazaný účet  

                    já si to představit dovedu…ale asi by mě brzo zavřeli…

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Dívej se na to jak chceš, ale je to boj o chleba, vždycky byl a vždycky bude ;-) nejsou to čaje o páté :-D Pouze se časová hranice posouvá stále níž a níž.

                    0 0
            • hary jablonec  

              ano, máš pravdu. Bez toho okolí by tam nebyla. Jenže. Toho okolí je to „práce“. To okolí má v popisu připravit závodníkovi max možné podmínky (jak materiální, tak metodické) a berou za to prachy. Závodník jasně taky. Ale k tomu nejdůležitějšímu, nakonec to na trati odmaká ten závodník. Ten je finále. Mnoho sportů, nebo spíš funkcionáři těchto sportů, se totiž nevyrovnali s otázkou, kdo a kvůli komu tam je. Jestli trenér kvůli sportovci, nebo opačně.

              0 0
              • blue.sun  

                Jedni bez druhých jsme k ničemu. Sebevětší talent je bez trenéra a týmu předem odsouzený k neúspěchu. A sebelepší trenér nebude vidět, pokud nemá závodníky. Je to vzájemná symbióza, proto si nemyslím, že by ta nevážená paní měla vůbec právo do lidí, kteří ji dostali nahoru, kopat. A jsem jen rád, že ostatní se k tomu nevyjadřují a nechávají tak celou hloupou aféru vyšumět do ztracena, čímž jí nakonec nejvíce uškodí.

                0 0
                • hary jablonec  

                  ne úplně. dokud trenér nepochopí, že ten závodník je výš. že je na vrcholu toho všeho.

                  0 0
                  • blue.sun  

                    To právě není tak docela pravda…

                    0 0
                    • hary jablonec  

                      jako to že ne

                      0 0
                      • blue.sun  

                        Když ego závodníka vyroste moc vysoko, vyleze z toho právě Koukalová. Když jsou s trenérem na stejné úrovni, tak třeba Sáblíková. Martina je více vidět, protože závodí, ale jejich vztah je vyvážený, od počátku. Novák, ať je jaký chce ras, není *****.

                        0 0
                        • hary jablonec  

                          na to není co říct. jenže trenér by měl mít v popisu PRÁCE, nebýt *****. zatímco i úspěšných sportovců kokotů je spousta. a taky na své kokotství doplatí. Jako Koukalová.

                          ale nesouhlasím s tebou v tom, že jsou si rovni. nikdy se nebudeme dívat, jak na trávníku jsou proti sobě trenéři a dohadují se o taktice, která je lepší. nebude souboj trenérů, který zvolil lepší strategii a ten dostane medaily

                          0 0
                          • blue.sun  

                            Jak to, že ne? Nejsou snad hráči (třeba ve fotbalu) ztělesněním práce trenéra a zvolené taktiky? Fotbalisti sami to neodehrají. Podívej se, jak se hraje – trenér prakticky za zápas nezavře pusu, neustále dává pokyny. V hokeji třikrát tolik, tam na dobře zvolené taktice závisí prakticky vše. Pár špatných střídání a hráče zbytečně vyždímá. A takhle je to zcela všude.

                            0 0
                    • hary jablonec  

                      vybrala si Ledecká (třeba i její máma) tým, který si sedne a společně to někam dotáhne, nebo se Bank a mazači zamysleli, a řekli si koho asi tak budu trénovat. Zkusím tu, nebo tuhle?

                      0 0
                      • blue.sun  

                        Zapomínáš na to, že ten trenér má taky možnost volby, a sice říci si „jít do toho nebo nejít“. Takže ta tvá poslední věta platí taky. A jsme zase na začátku, musí to být vyrovnaný vztah obou dvou.

                        Když bude závodník na vrcholu, bude mít z trenéra srandu a nebude ho poslouchat. Když bude na vrcholu trenér, závodníka zničí a sport mu znechutí.

                        Několikrát jsem měl možnost vybrat si, jestli větší skupinu nebo individualitu. Jednou jsem udělal tak, podruhé jinak. Obojí má své plusy a minusy, ale v obojím musí být vztah vyrovnaný.

                        Třeba příklad jednoho kluka – začalo se mu hodně dařit, začal i o sobě dost myslet. Bylo vidět, že si v tréninku nedává dost, že to fláká. Jak sílu, tak techniku. Po měsíci najednou už tak nevyčníval. Po domluvě s šéftrenérkou jsme ho vyřadili z hlavní závodní skupiny. Chvíli měl kecy on i jeho rodiče, ale pak pochopil, že bez pořádného tréninku se mezi tou špičkou neudrží.

                        0 0
                • hary jablonec  

                  neberu ti, že každý má svou cenu. jak závodník, tak trenér. trenér má zkušenosti a může závodníka posunout. závodník má talent a s dobrým vedením může vyhrávat. ale VŽDY byl měl být trenér pro závodníka, ne opačně. Panu Šikolovi ty holky nepatřily. Nevlastnil je. A je špatně vztah – nesouhlasíš s p. Šikolou, skonči se sportem. Mělo by být: svaz má takové makové trenéry a s nimi přichází takové makové podmínky. Pokud se ti to nelíbí, zaplať si svého trenéra a sejdeme se při kvalifikačních testech, kde buď potvrdíš výkonnost, nebo ne.

                  a kolik je u nás světových trenérů a kolik talentů.

                  0 0
                  • blue.sun  

                    Takhle nějak, jak popisuješ, to měli na světě dva lidi, dnes už jen jeden. Björndalen a Kuzmina. Ole Einar skončil, zůstává už jen Nasťa. Biatlon totiž pořád není zcela individuální sport, kde by tvá premisa mohla platit. Jezdí se různé štafety, kam ti závodník taky musí zapadnout, a pokud povýší své ego nad ostatní, pohřbí celý tým.

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Je to každýho volba ;-) Vždycky může jít jinam :-) ať trenér nebo závodník. Problém je, že vždycky musí fungovat respekt a chemie a musí to být vzájemný. Nikdy to v tom vztahu není o tom, kdo je tam pro koho ;-) Proč myslíš, že Neumannová nikdy nezměnila trenéra?! ;-)

                    0 0
                    • hary jablonec  

                      o tom fungování není žádná.

                      já jen obecně kritizuji mnohokrát „nevyjasněný“ vztah trenér – závodník. u dětí to není sport, ale kroužek. u juniorů už ne. u nás se dost mlží, bo jsou tam státní prachy. a ne málo.

                      třeba v kanadě a usa si mladíci všechno platěj. něco min dostanou od ol. výboru. ale mají jasně daný kritéria a je jim skoro jedno, jak výsledků dosáhneš. když dosáhneš kvalifikuješ se. nedávám to za příklad, ale ty kritéria se mi líbí.

                      biatlon má samo tu nevýhodu – střelnice, zbraň, a pod

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Když nemáš kriteria a jsi mimo systém, tak musíš být nejlepší ;-) Je to jednoduchý :-D Když budeš nejlepší, tak i nejodvážnější svaz bude mít problém tě nenominovat ;-) Vzpomeň si, jak začínala Neumannová mimo systém :-D

                        0 0
                    • hary jablonec  

                      pokud si vzpomínám, Nojmanka i Bauer, když byli na vrcholu, nechtěli vyměnit trenéra, ale svaz. ten jim docela uvázl v krku

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Každej hajil svoje zájmy :-D

                        0 0
                        • mr.antik  

                          každý kdo je na vrcholu tak potřebuje sosat víc peněz. Akorát jaksi nechápou, že z tu generaci za nimi (která má ještě nahovno výsledky) je tak potřeba trošku dotovat.

                          0 0
                          • hary jablonec  

                            právě, že v tohle u nás není jasno. třeba by se mohlo říct: stát bude platit a podporovat mládežnický sport. třeba do 15 let. repre si na sebe musí vydělat ze sponzorských smluv + něco málo dostane od OV na OH + MS. ale běžný svěťák je pro vás práce. jenom normální výdělečná práce.

                            v různých sportech a zemích se zkoušení různé modely, jak pracovat s mláděží, protože ji nikdo nechce na ulici.

                            Přijde mi, že jen u nás se o tom moc nemluví, protože je tam ještě zájem podojit stát, takže ať se do toho moc nešťourá.

                            0 0
          • Tina  

            +1

            alebo ako rýchlo fanúšikovia zabudnú a zadupú bývalú hviezdu českého biatlonu. Smutné.

            0 0
            • Smazaný účet  

              imho se zadupala sama…

              0 0
            • ememem1  

              ona je chudera totizto taka blba, ze za chvilu prizna aj ten doping ani nebude vediet ako.

              0 0
              • Delkim  

                Leda že by jí Kuzminová něco podstrčila :)

                0 0
                • ememem1  

                  ale ved ja si robim viac menej srandu.

                  nicmenej ak roky fici na antidepresivach „Jsou to opravdové deprese, se kterými jsem byla u psychiatra a dostala antidepresiva na dlouhodobé užívání. Brala jsem je i během sezony, dokonce před několika vítěznými závody nebo hned po nich.. Dodnes mám pilulky, které musím brát každý den“ tak si pogoogli co su to serotonin norepinephrine reuptake inhibitory, ake maju ucinky a co policia zhabala svojho casu pri zatahu v ubytovni rakuskych biatlonistov.

                  este raz, ja netvrdim ze vedome dopovala, ona je tak hlupa, ze asi ani len netusila co zere a co by mohlo byt dosledkom. by ma zaujimalo ci to tusil nejaky timovy felciar lebo s toho mohla byt slusna blamaz.

                  0 0
            • milan.v  

              Jen doplním – světového biatlonu…

              0 0
      • blue.sun  

        Ještě chvilku tam mohou takhle blbnout a jak se biatlon rychle dostal na výsluní, tak stejně rychle zase zapadne, protože ho lidem totálně znechutí.

        0 0
        • McBlacky  

          me už to přijde nechutný ted dost. Navíc nesmysl. Anorektik s takovým podílem svalů a silou :) si dělaj z lidí fakt prdel

          0 0
          • tomsam  

            No spíš než anorektik je to bulimik a to opravdu možné je – bohužel o tom něco vím.

            0 0
      • jecnak  

        Profi celebrita. Do pul roku ukaze kozy, pak se rozvede a pak uz mozna bude klid.

        0 0
      • Krov  

        To už patří do Sodomy, ne?

        0 0
      • ememem1  

        ty vole, tak ona ma fakt dost.myslim ze ma dobry nabeh stat sa druhou andreou absolonovou

        0 0
      • blue.sun  

        No, jestli tohle vyzobali z té její knihy bez souvislostí, tak docela síla. Ale jestli to jsou její vlastní reakce jen tak, pak je dáma ještě blbější, než jsem si vůbec kdy myslel.

        0 0
        • hary jablonec  

          mohl by si popsat důvody či argumenty, proč si myslíš, že je dáma blbá a blbější?

          0 0
          • blue.sun  

            Mohl, máš jich pětadvacet ve zmíněném odkazu.

            0 0
            • hary jablonec  

              jen abysme měli jasno. blbá je proto co dělala, nebo je blbá proto že to vydala?

              0 0
              • blue.sun  

                Hm, co obojí?

                Už z jejího běžného slovního projevu bylo vždycky vidět, že inteligenčně není přílš na výši, ale tímhle to spolehlivě dorazila.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Vždycky jsem říkal, jestli by neměl svaz investovat a pořídit jí tiskovýho mluvčího :-D

                  0 0
                • hary jablonec  

                  (před cca 3 roky) je zajímavé, že díky jejímu projevu při reportážích ji pamatoval i automechanik, který se o sport ale vůbec nezajímal. Myslím, že naopak marketingově to mělo svůj přínos.

                  0 0
                • arny71  

                  Tak to nevím člověče, mě se nikdy nezdálo, že by mluvila nesouvisle, nebo že by měla malou slovní zásobu. Je (no spíše byla) to taková „sluníčková“ duše a podle toho vypadal i její projev, ale opravdu mě nikdy nenapadlo, že by měla být hloupá či omezená. Proto mě tak nemile překvapuje ten její negativistický postoj z poslední doby.

                  0 0
                  • blue.sun  

                    Znám spoustu lidí, kteří mluví a mluví a mluví, ale vlastně nic rozumného neřeknou. A její slovní projev tomu zkrátka odpovídal. Sice hodně mluvila, ale hlubokou myšlenku to moc nemělo.

                    Ještě to chápu přímo po závodě, to si kolikrát nevzpomenu ani na jméno, ale mimo závody…

                    0 0
                    • arny71  

                      Tak teda nějaký příklad mimozních mimozávodních projevů by nebyl, abychom se posunuli k něčemu konkrétnímu?

                      0 0
    • arny71  

      Koukalová zřejmě pálí všechny mosty. Ta knížka bude asi smutné čtení. To by mě nenapadlo, že zrovna tahle ženská, vítězska SP, bude cítit nutkání takhle kolem sebe kopat.

      0 0
      • Smazaný účet  

        ta kniha se měla jmenovat Mein Kampf…bude to stejnej blábol…

        0 0
        • Smazaný účet  

          :-D

          0 0
        • JanITCZ  

          Dokonce sama Francie musí být mezi tyto stá ty započ ítá na. Nejenom že č ím

          dá l vě tší mě rou doplňuje svou armá du z řad barevné populace své obrovské říše,

          nýbrž i z rasového hlediska dě lá v ponegřová ní takové pokroky, že se skuteč ně dá

          pomalu hovořit o vzniku afrického stá tu na evropské půdě . Koloniá lní politika

          souč asné Francie se v žá dném případě nedá srovnat s dřívě j ší Německou. Pokud

          bude vývoj souč asného francouzského trendu v dnešní tichosti pokrač ovat dalších

          tři sta let, zmizely by i poslední zbytky francké krve v rá mci tvořícího se evropskoafrického

          stá tu mulatů. Obrovského sídliště od Rýnu až po Kongo by se postupně

          naplnilo, díky trvalému míšení se tvořící, nižší rasou. citace z MK

          0 0
        • arny71  

          Až to veledílo vyjde, bude veselo. Ženský kolektiv je vždy jen pro silné žaludky, ale obvykle si to holky řeknou tak nějak za zády, navzájem si to donesou a pak si vyškrábou oči v přítmí šatny – na veřejnost ty vzájemné jedy většinou moc neventilujou.

          Pomalu si chystám brambůrky a víno, musím být na tu telenovelu ready…

          0 0
          • blue.sun  

            Jen aby to náhodou nebylo opačně, než nám panička chce namluvit…

            Jestli ji opravdu tak nesnášely, jak tvrdí, proč s ní dělaly každou kravinu při svěťáku či olympiádě?

            Zatím z toho vychází takové to klasické „jen jááá, jen jááá, jen o mě tu kráčíííí“…

            0 0
      • AussigBiker  

        Po tomhle bych ji jako predseda svazu nebo seftrener hnal holi a vubec neresil jeji navrat :).

        0 0
        • mr.antik  

          Proč? Podle mně si tim spíš škodí jen sama sobě, ale uvidíme, jestli bude v následujících dnech prádlo stále špinavější… Trenéři musej být profíci aby takové individuality zvládali a krmení bulváru uměli řešit. Zatim nikdo nepřišel s žadnou šokující reakcí, což je fajn.

          0 0
          • AussigBiker  

            Protože se špinavý prádlo nepere na veřejnosti.

            Měla si to vyřikat v týmu. Jenomže ona spálila mosty a jde jí o to vydělat co nejvíc peněz. Mohla být nesmrtelná legenda, takhle je to další céčková celebrita typu Vyvolení, Džambulka… Ale tak asi je takhle spokojená, budiž jí přáno, vo to nic.

            0 0
      • JK_Cookie  

        Nechci být špatným prorokem, ale přijde mi že se Gábiny stává druhá Džambulka a Macura už stlouká z palet azylový domek…

        Kdyby řekla končím, mám jiné plány, už mě to nebaví nebo něco podobného tak by jí nikdo nemohl nic říct za její úspěchy. Zachovala b si marketingový potenciál tu na paštiku, tu na řasenku, tu na plenky až by měla dítě atd. atd. sem tam by komentovala v CT a slušně by jí to živilo.

        Ale teď se podle mě úplně zbytečně odvařila, kdo by chtěl s tímto člověkem dělat nějakou reklamní kampaň, chvíli jí bude živit Blesk, ale až se toho lidí ,,přejí,, a přestane je to zajímat tak ani do televize jí nebudou chtít, protože co s ní??!!

        V nároďáku už se s ní nebude bavit ani prkýnko od WC, tak jí zbývá leda sbírat ty odpadky v Hořovicích a že jich tam je dost.

        Nechápu, že si to kvůli nějaké knížce takhle posere, přitom logicky mohla svoji kariéru dalších min. 5–8 let pěkně finančně vytěžit…ale asi tady ta logika chybí a v hlavě to bude pěkně zamíchaný… Škoda!

        0 0
        • blue.sun  

          Takhle si zase každý koupí tu knihu, protože budou chtít vědět, co tedy všechno je v tom českém biatlonu tak špatně…

          Na mě to, bohužel, čím dál více působí jako plačky zhasínající hvězdičky. Ona tedy nikdy nepůsobila dojmem kdovíjaké inteligentky, stačilo s ní vidět jakýkoli rozhovor (Moravec je, mimochodem, totéž), ale tohle fakt dost dorazila.

          Jen je zajímavé, že si na všechno vzpomněla až teď, ačkoli se ty problémy údajně táhnou už roky…

          0 0
        • atty  

          +1 – naprostý souhlas

          Vystřílený potenciál – mohla se živit dalších pár let reklamou, spolukomentováním, nějakou funkcí ve svazu, občas někde vystoupit v televizi, zazpívat (to celkem taky umí) atd. atd.

          Takhle bude za měsíc nezajímavá i pro bulvár, kdokoliv seriózní s ní asi nebude chtít spolupracovat a kniha asi nevynese tolik, aby jí to stačilo na dlouhá léta zabezpečeného života…:(

          Osobně za tím odhaduji hloupý a nepropočítaný marketing Koukala, ale kdo ví…

          Odejít se ctí a ve smyslu třeba „zdravotních problémů“ s nohama mohla v klidu, lidi (i já) jí uznávali za to, co dokázala, že svými výsledky biatlon zvedla z divácky okrajového sportu na skoro „zimní jedničku“ ve sledovanosti a oblíbenosti, přinesla do něj spoustu sponzorů i zájmu omladiny biatlon a běžky jezdit a prostě byla by dlouho na výsluní zájmu.

          Takhle se obávám, že si jen obrátila dalších xy % lidí proti sobě a jediné + pro ní bude, že se prodá asi více knížek, než by se prodalo bez téhle bulvární dehonestace všech a všeho, co jí v životě potkalo. Smutný příběh…

          0 0
          • JFtryall  

            Asi tak. Nechapu to. Kdyz to clovek se cti zabali, tak na to ma pravo i kdyz by v tom zadny zraneni nebylo. Navic po takove nalozi uspechu se to da pochopit. Tohle je hrube neprofesionalni a hloupe chovani.

            0 0
          • Smazaný účet  

            já čekám kdy skončí na psychině. tý prostě hrábne. možná mezitim eště otěhotní, ale skončí tam.

            0 0
          • baobab  

            Ono taky ty problémy s lýtky mohly být jen důsledek dlouhodobých psychických problémů, kdy prostě nedokázala ustát ten tlak okolí a přeneslo se to do těla. Všechny články jsem určitě nečetl, ani to neplánuju, ale někde psala, že když viděla před letošní sezónou záznamy biatlonu, tak se jí akorát udělalo zle. Což asi nemá člověk, kterýho ten sport baví, takže tohle pravděpodobný ukončení kariéry byl asi logický krok.

            Jen nechápu jak holka s tak složitou povahou dokázala na závodech i v těch nejvypjatějších chvílích většinou zastřílet za nulu. To musela zapnout nějakej beast racing mode, jinak tomu nerozumim…

            0 0
            • Smazaný účet  

              Tohle právě mohou hodně ovlivnit ty psychofarmaka, nesmí teda mít „klepatůru“ :).

              0 0
              • blue.sun  

                Takže vlastně doping. Jen ne výkonnostní, ale zklidňující, což ovšem je taky zakázané.

                0 0
            • Smazaný účet  

              tak svou roli mohl hrát „vynucený“ tréninkový a závodní režim = neměla čas zaobírat se sama sebou a byla utopená v rutině = problémy se neprojevovaly

              no a teď, když nezávodí a má spoustu času, tak se to rozjelo…

              0 0
        • McBlacky  

          navíc v ČR na knížkách fakt nezbohatne.

          0 0
          • arny71  

            To by ses divil.

            Nova na Hruškově kuchařce vyvařila přes 30 milionů. On pak z Novy odešel proto, že se s ním nechtěli rozumně šábnout a dali mu „jen“ cca 4 mega podle smlouvy a navíc ho pak chtěli ještě ojebat na pokračování kuchařky.

            Takže se tady bavíme o milionech (i když samozřejmě víc jak 370 000 výtisků se určitě neprodá).

            0 0
            • Člověk a jeho svět  

              Jenže je nutné říct, že to je pouze kniha o ní, není ani autorkou. Nakladatel (tedy držitel autorských práv a ten, ke kterému jde zisk) je nějaký Petr Koukal. Takže v podstatě z toho nemusí vidět ani fenik.

              Prostě se z ní stal marketingový produkt řízený svým manžerem. Smutný konec.

              0 0
            • McBlacky  

              nechtěl jsem se rozepisovat, jasně že jsou tituly na kterých to jde, nebo autoři -třeba Viewegh- kteří se uživí jen tím. Dost let jsem se v tom pohyboval, otec měl tiskárnu a nakladatelství.

              Kuchařka jako příklad není moc reference, jsou to nejprodávanější knihy celosvětově

              Bulvár o sportovkyni minoritního sportu prodeje trhat nebude.

              0 0
              • blue.sun  

                Abyses nedivil… Je to na trhu pár dní a už ze svého okolí vím asi o pěti lidech, kteří si to nutně musí koupit, protože Koukalová…

                A pak budou všude chodit, na všechny kolem biatlonu nadávat a kritizovat, jak to každý dělá špatně.

                0 0
              • Smazaný účet  

                Chceš tím říct, že si přes 300.000 lidí koupilo tu knížku jen kvůli kuřecím kůžičkám? :-O Jen se ptám :-D

                0 0
                • Smazaný účet  

                  tak kuřecí kůžičky jsou nejvíc, to ví každý…

                  :-)

                  0 0
                • McBlacky  

                  ja taky nechápu proč se kuchařek tolik prodá, ve finále ale každej jich má doma X a stejně vaří bez nich.

                  Je to takovej univerzální dárek když není inspirace.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    jako tyhle „nouzový“ dárky je ideál dávat něco spotřebního a ne něco, co zůstane

                    já nedostatek inspirace řeším nějakejma luxusníma pralinkama, chlastem a tak…to se nikdy nanahromadí :-)

                    0 0
                  • Delkim  

                    Já mám třeba snad všechny kuchařky od Prakulu, jsou nádherný.

                    Ne že bych podle nich vyloženě denně vařil, ale rád si je prohlížím :) A holky si v nich někdy vybírají co jim mám uvařit.

                    http://www.prakul.cz/product/

                    0 0
                • orm  

                  Ja tu knizku dostal pred lety od babicky. Nejsou tam zas tak spatne recepty/napady. Bohuzel to neni kucharka pro me, tak jestli chces, ti ji klidne daruji :-).

                  0 0
        • Smazaný účet  

          Super.cz zase jede, taky mi to začíná nějak připomínat Ivetku :/

          0 0
    • hary jablonec  

      chtěl bych se Vás pánové, co se výše navážíte do Koukalky, dělal někdy vrcholový sport. Myslím seniorský. Většina z Vás v ní vidí neskutečnou krávu, ale nevidím špetku reflexe nad tím, že by mohla mít v něčem kousek pravdy. Ano, není to třeba seriózní, líbivé, taktické, atd. beru. Možná by nevadilo se nejdřív pár vteřin zamyslet a vžít se do situace. Proto se ptám, kdo z Vás si tu situaci umí reálně představit, aby mohl takhle rychle soudit.

      0 0
    • snas89  

      Jak to tady ctu, tak mi prijdete uplne stejny drbny jako koukalova.

      A ona narozdil od vas je drbna ovencena medailema:)

      0 0
      • mr.antik  

        a teď ji přistane pár mega do kapsy za knížku… Ale třeba ji křivdíme a je to jen součást nějaké osvobozující psychoterapie.

        0 0
    • Smazaný účet  

      trochu z jiného soudku

      jestli Besseberga hodně zatlačej ke zdi, tak jsem zvědav, co vyplave…

      Rusko už si to +/- vyžralo, takže pokud nečekaně umře, viděl bych za tím jinou zemi (obviněné ale samozřejmě bude Rusko)

      0 0
    • arny71  

      Zajímavý článek od respektovaného novináře.

      Líbí se mi reakce z diskuse: „Negativní, pesimistická, protivná Veronika obklopená kamarádkami. Sluníčková, pozitivní, usměvavá Gabča – sama . Jak to jenom ta Verča dokázala, takhle všechny oblbnout?“

      Reakce z biatlonového prostředí jsou zatím dost zdrženlivé a v klidu, tak třeba až takové haló to dílo není. Já si to snad přečtu. :D

      No, upřímně, začínám se těšit na novou sezonu. Vítkové to tak jako tak muselo zvednout mandle a určitě je to pro ni další motivace (opět) dokázat, že Koukalová není jediná, kdo v ženských umí něco zajet a že i bez uražené princezny to půjde.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Měly obě nějaký lesklý oči na konci :)

        0 0
      • gerrard  

        Jeste ze ta CT je, trocha solidnosti tomu medialnimu humbuku jenom prospela.

        0 0
        • mr.antik  

          Ten mediální humbuk ale tlačila a zaplatila ona (resp. její nakladatel)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Teda teď s Černoškovou na ČT i s Výbornou na Radiožurnálu, která do ní dobře jela, na mě Gábi zapůsobila velice dobře. Teď prostě bude 14 dní všude a pak bude klid.

            0 0
            • Delkim  

              :)))

              0 0
            • mr.antik  

              Tak ono i v těch citacích z knihy je to napsané celkem v klidu, to prostě dělaj jen ty nadpisy a PR články

              0 0
            • johnny_B1  

              Já ji viděl v DVTV s Veselovským a taky na mě působila dobře. Je teda na ní vidět, že ji to trápí a konec s biatlonem je pro ni bolestný, ale jinak bych řekl, že to má v hlavě celkem srovnané.

              0 0
              • Pebe  

                Mě přijde, že si lehce se zpožděním uvědomila do čeho se to uvrtala a snaží se z toho vybruslit aspoň trochu se ctí.

                A že Veselovskému po pár otázkách řekne, že ho moc neposlouchala. Přišlo mi, že pro ČT dělala ten rozhovor dříve a pro DVTV byla už nějaká unavená.

                0 0
      • Polka  

        Clovek by si po precteni vselijakejch prispevku fakt rekl, jak je blba a jaka je to krava kvuli te knizce, ale tohle si prece po shlednuti tech dvou rozhovoru nemuze nikdo myslet. Ta musi bejt hodne silna…nejen fyzicky. Imho se treba srovna, porodi, vrati se a vsichni jeste budou cucet :-)

        0 0
        • AussigBiker  

          No me prave po shlidnuti rozhovoru v DVTV prisla, ze je mimo. Nerikam blba, ale proste sorry jako, popis vztahu s Vitkovou ma byt zabavna historka, cela knizka je stranse pozitivni a vsechny media min. tyden si samy vybraly tech nejvic negativnich 10%, to je strasna nahoda :). Jinak teda bud je blba, nebo je v pohode, pozitivni a proste jina – mimonka, to pak muze pusobit jako blba, to se me tezko rozeznava :). Ale osobnost a silna je. Nicmene serie rozhovu je soucast marketingu. Jsem zvedavej co bude pristi tejden – napred ukazky z knizky, dalsi tyden bombardovani rozhovorama.

          0 0
        • Jaroslávek  

          Až ji přečtu mohu půjčit.

          0 0
        • jecnak  

          Money, Money, Money

          0 0
    • Delkim  

      :))))))

      0 0
      •  

        nějak mě chybí pohled toho co se zná s reprošema a vychovává budoucí reprošku

        0 0
    • Delkim  

      Koukal teď na Čt v televizní soutěži. To je ale náhoda :)

      0 0
    • ememem1  

      no do puce, gabina ma kamosa http://www.lezec.cz/clanek.php?…

      0 0
    • arny71  

      Tak změny v realizačním týmu jsou tu a vypadají hodně zajímavě. Nejen trenéři, ale i poradkyně na střelbu mě obvzlášť mile překvapila. :)

      https://sport.idnes.cz/…biatlon.aspx?…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.