• Buf

    Do startu Beskidy MTB Trophy 2008 zbývá 157 dní. Právě dnes byly spuštěny aktualizované stránky www.mtbtrophy.com, zatím jen v polské verzi. Druhý ročník tohoto etapového MTB závodu jednotlivců se pojede ve dnech 22.-25. května 2008 v beskydských kopcích v polsko – česko – slovenském pohraničí. Na účastníky čekají čtyři etapy, celkem 250 km a přes 8000 metrů převýšení. Jsou připravené nové trasy, které nezůstanou nic dlužny pověsti prvního ročníku, který posunul měřítko náročnosti mnoha bikerů.

    0 0
    • jonti  

      Ja sa tam chystam, teoreticky.

      0 0
    • Vilém  

      nechte si ty svoje kidy…

      0 0
    • karliner  

      panejo, paket standard je o 33% dražší než letos…

      0 0
    • tomek  

      Tak jsem se rozhod!! Letos opět pojedu!!! Jede se mi opět kolem baráku, tak proč ne. Těším se na Čantoryji. Je to tam fakt maso!!!

      0 0
    • Zerocool  

      jak je to s ubytováním??? cenově???

      0 0
      • tomek  

        asi 1150,–Kč/3dny…

        0 0
      • karliner  

        Loni jsme platili 40 (nebo 45, nevim přesně) zlotých (necelé 300) za osobu ve dvoulůžkovém pokoji s koupelnou a tv a snídaní v krásném penzionu (Habanowka) cca kilometr od startu/cíle… šéfovali to tam neuvěřitelně milé kočky a jestli 2008 zase pojedem, tak určo budeme bydlet zase tam.

        0 0
    • Rakosnik  

      Budou ty stránky v dohledné době v nějaké srozumitelné řeči? Sice bych tu polštinu taky asi nějak přelouskal, ale jistota je jistota…

      0 0
      • lizar  

        Mám takovu smělou otázečku. Kolik je zhruba potřeba mýt najetoa by to mělo pro mě smyls a netrápil se?

        0 0
        • tomek  

          já měl loni 2500km … (1800 sil a 800 mtb)

          0 0
        • Honzas  

          já měl asi tisíc. ale trápil jsem se. ale mně to baví;-)

          0 0
          • tomek  

            a jak se dařilo?

            0 0
            • lizar  

              Mám akorát zkušenosti s pár marathonama a už loni jsme po takových to akcích pošilhával. Akorát nevím jak to bude s regenerací ale jo vzpomínám si, že jsem byl pár dnů v alpách a celkem to šlo :). Docela mě to láká uvydíme jaká tu v horách bude zima a zda li bude dosti naježděno :)

              0 0
            • Honzas  

              Dojel jsem, takže výborně;-) Po první etapě jsem se na to chtěl vykašlat, že na to fakt jako nemám. Po druhý to samý. A ve třetí mne zachránilo to, že se v tom chcanci nedalo z hřebenu sjet někam dolů a ****** se na to. Morál na nule. Pak jsem se nějak rozjel a stihl dojet v oficiálnim časovym limitu. V cíli ukrutný uvolnění a pocit, že kdyby se mělo jet další den znova, tak jedu. Příště chci jet zase, i když vim, že to lepší nebude. Holt 12 hodin denně v kanclu neni ideální příprava…

              0 0
              • lizar  

                Tak to jsem na tom podobně s tou prací v kanceláři :) ale možnost na kolo se dostat ještě mám tak to jde a díky za komentář :)

                0 0
        • karliner  

          jestli bude trasa podobná té loňské, tak nestačí mít najeto, ale taky budeš muset mít ***** hodně nachozeno, natlačeno a nanošeno do kopce :-)))

          0 0
          • tomek  

            My z Beskyd jsme na terén přivyklí…

            0 0
            • lizar  

              Jo byl jsem se tam podívat ve Velkých Karlovicích a po těch vrškách a jsou to jiné kopce než tady u nás v Orlickýh horách :) a s tlačením se počítá :)

              0 0
              • pitos  

                to jsou Javorníky,to je trošičku jiné než Slezské Beskydy:)

                0 0
              • Andrzej  

                v karlovicich je to proti trase zavodu luksusni jezdeni bez noseni a prijemny terenek.....

                0 0
        • Gorgov  

          řekl bych že tak 6–7kkm by mělo stačit.

          0 0
          • jonti  

            hehehe

            0 0
          • petebike  

            ja mel deset a stejne to bolelo :-)))

            0 0
            • tomek  

              ale jels super!! Myslím že nohy bolely všechny…

              0 0
              • Beeda  

                deset pohromade nemelo dost lidi :-)), takze se toho neboje 260km – 4×62km je vlastne vylet na prodlouzeny vikend:-) Tome, jinak zdarec a zdravim do Trince:-)

                0 0
                • tomek  

                  Myslím že ta nová etapa bude suprovní… Znám to tam dobře…

                  0 0
                • beranek666  

                  neblbni, říkat tomuhle výlet na prodloužený víkend je vcelku odvaha :)

                  0 0
      • Buf  

        Na české verzi se pracuje. Takže nejpozději po novém roce to bude i v češtině. GG dělá i Bikechallenge a je to na něm jak to bude stíhat.

        0 0
    • petebike  

      doufam ze u toho budu taky !

      0 0
    • Bajker16  

      Letos bych si to chtěl taky vyzkoušet…v tý době čerstvě plnoletej :-).Ale musim začít hooooodně najíždět…

      0 0
    • v POHODÌ klokan  

      Uff! Zkus se podívat do mapy, ale myslím, že Beskidy tam nenajdeš. Ale Beskidi možná jo :-P

      0 0
    • nooski  

      Teda z Brušperku je to do Beskyd kousíček, ale napsat 2X za sebou Beskidy… To je strašné! :-)

      0 0
    • tomek  

      Letos se jede i přes Nýdek. Tam budu na konci prázdnin pořádat MTB CAMP… www.bike-forum.cz/…1/forum.html#…

      0 0
    • Buf  

      Včera byly spuštěny stránky v češtině. Je tam ještě několik chybiček vzniklých přepisem , ty se brzy odstraní. Nejpodstatnější , ale je že byly stanoveny ceny v CZK a od nového roku ( 04.01.2008) má bát k dispozici účet pořadatele u České Spořitelny v Náchodě ( poděkujme i Vénovi který mi pomohl tlačit na Grzegorze, bude to asi i pro Bikechallenge). Takže jeden z největších problémů, kterým byly platby do Polska a zbytečné poplatky za převod na polský zlotý a zahraniční platby by měly být minulostí stejně jako v noci přeříznuté hraniční závory. Ahoj Bob

      0 0
      • petebike  

        tak to je hodne dobra zprava s tim uctem ! diky

        0 0
      • Rakosnik  

        Jak to vypadá s tím účtem u Spořky? Na stránkách jsem o něm nic nenašel, ale možná jsem jen špatně hledal.

        0 0
      • Zerocool  

        zatím na stránkách není uvedený ten český účet nebo se blbě dívám??

        0 0
        • mireks  

          Tak se na stránkách www.mtbtrophy.com zrovna objevilo číslo účtu u ČSOB… A navíc mi žena řekla „… tak si jeď“ (což považuji za souhlas), takže samé dobré zprávy…

          0 0
          • Buf  

            Díky Vénovi a dnešní e-mailové a telefonické korespondenci potvrzuji, že na českých stránkách je zveřejněno číslo účtu u ČSOB,a.s.. Takže je měsíc na to, aby se vážní zájemci přihlásili za základní startovné. Doufám , že se startovka změní z polského na mezinárodní závod…

            0 0
          • karliner  

            :-))) Kdysi jsme volali kamarádovi a lákali ho, aby s námi jel na Pamír, protože nám na poslední chvíli vypadl jeden účastník. Říkal tenkrát, že by rád jel, ale že se musí zeptat ženy, co ona na to… Položil tedy sluchátko a šel se zeptat, chvíli bylo ticho, pak jsme slyšeli kamarádův hlas: „miláčku, kamarádi by rádi, abych s nimi jel na měsíc na Pamír, co ty na to?“, pak se ozvalo „jeď si třeba do ******…“, načež kamarád opět zvedl sluchátko a z něj se radostnýcm hlasem ozvalo: „paráda, tak můžu, kdy se vyráží?“…

            0 0
      • Rakosnik  

        Tak se zeptám znova. Účet u spořky bude?

        0 0
        • Zerocool  

          taky by mě zajímalo, když se má do konce února zaplatit startovný.

          0 0
    • Zerocool  

      tím prologem je teď brána etapa č.1? nevíte?

      0 0
      • Buf  

        To je jedna z těch chybiček, je tam ještě staré datum z června 2007. Jedou se čtyři etapy, charakteristika etap je již napsaná, mapy se připravují.

        0 0
        • Zerocool  

          tzn. 4 etapy + prolog?

          0 0
          • Beeda  

            jak se to veme, das si pekne prolog od startu a pak pridas jeste dalsi 50km:-D

            0 0
          • kámen úrazu1  

            4 etapy + prolog + nekrolog :-)

            0 0
            • Maroška  

              Šutříku, nechceš jet?

              0 0
              • kámen úrazu1  

                Marťas, už jsme to probíraly. Dávat za startovný takový peníze se mně nechce, to si radši zaplatím pár klasických maratonů a za zbytek si koupím něco na kolo.

                0 0
                • Daf  

                  To te to ani trochu nelaka? Atmosfera na podobnych zavodech je skvela. Ja jsem jel Bikechallenge a ucast na nem povaziji za jeden z mych nejlepsich zavodnich zazitku. Letos se chystam na Beskydy :)

                  0 0
                  • Medunka  

                    Mít sponzora, víš kolik lidí by to jelo?

                    Jinak BCH byl skvělý zážitek – nejen závodně, ale hlavně tou atmosferou

                    0 0
                    • petebike  

                      ty beskidy neni takova palka – vem to tak ze mas 4 zavody, 2150 neni tak silene… jsou tam horsi polozky, ubytovani,ces­ta,matros,jidlo…lo­ni me to vyslo cca na 5,5 litru sakum prdum :-)

                      0 0
                      • Beeda  

                        a hlavne zeres 3× vic, treba 16 vajec denne ze :-D

                        0 0
                        • petebike  

                          to vis, sem to zkusil vajickovou smrzt ! a dobry, priste berem 3 plata…jestli jedes taky tak minimalne 6…jedes ?

                          0 0
                          • tomek  

                            Zrovna dnes jsme tu cenu řešili v práci a stejně pojedu!!!

                            0 0
                      • McBlacky  

                        je blbý že spaní je až v tom dražším :/ uvidím jak to pořeším, ale chtěl bych jet, ikdyž vím, že to celkem po 5 nepořídim…

                        0 0
                        • petebike  

                          sem to pocital a vyjde – tedy pro nas levneji penzion cca 200/noc, vzhledem k Save to ani jinak nepujde…

                          0 0
                        • petebike  

                          sem to pocital a vyjde – tedy pro nas levneji penzion cca 200/noc, vzhledem k Save to ani jinak nepujde…

                          0 0
                      • Zerocool  

                        pokud okolností a čas dovolí, taky se ukážeme, cena za startovné se mi nějak vysoká vzhledem k cenám na jednodenních akcích nezdá…

                        0 0
                        • petebike  

                          urcite, hlavne je to etapak, takovy jiny – proste po zavode hnedka nesednes do auta a nejedes smer domu, vecer sednes, proberes to u pifka „beeda“ u vajicek", dalsi den znovu, jen skoda ze je to tak daleko :-(

                          0 0
                  • kámen úrazu1  

                    Jinak než opatrným výletním tempem by mě MTB Trophy šíleně bolely. Nejsem masochista. Ono by ani to moje výletní tempo nebylo po pár dnech procházka růžovým sadem, na tu nemám výkonnost. Takže pokud do Beskyd tak jedině s kamarády, vybírat si vlastní cesty, zastavovat se na frgále, kochat se krajinou. Na nasátí atmosféry mně stačí pár klasických závodů, kde mám záruku, že pokud se nebudu snažit hnát o moc rychleji než na svých výletech, tak dojedu do cíle neznechucená a bez bolesti. Jinak řečeno – kdyby mě cyklistika bolela tak ji nedělám. Bolesti jsem si užila už dost, nemám důvod se trápit ve svým volným čase.

                    0 0
                  • McBlacky  

                    změříme síly v singlech :) když to na BCH nevyšlo. Podle mě to bude stejný – první etapa XC kudla jako by nemělo být zítra a od druhý už pohoda a kecačka v intenzivní vytrvalosti :)

                    0 0
                    • Cryzyy  

                      Zatim to vypada na slusnou B-F sestavu, asi taky prijedu pokecat :)

                      0 0
                  • goood  

                    Pro me byl BCH taky uzasny zazitek, ale letos bude zmena a rad bych taky zkusil Beskidy, to zas bude BF zavod :)

                    0 0
    • Maroška  

      Dá se tu někdo nalákat na projetí trasy pár víkendů před závodem? Ideálně prodloužený víkend… Ubytko bych zamluvila. Šutříku, to bys mohla i ty, to je bez startovného a terén si užiješ po svém ;-)

      0 0
      • lizar  

        Čao ve spolek tak jak se připravujete? Dost o tom uvažuji a mám otázku. Limit 500 učastníků je po zaplacení nebo přihlášených? Asi to první že? Rád bych do toho šel ale bojím se že bude občas problém jazyk a nevím jak poláci na bikách ale u nás když jezdí lyžovat tak jsou až moc divocí ale asi to vydím moc černě :). Není tu někdo z Východních čech kdo taky jede že bych hodil řeč? Díky

        0 0
        • petebike  

          Polaci jsou hovada na cem koliv, :-) na kole obvzlast !

          Jazyk ? tam se domluvis i cesky, pripadne rukama,nohama :-)

          jinal loni limit nebyl naplnen, a bojim se ze letos bude, hodne lidi ten teren odradil, me ne, ja se docela tesim :-)

          0 0
          • karliner  

            Mě vloni ten terén docela odradil, ale už se těším na letošek :-)))

            0 0
            • Maroška  

              Jestli jen terén, tak to jde, mě odradil jeden Polák, co mě sestřelil 2× v jedné etapě – do kopce coura, z kopce tank… Žeby typický Polák? :-D

              0 0
              • tomek  

                Myslím že to je jedno zda to je polák nebo někdo jiný…

                0 0
              • petebike  

                tak tak typicky polak :-)

                0 0
                • tomek  

                  Vždyť Poláci jezdí z kopce celkem pomalu. Hlavně u nás v Beskydech nejsou zvyklí na tolik kamení…

                  0 0
                  • petebike  

                    no pomalu, o to nejde, to jedu i ja, ale je otazka kde a jak, jako kdyz me predjede tak ze me sunda z kola, to neni moc korektni…samo neni jasny ze Polak rovna se mogar na kole :-)

                    0 0
                    • Buf  

                      Tak, to je jediná pomoc, musí se přihlásit více Čecháčků. No, ale nejsem si jistý jestli to nebude ve výsledku stejné… účet v CZK řeší Véna s Grzegorzem ( hlavní pořadatel)a slibuje to do konce příštího týdne.

                      0 0
                      • petebike  

                        to je velký plus, jen sem nenasel kolik bude stat startovne po konci unora ? jestli nejaky priplatek, ci nebude nejaky bonus nez kdyz driv zaplatim, – nevim jestli mi to vyjde, snad jo…

                        0 0
                        • Maroška  

                          Z propozic:

                          do 29.02.2008: Ceny paketu Standart * pro jednu osobu: 2150 CZK Ceny paketu Standart ** pro jednu osobu: 3300 CZK

                          Cena vybraného paketu Standard se po 29.02.2008 zvyšuje o 700 CZK

                          0 0
                    • lizar  

                      Ale když si vzpomenu na naše marathony tak i někteří bikeři to valej hlava nehlava :(. Chce to dobře se pojistit kdyby náhodou :)

                      0 0
              • karliner  

                jojo, pamatuju si, dvakrát jsem sestřelil nějakou kočku a abych po vinnetouovsku zametl stopy, ucedil jsem vždycky „cholera“ :-P

                0 0
          • McBlacky  

            nevím jak poláci, ale největší střelci byli na BCH Chao2R z Německa. Jako že se nebojím jet hranu, tak tohle na mě bylo fakt moc a objeli to celý bez defektu na larsenech MiMo. Do kopce jsme si je dali a z kopce deka :/

            a pak Thule ale ty se rakvili a defektili = lamy, dost možná polský

            0 0
    • karliner  

      Musím pochválit spoluorganizátory – párování plateb do ČSOB s přihláškami skvěle funguje a tudíž se již vyjímám v „listě startówej“… :-)

      0 0
    • Buf  

      Info k platbám. Sice podle Vašich referencí se zavedením účtu u ČSOB vše probíhá OK, ale občas jsou dotazy co uvádět při platbě za více účastníků najednou. Stačí ve zprávě pro příjemce napsat jména. Není nutné uvádět další osobní údaje jako variabilní symbol.Pokud by se vyskytnul jakýkoliv problém, zašlete jmenný soupis e-mailem.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Buf, díky za info budem o tom informovať aj u nás na MTBikeri.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Buf, díky za info budem o tom informovať aj u nás na MTBikeri.

        0 0
      • brantec  

        Taky jsem trochu nejistej, podle ceho ty platby paruji. Takze staci jen jmeno, jo? A tyka se to doufam i plateb jednotlivcu? O rodnym cisle jako VS jsem tam totiz zminku nenasel.

        0 0
        • Buf  

          Chtěl jsem aby se variabilní symbol upřesnil. Toto je oficiální stanovisko polských pořadatelů ( snad to přečtete v originále): ................ Bob, Při platbě lidi niech pisz¹ swoje imiê i nazwisko, za kogo jest startowne (only name i surname). Po co komplikowaæ ¿ycie ???

          GG ................ Rodné číslo se nevyplňuje ani v on line přihlášce, je tam jen datum narození a číslo dokladu ( občanka nebo pas) , to můžete pro jistotu napsat jako variabilní symbol. Již přes 200 lidí je na startovce a zatím nebyla žádná reklamace na spárování. Systém funguje a pokud vznikne problém tak pište, vyřešíme. Bob

          0 0
          • karliner  

            to je krásná odpověď, která plně charakterizuje polský „way of life“ :-))

            0 0
          • brantec  

            Diky za odpoved, ted jsem to poslal, tak snad to bude ok:)

            0 0
            • tomek  

              včera večer jsem platil a už to tam je, je to super rychlost…

              0 0
              • brantec  

                Taky uz jsem na startovce a ne jen v ocekavani;-) Byl to fakt fofr.

                0 0
                • tomek  

                  snad si to sportovně rozdáme… jede se v okolí mého bydliště, tak mám jistou výhodu…

                  0 0
          • Honzas  

            jsem to platil za tri lidi a pres telefon vzkaz pro prijemce neumim zadat. jsem pro jistotu poslal kopii prikazu k uhrade s vysvetlenim e-mailem. tak jen doufam, ze maily nekdo cte.

            0 0
            • Honzas  

              tak uz jsem mezi zaplacenejma… tak uz asi budu muset jet… no zas to bude bolet…

              0 0
      • MattsSpeed  

        ahoj, ako sa da overit, ci platba prebehla v poriadku? dik

        0 0
        • Zerocool  

          stačí se podívat do startovní listiny:)

          0 0
          • MattsSpeed  

            prikaz siel 25,2, banka mi prikaz nevratila, takze predpokladam, ze som vyplmil spravne cislo uctu :-))) v kazdom pripade 15dni som stale v listine ‚oczekujacich‘ v.

            0 0
            • Zerocool  

              co tam zavolat?

              0 0
            • Smazaný účet  

              Chalani z Blavy zaplatili 28.2. spolu za 3 štartovné balíčky a na druhý deň boli už pekne zapísaní medzi štartujúcimi, každopádne treba skúsiť poslať mail na Grzegorza abo mu zavolať. Nie som si istý či je už doma, naposledy čo som s ním volal toho 28.2. sa akurát chystal na Gran Canariu na etapák.

              0 0
              • MattsSpeed  

                e-mail zatial bez odozvy, s telefonom … pockam. komunikacia v polstine po telefone je umna velmi zla… objednavanie ubytka ma tak vycerpalo, ze som tyzden nedvihal telefony pre istotu vobec :-))))

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Skús po anglicky ak to nie je problém, Grzegorz speakuje na slušnej úrovni a zrozumiteľne.

                  0 0
                  • MattsSpeed  

                    :-) ano casto to inak nejde, i ked pride mi trochu zvratene ak sa slovak s poliakom bavia po anklicky, resp. nemeceky, uz dom a mam aj ucebnicu polstiny, ale velmi mi to nepomohlo… :-)

                    0 0
                    • Zerocool  

                      vykojený na TV Katowice rozumím vše, s mluvením je to problém

                      0 0
                • Buf  

                  Prosim konkretizuj svůj problém na náš domácí e-mail, napiš z jaké Banky na který účet šla částka, datum platby, jméno a co jsi objednal ( jaký standard případně další věci). Přepošlu to na GG do Polska , je teď ale mimo Polsko tak měj strpení. Před termínem základního startovného bez navýšení byly aktualizace i několikrát denně. Teď nastalo meziobdobí kdy tolik přihlášek nechodí a proto asi neběhá po Bankách každý den. Schovej doklady o platbě , vše se vyřeší.

                  0 0
        • Honzas  

          tak za dva dni až tejden od zaplacení tě ve startovní listině přesunou z „liczba oczekuj¹cych zawodników“ do „liczba zawodników“ (nehoho i driv asi – podle banky). pokud ne, je nekde problem a bude se to chtit spojit s poradatelem…

          0 0
    • tomek  

      Nevíte někdo, kdy budou na webu profily jednotlivých etap?

      0 0
      • Beeda  

        tome, jako mistni to mas urco uz najety:-))

        0 0
        • tomek  

          od nového roku jsem byl na kole jen jednou… ale máš pravdu, že to znám docela dobře a mude to tvrdé… Myslím že na začátek ta seznamovací etapa bude pěkně výživná…

          0 0
          • Zerocool  

            nestraš! zase je nejkratší:)

            0 0
          • Tosa  

            Nevím proč, ale v hlavě se připravuju na to, že to bude celkově těžší než loni. Bojím se počasí, takovej sníh to by bylo něco :-). Pokud se moje obavy nenaplní budu alespoň příjemně překvapen. Jistý je že se těším.

            0 0
            • Honzas  

              Sníh snad probůh nebude, přece jen to bude konec května a zas tak vysoko to zas není. Ale třeba celou dobu v tom, co se loni dělo během poslední etapy, by byla fajnovka největší…

              0 0
              • Smazaný účet  

                Hehe, tak ten sneh nie je až taký nereálny, ak by bola taká prietrž ako na Veľkej Rači a o trochu nižšie teploty, no neviem, neviem. Minulý rok ma po príjazde do Istebny trochu šokovalo toto – kuk foto :-) a to bolo len po takej menšej búrke.

                0 0
                • MattsSpeed  

                  tiez som sa nestihal divit a pan domaci chodil dve hodiny po zahrade akrutil hlavou…

                  0 0
      • Honzas  

        uz tam jsou…

        0 0
        • tomek  

          Tak nevím, koukám na profil první etapy a je tam chyba. Tam, kde je napsáno Velká Čantoryje má být Velký Stožek a ten druhý velký kopec je Čantoryje.

          0 0
          • karliner  

            osobně si myslím, že v mapě je i naznačený opačný směr jízdy, než je na profilu u první etapy

            0 0
          • pitos  

            právě jsem se chtěl zeptat jak by se vyjíždělo na Čantoryji po hřebenu od Stožku.Já to sice tak věčinou jezdím ale to skoro dvoukilometrové tlačení se mi při maratonu nebo co to pojedete moc nezdá.

            0 0
            • Honzas  

              No na maratonech to běžné nebývá, ale zrovna tady bych tomu po zkušenostech z loňska i věřil.

              0 0
              • pitos  

                jasně, je to možné ale když jsem se podíval na vaši mapku i s profilem tak mi to také nějak nepasuje…ale nejsem si úplně jist.

                0 0
                • tomek  

                  Mapa je ve správném směru, ale popisky nesedí. Na Čantoryji se opravdu jede po hřebenu ze Stožku. Krom toho cca 200m úseku, co se někdy nedá ani tlačit, se to dá vyjet… Je to první etapa a před Čantorkou je jen výjezdík na Stožek. Tam se sice sjíždí sjezdovka a pak ještě vyjíždí, ale dá se to.

                  Hlavní maso bude ve 3. etapě přes Ostrý. Tam je převýšení jak na.....

                  0 0
                  • pitos  

                    3. etapa…si budu muset zapsat datum abych se těm místům v tu dobu vyhnul.loni jsme se střetli s v horách s nějakým velkým maratonem(jelo se přes Polsko)v protisměru a bylo to docela psycho:)

                    0 0
        • tomek  

          A u třetí etapy je taky chyba.

          Ostrý je taky jiný kopec!!!

          0 0
          • petebike  

            snad se nebude opakovat lonska 2 etapa…

            0 0
            • tomek  

              k tomu místu, co se to vloni spletlo vidím z kuchyně… a pořádně si to tam najedu…

              0 0
              • petebike  

                jasne, doufam ze se Golonko uz poucil, na tu vecerni „debatu“ nezapomenu…

                0 0
        • Zerocool  

          tak to si asi sáhnu až pod samé dno:(

          0 0
          • tomek  

            nebreč, to dáš!!

            0 0
            • Zerocool  

              dát to dám o to nejde, jen asi zvolím strategii přes ANP ani ránu

              0 0
              • Maroška  

                tak aspoň mám s kým jet a pokecat :-)))

                0 0
              • Honzas  

                tak s touhle strategií bych ani nedošel na start;-) hezky pěkně naplno a třeba nestihnou zavřít cíl než dorazim…

                0 0
              • karliner  

                Já se dostávám přes ANP v okamžiku, kdy vstanu z křesla s plánem vyrazit někam na kole :-)))

                0 0
        • karliner  

          no nazdar…

          0 0
          • Zerocool  

            asi tak, večer asi nepokecáme…

            0 0
            • karliner  

              Já jsem takovej společenskej biker, takže se spíš budu flákat na trati, abych zvládal i společenskou stránku :-)

              0 0
          • petebike  

            ja si nemyslim ze to bude takovy mazec, a pokud se ty etapy zjednodusily oproti lonsku – ted myslim hlavne tlacici a chodici pasaze, tak bude lehci :-)

            0 0
            • karliner  

              Koukal jsem, že se zaregistroval i tandem Drbohlavů. Asi našli zalíbení v přenášení tandemu po skalách klasifikace UIAA II-III, místy vloni byly i čtyřky :-)))

              0 0
              • Honzas  

                tomu se řiká krátká paměť ;-)

                0 0
              • petebike  

                taky sem to zprvu nechapal, no uvidime, budu drzet palce aby to prezily, loni to pro ne opravdu nebylo to prave orechove…

                0 0
                • tomek  

                  večer to pořádně naladíme a pak… no uvidíme…

                  0 0
                  • petebike  

                    hlavne v klidku, docela se tesim, ted jen aby vyslo pocasi a ne jak loni v posledni etape

                    0 0
    • Zerocool  

      jestli někdo máte, tak zkuste dávat ověřené náměty na ubytování, s těmi poláky je těžká domluva:)

      0 0
      • Buf  

        Loni jsem zařizoval ubytování Drásalům v chatě olzianka. Zeptat se musíte ale Drásalů. Pokud Vím tak byli spokojení. Chata je v údolí řeky olzy kousek od startu a cíle ( jak se loni jelo na start prologu). Jinak na webu www.mtbtrophy.com je odkaz na stránky s ubytováním v Istebné. Kdo nechce v Polsku tak nejblíže je obec Bukovec.

        0 0
      • tomek  

        koukni na něco v Bukovci www.tandem-bike.cz/web/index.php?…

        0 0
        • Eva  

          Hlavne nebrat Turistickou chatu Banik na Bukovci,je to dum hruzy,neprijemna pani domaci,spina a bordel,ani jednou tepla voda,bez moznosti vareni,.....des,lo­ni tam na mne spadlo umyvadlo,jeste ho chtela po mne zaplatit :-(,je to sice levne a ja snesu hodne „nepohodlne“ podminky,ale co je moc je prilis,hlavne ta zenska,neda se sni vyjit.

          0 0
          • Honzas  

            jj, tak nejak to bylo. a to jste prijeli vcas a nezbyla na vas chaticka na dvore… ale s Ursulou se vychazelo docela dobre, hlavne kdyz jsme prisli nameteny a Milan ji tam rozlehnul kybl se zbytkama z kuchyne;-)

            0 0
          • beranek666  

            ale prý dělá dobrou pizzu… nikdo ovšem neměl odvahu si ji dát :)

            0 0
            • Eva  

              Jeee ahooj,uvidime se letos?Pupek uz nemam,tak budu na startu :-)

              0 0
              • beranek666  

                jasně že jo :) já stejně jako loni budu v autě… a všiml jsem si že jsi na startovce, tak to hodně štěstí, máš teda odvahu :) já bych do toho nešel… kde budete bydlet? já ještě nevím kde my

                0 0
      • karliner  

        z vlastní zkušenosti (hadamowka) vím, že reakční doba na mail se pohybuje kolem tří týdnů, ale vždy vše platí a když jsme tam volali, jestli vše platí, když nereagují na mail tak na druhé straně aparátu byl jasně čitelný údiv, co vlastně řešíme :-)))

        0 0
        • Zerocool  

          už máme zarezervováno, nechtěli ani zálohu, tak to doufám bude platit

          0 0
          • Eva  

            Mate tu Hadamowku?A jak s nima komunikovat?An­glicky?Cesky? Dik

            0 0
          • karliner  

            Sakra, já jsem tam od loňska štamgast a zálohu po mě chtěli :-)))

            0 0
    • Buf  

      Profily jsou u 1 a 3 etapy špatně popsané, budu to urgovat, doladí se i umístění bufetů apod. V 1. etapě je nejvyšší Velká Čantoryje a po ní je sjezd do Nýdku, v tom profilu je to největší díra, tak to poznáte. V 3. etapě je špatně popiska u nejvyššího bodu etapy, ten není na Ostrém , kde se nejede přes vrchol ale jen , kolem chaty asi 960 m vysoko, ale asi hned po startu na Kiczorach 989 m. V 3. etapě se nejede nad 1000 metrů, to ale neznamená že to bude lehké, taky většina trasy vede mimo běžně používané cyklotrasy pokud to jde. Druhým nejvyšším místem je traverz pod Kalužným asi 980 metrů vysoko , toto místo je v profilu označeno za Ostrý. Sníh nad 1000 m ještě leží a do startu snad roztaje. Na druhou stranu by bylo pěkné kdyby v pozadí pro fotografy a filmaře a bikery požitkáře byly vysněžené vrcholky Malé Fatry a Tater, kterým se letos ještě více přiblížíme v POL – SVK etapě přes Velkou Raču.

      0 0
      • tomek  

        už se těším!!

        0 0
      • Honzas  

        Ještě bych měl jednu připomínku. Tyhle „3D“ nebo jak to nazvat profily jsou sice efektní, ale je na nich prd vidět. Bych se docela přimlouval za to je překreslit standardně do placky, což je aspoň pro mne přehlednější.

        0 0
    • Buf  

      Pohled z Malé Fatry na ještě zasněžené kopce Beskidy MTB Trophy 2008 včetně Velké Rače a Skrzyczneho. Tak to vypadalo 08,04,2008

      0 0
    • mireks  

      Pro ty kteří se stejně jako já nemohou dočkat, GG hodil na youtube sestřih z loňska… je tam MTB Trophy, MTB Challenge i MTB Maraton…

      0 0
    • petebike  

      sup s tim nahoru, jak to vypada na trati ? sucho ? mokro ? diky za info

      0 0
      • tomek  

        Trať jsem projížděl v so i ne a práší se jako na sahaře!!

        0 0
        • petebike  

          tak parada , nano to asi resi ze ?

          0 0
          • Zerocool  

            taky to tak vidím

            0 0
          • Bulda  

            zbytecna otazka, bo nano resi vse :))))

            0 0
            • Zerocool  

              na 99% ano, na Dřevomorce byl jeden proříznut… P.S. Metál z Malevilu se našel doma v tašce…

              0 0
            • petebike  

              to jsem si loni v beskydech taky myslel, ale po prologu – necely 4 km sem to radsi prezul, a myslim ze jsem udelal dobre… :-) hlavne na posledni etapu…ale uvidime beru si zalohu sebou

              0 0
              • beranek666  

                bereš sebou i ženu? budu mít nejspíš zase místo v autě :)

                0 0
                • petebike  

                  letos ne, protoze ted byla na malevilu a jeden den ji bohate stacil, je to moc daleko vzhledem ke stavu…takze mozna priste… :-)

                  0 0
    • Maroška  

      Tak jelikož vypadl Karliner, hledám odvoz do Isteblé na Hadamowku (nebo poblíž) – navíc jsou volné 2 postele, takže jestli má někdo zájem, dejte vědět.

      0 0
      • Bulda  

        čd nach Brno a pak se ségrou..... ???

        0 0
        • Maroška  

          Ještě zkusím silničáře, co kdyby se zadařilo z Prahy… ale díky :-) M.

          0 0
          • Tosa  

            Ozvi se na tsana@msz.pha.justice.cz nebo na 604 207 828 od­jíždíme ze Smíchova 21.5. nejpozději v 16,00 hod. a návrat v neděli po vyhlášení. Ještě jedno místo v autě mám.

            0 0
            • Maroška  

              Toso díky, silničáři zabrali, už mám vyřešeno. Nicméně se budu těšit že vás tam uvidím :-)

              0 0
    • kankrlicek  

      Bobe, mám prosbu. Chci prodat startovné a nevím jak zařídit přepsání mého jména na jméno nového závodníka. Pomůžeš mi radou?

      Děkuji mk

      0 0
      • Buf  

        Už se to tady řešilo. Pošli e-mail na pořadatele Grzegorz Golonko, kopii raději na náš domácí e-mail ( lída) a nepiš důvod ( zranění, nemoc,…) a že místo tebe jede někdo jiný. Musíš tam napsat všechny jeho údaje jako v přihlášce, aby byl ve správné kategorii apod.

        Zatím nebyl problém, nikdo ti ale nesežene náhradníka…

        Ahoj Bob

        0 0
    • tomek  

      V neděli 18.5.2008 si jedem objet 1. etapu. Sraz máme v 9hod v Bystřici nad Olší u pumpy Slovnaft.

      Pojedem směrem do Nýdku a tam se napojíme na trať. Kdo chce tak může přijít. Pojedem spíš takový výlet ať se moc neunavíme.....

      0 0
      • petebike  

        bych si to taky rad projel, no pockame si na ctvrtek :-D

        0 0
        • Buf  

          No my byli jezdit dneska, protože všude řádí brouček a etapy se optimalizují. Nechci zakřiknout , ale snad je 3, etapa GPS již definitivní. První etapa je ve hvězdách, končí v díře zvané Nýdek a na původní trase Radegast na Filipku jsou dvě lanovky, Tatry, Lokotoše atd. Kroužili jsme všude možně, a hledáme náhradní variantu. Těží se i od Krkavic po Gruniček a na spoustě dalších míst. Jinak bouřka , déšť , celkem jsem zmoknul a vytuhnul. Ale druhá půlka příští týden má být líp, tak je naděje. Sahara to ale není…

          Pohraniční hřeben je OK, před závěrečným stoupáním na  Czantoryjí jeďte vpravo zimní cestou a od lanovky kamenitým a kořenovým  hřebenem – výjezdem k rozhledně. Dá se to tak celé vyjet. Sjezd do Nýdku je kombinací modré, červených a neznačených singlů a cest, tak aby se eliminoval asfalt ve sjezdu na minimum. Po startu se pojede asi modrá z sedla Laczecko na Krkavice a Stožek. Z Filipky po červené na Zimný mezi chalupama po červené až na cestu Radegast cyklotrack ( Gruniček – Krkavice je total rozryty taha tam lokotoš) a Plenisko je rezervace nejen lesa , ale i Tetřeva , takže tam to taky nejde. Na 99 % se asi pojede cyklotrackem do sedla na žlutou značku , po ní na hranici a hřebenovkou přes Stožek, Krkavice, kolem skály na Kiczorach a dolů do Istebne. Tam je spoustu možností, vybere se podle počasí, asi žlutá dolů.

          Takže trénujte, ale omlouváme se , za to že si nemůžete najet celou trasu. Značení bude až po neděli. 1.etapa se bude značit celá až ve středu odpoledne.

          Ahoj v Beskydech – Bob

          0 0
          • tomek  

            Díky za super info. V neděli to tam objedem. Snad nikde nezmoknem…  a nezmrznem…

            0 0
          • tomek  

            Dnes dopoledne jsem objel část sobotní etapy a je třeba si dát pozor na padlý strom na žluté značce při sjezdu ze Stožku. Je ze zatáčkou a není ho vidět!!!

            Jinak Bufe máš pravdu, lesáci těží a těží, snad nebude pršet. Naštěstí cesta na Loučku je suchá a vpohodě se dá vyjet…

            0 0
            • Buf  

              Ahoj

              o tom zlomenem smrku vím, taky je padlý buk na červené mezi Filipkou a Zimným. Kterou cestu na Loučku myslíš , po červené z Nýdku Radegast Cyklotrack ? Byly tam 2 lanovky přes cestu, už jsou pryč ? Blato na te cestě nebylo je dosti zpevněná, vadily tam ty lanovky pokud by tahali, turista počká a projede, ale závod 500 bikerů, to by nešlo. Dřevorubci mi říkali, že to musí celé vykácet ( mám na mysli ty napadené smrky)…

              0 0
              • tomek  

                Dnes jsme to projeli a lanovky tam jsou obě… i ten buk za Filipkou leží. Sjeli jsme sjezd po žluté z Kiczor směrem k Bukovci a tam to je O.K. jen trochu bláta…

                myslím že to bude super. Ale pokud by tam opravdu těžili, tak nezbývá, než opravdu jet po asfaltu až do konce Hluchové a tam stoupat…

                Ale to záleží na tebe.

                Už se těším!!

                0 0
          • Honzas  

            no kdyz to tu tak ctu, tak zacinam mit strach, ze to bude jak prvni etapa na bikechallenge dva roky zpatky, kde Vena a jeho boys oproti itinerari pridali asi 15 km a 500 vejskovejch metru. doufam, ze se aspon protahne casovej limit do pulnoci;-)

            0 0
            • Buf  

              Trasa se moc nezmění , z Nýdku musíš tak jak tak nastoupat zpátky na hřeben, asi se pojede údolím po a pak bude prudší stojka, místo stoupajícího traverzu.

              Díky Tome za info, dnes máme sraz s polskými pořadateli tak to již rozhodnem, ten smrk se pokusíme pořezat, buk bude nad naše síly, ale jinak ten singlík kolem něho jsem již vyčistil, trocha cyklokrosu neuškodí ( p.s. tak velkou pilu nemám, aby jsem ho přeříz)

              0 0
              • tomek  

                myslím že by to bylo nejlepší až dozado kolem rybníku a pak se napojíš na žlutou

                Pak už nebude vadit ten buk…

                0 0
                • Zerocool  

                  a chčije a chčije…

                  0 0
                  • Buf  

                    Je naděje, že když chčije, že přestane. Ale ty rosničky to pořád natahujou , tak nevím. První etapa vede hodně hřebenem a tam se naštěstí voda neudrží .....

                    0 0
                    • Zerocool  

                      jo od čtvrtka by mělo být slunečno beze srážek, tak se necháme překvapit…

                      0 0
                    • Bulda  

                      Ahoj,

                      jak se prosímtě přihlašují ty týmy? až na místě? dík

                      0 0
                      • Zerocool  

                        přeposlal jsem tvůj mail na Alču, když tak se domluvte na tom týmu…

                        0 0
                      • tomek  

                        Teamy se přihlašují jen dopředu. Vloni, pokud ses do teamu nepřihlásil dopředu, to už na místě nechtěli měnit…

                        Ale za pokus to stojí. Zavolej G.G.

                        0 0
    • Beeda  

      takze letos to bude maso, prochci je to a min 10cm bahna, takze at vite do ceho jdete:-D

      0 0
      • kámen úrazu1  

        Se říká, že  Beskydech není bahno, jen kamení. ;-)

        0 0
        • pitos  

          to je částečně pravda protože podklad je převážně kamenitý a voda se tedy na povrchu moc nedrží a vsakuje,to ale neznamená že tady bahno nebude vůbec jen ho je méně a spíše jen na určitých místech než v jiných horách u nás.

          0 0
          • Buf  

            Včera se definitivně rozhodlo, že trasa 1.etapy nepovede z Nýdku po Cyklotrase Radegast (červená značka) na Filipku, z důvodů kalamitní těžby kůrovcem napadených smrků. Trasa povede údolím potoka Hluchová k hájovně kolibiska ( rybníček) cca až tady zpevněná asfaltka a pak lesní cestou do sedla pod Stožkem na žlutou značku. Kilometráž a převýšení se nemění. Charakter a povrch cesty je podobný.

            Počasí : je deštivo a zima , včera značkaři přijeli dosti zmrzlí, doporučujeme dlouhé rukavice a dlouhé rukávy. Počasí rosničky sice slibují, že na Beskidy MTB Trophy bude čtyřdenní okno bez deště, a má se postupně oteplovat. Uvidíme, pozitivní je , že zatím nesněží, jak někteří s ohledem na opožděné ledové muže strašili…

            0 0
            • Beeda  

              to okno znamena – zalest za kamna a koukat z okna :-D

              0 0
            • petebike  

              kolik tam u Vas je stupnu ? bo nevim kde mam snehule…musim je zacit hledat…

              0 0
              • tomek  

                beru krátký rukáv a krátké kalhoty… bude se ještě prášit!!! a v těch kopcích se pořádně zahřeješ…

                a sandály na SPD

                0 0
    • Maroška  

      Ahojky, jak to vidíte s pojištěním? Dle propozic je sice individuální pojištění v ceně, ale Polské zdravotnictví nevím nevím…

      0 0
      • petebike  

        ja mam radsi pojistku vlastni u copky a jinak zkusenost z bch – radsi se nechat osetrit v cr

        0 0
        • Maroška  

          tak to se budu modlit, že když se nezadaří, tak mě odsunete :-D Pojistku radši beru.

          0 0
          • tomek  

            já mám horolezeckou pojistku a ta tam taky platí, ale ošetřit se dám taky raději v čechách

            0 0
      • capik  

        Kooperativa nabízí pojištění na organizovanej sport stojí to 60 na den

        0 0
    • Maroška  

      aktuální předpověď Istebná tady: http://pogoda.onet.pl/…,miasto.html

      0 0
    • tomek  

      Jak jste kdo daleko s přípravou kola po dnešní bahenní lázni?

      0 0
    • petebike  

      trochu bahna :-D

      ale jsem spokojeny, na rozejti se povedlo zajet pekny vysledek, a hlavne z klukama z TEAMu jsme krasne vyrovnany…

      0 0
      • Zerocool  

        taky ještě napíšu víc, ale jedním slovem OČISTEC!

        0 0
        • Medunka  

          Velka gratulace zene, mela to teda o fous a slusny vykon teda (fakt je to zenska?)

          0 0
    • tomek  

      Máme to za sebou, jak jste kdo dojel??

      0 0
    • Cryzyy  

      Jeste k tomu napisu vic, zatim jen tolik, ze jezdeni po rozbahnenejch cestach rozjezdenejch od lesaku ma k jezdeni na biku dost daleko – efekt byl stejnej jak jezdeni po rozoranem poli… volba prvnich dvou etap mi prisla jako dost pruser poradatele -  pocasi sice neovlivnite, ale elternativni trasu si urcite pripravit muzete.

      0 0
      • JSt  

        a jak by sis to predstavoval? ze by ti vyznacili okruh na silnici? :-))) nebylo to uplne jednoduchy, ale o tom ten zavod snad byl, ne? ;-)

        0 0
        • Cryzyy  

          proc hned pises neco o silnici ? urcitě by to slo postavit po ne­jakejch cestach kde nejezdej lesaci a nejsou rozjezdene uz od nich… prvni etapu jsem dal za 3:25 posledni za 2:55, tak si z toho muzes udelat obrazek jak jezdim, v druhe etape jsem sjel druhou sadu nahradnich desek a skoncil po 45km… to ze jsem to nedojel me samozrejme stve, nicmene pohybovat se s kolem v bahne rychlosti 13km/h mi nepipada jako zavodeni

          0 0
          • JSt  

            asi zalezi na uhlu pohledu. ja tam nejel zavodit, ale dojet. kosilku finisherovu mam, takze spokojenost ;-). nebylo to uplne pro slecinky, ty prvni dve etapy ;-). btw. co mas za brzdy a jaky desky? kluci, co jsme jeli v tymu meli ora a xt a vydrzely jim vpohode. ja bb7 a preventivne prohodil predni za zadni po druhe etape. jinak taky bez problemu…

            0 0
            • Cryzyy  

              Jezdit zavody s tim, ze to tam jedu jenom odjet tomu moc nerozumim – to ja asi nedokazu. Vzhledem k tomu, ze jsem dal posledni etapu to zelene tricko taky mam (na vycisteni kola bude dobre) Desky jsem jel original formule, potom fastop a na posledni etapu sehnal koolstop (ty vypadaji ok, i kdyz posledni etapa byla „skoro“ sucha)

              0 0
              • Zerocool  

                uvidíš, ale fakt asi vydrží víc

                0 0
              • JSt  

                tak ono to bude asi rozdilem ve vykonnosti, ze ;-). mne je celkem jedno, jestli na trati necham uplne vsecko a dojedu 150. nebo si to dam v pohodovejsim tempu a dojedu treba 250. ;-). mnohem vetsi potupa by pro me bylo nedokoncit ;-).

                0 0
                • Zerocool  

                  první s druhá etapa byla o morálce, třetí krizovka, čtvrtá super o závodění to ale zase řetěz prdnul a jedno bloudění

                  0 0
                • mireks  

                  Ahoj, zdravim, taky jsme se na trati parkrat minuli ;) Uplne chapu nastvanost lidi, kteri prijeli opravdu ZAVODIT, my pohodari jsme si ale pocitam uzili sve. Pro mne byla kriticka druha etapa, to byl opravdovy survival, treti a ctvrta uz byly krasne jezdive (coz se nevylucuje s tim ze jsem i tak tlacil nahoru i dolu). Zazitek bezvadny, i kdyz s prihlaskou na pristi rocnik asi jeste pockam :)

                  0 0
      • tomek  

        Ty první dvě etapy jsou za sluníčka suprovní, ale bohužel pršelo. Podmínky měli všichni stejné a myslím že nebyl problém

        0 0
      • Eva  

        Souhlas,taky mam radsi kdyz na bajku jedu nez kdyz ho musim tlacit i po rovine a z kopce furt balancovat a bojovat o nespadnuti,coz se mi v mnohla pripadech stejne nepovedlo :-).Nastesit jsem vydrzela do dalsich etap a to mi spravilo chut :-).

        0 0
    • petebike  

      ocistec je slabe slovo, ta prvni etapa byla jeste v pohode – dalo se to protoze blato nebylo tak lepive, druha etapa – prusvih to byl, za dobu co jsem objel /obesel/ 68 km jezdim sudety – ty dlouhe, takze si kazdej udela obrazek sam…druha etapa byla pro me konecna..ten kdo tam byl to videl, /ve dve jdu k zubari – snad me daj do kupy/ kolo jdu ted rozebrat – zatim KO – riditka,rohy,retez – mozna kazeta, co dal to se uvidi…

      pristi rok pojedu ale rozhodnu se par dnu pred startem podle aktualniho pocasi a stavu trate…nejsem profik a pohrbit tam kolo neni pro me :-/

      0 0
      • petebike  

        jo fotky dam na web, – neco dneska neco zejtra a posledni snad ve stredu…

        0 0
        • Jenda  

          no jak to tak ctu tak Bulda picoval minulou nedeli ze na XC na Doksech bylo bahno ale ve finale to mel jako vybornou pripravu na tuhle taskarici:-)

          0 0
          • Bulda  

            jo, tim sem se taky uklidnoval :)) jen u vas jsem jel na start i domu v desti po vlastni ose a navic jeste se sudem piva na zadech :))) me bahno neva, ale vim, co to dela s kolem …a nech si ty vyrazy, predsedo :))

            0 0
      • Ice-goofy  

        Dej se brzo do kupy…

        Jeste , ze jsem nejel ;) Ja beru MTB jako jizdu prirodou a ne tlaceni kola v prirode… ;)

        0 0
        • petebike  

          to nebyl zavod na kole v bahne ale s kolem vedle sebe ci na sobe v bahne :-D

          sebe dam do kupy nebo spis zubarka ale to kolo..to bude horsi

          0 0
          • Ice-goofy  

            No vidis a to je to co ja nemam rad ;) Tlacit kolo vedle sebe neni nic pro me ;)

            0 0
          • Beeda  

            co jsem psal  „takze letos to bude maso, ...... a min 10cm bahna, takze at vite do ceho jdete:-D“

            hlavne to ale nerikejte Cembakum, nebo tam najedou upravovat stezky, aby byly sjizdne podle jejich predstav.....:-D

            0 0
      • kankrlicek  

        Já měl čuch, že jsem to zabalil rovnou :) Těším se na foto.

        0 0
    • Wakan  

      Kdo byl? Jake jsou dojmy a zazitky? Finisheri?

      VELKA POKLONA VSEM co se dojeli, zvlaste pak slecnam, divkam a zenstinam, a take tandemu Drbohlavu.

      0 0
      • Zerocool  

        Když se na to zpětně dívám, tak to bylo opravdu dost náročné zejména na fyzičku, ve třetí etapě přišla pořádná krize na mě i mou polovičku a dost jsme se trápili. Třetí etapu jsem dobíhal cca 3 km, protože jsem urval řetěz. Ve čtvrté zase řetěz, potom se objevila Marťoška a poskytla rychlospojku, za což ji ještě jednou děkuji, začal jsem tedy znovu bojovat o ztracené pozice, ale v jednom sjezdu (v tom zápalu) jsem přejel odbočku a fičel 40km v hod. asi 2 min., pak se mi to zdálo divné, no jasně zabloudil jsem, pak znova předjížděl podruhé již předjeté. Musím ale říct, že jsme měli poslední etapu nejvíce sil. Dnes se sice cítíme pod psa, ale hřeje nás získaná Trophy za celkové umístění…

        0 0
      • drb  

        Diky ;-) Dost  jsme si posunuli hranice, hlavne technicky. Diky vsem, co nas povzbuzovali, jedna z veci, ktera letos BYLA lepsi byla atmoska, DIKY!

        0 0
    • brantec  

      Jak psali ostatni vys, prvni a hlavne druha etapa byl totalni masakr. S cyklistikou nebo zavodenim to nemelo moc spolecnyho. Po druhe etape, kterou jsem zajel za 9:30, jsem myslel, ze koncim, ale nastesti zrusili 9h limit a tak jsem mohl celej etapak dokoncit. Diky tomu se na to ted divam uplne jinak a ani ty prvni dve etapy mně ted zpetne nevadi. Byly spis o hlave nez o nohach. Jinak jsem asi odepsal ram, ptz ve druhe etape jsem jel/sel 40km se tremi prasklymi niply na zadnim kole a tudiz s poradnou osmou. Brusna pasta z bahynka vykonala svy viz. prvni fotka.

      Celkove spokojenost nejvetsi, nadherny sjezdy a singliky jsem si uzival, u tech hnusnych v blate a na mokrych korenech jsem nadaval, ale stejne to stalo za to:) Ten ram me vubec nevadi. Byla to bezvychodna situace, kdesi v „pustine“, bez mapy, na vsechny strany stejne daleko, tak jsem proste jel po sipkach:)

      Foto 2: Cely nas tym to prezil ve zdravi, vsichni jsme dokoncili a ta radost z te fotky primo cisi:)

      Foto3: Rozborka je po takovych podminkach asi nutnost…

      0 0
      • Excel  

        respekt!

        0 0
      • Cryzyy  

        tak to je to co moc nechapu, dat 65km za 9:30, to proste o jezdeni na kole neni… znicenej ram ostatni komponenty na kole asi taky nejasaji… kdyz si budu chit uzit jezdeni na biku, tak tam pojedu na vikend, urcite se taky pekne svezu a cena za 1km bude nekde jinde nez pri zavode…

        0 0
        • Eva  

          JJ,taky jsem prvni dve etapy jen zavodila,nejvic sama se sebou,hlava to trochu nepobrala a byly i slzy,jen ta vidina bedny mne postavila na dalsi etapy a nelitovala jsem a konecne si uzila jizdy na horskem kole i okoli (prvni dve etapy jsem 99% casu videla jen predni kolo a max 2 metry pred nim :-)

          0 0
          • Cryzyy  

            To se Ti to jezdi, kdyz mas motivaci co ?! :o) krasne jsi zajela ty dve posledni etapy :)

            0 0
      • JSt  

        tome, hrdina nejvetsi! a v posledni etape jsi nam solidne nalozil ;-).

        0 0
        • Wakan  

          Ha, zdravim, potkavali jsme se na trati. Bratulace Tobe i celemu tymu.

          0 0
          • JSt  

            zdar. rad jsem te a tveho sovereigna ;-) poznal.

            0 0
      • Splinter  

        Gratulace oběma k dojetí!

        A přeju co nejvíc zresuscitovanejch komponentů :)

        0 0
      • petebike  

        nechapu ale smekam, 9:30 je dobry cas…pesky snad rychlejsi …ale jo asi to nekoho bavi, ale davat za to penize a nicit si bajk …no nechepu

        0 0
        • JSt  

          taky mi to hlava nebere, jak to tom vubec dojel. nicmene rikal, ze na obcerstvovacce mu rekli, ze po silnici to ma do cile 33km a po trati 22km. a to rozhodlo :-))).

          0 0
        • brantec  

          No vis co, z kopcu jsem jezdil krokem, aby se mi to zadni kolo uplne nerozsypalo, do kopcu jsem vesmes tlacil. Taky jsem hodne postaval, ptz chuze v tretrach neni nic moc a 9:30 je na svete jak nic.. Nerikam, ze me to bavilo, byl jsem uplne vyšťavenej, nasranej, ale potreboval jsem se dostat na druhou obcerstvovacku – 45km. Tam jsem to chtel zapichnout. Pritomny poradatel mně ale rekl, ze svoz do Istebny je az z dalsiho bufetu a do Istebny je to po silnici o 10km dal jak po trati, takze to bylo jasny. A taky klukum jsem se nemohl dovolat, klice od naseho auta jsem mel u sebe ja, takze by museli shanet nejaky jiny auto, tak jsem jel dal. No a kdyz uz jsem to mel ze treti obcerstvovacky do cile jen 10km a ram uz byl hotovson, tak jsem to dojel. Jinak s tim ramem jsem jel dalsi dve etapy, ve sjezdech normalka na plny kule a drzi, takze to zatim neresim.. Spis musim vymenit alu niple za nejaky pevnejsi, ve treti etape mi zase jeden prasknul:-(

          ad. foto: v cili jsem jen tak cvkanul fotku a az doma jsem zjistil, ze jses tam i ty:-)

          0 0
      • Paja  

        Brutus, jste holt borci nerozbitni:o)

        Ten ram zlikvidivala pneumatika? to se nedalo trochu scentrovat – lepsi odepsat rafek nez ram

        Kazdopadne, brzo se dejte dokupy, jak bikeri, tak kola…

        0 0
        • brantec  

          jj nanoraptor ta svine:-) Byly to tri draty vedle sebe na strane u kazety, nevim jestli by s tim neco slo. Jsem mel strach, aby nezacaly praskat dalsi niple a navic (ted se cervenam..takovy tereny narocny a ja nemam zakladni vybavu) jsem u sebe nemel centrklic, v Istebne mu bylo dobre:-( Nejakej borec mi ho pak ale nabizel, jsem to mel mozna zkusit..

          0 0
      • LuSter  

        Tome, ses dobrej, zes to uz rozebral, ja na jeste ani nesah, vlastne jsem si ani nevybalil, snad zitra. Jinak ja mam ted to levy koleno natekly jak balon, ale vono se to srovna.

        Ale pocitove z toho budu brat jeste hodne dlouho. Hlavne jsem se presvedcil, ze hlava vazne udela strasne moc. Myslim, ze nevyrcene heslo naseho tymu bylo Pres kopce a pres mrtvoly.

        0 0
        • JSt  

          ludo, si das par dnu od kola oraz a bude to dobry. klobouk dolu, zes to v te posledni etape tak hecl. kdybych vedel, ze jsi hned za mnou, tak bych pockal ;-). fakt dobry.

          0 0
        • brantec  

          Znas to, se mi do toho vubec nechtelo, ale kdyz uz jsem byl v tom, tak bych u toho stravil pul dne jak nic…

          Kolenu dej dachnout, parkrat to namaz nejakou kostivalovou masti a bude to ok:) Ale ses fakt borec, objet to na takovym monstru v takovym tempu…

          0 0
      • Polka  

        Brutus! Ste se teda pekne zridili. Ale jezedaka sem dneska uz videl zas na biku :-)

        0 0
        • JSt  

          cim ses zkazil, tim se musis napravit. takova lehka 40-ti kilometrova kapsicka k veslu na svijany.

          0 0
      • RomanH  

        Gratulace a Respekt !

        0 0
    • Zerocool  

      Ahoj,nevíš u koho objednat DVD z letošního ročníku. Díky.

      0 0
      • Eva  

        Vito,napis mi prosim na email v profilu,dik :-)

        0 0
      • Buf  

        Dalo se to objednat při startovném, asi nemá smysl to platit samostatně přes polsko. Poplatky u bank jsou velké. Pokud to nespěchá a ani nevím , kdy to sestříhají a vyrobí , tak si myslím že můžu domluvit s GG, aby se to dalo koupit na veletrhu Sportlive, kde asi bude zase stánek s videoprojek­cí…zážitky jsou ještě čerstvé vidím to tak až začnou podzimní plískanice, připomenout si bahenní lázně…vpohodě na pohovce s DVD.

        Jinak gratulace všem finišerům, a musím vyslovit pochvalu, že při uklízení tratě to s odpadky od energetických traťovek, nebylo až tak strašné, je vidět že na etapák jezdí kultivovaní bikeři. Díky když obaly dovezete na bufet nebo do cíle. Snad nebudou připomínky od ochránců a podaří se nám připravit ještě lepší trasy na příští rok.

         
        0 0
        • pitos  

          v neděli jsem jel částečně po trati  vaši první etapy a pohoda,sice šlo vidět v některých místech že tama nedávno projelo více bikerů ale nic hrozného,trochu více to bylo vyjeto ve sjezdu s Velké Čentoryje ale to se  podle mě během pár dní ztratí.Odpadky po bikerech jsem neviděl, tedy abych nekecal tak jeden prázdný gel jsem našel, tak jsem ho vyvezl:)

          0 0
        • Zerocool  

          sport life je zadlouho, chceme ukázat nevěřícím dříve:)

          0 0
        • Cryzyy  

          lepsi trasy na pristi rok znamena, ze tam bude vic bahna a cesty budou jeste rozjezdenejsi od lesaku ?

          0 0
          • Zerocool  

            bahno neovlivníš, výběr trasy ale ano…

            0 0
          • Darkson  

            jsem rád, že jsem letos do Beskyd nemoh, pač bahno nesnášim:-).

            jinak na ty cesty rozjetý od lesáků jsem nadával i loni na Bikechallenge a to bylo celkem sucho.

            0 0
            • Zerocool  

              myslíš, že má někdo bahno rád???:)

              0 0
              • Darkson  

                existujou různý úchylky:-).

                jinak jak už jsem řikal, mít sponzora, je mi bahno fuk

                0 0
                • Zerocool  

                  proč to tak řešíš?? kromě prvních deseti tam taky nikdo neměl sponzora, a co maximálně vyměníš řetěz, bowdeny a možná kazetu a desky, ale o tom to ježdění je, ne??

                  0 0
                  • Darkson  

                    řetěz, kazeta, destičky, kli­ky…5 500,–CZk, eventuelně ložiska v nábách…o tom to pro mne neni:-/

                    0 0
                    • Zerocool  

                      řetěz 400,– desky 300,–, zbytek v poho, nesmíš to tak drtit

                      0 0
                    • Bulda  

                      skoro bych si rýpl, sorry Lukáši

                      opřít bika o zed a jít s..t .....XXX Czk

                      taky jsem nadával, ale ted jsem rád, zas tak hrozný to nebylo, měřil jsem řetěz a první zub na měrce (C9!!!!), desky dvoje, pily i kazeta ok, ložiska a vidli otevřu dneska (ale spíš kvůli tomu, že jsme se s tím po dojetí na WAPce taky nemazali), nějakej bovden a tot vse

                      zas nás ted už nic nepřekvapí, at už počasí, nebo terén :)) latka je zas o dost výš a za to to stálo

                      0 0
                      • tomek  

                        Hele Buldo, souhlas. Moje kolo ta taky přežilo bez úhony. vyčistit vidli a náboje řetěz, kazeta i převodníky vpohodě, jen destičky dostaly zabrat..

                        0 0
                      • Cryzyy  

                        moje kolo je rozebrane a komponenty vycistene… asi ho slozim a hnedka prodam abych uz s nim takove veci delat neusel… nechce nekdo NoSaint ? (jete jenom rekreacne)

                        0 0
                      • Bulda  

                        tak loziska jsou rozebraná a výsledek lepší, než jsem čekal

                        kliky i přední kolo naprosto v pořádku, zadní levé zatuhlé, ale po vičištění a naplnění vazelínou bude ok (pro jistotu ale objednávám nové, nemá bejt dle dlouhodobé předpovědi zrovna hezky :))) no a samozřejmě v rolničkách přehazky místo vezalíhy bláto, ale opět po vyčiětění a promazání ok

                        jestli bude takhle v poho i vidle, tak mě to stálo jen jedny destičky :))

                        ono je to taky o tom, jak je to kolo připravené už před závodem …když jsou ložiska plná vazelíny tak, že už se tam nic dalšího nevejde (ne jen ta trocha, co tam dává výrobce), tak už tam ta voda prostě nemůže :))

                         
                        0 0
                        • Zerocool  

                          myslím, že předpověď už horší ani nemůže být, nás už nic nepřekvapí, údajně jsi taky celkem grogy, já se až dnes začínám cítit trochu při životě soudruhu…

                          0 0
                        • Zerocool  

                          myslím, že předpověď už horší ani nemůže být, nás už nic nepřekvapí, údajně jsi taky celkem grogy, já se až dnes začínám cítit trochu při životě soudruhu…

                          0 0
                  • Daf  

                    Pravdepodobne taky casem umrou loziska ve vsech stredech vcetne hlavoveho slozeni. To se ale projeviu az casem ;) Je to proste pruda tyhle veci resit a misto jezdeni se vrtat v kole.

                    0 0
                    • Zerocool  

                      je třeba to dobře pročistit, doufám, že ty keramiky DT190 moc nepropustí a kola, na kterých jsem jeljá prodávám…kliky rozebrat vyčistit namazat…však to znáš, ale opravdu bych to nedramatizoval…čus musím běžet…

                      0 0
            • petebike  

              bch byl oproti tomtu hodne suchy a nikde se tam netlacilo tak dlouhou dobu v kuse…

              0 0
    • petebike  

      fotky z prvni etapy : z fotaku meho a hlavne Premka

      zde

      dalsi fotky zitra…tech uz bude vic…

      0 0
    • petebike  

      třetí etapa – je to z více fotoaparátů takže je to pomíchané /Cryzzy,Přemek a moje/

      0 0
    • Tosa  

      Celkově to byl parádní závod. Pocit v cíli čtvrté etapy byl naprosto báječný, lepší než loni i lepší než na dvou BCH, které jsem dosud jel. Byl jsem v hlavě připraven, že to bude hodně těžký, těžší než loni a to se nejen potvrdilo, ale především mi to pomohlo. I když v druhý etapě sem byl chvíli nalomenej, ale vynadal jsem si a polepšil se. Opět jsem si posunul hranice a budu z toho zážitku hrozně dlouho brát. Počasí holt nelze ovlivnit a do volby trasy jistě promlouvaly i omezení různých ochranářů. Jistý je, že podmínky na trati byly stejné pro všechny. Někdo byl celkově připraven líp, někdo třeba hůř, někdo mohl mít pořádnou kliku, někdo zas velkou smůlu, ale i to podle mě patří nejen k závodům, ale i k životu.  Je možný, že kdybych z jakýchkoli důvodů musel vzdát, nebylo by moje hodnocení tak příznivý. Každopádně příští rok jedu zas. Třeba bude mrznout a sněžit a nebude tolik bláta:-)

      Na závěr ještě jednou děkuju Tomkovi za poskytnutí zázemí, které nesrovnatelně zlepšilo moje podmínky k závodu a Petemu za zprostředková­ní téhož.

      0 0
    • petebike  

      v patek jsme se registrovali na nejakem jejich fotografickem webu a dneska mi prisel mail s odkazem na fotky…pomerne pek­ny…

      zde

      0 0
      • přišlapávač  

        tihle fotí i salzkamm. :-)

        0 0
      • JSt  

        na ty fotky mas i odkazy z vysledku http://sportchallenge.cz/…_general.php nebo po te registraci si to muzes stahnout i jako fullsize?

        0 0
        • petebike  

          jsou to jen nahledy, za penize by ti meli poslat fotky/file

          0 0
        • drb  

          Bohuzel ;-)

          event price list (all prices inclusive 19% VAT)

          Sportograf-Foto-Flat (all digital pictures of one certain start number) only

          99.99 PLN

          digital pictures of other categories (i.e. „start“, „public/impres­sions“)

          1.99 PLN

          on demand: shipment of all bought pictures on a CD additionally

          14.99 PLN

          0 0
          • tomek  

            objednal jsem si ty fotky a přišel mi Email s číslem účtu a částku 99PLN změnili za 99Euro!!!

            Je to nějaké divné

            0 0
        • pepek  

          A mají tam pěkný obrázky aji pro Lišáka :-)

          0 0
    • petebike  

      fotky z posledni 4 etapy – bohuzel jich je dost malo – neboli trat byla dost nedostupna vozem – je tam jedna fotka jak jedem s Martinem /na jedničku – i šnek by šel rychleji/

      pak jsou tam fotky autobusu – toho si všimněte – to mě docela dost pobavilo – v autobuse tak 30 postarších dam, autobusák nemůže natočit svůj naftový bus a tak chlapi roztlaučujou – po chvilce na zpátečku autobus odjíždí :-)

      0 0
    • Buf  

      Další pěkný report z pohledu závodníka Radka Šíbla i s několika fotkama na www. Bikezone.cz

      0 0
    • mireks  

      pozor, pozor, GG uz sype na trubku letosni videa: zatim tam jsou 1.etapa, 2. etapa a 3. etapa . 

      0 0
      • Zerocool  

        super v první etapě mám na vapce dokonce mluvený příspěvek:)

        0 0
    • Tosa  

      Po rozebrání a důkladném vyčištění kola jsem zjistil následující ztráty. Mrtvej řetěz a lanka. Před smrtí ložiska středovýho složení,  kladky přehazovačky. Jinak v pohodě i destičky BBB ještě něco ubrzděj, v marzocchi mxc air 2002 (letos repasovaná) čisto.

      0 0
      • MattsSpeed  

        ano, stred mam taktiez v cudu, dalej zadrene lozisko v hlavovom zlozeni, v nejakom zjazde z Velkej Race som stratil cyklokomp, a tepak sa po vysuseni a vymene baterie rozhodol, ze bude fungovat dalej. No a perlicka, ulomeny zub na strednej placke :-)

        0 0
    • arcco  

      Dají se někde na netu najít trasy letošního Beskidy mtb trophy? Chtěl bych si trasy projet (ty plánované) a na oficiálních stránkách už nejsou a historii nějak nevedou anebo se blbě dívám.

      Dík

      0 0
    • Buf  

      Mám tady pozvánku z polska. Finsheri Beskidy Mtb trophy si můžou vzít triko pro společné foto. http://www.mtbbeskidy.pl/aktual-35.htm

      Tady se dovíte i více o okolí Istebne a trasách. Teď se právě chystá trasa na bikemarathon v srpnu. Bob

      0 0
      • Buf  

        Na 09.08.2008 se chystá bikemarathon v polské Istebne, kterou všichni jistě znají z Beskidy MTB Trophy. Je to ale i místo kde se koná tradičně jeden ze závodu polského seriálu bikemaratonů a jezdí se tady i silniční závod. Istebná je cyklistická horská obec se vším všudy. Pozvánku na projetí připravované trati i na závod najdete na pěkných web stránkách www.mtbbeskidy.pl. Letošní nové trasy mini, mega, giga povedou i do ČR a tak tady máme historicky první bikemarathon na našem území v zahraniční réžii. Pokud je mi známo zatím pokud nepočítáme etapáky ( Mad East Challenge, Beskidy MTB Trophy a Bikechallenge) bylo tomu naopak ( Malievil, Kolo pro Život se svým Salzkammergutem a Gluszicou, a tuším i nějaký závod u Znojma). Při prazdninovém předolympijském nicnedělání je to zajímavý tip i pro moravské a slovenské bikery jak maratonce tak jezdce XC, poněvadž trasa mini není žádný výlet pro děcka , ale náročný asi 25 km okruh fyzicky i technicky. Přijeďte na polské závody do České republiky !!!!! Propozice na www.mtbmarathon.com

        0 0
        • Smazaný účet  

          veľká škoda, že v tom termíne je na Slovensku Horal maratón, čiže účasť zo SR bude asi nulová a myslím, že kopec moravákov sa do Tatier vyberie tiež…

          0 0
    • capik  

      Prosím nevíte někdo kdy by mělo přijít to DVD co se dalo koupit k tomu startovnýmu.

      0 0
      • Buf  

        Film z Beskidy MTB Trophy 2008 bude mít pravděpodobně premíéru na podzimním srazu v Istebné nebo na veletrhu Sport Life 2008, kde by snad měla být akce s filmy v rámci doprovodného programu. Více se máme dovědět cca za týden, až bude info z Brna. GG je nyní někde na dovolené, takže závaznou informaci jak to s filmem vypadá nezjistím dříve než za dva týdny. Budou do té doby snad i další novinky a pak se spustí již info na rok 2009. Teď se ještě jezdí je čas.

        0 0
        • capik  

          Děkuji ti za informace

          0 0
        • Eva  

          Ahoj Bobe,kde byla Lida misto Sudet?Nemocna?Jsem nemela s kym se prohanet na trati :-)

          0 0
          • Buf  

            Ahoj, původně měla startovat , na BCh spadla v posledním sjezdu ( myslela už asi na něco jiného), noha se ji nehojila brala antibiotika a nejezdila měsíc na kole, pak chytla klíště atd., není zdravotně OK. Jela jen pár kratkých závodů, hodně turistickým pojetím a Sudety by asi nedala. Tomáš ji přeložil start na rok 2009 tak snad za rok.

            0 0
        • capik  

          Ahoj prosímtě pořád nevíš kdy by mělo být to DVD.

          Díky

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.