• Buf

    A je tady zase nový rok a sotva odbila dvanáctá byly spuštěny aktualizované stránky etapáku Beskidy MTB Trophy 2009. Již 166 se Vás přihlásilo a využilo zvýhodněné startovné. Co jsme pro Vás letos připravili najdete již brzy na odkazu jednotlivých etap. Kdo jel dosavadní dva ročníky může přijet klidně znova, protože to kvalitní zústalo a přidali jsme spoustu nových horskokolových pasáží. Na jaře to vše doladíme a přesně proměříme. Určitě to zase dá celkově na Beskydský Everest. Trasy povedou ještě blíže k velehorám, přiblížíme se na dohled Tatrám.

    0 0
    • Hynas  

      Uau, huááááá!!! :o)

      Zdravím z Brušperka :o)

      0 0
    • petebike  

      po lonsku se rozhodnu tak minimalne tyden pred startem…

      0 0
      • Buf  

         počasí se zajistit nedá, ale podle dlouhodobých statistik do třetice bude určitě pěkně …

        0 0
        • Cryzyy  

          Pocasi se sice zajistit neda, ale postavit zavod na cestach, ktere jsou rozjezdene od lesaku je volba poradatele… na e-mail ohledne zadosti odstartovat z ne uplne posledni lajny jsem loni nedostal ani odpovede, nejsem si uplne jistej zda letos najdu nejakej duvod k ucasti.

          0 0
          • Buf  

            Ahoj

            nevim jak se jmenuješ a nevím proto jak jsi dojel, že si žádáš o první lajnu. Etapák je čtyři dni a když budeš hodně dobrý tak od druhého dne můžeš startovat mezi nejlepšími. Zabývám se sice jinými věcmi než řazením bikerů na startu, ale pokud máš s tím problém proberu to s Vénou Hornychem, který dělá hlavního časoměřiče.

            Nevím kde jsi jel, ale úseky nebyly pouze o blátě, bohužel lesáci v případě kalamity kůrovce těží všude a závod horských kol je až tak moc nezajímá. Trasa se schvaluje mnoho měsíců dopředu a udělení vyjímky pro závod v I.zóně CHKO schvaluje pokud to nevíš Vláda ČR. Schválenou trasu nelze pak změnit i kdyby tam bylo tuny bláta. To bohužel půl roku předem nikdo neví a zákony jsme si také nevymysleli my. Děláme vše pro to , aby trasa byla co nejvíce zajímavá. Když bude svítit slunce tak budeš z té blátivé lesní cesty mít úplně jiný dojem…

            0 0
            • petebike  

              Cryzzy poukazoval hlavne na druhou etapu kde to byl spis pochod s kolem nez mtb zavod, jinak v posledni etape dojel tusim i pred Venou, na Sudetech do 20, spatne urcite nejezdi…

              0 0
              • sibal  

                co bylo na druhé etapě tak pruserovýho? samozřejmě že jsem se parkrat (a rad, to je ale moje věc) prošel, ale jak sem se motal s Venou, tak ten neusel vic nez 300m. Takže nevím proč by bikovani nemohlo vypadat takto.

                co se týče startovnýho, myslím že poměr kvalita/cena je v Beskidech výbornej

                0 0
                • Tosa  

                  Souhlas. Já jsem se sice v druhý etapě prošel až hamba, ale hlavní příčina mojí chůze nebyla u pořadatelů, ale u mě, prostě jsem neměl na to abych jel. Moc nechybělo a zabalil sem, ale nakonec sem se nezlomil a pocit v cíli byl o to lepší. Právě pro ten těžkej terén, kterej může počasí podstatně ovlivnit, pojedu zase.

                  0 0
                • petebike  

                  uz to tady napsal Cryzzy – prusvih byla ta trat /2.etapa/ ktera za tech podminek nebyla sjizdna /za danych pravidel by v casovem limitu nedokoncilo hodne lidi/, – proto pak zrusili casovej limit…

                  nemuzes zde srovnavat to jak si jel ty nebo Vena – protoze mate jiny podminky nez 90% startujicich na tomto zavode, kazdy proste nema sponzory a zazemi na trati jako ty

                  0 0
                  • JSt  

                    nevim, bojim se, ze mne by ani sponzori a zazemi nepomohli :-D. sjizdna trat byla, ale vyjezdna o poznani hur (kolikrat jsem tam rval k a p, kdyz mi to prohrablo na korenu) :-)). nicmene za sebe, jako za cloveka, kterej startoval naprosto bez ambic na umisteni, jen aby dojel a uzil si to, muzu rict, ze se mi to moc libilo a opravdu jsem si to dle planu uzil. i diky tomu blatu, pac to nebylo uplne pro slecinky ;-).

                    http://www.youtube.com/watch?… ;-)

                    0 0
                  • sibal  

                    promiň, ale to jestli to je sjizdny nebo ne s tim zazemim nesouvisi vubec nijak.

                    chapu že to hodně lidem připadlo náročný příliš, ale vadí mi, když se říká že to bylo nesjízdný.

                     
                    0 0
                    • karliner  

                      já bych řekl že to docela souvisí, člověk s profi nebo poloprofi zázemím jednak nemusí trávit 8+ hodin denně v práci a tento čas může věnovat přípravě, tudíž je spousta cest pro něj sjízdnějších (výjezdnějších…) a druhak má trochu jiný přístup ke svému biku než hobík nebo amatér a nemusí řešit za kolik tisíc oddělá součástek během jedné etapy

                       
                      0 0
                      • JSt  

                        cos oddelal behem jedne etapy? mne neodeslo nic behem celyho zavodu…

                        0 0
                        • Zerocool  

                          brzdil jsi nohama?:)

                          0 0
                          • JSt  

                            po druhe etape jsem preventivne prohodil predni za zadni desky. kluci z tymove trojice meli jety desky uz pred zavodem a nepotrebovali menit. navic obrzdeny oblozeni bych nebral jako neco, co bych znicil.

                            0 0
                        • karliner  

                          během jedné etapy destičky, po závodě jsem měnil i kotouč, pastorky a řetěz, na životnost dalších součástek to mělo dozajista také vliv

                          pro upřesnění – vloni jsem nejel, mluvím o 1.ročníku, který nebyl o nic méně blátivý

                          0 0
                          • venabch  

                            Mel sem gold fren DS a 2 pary stacili na celej etapak . A to jestezbylo . Jen suvereni si do extremu nevozej nahradni desky.

                            0 0
                    • Zerocool  

                      Radku, vůbec se nechci dotknout tvých kvalit, ale některé strmé výjezdy, kdy bylo kolo ponořené z třetiny do bahna tuhého jako malta opravdu sjízdné nebyly, bylo problematické i vyjít…

                      0 0
                      • sibal  

                        mých schopnosti se klidně dotkni, ja jsem chodec, někdy i směrem dolů a nestydím se za to.

                        ale stojím si za tím, že Vena neušel vic než 300m. Tudiž etapa sjizdná byla.

                        …jak jsem to myslel obecně, někdo taky nad nějakou padesátkou kolapro řekne, že to bylo šíleně náročný, a spousta se nedala jet.  Ale pokud se řekne sjízdný, pro mě to znamená sjízdný pro někoho na normálním xc/mx kole, a nikoliv sjízdný pro mě (třeba i z důvodu že vidím že to rychlej uběhnu) 

                        0 0
                        • Darkson  

                          Véna ale neni standartní měřítko:-)

                          0 0
                          • JSt  

                            to je pravda. jenze on podvadi a vozi jen 44/32 pily. to si pak ti, co maji i 22 muzou umotat nozicky, aby mu stacili :-D.

                            0 0
                            • RedAce  

                              teď si odhalil proč je tak dobrej :-)

                              0 0
                              • zirecek  

                                A to většinou jezdí na 44z.

                                0 0
                                • Buf  

                                  No ja si říkal, že to není normální člověk tolik zubů. Já měl 32 a teď každým rokem míň a míň…

                                  0 0
                                • RedAce  

                                  vymyslel bych nějakej slogan, jako že „na Beskyd trophy nepotřebujete ani malou;-)“

                                  0 0
                                  • Buf  

                                    To je individuální jaké převody kdo jezdí, určitě to , ale není na singlespeed. Výjezdy by ale měly být vjetelné , teda alespoň u tras co chystám se snažím především zařadit sjezdové pasáže a pěkné úseky po hřebenech apod. Výjezdy se najde i šotolinka, asfalt a beton. Projíždí se civilizací a nedá se tomu vyhnout, určitě ale je to lepší než v Alpách, kde vedou asfaltky a šotolky až k poslední salaši… zatím je v Beskydech ještě spousta přírodního povrchu, ale každým rokem se do lesů valí další tér…

                                    0 0
                  • venabch  

                    2. etapa byla uplne super , ko to nepochopil todle je moutain bikovej zavod ne jen bikovej zavod jak se to u nas zkomuluje aby to ujeli i totalni zevlove co netrenujou. Kdo najezdi aspon 200 km tydne nema se ceho bat.

                    0 0
                  • venabch  

                    Jediny co sem mel od sponzora je kolo , sam sem se o sebe staral i o kolo a jeste sme delali vysledky. Casovy limit je urcen  kvuli bezpectnosti ,kdyz to jen trochu jde tak se posune aby to umoznilo co nejvice lidem dojet do cile (a ze nam to jako casomire komplikuje zivot kdyz sedime v cili misto do 18 do 22) Pocasi se neda porucit . Zavod je o mesic dele nez loni coz by melo zarucit vysi prumernou teplotu , tvrdsi cesty , mene srazek . Jak bude cert vi.

                    0 0
                    • petebike  

                      taky bych chtel mit jen kolo :-))))

                      ....... jinak vim ze jste tam s Ptakem jeli vysledky, vse bylo gut, on-line atd. co bude letos se uvidi, proto ucast na tomhle zavode proste necham na posledni chvilku – protoze me sezona stoji dost penez a kolo taky…ta lonska 2.etapa byla hodne o moralce – ja ji dojel i kdyz dost poskozenej na tele a s poskozenym kole, ale dojel – tenkrat jsem si rikal ze to bylo hodne podobny Sudetum 01

                      0 0
            • Cryzyy  

              Jak se jmenuji neni podstatne, s Venou jsem si schopnej dohodnout veci sam, ale mam pocit, ze reseni oficielni cestou by bylo ponekud pruhlednejsi. O prvni lajnu jsem neprosil, druha by mi stacila, prvni jsem si prvni etapu vyjel. O tom co obnasi poradani zavodu v CHKO mam nejakou predstavu, ale uprimne mi to je jedno, protoze ja si jako zakaznik kupuji ucast na MTB zavode a dle meho pohyb s kolem v bahne rychlosti 12km/h je spatnej produkt v kategorii MTB zavodu, to ze ta druha etapa pruse* byl, svedcilo i zruseni prujezdniho limitu. To ze si poradatele az behem zavodu slouci kategorie (zenske) se mi taky nezda korektni (nereknu pred prvni etapou, aby bylo jasne, kdo s kym zavodi). Zabazpeceni na trati taky nebylo nic moc, kdyz jsem treba hodinu poradatele nikde nepotkal.

              Nechtel jsem to vytahovat na svetlo, ale ty Tvoje oslavne ody na „svoje“ zavody… no naskakuje mi z nich od lonska koprivka :)

              0 0
              • Buf  

                Ahoj pokud se znáš s Vénou tak ti vysvětlí jak jednoduše oficiálně si můžeš zařídit první lajnu. Je to problém všech závodů ! Navíc před etapákem nikdo neví v jaké zrovna kdo je formě. Startovali tady borci z 13 zemí, jak chceš 500 lidí spravedlivě postavit na start, pět kategorií mužů a čtyři ( později zredukováno na tři kategorie žen, protože pro zranění po 1. etapě jedna z účastnic odstoupila), pokud si myslíš že pořadatel ušetřil u žen na cenách když sloučil ženy K4 a K3 tak když jich bylo málo tak to asi logiku má, jinak se závodí napříč kategoriemi a absolutní vítěz mužů taky nebyl K1 ani K2. Ty kategorie jsou navíc a myslím si že to potěší když dostane ceny více lidí. Vítězové jsou ale pouze dva a to v absolutním pořadí , jedna žena a jeden muž. To že nevíš s kým závodíš mi přijde divné, to není XC kde si každá kategorie jede svůj závod na svůj počet kol.

                Ano mohla se etapa zrušit, ale to je po bitvě každý generál. Já jsem zažil zatím jediný závod , který se v průběhu jeho konání zrušil. A tam šlo o život…

                Příroda dokáže být někdy drsná a tak tomu bylo i v Beskydech 2008, ale přece i o tom je etapák v horách a mtb a outdoor sporty vůbec, někdo to vnímá i jinak , spousta lidí si cení toho , že závod absolvovala. Připomenu např. jen památné sudety , kdy dojela asi třetina lidí , zrušila biky ale dojela..... No coment.

                   
                0 0
      • Rakosnik  

        Souhlasím, druhá etapa mne straší dodnes…

        0 0
    • Tosa  

      Určitě jedu. Jsou jen dvě možnosti buď bude sněžit, nebo  konečně projedu přes Velkou Raču za pěkného počasí. Obě varianty jsou pro mě v konečném důsledku povznášející.

      0 0
    • karliner  

      zajímalo by mne čím je podložen růst startovného na dvojnásobek oproti prvnímu ročníku, kdy jsem platil 225 zlotých (nyní při platbě do konce února 450)?

      0 0
      • karliner  

        paket Standart…

        0 0
        • Buf  

          Ahoj, změnila se cenová politika, nesrovnáváš základní cenu ( ta byla do 31.12.2008) pak to dvojnásobek není, první ročník byly jen 3 etapy a prolog, teď jsou čtyři plnohodnotné etapy, není to první ročník kde obvykle bývá zaváděcí cena, je taky nějaká inflace a zlotý v roce 2007 není co v roce 2009, taky služby se zlepšují ( moderní čipová technologie s čipem ve startovním čísle a s on-line výsledky, navíc je cílový bufet, zlepšuje se značení trati, informační a propagační servis,…)

          0 0
    • Zerocool  

      závod je to pěkný, krajina nádherná, z půlky pochod, z půlky jízda, částečně způsobeno počasím, ale i tak by bylo chodeckých pasáží až až, druhá etapa byla o morálce v chůzi…kdo si chce ale sáhnout na skryté dno svých možností, tak vřele doporučuju, ale není to pro každého, chce to nějakou historii v ježdění a tréninku.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Musim rict ze se musim tak trosku smat kdyz si ctu tyhle prispevky,vsichni dokazou zase a zase jen kybicovat jak je vsechno spatny,drahy,ne­jezditelny apod.Mam par zkusenosti z organizovanim zavodu a nejvic me rozesmiva jak by vsichni chteli jezdit perfektne zarizenej zavod s uzasnym organizovanim,i­gelitkou plnou zradla a tycinek,soukromou hostesku na cely vikend apod. a to vsechno nejlepe maximalne za 200kč startovného :-) tak to proste nikdy fungovat nebude,smirte se s tim…me osobne se celkova fylozofie a organizovani zavodu libi velice a moc se uz tesim.Preji organizatorum aby vse klaplo na jednicku a dekuju zato ze investuji cas i energii do neceho tak ne uplne jednoduche jako je etapovej zavod biku…

      0 0
      • petebike  

        :-)

        0 0
      • RedAce  

        to je typicka vymluva „spatných“ organizatoru… nic o organizovani zavodu osobne nevim, ale proc to nekde de (jako znaceni na prijezdovych cest, dostatek parkovaciho mista, siroka startovni plocha, kopec na zacatku zavodu na roztrhani baliku, bidony na obcerstvovackach, suvenyr, plna igelitka, hezka, znacena trasa, …) a nekde ne? treba Orlik, sudety, ceskolipsky maraton, …

        0 0
      • jIrI___  

        „soukromou hostesku na cely vikend“ to bys ze závodu udělal takovou masovku, že Nova Author Cup by jí nesahal ani po kotníky :-D

        0 0
        • karliner  

          tak zase ne každá by vypadala jako Salma Hayek, že jo :-)

          0 0
          • jIrI___  

            A tak u hostesek se uz jakasi uroven predpoklada :-)

            0 0
            • karliner  

              V Beskydech mi stačily servírky v penzionu Hadamowka, takže v tomto ohledu je mr. GG napřed :-))

              0 0
              • Zerocool  

                jo hadamowka byla v klidu letošním účastníků ubytování doporučuju…

                0 0
                • venabch  

                  Mezi nama nejlepsi je to bydlet ve skole. Prijedete po zavodech , owapkujete si kolo , date si banana. Do skoly je to cca 300m tam si odlozite kolo do uschovny date si sprchu a jdete na obed . nemusite nikam jezdit . Masaze sou taky ve skole . A kdyz se dohodne par znamejch a zaberou si tridu tak je i sranda.

                  0 0
                  • karliner  

                    Hadamowka je blíž :-), hadici na umytí tam mají taky, servírky jsou kočky, ochotné a milé, kolo schovaj do sklepa, je to tam pohodlné.

                    Navíc já když přijedu do cíle, opečuju kolo a sebe, tak je čas tak akorát na večeři, obědvám na trati :-)))

                    0 0
                    • Buf  

                      To je věc každého co se mu líbí… jestli servírky nebo masérky.

                      0 0
                      • karliner  

                        Ale jo, máš pravdu, každý jde do závodu s jinými cíly a jiným očekáváním, někdo chce vyhrát, pro jiného je vítězství i projetí cílem.

                        Jen jsem svoji poznámkou chtěl říct, že každej má trochu jinej názor na to, co je nejlepší.

                        0 0
                        • Buf  

                          Jo souhlas. A co se ubytka týče tak Istebná tím že je etapák na jednom místě umožňuje zcela svobodnou volbu jak , kde a s kým kdo spí. Škola, stan, pod smrčkem, campervagen,pen­zion, hotel,ubytko v soukromí nebo místní i v teple domova s dojížděním.....

                          0 0
      • Zerocool  

        pokud je kritika na místě, je důvod a povinnost ji sdělit, zkušený organizátor se z ní poučí a použije pro zlepšení, nezkušený a amatér reaguje jako ty, ......příjímat kritiku je umění

        0 0
        • Smazaný účet  

          Ja osobne proti kritice (pokud dava smysl) nic nemam a mile rad se z ni kdykoliv poucim.Hlavne jsem se pozastavoval nad tim jak by kazdej chtel zavod urovne olympiady za pet kacek…

          0 0
          • Zerocool  

            o to tady nešlo, nepotřebuji krámy v igelitce, ani hostesky:), šlo o výběr a zvolení jednotlivých etap s přihlédnutím na riziko poškození ze strany lesáků a předpokládané změny z důvodu extrémně mokrého počasí, to se dá předpokládat…

            0 0
            • Smazaný účet  

              myslím si že věc výběru trasya okolnosti s tím spojené Buf výše celkem dobře vysvětlil.Tohle je jak byt nejlepsi general po bitve…me tohle osobne nevadi a myslim si ze to k horskym kolum proste patri,spis to natom dokonce mam rad.

              0 0
          • karliner  
            1. Nikdo přeci neříká, že chce závod úrovně olympiády za pět kaček, plné tašky tyčinek atd., já čtu jen názory na výběr a zabezpečení tratě a komunikaci s pořadateli, nic víc.
            2. Byls tam?
            0 0
            • Buf  

              Určitě se rádi poučíme a k tomu slouží i tato diskuse. Chci jen říct , že moje názory můžou být i trochu zkreslené, protože je to závod mezinárodní. Já se starám hlavně o návrh tras na území ČR. Z mojí strany pokud to bylo možné tak se operativně trasa měnila, například u 1.etapy se mělo jet po červené z Nýdku na Filipku. Dva dni před závodem zde lesáci začali těžit a přes cestu natáhli dvě lanovky na dřevo. Trasu jsme změnili, jelo se údolím Hluchové a lesníma cestama na žlutou pod Velký Stožek. Etapa č.3 Ostrý, Kozubová, Skalka, Gírová byla podle mne celkem sjízdná. O Polsko -slovenskou etapu se starají poláci a do toho jim nekecám. Názory lidí ale tlumočím a oni se o názory zajímají. I proto má trasa zničená těžbou dřeva před Velkou Račou být nahrazena novou. Bavili jsme se i o přípravě alternativní trasy pro extrémně nepříznivé podmínky.

              Na druhé straně věnujeme maximální úsilí tomu aby trasy byly technické a horské. Vyhovět přitom požadavkům ochránců přírody je složité. Někdy musí trasa jít přes bláto a kaluže i když vedle je krásný singletrack šetrný k přírodě. Moc málo ochránců jezdí v terénu na MTB a je složité jim vysvětlit, proč chceme  trasu technickou, oni se dívají na MTB jako na cykloturisty, kteří jezdí po asfaltě na tlustých pláštích. Zatím v každém ročníku byl a bude úsek „doporučený“ ochránci přírody, který se na kole nedá jet.( připomenu například stoupání od Kamenitého na Kozubovou, nebo z Grůničku na Krkavice) Jsem optimista , procento takových úseků se snižuje…

              0 0
    • Buf  

      GG pomalu přidává info o trasach 2009, mapky jsou již u dvou etap, tak se můžete podívat, zejména ta druhá bude tzv. Královská a ty její míry budou větší než se zatím píše. Přesná data až pominou mrazy a roztaje sníh, tak s Wieslawem budeme měřit s GPS. Můžou nastat ještě drobné korekce podle stavu na jaře. Uvidíme co nam zima ještě nadělí. Zatím to vypadá u nás takto, včera večer.

      0 0
    • Beeda  

      rad bych po lonske pauze prijel, bud jako doprovod zavodnikum, nebo i zavodit, jeste ale uvidim dle kalendare a priorit…

      organizator v poho (golonko), kdyz se udela/stane nejak kiks, tak je schopen komunikace, udelat koncenzus a je videt  zajem v reseni, to se ceni!… (bobe ne jako cz mx beskyd alaa pan l.hrdina?)

       
      0 0
      • Buf  

        Kdo nic nedělá nic nezkazí.

        Jinak je to někdy s poláky složité, pokud nejsou lidi přímo z pohraničí a to GG není, tak moc si poláci a češi ( slováci) nerozumí. Lidi z Prahy proto raději komunikují anglicky… slovanské národy…

        Podstatné , ale je že i když si lidi někdy nerozumí ( mám na mysli jazykovou bariéru) , souhlasím že GG se snaží naslouchat  a chápat .....

        0 0
        • venabch  

          Jonak pro ty co neradi mluvi anj nebo pro drive narozene tak GG umi vyborne Rusky a nejeden cech uz se s nim rusky domlouval :-D

          0 0
    • Buf  

      Tak už byla zveřejněna i nová varianta Velké Rače, podle Wieslawa to největší bahno by se mělo objet a pak ten hřeben na Velkou Rycierovou a dolů na Sól to je super......kdysi dávno jsem to jel ..... 

      0 0
    • venabch  

      Kdo chce byt na startu ve predu at posle nejake dobre vysledky a urcite ho zaradim dopredejc (mezi nama je to uplne jedno kde na startu budete stat ) Po startu se jede Hooodne mooooc do kopce a hooodne mooooc dlouho, Tak ze pri najezdu do terenu je to ± roztrideno dle vykonosti . Dalsi etapy uz je to podle poradi , hlavne se csichni znaj tak se nikam neprsej (prece jenom nikdo nevi jestli behem zavodu nebude potrebovat nejakou pomoc)

      0 0
    • Buf  

      Všechny trasy 2009 jsou již na webu včetně map, tak se můžete znalci Beskyd podívat co jsme letos připravili. Jinak u nás zatím sucho a bez bláta… 

      0 0
      • pitos  

        Všechny trasy vypadají zajímavě,ty polské(1a 3 etapa)  celé nebo detailně neznám(zatím polskou část poznávám) ale ty české jsou výborné.Moc se mi líbí zejména ta druhá,to se ti moc povedlo a docela proti loňsku překvapilo…čtvrtá je také pěkná.

        Na dvojce se mi líbí sjezd z Ostrého,výjezd na V.Lipový a opět sjezd z Javoru po zelené…vlastně celý přejezd této části hřebenu je hodně fajn.Na všech trasách je mě oblíbených a blízkých míst hodně.

        Ať vám výjde počasí a užijte si to.

        0 0
        • Buf  

          Nevím co se ti nelíbilo na loňské trase. Například hřebenovka přes Kykulky do Lomné a sjezd ze Skalky do Mostů jsou také krásné pasáže. 

          Jinak doufám, že nepřijde žádná kalamita ani intenzívní těžba dříví, druhá tzv. česká etapa bude podle mne Královská asi nejnáročnější technicky i fyzicky. A ta čtvrtá pokud bude vše v dobrém stavu bude taky hodně zajímavá, točí se místy nelogicky, ale logika je v tom že spojuje zajímavé sjezdy a singly pohraniční oblasti.

          0 0
          • pitos  

            Určitě ta čtvrtá je vybrána pro takový závod dobře a obsahuje dá se říci to nejlepší z této konkrétní oblasti, navíc je to  vybráno s citem pro jetelné a pěkné výjezdy.Určitě se tyto navržené trasy budou hodit i lidem co si do této části Beskyd přijdou kdykoli zajezdit.

            0 0
      • Andrzej  

        vypada to vyborne, mi kazda etapa vystaci na nekolik dnu hezkeho jezdeni :)

        proc nejedete na racu ze zwardona po hranici? je to nesjizdne, nebo jenom honite kilometry?

        0 0
        • Buf  

          Kilometry se určitě nenahání, problém je opačný , jak zajet co nejdále tak , aby to bylo pro všechny účastníky přijatelné. Ten hřeben od Velké Rače dál na Velkou Ryczierovou a i ten sjezd dolů je dostatečně výživný. Psal jsem Wieslawovi , který tuto etapu chystal ať napíše info jak tam ty cesty vypadají. Já to taky nejel. Jezdím vrchem, ale nevím jaký je tam stav, zda je to sjízdné… 

          0 0
          • Andrzej  

            jo, dik, ja jenom ze sem tam este nebyl, tak pomalu sbiram informace, snad mi to tenhle rok vyjde…

            0 0
    • Buf  

      Spuštěna i slovenská verze stránek Beskidy MTB Trophy díky spolupráci s Mtbiker.sk, který je mediálním partnerem etapáku na Slovensku a podle dostupných informací i letos bude soutěž o jedno startovné na Beskidy MTB Trophy 2009. Sledujte www.Mtbiker.sk

      0 0
      • venabch  

        A co to ze slovensti brtia nerozumi nam cehunom . (Jediny kde se pry nesmi na slovensku mluvit tak v tatrach , reknes slovo cesky a uz na tebe pada lavina)

        0 0
        • Buf  

          Je to závod Polsko – Česko – Slovenský, takže jsou to tři základní verze stránek. 

          No my jsme z Cypova a ti z PHA mi přijde nerozumí často ani nám, natož bratrom z východu. A když zajedeš za Tatry budeš mít problémy domluvit se s východniarmi i ty …

          0 0
          • Beeda  

            bud vpoho v PHE je tolik cypov, ze neni pak problem se domluvit:-)

            0 0
          • venabch  

            To zante ten vtip jak takhle borec u studanky pije vodu a jde kolem deda a rika mu : Toz chlapce nepi z teho , to teho chcijooo psi . Borc odpovi co jste rikal ja vam nerozumim jsem z Prahyyy . Deda odpoví : Pij pomalu je to studeny :-D

            0 0
    • Buf  

      Beskidy MTB Trophy budou v České Televizi. Tento týden jsme dostali příslib od redakce sportu ČT Ostrava, že přijedou natočit záběry z Beskidy MTB Trophy 2009. Ještě se rozhoduje jakého rozsahu reportáž bude. Je to další posun prestiže tohoto etapového závodu horských kol a závazek udělat ještě kvalitnější závod.

      0 0
    • Buf  

      Množí se dotazy proč se letos, zdražilo. Základní Cena se nezměnila , platila ale jen do 31.12.2008 , na to jsme upozorňovali a kdo si zaplatil a je již 248 lidí na startovce, což je téměř polovina limitu startujících,tak ten určitě neprodělal. Pro tento ročník jsou tři termíny a tři ceny startovného, na propozicích je to aktualizováno a tak tam již tu původní základní výši startovného nenajdete. Připomínám , že druhá vlna přihlášek za prostřední cenu končí koncem února a s ohledem na počet registrovaných tkzv. očekávajících  se múže stát, že limit 500 osob se naplní již koncem února. Pak by se již nedalo přihlásit. Kdo o startu uvažuje tak ať neváhá registrovat se za nižší cenu. Pokud by měl nějaký problém tak v propozicích je postup jak se dá startovné vrátit nebo přepsat na náhradníka.

      0 0
      • karliner  

        já bych řekl, že mr. GG k tomu startovnému přistoupil typicky polským stylem obchodování, relativně přijatelnou cenu stanovil do konce roku 2008, kdy v podstatě ještě nebylo jasné kudy a jak se pojede a nefungovaly ani pořádně stránky, další termín na zvýhodněné startovné je do konce února (tedy 3.5 měsíce před závodem), s tím, že údaje o délce, profilu a trasách jednotlivých etap nejsou potvrzené…

        Na druhou stranu je potřeba říci, že s GG je domluva na případných změnách atd. bezproblémová a závod je to velmi atraktivní.

        0 0
        • Buf  

          O trasách jednáme s úřady již od srpna 2008 kdy jsme se sešli se zástupci Lesy ČR a CHKO Beskydy v Jablunkově. Naše původní představy se na web ani nedostaly jak rychle byly smeteny ze stolu. Dodnes se proces povolovani neuzavřel a vůbec nevíme jak budou lesy vypadat po zimě na jaře. Chceš po pořadatelích nemožné. Co můžeme garantovat , tak to že trasy budou alespoň z části jiné , aby se nejezdila jedna trasa pořád dokola. To co je dobré pro jednodenní bikemaraton ( stabilní trasa někde i s trvalým značením) tak určitě nechceme pro charakter závodu etapového, kterým chceme ukazovat bikerům Beskydy. Etapák je forma trávení hodně aktivní dovolené a pro někoho i hodně prestižní sportovní záležitost. Ale je to podle mne vždy o něčem novém.

          Výška startovného není polská ekonomika, když se podíváš na jakoukoliv akci tak máš slevu za včasný nákup. Nejen u etapáků, bikemaratonů , ale i u cestovek , leteckých společností. Je to normální byznys, vždy je něco za něco.

          0 0
          • karliner  

            já tomu rozumím, že to není legrace, zvláště vyjednávat v našich podmínkách (a předpokládám, že polské se moc neliší), ale když už tu včasnou platbu přirovnáváš k cestovce, tak tam víš kdy a kam za svoje prachy jedeš a co přesně za ně dostaneš (nebo bys alespoň měl :-))

            prostě si myslím, že ten první termín naslepo vystřelil, aby pak mohl říkat, že nezdražil :-)

            0 0
            • Buf  

              Nevím co víc ti garantuje cestovka, ta může i navýšit cenu dodatečně jak se o tom nyní diskutuje s ohledem na kurz koruny. Termín víš, místo konání víš, stravování a ubytovaní víš, jaká bude pokojská a jaký kuchař ti žádná cestovka negarantuje. Trasy nelze na 100 % garantovat , i v roce 2008 se muselo na poslední chvíli měnit, nyní je návrh, GPS trasa která se pojede na 90% bude až na jaře ( na lyžích to můžu projet , ale nemá to smysl), 99 % trasu se dovíš den předem na brífinku. Asi to nikdy nebude jinak.

              Osobně si myslím, že to co je v propozicích na takové úrovni nenabízí žádná cestovka. Taky tady již někdo psal , že trasy jsou námětem pro mnoho výletů do Beskyd a já s tím souhlasím. Snažíme se vždy udělat novou trasu nebo alespoň variantu…

              0 0
    • Buf  

      Tak známe vítěze o startovné na Slovensku více http://www.mtbiker.sk/index.php?…

              
      0 0
    • tomek  

      Nazdar chlapi,

      Letos zase určitě pojedu. Už jsem si prošel mapy tratí a je to nářez. Pokud se Ti Bufe podaří prosadit ten sjezd po žluté z Ostrého… A vůbec celá ta druhá etapa je hodně tvrdá… Myslím že to prověří vrchaře i sjezdaře.

      Poslední etapa se jede kousek od mého baráku, tak se už těším..

      0 0
      • Buf  

        Hodnocení od domorodců znalých terénu nás těší. Sjezdy budou těžké , ale dávam je na hardtailu, sjízdné to je. O tom jsou horská kola a tento etapák. Na start se staví lidi co mají zkušenosti a hodně jezdí, takže doufám že budou technickou náročností trasy potěšeni.

        Dnes číslo na startovce dosáhlo 250 lidí. To je polovina limitu startujících. Startovka se plní rychle a nezapomeňte , že koncem února končí stávajicí výše startovného.

        0 0
        • Zerocool  

          myslím, že hodně lidí bude čekat do poslední chvíle podle počasí…

          0 0
          • Buf  

            U etapáku čekat na počasí snad ani nejde, úspěšnost předpovědí po třetím dni rapidně klesá. Dnes taky měly být místy přeháňky a sype od rána. Asi Káča chodila moc do kostela, teď ten sníh může vrátit do Jizerek i s úroky.

            0 0
          • Buf  

            A na co čekáte vy. Startovka vypadá nabitě…

            0 0
            • petebike  

              ja treba kdybych letos mel jet tak bych se rozhodoval az par dnu predem – a to kvuli pocasi, preci jen opakovat rok 2008 nemusim…letos to ale neni v planu – jsou jiny zavody…

              0 0
              • venabch  

                Jo me uz ten dest taky pripada nudnej mohlo by chumelit :-D .Myslim ze letos to bude o hodne lehci je to o mesic dele tak ze zeme uz bude pekne slehla po zime tak ze to pofrci.

                0 0
                • Tosa  

                  Prasně tak. Dvakrát do stejnýho bahna nevjedeš.:-) Je třeba věřit, že bude krásně a být připraven na chumelenici, Protože kdo je připraven nebývá tolika překvapen.:-D

                  0 0
              • Zerocool  

                přesně to jsem měl namysli, věršina lidí se bude rozhodovat těsně, podle toho, jestli týden před tím leje nebo je sucho. My ale tento podnik letos vynecháváme, čekají nás jiné výzvy…

                0 0
                • Buf  

                  Nepiš tečky a prozraď co jsou to za výzvy .....

                  0 0
                  • venabch  

                    Vyzva to zanmena challenge preci :-D

                    0 0
                    • Buf  

                      No , ale Beskidy Trophy jsou ten nejlepší trénink na červencový Glacensis Bikechallenge. Český pohár v dobu Beskidy MTB Trophy taky není, tak by mne zajímala ta jiná výzva s tečkama…

                      0 0
                      • venabch  

                        To vis Bobe letos je pohar v 1/2 maratonu Okolohnoje tak to tam zvladnou i ty co netrenujou nebo jezdi treba jen na skladacce ,to vis dneska je moda jezdit na kole po meste, kdopak by se skrabal nekde po horach byl celej znicenej nebo mel nedej Boze  uspineny kolo.

                        0 0
                        • Zerocool  

                          to asi nebylo Véno na nás, že?? my jsme loni BT v jedné z kategorií vyhráli (myslím, že bahna bylo dost:)

                          0 0
                          • venabch  

                            To bylo tak vseobecne , musis uznat ze to tak ale je . Ze pribejva zavodu tzv pro lidi (cim vic lidi tim viz za startovne a vetsi osloveni potencionalnich zakazniku)  nez poradnej MOUTAIN bikovejch akci

                            0 0
                            • Zerocool  

                              Souhlas, navíc etapáky jsou o něčem jiném, jsou vyjímečné, parádně se testneš, co zvládneš…

                              0 0
                  • Zerocool  

                    to je tajemství v rámci strategie:) ale challenge to není:)

                    0 0
                    • Buf  

                      Rok 2008 Beskidy na blátě Bikechallenge na suchu. Je to 50 na 50. V globále se blátu nevyhneš. A co se strategie týče, tak mne to zajímá , protože letos jsou z toho lidi dosti mimo co se děje v UCI a ČSC . Zrušený světový pohár v bikemaratonu, ukončená nejstarší série bikemaratonů Euro Bike Extremes, handrkování o poloviční maratonský pohár mezi KPŽ a Okoloměsta, výměna kvalitních bikemaratonu v Českém poháru za menší legendy ( mám na mysli zrušení mistrovství ČR v bikemaratonu na legendárním Drásalovi, náhradu Bike Brdy závodem v Písku ). No a na termín MS v Bikemaratonu náš ČSC naplánoval finálový závod  XC v Kutné Hoře. No coment.

                      Proto když kouknu do startovky Beskidy MTB Trophy tak to bude letos jeden z nejprestižnějších závodů horských kol , který se bude konat v ČR ( částečně). No a Glacensis Bikechallenge ten na tom snad nebude hůř. Hlásí se zatím hlavně zahraniční účastníci a to je důkaz kvality.  

                      0 0
                      • Zerocool  

                        Drásal by měl letos být MČR. O bláto ani tak nešlo, ale chceme zkusit zase jiný etapák…, co se týká závodů doma, tak se moc nemění…

                        0 0
                        • Buf  

                          O jaky etapak jde. Je škoda , že nejedete obhajovat. A Bikechallenge nad tím uvažujte pokud nestartujete na Ironbike a nebo Trans Alpu.

                          Drasal MČR v bikemaratonu asi nebude, poté co KPŽ přišlo o pořádání 1/2XCM , tak odmítlo spolupráci s ČSC i při mistráku. Má tam být nějaký závod Okoloústí ze seriálu okoloměsta ( na jejich stránkách to tak je) a Brdy nahradil Cyklošvec Písek.

                          Mistrák v bikemaratonu bude asi  na Sudetech. Informace jsou ale chaotické, to je jen co vím, a nejsou to oficiální informace pořadatelů…

                          0 0
                          • Zerocool  

                            ještě není vše jasné, dozvíš se potom z výsledkové listiny:) nebo jestli se uvidíme dříve, tak dáme řeč, tak to se divím, že ten Drásal nebude MČR

                            0 0
                            • Buf  

                              Můžeš napsat privátně na náš domácí e-mail , nemusí být všechno na BF. Pak by byli všichni moc  chytří ......

                               
                              0 0
                          • venabch  

                            Prvni pulka sudet je hold predelana pro prazaci ale ta druha je furt pekna , mylsim ze sudety porat patri k jenmomu z nejlepsich zavodu v cz (jako celek) , muzete prijet na mistrak PL co se tyce trati bude pekne vypecena (Gluszica) .

                            Na jednu stranku me stve ze si letos budu muset koupit kolo za sve ale na druhou tranku sem rad ze nebudu muset jezdit na kdejakej mizernej zavod jen kvuli tomu ze to nekdo na svazu podmaz (nebo mel vliv nebo proste nebyl jinej zavod)   a je v nejakym poharu.

                            To sem zvedav jak se po takovejdlech sracickach maratonech nasi predvedo na m. sveta v Grazu (to je nejtezsi maraton co sem kdy jel uz se na nej tesim)

                             
                            0 0
                            • Buf  

                              Graz je super, hlavně ty poslední sjezdy do cíle, nádhera…  i my si kola kupujeme, takže tam nebudeme chybět. V roce 2007 jsme taky jeli viz super fotoreport http://nyx.at/…_bericht.php?…

                              info o MS XCM 2009 na http://www.bike09.at/show_page.php?…

                               
                              0 0
                              • Zerocool  

                                tak ten profil je brutální, jen jsem zvědavý, jak se dostanu autem na tu poslední fitzónu, asi to bude chtít kousek šlapat

                                0 0
                                • Buf  

                                  Jezdi tam lanovka. Bufety dáš i na biku , ale na ten na kopci to asi nestihneš. Autama se tam moc neda, uzke cesty a policie to uzavira, je to ale dobře organizovane, musiš dodržet časy , kdy a kam se autem může, jednosměrky atd.

                                  Dojezd do cile parádní sjezdík, na focení ale špatné světlo.

                                  0 0
                                  • Zerocool  

                                    pokud je tam oficiální fitzóna, tak se tam musíš autem dostat,neumím si představit, že tahám náhradní kola, velkou pumpu, jídlo a pití na biku a přelítávám mezi fitzónama:)

                                    0 0
                                    • petebike  

                                      musis makat aby si tu svoji zenu stihal :-))

                                      0 0
                                      • Zerocool  

                                        jo a ještě s báglem na zádech:) radši pěkně v klídku..

                                        0 0
                                        • Buf  

                                          Jsi tak špatný, nebo ona je tak dobrá.

                                          Autem se v Grazu jezdit dá , ale pořádně si musíš nastudovat trasy a taky kde jsou omezení, cesty jsou strmé , úzké, klikaté, končí u hnoje, vedou jedním směrem a ještě to řídí policie. Já to vždy stíhám na kole i s foťákem , je to dobrý orienťák a dobře se hecneš jestli to stihneš. 

                                          0 0
                                          • Zerocool  

                                            Hele, pokud to bereš jako orienťák a hec, tak ano. Pokud to bereš tak, že pokud nenajdeš přesně zónu nebo se ti posere kolo a ty prostě nedojedeš včas tam kam máš, tak hrozí, že závodník je o suchu bez občerstvení, Takže pokud sranda tak ano, pokud ale vozíš náhradní kola nářadí a bufet a myslíš to vážně, tak se jezdí vždy autem, ale to určitě víš, jak píše Véna níže, vozíš minimum, ale to s těma borcama je mimo mísu…

                                            0 0
                                            • Buf  

                                              No to je ten rozdíl, jestli je jezdec placený za to že jezdí nebo jezdí že jezdí. Z tohoto pohledu je ideál etapák v totální divočině, kde se nikdo nedostane autem a musíš si poradit sám. Sport, ale spěje jinam. Taky jsem již něco našlapal v depu a vím o co jde. Raději , se ale motám po trati a kolem a něco fotím a výkon závodníků neovlivňuju. Když stíhám tak na bufetu naplním flašku vezmu banán a podám. Nic víc, jezdíme pro radost  a tak se nemusím obětovat výkonu mých spolubydlících závodníků.

                                              Na Beskidy MTB Trophy je snaha mít kvalitní bufety, aby to měli všichni stejné. Zatím tam neřešíme kde jsou depa. Dostupnost tratě v Beskydech auty doprovodů je , ale komplikována tím , že závod projíždí CHKO Beskydy. Týmy se svým zabezpečením se proto musí informovat na brefinku před etapou , na která místa tratě se dá dojet auty.

                                              0 0
                                          • Darkson  

                                            pokud se nemýlim, tak Zerocoolova žena má doma hezkej červenomodrobílej dres z loňska :-)

                                            0 0
                                            • Zerocool  

                                              nemýlíš:)

                                              0 0
                                              • Buf  

                                                jestli můžete odpovědět, proč nebudete obhajovat první místo na Beskidy MTB Trophy. Je to náročný závod nebo slabší odvar jak to slyším doma ( ve srovnání s IronBike). Zajímalo by mne co si myslí i další účastníci.

                                                Snesli by závodníci i turisti etapu přes 120 km kde by elita jela 6–7 hodin a turisti by jeli od nevidím do nevidím. Pokud chceme udělat novou trasu dál od Istebné a zůstat přitom na jednom místě ( start – cíl) tak je to jediné rozumné řešení nebo jinakbudou některé zajímavé kopce a trasy mimo dosah …

                                                0 0
                                                • Tosa  

                                                  Taková etapa by byl masakr v dobrým slova smyslu, pro mě by to byla výzva a vůbec si nedokážu představit, že bych měl jet ještě další etapu, ale určitě by mě taková etapa neodradila a zkusil bych to.

                                                  0 0
                                                • Zerocool  

                                                  závod je to náročný dost, o tom žádná, chceme se podívat ale i jinam, to snad chápeš:)

                                                  0 0
                                                  • Buf  

                                                    No to je jasne, ale todle je za barákem , obhajoba bedny je obhajoba a čtyři dny jsou jen 4.a v termínu Beskidy MTB trophy se nejede nic významného v dostřelu. Pokud se budeš rozhodovat mezi Glacensis bikechallenge, Trans alpem a Ironbikem , tak to chápu že se v jednom roce dá zvolit vždy jen jedna akce.

                                                    Náročnost Beskidy Trophy je podle mne takový lepší průměr, v roce 2008 to hodně ovlivnilo počasí. Za nejdrsnější závod považuju Ironbike ( už jen k enormnímu množství tlačení a nesení kola). To ale nechceme, Beskidy MTB Trophy jsou jetelné nahoru i dolů na 99 %

                                                    0 0
                                                  • beranek666  

                                                    dobrý vtip :-D

                                                    0 0
                                                  • Buf  

                                                    To není vtip, ale realita. Za pěkného počasí úplně o něčem jiném a těžká pohoda, v tom blátě to byla hrana , to je jasné. také jsem toho měl plné kecky a jezdil jsem o dva dni déle ( značili jsme a uklízeli).

                                                    Na stejných místech v jinou dobu, No coment…

                                                    0 0
                                                  • beranek666  

                                                    no myslím že ty kaluže tam jsou celoročně.. tohle za týden nenaprší

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    takovy louze ti naprsi za den.

                                                    0 0
                                                  • ananas  

                                                    hezky si to tlacim… ta posledni je z prvni rocniku

                                                    0 0
                                                  • Zerocool  

                                                    ty proč mi to pořád tak násilně tlačíš?? už jsi to psal několikrát…

                                                    0 0
                                                  • Buf  

                                                    Nic ti netlačím, jen se snažím dozvědět názor jiných. Když mi napíšeš , že jedeš raději tři tečky, tak to mi nic neřekne. Většinou se nikdo netají tím kde chce startovat už jen s ohledem na sponzory.

                                                    Děkuju Evě za otevřenost, určitě mi takový názor pomůže při diskusi o přípravě tras s pořadateli. Chceme připravit nějaké alternativy pro extrémně špatné počasí, ale nechceme skončit na asfaltkách.

                                                     
                                                    0 0
                                                  • petebike  

                                                    jsou i jiny zavody nez Beskidy mtb trophy a v terminu jsou zrovna dva pekny zavody / Silnicni sudety a MTB24hours v Liberci/ – je to jeden z duvodu proc tam letos nebudu, navic tyden po beskidy je dalsi cesky pohar v maratonu – tusim ze Opice /cti Upice/, takze nekdo se dokaze dat dohromady po narocnym etapaku a nekdo potrebuje orazit vic…

                                                    0 0
                                                  • Buf  

                                                    To jo, po te 24 hodinovce asi taky budeš potřebovat oraz jako po Beskidy Trophy. Závodů je plno a pokud ještě jezdíš jiné disciplíny tak je výběr ještě větší. A to je myslím dobře. Ja silnici nemám a s baterkou jezdím jenom na šichtu… takže to vidím trošku omezeně. Letos v kalendáři MTB akcí je Beskiyd MTB Trophy celkem v termínové díře.

                                                    0 0
                                                  • petebike  

                                                    urcite orazit budu potreba to jo, ale z vlasni zkusenosti vim ze po 24h nejsem tak zmatlanej jako po etapaku…ja se snazim kombinovat nekolik druhu zavodeni – prave kvuli stereotypu a rozmanitosti.­....jinak je dobry ze se Beskidy nekrejou s zadnou jinou MTB akci – hlavne kvuli mozne konkurenci, stejne si ale myslim ze Kaiser zas predvede „one man show“

                                                    0 0
                                                  • Buf  

                                                    No přál by jsem mu to i do třetice, ale bude to mít těžké. Letos tam bude mít silnou konkurenci. 

                                                    Na start třetího ročníku Beskidy MTB Trophy se postaví jedni z nejlepších evropských závodníků, včetně těchto bikerů:

                                                    • Dánsko:
                                                    • Švédsko:
                                                    • Slovensko
                                                    • Belgie
                                                    • Česko
                                                    • Polsko
                                                    0 0
                                                  • beranek666  

                                                    z těch českých jmen ale nejde zrovna moc strach :)

                                                    minule jsem čekal co předvede šibl, ale vyhnil už ve třetí etapě a už se z toho neotřepal.. jenom jsem čekal kdy ho dojede jana.

                                                    0 0
                                                  • Beeda  

                                                    strach by sel  jedine z Lempla:-) 

                                                    jinak Bufe, ta chvala a PR tu zacina trochu..... a Krnacovi jednou jinam, holt tam nebudou vsichni;-)

                                                      
                                                    0 0
                                                  • Buf  

                                                    Všechno je PR a pouze jsem zkopíroval text od GG. Mi vůbec nevadí , že tam Krnáčovi nebudou, jen nechápu proč dělají tajnosti s tím kam jedou. 

                                                    Tento  pokec slouží k lepší informovanosti, a pro mne i jako zpětná vazba k tomu co děláme, bez reklamy dnes nic neexistuje.  Vždy tady napíšu cokoli a pokud můžu poradím.

                                                    0 0
                                                  • karliner  

                                                    možná čekali, že jim nabídneš nějaké startovné a Ty jsi furt mlel jen o tom, že to je hezký závod (to bezesporu je) :-)))

                                                    0 0
                                                  • Zerocool  

                                                    :)))

                                                    0 0
                                                  • Beeda  

                                                    urcita mira se da tolerovat…jinak desatero: 

                                                    Reklama patří jinam 

                                                    Na forum reklama nepatří. Pokud chcete inzertní plochu, kontak­tujte nás

                                                    0 0
                                                  • Ice-goofy  

                                                    Chapu to dobre, ze letos asi tam nejedes? ;)

                                                    0 0
                                                  • Beeda  

                                                    je to tam krasne, je to hezky zavod, ale mam toho nakonec jinde az az :-)

                                                    0 0
                                                  • Ice-goofy  

                                                    Jasne to ja chapu i verim, ze je to tam hezke i ja nakonec jedu jinam ;)

                                                    0 0
                                                  • petebike  

                                                    spis jedem ne ? :-)

                                                    0 0
                                                  • Ice-goofy  

                                                    Samozrejme jedem ;)

                                                    0 0
                                                  • beranek666  

                                                    … smrdět? taky to cítím :)

                                                    no a co se týče neúčasti aleny, jana holt pojede závod sama proti sobě :) ale jinak chápu, že si nechce zlikvidovat kolo kvůli jednomu cyklo-pochodovému etapáku

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    pokavad nepocitam retez, tak jsem loni na zavode neodpravil nic. no jeste osoupany kliky blatem me trosku stvou :-)).

                                                    0 0
                                                  • beranek666  

                                                    a kazeta, brzdy, vidlice, převodníky.. nic? chceš mi říct že to všechno zůstalo po závodě ok? to je nemožné.. jedině pokud bys dojel tak jednu etapu a dál nepokračoval.

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    jo. vsecko mam na kole doposavad nemeneny. si musis bajk poradne pripravit a pak to vydrzi ;-)

                                                    0 0
                                                  • Zerocool  

                                                    tak o kolo tady vůbec nejde, navíc, náklady po minulém roce nebyly dramatické a to letos nepředpokládám, (neumím si představit), že by to bylo horší.

                                                    no ale stejně si myslím, že Jana nepojede sama proti sobě, sledujte startovní listinu, minimálně jedno jméno vážné konkurentky se objeví…

                                                     
                                                    0 0
                                                  • Zerocool  

                                                    přesně to mi taky tak vyznělo, proto se už nechci vyjadřovat, a to kam pojedeme nebo nepojedeme si necháme pro sebe, nechápu, že Bufovi připdadá divné, že to tady nebudu zveřejňovat…

                                                    0 0
                                                  • Buf  

                                                    Ja se ti omlouvam, prostě jsem tě trošinku provokoval.Na druhé straně , ty jsi odpovídal v diskusi místo toho, aby jsi se ozval privátně jak jsem tě požádal. Někdo tady ty informace, které dělám pro bikery bere dokonce jako reklamu a někdo si myslí , že jsem pořadatel. Tak jako na jiných akcích s organizací mám společné hlavně to , že dělám trasy. Jakékoliv požadavky přeposílám na pořadatele do Polska a řeší si je pořadatel sám. Tato diskuse je moje osobní iniciativa, protože ne každý umí polsky, aby diskutoval na webu pořadatele. Přesto děkuju všem i za kritiku, ale kde začíná a končí reklama je skutečně věčná diskuse.

                                                    0 0
                                                  • Buf  

                                                    Pokud umíš polsky tak si přečti o tom , že etapáky nejsou jen o cyklistice, ale i o horách, počasí, podmínkách žít a přežít v přírodě a proto ta silniční a MTB elita tady nemusí uspět. Přiznal to i Fritschi po Kostarice..... a tam Radek celkem zabojoval. Vyhráli tam ale jasně domorodci.

                                                    http://news.bikeworld.pl/…ekstremalne/

                                                    0 0
                                                  • Cryzyy  

                                                    neni na case udelat vsem tem mistrum a profikum vlastni kategorii ? …kdyz koukam na ta slavna jmena, tak ani nemam odvahu se prihlasit.

                                                    0 0
                                                  • Buf  

                                                    Někdo tady nedávno stejnou soupisku označil za srágory… Kdysi jsem startoval na XC světovém poháru ve Špindlu. Že jsem stál na startu s borcema byl super pocit , že můžu jet s nimi, ale nad bednou jako hobík jsem neuvažoval… Co je to elite a profik, ten kdo má licenci nebo ten kdo za to bere plat, že jezdí. To nestojí za diskusi, myslím že etapáky si jde užit už jen tím , že to jedeš. Já jel vloni Rally di Sardegna bike a klidně jsem si to užil jako turista, etapák to není jen sport.

                                                    0 0
                                                  • Cryzyy  

                                                    Kdysi pred davnymi a davnymi casy… (1997) :) S kym stojim na startu mi je tak nejak sumak, do chvile, nez s nim mam byt na vysledkove listine – kdyz jedu zavodit mam koupene startovni cislo a jedu pro umisteni, nebo pro to abych si neco vyzkousel na jiny zavod. Zavody jsou od zavodeni a mereni sil, pokud ma zavodit normalni hobik s nekym ze seznamu nahore, je celkem jasne, jak to dopadne. Kdyz budu chtit na vylet tak na nej pojedu bez startovniho cisla. Mozna by stacila kategorie „profi“ a kazdej at se rozhodne s kym se bude merit.

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    bych zalozil kategorie:

                                                    najede do 3000km/rok najede 3000–5000km/rok atd. at je to kua spravedlivy. jak k tomu prijdu, ze si stoupnu na start vedle nekoho, kdo ma nalitany dvakrat tolik co ja. zejo? :-))

                                                    p.s.: jede kaiser, to zas bude scheisskaiser­wetter :-P.

                                                    0 0
                                                  • karliner  

                                                    tak to tě možná potěší informace, že se na české bikové „primaveře“ Přes dva kopce uvažuje o kategorii najeto 0 km :-)))

                                                    0 0
                                                  • Darkson  

                                                    taky tak, letos jedem 24hours. příští rok už snad ty Beskydi…

                                                    0 0
                                                • Eva  

                                                  Snesli,ale jen za pekneho pocasi a to nejen v ten den ale tak 14 dni pred,nedovedu si predstavit cca 12h na trati.

                                                  Pocasi loni bylo pro mne  opravdu na hrane,prvni dve etapy jsem si i zabrecela a nestydim se za to.Ted to vidim tak, ze jsem si posunula hranice toho co zvladnu psychicky.Ale opakovat bych to teda dobrovolne nechtela :-)

                                                  0 0
                                                  • beranek666  

                                                    pojedeš letos? já už radši nepojedu ani jako doprovod… pojedu radši na nějaký cyklistický závod.

                                                    0 0
                                                  • Eva  

                                                    Byla jsem presvedcena ze uz nikdy,za pocasi se holt rucit neda a oba probehle rocniky byly blative.Ale jak se rozbehla prezentace a zacal prevazovat vzpominkovy optimismus,tak jsem se zacala klonit k tomu ze bych i docela rada jela.Ale ode dneska je startovne 4tis. a to ja teda jako zenska na MD nedam :-),moje chyba,a jestli to byla opravdu chyba se uvidi po ukonceni akce :-).

                                                    Preji vsem ucastnikum pekne pocasi,jinak je to fakt peklo :-)

                                                     
                                                    0 0
                                        • venabch  

                                          Kdyz byla na salzkamergutu evropa tak s nemkou jeli 3 borci (meli cisla tak ze na ne nikdo nemoh) jeden prorazel vzduch , jeden kril zada a jeden podaval jidlo . Zensky nemeli na kole ani kosicek na flasku .

                                          0 0
                                        • Cryzyy  

                                          nakupte nejake domestiky J

                                          0 0
                            • Zerocool  

                              prosím tě můžeš mi dát termín toho mistrovství Polska a nevíta náhodou termín mistrovství Slovenska, případně Rakousko, Německo???

                              0 0
                              • venabch  

                                1.8.2009 v Gluszyci , www.mtbmarathon.pl . Jinak je to soucast KoloPro a sudetske serie (mikroserie sudety gluszyca) . Z teplic nad metuji je to do Gluszyce asi 15 km

                                0 0
                              • Buf  

                                Mistrovství Slovenska bude asi pořádat Roman Barenyi na Skalce pri Kremnici. Ale jejich svaz cyklistiky je na tom špatně a stále nejsou ani termíny Slovenského poháru XC.

                                Jinak ja by jsem vybíral raději podle tradice a světové prestiže a né podle toho co je mistrák. Pokud můžu doporučit tak raději národní poháry, nejkvalitnější tratě , o kterých se ani Vénovi nezdá jsou ve Švýcarsku . Elitní závod je i KitzAlpBike, Cristalp,…, také Inter Mountain Series má pěkné závody a nebo seriál Maraton Man Europe.

                                Zvažte start na Beskidy MTB Trophy podle posledních informací to bude hodně velké, v evidenci již zájemci z 16 zemí včetně USA, Jižní Afriky a Haiti ..... To tam fakt chce někdo z opravdových bikerů chybět ? To bude exotika, a doma…

                                0 0
                              • Buf  

                                Psal mi R.Barenyi, že mistrovství Slovenska XCM bude 26.09.2009 na Skalce. Berte to , ale zatim jako neoficialni info…

                                0 0
                                • raceman  

                                  jj na skalce je pěkně… sice celkem málo místa na parking a jelikož je to na kopcu, tak je to blbé i na rozjíždění, ale jinak paradička… a celkem luxusní hotel s bazénem tam včil stojí…

                                  0 0
                                • Zerocool  

                                  kryje se celkem s ME, což je škoda…

                                  0 0
    • Buf  

      Aktualni info na Mtbs  " Crocodile boys" míří do Beskyd

      http://www.mtbs.cz/…astartu.html

      0 0
      • beranek666  

        stavíš letos trať škodabajku? prý je to úplně jiná trasa než loni…

        0 0
        • Buf  

          Je už vše na webu i důvod proč se místo konání posunulo do Ostravy. Trasu si dělá Libor sám je to jeho rajon, já jezdím přeci jen více na druhou stranu do Beskyd než kolem Ostravy.  

          0 0
    • tom8848  

      Ahoj neviem nikde najst ake je startovne co sa ty­ka ubytovania stra­vy… Nikdy som na takychto zavodoch nebol ale vypada to celkom fajn, uvazujem nad tym, len neviem co na to moja fyzicka…

      0 0
      • Buf  

        Co obsahuje startovné najdeš v propozicích http://www.mtbtrophy.com/sk/index.php?…

        Pokud si připlatíš dvě hvězdičky ** tak to znamená nocleh ve škole ve vlastním spacáku na karimatce a snídaně a večeře v jídelně ve škole. Pokud se chceš ubytovat a stravovat sám , tak si zajisti ubytování v odkazu ubytování nebo na stránkách obce Istebná. Start a cíl je vždy v amfiteátru v Istebne, takže se po celou dobu nikdo nikam nestěhuje.

        S fyzičkou se podívej na loňské výsledky, bude tam možná někdo kdo to jel a znáš ho a uděláš si představu jestli to zvládneš a za jakou dobu. 99 % trasy se dá vyjet a sjet na biku za sucha.

        0 0
        • tom8848  

          Dakujem krasne za odpoved, no nemam nikoho znameho kto by na tom zavode v minulosti bol tak asi mi toto nepomoze. Proste uvidim, kazdopadne to bude urcite narocne… ale na druhej strane asi silny zazitok. Tak este raz dik, popremyslam nad tym ;-)

          0 0
        • tom8848  

          Dakujem krasne za odpoved, no nemam nikoho znameho kto by na tom zavode v minulosti bol tak asi mi toto nepomoze. Proste uvidim, kazdopadne to bude urcite narocne… ale na druhej strane asi silny zazitok. Tak este raz dik, popremyslam nad tym ;-)

          0 0
        • tom8848  

          Dakujem krasne za odpoved, no nemam nikoho znameho kto by na tom zavode v minulosti bol tak asi mi toto nepomoze. Proste uvidim, kazdopadne to bude urcite narocne… ale na druhej strane asi silny zazitok. Tak este raz dik, popremyslam nad tym ;-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            každopádne musíš sám vedieť na čo máš…ak si už bol na nejakom tom náročnejšom maratóne v SR (Súľov, Dubnica, Horal a pod.) tak by si nemal mať problém to zvládnuť…ak aj nie, stačí si otestovať kondíciu na maratónoch v máji (je ich celkom dosť)…rozhodnúť sa však na poslednú chvíľu však prináša aj riziko, že bude naplnená hranica 500 účastníkov…z môjho pohľadu 2násobného účastníka ti môžem s istotou povedať ,že to stojí za to…

            0 0
    • Buf  

      Na aktualizované české verzi stránek jsou mimo jiné odkazy na návrhy tras včetně výškových profilů http://www.mtbtrophy.com/cz/

      0 0
      • tomek  

        Profily jsem našel zde:

        http://www.bikebrother.com/…tbtrophy2009

        a začíná se mi to líbit:

        I.Etapa 53,6km/1806m

        II.Etapa 89,6km/3751m

        III.Etapa 74,3km/2930m

        IV.Etapa 61,4km/2668m

        celkem tedy 280km/11150m převýšení…

        Myslím že to bude stát za to…

        0 0
        • Honzas  

          Tak tohle vypada vrazedne, nicmene jsou to uplne jiny numera nez na oficialnich strankach… Co z toho je teda aspon priblizne pravda?

          0 0
          • tomek  

            ten odkaz je na origo MTBTROPHY stránkách… jen to přesněji přeměřili…

            0 0
        • Běžec  

          Vida, to je oproti původním údajům docela rozdíl a takhle ty čísla vypadají na ještě větší masakr (nejmenší pilou).

          0 0
          • Buf  

            Je to profil a kilometráž zanesená do mapy a teoreticky počítačem vygenerovaná. definitivní trasa se projede s GPS až roztajou sněhy. Původní údaje byl nástřel z okna, mapy na webu pak již měly přesnější kilometráž, ta z nového odkazu je přesnější. čísla ale zase tolik neznamenají, určitě i místní a ti co už jeli předešlé ročníky tak ví, že přejezd Jablunkovské brázdy tam a zpět obnáší vyšší procento cyklotras se zpevněným povrchem, v husté zástavbě to jinak nejde ani v alpách. Takže ta délka je téměř 90 km ale určitě je tam dosti rychlých přejezdů. Až na vyjímky budou celkem v pohodě i výjezdy, trasa etapy č. 2 je náročná hlavně technickými sjezdy ve střední části. Pokud to vyjde tak to bude opravdový Beskydský MTB.

            0 0
            • tomek  

              Myslím že 2. etapa bude to nejlepší, co se dá na maratonech u nás objet. Technické výjezdy, technické sjezdy, krásné výhledy, spousty chat a hospod okolo a to jen na necelých 90-ti kilometrech.

              0 0
          • venabch  

            Ono s tm prevysenim je to tezky .Clovek naplanuje trasu a musi zazadat na x uradu a majitelu jestli ji povolej. Tak ze dokud nemate vsechna povoleni prevyseni se pocita podle map. Bud se to dela rucne z papirovych nebo pres pocitac z digitalnich . Pokazde je trochu jiny vysledek.Pak to clovek projede s GPS a je jiny vysledek a pri barometrickem meraku takem promerit 300 metru na tak clenite trati neni vubec problem.Kazdopadne v beskidech to je boziiii .

            0 0
            • Buf  

              A to pak pár dní před závodem lesáci začnou bojovat s broučkem kůrovcem a trasa může být jiná, nebo po zimě se ukáže, že některé cesty se dají projet jen s motorovou pilou. Některé stromy jsou někdy nad síly pořadatelů a buď se změní trasa pokud to úřady umožní , nebo se přenáší. I to je ale příroda a k etapákům to patří. 

              Znovu chci připomenout, že to převýšení je hodně ošidná věc, vůbec nic neříká o tom jestli se to dá vyjet. U druhé etapy se dá 99 % trasy za sucha vyjet, jsou tam dvě místa kde možná budete kousek kolo tlačit a jednou ho ponesete dolů, pokud se tam chodník do závodu nepodaří opravit ( zničený erozí po těžbě). Když leje tak je vše jinak i vloni se upravovaly trasy a prodlužovaly limity…

              0 0
              • Smazaný účet  

                Bufe, sú nejaké novinky ohľadom niektorej z etáp? Ja zajtra pravdepodobne skúsim vybehnúť na červenú na hrebeň medzi V. Račou a Przegibkom, som zvedavý koľko tam ešte bude snehu…

                0 0
                • Buf  

                  Jedeš na lyžích nebo na biku ? Já pojedu kontrolovat trasu na Stožek, podle infa z Istebne SV expozice ještě mají sníh. Na raču by jsem ještě počkal , u nás na Lysé hoře je ještě cca půl metru sněhu. Asfalt sice proplužený ale na biku už jen z pohledu ochrany přírody jezdit na podmáčeném terénu od tajícího sněhu není nejlepší nápad. V nižších polohách se práší , tak proč všichni pořád hrnete do kopců.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    samozrejme na biku, z Novej Bystrice ide na hrebeň zvažnica, počítam s tým že na vrchole ešte bude sneh, beriem to skôr ako drobný prieskum, ešte som tadiaľ nešiel,…hrebeň prejsť ešte nemá zmysel, to je jasné…

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      tak nakoniec som na biku nebol, ale keď rodinné povinnosti tak aspoň v prírode…bol som pozrieť do Istebnej, Koniakowa a na Ochodzitu…po snehu len minimálne stopy, skôr v nižších polohách v tienistých miestach…

                      0 0
                      • Buf  

                        Dnes jsme mapovali 4.etapu , která je do 1000 metrů. Sníh je jen na výjezdu na Stožek z SV strany, ale moc už ho není , je tam mokro u těch pramenišť. Jinak se všude práší a pár fleků sněhu jen v příkopách , kde byly závěje. Zase je nějaká těžba dřeva a pár stromů spadlo za zimu. špatně to vypadá na singlíku mezi Filipkou a zimným, vyvrátily se tam velké smrky ( to dá rozum když 100 let rostly uprostřed lesa a teď to kolem lesáci vymlátili). Jsou tam krátery jak to vyrvalo stromy i s kořeny. Uvidíme jak se to vychodí ? Vrchem po Radegast cyklotrack to je sjízdné. 

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          takže to čo som plánoval pred 2. týždňami som zrealizoval dnes…po snehu takmer ani stopy… celý hrebeň zo Srubitej na Rycerzowu je krásne suchý…sneh len také fliačky v hustejšom lese, pár krát treba preniesť, cca 300 metrov dokopy by som povedal…musím povedať, že to bude riadna makačka…len aby to počko vyšlo…

                          0 0
                        • Smazaný účet  
                          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                          0 0
    • Buf  

      Open MTB maraton  Gran Canaria vyhrál belgičan Nikolas Vermeulen , 91 km s převýšením 2475 metrů zvládnul v čase 3:36:12. Tak to vypadá že na Beskidy MTB Trophy bude letos fofr.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Bufe prosím tě mám na tebe dotaz,nevíš na koho bych se mohl obrátit ohledně stronování mého startu na beskid trophy 09?Psal jsem uz dva emaily ve dvou jazycích na oficiální email,ale zatím se mi nikdo neozval.Na stránkách je napsáno,že pokud závod stornuju do 10.4.2009 mám nárok na vrácení 100% ze startovného.Jsem ve finanční tísni a tak si ho letos nemůžu dovolit.Takže bohužel nemám na vybranou,pokud by se mi,ale startovné nevrátilo,tak bych pak v tom případě závod nestrornoval a možná bych podle situace přijel…každopádně bych byl rád za nějaký kontakt na někoho s kým bych to mohl probrat…Díky za pomoc.

      0 0
      • Eva  

        Tak ja to startovne od tebe koupim :-),prepsat to ve startovce myslim jde :-)

        0 0
        • Ice-goofy  

          Evco Ty jsi cyklisticky nezmar ;) , ale drzim Ti palce jezdi ti to krasne a jeste si u toho prozivas krasne materske povinnosti … At to slape i nadale

          0 0
          • Eva  

            No rozhodovala jsem se mezi timto a 24h Liberec solo,takze jedno „maso“  lepsi nez druhe :-).Myslim ze jsem vymekla kdyz jsem zvolila toto :-).

            A taky u mne funguje vzpominkovy optimismus,takove prikraslovani minulosti.Je mi jasne ze na trati si to budu hodne vycitat :-)

            0 0
            • petebike  

              taky jsem se rozhodoval mezi tema dvouma zavodama a jedem 24h – je to bliz, jina zabava, neni to tak nakladny – bohuzel i to ted dost rozhoduje… :-)

              0 0
            • Ice-goofy  

              Skoda tedy, ze ne tu 24 ;) chystam se tam a i doufam se do te doby dam do kupy…

              Budu Ti drzet palce at vyjde pocasi a uzijes si to…

               

              P.S. Vzpominkovy optimismus funguje tez u me a taky se chystam tak kde jsem loni trpel ;)

              0 0
            • beranek666  

              tak já přijedu aspoň fandit :) tentokrát už ne v autě ale po trati na kole!!!

              0 0
        • petebike  

          bude prset, snezit a padat trakare :-)

          0 0
          • Eva  

            Ja jsem vecny nenapravitelny optimista a verim ze hur nez loni byt nemuze :-).

            No jen aby ty trakare nepadaly daleko zapadneji od Beskyd :-)

            0 0
        • Zerocool  

          no nekecej:) když bude sucho, tak to bude o 100% jiný zážitek…

          0 0
      • Buf  

        Ahoj, omlouvan se že jsem neregistroval tvůj problém. Vyřešil jsi ho jak níže píše Eva. Nebo to chceš vrátit, budu s GG asi 9,5,2009 osobně na XC v Jeleni Goře.

        0 0
        • Eva  

          Ondra si to nakonec rozmyslel a jede sam,takze letos beze mne :-)

          0 0
        • Smazaný účet  

          V pohodě, psal jsem tam par emailu a nedostal jsem odpoveď a nakonec se ta moje finančni a časova krize trochu ulehčila tak jsem si řekl,žekdyž se nikdo neozval co a jak,tak to beru jako že se nic nestalo a že  to teda pojedu.Jenom doufám,že to tam někdo nestornoval a neposlal mi penize,tak bych tam nerad přijel a zjistil,že nestartuju.Nemohl bys mi to prosim nějak pozjištovat jak se věci maji?Spalo by se mi pak líp…:-) díky moc

          0 0
    • u1461602  

      Z důvodů zdravotních přenechám případnému zájemci startovné na letošní ročník Beskidy MTB Trophy 2009.

         

      Cena: 2500,– Kč.

      0 0
    • Buf  

      ahoj, klasický klid před bouří a klasická papírová válka. postupně se nám hromadí dopisy na stole a snad bude vše ok. komplikace jsou ale ty řešíme a zveřejníme definitivní podobu tras až při presentaci v istebné. i tak nám lesy negarantují, že nedojde k těžbě na trase trophy, ale jsme domluveni na operativních změnách v případě potřeby. doufáme že na medarda nezačne pršet a bude letos sluníčko a teplo.

      pro ty kteří se snaží prodat startovné mám jediné doporučení , hledat zájemce ze seznamu očekávaných a okruhu svých přátel. není v mých silách schánět náhradníky.

      ze zajímavostí které můžu prozradit, je že čt ostrava vysílá na trophy dva vozy a čtyři kamery, máme přís­lib vysílání reportáže z beskydi mtb trophy na celorepublikovém čt sport

      0 0
    • Bbbuno  

      pocujte ludia mam na predaj 2× startovne mal som ist s kolegom s klubu ale skoncil s MTB a mne sa samemu nechce 100€ za jedno som dal a tolko za neho aj chcem … je to len to zakladne bez ubytka

      0 0
      • Bbbuno  

        hmmm no nakoniec mozno aj dobre ze som sa dolamal a nejdem :) ale hadam sa to pocasie umudri :) dufam … keby este niekto chel ist dam ho s 50% zlavou teda za 50€

        0 0
    • Buf  

      Tak nám dneska v Beskydech sněžilo a mrzlo. Snad to za deset dní bude za náma a bude svítit sluníčko.

      0 0
      • Buf  

        Někteří borci si tréninkově před Beskydy Trophy dali start na Alpentrophy , mají tam cca 10 cm sněhu a dobrou kosu. Ti druzí zase zvolili přípravu v dešti a blátě v České Kamenici. Co děláte vy  ostatní, jak trénujete na extrémy počasí.

        0 0
        • Smazaný účet  

          my ostatní o nich pekne v teple domova čítame na nete… :-) tiež som sa dnes nestačil diviť, keď sa poobede  trochu vyčasilo a na hrebeni Malej Fatry bolo poriadne nasnežené…

          0 0
          • Buf  

            Fotky se sněhem na Malé Fatře v pozadí by byly pěkné, snad to tam týden vydrží a Beskydy oschnou.

            0 0
            • beranek666  

              to zase bude stát ten slavný etapák za houby… už teď není šance, aby bylo sucho. škoda, těšil jsem se letos, že prolomíte smůlu, ale zase se budou bajkeři brodit po kolena v blátě

               
              0 0
              • Beeda  

                ona ta sance ze bude bahno je nejpravdepodob­nejsi, ze bude vsude sucho je asi tak pravdepodobne jako ze bude nasnezino :-D

                hlavne nechtejte aby ty krasny kamenito-korenito-bahnite useky zacala singletrackova partaj jakymkoliv zpusobem upravovat ;-)

                 
                0 0
                • Andrzej  

                  uzke kamenito korenite useky vysychaji nejrychleji, bahno byva na vetsine ostatnich cest.

                  0 0
        • Tosa  

          Někde nahoře jsem psal, že bude na Rače buď sluníčko nebo sníh, zatím jsou stále možný obě varianty, jen nevím zda u toho budu. Před pěti dny jsem si vybral slabší chvilku a trochu si zlomil pravej palec.  Blbě se s tím držej řidítka, brzdí, řadí a vůbec, ale naděje žije.

          0 0
          • Buf  

            Tak snad to letos bude lepší než v loňském roce. Předpověď je 50 na 50. Co taky očekávat v termínu Medarda. Podle posledního vývoje počasí je ale naděje , že ta tradiční oblast nízkého tlaku ve vyšších vrstvách , která je pro toto období a karpaty typická tím , že to jde od východu a leje několik dní, se již začíná vyplňovat a ustupovat na východ. Pokud se dostaneme do západního proudění tak je tady pak méně srážek než v čechách a bude to OK.

            Rozhodne se cca v neděli jestli se to otočí. Zatím pořád se valí další oblaka z polska a slovenska. Beskydy ale dovedou rychle oschnout díky kamenitému podloží, a kaluže zůstanou pak jen tam , kde jsou pořád např. na Kalužném a pod Kiczorami .

            0 0
        • Cryzyy  

          A nekteri jsou radi, ze letos nejedou a uz pocitaji penize za usetrene komponenty :) http://www.cryzyy.net/…hy2008_1.jpg

          0 0
    • mastihuba  

      no mohlo by vám pořádně zachcat, aby jste měli zas o čem dlouze povídat :)

      0 0
      • Buf  

        No v České Kamenici to bylo o třídu lepší, tam se nedalo už ani pořádně jezdit a běhalo se. Počasí neporučíš…

        0 0
        • mastihuba  

          ja vim, my si to loni ve stejným termínu vybrali ve CHřibech. Lepivej jíl v první půlce trati nám z akce udělal pěknej turystickej vejlet :)

          0 0
          • Buf  

            No tak předpověď začíná být lepší, déšť má skončit o víkendu a co je hlavní začne to proudit od západu severozápadu a 2–3 dni před startem se tu má nasunout tlaková výše a mohlo by to oschnout, což v beskydech na tom kamení jde celkem rychle. Pak na závody uvidíme kolik oblačnosti tady dojde a jestli se vytvoří bouřky. Sněžení by již nemělo hrozit.

            0 0
    • Buf  

      dnes polojasno odpoledne přeháňka ale teplo, v lese sucho , pod stromy kapky ani nedeopadly, teren idealni ani prach ani blato. předpověď taky dobrá, bude teplo, fronty jdou od jiho západu a do beskyd dojdou jen zbytky oblašnosti, je tady a má být výrazně tepleji než na západě, navíc druhá půlka týdne se ma pošasí lepšit a teploty jít nahoru. snad to zas nebude moc aby se netvořily bouřky. zatím jsem klidný, loňský rok se opakovat nebude , tlaková níže od východu tady teď není a zas tak rychle se nevytvoří. 

      Neříkám že nemůže sprchnout, čt a pá ale v beskydech to rychle oschne, v roce 2008 lilo již týden před závodem , letos je to jinak, kaluže jsou na Kalužném ale to je něco jako led na ledovci.

      0 0
    • Buf  

      hlasime připraveno, dnes uklizeno na kultovním sjezdu z javorového po těžbě dřeva, celý sjezd je OK. Zítra porada pořadatelů, upřesníme trasy a začneme značit. Letos bude hodně změn z důvodů oprav silnic v čechách i polsku a mapy a udaje o etapach tak budou zveřejněny až na brifinku před startem. 

      0 0
      • Smazaný účet  

        tak to sú skvelé správy :-)

        0 0
      • Tosa  

        Kdo jedete užijte si to, zdá se, že bude počasí přát. Můj zlomený palec na ruce mi komplikuje ovládání kola natolik, že můžu jezdit jen po silnici a na technický beskidský sjezdy bych nestačil. Letos vynechávám :((

        0 0
        • Buf  

          Sjezdy Beskidy mtb trophy si můžeš dát až to zvládneš. To že akci pořádáme tak má přínos pro všechny, protože jsme trasy uklízeli, aby se nám lépe jezdilo nejen při závodě. Spolupráce musí být s CHKO Beskydy, Lesy ČR, HS Beskydy, obcemi, …jen tak se něco zlepší a reakce i pěších turistů jsou kladné. Při úklidu po těžbě mi jedni řekli, že vidí poprvé někoho udržovat turistickou značenou trasu.

           
          0 0
        • Davit  

          Tome škoda. Dej se do kupy, těším se na tebe na sudetech.

          David, Acer bike team

          0 0
          • Tosa  

            Davide gratuluji Tobě i celé ,, brněnské  a okolní větvi" k parádnímu výkonu.

            0 0
    • Buf  

      Startovka zveřejněna, účastníci 19 zemí celého světa, dokonce i z afriky, austrálie,ameriky. Zatím i největší konkurence jaká se zde na etapáku sešla. Uvidíme zda do třetice vyhraje polák Kaiser, nebo někdo z ostřílených jezdců Crocodile Trophy nebo elitních XC jezdců a bikemaratonců. Kategorie žen je letos také velmi kvalitní i početná, 26 bikerek. Na startu bude i vedoucí závodnice českého poháru XCMartina Němcová, a vítězka Beskidy trophy 2007 a loni druhá Jana Ševčíková, letos jedou i elitní XC  jezdkyně Polska a další bikerky z Belgie, Dánska, Ukrajiny můžou překvapit.

      Přijeďte povzbudit účastníky Beskidy MTB Trophy na trať, v ČR se pojede v pátek Gírová – mosty – Skalka – Dolní lomná- kozubová- Ostrý – Ropice – Javorový

      V neděli pak Velký Stožek a hřebeny Filipka – Loučka a Velká Čantorzje- Kiczory.

      0 0
      • Smazaný účet  

        pozerám, že ste „trošku“ natiahli 2.etapu…95,1 km…:-)

        0 0
        • Buf  

          ono to má asi 65 km a pak to je již dojezd do cíle, protože je na jablunkovsku uzavřeno hodně cest, z pod javoroveho se musi přes kopec a pak jet ještě na stožek by bylo už moc , tak je to sice delší ale pojede se po cyklotrasách přes jablunkov a ubude cca 500 metrů převýšení. podstatná biková část jsou ty 2/3 po startu a zejména usek v CHKO Beskydy který bude patřit k tomu nejlepšímu v letošní Beskidy MTB Trophy ( královská etapa ) plná technických sjezdů a také klasické Beskydské hřebenovky. Davame tam  i 4 bufety Dolni Lomna, Tyra, Oldřichovice , Jablunkov aby měli bikeři snídani, oběd, svačinu a večeři.....

          0 0
          • beranek666  

            a těch zbylých 30km? to je jen dojezd do Istebny mimo závod? Cíl je teda po 65km?

            0 0
            • Buf  

              je to normálně měřené , ale jede se cestou nejmenšího odporu a jablunkovská brázda se nedá projet jinak než po cyklotrasách , které jsou asfalt a šotolina, za jablunkovem se zase vjede do lesa na lesní cesty, ale ja tomu říkám dojezd, protože to táhnema tak aby to lidi dojeli, teda aby tam už nebyly velké stojky. jede se z bukovce podél olzy, tak jak byl původní plán, vynechává se to stoupání na hřebem filipka – pod stožkem

              0 0
              • Chlupatej Bobr  

                Jaký byl důvod vyměnit cestu nejmenšího odporu za tu vražednou stojku na konci? :o) Jinak trasa krásná a hodně těžká. Dnes od 21:45 na ČT4 reportáž.

                0 0
                • mireks  

                  Mně osobně nevadil ani tak ten opertivne vložený výlet na Stožek na konci druhé etapy, jako (zase) neprůjezdná hřebenovka za Velkou Račou (3. etapa) – je vůbec reálné aby tudy projelo 400 bikerů ? Vloni jsem to tlačení po rovině dával za vinu počasí, ale letos to nebylo o nic lepší. Nevěděl jsem jestli mám litovat víc sebe, nebo ty turisty v protisměru – pokud zrovna nemuseli uskakovat z cesty „nám závodníkům“, tak na tu cestu rozježděnou na kaší museli vzpomínat hodně dlouho. Chápu že to má být jeden z nejhezčích úseků MTB Trophy, ale pochybuju že to někdo ocenil (včetně ochránců přírody). Jinak příroda i trasy nádherné, náročné, pro mně jeden z vrcholů loňského i letošního roku.

                  0 0
                • Buf  

                  Trasa byla již vyznačená, ale po problémech s průjezdem Jablunkova, kdy došlo k názorové změně na zajištění bezpečnosti průjezdu ze strany Policie ČR, která za stávající situace mnoha objížděk striktně trvala tom , že nesmí dojít k omezení provozu ze strany pořadatelů. Museli jsme proto trasu přeznačit do varianty 2007 s podjezdem silnice v Bystřici nad Olší podchodem a nadchodem železnice. Varianta výjezdu na Stožek po žluté je nejlepší variantou s nejmenším podílem chůze. Existuje sice snadný objezd stožku po lesní cestě , ale ten vede po hranici rezervace a tady nás bohužel nepustí zase ochranci přírody.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    jsou někde na netu výsledky?

                    0 0
                  • Corbett  

                    Malá otázka pane. Budu v tomto koutu republiky na víkendové trojdenní akci na kolech a tak se chci zeptat jestli tyto trasy jsou značené jen na závod, nebo to je značené celoročně. Sice mám naplánované trasy, ale improvizaci bych se nebránil. Děkuji za odpověď.

                    0 0
                    • Buf  

                      Trasy nejsou značeny trvalým značením, dá se stáhnout trasa GPS.

                      0 0
                      • Corbett  

                        Děkuji za odpověď

                        0 0
                      • Zerocool  

                        Tak jak to letos hodnotíš z pozice organizace? Počasí Vám vyšlo a ostatní?

                        0 0
                        • beranek666  

                          mně jenom srali ulhaní pořadatelé, kteří lhali o délce trasy do posledního metru. 2.etapa – prý 85km, Bob příznal 90km, nakonec to bylo 100km a 4 tisíce výškových metrů místo 2800m – celkem zásadní rozdíl. 35km před cílem jsem se ptal kolik do cíle a povídal 20km a pak už jen 5 km z kopce, ale hovno, na 30.km jsem se ještě škrábal na Stozek… to bylo na mrtvici!!!  A Vel­ka Racza? Katastrofa, *******, humus, sračky. Zbytek závodu nádhera… Nakonec 300km a 10500m výškových.

                          0 0
                        • Buf  

                          Počasí bylo 50 na 50. Problémy nam nadělal změněný názor Policie na bezpečnost zajištění křížení silnic v důsledku mnoha objížděk a zvýšeného provozu na vedlejších silnicích, které jsou i oficiálními cyklotrasami a následné změny trasy na poslední chvíli. Problém se značením přes veškerou snahu se opět vyskytnul v oblasti Mostů u Jablunkova, asi je tady aktivista, který se dokonce na značení vybavil technikou značkařů. Naše značení sundal po průjezdu kontroly před čelem závodu a dal ho na cyklotrasu šance – polom. Bohužel díky němu sjela celá špice závodu a až Véna s kamerou to opravil a další již jeli správně. Tento incident vedl k odstoupení početné skupiny závodníků z Dánska.

                          Jinak vše ostatní spokojenost, moc práce měli mechanici a masérky a jejich týmy byly skvělé.

                          Uvidíme dnes večer jak to bude vypadat v ČT, sám ze závodu jsem moc neměl, značení, odznačení, regulace dopravy, odjížděli jsme ráno a vraceli se v noci.

                          Jinak děkuji všem za spolupráci Lesy ČR, CHKO Beskydy, Policie a Správa silnic, Horská služba Beskydy, ..... a také turistům a obyvatelům Beskyd za vstřícnost a povzbuzování.

                          0 0
                          • Darkson  

                            tyhle šmejdy, co jen ničí něčí snahu a úmyslně strhávají značení nebo ho dokonce přeznačují, bych veřejně lynčoval:-((( 

                            0 0
                          • Kaufi  

                            Děkuji za supr výlety po Beskidech.Když ráno projedeš trať a za tebou to ňáká ku… sundá a přeznačí tak je to na přezdržku.Škoda jen toho počasí ,mohlo bejt hezky(ale i hůř).

                            0 0
                          • OmartinO  

                            Reportáž v TV byla supr. Jen mě mrzí, že bylo řečeno, že si mechanici v depu nevěděli rady s Horákovým kolem. My mu zkrátili hadici, odvzdušnili brzdu a „vyrobili“ objímku. Martin si jen u nás vypil kafe a zas jel dál!

                            0 0
                            • Buf  

                              No ten komentář kolem pádu Horáka si kluci mechanici nezasloužili, na to jak závažná je oprava ulomené  a rozbité hydraulické brzdy tak kluci v polních podmínkách dělali zázraky a všichni si servisáky strašně pochvalovali. Horák s opravenou brzdou jel dál, sam jsem ho viděl na průjezdu Bystřice nad Olší za Javorovým, jenže otřesený po pádu sám asi ani nevěřil že to dojede, bylo to vidět jak pomalu po pádu scházel k bufetu. Rozhodl se sám v závodě dál nepokračovat, protože již neměl šanci bojovat o celkové vítězství.

                              0 0
                              • Zerocool  

                                jinak ten komentášř k tomu TV přenosu, jedním slovem „katastrofa“. A taky režie jak jsem předpokládal, většina záběru na chvost startovního pole…ale jinak dobrý

                                0 0
                                • Darkson  

                                  mě to přišlo celkem dobře udělaný, včetně komentáře. naopak bych řekl, že zabírali hlavně špičku a chvost jen sporadicky, narozdíl od 24hours, kde neukázali skoro nikoho z týmů vepředu.

                                  0 0
                                  • Zerocool  

                                    a ženy nejely? nikde jsem je neviděl, aspoň první dvě by bylo dobré v každé etapě zmínit a ukázat ne??

                                    0 0
                                    • Darkson  

                                      jo, to je tradiční problém:-). jen párkrát zabrali Němcovou, ale jinak se jim nevěnovali vůbec, to je fakt

                                      0 0
                                      • Zerocool  

                                        Normálně jsme koukali, a jen jsme to suše konstatovali, přesně jak píšeš – tradiční problém…asi tam nechtějí mít pořadatelé příští rok žádné baby, protože se dřely stejně a možná víc…

                                        0 0
                                        • Buf  

                                          V jiném foru jsem tento problém již řešil, bikemaratony a etapaky se jedou na absolutní pořadí, startovní bloky jsou v absolutním pořadí, nikdo nestaví závodníky po věkových kategoriích a nedělí na profíky a hobíky nebo muže a ženy. Není to Xc kde kategorie startují samostatně a a závodí mezi sebou.

                                          Druhý pohled proč není moc záběru na ženy je ten , že je obtížné nafilmovat průběh čela závodu s přejížděním autem a dostat se na zajímavá místa, vždy to bude vypadat méně extrémně než skutečnost a je nereálné pro štáb TV v 400 členném pelotonu zachytit vedoucí ženu nebo ženy obecně, je to o náhodě, že tam zrovna je pokud tak kamera ještě je.

                                          Jinak to chápu, pač doma to musím taky poslouchat, proč je tam fotka s babama K3 a ne K2 a proč vůbec není absolutní pořadí žen , když K4 porazila většinu K2 a K3. Lída byla celkově 5. a nikde to nepíšou a naštve když na webech ji neuvedou ani ve výsledcích protože nikoho nenapadne, že vtam někdo takový vůbec jel…

                                          0 0
                              • Zerocool  

                                prosím Tě z jiného soudku, na mtbs píšete, že jste otočili trasu adrenalin cupu, jak to tedy je? v neděli jsme projížděli, tedy – ostravice – k šasnci po asfaltce, pak po žluté nahoru (lesem nesení kola), pak po vrstevnici a asfaltce na Lysou, pak dolů po sjezdovce – směr ivančena, bezruč atd. Je to tedy správný směr nebo ne?? Díky!

                                0 0
                                • Buf  

                                  Podívej se na web adrenalinu, tam je popis i mapka a profil. To co jste jeli je ten starý opačný směr, jede se to přesně naopak, není tam asfalt přes Ostravici a nesení kola po žluté, ale naopak terén a šotolky a sjezd po žluté a dole neznačeným loveckým chodníkem až téměř k lomu, takže vyjedeš na asfalt pod hrází téměř dole. Odbočku ze žluté poznáš , je tam uklizeno a na okraji uložené kameny

                                  0 0
                                  • Zerocool  

                                    Díky! Podle mapky jsem jeli, ale automaticky naopak:) no aspoň byl fajn výlet na Lysou..

                                    0 0
                          • Smazaný účet  

                            aby som trochu oživil spomienky na túto tému, moje postrehy z tohtoročnej MTB Trophy si môžete prečítať tu

                            0 0
                            • Buf  

                              Oživil jsem si Slovenštinu. Krásné čtení jedním dechem, včetně těch EKG záznamů, fajn report.

                              Při pohledu z okna na letošního opožděného Medarda letos vyšlo neuvěřitelně počasí. Sice bylo bláto a nějaké přeháňky, ale při pohledu na nynější povodně a promočenou zem , jsme vyžrali ty nejpěknější dny z června.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                presne tak, lepšie to už asi ani nemohlo byť…ešte k tomu reportu prihodím fotky, čo nafotil kamarát na konci stúpania v Bystřici z 2. etapy a mám ešte aj anglický report od Roba Matuseka, ktorý tiež stojí za to…

                                0 0
                                • Buf  

                                  Tak to by mne zajímalo co napsl ten Euroobčan, a mohl by to přeložit do slovenštiny,aby to bylo hezčí čtení, proč to píše anglicky. Pokud se nepletu tak ho Lída potkala i na Bikemarathonu na Su'lovských skalách, kde to bylo jako v Piešťanech ( bahenní zábaly a vodoléčba).

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    no Robo je veru taký Euroobčan…raz štartuje ako Slovák, potom ako Rakušan a teraz ako Nemec…on po slovensky vie dobre, ale písanie je trošku ťažšie, tak preto…

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      hodím to sem, je to trošku dlhšie, snáď to nevadí…

                                       

                                      If you wake in the morning and ask your fellow next to you, the daily headlines sounds pretty much all the same:

                                      “What’s going to be the weather like?”

                                      Whatever the orga-team prepared for you, you’re better of knowing the forecast. That’s the pivotal point since those mountains turn fairly unpredictable when the skies are showing from the gloomy side. And if you get to hear the most contradictory statements (like “oh, sure, it’s going to be sunny and hot” versus “prepare yourself for the worst, there are heavy clouds hanging around”) you are better off to focus on the essentials: to be up there physically and mentally. Anything else is beyond you.

                                      The same goes for the nature of the race course. Which is another hot-discussed stuff among racers. It’s obvious that Beskydy Trophy is well famous for its unique tracks leading through national parks , rough terrain, and on grounds in, a kind of like ‘no-man’s-land’. That’s, up to a certain point exotic and predicts huge epic experience and the opportunity to discover unseen places. Having said that, if you aren’t familiar with riding through rock gardens, handlings rooty trails, you better prime yourself prior to the race.

                                      We have got to tackle so fairly everything, plus the partially unfriendly weather, then again, this became part of the whole process and even though the schedule has been moved to later date, one never knows what yields the tomorrow, albeit the forecast calls for something different.

                                      Now, fact is though that the vast majority of the riders are going to having fun (as good as even doable), spending their holidays, meeting up friends, socializing, etc.. Hence, its understood that for them, rough conditions are anything but welcome. The rest of the racers are heading for placements and compare themselves to their buddies. Performance is key, thus, anything else is secondary, the weather included.

                                      All the same, retrospectively, the forecast has been way too threatening than it’s finally turned out to be the case. Yes it rained at times, however it’s been so negligible that I even didn’t notice that. We have got nearby everything, though of course it’s been far cry from horrible, etc. . Those statements I got to hear made me weird (like “ the rain and cold isn’t bearable any longer…”) and wondered where those riders have been taken the course? Admittedly everybody has a different perception, though I found its been absolutely within the ‘feasible’ and if one had a proper gear/clothes it’s been a no-brainer to make it to the finish.

                                      That being said, the course circumstances have been ‘slightly’ different. Because racing over rock garden and nasty roots and creek baths in dry conditions is a completely different chapter than to do so on nasty and unpredictable surface. The name of the game went like: “Pay highest attention” I wondered oftentimes where the so called sweet line is? To follow a gifted downhiller pays off, really, though if you encounter a rider ahead of you struggling to hold the direction…, well its only a matter of time when a failure occurs. One for one literally love technical descents, doesn’t matter how difficult they are, the problem is though, you aren’t alone on the race course and if there is no way to pass your front-rider because the tricky single-track doesn’t give you this opportunity (and stretches miles-long), you just get nervous, inpatient, thus make a mistake as well.

                                      Nevertheless, for what it’s worth, there are hardly any parts of the whole track you had to take incalculable risk. That is, if you really know your abilities, how far can you go – there is no way to go over the handlebar. Minus – and this is true towards end of each stage – one gets more and more tired, nervous, exhausted. Well, chances are, the reaction time takes longer, and the probability to slip out is much higher.

                                      The Trophy, all the same, held true to its  name and what it is famous for: rough cover in a hearty scenery. First, you have to discover this mild core of the hard surface, and in doing so it’s essential to concentrate on the inner values of the race. At the first glance, for most folks, it isn’t obvious immediately. In some cases it takes more stages or even another partaking till the real value (of the event) is recognized.

                                      It is, for sure, not a one-size-fits-all race. Truth is as well that a lot of times one has to get out of his/her ‘comfort-zone’. Though the bottom-line is worthwhile. It pays off if you cross the finishing line, after 4 wearing stages.

                                      As far as I go, I had entered the race with the very same ambitions I did in 2007 (my first Beskydy), that is, scoring within top six in my cat.). Given the fact that the event became so renowned, the rivality and competitiveness simultaneously rose immensely. Its incomparable, much more prestigious and that not only for the high prize money, though for the fame per se. It ran for me pretty decently until I suffered a next-to insulin crash. For that reason and having had an injured knee from previous-race, I had to be utterly cautious how to pace myself. Regrettably I lost my 9th spot for 11 in the end result, but hey, I m so grateful to God having endured that without any kind of serious fall/crash. The only adversities have been the partially un-ridable sections (getting off the bike), plus the aforementioned glycogen thing. Apart from that I had once again an huge opportunity to get together with like-minded, bright folks. And those (guys) whining and blaming all day for things we (as humans) cant affect either way, didn’t keep me from business, namely relishing the event, as whole, to the fullest.

                                      My special thanks goes to my good friend Greg Golonko having once again managed to put up an exciting and demanding race. Conclusively: I have been interviewed after the last stage, though was hesitant at the answering the final question :

                                      “ And, would you come back?”   my point blank answer has been : “ Yes, that’s for sure!”  Frankly, what I was thinking: Yes, I ‘d liked the opportunity to line up once again. However there is a tiny  regret though (I experienced this year). It is sometimes not easy not to influence yourself  by people being in low spirit, whining all along for whatever reason. The lesson goes like this: lineup, adjust your gear, and enjoy yourself – don’t hate but embrace the whole thing!

                                      Thank all of you for sharing

                                      Be well,

                                      Robert

                                       

                                      pre menej jazykovo zdatných je google prekladač , je to trochu kostrbaté, ale pochopiť sa to dá…

                                      0 0
                            • Smazaný účet  

                              ešte trochu foto nostalgie za uplynulým ročníkom od Romana z BA

                              0 0
    • Darkson  

      mám dotaz na lidi, kteří se podíleli na organizaci této akce. přes týden jsem jel hřebenovku z Prašivé směrem na Slavíč a cestou jsem narazil na značení tohoto závodu v protisměru. zarazilo mě, že asi měsíc po akci nikdo neuklidil mlíko ani cedule ze stromů nebo z bahna, některý byly rozkousaný zvěří…díky

      0 0
      • Smazaný účet  

        určite by to tam nemalo byť, ale toto sa stáva skoro na väčšine maratónov, že sa na niektorých miestach na to značenie zabudne…verím, že Buf sa postará o nápravu…

        0 0
      • Buf  

        Trasu celého závodu uklízíme od značení i odpadků, jeden člověk ale neuklízí cca 300 km trasy, dělá to více lidí, úsek Kalužný – Ropice – rozc. pod Velkým Lipovým- Javorový byl uklizen ještě v den závodu, mohlo se stát, že některé šipky se přehlédly. Pokud nám ale značení lidi dají jinam což se nám na několika místech stalo, tak to nemůžeme zjistit, uklízíme naši trasu. Můžeš konkretizovat přesněji místo a rozsah neodstraněného značení, které jsi viděl.

        Díky Bob

         
        0 0
        • Darkson  

          jasně, jedná se o úsek mezi 51. a 56. km etapy, červená TZ. chápu, že u etapáku je těžký nejen označení, ale i odoznačení trasy.

          http://www.mtbtrophy.com/…_2009_02.jpg

           
          0 0
          • Buf  

            Díky, jakmile počasí bude lepší tak se tam podívám. Sám jsem zvědavý co tam zůstalo, protože v tomto úseku si někdo z nás dělá srandu. Za značkaři to ihned někdo sebral a značilo se to 2 x. Možná se někdo baví a chce poškodit pořadatele. Tento úsek uklízeli kluci z Bikechallenge, kteří to nedělají první den. Máme dosti přísné podmínky stanovené od CHKO Beskydy i Lesy ČR. Letos se našli dokonce falešní značkaři, kteří značky sundali a v oblasti Gírové a Mostů u Jablunkova to přeznačili . Takže pokud tam něco po nás zůstalo, tak se omlouvám. Jinak děláme pro MTB hodně, vyčistili jsme například celou zelenou značku z Javorového po těžbě dřeva a proklestili zarůstající chodník.

            0 0
            • Darkson  

              v pohodě, sám jsem organizoval malinkej XC závůdek a značil asi 10 km okruh. po hodině a půl mi toho lidi půlku strhali a něco i přeznačili…to nepochopim

              0 0
              • Buf  

                Tak mi to dnes po práci vyšlo a projel jsem to a uklidil co jsem našel, snad to již bude OK. Díky za upozornění, určitě to nebylo úmyslné, ale chybička se vloudila, asi hoši jeli přes šindelnou a ten trojúhelník Ropice – Velký Lipový – Šindelná tak zůstal neuklizený.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.