• Pepe393

    Zdravím, tak kdo pojede i tento rok? Těším se velmi po roce zase na Beroun. Trochu se změnila trasa závodu. Nemáte to někdo už z dřívějška projeté?

    http://maratony.sportbusiness.cz/index.php…

    0 0
    • Smazaný účet  

      kdyby tak byla dvouokruhová varianta…

      0 0
      • Pepe393  

        No jo mě stačí tohle celkem…:-) Na dlouhý bych si sahnul celkem na max… 2000m převýšení to bych asi na jeden zatáh nedal…

        0 0
    • trpaslik72  

      letos snad 24h :)

      0 0
      • Pepe393  

        No jo vložili se celkem mesto bude to mít snad všechno úroveň…

        0 0
        • karliner  

          Ale centrum na hřišti ve Zdejcině mělo své kouzlo, ani okruh nebyl k zahození. Uvidíme.

          0 0
          • Darkson  

            ten okruh je peklo, vůbec si nedoveu představit zablokovat na 24h hojně využívané obě berounské lávky pro pěší a cykloturisty + cyklostezku kolem autobusáku…no nechám se překvapit

            0 0
            • karliner  

              Taky mne to napadlo, když jsem viděl tu mapku.. Necháme se holt překvapit.

              0 0
            • McBlacky  

              snad víc co dělají. musí počítat, že všechny místa musí být průjezdná v kudle bez omezení. Na delších úsecích po rovině to může být až 40km/h, natož z lehkýho kopce

              0 0
            • JMT  

              treba bude paskou oddelena pulka lavky…to by bylo asi celkem akcni :-D

              0 0
    • Sipal  

      Dneska jsem projel ten nový úsek u Nižbora, snad jsem to trefil. Je vyasfaltovaný sjezd těsně před odbočkou na nový úsek, počítám že spousta lidí to dole proletí rovně po staré trase. Pak se jede údolím podél potoka dolů, tam to bude letecký den. Dojede se k podjezdu pod tratí, těsně před podjezdem je vracečka a dost výživný kopec. Nahoře se jede kousek podél letiště a pak zas sjezd dolů – je to hodně rychlé, je tam jedna vracečka a je to traverz v celkem prudkém svahu, tak doufám, že nikdo neskončí dole v potoce. Technicky to nijak obtížné není, celé je to šotolina. Jen škoda, že to organizátoři pořád tlačí na délku kolem 40km a zase zrušili ten úsek kolem Chyňavy na Kamennou, netuším proč. Možná aby stačil jeden bufet? Aspoň je tenhle úsek je hezčí, než pole u Chyňavy.

      0 0
      • Pepe393  

        No včera jsem to taky projel.. Ten novej kopec teda dává fuj… Ale je to 1000× lepší nez to pole u Chynavy…

        Jsem zvědavej kdo si co udela v tom sjezdu za nizborem… Celkem slusny odvodňovací kanály…:-(

        0 0
    • JakeF  

      Vidím to jenom na sobotní program, do maratonu se mi nějak nechce, takovejch kilometrů… Fuj…

      0 0
      • Smazaný účet  

        40 km není bikemaraton, ale chrťáckej sprint :-)

        BM je to nad 70 km, 2km up ;-)

        0 0
        • prvniodkonce  

          Nejvíc mě nadchlo po přečtení programu, že tam maj maraton 18 km, to snad už není pravda :)

          0 0
          • Pepe393  

            No jo je to trochu zbytečné… Ale třeba kamarad zacal ted jezdit a zvažuje 18km trasu… Nevím kolik je tam startovné, ale snazi se společně s městem tu udělat pěknej sportovní víkend… Akorát ze ty ostatni akce jsou jen pro místní…

            0 0
          • McBlacky  

            Delší rozjíždění než závod :)

            0 0
          • johny9  

            tak to já měl v sobotu najeto před sprintem 25km ;o)

            0 0
    • Schuminier  

      Jeee to snad ne, závod jedu stopro a s velkou pravděpodobností si ho i natočím, ale když to tady tak čtu a dívám se i na mapku nové trasy, tak to vypadá, že mi tou změnou zrušili oblíbený dlooouhý táhlý výšlap od Nižbora k Chýnavě :-( Já ho měl tak rááád … http://schumiho.files.wordpress.com/…y_beroun.jpg

      0 0
      • Schuminier  

        Loňská trasa: http://connect.garmin.com/…ty/111858778

        Jinak to, že se nejede ta polní cesta za Chýňavou, mi taky ani moc nevadí. Možná že ten úsek zrušili právě kvůli tomu těžkému úrazu, který se tam odehrál, i když zrovna tam je mi to celkem záhadou …

        0 0
        • Sipal  

          To stoupání do Chyňavy ti defakto zůstane, jen se na něj napojíš kousek dál a před ním máš ještě jeden výživnej kopec. Za mě změna k lepšímu. A sjezd zpátky na starou trasu je celkem divočina, ke zvýšení bezpečnosti rozhodně nepřispěje :-), to asi nebude ten správnej důvod. Jo, minule jsem mlžil, sjezd za Nižborem není asfalt ale píseček nebo jemná škvára, vím já co. Já jel okolo a z dálky to vypadalo jako hladkej asfalt.

          0 0
          • Pepe393  

            No jo je to zase novinka. A je to dobře… Bude to zajímavější… Nejhorší je ze kdyz si neda člověk pozor tak se prizabije i na rovině…:-( Každopádně jsem to jel v sobotu a na to co mám najeto to celkem jde… Ale trhat si nohy v neděli nebudu…

            0 0
            • Schuminier  

              Taky si v neděli závod přijedu spíš užít, ono mi po sobotním totálním vyhrocení na Houšteckým cyklomaratonu ani nic jinýho nezbyde :-) Letos pojedu na krásu, na kochačku … trasa Berounu je nádherná, moje jedna z nejoblíbenějších, a to je právě to, co mě na tenhle závod vždycky tak mocně přitahuje!

              0 0
              • Smazaný účet  

                koupání v Berounce na závěr :-)

                0 0
                • Pepe393  

                  Koupacka bude asi jinde nez min rok… Nad lávkou jako dříve… Tedy nikde nic nepíšou, ale slyšel jsem pořadatele… A tam Prej se to dá i projet…:-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    no, na projíždění je to podle mě moc dlouhý…ztratíš rychlost a pak se jen těžko drží stabilita…

                    0 0
                    • Zodiax  

                      jako že by se projížděla berounka? Nevím jak ostatní, ale my vedle ní bydlíme a teď bych do ní ted nelezl … docela proud po těch bouřkách ;)

                      Před týdnem to bylo jiné, to se dala v Srbsku přejít po kolena max :)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        takže myslíš, že se pojede přes lávku?

                        0 0
                        • Sipal  

                          Jo, dneska jsem taky koukal, je to docela hukot. Do neděle to možná odteče, ale dneska by museli udělat cíl někde v Srbsku. Odkaz na průtok a předpověď pro zvídavé: http://hydro.chmi.cz/…s_prfdyn.php?…

                          0 0
                          • Zodiax  

                            ani Srbsko by jim nepomohlo, koryto je slusne plny ;)

                            Skoda, ze mam nedeli pracovni, byval bych dorazil obhlednout mistni pomery ;) Pokud se postesti, projedu si trat alespon vecer az prijdu ;)

                            0 0
                          • JakeF  

                            Jakože to není ani na to si v tom zaplavat a trochu se ochladit? Jsem s tím na zítra celkem počítal :/.

                            0 0
                            • Zodiax  

                              Zalezi jak jsi zdatny plavec, tece to rychle a proud bude silnej ;)

                              kazdopadne esteticky nic moc, voda hneda od vymyte pudy, sem tam klacky a jinej bordel. Radsi bych se polil vodou z petky ;)

                              0 0
                              • Marty9  

                                Letos ho jedu znova ,snad na bednu ve své kategorii :-) Hale a co to je za pikačoviny u toho Nižbora ? nějaká jina trat ? Já vim že se jelo tou ulicí v Nižboře a pořád dolesa a rovne ,nikam se neuhýbalo až skoro do Chynavy ..A ted jeto jak ? Vyjedu nahoru po tý ulici do lesa ,sjedu ten sjezd a hned prudká pravá nebo jak hoši ?:-)

                                0 0
                                • Pepe393  

                                  Tak jak to šlo pánové? A i dámy?

                                  0 0
                                  • Schuminier  

                                    Výborně, užil jsem si to přesně podle představ a navíc jsem dosáhl lepšího výkonu, než který jsem po včerejším Houšteckým cyklomaratonu očekával. Shodou okolností jsem dneska v Berouně dosáhl stejného umístění jako loni, tedy 31. :-) Start až kolem 150. místa, na asfaltu jsem předjel tak 90 lidí, dalších cca 10 v prvním lesním stoupání, sjezd k Berounce hodně na jistotu – tam mě naopak předjeli asi 3. V Nižboru mi při přejezdu kolejí akorát padaly závory, jen tak tak :-D Nový úsek za Nižborem se mi líbil, ale to stoupání bylo překvapivě dlouhý a celkem i strmý. V tomhle vedru mi chyběl na občerstvovačce bidon a měl jsem štěstí, že jsem na to nedoplatil, protože už k ní jsem dojel úplně vyprahlej a vydržet jen s jedním kelímkem vody na další hodinu závodu, nic moc pocit :-D Chvíli jsem jel ve skupině 5 lidí v boji o nějaké 33. místo. Pak jsem jim ale pláchl a jel 21 minut úplně sám. Nakonec mě 2 z nich dojeli a spolu jsme to dotáhli až do cíle.

                                    0 0
                                    • Sipal  

                                      Letos to asi byla vetší střelba, než organizátoři čekali, protože vlak měl projet ještě před příjezdem čela. Já jsem na závorách stál asi 2 minuty, ale pár kluků je podlejzalo a výpravčí vyhrožovala policajtama. Celkem sranda, ale organizačně slabší. Ten nový kopec je podle mě výborná změna, je to pěkná cesta a taky se oddálí bufet v Chyňavě. Vždycky mi přišel moc brzo, že ho člověk jen proletí, a pak už pití nikde nedostane. Bohužel mi to letos nějak nesedlo, nevím proč, výsledkově asi 20 míst dolů proti loňsku.

                                      0 0
                                    • Pepe393  

                                      Jj myslím že jsem te videl… Ve spartanskym a s kamerou? A mastil jsis to pěkně na asfaltu… :-) Uméstění moc pěkný i po té sobotě… No jo to nové stoupáni mi neudělalo vůbec dobře… A hlavně jsem si vůl udělal tak sladký pití že jsem poprvé využil občerstvovačku:-)

                                      0 0
                                    • DaD  

                                      Ahoj chlape.Mohl by jsi mi pls. poslat to video z posledního sjezdu?Jel jsem na tom Giantu(dres rovněž Giant)

                                      Díky moc

                                      0 0
                                      • Schuminier  

                                        Čau. Teď se ukazuje, jakej jsem technickej antitalent :-) Hodně záběrů na videu mi kazí slunce, což mě teda mrzí, nevím, jestli je to nějakým speciálním nastavením té kamerky nebo čím, ale prostě když jedu v lese, tak se obraz zesvětlý a naopak. Problém pak nastává právě z těch lesních přechodů na přímé slunce, nebo když v lese slunce prosvítá, tak vidíš jen bílou záři. No, měl jsem jí jen půjčenou na víkend, dnes jí vracím. Video z Berouna se mi rozdělilo automaticky do dvou souborů, první je od startu až po 1:30 hod. a má 4 GB (to budu muset nejdřív nějak naporcovat, jestli to chci uploadovat), druhý video je od 1:30 hod = přesně ten okamžik, kdy jsi mě ještě s kolegou dojel kousek před rozhlednou a odtud to je samozřejmě natočený až do cíle, má 1,2 GB. To jsem uploadoval sem: http://ulozto.cz/…file0006-mov Nikdy jsem žádný video nestříhal, ani neznám ty programy, takže to nechám až na víkend, jestli vůbec se mi něco povede. Jinak ještě jednou dík, že jsi mě dovezl s kolegou až do cíle, fakt už jsem měl dost…ten úsek, kdy jsem jel 21 minut úplně sám, mě fakt stál hodně sil.

                                        0 0
                                        • DaD  

                                          Tuhle funkci kamery mají tuším všechny.Je to myslím proto,aby jsi měl třeba ve stínu rozumně nasvětlený obraz.Takže se tím moc netrap.A vůbec nemáš za co děkovat.To já moc děkuji za video.Ať

                                          Ti to jezdí:)

                                          0 0
                                        • pipni  

                                          Pekny video, hodil jsem to na http://koukni.cz/98284454 at to lidi nemusej stahovat.

                                          0 0
                                          • Pepe393  

                                            hmmm to je pěkné… Tak doufám že tam narvetei tu první část. To bych se také rád podíval na čelo závodu alespoň takhle.

                                            0 0
                                            • Schuminier  

                                              Čau, tak se mi povedlo uploadovat tu první část, trvalo to sice přes 20 hodin, ale je to tady: http://www.youtube.com/watch…

                                              Stručně k videu – startoval jsem okolo 150. místa, dole ve Stradonicích u Berounky jsem byl už 44., nahoře u Chýňavy 35. a v cíli 31. :-)

                                              0 0
                                              • Smazaný účet  

                                                tyjo, ten postup pořadím a slalom po startu je hustej :-)

                                                0 0
                                              • Pepe393  

                                                Pěkné videjko… I jsem se zahlédl:-) A proč jsi se zařadil až na 150 místo? To kvůli tomu slalomku?:-)

                                                0 0
                                                • Schuminier  

                                                  Hehe, ne, kvůli slalomku rozhodně ne :-D Do Berouna jsem přijel na poslední chvíli, ještě jsem se trochu zakecal s kámošem, takže na mě lepší startovní pozice už nevyšla. Ale po sobotním závodě jsem nepřijel do Berouna předvádět nějaké extra výkony, chtěl jsem si to tu užít a začít první kopec rozvážněji, takže jsem byl nakonec i rád, že startuju takhle zezadu, protože jinak bych se určitě nechal strhnout davem a v půlce závodu by mi došlo, to vím jistě :-D

                                                  0 0
                                                  • Pepe393  

                                                    Jo tak to jo… Ale koukal jsem že ten sobotní závod má jen 320m převýšení… Kde je tam zakopanej pes?

                                                    0 0
                                                  • DaD  

                                                    V tu sobotu to byl městský okruh-kriterium.Tak proto.

                                                    0 0
                                                  • Pepe393  

                                                    Nene já myslel ten Houštecký maraton… NA 60km jen 320 převýšení to je divné… A právě proto se ptám… A tys jel to kritérium?

                                                    0 0
                                                  • McBlacky  

                                                    jsou takové závody. proč ne. vyžaduje to zase trochu jiný profil jezdce než tradiční 50/1000 konstrukce MTB tratí pro širokou veřejnost.

                                                    0 0
                                                  • blaf  

                                                    se podivej kde se to jelo, kopec siroko daleko zadnej, co ti na tom prijde divnyho?

                                                    0 0
                                                  • DaD  

                                                    Aha,tak to jo.To musí být opravdu placka.Ten kriťák v sobotu jsem nejel.Jel jsem jen jeden v životě a to byly zámecké schody v Praze.To jsem stál na startu s nebožtíkem Pantánim:)Městské závody mě nebaví,ale sponzor na tom trval.

                                                    0 0
                                                  • Pepe393  

                                                    Jo takhle… Hezky sponzor…:-) Za koho jezdíš(jezdils)… Píšeš že už tě to jen baví…

                                                    0 0
                                                  • DaD  

                                                    Jezdil jsem za Tico Trek Praha.V té době to byl opravdu silný team.To bylo tuším kolem roku 1995.To jsem ještě zavodil s Kvasničkou,Foř­tem,Kořínkem,Sla­víčkem atd.Zlaté časy a blbej mozek…

                                                    0 0
                                                  • Pepe393  

                                                    Hmm to je pekne… Takže závodník se vším všudy…:-) a co to znamena blbej mozek??

                                                    0 0
                                                  • DaD  

                                                    Protože jsem se na to v nejlepším vykašlal.Přestalo mě to prostě bavit.A to jsem už v první sezoně u profíku byl schopen jezdit do 15 místa a to vše bez trenéra a ještě jsem chodil do práce.A já to všechno pohřbil.Ještě teď mám na sebe hrozný vztek.Kua!!Tak proto ten blbej mozek…

                                                    0 0
                                                  • Pepe393  

                                                    No to je Škoda… Ale třeba zase si měl dřív rodinu a mas práci kterou by jsi nemel a bla bla… Ale sen je sen… Taky jsem byl na tom podobne v jinem sportu, ale zvolil jsem jistotu školy… A dnes nelituji

                                                    0 0
                                                  • DaD  

                                                    Jj.Všechno má své…

                                                    0 0
                                                  • Schuminier  

                                                    Já jel v sobotu Houštečák, na 60 km má opravdu jen 320 výškových metrů. Mám rád kopce, ale není nadto si taky jednou za čas zazávodit na rovince a procvičit silničářskou taktiku :-D Je to nejrovinatější bikový závod, který znám. Ale to, že tam nejsou téměř žádné kopce, neznamená, že jsem jel kafíčko … 2 hodiny jsem to mastil 178 tepů v průměru (194 max). Tady v Berouně jsem byl už trochu unavený, tak proto jen 170 průměr (185 max) :-)

                                                    0 0
                                                  • Pepe393  

                                                    No právě se mi ten profil líbí… 320m je paráda. Tento závod si dávám do kalendáře na příští rok… Jinak jasný dva závody za víkend jsou znát… Co následu je ted? Neco pěkného něco podobného jako Beroun…?

                                                    0 0
                                                  • Pepe393  

                                                    No uz jsem na to přišel pry se to jede převážně v písku… Ale vzhledem k průměrně rychlosti je to Blud co?

                                                    0 0
                                              • DaD  

                                                To video je fakt moc pěkný.No,asi to bude tím,že v tom druhém díle jsem pořád:)Ne vážně,tohle se moc povedlo.Jak trasa,počasí tak i super lidi.Díky.

                                                0 0
                                              • Pepe393  

                                                http://www.youtube.com/watch…

                                                Celkem dobré videjko… A i záběry od tebe:-)

                                                0 0
                                                • Schuminier  

                                                  Vím o tom :-) Autorem videa je můj kámoš Martin Zima, který s velkou oblibou sem tam něco natočí a nastříhá. Pokud jde o rozhlednu, tak příští rok jí vyjedu, ale zas tak dobře nejezdím, aby to pro mě byla povinnost :-D Jinak ptal ses ještě na ten Houštečák a na povrch – na pár místech je trochu písek (i 10 cm hlubokej), ale to se bavím o několika pár desítek metrů dlouhých úsecích, jinak nic záludnýho. Mrkni na můj blog a na fotky (v noci jsem je tam přidával), ať víš, do čeho příští rok jdeš :-) Je to moc příjemná trasa.

                                                  0 0
                                        • pipni  

                                          Ja to letos jel na pohodu, protoze jsem mel kocovinu:) Docela me prekvapilo ze ta skupinka kolem 30 mista pred rozhlednou slezla a tlacila kola?

                                          0 0
                                          • Schuminier  

                                            Stydím se za to, ale byli jsme to my :-D I loni a předpředloni jsem to tlačil, vyjel jsem to pouze předloni :-D Při tréninku je to naprosto v pohodě, ale v závodě, když je takovýhle vedro a člověk už na tomhle místě má kolikrát dost, tak ta morálka je v háji, ale musím říct, že kdyby to DaD a ten druhej dali, tak se nenechám zahanbit ani já ale bolelo by to!! :-)

                                            0 0
                                            • DaD  

                                              Když Ti někdo nefuní na záda,tak to nemá cenu hrotit.Ač se to nezdá,tak i za pár metrů tlačení se dá slušně odpočinout.Já jsem to jel navíc pouze tréninkově(bez čísla)a tak nebylo kam spěchat.Kluci taky věděli,že nás nikdo nestíhá a nebylo co řešit.

                                              0 0
                                          • Pepe393  

                                            Se mnou to vyjel 56 lety pan do 2/3… Na fullu a byl take na housteckym maratonu… A dle svých slov vozí uz moc zátěže na briše… Take bych chtěl ještě jezdit v jeho letech… Klobouk dolu

                                            0 0
    • brozelin  

      Přidávám pár fotek ze sobotního kriťasu v Berouně na námestí.

      http://www.rekaberounka.cz/kriterium/

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.