• kolda

    (nejen) Olomoučáci, kdo jedete?

    případně zkušenost s minulým ročníkem, popis trati?

    díky

    0 0
    • petryk  

      jedu!

      0 0
    • Pavel  

      Jedu, ale poprvé, takže ohledně trati nemůžu sloužit…

      Na webu http://kolarna.eu/…aton2013.php je i mapka trati s pár fotkama. Vypadá to velmi zajímavě a slibně! :)

      0 0
    • jandys  

      trať je celkem sranda. Dost techniky, kořeny, kameny, prudké výjezdy, rozhodně je na co se těšit. Délka sice „jen“ asi 40km, ale pocitově spíše 80km :D.

      0 0
      • kolda  

        to zni dobre.

        ta mapka je tam dost obecna, prd z toho clovek pozna. jelikoz mam start doslova za barakem, docela bych uvital zevrubnejsi popis, kdyby se ti nebo nekomu, kdo to jel, chtelo.

        0 0
        • Lily-Brno  

          Doporučuju zhlídnout fotky, co má Kolárna k závodu na FB, obzvlášť album Nedělní švih 28.4.2013, kde jsou focené ty lávky a překlápěcí můstek či co to je, s tím rozdílem, že teď to tam je trochu víc zarostlé a bahnité :-) Pro mě je to pasáž pro pěší tůru… Naštěstí je to dobře umístěné až za polovinou tratě, takže bude pole už hodně roztrhané. Já plánuju se tam jít minimálně podívat. Myslím, že zážitek zaručen, ale dostává se tam dost blbě :D Mám sice projeté jen po fort, ale podle mapy bude ten závěrečný sjezd do Podskalí asi nejvýživnější :-) Nejdelší stoupání je asi po červené z Bělkovického údolí, ale jestli opadne voda a bude jetelná celá, tak pro zdatnější se vyjet dá.

          0 0
        • jandys  

          včera byla ofiko projížďka. Je nemožný to celé popsat. Ze začátku prvních 10km jsou hrozný stoupáky, technický, někde se bude chodit. Pak už začnou nějaký traily, jak z kopce tak i po rovině. Ty dokážou být taky dost vyčerpávající. Občas je tam nějaká zpevněná spojovací cesta, ale většinou jen pár set metrů. Lávky jsou super. U té houpačky to chce mít před sebou trochu rezervu. To jak rychle poletíš sjezdy je na tobě, ale jezdit se rozhodně dají. K závěrečnému, údajně nejtěžšímu sjezdu jsme se nedostali, takže jsem zvědav. Určitě nebude od věci si to ještě před závodem najet.

          0 0
          • Lily-Brno  

            no mně na projetí celé tratě zbývá posledních tak 30% (jen ze zvědavosti :-)). zítra si to možná ještě projedeme, takže budu soudit pak, jestli je ten sjezd tak ‚pěkný‘ jak ukazují vrstevnice :) jinak včerejší projížďka – to jste byli asi v té skupince dresů nějakého klubu z Přerova, hádám :)

            0 0
        • joska  

          na webu maj odkaz na bikemap.net, tam export GPX a import na cykloserver a mas presnou trat.

          sjezdu do Podskali po cervene se nebat – ten je easy.

          0 0
          • joska  

            tak pockat. zda s emi to nebo se to po cervene sviha nahoru na pohorany? tak to je dobra mrda :-)

            0 0
            • Lily-Brno  

              no vzdyt :) rikam, ze nejpeknejsi vyjezd… kdyz jsem tam jela minuly vikend, tak byla jeste i ta cast cesty zalita potokem, ted uz to ale asi opadlo… ten, kdo to jel vcera, bude vedet, jak to tam vypada

              0 0
              • Pavel  

                Aha, takže asi nemá cenu z bajku smývat beskydské bláto z Drtiče… :)

                0 0
                • Lily-Brno  

                  tak je tam pár brodů, které ti to téměř jistě smyjou, a pak projedeš takovou sr***, že jako bys neumyl… takový ten klasický koloběh bikingu :-)

                  0 0
                  • Pavel  

                    Díky, ušetřila jsi mi práci… :) Ale kazetu a řetěz asi vyčistit budu muset, je to plné písku…

                    0 0
                    • Slavoš  

                      Čau, kdes ten písek na Drtiči nabral :-D ?

                      0 0
                      • Pavel  

                        Jsem si tam ten písek nasypal z pytlíčku, aby mi to tak nejelo, woe… :-DD

                        0 0
                        • Slavoš  

                          Sakra chlape, naložený prsa to jo, ale nevyzkoušenou tyčinku.Párek, polívka je jistota.

                          Já kdybych si nekoupil Magnesiové tablety tak tam sedím a čekám než to přejde.

                          :-)

                          0 0
                    • Lily-Brno  

                      tak většina lidí si to tam myla wapkou, ale pokud si rád vozíš suvenýry domů… :D

                      0 0
                      • Pavel  

                        Wapka mi na kolo nesmí…

                        0 0
                        • Lily-Brno  

                          tak nesmí to člověk vzít bezhlavě a rovnou do středu, do vidlice :-)

                          0 0
            • kolda  

              myslíš přes ten starý břidlicový lom?

              0 0
          • kolda  

            super, dík

            0 0
      • Lily-Brno  

        jsem ráda, že ty kilometry tak necítím jen já :D

        0 0
    • joska  

      Loni jsem jel. Mezi tema sviharema jsem se s 150cm zdvihama, teleskop. sedlovkou a batuzkem citil divne, ale trasa byla hodne zabavna. AKorat byl problem, ze jezdci nekde v posledni tretine start. pole, kam jsem po par km probojoval, na nektery mista technicky a mentalne nemeli, takze se na peknych singlech tvorila fronta :-) Takze bud mit vic natrenovano at to utahnu v netechnickcyyh vyjezdech a dostat se mezi lidi co jim technika nedela problem nebo po startu pockat pul hodky a vyjet.

      0 0
      • Lily-Brno  

        letos je ta trasa ještě zábavnější a ty techničtější srandy nejsou úplně na začátku ;-) od Pohořan je fajn nejet v chumlu, za Drásalovou samotou tam jsou pěkný trailíky a pak ty kořenitý kolem Lošov.potoka… každopádně se s Mírou dojdeme podívat, takže pokud pojedeš, budeme fandit :)

        0 0
        • joska  

          bohuzel letos mi neni doprano jet. dlouhodobe jine plany na vikend. jinak bych se na start postavil at je nejaka sranda.

          0 0
    • Lily-Brno  

      tak mají luxusní video :-)

      http://www.youtube.com/watch…

      jen poznámka: jak je výjezd od lávek (v 2:05), tak ve skutečnosti to není vůbec rovinka :-)

      0 0
      • Pavel  

        To video jsem vidět NEMĚL… :)

        0 0
        • Lily-Brno  

          důvod? :-) není to tolik o výdrži jako drtič, ale hlavně o technice

          0 0
          • Pavel  

            Však tam mám smajlíka… ;-)

            Rozhodně to nehodlám pojmout jako závod, ale jako projížďku s technickými vložkami (aneb, jak to zove má žena, zkurvené šutry/kořeny).. :)

            0 0
            • Lily-Brno  

              jj, to znám, do nedávna to u mě taky byly podobné hlášky :D ale jak se člověku zlepšuje technika a s novým kolem je to konečně ta správná zábava ;)

              0 0
    • Martin  

      dneska jsem pod Jedovou narazil na značení, akorát jsem nepochopil, kam se jede ze zelené značky, jestli směrem na Bahna nebo jinam. asi to ještě neměli doznačené

      0 0
      • Zbyněk  

        Podle mapy to vypadá, že po modré nebo ve směru modré ke Kohoutu a dál k Drápalově samotě – celé po široké šotolině (jak se jezdila Buřinka).

        0 0
    • bosmilan  

      Přemýšlím nad tím,že bych si to zajel,ale je to cca 100km od baráku a navíc se tu v sobotu koná v Bílovci Oldřivous a to mám zase kousek já :-)

      0 0
    • Ondry  

      neprojel by si te semnou někdo znalej tratě mimo závod? výkonost nemám aby méně zdatným ujel a tlačít s lidma se mi taky nechce

      0 0
    • Tina  

      Bola som v stredu s borcami s Kolárny na „projížďke“ trati. Kým oni si trať iba „projíždeli“, ja som férovo závodila aby som sa udržala aspoň na chvoste :)

      0 0
      • Lily-Brno  

        viděla jsem tě na fotkách. a to jsi jela na tom závodním stroji (Demě) že? závodní tempo, bezva a to jste nestihli trať ani celou projet :) a časový limit na závod je 5hod. (myslím, že mohl být i delší, ale Kolárně to stačit asi bude :-))

        0 0
        • Pavel  

          Limit pět hodin?!? Tak to asi budu muset přeci jenom trošku hnout hnout zadkem a výletní tempo nahradit lehce svižným… :)

          0 0
          • Lily-Brno  

            Tož pokud by to byla běžná závodní trať na xc, kde jde jet průměrem 20–25km/h, tak uvidíš 1. v cíli ani ne za 2hoďky… Jenže toto není tak úplně typická trať a po té bouřce v noci to asi bude zase trochu víc klouzat. A co jsem zaslechla, tak se tam přihlásili i někteří vyloženě rekreační jezdci… to bude defektů a úrazů :( (naštěstí psali, že mají zajištěnou zdravotní pomoc i po trati…)

            0 0
        • Tina  

          jj, išla som na karbonovej Dema 650b. Zaujímavé, že tachometer mi ukázal 42km a Honza napísal na fejsbúk, že sme prešli iba 65% trati. Tak neviem :(

          0 0
    • grafik  

      asi se přijedu jen podívat, projel jsem si část kolem radíkova a pěkný úseky tam jsou, poctivé mtb : )

      0 0
    • Tina  

      Fakt krásny závod! Som si to dnes užila. Hlavne druhú polovicu trate :)

      0 0
    • Tina  

      Výsledky

      0 0
      • bosmilan  

        Když se dívám na ty časy a rychlosti,tak to asi nebude moc „sprinterská“ trať?

        0 0
        • Ondry  

          Stavitelé trati by se měli poplácat po zádech, na placce jako je haná udělají náročnější trať něž podniky v jeseníkách, krkonoších a tak dále.

          Možná dobrej plac CMT se minulej rok jelo na stejným fleku a taky to byla náročná trať, taky CMT letos trochu ubrali, vlastně hodně, teda nemá to s tím na kopečku nic společnýho když se to jelo v litovelským pomoraví :)

          0 0
        • Tina  

          43km a prevýšenie 1.472m. V noci z piatka na sobotu zapršalo a niektoré úseky boli hodne blatisté. Inak tam boli vložené krásne technické traily plné koreňov s lavičkami, strmými výjazdmi a ešte strmšími zjazdami. No na na záver keď už som toho mala „plné brýle“ prišiel dlhý a pomerne strmý výjazd, ktorý ešte odčerpal posledné zvyšky síl. No a na úplny koniec prišiel dlhý a strmý koreňovo-kamenistý zjazd v štýle Extrembike Most do priestoru štartu a cieľa :)

          0 0
          • Zbyněk  

            Jj, můj oblíbený každoroční rituál – výjezd k Jezírku. Dolů k Montrišu se kdysi v 90. letech jelo M ČR nebo ČP ve sjezdu.

            0 0
    • kolda  

      jel jsem to poprvé a klobouk dolů. opravdu pěkná a hodně náročná trať s minimem úseků, kde si člověk orazí. bláto to ještě přitvrdilo.

      lávky v radíkově jsem v životě nejel a tak jsem na té kladině vyměknul. taky ty kořenové hupy mě poněkud školily :)

      čas jsem odhadoval před startem na cca 2:30, nakonec 2:55 a 48. flek.

      připomínky – bufet by mohl být dřív než 1Okm před cílem,sjezd do cíle je super, ale zařazení těsně před koncem dost zvyšuje riziko úrazů – mohlo by tam být víc pořadatelů, zdravotníci (neviděl jsem). obecně zabezpečení na trase mi přišlo poněkud poddimenzované.

      ale jinak – super a jen víc závodů, které půjdou proti trendu šotolinových masovek

      0 0
    • Lily-Brno  

      Konečně se mi včera podařilo dát do trochu koukatelné formy ty cvaky z lávek a sjezdu ke Kartouzce… :) kdo by se chtěl kouknout, jak se jeli, šli, obcházeli a přepadávali lávky, tak album je veřejně dostupné na ofic. FB stránkách Kolárny. Škoda jen, že v těch místech nebyl pořádný fotograf – akční fotky zaručeny

      0 0
      • Martin  

        chůůůůdák koťátko :D

        0 0
        • Lily-Brno  

          co cože? jaké koťátko?

          0 0
          • Martin  

            jak se jeli, šli, obcházeli a přepadávali lávky :D

            0 0
            • Lily-Brno  

              to víš, ten češtin, aneb jak neudělat 4 hrubky za sebou v 1 větě :) … to mám za to, že ty komentáře na poslední chvíli nějak přepíšu

              0 0
    • Lily-Brno  

      Ač to vypadalo, že se letos nestihne organizovat, tak hurááá další ročník je tu:

      http://www.kolarna.eu/…maraton-2015

      sice se trochu zkrátilo, ale prý bude na trati ještě víc zábavy :D

      0 0
    • Vhalasta  

      Zdar, je tam nějaké značení? Jedu na víkend do Olomouce (bikerský terén:) tak bych si kousek i projel.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.