Běh se špičkami od sebe - jak odnaučit

6 nepřečtených
 • Sipal

  Chodíme s klukem (11) běhat, aby úplně na domácí škole neshnil, ale jelikož je sportovně dost nezdatný :), tak mimo jiné není schopen běhat s chodidlem dopředu. Prostě běhá jako Chaplin, se špičkama do stran. Naivní pokusy typu srovnej si nohu a soustřeď se nějak nepomáhají a spíš mu to poučování běh ještě víc znechucuje. Předpokládám, že na každý špatný návyk už někdo vymyslel cvik nebo metodu, jak to odstranit, tak třeba někdo bude vědět. Díky.

  • Melvin  

   Existuje běžecká abeceda, ale těžko říct jak ho to bude bavit. Pak ještě různé posilovací cvičení, ale to bys měl prodiskutovat s fyzioterapeutem. Jinak předpokládám, že při chůzi má nohu normálně, tak bych zkusil chodit po horách nebo kopcích v okolí. Nebo můžeš zkusit běžky, kolečkové brusle a podobně.

  • Smazaný účet  
  • Jamin  

   Ato Boldon běhal sprinty se špičkama pekelně od sebe a vůbec ne ponalu. Podle mě to na škodu neni, každej má nějakej styl.

   • Smazaný účet  
    • adam320  

     Tomu klukovi je 11, co sem tahate maratony a sprintery?

     K tematu: to ze tak beha ted neznamena ze mu to zustane. Osobne bych teda malyho kluka do behu bez nejakyho cile nenutil, ale to je na kazdym.

     Kolektivni sporty jsou ted problem, ale moje zkusennost nejen se sebou samym je ta, ze za balonem se beha uplne jinak nez na ovale. Zmeny smeru a nesoustredenost ciste na ten beh vetsinou dovedou to telo k nejakymu optimalnimu pohybu

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.