Běh - Objemové vs závodní boty, velikost

5 nepřečtených
 • zacatecnikamater

  Zdravím, je tu taky někdo kdo běhá?

  Velmi dlouho běhám v objemových botech (mizuno wave ultima 11), ale když jsou teď ty výprodeje, tak jsem se rozhodl pořídit i závodky na jaro. Jsou to moje první. Nikdy jsem žádné neměl. Jelikož se teď nemůže do obchodů zkoušet, tak jsem šel do stejné značky i velikosti. Koupil jsem mizuno wave aero 18 (hodlám v nich běhat závody 10 km a výjiměčně i půlmaraton). Zarazilo mě ale, že se mi zdají o něco málo menší, i když je to stejná velikost. Jakoby těsněji obepínají nohu, a nohu v nich více cítím. Mám i volněji povolené tkaničky. Je to normální? Není to pouze tím, že je to nová bota? Když jsem z boty vyndal vložku a porovnal, tak je sice menší, ale jsou to cca 2 milimetry. To nemůže hrát roli. Nicméně po velikosti 41 je jen 42 (mezistupeň se nevyrábí). Ta už by pravděpodobně byla velká. Jsem tedy na vážkách. Máte s tím někdo zkušenosti?

  Díky za odpověď mimo téma kol :D

  • BabbaJagga  

   Stejná značka, jiný model, jiné kopyto? Dnes už nezavodim, ale pamatuju, ze závodní modely na silnici byly vždycky kvůli váze oproti objemovkam jen takový šlupičky. Takže i pocit na noze by asi měl být jiný.

   • zacatecnikamater  

    Silniční se dost změnily. ty závodní se dělí na kratší vzdálenosti (do půlmaratonu) ano, ty jsou tenk. Nicméně tlumení je o něco víc než bývalo dříve. A na ty na půlmaraton a víc (ty mají karbonovou desku a obrovské množství lehké peny. Nejdále je tam asi nike s jejich modelem nike alphafly, ve kterém byl poprvé zaběhnut maraton pod 2 hodiny. Nicméně tento typ bot stojí ranec a vydrží jen cca 400 km, takže si jej rekreanti nemohou moc dovolit).

    Já se tu bavím spíš o té první kategorii.

    • ˘Ö˘ Krab  

     A jak rychle tu desítku nebo půlmaraton hodláš běžet? V jakých tempech na to budeš trénovat? Jestli ses třeba neměl podívat po něčem z trojice Rider-Shadow-Duel… to jen tak, mezi řečí.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.