Bajkeři z Pardubic a okolí 2014

500 nepřečtených
  • Kublaj

    Jekožto nám zima skončila tak je čas založit vhodnější vlákno :) Takže plkejte, jezděte atd. ;) Však to znáte :D

    0 0
    • mirabike  

      no když kouknu ven tak mi připadá, že zima zrovna začala :D v sobotu v kraťasech na enduro trati v Sušici a dnes zimní bunda…

      0 0
      • Kublaj  

        To je pravda, já už se ale doma děsně nudím a počasí jde kapku mimo mě :D

        0 0
    • Orfi  

      Neco z dneska.

      http://www.endomondo.com/…7294/8733459

      0 0
    • Orfi  

      Neco z dneska.

      http://www.endomondo.com/…7294/8733459

      0 0
    • Orfi  

      Zitra nikdo ?

      0 0
      • kámen úrazu1  

        Jen silnička, Ferdu mám nepojízdného.

        0 0
        • Orfi  

          Hmmm.

          0 0
          • snowbob  

            Zítra jedem s Markem na otvírání hospůdek do HK. Přidáš se? Marek jede z domu na biku.

            0 0
            • snowbob  

              A p. Orfi si koupil nové brzdidla. Spokojenost? O těch taky uvažuju.

              0 0
              • Orfi  

                Jo spokojenost .Avid uz nikdy vic .

                0 0
            • Orfi  

              Tak dik ale to se me nechce .Dalsi nabidka .:-(

              0 0
              • snowbob  

                Jak to není kolem Chrudimi, tak se panáčkovi nechce…

                0 0
                • Orfi  

                  Panackovi se nechce na Hradec co treba Hlinsko tam by se nedali otevrit hospody :-)

                  0 0
                  • tim  

                    Tam se nezavírají…:)

                    0 0
                    • Orfi  

                      A dělate dobře :-)

                      0 0
            • mirabike  

              z týhle akce domů radši dostavníkem :D

              0 0
    • mirabike  

      včera silnička http://www.strava.com/…es/124648539 o víkendu moc práce :( v pondělí kolem oběda pojedu… ještě nevím, jestli bike, nebo žiletka ;-)

      0 0
    • Kublaj  

      Kolo ve 100% stavu už jen to rameno dát do kupy :D

      0 0
      • Cyklogiantopitecus  

        No doufam, ze se Ti to zlepsi a nekdy spolu treba nekam vyrazime. Dnes to byl prijemny pokec…na nahody neverim:)

        0 0
        • Kublaj  

          Svět je malej ;) a vo tom to je :D

          0 0
        • Kublaj  

          Jinak prý vážně XT kazeta na CB může mít problémy, že se asi unašečem seká o nyple.

          0 0
    • snowbob  

      Biku zdar. Mám volné odpoledne, nejede někdo na kolo po 13h?

      0 0
      • Cyklogiantopitecus  

        Ja bych byval jel, ale byl jsem v praci. Nekdy se muzeme domluvit. Jeste s jednim kamosem casto vyrazime smer zelezne hory.

        0 0
      • kankrlicek  

        Kdes byl? Já byl nucen se zúčastnit společenských událostí, nakonec to taky nebylo špatné :), ale neděle byla zabitá tak, jako tak.

        0 0
      • kámen úrazu1  

        Já dala silničku. Udělala jsem si krásný výlet ve Žďárských. Bajka jsem ještě neumyla, aby mohl k doktorovi na odvzdušnění přední brzdy. A dnes jen dojezd do Chrudimi nejkratší cestou a večer krátký běh.

        0 0
    • Lukins  

      Zdravim bikery a bikerky z Pardubic. Nenašel by se na tuto sobotu někdo, kdo by si chtěl zpříjemnit den vyjížďkou v okolí Pardubek? Jedu tam na návštěvu a sobotu mám volnou, takže určitě beru s sebou kolo a rád bych vyrazil někam do lesů a hájů. Příliš to tam neznám, pokud by mě třeba někdo protáhl oblíbenou trasou, byl bych moc rád. Co se týká jízdy, jezdím MTB, snažím se vyhýbat asfaltkám, spíše vyhledávám technické traily, singletracky apod. Výlety většinou kolem 50km…

      0 0
      • Orfi  

        Porad se ti nikdo neozval ?

        0 0
        • Lukins  

          Ani jedna reakce:-)

          0 0
          • Orfi  

            Prijed v 10 hodin do Chrudime k divadlu a muzeme nekam po okoli vyrazit .

            0 0
            • Lukins  

              Perfektní, tak platí. Zítra v 10:00 jsem v Chrudimi před divadlem jak na koni:-) Díky a budu se těšit…

              0 0
          • kankrlicek  

            Jestli máš rád asfalt, popř. bahnité polňačky, tak Pardubice jsou ideální. Do lesa nejblíž za Chrudim, z Pardubic cca 15 km, tam si dáš 20 po lese a máš padesátku jak vyšitou :)

            Domluv se s Orfim, autem dojeď do Chrudimi a bude to o mnoho lepší.

            0 0
            • Lukins  

              Zrovna jsme se domluvili:-) Díky za reakci.

              0 0
        • Lukins  

          Zatím jsem si vytvořil záložní trasu: http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/…

          0 0
          • Orfi  

            Tak to je klasika a z na male upravy .Jak prijedes na kole nebo autem? Podle toho pojedem.

            .

            0 0
            • kámen úrazu1  

              Lukins: Jestli pojedeš do Chrudimi autem, tak upozorňuju, že přes centrum Pardubic se zítra nedostaneš.

              0 0
              • Lukins  

                Díky za info. Nějak se snad dostanu…

                0 0
            • Lukins  

              Ráno dorazím autem… Nocuju v Pardubicích a bude pro mě lepší se takhle přesunout…

              0 0
    • Kubiczech  

      Dnes Železky!

      0 0
    • kámen úrazu1  

      V sobotu mě čeká první půlmaraton. Trénink nebyl ani běžecký, ani cyklistický, ani jezdecký, od všeho trochu. Radši zvolím (snad) jistotu dvou hodin než běžet původně plánovaným tempem 5 min/km. Ještě jsem nedala rovinatou desítku tak je možné, že i desítka by pětkovým tempem mohla být rychlá. Poprvé radši neriskovat. A příště před půlmaratonem dát nějaký závod po rovině. Nebo aspoň jakýkoli závod. :-)

      0 0
      • kankrlicek  

        Začít pomalu, opakuji pomalu! :)

        0 0
        • kámen úrazu1  

          :-)

          Z Tvých slov přímo křičí osobní tvrdá zkušenost. :-)

          Průšvih je, že nevím, kde u mě začíná to až moc rychlé tempo. Z pocitů u krátkých zrychleních tak na 10, 15 minut to nepoznám. Příliš rychlé tempo by bylo znát, ale nerozeznám hranici mezi „to by šlo“ a „to půjde… ale jen prvních 10, 15 km a pak kaput“. :-)

          Tepák zkolaboval před rokem, až letos v dubnu jsem si pořídila novou hračku, ale kvůli upínání jen na kolo. A nemůžu se odrazit z nějakého závodu. Běhatelnou desítku jsem dala naposledy v dubnu 2012, a to Monako za 50 minut a nějaké drobné. Od té doby jen novoroční Běh Poupěte, což je příliš krátký a s kopcem, než abych z toho dokázala odhadnout vhodný tempo na půlmaraton. Případně v zimě další závody – těžko běhatelné jako 4 km s převýšením 200 metrů.

          Tempo pod 6 km/min by měla být jistota. Teda, téměř jistota, nevím, co udělá tak dlouhý, i když pomalý běh po rovině a po tvrdým, když delší běhy běhávám v kopcích lesem, kde se zátěž pro nohy mění. Bude to porod :-)

          0 0
          • kámen úrazu1  

            … tempo pod 6 km/min by byla jistota rychlé smrti během vteřin. :-) Opravuji na tempo pod 6 min/km.

            0 0
            • kankrlicek  

              Jo, 6min/km to by šlo, budou tě všichni předbíhat, když ti to začne být pomalý, začni pomalounku zrychlovat, ale žádnou smrt :), spíš jen protáhnout krok.

              Má to nějakou občerstvovačku? Na každé tak deci, dvě a když ti to půjde, tak užmoulat půlku banánu.

              Držím palce a těším se na podrobný report :)

              0 0
              • kámen úrazu1  

                Občerstvovačka na 7. a 14.km, takže asi Masarykovo náměstí. Obávám se, že jen voda a ionťák. Vezmu hroznový cukr, kdyby něco. Nebo Enervit ta-ble-ty.

                Report neslibuju, třeba budu chtít zapomenout. :-)

                0 0
        • kámen úrazu1  

          Začátek jsem běžela v klidu, postupně zrychlovala, poslední kolo chtěla ještě rychleji, ale už nebyl morál. Vedro šílený. Většina kilometrů mimo stín. Jedna občerstvovačka na okruh naprosto nedostačující. Jen místy nebylo vedro, to ale zas foukalo. Plánovaný poslední dva kilometry rychle se neuskutečnily, zahla jsem směr cíl a málem jsem začala couvat, ani při běhu není protifuk příjemnej (radar hodinu po doběhu ukazoval pro Pardubice 36 km/hod a nárazy 54, mně foukalo naštěstí o něco méně).

          Myslím, že s časem ofiko 1:50:15, reál kolem 1:49 můžu být na první půlmaraton spokojena. Kór když to byl můj první rovinatý závod a po asfaltu. Mimo terén jsem běžela jen krátkou novoroční Chrudim. Dva roky jsem neběžela závod delší než 4 km (nepočítaje jednu krutou „chodeckou“ terénní desítku s převýšením 340 metrů). Fakt jsem nevěděla, co čekat. Neměla z čeho odhadnout tempo. Zvládla jsem to ale slušně. Musím se pochválit, protože to za mě nikdo neudělá. :-)

          Jsem zvědavá na mezičasy.

          0 0
          • kámen úrazu1  

            PS: klasická chyba. Vzal jsem si nové kraťasy. Dámské nemůžu mít. Jak jsem se hejbala, vyhrnuly se mně krátké nohavičky a od 9 kilometru jsem si odírala stehna. Párkrát jsem je zkoušela při běhu narovnat, ale v třetím okruhu jsem na to už kašlala. Stehna lehce krvavá. Koupím pánský kraťasy, stejně jak na cyklistiku potřebuju delší nohavice.

            0 0
            • Mixon  

              Pěknej čas,já to dal za 2:19,mým hlavním cílem bylo doběhnout.

              Poslední kolo už jsem tahal nohy za sebou.Nevim jak je to u jiných běžeckých závodů,ale troufám si říct že i tem poslední bike hobby maraton má lepší občerstvovačky a catering.

              0 0
              • kámen úrazu1  

                Občerstvovačka fakt nic moc. Že chybělo jídlo, no, zvykem to prý na běžeckých delších trasách není, já taky můžu porovnávat jen s cyklistickými závody. Ale jen jedna občerstvovačka na okruh a kelímky z poloviny prázdné, k tomu vedro, dusno… Tohle byla ale jediná kaňka, s kterou jsem se setkala. Jinak vše klapalo. I když teda na prezentaci jsem měla v tašce pánské triko velikosti M a dámské S jsem si musela vybojovat.

                0 0
          • kankrlicek  

            Ale jo, docela dobrý. Právě u prvních závodů člověk neví tempo, myslím, že jsi se chválila opodstatněně :)

            0 0
            • kámen úrazu1  

              Teď jsem si to propočítávala podle výsledovky. Začala jsem opravdu opatrně, možná až moc. Od pátého kilometru do cíle mě předběhl jen jeden člověk a já předběhla 302 kousků. :-) Což taky asi nebylo nejlepší, sice jsme byli místy už rozptýlení, ale přesto jsem musela často lidi obíhat. Aspoň znám tempo pro příště – i když příště bude až v říjnu na hradeckém půlmaratonu a to se taky může dost věcí změnit.

              0 0
      • Lukins  

        Ještě jednou díky Orfi za super výlet a trasu…

        0 0
    • Cernass  

      Dnesni Toulovcovy Mastale…

      0 0
      • antiviruss1  

        chystám se zítra, kudy jste jeli?

        0 0
        • Cernass  

          Z Budislavy po cerveny,byli sme tam poprve,tak sme trochu bloudili…

          0 0
          • antiviruss1  

            a není to lepší jet z druhý strany?

            0 0
            • Cernass  

              To zkusíme příště…

              0 0
              • antiviruss1  

                já to jel dneska a přišlo mi že šlapu furt nahoru a to nemluvim o tom že jsem spíš nosil nahoru, takže si myslím že váš směr bude určitě mnohem lepší

                0 0
    • mirabike  

      dneska narychlo na proutky.. http://www.strava.com/…es/132173692

      0 0
    • kankrlicek  

      Včera jsem jel z práce domů, za sucha jsem vylezl a ujel cca 100 metrů, pak začla krásná bouřka :) – jel jsem lesem, tak mě nechávala klidným.

      Pak blesk a zároveň rána jak z děla, div jsem z kola nespad, po ujetí tak 300 metrů jsem cítil nádhernou vůni ozónu :). Cestou mě potkal ještě jeden blízký blesk, ale přeci jenom už byl dál. V otevřené krajině bych se asi posral :)

      Nefotil jsem.

      0 0
      • kámen úrazu1  

        No fuj. Já bych se potento i v lese. Bo vím, že je pověra, že blesk uhodí vždy jen do nejvyššího místa. Takový rychle se pohybující člověk s dlouhým – a ještě ke všemu kovovým – předmětem je pro blesk silné lákadlo, les neles, město neměsto. Nebo „jen“ krokové napětí, kdyby uhodilo do blízkého stromu. Většina zásahů bleskem je právě kvůli krokovému napětí, než napřímo. Já včera měla dělenou směnu – práce od rána celé dopoledne, pak dlouhá pauza a další začátek až později odpoledne do noci. O té pauze většinou jezdím na kolo. Ale sledovala jsem radar a netroufla si, i když podle radaru bych měla tak hodinku, hodinku a půl bez bouřky.

        Gratuluju Ti k čistým kalhotům. :-)

        0 0
        • Orfi  

          Napis me na mejla .Cilso co me poslal Karel tak na nej nejde odeslat zprava .

          0 0
          • kámen úrazu1  

            Orfi, jak ses zeptal na ty nuly za sebou, tak jsem se zasekla na posledním trojčíslí. :-) Správně je xxxxxx553.

            Konečně jsem umyla bika, zítra ho dám k Ivanovi. Další vyjížďka je 1.5, že?

            0 0
            • Orfi  

              Jo 1.5 ja ale pojedu podle pocasi .

              0 0
              • kámen úrazu1  

                Taky tak. Teda jestli Ivan stačí dát kolo do kupy do středy.

                Kolik vám to dneska dalo? Mládežníci jeli pěkně. Bez nich to bude asi rychlejší, hlavně Ivan nezapře roky závodění, ten nemusí trénovat.

                0 0
                • Orfi  

                  Asi 39km rychlejsi snad ne.Ale jen se porad neceka .Uz jsem te prozvanel.

                  0 0
    • Archik  

      Ahoj všem, mám na Vás takovej dotázek, znáte to někdo v okolí Svratouchu, Svratky. Když jsem byl malej byl jsem tam docela dost. Scháním informaci jestli tam ještě funguje tzv. cínová stezka, bylo to někde v okolí místních studánek, cesta lesem posetá šutrama a na šutrech byly namalované obrázky. Nevíte jestli to tam ještě je?

      0 0
      • kankrlicek  

        Není to cínová, ale cesta malíře Cíny, ten to nacházel a maloval. Co jsem tam byl naposled, tak neznatelné zbytečky barvy byly znát, ale nic takového jako hledání různých tvorů, jak si asi pamatuješ. Cesta byla vysypaná hrubým štěrkem, ani dolů to nebylo príma, ale teď to už bude asi lepší.

        Zkus to a dej vědět :)

        0 0
    • Kublaj  

      Už to na čtvrt hodiny v sedle je… :D

      0 0
      • kankrlicek  

        Jsem na tom hůř. Jsem na tom tak špatně, že jsem si zapomněl kolo na víkend doma! :) Třeba se budu taky lepšit jako ty, drž mi palce – jako já tobě.

        0 0
    • Mastr  

      Pro ty co jezdějí rádi po žlutý Licomělice – Vlastějov, tak se nám LČR zase předvedly, na vyznačený úsek (obrázek)je naveženo kamení frakce tak 20cm (hrůza). A zrovna tam se tak pěkně frčelo.

      0 0
      • mirabike  

        jj, pokurvili moc hezký úsek – už je to tam od zimy, jsem čekal, že to aspoň přetáhnou jemným, ale nic, krásná pěšina v hajzlu a tohle je nepříjemný i s mýma 160/160 :(

        0 0
      • Kubiczech  

        Kdybych si to tu přečetl dřív, tak se tam snad ani nevydávám. Zrovna v tomhle úseku, kde úzká pěšina dlouhá léta nikomu nevadila. Snad si to za pár měsíců sedne, takhle se tam moc jezdit a ani chodit nedá.

        0 0
        • kámen úrazu1  

          Kluci to dneska profrčeli pěkně rychle. Já se na to po pár desítkách metrů vykašlala a sesedla. Taky to byl úsek, kde na mě dneska nejdéle čekali. Jinak jen chvíli v pár sjezdech, tak že jsem nebyla za velkou brzdu. Za což jsem ráda. :-) Ale nejel se těžký terén.

          Byl to krásný výlet, i když tempo mohlo být mírnější, hlavně začátek byl na můj vkus ostřejší.

          0 0
          • Orfi  

            Kačenko Kačenko to jsi cela ty .Prosím tě udělej si na mě chvilku a vezmi mě do težkeho terenu .

            http://www.endomondo.com/…7358/8733459

            0 0
            • kámen úrazu1  

              :-)

              A můžu si vzít běžecký boty a kolo nechat doma? Jen by mě zdržovalo. Víš, co myslím těžkým terénem. Pro mě synonymum míst, kde buď kvůli horší jezdecké technice tlačím nebo popojíždím s vytřeštěnýma očima. I když mnozí těmi místy projíždí v pohodě. Dneska to frčelo. Fakt to byl krásný výlet. A jsem ráda, že jsme se po téměř dvou letech „sjeli“. Ještě by mohl jet Mirabike, Čapák, Řehy… konečně k nám nakouknout Kankrlíček, Kublaj… Chlapi, já bych vás ráda měla všechny pohromadě, myslím teda na výletě. :-)

              0 0
    • Orfi  

      Zitra v 9 hodin u I-bajku smer Krkanka.Neprida se nekdo ?

      0 0
    • Kublaj  

      Jedna dnešní z „rehabilitační“ jízdy po okolí :D

      0 0
      • kámen úrazu1  

        A rameno se chová jak? Už nezlobí?

        0 0
        • Kublaj  

          No zatím ještě nemám plnou hybnost :D ale na tom se pracuje… a je hodně zesláblé, ale zlepšuje se to :) mělo by být pevnější než to bylo tak snad už si nebude vyskakovat kdy se mu zlíbí :))

          0 0
    • kankrlicek  

      Též se pochlubím :)

      Těšil jsem se na svůj oblíbený okroužek – Borová, Hlučál, Rybenské Perničky, 4 palice, Milovy, Drátník, Malínská, Lisovská, 9 skal a zpátky.

      Po cca 20 minutách jsem plán začal měnit až jsem nakonec jel toto: Františky, Damašek, Rybenské Perničky, Karlštejn, Čachnov, Rychnov, Františky a měl jsem toho tak akorát, abych u večeře neusínal :).

      Pěkné to bylo. Příště snad to bude lepší.

      0 0
    • Kublaj  

      Hlásím 30km po asfaltu na bajku šnečím tempem… :D ale už to jede nebo spíš se to plazí :D

      0 0
      • kankrlicek  

        Supr! Ještě že si palce držíme :)

        0 0
        • Kublaj  

          Presne tak :))

          0 0
          • kankrlicek  

            Palce mi držíš fest! Pce – Chr – Škrovád. Po modré do Svídnice, pod hrází jsem přejel řeku a vyjel si tu pěšinku, těsně pod silnicí to otočil a zpět. Po silnici na Práčov, v oboře rovně, sjel jsem k nově opravenému mostu v Pekle. Proti proudu na Strádov, po šotolině si vyjel nahoru a za mokra a deště jsem ho sjel. V dešti je to asi moje momentální ,,hrana", co jsem schoopen sjet bez krizových situací. Vyjel jsem nahoru ke hřbitovu, přes Trpišov k soudruhům miliconářům, do Škrovádu a po áčku zase domů.

            59 km, 3:30 h, nastoupáno cca 680 m.

            Jsem znaven.

            Dík za to držení palců – mám je taky omačkané. Jak ty?

            0 0
            • Kublaj  

              Dneska 55km/2h25min na bajku po asflatu zadem na Chrast a pak Lukavice, Slatiňany, u koní sem se zasral špinavou vodou cestou dolů a domů :) Rameno už je docela dobré po jízdě nebolí takže příště pojedu na silničce :)

              0 0
              • kankrlicek  

                Paráda! :)

                0 0
                • Kublaj  

                  Na rehabilitacích se o tom radši ani nezmiňuju… by mi dali:D

                  0 0
        • Kublaj  

          Presne tak :))

          0 0
    • kámen úrazu1  

      Čtvrtek 8.5, sraz v 9 u I-bike v Chrudimi. Jede se – já nevím kam. :-)

      Pro ty, kteří se ještě výjezdů od I-Bike neúčastnili.. Nejedná se o trénink, ale výlet, takže neočekávejte vysokou průměrnou rychlost.

      0 0
    • doubeq  

      Sice to není uplně okolí Pardubic, ale stojí za projetí a perfektně značeno, navíc teď nedávno se jela http://www.orlicecup.cz/propozice/mtb/ .

      0 0
    • mirabike  

      Tak co nedělě – nějaké návrhy?

      0 0
      • kámen úrazu1  

        Mám pracovní víkend. Můžu až odpolko, ale má pršet, takže zítra max běh.

        0 0
    • Kubiczech  

      Další vcelku pěkný sjezd vzal za své. Sjezd od Kraskova do Vápeňáku po zelené je nehezky rozrytý lesní technikou a ani cesta pod ním na tom není zrovna nejlépe. Na druhou stranu tam vzniklo pár boulí, takže kdo chce, může se pohoupat či pohopsat.

      0 0
    • Kublaj  

      Tak dneska lehkých 73 km po asfaltu :) po cestě zpět jsem se svezl s Šutříkem, že mě ten kousek prohnala… :D snad budu zítra schopnej chodit :D

      0 0
      • kámen úrazu1  

        To už je slušná kilometráž. Kór když po zdravotní pauze začínáš.

        Ale ohledně mě nemusíš mlžit. :-) Pro představu ostatních – byla jsem dojeta, já na silničce, Kuba na bajku.

        Dalo mi to 71 km, 3 hodiny a fousek. Chtěla jsem jet kopce vytrvalostně na lehkých převodech, ale zvrtlo se to a jela jsem je o trochu silověji. Nohy mě bolí fest. Na silničce si říkám, že přece nepojedu na nejmenším tácu (mám trojtác), když jedu po asfaltě. A tak to lámu kadencí kolem 65 na 39/25. A pak to dopadá, jak dnes ve stoupání od Běstviny na Seč:

        „Nejsem měkká, to dám, kadence 68 je dobrá. 65 taky. I 63…“

        Serpentýnu za Zbohovem, kadence padá na 55, nohy maj už dost: „Kašlu na to, řadím vpředu nejmenší. A vzadu 23, ať nemám blbej pocit, že jedu nejlehčí.“

        Za tři vteřiny: „Dlabu na to, vod čeho mám kašpárka…“

        No, prostě mě ze silničky bolívaj nohy víc než z biku. A jen kvůli, hmmm… ješitnosti? :-)

        0 0
        • Kublaj  

          Když tě ta ješitnost přejde tak shodíš na malou, mě na silnici ta malá chybí (39/27 myslím je nejmenší) a pak nezbývá než to lámat na malou kadenci… to je kolikrát špačkování, moje další silnička bude mít alespoň kompakty… :D Proto taky jezdím teď na bajku… je to pohodlnější kvůli ramenu a můžu točit větší kadenci :))

          0 0
          • kámen úrazu1  

            Konkrétně včera ještě prostor na navýšení kadence při 39/25 byl – stačilo by zrychlit. :-) Ale to by už bolelo fest, nejen nohy z tahu, ale taková ta bolest z vysoké zátěže. Jsem za trojtác ráda. :-)

            0 0
            • mirabike  

              hm, já mám na silničce nejlehčí 39/23… takže do kopců (myslím jako mimo labské rovinky:) jezdím, až když jsem trochu reozježděnej, jinak je to peklo :))

              0 0
              • kámen úrazu1  

                Tak to v delších nebo prudších kopcích máš na výběr jen ze dvou možností. Buď trpět při intenzivní, švihové jízdě nebo horko těžko silově otáčet klikami při kadenci kroků lenochoda. Nevím, jestli tě mám obdivovat nebo litovat. :-)

                0 0
                • mirabike  

                  no já tu slilničku mám jen jako doplněk a dobrej trénink – a pak třeba Kraskov – Seč je výbornej silovej trenink :DD na tom konci vždycky myslím, že chcípnu.. a investovat do takřka veterána se mi nechce, zvlášť když to chodí jak hodinky (8s Campa-record) a prakticky bez údržby.. třeba si jednou koupím novou, ale zatím pořád vylepšuju bika..

                  0 0
                  • kámen úrazu1  

                    Zrovna od Kraskova na Seč trojtác nevyužiju, pokud se nejedná o mimořádnou situaci. Ale jet to ve skupině rychleji než svým tempem bych nechtěla. Když jedu pomalu, dá se v pohodě, i na ten konec jsem si už zvykla – ale jsem ráda, že na náměstí na křižovatce čekám, až přejedou auta. A to i v případě, že žádná zrovna nejedou. :-)

                    0 0
    • Kublaj  

      Hlásím první švih na silnici :) večer se počasí umoudřilo a jelo se parádně… objemy na bajku jsou nuda, ale na silnici to jede úplně samo :D celý skvělý večerní prožitek navíc umocnil čáp lovící večeři na poli a srna v příkopě zřejmě předem „naklepaná“ na gril od nějakého auta… :D

      0 0
    • Cyklogiantopitecus  

      Ja sem sice moc nepisu, ale taky se podelim o zazitky… Zrovna tento vikend mi chybela spolecnost na kolo, ale predpoved byla tragicka, ze jsem tu ani zadneho spolutrpitele neshanel…

      Rekl jsem si, ze to vezmu na Chrudim a pak se uvidi. Na ceste z Chrudimi do Satinan jsem potkal bajkera co jel na testovacce giant. Chtel se pridat, tak jsem nebyl proti, jeli jsme po jeho trase – provedl me peklem (Stradovskym) az do Nasavrk. Byl hodne zocelenej, pry se na zavodech umisti vzdy v prvni padesatce :) …nebyl to zadnej med s nim jet, plice jsem nechal kdesi daleko za mnou, bahno nebahno, sjezd nesjezd…zase jsem sankoval jak na bobu. Ve Slatinanech jsme se rozdelili a pak jsem jel zpet do pardubic, jenze misto toho abych si odpocinul, tak se spustil peknej slejvak se silnym vetrem, v botech me cvachtalo, kolo totalne od bahna, tak jsem sjel v nemosicich pod most k rece a normalne na ferovku tam po schudkach sesel, kolo jsem myl v rukavicich, ktere uz stejne nemohli byt mokrejsi, nejaky lidi na me cumeli z mostu…doma jsem koukal, ze jsem celej fialovej (10 stupnu nic moc), tak jsem zalezl do vany a nahazel tam potom vsechno obleceni od bahna…

      0 0
    • Kublaj  

      I když to včera dle předpovědi moc na kolo nevypadalo nakonec bylo docela hezky a teplota příjemná :) celkem 85km 3h15min a posledních patnáct minut jsem si po cestě pral propocené věci díky dešti :D A rameno cajk :)

      0 0
      • Cyklogiantopitecus  

        Tak to je skvele, at se ti to srovna…Zajimavy drzak na mobil…

        0 0
      • kámen úrazu1  

        Jseš po operaci ňákej rychlej, ne? To ti není blbý, vůči nám zdravým a přesto pomalým? :-)

        0 0
        • Kublaj  

          Jsem půlku švihu sotva visel v háku za třema nabušenejma maníkama… :D jinak teď mám průměr na silničce cca 24km/h když to držím někde na ZDV :)

          0 0
    • mirabike  

      dnes velká radost z počasí, tak jsem to z práce trochu protáhl.. http://www.strava.com/…es/143517099 ale bláta je všude ještě hodně – podél potoka od Valů k Bezděkovu to bylo docela bruslení :))

      0 0
    • kámen úrazu1  

      Minulý týden ani jeden běh a otočení pedálu, když nepočítám dojezd ke koním a zpátky. Prostě lenora, k tomu to počasí co bylo a trochu únava z práce (8 směn za sebou a čím dál horší, nejprve ranní, pak do noci a končilo to noční).

      Ale znát ta týdenní pauza není. Včera i dnes jsem jela pomaleji než jindy, přikládám to na vrub ale velkému oteplení a větru. Dneska jsem to v kopcích vytáhla s odřenýma ušima na průměr lehce přes 20. Na silničce… Nikam jsem se ale nehnala, točila v klidu, takže pocit supr, i to vedro jsem kupodivu zvládla výborně. A vítr byl ještě osvěžující, takže jsem ani nenadávala. Jen při zpáteční cestě, kdy měl konečně dout do zad, jsem měla pocit, že se zmírnil. A podle chmi taky že jo. :-)

      Přes Seč na Uhelnou Příbram, zpátky přes Maleč.

      0 0
      • kankrlicek  

        Pěkný špičáky máš! :)

        Poslední dobou mám auto přirostlý k prdeli :(

        0 0
    • Kublaj  

      Hlásím že jsem si dnes pěkně zaplaval :D …70km na bajku po áčku a půlku z toho za deště, prostě paráda, hlavně že jsem se namazal opalovacím krémem :D

      0 0
      • kámen úrazu1  

        :-)

        Aspoň sis vytvořil voduodpuzující úpravu kůže. :-)

        Já jsem zase děsně líná – od pátku nic! Sice jsem byla i o víkendu v práci, ale čas dopoledne byl, stejně jako dnes dopolko (končím v práci právě teď). No co, na cyklistický závod se nechystám, na běžecký až v říjnu.

        0 0
    • snowbob  

      Tak jak to tady čtu, tak každý švihá na kole pěkně sám. Nechci nikoho přemlouvat, ale co si tak dát společnou vyjížďku? neděle 8.6.2014. Času na přípravu máte dost, tak si to zkuste domluvit. Čas nechám na domluvě. Trasu bych viděl asi na Spálavu a zpět, ale klidně to můžeme otočit jinde- jde nám přece o spol. vyjížďku, ne? Sejde se nás víc než 4?

      0 0
      • kankrlicek  

        Omlouvám se. U mě je to natvrdo – nemůžu, i když bych se rád vyzul :) Vdávám dceru.

        0 0
        • snowbob  

          Tohle „vyzutí“ jsi použil na 14.6. kdy se jede Kopřivnický Drtič…

          0 0
        • kámen úrazu1  

          Jéé, vzkaž jí gratulaci. :-)

          0 0
        • Pebe  

          prý vdává dceru, courá se po Praze po nákupech ;-)

          rád jsem vás viděl, ať se stvatba vydaří a choti vše nejlepší ;-)

          0 0
          • kankrlicek  

            Díky, bylo to příjemné překvápko – nečekal bych něco podobného :)

            0 0
      • Orfi  

        V nedeli jedu s I-bikem .

        0 0
        • kámen úrazu1  

          Aha. Jak jim nefunguje net, ztrácím se, kdy se jede. Před zhruba 10 dny u I-biku ještě nic nového na vývěsce nebylo. Kam se jede a od kolika?

          0 0
          • Orfi  

            Tak ja myslel ze 10 00 je stanoveny cas /provzdy/.Co jsem mluvil s Ivanem tak ten rikal ze jede urcite a vic jsme to nerozvadeli.Kam pojedem nevim .

            0 0
            • kámen úrazu1  

              Od 10 je vždycky jen na mládežnický vyjížďky, ne? Uvažovala jsem, že přijedu, ale nakonec se posunulo cosi pro mě důležitého z pondělí na neděli.

              0 0
    • Cyklogiantopitecus  

      Ahoj, nevite nekdo, kde bych tu pobliz mohl nechat eloxovat nejake drobnosti?

      0 0
      • djsano  

        Ve čtvrtek jsem zrovna pracovně v jedné eloxovně byl. V Jablonci n/N. Jinak eloxování je docela věda, je několik druhů eloxování a taky ne každá slitina hliníku se dá eloxovat, kor jesli jde o eloxování dekorativní/poh­ledové. A samozřejmě taky čím míň kusů si necháš eloxovat, tím to bude většinou dražší, pokud nebudeš mít štěstí, že ty věci sednou na nějaký závěs, kterým daná eloxovna disponuje.

        0 0
    • Orfi  

      Zitra v 10hodin u I-Biku pokud nebude prset .Nebo jste uz vsichni umreli.Asi ale dopadnu jako Bob pred tydnem bez reakce :-(

      0 0
      • Kublaj  

        Já se jedu kouknout na XC na Podhůře :) takže nic :))

        0 0
        • Orfi  

          Ty uz jen koukas .A co si zajezdit :-)

          0 0
          • Kublaj  

            jedu na kole tam a zpátky :) to mi tento týden bude stačit…

            0 0
      • kámen úrazu1  

        Nemá se jet ráno vlakem směr Ždírec? Cosi povídali Majkl a Filip. Původně jsem neplánovala jet. Ale začínám o tom přemýšlet. A teď nevím v kolik a kde. Na vývěsku jsem nejela juknout. A nemám sil zvednout zadek od večeře a dojet tam teď.

        0 0
        • Orfi  

          Ne je to zruseny .Bude novy termin .

          0 0
          • kámen úrazu1  

            OK. Tak pokud nebude lejt a nebudou bouřky tak v 10 u I-bike. Ale pokud se zas pojede rychle tak se tentokrát fakt už trhnu.

            PS: snad bude v pohodě kolo. Seděla jsem na biku naposledy na květnové vyjížďce od I-biku.

            0 0
            • Orfi  

              Nevim co ti na to napsat.Jestli se to sjede jak minule tak asi tak http://www.endomondo.com/…user/8605649

              0 0
              • Orfi  

                Asi to bud odkaz fungovat.

                0 0
                • kámen úrazu1  

                  Uvidím, jestli budu stíhat, aniž bych „musela závodit“. Po návratu ke koním kolu nedávám tolik času jako dříve a bude ještě hůř. Po letech váhání jsem se odhodlala a koupila minulou neděli čtyřnohého parťáka.

                  http://www.youtube.com/watch…

                  0 0
                  • Kublaj  

                    nějakej novej model od Specialized? :D

                    0 0
                    • kámen úrazu1  

                      Ne. Je složenej ze dvou evropských značek. Jedna z nich patří mezi hrstku nejstarších na světě, druhá je známa především díky technickému ježdění. Je celoodpruženej. Tuším ale, že tlumení budu muset zajistit já. Jedná se ale zatím o model ve vývoji, tak jízdní projevy, jak se řadí a brzdí, zjistím nejdříve za rok. :-)

                      0 0
    • Cyklogiantopitecus  

      Ja mel naplanovany Serlich, ale kdyz vidim to pocasi, tak to asi opet odlozim :( Mozna bych se tedy objevil zitra u I-biku.

      Elox- o Tremosnici jsem uz neco slysel, to ze nejde zdarne eloxovat (do vizualne pritazlive podoby) vsechny hlinikove komponenty na trhu slysim prvne a nejak jsem si neuvedomil, ze by to tak mohlo byt :( rikal jsem si, ze si napr. koupim nejaka lehka, vyhovujici riditka a necham si udelat modry elox.

      0 0
      • djsano  

        Když mi zjistíš, co to je za slitinu (označení) tak ti kouknu do tabulek zítra v práci, jesli to pujde eloxovat. Jinak nechci kecat, ale mám dojem že v Třemošnici dobarvování eloxu nedělají, tam mají vyloženě technický elox pod lak. Dobarvování je další krok, dobarvuje se v podstatě klasických pigmentem.

        0 0
        • Cyklogiantopitecus  

          Dekuji, zatim nemam vybrano nic urciteho krom napr. Radicich pacek u shimana XT, ale ty by meli byt v poho, soude obrazku z netu… Taky mam eloxovanou napr. sedlovku s primesi scandia od kcnc, tak snad ani tato primes by eventuelne nemusela vadit? Pohraval jsem si s myslenkou koupit ram Ghosta (take s touto primesi), ale nevim no… Riditka vybrane zatim nemam (ktere bych uvital jako prvni). Na BF jsem nasel tuto stranku:http://galvanika.cz/poptavka.html Nevyhoda je, ze to je z ruky. Jinak dik za ochotu.

          0 0
    • mirabike  

      přijelo pár kamarádů s LV a jeli jsme v sobotu MTBO – CykloRD – orientační závod… moc povedená akce, dnes už jen rehabilitační vyjížďka :)

      0 0
      • maajkee  

        A kamarádi už to byli předtím než jsi pořídil LV nebo až po tom co jsi pořídil LV? :)

        0 0
    • maajkee  

      Potřeboval bych akturální info, jestli se dá v pohodě projet Lovětínská rokle a nevíte jak vypadá hřebenovka na Kaňkových horách? Díky moc za info, v týdnu se tam chystám.

      0 0
      • mirabike  

        my jsme jí dnes v pohodě projeli :) kromě dvou padlejch stromů (vlastně tří, ale ten první jde podjet), ale na chrtím bajku to zase tak moc pohoda nebude..

        0 0
        • maajkee  

          Však mi o pohodu nejde :) Díky.

          0 0
          • mirabike  

            kdy tam chceš jet, třeba bych se přidal..

            0 0
            • maajkee  

              Hele budeme s hradečákama u nás na chalupě od čtvrtka do neděle. Nevim přesně jakej den se tam vydáme. Kdyžtak se můžete kdokoliv zastavit, přes den budeme asi fuč, vyrazíme vždycky třeba kolem desátý dopolko někam pojezdit a odpolko okolo třetí, čtvrtý hodiny návrat, pak pivko, gril a pohoda :)

              Chalupu máme u Horního Bradla, stačí kdyžtak pak zavolat a nanaviguju :) 7 7 4 5 6 0 3 6 7

              0 0
        • maajkee  

          Musím říct, že Lovětínská rokle parádní, nemám to z chalupy daleko a přitom po tolika letech jsem tam jel poprvé a i na HT 29" jsem si to dost užil.

          Pak je luxusní ta červená z Chvalovic nahoru na hřeben, škoda, že jsme ji nejeli dolů, ale nahoru, ale i tak parádní výjezd, tam uplně nahoře jsem musel i kousky popotlačit.

          0 0
          • mirabike  

            jj ta červená je dolů můj nejoblíbenější sjezdík tady v okolí (mám tam vytvořený segmenty na strava.com a pořád zlepšuju časy:) – nejlepší je první část na cestu, pak doleva po cestě přes rudov do lovětína, roklí dolů, do žlebských chvalovic na pivo a pak po modrý nahoru do březinky..

            škoda, že mi ten konec týdne vůbec nevyšel, chtěl jsem za tebou vyrazit… no někdy jindy :)

            0 0
    • Kublaj  

      Hlásím, že se pomalu rozjíždím na bajku :D rameno lehkej terén dává úplně v cajku :)) už jen rozjet nohy :D

      0 0
      • Cyklogiantopitecus  

        To jsi dobrej, me odradilo klasicke vikendove pocasi. Asi si najdu novy konicek, treba lepeni letadylek.

        0 0
        • Kublaj  

          Pocasi je jezditelne, trochu studene ale jak se clovek dobre oblece a trochu zahreje je dobre ;)

          0 0
          • Kublaj  

            Včera pohoda 4 hodiny na bajku :D Sice stále techničtější pasáže chodím, jistota je jistota, ale jinak i počasí dobré :)

            0 0
        • Orfi  

          Lepim tanky vitej v klubu :-)

          0 0
    • snowbob  

      S bráchou jsme si opět udělali bikedovolenou. Začalo to Kopřivnickým Drtičem, pokračovalo v Jizerkách a skončilo to v Českém středohoří. SUPER BYLO! Tady pár obrázků: http://bigbob.rajce.idnes.cz/…_stredohori/

      0 0
      • Kublaj  

        +1

        0 0
      • Kublaj  

        Brácha musí mít pořád něco extra viď? :D Jednou prasklý rám, podruhé smotaný šaltr :D

        0 0
      • Cyklogiantopitecus  

        Krása.

        0 0
      • Orfi  

        Pekne jste se protali .

        0 0
        • snowbob  

          To by byl zázrak aby se nám na dovolené něco s bikama neposralo…

          0 0
        • Orfi  

          Je vypadlo pismenko /protahli/:-)

          0 0
    • kámen úrazu1  

      Je tento a příští víkend v plánu nějaká vyjížďka od I-bike?

      0 0
    • Kublaj  

      Jezdíme? :))

      0 0
      • Orfi  

        Tady uz nejezdi nikdo :-)).

        0 0
      • kámen úrazu1  

        Jsem líná. :-) Jezdím jen směr ranč a zpátky, pak občas něco krátkého do dvou hodin. Ale něco pomalého krátkého bych zítra brzy dopoledne dala. Ofiko vyjížďky od I-bike asi už ne, já zpomalila, ztratila dost z vytrvalosti, vyjížďky letos výrazně zrychlily = nekompatibilní.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Tak jsem se dnes po letech hecnul a dal jsem si Kuňku z domova – http://www.strava.com/…s/3834229148

      Po 50km odešla prdel, po 60km nohy a přišly křeče břicha, ale hlava jela a to je hlavní :)

      Není to žádný světový výkon, ale jsem s časem spokojen :)

      0 0
      • kámen úrazu1  

        Tak na to bych se… a jela radši jen do Železných. :-) Na Kuňku tak s partou nebo sama na silničce. Ale dával sis.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Měl jsem jet s klukama 24hod, ale měl jsem den předtím noční, takže jsem se po ní moc nevyspal. Tak jsem si hodil tento okruh. Bylo plánováno nějakých 130km (nakonec dali 166km za 18hod v pohodě), tak jsem si řekl, že si tu 100 dám :) Poslouchal jsem hudbu, tak co celkem šlo, jen ta prdel trpěla :)

          Za poslední měsíc jsem najel tak 50km dohromady a teď najednou 100 :) Nebyl jsem doma moc fit :D

          0 0
        • Smazaný účet  

          Tak trochu jinak :)

          http://www.strava.com/…es/165201245

          0 0
    • Kublaj  

      Jedna večerní kompenzačka… :)

      0 0
      • kámen úrazu1  

        Podle stínu na biku? :-)

        0 0
        • Kublaj  

          Jj bajk ale jen po asfaltu vymotání nohou, po sobotních 110km na Hlinsko a Seč jsem toho měl celkem dost :D

          0 0
    • kankrlicek  

      Včera jsme s kamarádem objeli manitoua, bylo krásně, bahno jen místy, a to ještě tam, kde je vždycky. Šedesátku jsem nikdy nejel a musím říct, že je fakt pěkná, moc se mi to líbilo.

      Kamarád měl průměrku tepy 110, já jel tvrdý závod, ještě teď nevypadám odpočatě :)

      Cca 65 km (párkrát jsme hledali kudy dál, jednou si zajeli a zašli cca 4 km), 5:14. Kdo má jen trochu najeto, nesleze z kola za celou dobu, já tlačil asi 5krát :)

      V Železných jsem nebyl ani nepamatuju a furt je tam krásně.

      0 0
      • kámen úrazu1  

        Jo, šedesátka se klukům z MTB Manitou podařila. Pěknej výlet jste si udělali. Co dnes, můžeš se hýbat? :-)

        0 0
        • kankrlicek  

          Byl jsem zničený jak po Sudetech :) už v neděli, v pondělí jsem nemohl rozlepit voči, ale dneska to už celkem jde, jsem na kole, uvidíme po práci, jak se budu hýbat. Ale pěkný to bylo.

          0 0
      • maajkee  

        Tu 60ku už chci léta zkusit, trať vede kousek od chalupy, takže bych měl náležitou podporu maželky s občerstvením :) Ale nějak to pořád nevychází, tak třeba letos. Jinak ty úseky okolo Horního Bradla, Spálavy, Modletína ty mám najetý dost a jsou fakt pěkný. Právě by mě zajímalo jak se mi budou zajídat při závodním tempu :)

        0 0
      • kankrlicek  

        Tak kámoš si to dal znova a bez zastávek a kufříků to dal těsně přes 4 hodinky :) Ale to už asi neměl 110 průměr tepovku :)

        0 0
      • Kublaj  

        Neztratili jste se i někde tam u Spálavy a Velký Stříteže? včera jsme to projížděli a tam značení záhadně zmizelo… nakonec sme to našli až „zkratkou“ po louce u Spálavy :D

        0 0
        • kankrlicek  

          Ztratili :) Celá louka byla politá nějakou sračkou od prasat, vzali jsme to těsně podél ohradníku, po silnici zase na značky :)

          0 0
          • Kublaj  

            My tam právě vyjely nahoru na asfalt a koukáme že tudy trasa asi nevede… snaha najít tam kudy to teda vede byla marná :D ale pak nechápu proč je tam značený ten sjezdík když to tam dal nikde nevede…

            0 0
    • Kubiczech  

      O víkendu jsem plánovali vystřihnout čtyřiadvaceti­hodinový výlet. Ráno to už taková sranda nebyla, takže jsme to nakonec zabalili trochu dříve. Buřty v Železkách za to ale stály. (:

      http://www.strava.com/…es/165201245

      0 0
      • maajkee  

        Ha, vždycky mě zajímalo, jaká je ta žlutá a následně modrá trasa podél Doubravy směr Běstvina, stojí za to sjíždět dolů z hřebenu? :)

        Jinak respekt! Já letos co se narodilo mimčo jezdím jen takový kratší 50km trasy, na tyhle dlouhý vejlety jako dřív nějak není čas :)

        0 0
        • Kubiczech  

          Je to moc hezká cesta plná kořenů a sem tam nějakých skalek. Konkrétně úsek Žleby – Pařížov či obráceně za to rozhodně stojí. Po modré do Běstviny už to tak zajímavé není, nicméně následný výjezd po zelené na Kubíkovy duby je docela výživný.

          0 0
          • Kubiczech  

            Málem bych zapomněl, že na zelené za Ronovem je také zajímavá pasáž se switchbacky, což se v našich končinách moc nenosí. (:

            0 0
          • maajkee  

            Díky moc za reakci. Za dva týdny jednu na chalupu zas na týdenní relax, tak tam zajedu.

            0 0
    • Orfi  

      Tak to zkusim co zitra rano .Neplanujete někdo něco přidam se. .

      0 0
      • Kublaj  

        Asi ne mám dost :D letos první závod a ukous sem si sakra sousto… zítra mě na kolo nikdo nedostane :D

        0 0
        • Orfi  

          Alespon nejaka reakce :-)

          0 0
          • Kublaj  

            To víš letos jak nejezdím tak se to nesejde a nesejde halt jsem klíčová osoba :D :D :D

            0 0
      • kámen úrazu1  

        Mám opět pracovní víkend. Ale příští neděli bych něco dala, ale fakt pomalu, nechci se pachtit s vyplazeným jazykem za zadním kolem. Takže ideálně kdyby jel ještě další bořič tempa.

        0 0
        • kankrlicek  

          Tady! Hlásím se.

          Teď vlastně začínám najíždět, ale počasí mě zláká k nesmyslným činům :)

          Jel jsem (sobota) na Lucák, po žluté do Telecího, Maděra, Krásné, Buchťák, po červené do Sněžnýho, Blatiny. Pod 4 palicema tím táhlým stoupáním na červenou, doprava na Rybenské Perničky, přes Spáleňák zase domů.

          Nejelo mi to. Z Krásného na Buchťák jsem poprvé v životě slezl z kola a tlačil, furt jsem odpočíval.

          Kromě již popisovaných fyzických problémů jsem zjistil, že mi po výměně destiček stále přibržďuje zadní kolo, když ho nadzvednu a rukou otočím tak se skoro okamžitě zas zastaví :)

          Aspoň to mám na co svést.

          45 km, 3:15 h, únava jak prase.

          0 0
          • kámen úrazu1  

            To vypadá, že se v pohodě sladíme. U mě je kondička taky na prd – většinou jezdím jen za kobylou a zpátky. Ale tenhle týden jsem dala na biku celých závratných 35 km v kuse! :-) Kde je doba celodenních výletů, to bych si i musela volat odvoz.

            Dáme Železné, Žďárské nebo Toulovcovky?

            0 0
          • kámen úrazu1  

            PS: to s destičkami na zadním kole jsem měla na Sudetech asi 2010. Děsný. Copak na fyzičku, jo, zpomaluje to, ale pro psychiku je to nápor! :-) A pak jsem si zapomněla na občerstvovačce kejml s doplněným ionťákem. A zjistila to až ve stoupání za Machovem na hranici lesa… To byla ta pravá demorálka! Vrátit se? Nevrátit a jet na suchu?

            Joo, asi budu muset začít jezdit, abych mohla dát příští rok Sudety nebo Šelu. Nebo jiný dlouhý celodenní „výlet“ po značené cestě s občerstvovačkami. Říkám to už třetím rokem.

            0 0
          • kámen úrazu1  

            A lustruju mapu, ve Žďárských jsem za poslední rok, dva byla na biku asi jen dvakrát, už si pomalu nepamatuju. Pěknej vejlet sis dal. Bolí mě nohy za Tebe.

            0 0
    • kankrlicek  

      Cyklostezková. Hůrka – Sezemice + bouřka za zády :)

      0 0
    • Kublaj  

      Tak co jantaři jezdí tu ještě vůbec někdo? ;) Co takhle spáchat v sobotu nějakou groupe akci? :)

      0 0
      • kankrlicek  

        Jantar hlásí, že chodí pešo.

        0 0
      • mirabike  

        :) teď jsem byl 2× na nedělní dopoledne v Pekláku v Český Třebový.. bohužel na vyjížďky mívám čas spíše ve všední dny, dopol., nebo odpol… a další dva víkendy jsem totálně zabitej..

        0 0
      • Kublaj  

        Předpověď zatím nic moc ale viděl bych to na nějakou klasiku směr železky když nebude vyloženě pršet jedu 100% čas se dá přizpůsobit zájemcům :)

        0 0
        • Orfi  

          Tady nikoho neukecaš .Smiř se stim.

          0 0
        • kankrlicek  

          Žial bohu nemožem, budem na cestách.

          0 0
        • kámen úrazu1  

          Podle počasí a rychlosti. Nefrčí mi to tak jak před dvěma lety. A poslední vyjížďka od I-bike byla až moc.

          Nemluvě o tom, že o víkendu jsem byla na kole déle než dvě hodiny po dvou, třech týdnech.

          Sraz v Chrudimi?

          0 0
          • Kublaj  

            jojo pro pardubáky se můžeme slétnout někde v pce a pak nabrat chrudimáky :D ale uvidim jestli vůbec někdo pojede :)

            0 0
            • Vita P.  

              tak já se s dovolením přidám. Po delším období na silnici jsem zase dostal chuť na bika a průvodce se hodí. Doufám, že uvisím, přinejhorším se někde odpojím…

              Sraz si můžeme dát přímo před barákem, protože podle kol, co máš v profilu, tě poznávám – bydlíme ve stejném vchodě. Někde na chodbě jsme se už letmo potkali.

              0 0
              • Kublaj  

                Jooo to je dost možný :D zítra ještě upřesním plány a neboj nejsem takovej letec, navíc letos nemám skoro nic najeto :)

                0 0
                • Kublaj  

                  Takže pokud nebude zítra vyloženě pršet tak nějak po obědě jedu s Romanem (pro znalé věci :D) kdo se chce přidat ať se hlásí nebo ať si trhne pedálem ;) V plánu cca 70–80km směr Železky.

                  0 0
                  • Vita P.  

                    tak jo, tak já to s váma zkusím. V kolik sraz?

                    0 0
                    • Kublaj  

                      ve 12 dole ;) jestli máš facebook přidej si mě, najdeš mě tam pod stejným nickem jako tady, to bude rychlejší komunikace :))

                      0 0
        • Kublaj  

          Kdo nejel prohloupil :) počasí tak akorát, tempo, noooo trochu vražedné, ale dalo se a trasa vytříbená takže se styďte, kdož jste nejeli :D

          0 0
    • mirabike  

      tak jak jsem psal.. trochu času dnes dopoledne…

      http://www.strava.com/…es/180471482

      http://www.strava.com/…es/180471484

      0 0
    • Kublaj  

      Hlásím že v sobotu konečně závod Manitou zkusila i moje maličkost :D Ten dav lidí teda šílenost, ale trasa parádní :) Jen teda nechápu co furt všichni maj s tím velkým rozměrem kol, zajelo se do techniky a už tyhle 29er závodníci všichni lezly po svých :/ Nicméně příští rok si to dám asi znovu :))

      0 0
      • maajkee  

        Ty závodníci co lezli po svých tak by tam lezli i s 26"

        A co maj všichni s tímk velkým rozměrem? Je prostě lepší :) Kdo jednou zkusí, už nechce jinak, tak to prostě je.

        0 0
        • Kublaj  

          Je to tak, že je to prvně o jezdci a kolo hraje až druhý housle, samo lezli tam i na 26ce :P

          0 0
        • lidumil  

          No já si dovolím s tebou nesouhlasit. 29" jsem zkusil a ne ledajakou – byl to nejvyšší karbon model Bianchi. Měl jsem ho asi na 3 hodiny a nikdy více. Manévrovatelnost na singlech nic moc :-( ale proti gustu…

          0 0
          • maajkee  

            Taky jsem zkoušel tady v HK testovačku Bianchi a to byla opravdu trága :/ Přesně jak píšeš. Ale to není o tom jestli je to karbon nebo alu, je to o geometrii a taky o zvyku.

            Neexistuje nic co bych oproti 26 projel na 29 hůř.

            Takhle vznikaj pak fámy. člověk se sveze na jedný nepovedený 29ce a tím to pro něj hasne.

            0 0
            • lidumil  

              Nevím jestli o gemoterii, nebo o zvyku, ale prostě mi nesedla a jinou jsem neměl možnost testovat. Když se naskytne, rád zkusím, ale co jsem měl z toho testování ohlasy, tak zkušenost podobná.

              0 0
            • lidumil  

              Jinak – píšeš kdo jednou zkusí – tak já teda ne ;-P

              0 0
              • maajkee  

                OK, měl jsem napsat, kdo jednou zkusí pořádnou 29ku, tak už nechce jinak :)

                0 0
                • lidumil  

                  Je otázka, co je pořádná :D

                  0 0
      • Kubiczech  

        Ono spíš záleží, koho máš před sebou, ne jaký rozměr kol pod sebou.

        0 0
        • Kublaj  

          A když před sebou má jen výjezd a kořeny? :D

          0 0
          • Kubiczech  

            Tak za to můžou ty velký kola, to je ložený.

            0 0
            • Kublaj  

              Spíš šlo o to, že velký kola nebo malý je to jedno, když tam stejně pak lezou po svých ;) já proti 29er nic nemám, sám ho příští rok mám v plánu… :D

              0 0
              • maajkee  

                To jde o to, že jsi byl na startu moc pomalej a dostal jsi se mezi bajkovej plebs :) Musíš jet po startu kudlu a pak se ti tam nebudou tyhle chodiči motat :)

                I když nechápu, kde je to tak hrozný, že musí jít někdo pěšky, leda snad před Klokočovem na tý červený, tam je trochu prďák, ale to vyjede i moje manželka :)

                0 0
    • Kublaj  

      Dnes cca 75km v Železkách :) až na sprchu cestou domů paráda :D

      0 0
      • snowbob  

        Já si dal včera 75km taky. Vysoké Mýto- Choceň- Ústí nad Orlicí- Česká Třebová- Litomyšl- Vysoké Mýto. Po turistických trasách. Bylo to mokré, ale i tak pěkné.

        0 0
        • Kublaj  

          Hele Bob a žije! :D

          0 0
          • snowbob  

            Žije a jezdí… Jen ho sere, že se tady nedokážeme domluvit na společnou akci.

            0 0
            • Kublaj  

              Když všichni děláte Zagorku… ;)

              0 0
            • Orfi  

              Jezdim sem uz ani nepisu :-(

              0 0
              • snowbob  

                Chápu, že někomu termín nesedne… Ale že nikomu?! Poslední společná akce byla vlastně jen ta první.

                0 0
                • Kublaj  

                  Neboj já to nevzdal a zase zkusim nahodit nejakej vikend ;) někdy to vyjít musí :D

                  0 0
                • Orfi  

                  V druhy polovine zari bys me mohl vzit smer Valy/

                  Prelouc nebo kam tam jezdite .

                  0 0
                  • Picino  

                    Zdar pánové,pokud by to šlo,tak bych s váma taky někam vyrazil. Jezdím často železky a nebaví mě jezdit furt sám. :-)

                    0 0
                    • Orfi  

                      Nevim jestli ti nekdo odepise .Za me druha polovina zari .Tak to se muzem na necem domluvit .

                      0 0
      • Kubiczech  

        Včera mělo stejný nápad hodně bajkerů a bohužel taky motorkářů. Ale i tak hodně pěkné, mokré a bahnité. (: http://www.strava.com/…es/187503657

        0 0
    • bestom  

      Nechystáte se někdo v sobotu na Krkonošskou 70 ? Snažím se dát dohromady tříčlenný tým ,auto beru . Kdyžtak se ozvěte na bike.rider@email.cz

      0 0
    • Kublaj  

      Zítra po obědě nějaká grupe bajking akce, co vy na to? směr Železky, čím víc lidí se sejde tím líp, takže neváhejte a hlašte se ptz počasí má být luxusní ;) Orientačně odlet z Pce cca 12–13:00 z Chrudimi o půl hodiny déle.

      0 0
      • Kublaj  

        Pojede i holka takže se nebojte šílenýho tempa, nikdo? :/

        0 0
        • Orfi  

          Rano se zenou smer Sec .Ale jinak si tu dobre pokecas vid :-)

          0 0
      • Vita P.  

        Možná kdybys nedával tak blbé časy, jako v poledne, tak by s tebou i někdo jezdil. Buď to má být celodenní a pak se vyjíždí ráno nebo je to odpolední vyjížďka a pak se vyjíždí až ti trochu slehne oběd. No, ale abych jenom nepyskoval, tak teda jedu taky:)

        0 0
        • Kublaj  

          Good :) hele zase se chci o víkendu pořádně prospat, a na cca 4 hodiny je to idealni :D Mimo to by se tu případní zájemci alespon ozvali… ale je ticho po pěšině ;)

          0 0
          • Picino  

            Jak jsem psal dříve,klidně bych s vama taky vyrazil, ale musím jet už ráno. Jedu na chalupu směr. hermanak- podol-libkov-nasavrky a večer zpět. Znám tam skvělý cesty terénem. Tak snad jindy.

            0 0
      • Kublaj  

        Jinak už nikdo? Roman nejede takže to dneska bude v tempu pohodovém ;)

        0 0
      • Kublaj  

        Nakonec 90km, konečně vím co je to ta Lovětínská rokle… :D Kdo nejel prohloupil, tempo opravdu pohodové :P

        0 0
    • Orfi  

      Nevite někdo v kterym obchodě v okoli by vyměnily draty u FM3 .Jeden me prasknul a několik jsem jich načnul klackem kdyz mě prošel vypletem .

      0 0
      • Kubiczech  

        Zeptal bych se v Cyklomaxu. Na vyšší modely Rock Machine dávají Fulcrumy, tak by mohli mít dobrý a rychlý zdroj náhradních dílů.

        Kde je mají skladem nevím a moc bych na to nesázel. Třeba někdo poradí.

        0 0
      • maajkee  

        Maxcursor. To je dovozce Fulcrumu, už jsem nějaký dráty objednával. Kdybys nesehnal, ozvi se na mail.

        0 0
        • Orfi  

          Zatim diky za nabidku mam něco rozjednanyho přes znamyho v Hradci pokud o nevyjde ozvu se.

          0 0
        • Orfi  

          Prosim te nemas tuseni jakou hlavicku ty draty maji nebo spis jaky v nich je rozdil .Rozmer by souhlasilu obou druhu.

          http://www.kolokram.cz/…metal-3.html

          http://www.kolokram.cz/…-3–2010.html

          Popripade nemas nejaky doma ze bych je od tebe odkoupil .Staci me do kazdeho rozmeru 3kousky .

          0 0
          • DeathNick  

            Zdar chlapaci,

            nahodne by nekdo nemel „zbytecnou“ levou kliku FSA 175 mm na pevnou osu HT II?

            Diky.

            0 0
    • Kublaj  

      Zase mrtvo? :D tak aspoň ladíte bajka když už na ty společný švihy kašlete? ;)

      0 0
      • Orfi  

        Jo vyladil jsem zadni Fulcrum 3.Tahani niple pomoci magnetu super prace .

        0 0
        • Kublaj  

          :D tak hlavne jestli se operace povedla :)

          0 0
          • Orfi  

            Jo povedla uz jen vyzkouset jestli to vydrzi .

            0 0
          • Orfi  

            A jeste jsem dostal nahradni :-)

            0 0
      • Vita P.  

        Nemáš náhodou kompresor? Nemůžu nahodit bezdušák…

        0 0
        • Kublaj  

          Nn bohužel tuhle věc nemám, i když by se mi někdy taky hodila :D

          0 0
    • KAPLIS  

      Zítra je u vás na BMX dráze Mistrovstí republiky družstev. Kdo chce může se stavit.

      0 0
    • bestom  

      Jedu na Sudety a mám volný místo v autě ,kdo by chtěl vzít .odjezd pátek odpolko

      0 0
    • Orfi  

      Tak zitra v 10 00 hod u I-Biku kola sebou :-)Samozrejme nesmi prset .

      0 0
      • Kublaj  

        Jedu po vlastní ose :) mám nějak dost :D

        0 0
        • Orfi  

          Alespon nejaka reakce .Mas omluvenku.:-)

          0 0
          • Kublaj  

            Proto reaguju, když na to všeci kašlou… ;))

            0 0
            • Orfi  

              Souhlas.Jak už jsem jednou navrhoval zamkni to a dalši nezakladej .Je to zbytečna prace .

              0 0
              • Kublaj  

                Občas se někdo přidá, takže to ještě chvíli potáhnu dál:D

                0 0
                • kankrlicek  

                  Jen se nevzdávej! :)

                  Na vás nemám, dal jsem si dnes silnici, navštívil jsem Žiku a Franclinu a mám toho dost, ale spokojený jsem! :)

                  63 km / 2,5 h.

                  0 0
                  • snowbob  

                    Když jsem psal o společné vyjížďky já, tak jste na to taky srali. Teď strašně chcete něco domlouvat…

                    0 0
                    • kankrlicek  

                      Já na domlouvání absolutně nemám, nemůžu jít do námahy, musím si pouze vyhovět = nemůžu s tímdle přístupem někoho obtěžovat. V listopadu, prosinci bude líp :)

                      0 0
                      • snowbob  

                        A příspěvky typu- „nechci vás brzdit“, „nemám najeto“, „jste závodníci“ apod. Jsou taky super! Nejvíc jezdím na kole s Markem a ani náhodou nejezdíme stejně, a přesto spolu jezdíme. Čím víc budeme jezdit společně, tím dřív si na sebe zvyknem a předvádění se před sebou jakou má kdo formu odpadne. Tak snad se příští rok na něčem domluvíme. Je nás tady na to dost…

                        0 0
                    • Orfi  

                      Pardon byl to jen trapny pokus jestli se nekdo chytne .Mam zas na delsi dobu vybrano .

                      0 0
            • maajkee  

              B-F nefunguje. Dneska frčí FB, od doby co jsem si založil FB a začlo se to domlouvat tam, tak se nás pravidelně každou středu slejzá kolem deseti :)

              0 0
        • Orfi  

          Ta blondynka te nejak prohani .:-)

          0 0
        • Kublaj  

          Pro změnu jsem vyměnil kolo za trekovou obuv a vydal se na noční tůru na Sněžku… 26km a 7hodin na nohou kapku mazec… zlatý kolo :D

          0 0
    • snowbob  

      Zítra má být pěkný bikový den. Nedáme si společnou vyjížďku? Start bych viděl v 9h směr Železky. Tak teď se ukažte jak máte zájem…

      0 0
      • Orfi  

        Tak ted zas budu sabotovat ja :-) Mam sraz v 9 hodin v sobetuchach u roubenky .Jsme zatim 2 smer asi Sec pridej se :-)

        0 0
        • Kublaj  

          Ja bych jel :)

          0 0
          • snowbob  

            OK. Takže z Pardubic start v 8h. Souhlas Kubo?

            0 0
            • Kublaj  

              Jojo sraz u mě nebo u tebe? :D

              0 0
            • Orfi  

              Zacina se to rozrustat panove ale pohodovka jinak v sobetuchach chvilku cekejte nez se sjedem budu cekat jeste na Miru .V 8 45 ma byt v CR .Zatim nas je 5 .

              0 0
              • snowbob  

                OK. Přijedu k tobě Kubo. Pokud se někdo z Pardubic přidá, a neví kde Kuba bydlí, tak sraz můžem dát u Signálu.

                0 0
                • Orfi  

                  Vis u jake roubenky v Sobetuchach ?:-)

                  0 0
                • Kublaj  

                  Nebuď zase tak optimistickej :D

                  0 0
                • Vita P.  

                  abyste neřekli, že s váma nechce nikdo jezdit, tak se teda taky přidám…

                  0 0
                  • Kublaj  

                    Čekal jsem jestli se ozveš ;))

                    0 0
                    • Orfi  

                      Tak nas asi bude 6nebo7 jestli prijedou vsichni :-)

                      0 0
                    • Vita P.  

                      jenom ještě abysme si ujasnili pojmy. Obvykle se pod pojmem vyjížďka skrývá i oběd a pivo v nějaké pěkné hospůdce po cestě. Doufám, že je tomu tak i v tomto případě:)

                      0 0
                      • Orfi  

                        Tak to nevim jestli na Seci uz nebudou mit zavreno .Pak taky zalezi kudy pojedeme .Ale ja si beru radeji neco sebou .

                        0 0
                        • Vita P.  

                          Vpohodě, já za ty asi 2 vyjížďky s Kubou pochopil, jak to tady chodí.

                          A taky jsem přišel na důvod, proč vám to tady moc neklape. Naprosto totiž ignorujete fakt, že počet piv je stejně tak důležitý jako počet kilometrů. Dokonce bych řekl, že i důležitější, protože pivama kilometry nahradíš, naopak to nefunguje…

                          0 0
      • Kublaj  

        Dneska skoro 70km do Pekla a zpátky tak ne že mě zítra budete ujíždět :D

        0 0
        • Orfi  

          Tak toho bych se nebal.

          0 0
        • maajkee  

          Mně příjde, že se v pardubickým vlákně pořád řeší, kdo jak na tom je, kdo komu nebude stačit a podobně. O to přeci při společných vyjížďkách vůbec nejde. Při společných vyjížďkách se přeci počítá s tím, že se pojede tempo podle nejpomalejšího a nejpomalejší se bude snažit o malinko rychlejc než je zvyklej :)

          Ale nechci Vám do toho kecat :)

          0 0
          • cohy  

            Ahoj Maajkee promin, že píšu sem. Psal jsem ti ve středu na email na md nevim jestli je porad aktualni a jestli jsi dostal muj email, když tak se mrkni.

            Díky Jakub V.

            0 0
    • snowbob  

      Tak dnešní výjezdní akce se povedla. Sice bylo bahno, ale to nikomu až tak nevadilo. Nám z Pardubic to dalo lehce přes 100km a 1100m.

      0 0
      • snowbob  

        Zbytek… Kvalita z mobilu.

        0 0
      • Orfi  

        Jo dobry to bylo :-)

        0 0
        • Kublaj  

          Vyjímečně jsme se sešli v hojném počtu, počasí na jedničku a to bláto to k tomu prostě patří (nikdy není tak hrozně aby nemohlo být hůř), no sem zvědavej jestli se ještě letost takhle slezem :D

          0 0
    • Kublaj  

      Pardubáci, budu brát objednávku z kupkola, někdo něco? ;) máte čas se hlásit do zítra večer 21:00, pak objednávám.

      0 0
    • DeathNick  

      Napis mi prosim az to budes mit na mail abych to mohl nekde vyzvednout a calnout ti to. Jsem z Polabin.

      Diky

      0 0
      • Kublaj  

        jj zítra napíšu, jinak jsem z Dubiny, počítám že to budu mít doma nějak po čtvrté ;)

        0 0
    • Kublaj  

      V sobotu ve 13:00 z Chrudimi směr Železky, přidá se někdo? :)

      0 0
      • snowbob  

        V sobotu nemůžu, věnuju se dceři.

        0 0
    • Sidewinder  

      Ahoj vsem.. Na serveru Garmin Connect zacaly fungovat skupiny a tak jsem zkusil jednu zalozit. Pokud chcete, pripojte se.

      MTB Východočeši

      http://connect.garmin.com/…group/972741

      0 0
    • Orfi  

      Zitra v 10hodin u I-biku.

      0 0
    • snowbob  

      Budu objednávat na kupkole. Chce se někdo přidat?

      0 0
      • Kublaj  

        jak to dopadlo s tou špicí? :D

        0 0
        • snowbob  

          Ještě to nedošlo. Jak bude tak dám vědět.

          0 0
    • slava125  

      Ahoj, jezdíte tu někdo ve všední dny dopoledne kolem Pce na horači nebo na silnici?

      0 0
    • Orfi  

      Zitra v 10hodin u I-Biku nekdo se prida ?

      0 0
      • Kublaj  

        Je to s nima marný :D ale až budu mít na jaře bajka tak snad zase spácháme nějakou hromadnou vyjížďku :) ta první a poslední letošní byla skvělá ;)

        0 0
        • Orfi  

          To viš na slečinky už je zima. :-)

          0 0
          • snowbob  

            Pořád mi nedošel paprsek do fulcrumů, jinak bych vyjel.

            0 0
            • Orfi  

              Tak to je opruz .Mel jsi to zkusit udelat jako ja porad drzi :-)

              0 0
              • Kublaj  

                Teď už na to čekání má celou zimu… :D

                0 0
    • Kublaj  

      Tak co ožije nám to tady trochu přes zimu? ;D

      0 0
      • Orfi  

        Určitě .Teoretiku tu mame dost .:-)

        0 0
        • Kublaj  

          Neblázni teď jsi je určitě vyplašil :/ Spíš mi někdo řekněte, jestli jste už zkoušeli nějaký 27.5" hardtail? ;) pořád přemýšlím jestli 27.5 nebo 29 o kterém nejsem úplně přesvědčen, že je to nejlepší volba (co jsem na tom chvilku seděl přišel jsem si jak na vyhlídkovém traktoru) :D

          0 0
          • Orfi  

            :-)

            0 0
            • snowbob  

              Já si dal dneska pješo výlet. Z Jablonného nad Orlicí po červené na Suchý vrch a po zelené zpět. 19km za 3,5h. Bolí to víc než na kole :-)

              0 0
              • Orfi  

                Chodit pesky by me zabilo .Respekt. Uz mas drat ?

                0 0
              • Kublaj  

                Jojo to znam zlaty kolo :D

                0 0
          • maajkee  

            A jakou jsi zkoušel 29ku?

            0 0
            • Kublaj  

              Focus Raven a Ghost HTX, ale neměl jsem možnost to otestovat ve větším měřítku, takže tam dost dělá skok z 26ky.

              0 0
    • snowbob  

      To Orfi: Petře, máš doma magnet s tim cervikem na fulcrumy? Nemuzu ho najit a dneska mi konecne dojdou paprsky. Prozvon a zavolam 602138144. Diky.

      0 0
      • Kublaj  

        Neco takoveho jsem tenkrat k tem svym dostal, mozna to tady jeste nekde mam, magnet urcite sere me v krabicce na koncovky :D na co je ten cervik? ten tam taky nekde byl :D

        0 0
        • Orfi  

          Cervik nasroubujes do niple .To je na bezdusaky .

          0 0
          • Kublaj  

            jasně chápu :)

            0 0
          • maajkee  

            Protože nipl nemagnetizujeeeee! :)

            0 0
            • Kublaj  

              Děláš chytrýho když už ti to řekl viď :D To mi pak došlo ;)

              0 0
              • maajkee  

                Bohužel už jsem to několikrát dělal :)

                0 0
                • Kublaj  

                  V klidu mě to je jasný :)

                  0 0
    • snowbob  

      Ahoj, v pondělí 17.11 jsme si s bráchou dali trasu Špind- Labská bouda- Špindl. Pěkných 36km.

      0 0
      • snowbob  

        Další foto…

        0 0
      • sulcino1  

        ahoj, pěkný fotky, musel to být skvělý švih…závidím. Jirka

        0 0
    • Kublaj  

      Krásný svátky všem přítomným ;) a ať jste v příštím roce trochu bajkově aktivnější ;) :D

      0 0
    • mirabike  

      taky tady všem přeju co nejvíc spokojených kilometrů.. a nových lehčích, pevnějších, hezčích a rychlejších dílů pod stromečkem ;-)

      0 0
    • kankrlicek  

      Minulý rok se mi nějak vyškubl (z hlediska jízdního :)), ale neztrácím úsměv, jak ten typan na obrázku. :)

      Ostatním přeji ať se vám daří jak v sedle, tak i v ostatním životě.

      mk

      0 0
      • Kublaj  

        Jooo hlavně s úsměvem ;)

        0 0
    • kankrlicek  

      Dnes na cyklostezce ze Sezemic jsem okolo Hůrek potkal dva vysmáté bajkery, jeden mi silně připomínal Boba. Pozdravil jsem sice pozdě, ale bez odezvy :) Byl jsi to ty?

      0 0
      • snowbob  

        Joo… To jsem byl já s Markem.

        0 0
    • pazdič  

      Je tu někdo z okolí Přelouče?

      0 0
      • Kubiczech  

        Někdo by se snad našel…

        0 0
      • Mr.Dan  

        Jakýpak okolí? ;)

        0 0
        • pazdič  

          No přeci blízký, viz. profil;)

          Jsem přistěhovalec z nedalekých Pardubic a hledám nějakou pěknou trasu nejlépe mimo asfalt směr Železné Hory. Zatím mi přijde, že z Přelouče vedou tím směrem jen silnice (krom zelené na Valy).

          0 0
          • Mr.Dan  

            To je bohužel správnej postřeh. Možná i kvůli tomu spíš vyjíždím směr Kladruby a Pamětník, tam se dá jet lesem celou dobu, jen o kopce je samozřejmě nouze.

            Nicméně i do Železek možnosti jsou – nejradši mám skorosilniční trasu Benešovice, Brloh, Pelechov, Sovolusky (+Lhota), Turkovice, Nový Dvůr, Březinka a pak lesem nahoru na Zbyslavec.Jel jsem to teď naposledy v sobotu a nebejt tohio vichru a chumelení, tak by to bylo i docela fajn. ;) Nebo se dá trochu delší varianta do Jankovic, pak skrz Krasnickou rokli, Obří postele a lesem nahoru až na Semtěš, polňačkou do Bumbálky a pak Březinka atd.

            0 0
            • pazdič  

              Tak jsem dneska vyrazil do té Krasnické rokle a dál k Obřím postelím, na Kladruby a dom. Musím říct, že je to opravdu pěkný kousek země. a asfaltové přejezdy se omezili téměř jen na překonání výpadovky na Hamburk a přilehlé okolí:)

              A teď bych chtěl poprosit o sněhové zpravodajství v okolí Seče a Kovářova http://trasy.czh.cz/Home/trasa-5

              0 0
            • pazdič  

              Tak jsem dneska vyrazil do té Krasnické rokle a dál k Obřím postelím, na Kladruby a dom. Musím říct, že je to opravdu pěkný kousek země. A asfaltové přejezdy se omezili téměř jen na překonání výpadovky na Hamburk a přilehlé okolí:)

              Teď bych chtěl poprosit o sněhové zpravodajství v okolí Seče a Kovářova http://trasy.czh.cz/Home/trasa-5

              0 0
          • mejran01  

            Tak to mě řekni kde u nás ve Vyšehněvicích bydlíš? Já tu bydlím 36 let a jiného bikera nežli sebe jsem tu nikdy nepotkal :-) a pár cestiček od nás až do Železek aníž by jsi musel po silnici existuje…

            0 0
            • pazdič  

              Dyť píšu, že jsem přistěhovalec. Myslím, že tvoje kolo jsem viděl u souseda, když betonoval na podzim základy:)

              Cesta do Přelouče hlavně kolem Nadymače je celkem zábavná a těch 5km z Přelouče do Jankovic jako výchozího bodu se dá taky přežít.

              Hlásí mráz, tak se snad bude dát jezdit i bez blatníků.

              0 0
              • mirabike  

                dyť on ale tvrdí „bikera“ ..ti dolážou jet bez blatníků i za mokra :D

                0 0
                • mejran01  

                  Tak určitě :) pokud člověk neměl aspoň jednou od bahna na zádech pořádnou,, hnědku,, od zadku až mezi uši tak to není,,bajker,,:-) jinak Tome jsi měl pravdu na základech souseda jsem pomáhal…trasu co popisoval mistr Dan jezdím také, nebo se dá červená z Veselí až do Heřmaňáku a potom dle chuťi dál…záleží jakou část Železek chceš navštívit…pokud by jsi někdy chtěl vyrazit ve dvou napiš ma email, ať tu neplevelíme vlákno…

                  0 0
                  • kankrlicek  

                    Jen hoši plevelte, aspoň se tu bude něco dít :)

                    Nedávno jsem se byl podívat okolo Strúhy. Tloukl jsem se do ramene, jaký jsem to pašák, když jsem si šlápnul jen jednou, ale teď bych se pár věcí vůbec neodvážil zkusit :)

                    0 0
                • pazdič  

                  To mi neuvěříte…někdo se mi musel nabourat na účet a píše tady za mne takovýhle „blatníkový“ sporsťárny. To slovo na „b“ znamená samozřejmě jen zbytečné gramy až kilogramy:))

                  Meandry Struhy jsem projížděl o víkendu a musel asi třikrát poponášet. Ale v létě to bude v pohodě, pád do potoka nebude tolik vadit:)

                  0 0
                  • Kublaj  

                    Nějak se to tam změnilo? Už jsem tam dlouho nejel… :D

                    0 0
                    • pazdič  

                      Nevím, jestli změnilo. Ale na pár místech je buď utržený břeh nebo šikmé kořeny směřující do propasti. A na jednom místě je padlý stromek tak na dvoumetrový bunny hop. Nebo to jsou jen nedostatky v technice.

                      0 0
                      • Kublaj  

                        Tak asi nezměnilo :D :D :D ale letos se tam zase budu muset kouknout :)

                        0 0
                        • kankrlicek  

                          Změnilo :) a dost, aspoň od mé poslední návštěvy. Kromě popadaných velikánů se i ztenčily zbytky cestičky mezi stromy a Strúhou. Byl jsem tam nedávno sice pěšky, ale místa, která jsem dával s zatajeným dechem bych tentokrát potupně přenesl :)

                          0 0
                  • mirabike  

                    :)

                    0 0
    • Kubiczech  

      Kdo chce vidět zimu, ať se staví v Železkách. V Polabí jaro, na Zbyslavci regulérní zima se vším všudy, v Třemošnici zase jaro. Takhle separovaně to fakt není špatné. (:

      0 0
      • mirabike  

        v neděli se chystáme na Seč s běžkama.. z kol mám pojízdnou jen silničku a DHčko a ani na jednom se mi tam moc nechce :)))

        0 0
        • maajkee  

          No my byli na běžkách v nedělí, okolí Horního Bradla, Modeltín, Klokočov a ideál to teda není. Doporučuju starší běžky s již poškrábanou skluznicí :)

          0 0
          • mirabike  

            aj, mám nový… další varianta je vysočina :)

            0 0
      • Mr.Dan  

        Kubo, máš recht. Já tam vyrazil v sobotu tou trasou, jako popisuju výše, a zatímco dole u Březinky ještě sněžilo, ale prakticky nikde nic neleželo, a jakmile jsem vyjel lesem na Zbyslavec, tak u ozdravovny byly od západu nafoukaný takový závěje, že to vůbec nešlo projet. A na protějším Míčově to samý – tam jsem se drápal po zelený z Lovětína a na tý polňačce úplně epický jazyky! Takže to tam evidentně vydrželo… Od Načešic dál jsem měl pro změnu zase mokrou prdel.. :)

        0 0
        • kankrlicek  

          Dneska nádherný den s jednou chybkou – neodhadl jsem stupeň tání a vjel do 200m mazláku.

          0 0
        • Kubiczech  

          My jsme jeli od Licoměřic nahoru na Zbyslavec a docela jsme koukali, co těch pár výškových metrů udělá. Zpátky nahoru se nám nechtělo, tak jsme to vzali osvědčenou cestou kolem Doubravy do Žlebů a ani tam to nebylo vůbec špatné. Voda si s tím zase trošku pohrála, takže vykouklo pár nových kořenů.

          0 0
    • mirabike  

      tak toho sněhu bylo dost… i počasí celkem vyšlo až na vítr na planinách.. http://mapy.cz/s/fKA0

      0 0
      • kankrlicek  

        Zkus na sněhu dát trošku delší časy. Jinak závidím, válím se doma se smrtelnou mužskou chorobou.

        0 0
        • mirabike  

          :D doby, kdy jsem trochu fotíval dávno minuly… tohle je mobilem – jo jsou tam korekce na expozici, ale nějak na to ani nebyl čas si s tím hrát:))

          0 0
    • makimaki  

      Ahoj, nevíte kde by v okolí Pardubic někdo opravil závit pedálu kliky Shimano Golden Arrow? V Chrudimi jsem se ještě neptal, snad Bikesport, to si ještě prověřím.

      0 0
    • kankrlicek  

      Dneska jsem se krásně za sluníčka a teplíčka projel po té naší placce. Zdalipak uhádnete, kde to je focené?

      0 0
      • Roldy  

        Mezi Tuněchody a Chrudimí, mostek přes Chrudimku.

        0 0
    • kankrlicek  

      Trošku to tady umírá :), malinko oživuji. Vím, že cyklistickými výkony neoslním, ale aspoň dokument, že jezdím, což mě samotného těší :)

      mk

      1. U Janderova
      2. Rybník u Kočí
      3. Dubina – oslava Velikonoc :)
      0 0
      • Kublaj  

        Budiž ti přidělen jeden extra bludišťák ;)) ostatní maj smůlu bo na to sejrou :D

        0 0
        • kankrlicek  

          Za bludišťáka děkuji. A abych si ho zasloužil, dneska na Škrovád, Svídnici, malinkou oklikou do Slátanin a domů. Kolo jsem skoro nezasvinil (to se počítá :)), 48 km, 2:30 h. Bylo nádherně.

          0 0
          • kankrlicek  

            Hehe – koukám z okna (15 h) a ono tam poperchává :), to jsem měl kliku (kromě toho bludišťáka) :)

            0 0
    • Kublaj  

      Hlásím že už se letos Supí slítávají a nějak povyrostli! :D

      0 0
    • Kubiczech  

      Tak jsme se včera konečně vydali na Podhůru. Moc jsem od toho nečekal, ale musím uznat, že tam někdo odvedl vážně dobrou práci.

      0 0
      • mirabike  

        no to abych se tam taky podíval…

        0 0
        • Kubiczech  

          Není to žádný velký terén jako spíš přísně udusaná stezička. Na sportovní jízdu a kochání se okolím je to fajn, adrenalin bych hledal jinde. Za výlet to ale rozhodně stojí, ať už na kole, nebo i pěšky.

          Osobně se mi hrozně líbil ten na oko přírodní pumptrek.

          0 0
      • Mr.Dan  

        Já se tam chystal celou zimu, ale vždycky se našel lepší důvod jet jinam, cesta z Vepřelouče tam nestojí za moc. Ale tak třeba to spojit s pozdější návštěvou pivovaru v Medlešicích… ;) Na vašich fotech to vypadá mnohem drsnějc, než bych to čekal, ale supr!

        0 0
        • Kubiczech  

          Z Heřmaňáku už ta cesta není tak špatná, myslím přes Rabštejn a podobně.

          Ty fotky jsou z pumptreku, kde je i pár kamenů a větších vln, ale jinak je to jednoduchý singltrek jako v Jizerkách jen bez kaluží.

          0 0
    • Kubiczech  

      Doubrava jako kafe. (:

      0 0
    • snowbob  

      Biku zdar. Zítra máme dokonalé počasí na pěknou vyjížďku. Tak kdo se hlásí dobrovolně? Viděl bych odjezd z Pardubic v 9 nebo 10 ( v Chrudimi v 11) směr Železky.

      0 0
      • Orfi  

        V 10 hodin me naberete u divadla v Chrudimi ?

        0 0
      • mirabike  

        byl jsem dnes.. (zítra v práci)

        Jedna celkem dobrá zpráva – na žlutý u Licomělic konečně dosypali ten štěrk jemným, takže už je to sjízdný i pro chrty ;-) jinak místy celkem rozryto od lesní techniky – hnal bych je z lesa svinským krokem!!

        0 0
        • Orfi  

          Myslis ten /makadam nebo jak se to jmenuje ?/ tak to nejsem chrt projel jsem i bez 160mm zdvihu :-)

          0 0
          • mirabike  

            :D

            0 0
            • snowbob  

              V 10h budem u tebe Orfi.

              0 0
              • Orfi  

                ok Na jak dlouho to planujete ?

                0 0
                • snowbob  

                  Asi 60km. Tak 3h

                  0 0
                  • Kublaj  

                    Bohužel jsem v práci dopoledne :/ mimo to letos nemám nic najeto :D takže bych po třech hodinách asi umřel :D

                    0 0
                    • snowbob  

                      Já mám najeto 280km a rozhodně se dneska nechystám na kole zemřít.

                      0 0
                      • Kublaj  

                        Já asi tak 50km :D po dvu mesících invalidity :D mám pocit že se začínám nějak rozpadat :D

                        0 0
                        • snowbob  

                          Kolik ze ti je? 80?

                          0 0
                          • Kublaj  

                            noooo skoro :D neee teď už to bude lepší :)

                            0 0
                  • kankrlicek  

                    Jak to dopadlo? Počasí bylo skvělé, takže to nemohlo být horší, než skvělé. Pochlubte se.

                    Můj tip: 90 km, 4 h :)

                    0 0
    • Kublaj  

      Nechystáte se někdo na Ratibořičák 26.4.? případně s volným místem v autě ;)

      0 0
      • dvoris  

        No bohužel nebude čas, ale co třeba na rozjezd 1.5. nebo 8.5. okruhový závod v Novým Hradci?

        0 0
        • Kublaj  

          Pátky nedávám ptz jsem v práci :)

          0 0
    • dvoris  

      Čau,

      při hledání bikerů z okolí Pardubic jsem narazil na toto vlakno a vidím, že je i docela aktivní :D. Takže pokud byste nebyli proti, rád bych se k vám přidal. Jsem z Pardubic. Zajímalo by mě vaše tempo :D nerad bych brzdil, ale co jsem tady četl, tak by to šlo. :) Díky, Honza (21).

      0 0
      • kejmi  

        pokud je možno, rád bych se také někdy připojil :)

        0 0
      • Orfi  

        Tohle a živý vlákno? Tak to ani omylem.

        0 0
        • snowbob  

          Sobotní akce byla super. Poprve v tomto roce v krátkém dresu. Dokonce došlo i na polívku na Lichnici. Z Pardubic mi to nakonec dalo 89km. Čtu tady že se přidají dva aktivní co by to tu mohli probudit. Jsem zvědavý…

          0 0
          • kankrlicek  

            První část mého tipu sedí, co čas? :)

            0 0
          • Kublaj  

            Já v neděli 92km na silnici :D

            0 0
            • snowbob  

              Čas nevím. Není důležitý. Šlo o vyjížďku…

              0 0
              • snowbob  

                Jakto že jsi Kubo najel 90km?!! To ses musel po cestě rozpadnout, ne?

                0 0
                • Kublaj  

                  No kupodivu držím v kupě ;)

                  0 0
                  • snowbob  

                    BOOOOOOOOOOM !!!!!!!

                    To aby jste se probrali. Je to sice narychlo, ale co si v dnešním slunečním počasí dát vyjížďku? Výjezd z Pardubic 13–14hod?

                    0 0
    • Orfi  

      Tak to zkusim .Zitra v 9hodin u I -Biku.Ale noc si od toho neslibuju .

      0 0
      • Kublaj  

        Naděje umírá poslední ;)

        0 0
        • snowbob  

          Zitra jedu dceři ukázat Nemošickou stráň. Takže nepojedu. Ale byl jsem dneska. Lehkých 35km než mi rupnul drát v zadním kole. Ale jelo se pěkně.

          0 0
          • Orfi  

            Tak to mas prepnuty me se to stalo pred 14 dny 2draty behem 1 dne .Vyplet jsem trodhu povolil a od tay doby klid a to jim ted davam docela zabrat.

            0 0
            • snowbob  

              Asi jo. Mohl bych se zitra rano stavit, pujčit ten červíček?

              0 0
    • dvoris  

      Čau,

      neplánujete si někdo z vás v pátek 8.5. zajet Hradecký pohár?

      Honza

      0 0
    • Kublaj  

      Nechce někdo koupit párkrát jeté řádící páčky Shimano SLX SL-M670 2/3×10 bez ukazatelů? Nechce se mi řešit pošta, tak to zkusím nejdřív tady ;) Obrázek ilustrační :)

      0 0
      • corben  

        Kdyby si nekdo vzal pravy, tak ja beru levy na smyk :).

        0 0
    • Kublaj  

      Tak jsme opět na 500ti příspěvcích a proto zakládám nové vlákno i se aktuálním rokem :D http://www.bike-forum.cz/…li-2015.html

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce