Avid Elixir R a 185 G3 CS - "škubání" ?

29 nepřečtených
  • Háčin

    Ahoj, tak jsem nadělil svojemu Ducháčkovi k narozeninám nový brzdy, od kterých jsem podle ohlasů z fora očekával brutální výkon. Na mejch 100 kilo to opravdu potřebuju. Po namontování, seřízení jsem brzdy jel zajíždět, brzdí opravdu famozně, všechna čest! Ale… nevím jestli mám prostě smůlu, nebo jsem asi už vadnej já, ale jak u přední tak u zadní dochází při přibržďování jako ke „kopání“ je to trochu cítit i v páce, jako by byl kotouč v určitém místě silnější, vím je to blbost silnější kotouč, ale mně to jako pro popis nejlépe vyhovuje. Snažil jsem se v domácích podmínkách kontrolovat jak je kotouč rovnej, neškrtá o desky, nezvoní. Prostě jsem si zkusil udělat něco na způsob centr vidlice, nevypadalo to zle, tak sháním nápady a zkušennosti jak z toho ven. Předem díky za názory

    0 0
    • Levhart  

      Já jsem si nadělil nedávno pro změnu Juicy 7 a po menším zajetí mi 185mm G2 začal škubat úplně stejně. Kolo šlo do servisu a jejich verdikt byla nerovnoměrná tloušťka kotouče. Vyměnili ho za novej (G3) a škubání tím skončilo. 

      0 0
    • Dav...1  

      Muzu se zeptat kolik si nanich odjezdil (zajel), kdyz ti brzdi famozne ? Mem je taky nove 180/160 kotouce a zatim teda zadna slava. Mam najeto ± 150 km a to i docela solidni sjezdy. Pockam co se bude dit dal, ale stejne to casem vidim dopredu na 200. Dik

      0 0
      • Háčin  

        Hele, tak není to vskutku mnoho asi 60, ale oproti původním Magurám Luisám na 180 je to sakra rozdíl ! A to podotýkám nebetyčnej!

        0 0
    • McBlacky  

      nekdy jsou nový kotouče nerovnoměrně vyrobený, časem si to sedne, záleží jaká je chyba. Nezáleží to na brzdě, ale na kotoučích.

      kdyby někdo chtěl G3 185 a 203 viz bazar

      0 0
      • Háčin  

        čtu G3CS, taky jsi s nimi měl problém? Nebo je to jen náhoda?

        0 0
        • McBlacky  

          vyměnil jsem je za 185 a 160, protože na váhu 71kg nemá smysl na kolo 120/120 mít kotouče 203 a 185.

          problémy jsem s tím měl u kotoučů shimano XT 6 děr

          0 0
        • Vegan  

          To, ze jsou G3 nah*vno kotouce je obecne znama vec (predevsim ve vetsim rozmerech 165mm se to asi netyka) ja je ani nenasazoval.

          0 0
    • Vegan  

      Dej tam jine kotouce nejake rozumne udelane ja mam presne tyto brzdy a mam tam kotouce Hope M4 a vsecko chodi uplne excelentne

      0 0
      • Háčin  

        Tak jsem dal na zkoušku původní „Maguráckej“ 180 kotouč a vše v klidu. Holt asi reklamace dvou kotoučů. Čekal jsem že u kotouče s prodejní cenou okolo 800 za kus bude kvalita trochu jinde. Jsem z toho opravdu hodně naštvanej, málem mi to zkazilo radost z novejch brzd.

        0 0
        • goofy  

          Chyba se stane vsude.. Asi holt nejaka blba serie

          0 0
          • Háčin  

            To jo, akorát proč zrovna já… Docela dlouho jsem na ducháčkovi válčil s Magurama Luisama (vibrace, nevypočítatelné chování, propad kroku páky…), nakonec jsem mu nadělil pro klid duše a vlastní bezpečí nový elixíry a hned na první vyjížďce tohle chování. Opravdu jsem si myslel že mi asi jebne. Tak a teď jsem měl takovou radost že to s tím maguráckým kotoučem takhle hezky funguje že jsem se vrátil asi před hodinou, déšť nedéšť, hlavně že to už nekope !

            0 0
            • goofy  

              Jenom tak: z ktereho roku byly ty Magury? Nesly reklamovat? Mel jsem za to, ze Louisy uz slapou pekne..

              0 0
              • Háčin  

                Je to rok stará Louisa a byla origoš na kole Ghost AMR5500 (2008)

                0 0
        • Vegan  

          osobne bych jim ty kotouce vratil a smlouval o cene, tyto kotouce stoji obecne zaprd.

          0 0
          • Háčin  

            Pokusím se, uvidím jak to dopadne, případně výměna za jiný typ.

            0 0
    • kopečák1  

      Napodzim jsem si koupil nový Avidy 7. Taky mi to brzdí jakoby ve vlnách…

      ale cítit to je jen v malý rychlosti. (v podstatě jen když jedu z kopce vedle běžící přítelkyně)…

      když někde v lese valim 50, takovýhle prkotiny neřešim. Reklamovat to mě teda nenapadlo…

      0 0
      • Háčin  

        No ony to byly pořádný vlny, cítit to bylo i v páce, pocit jakoby kopání, něco jako brzdový pedál s ABS. Jen ne tak rychle, zhruba po 1/2 otáčky. Proč nereklamovat? Brzdy za 6k- snad by měly fungovat, ne?

        0 0
        • kopečák1  

          jasně že jo… taky sem je neměl zadarmo…  Já jen že bych musel furt něco řešit a nestíhal ani jezdit…

          0 0
        • Vegan  

          6K :D no ty kravo to si je pekne preplatil za tu cenu byly skoro (7.1k) CR s carbon pakou, kdyz jsem kupoval ja

          0 0
          • Háčin  

            no přesně 6 to nebylo, ale 5.5 docela by mně zajímalo odkud jsi měl ty tu excluzivitu

            0 0
            • Vegan  

              V krabicce hned prvni serii z CRC

              0 0
              • Háčin  

                No ale dneska jsem koukal a to jem tedy koupil lépe, holt kurz eura ani dolaru nám není nakloněn…

                0 0
        • Levhart  

          jj, přesně tak, mě to taky kopalo fest. Brzdu skoro nešlou používat a vidlice dostávala pěkně zabrat. Dělalo mi to na jednom místě kotouče.

          0 0
          • Háčin  

            Jak jsi to vyřešil, co teď používáš za kombinaci? Zkusil jsi reklamovat a s jakým výsledkem?

            0 0
            • Levhart  

              Brzdy jsem koupil v sadě s kotoučema G2 185mm/160mm, v servisu ale G2 neměli, takže jsem si tam nechal dát G3. Ten původní kotouč jsem poslal na reklamaci, ale zatím nevím, co a jak.

              0 0
              • Háčin  

                Dík, mně čeká asi to samý. Mám brzdy od pondělí a od úterý se s nima trápím. Až dodnes – to jsem na zkoušku vyměnil jeden kotouč a problémy ustaly. Třeba se někomu z nás, nebo dalšímu nešťastníkovi budou tyto zkušennosti hodit. Hlavně ty s reklamací a případným řešením.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.