Anthem X 29er 4 alebo Trance X 29er 2 2013?

12 nepřečtených
  • maro2

    Dobrý deň všetkým. Rozhodujem sa medzi dvadsaťdeviatkovým Anthemom alebo Trancom od Giant. Mám 186 cm, 105 kg a jazdím hlavne XC po lesných cestách, žiadna divočina. Má opodstatnenie rozmýšľať nad Trancom s ohľadom na moju hmotnosť? Alebo sa nemusím báť Anthemu? Moja polovička jazdí na Antheme a zdá sa mi zadná stavba trochu subtílna. Ďakujem za postrehy. Históriu som si prešiel …

    0 0
    • Azmir  

      Pokud jezdíš na pohodu, rekreačně, nevidím jediný důvod proč nevzít trance.

      0 0
      • maro2  

        Dík, rozumiem. Ešte som nejazdil full, preto sa skúšam pýtať. V jednej diskusii niekto spomínal, že je pocitovo veľký rozdiel medzi týmito dvoma bicyklami. Máš skúsenosť? Teoreticky unesie Anthem moju hmotnostnú kategóriu bez ujmy?

        0 0
        • Azmir  

          Bohužel ty kola jsem nejel, takže nemám srovnání, giant nemám kde otestovat, jinak nevidím problém, proč by tě neměl unést, kdyžtak koukni na stránky výrobce, měl by tam mít napsané na kolik kg jsou ty kola dimenzovaná, rozdíl mezi těma dvěma určitě bude, anthem je závodní mašina a trance je kolo na blbnutí, prostě jiná kategorie.

          0 0
          • maro2  

            Doteraz som preferoval natiahnutý športový posed a aj štýl jazdenia viac chrtí ako nejaké „blbnutie“ na trailoch … aj preto rozmýšľam či náhodou nie radšej Anthem. Trance bola prvá voľba.

            0 0
            • bugman  

              Anthem jsem zkoušel a na to co popisuješ sedí dobře. Trance ozkoušený nemám, ale obecně bych od něj moc natažený sportovní posed nečekal, spíš tu pohodu a vyšší hravost.

              0 0
              • maro2  

                Dík. Popravde nad Trancom som rozmýšľal hlavne z dôvodu, že je robustnejší a ja som ťažký. Na môj štýl jazdenia by sa ale hodil viac Anthem. Viem že mali dávnejšie Anthemy problém s praskaním zadnej stavby, preto ma zaujíma hlavne skúsenosť ťažkotonážnikov s jazdou na tomto biku …

                0 0
                • bugman  

                  těch 105 kg mi nepřijde jako něco, co by neměl Anthem zvládnout, už právě jen tím, že se u něj tolik nepočítá s prasením, dropy a podobně… zkus napsat distributorovi (nebo to vygooglit), jakou má nosnost.

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Trance praská taky, jako kola jinech značek. Tak to prostě je..

                  0 0
    • Dorsiflex  

      Ahoj, ke tvému stylu bikování se více hodí Anthem než Trance. Rozdíl ve velikosti zdvihu obou kol bych tady nechal stranou – Trance 29 má totiž poměrně hodně specifickou geometrii a zdaleka nemusí vyhovovat každému. Anthem je opravdový univerzál.

      Za mě tedy si je buď vyzkoušej a rozhodni se sám nebo pokud tu možnost nemáš tak Anthem.

      0 0
      • maro2  

        Vďaka. Ešte v lete som bol presvedčený, že Trance … teraz asi pôjdem do Anthema a do jari zopár kíl pre istotu zhodím … :-) Vyskúšať si ich by bol ideál, ale s Giantom je to tu u nás slabšie. Dobrú politiku robí Spešl, tých tu po lese behá fakt veľa, ale Giantov málo. Ja som na Giant nejak zaťažený …

        0 0
    • maro2  

      Dnes som si bol vyskúšať v predajni 29kový Anthem a mám z neho veľmi dobrý pocit, fakt raketa, dokonca sa mi nezdal až taký krehký ako 26kový čo máme doma. Nemali moju veľkosť Tranca, tak som sa zviezol na nejakom trailovom Spešlovi a tiež veľmi príjemné zvezenie, pohodlný bike. Myslím si že čoskoro si moje ťažko skúšané kosti budú musieť zvykať na full … :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.