• Georrge

    Téma pro všechny, co se rádi koukají na obrázky kol :) je zde souhrn mé oblíbené zdvihové kategorie, a sice AM/EN biků se zdvihem 150–160mm. Každý model je vybrán jen v jedné kombinaci komponent a barev, jde spíš o tvar rámu a souhrn modelů, další kombinace si už každý dokáže najít :)

    Souhrn samozřejmě není kompletní, protože i po těch několika letech neznám všechny značky, které tato kola vyrábí. A proto prosím všechny, kteří znají značku či model, který zde chybí, aby doplnili „katalog“. Všechny kola jsou z ročníku 2014 a nebo u značek, které ještě neuvedly nové modely, z ročníku 2013. Dávejte prosím jen nejnovější modely.

    Většina kol je v rozměru 26" a 27,5" a to z důvodu, že se podle mě 29" na AM/EN moc nehodí, ale některé značky nemají jiné kola, než 29", takže jsou zde k vidění i devětadvácy, takže klidně dávejte další, musí ale splňovat zdvih a zaměření :)

    Takže začneme:

    Agang Cult – 26"

    BMC Trailfox – 29"

    Cannondale Jekyll – 26"

    Canyon Strive – 26"

    Cube AMS 150 – 27,5"

    Anketa: Líbí se vám tento nápad?

    Ano
    2x
    7%
    Ano
    1x
    4%
    Ano
    1x
    4%
    Ano
    2x
    7%
    Ano
    2x
    7%
    Ano
    1x
    4%
    Ano
    4x
    15%
    Ne
    14x
    52%
    0 2
    • Georrge  

      Cube Fritzz – 27,5"

      Cube Stereo – 27,5"

      Ellsworth Epiphany – 27,5"

      Felt Compulsion – 26"

      Ghost AMR R9000 – 26"

      0 1
    • Georrge  

      Giant Trance – 27,5" – jediná 140mm vyjímka, Giant nedělá bike se zdvihem 150–160mm.

      GT Force – 27,5"

      GT Force – 26"

      Ibis Mojo HDR – 26"

      KTM Bark – 26"

      0 2
      • krabica  

        Ty barvy u Moja HDR, to je hnus… Kde jsou ty krásné bary HáDéčka? :( Vitamin byl super a bílá taky.

        0 1
    • Georrge  

      Lapierre Spicy – 27,5"

      Lapierre Zesty – 27,5"

      Liteville 301 – 26" – 29"

      Merida One Sixty – 26"

      Mongoose Teocali – 26"

      0 1
    • Georrge  

      Niner WFO 9 – 29"

      Polygon Collosus – 26"

      RB IQ 6 – 26"

      RB IQ 575 – 27,5"

      Rock Machine Blizzard – 27,5"

      0 1
      • Bafoon  

        snad všude nechají možnost dát smyk, jen Niner néééé :-(

        0 1
        • Georrge  

          všiml jsem si že se smykem se to komplikuje u více výrobců… aneb není nad to když ti výrobce diktuje, čím si to máš osadit :)

          0 1
      • nitraq  

        U polygonu razí teorii čím víc svárů, tím víc odpružení?

        0 0
      • kali222  

        polygac dava prostor nad ramem to je cajk.

        0 0
      • Tris  

        Design jak z 90tych

        0 0
    • Georrge  

      Santa Cruz Bronson – 26"

      Santa Cruz Nomad – 26"

      Scott Genus – 27,5"

      Specialized Enduro – 29"

      Specialized Enduro – 26"

      0 2
    • Georrge  

      Stevens Sledge – 27,5"

      Trek Slash – 27,5"

      Yeti 575 – 27,5"

      Yeti SB66 – 26"

      Yeti SB66C – 26"

      0 0
      • JakeF  

        Koukněte mi někdo znalej na geometrii Slashe… To bude hodně stabilní kolo, co? Nemám v tom moc přehled, ale i na EN kategorii dost položená vidle a dlouhá zadní stavba, žejo? :(

        0 0
        • logoman  

          Ma to rozvor pres 1.2m v 19.5 (asi L) to je teritorium sjezdaku …

          Dlouhy predek jako spesl, ale zaroven ne tak kratky zadek. Jo bude to asi hodne stabilni.

          0 0
          • JakeF  

            Takže to na nějaký hravý ježdění mezi šutrama moc nebude… Tak to jsem zas zpátky na začátku :D.

            0 0
            • Baba-Ji  

              hledas stabilni, ale hrave kolo?

              0 0
              • logoman  

                Ja to pochopil tak, ze nechce extra stabilni ale hravy (buh vi co to znamena :-)). Imho reign X, nebyt shitozniho vahadla, velmi zajimave kolo.

                0 0
              • JakeF  

                Právěže ne, chci spíš hravější kolo… Trek se mi celkem líbil, jak Remedy, tak Slash, jenže pak jsem si zjistil, jak má vypadat obratnější geo u tohodle zdvihu a asi je ani nemusím zkoušet. Ale mohlo mě to napadnout, co jsem jel 26" Remedy, tak to byl tank… No hlavně musím vyzkoušet Enduro 29, snad se Spešlu poved malej zázrak a 29ka i v tomhle zdvihu bude obratná… Šance tam je, má to kratší zadní stavbu, než můj pevňák :D.

                0 0
                • Baba-Ji  

                  no nevim s tim 29 Endurem, ale 26 Enduro EVO, to uz by mohla byt dobra sranda :)

                  0 1
                  • Kubiczech  

                    Enduro EVO už mi na české enduro závody přijde příliš. Osobně bych se u Spešlu díval po klasice Enduru nebo SJ Evo. Velikost kol podle toho, jestli se chceš vozit nebo pilotovat.

                    0 0
                    • Baba-Ji  

                      tak ciste na CZ EN zavody je to asi overkill, ale zase si muzes obcas zaprasit nebo skocit do bikeparku atd.

                      0 0
                      • logoman  

                        Imho tohle uz dnes zvladne ledasjaky < 14kg kolo …

                        0 0
                        • kOmE  

                          Tak ono by to slo postavit na nejakejch 14,5–15 kg i to Enduro Evo

                          0 1
                        • Baba-Ji  

                          ja nemluvim o vaze, alebrz o celkovem konceptu/zame­reni kola

                          …to ze si muzes zaradit na ledacems je jasne, pak je ale druha otazka, pokud to bude light kolo na nizsich zdvizich, jak dlouho to vydrzi(obcas neco nedolitnout, padnout na placku, obcas slabsi chvilky, kdy to cloveku technicky moc nejde apod. ), kdyz teda zminujes tu vahu

                          0 1
                • KRAJIC  

                  Jestli hravější tak to bych nevyřazoval ty RB IQ6 nebo IQ575.

                  0 0
                • jeniiiik  

                  S 29 Endurem je taky sranda…ale třeba tady měli jiný názor.

                  Enduro Evo v nižší specifikaci byl těžký tank, na bikeparky ok, takový měnší sjezďák, ale někde do kopce bych se s ním tahat nechtěl. Co jsem jel třeba enduro závod na Špičáku, tak na EVU by to bylo peklo a nebyl bych s ním rychlejší než na Stumpu FSR 29 EVO na kterém jsem jel.

                  Já do 29 Endura Expert jdu.

                  0 0
                  • nitraq  

                    Koukám, že na tom webu se češtin moc neohřál. Plno chybějících čárek, obecná čeština a nespočetněkrát použitý slovo hodně.

                    0 0
                • goofy  

                  Nevidim duvod jit u takoveho zdvihu do 29, pokud teda nemeris dva metry, kor kdyz chces obratne kolo… I kdyby udelali nejaky zazrak a to kolo bylo celkem obratne (coz nikdy nebude tak jak srovnatelna 26), tak minimalne vyplety nemuzou byt stejne tuhe, to mi nikdo nevymluvi. To uz radeji nejakou 27,5 kdyz mas taky moderni fobii z 26

                  0 0
                  • JakeF  

                    Ono to není jenom o kolech. Enduro 29 má fakt extrémně krátkou stavbu a dost možná bude obratnější, než ten Slash 27,5". Určitě ho plánuju vyzkoušet, navíc bych na něj už měl celkem pěkný kola :).

                    Ale jak sám píšeš, v tomhle zdvihu už bych taky radši 27,5", jenže Trek asi fakt obratnej nebude, pak tam je Giant Trance SX 27,5", ale ten má Talase, tak to už mi nakonec asi zbyde výběr jenom mezi Enduro 29 a Patriotem 27,5".

                    No nic, konec teoretizování, musím to všechno hlavně vyzkoušet :D.

                    0 1
                    • jeniiiik  

                      Tak tak…Enduro ve 29 má ve velikosti M rozvor jen o 5mm větší než Canyon Torgue M o 2mm kratší než Patriot M. Nejenom krátká zadní stavba dělá obratné/neobrat­né kolo.

                      Do dalších teorií se nepouštím, čísla jsou mi ukradená, potřebuju vyzkoušet a podle toho vím, jestli mi kolo sedí nebo ne.

                      0 0
                    • goofy  

                      Mno a to na svete neni jinych znacek nez ty 4? Ja ti nevim, je to tvoje volba, ale zatim jsi do vyberu nezahrnul skoro nic, tak jake pak: pak uz jenom zbyva… :o)

                      0 0
                      • goofy  

                        btw: novy Talas system je kompletne prepracovany a prej by mel mit obdobny prubeh i odtrh jak Float. Zustava tam uz prakticky jenom jedno tesneni ve vzduchove casti jak u Floatu, tak kdo vi ;-)

                        0 1
                        • MlokCZ  

                          Nový Talas systém určitě má šanci chodit slušně, uvidíme.

                          0 1
                      • JakeF  

                        Tak jiný značky samozřejmě jsou, ale tam nevím, jak by to bylo s cenama ;).

                        Co se týče vidle, tak bych chtěl radši RS, ideálně Pike. Což Slash i Enduro 29 maj…

                        0 0
                    • logoman  

                      Se koukni na konu process 153. Zadni stavbu ma jen 425mm (na 650b super hodnota). Nejvic se mi libi ze to stavi kolem kratkeho predstavce, ale ne zas tak extremne jako mondraker. Taky je ram velmi nizky – hromada mista pro manipulaci. Fajn je unikatni vzhled. Minus bude asi vyssi vaha. Nicmene pro me nejzajimavejsi kolo z vlny 650b endur. obrazek

                      enduro v 29 L je moc pekny, ale buh vi jak to jezdi.

                      0 0
                      • JakeF  

                        To je velká paráda, tu barvu bych bral všema deseti, má Pike, teleskop a Shimano brzdy, přesně moje požadavky, i když prostor pro upgrade tam je, ale tak cena vypadá rozumně… Teď jen zjistit, kde by šla vyzkoušet a případně sehnat :D.

                        0 0
    • AleZ80  

      Jak jsi mohl opomenout zde tolik oblíbené značky Canyon a Radon ?

      0 1
      • Georrge  

        canyon zde je, Radon moc neznam, dekuji za doplneni :)

        0 1
        • kOmE  

          Jeste muzes doplnit Stumpjumper Evo, Rocky Mountain Altitude, Transition Covert, NukeProof Mega z tech co jsou bezne k mani

          0 0
        • logoman  

          Chybi ti tu snad nejzajimavejsi kolo pro me – kona process 153. Dale treba norco, knolly …

          0 0
          • Georrge  

            jak rikam, spoustu znacek ani neznam, proto jsem to zalozil, protoze to jsou kolikrat fakat zajimave kola a je skoda je neznat :) pak je tu doplnim

            0 0
    • prtavec  

      Banshee Rune V2 – 26"/27,5"

      0 0
      • Ondra P.2  

        Taky doplním, myslím že se jim to moc povedlo.

        Norco Range Carbon – 27,5"

        0 0
        • AleZ80  

          Tak tohle je 1. slušně vypadající Norco z těch, co jsem doposud viděl.

          0 1
          • Ondra P.2  

            V reálu ještě lepší

            0 0
            • logoman  

              Akorat nechapu, proc si nenechaji udelat zeleny nalepky na kola.

              0 0
              • goofy  

                Protozenalepky se stejne slepuji ;-)

                0 0
                • AleZ80  

                  Tak, tak, to by asi byl můj první tuningový počin na tom kole.

                  0 0
              • Ondra P.2  

                Je to divný, protže tohle je nejdražší model z týhle serie a jedinej to sladěný nemá. Třeba to jen nestihli. Spodním dvoum modelům to ladí.

                0 0
            • jeniiiik  

              Tak tohle se moc povedlo, fakt nádhera, na nálepky sere pes.

              0 0
            • kassar007  

              po delším období horšího designu kol do toho zase šlápli

              0 0
    • baboon  
      • Transition Covert (26)
      • Nukeproof Mega AM (Obojí)
      • ICB Carver (Obojí) – ale to je spíš 2012
      0 0
      • Ondra P.2  

        Ten transition Convert je pěknej v Carbonu

        0 0
        • krabica  

          Rámový trojúhelník je podobný starým LP Zesty/Spicy, ty nové mají spodní rámovku zkroucenou jak S a většina konkurence. No fuj… Ten karbonový Convert je krasavec a barvu žeru. Jak asi funguje zadní stavba?

          0 0
      • Azmir  

        Ten Transition je krásný dokonce se mi v hliníku líbí víc než v carbonu.

        0 0
    • Elwing  

      To je všechno tak ošklivý. Jsem si vybrala špatný rok na nákup nového kola.

      0 0
      • cabbage  

        A Franta Mrázek ti nic nesvaří?:-P

        0 0
      • AleZ80  

        Ten Reign se ti líbil, když jsi ho kupovala ?

        0 0
        • Elwing  

          ne :(

          0 0
          • kOmE  

            Je aspon jedno kolo ,ktery se ti za poslednich dejme tomu 5 let libilo?

            0 0
            • Elwing  

              Chjo, ty mě vždycky dostaneš do kolen :) já nejsem líbicí ale zvykací typ. Když si budu dostatečně dlouho zvykat na představu, že si určitou věc koupím, tak to klapne ;)

              Jinak nějaký pěkný barevný dirťák by se mi líbil i na koukání.

              0 0
    • AleZ80  

      Teď koukám, že tu chybí ještě jedna, v jednu dobu zde velmi propagovaná, značka.

      0 0
    • Georrge  

      Intense Carbide – 27,5"

      Intense Tracer – 27,5"

      Knolly Chilcotin – 26"

      Kona Proces – 27,5"

      Norco Range alloy – 27,5"

      0 0
    • Georrge  

      Pivot Mach 5,7 – 26"

      Pivot Mach 6 – 27,5"

      Radon Slide – 26"

      Rocky Mountain Altitude – 27,5"

      0 0
      • deekay  

        Ten attitude mi prijde fajn v rallye edici

        0 0
        • logoman  

          http://www.bikes.com/…ltitude/2014#… maji i ram :-), uz jsem si v hlave stavel pike, x01, ty kola co tu dal los tomanos + dalsi harampadi :-), jeste, ze jsem nenasel cenu toho ramu :-)))

          0 0
          • deekay  

            Skoda ze ten ram vypada genericky jako ostatni carbony, tady to zachranuje v mych ocich aspon na barva rallye edice.

            Nicmene prej je to hoodne povedenej bike, akorat za celkem brutal cenu :)

            0 0
            • logoman  

              Vidis a to bych rekl, ze zrovna stealth verze ti bude imponovat :-)

              0 0
              • deekay  

                Mam trochu problem s carbon ramama, ze mi prijdou beztvare a tam to ta stealth verze umocnuje.

                0 0
            • Georrge  

              ten rám vypadá fakt parádně, a váha 2,35kg s tlumičem je na AM rám docela brutál :D

              0 0
              • Azmir  

                Cube stero je tuším ještě lehčí :)

                0 0
                • Georrge  

                  Vydrží to vůbec něco?:D ikdyž dobře udělaný karbon by měl, a to i při ještě nižší váze… škoda že plno výrobců váhy rámů neuvádí…

                  0 0
                  • Azmir  

                    Jestli vydrží to nevím, ale myslím že konstruktéři asi ví co dělají, a nemyslím si, že by udělali takhle lehký rám, kdyby tomu nevěřili a nevyšli jim všechny výpočty.

                    0 0
                    • Georrge  

                      zrovna cubu bych taky věřil… ale praská kde co, stačí se podívat do témat o prasklých rámech :D

                      0 0
                  • logoman  

                    Neco malo jo … Super promo video http://vimeo.com/65666887

                    0 0
    • Georrge  

      Carver Drift – 27,5"

      Carver ICB – 27,5"

      Corratec Opiate – 27,5"

      Marin Attack Trail – 27,5"

      Mondraker Dune – 27,5"

      0 0
    • Georrge  

      Superior TF – 26"

      0 0
    • Georrge  

      Děkuji všem co sem psali výrobce a modely, dost jste mi rozšířili obzory a u některých kousků by opravdu byla škoda je neznat :) tak pokud máte ještě něco, dávejte.

      0 0
    • in4mator  

      Haibike Q FS SL – 27,5

      0 0
    • Koloman  

      Transition Covert 29

      0 0
    • karlos15  

      Votec VM160 – 27,5

      Radon Slide 160 Carbon – 27,5

      Nox EDT 5.9 – 27,5

      Drossiger XRA – 27,5

      Canyon Spectral AL – 27,5

      0 0
      • logoman  

        Je nekde geoska k tomu radonu? Vzhledem k jejich cenove politice by to mohlo byt dost zajimavy :-)

        0 0
        • logoman  

          Levnejsi verze vypada hodne pekne

          http://abload.de/…849afsmd.jpg

          Za 3k ecek kolo s lehouckym karbonovym ramem nezni spatne, navic nejlevnejsi verze ma nejlepsi vidli (pike > Fox 34)

          http://www.mountainbike-magazin.de/…nblatt.2.htm dojmy taky dobry.

          0 0
          • Azmir  

            I 12,4 kg na 160mm fulla je celkem luxus

            0 0
            • logoman  

              Rock Shox Pike RC 2Position – Rock Shox Monarch RT3 – Vorbau und Lenker Race Face Atlas – Reverb Stealth – SRAM XO1 – Elixir 9 Trail – Kettenführung MRP – DT Swiss EX 1501 Spline One – Hans Dampf Trail Star/Pace Star RADON Team

              Tohel bude hodne fajn osazeni na 8.0 SE vzhledem k tomu, ze 9.0 stoji 3600E tak tohle bude pod :-) docela masakr za karbonovy kolo enduro, toto bude mit snad pod 12 :-O

              0 0
              • logoman  

                takze bude stat 3300E – karbonovy ram, teleskopka, EX1501, Pike X01 hm. Ehm mily jezisku :-)))

                Co vic si muze clovek prat?

                0 0
                • goofy  

                  Za mne treba Intense Uzzinu v nekarbonu a na pruzinach :-P

                  Ale jo. Hodne fajn cenovka a navic docela dobre vypada. Uvazovat o takovem kole, tak bych mel asi vybrano.

                  0 0
                • deekay  

                  jinej ram :) ne carbon a ne tak mekkej .)

                  0 0
                  • logoman  

                    Mne by stacil, nejezdim zadny pekla :-)

                    Vzdyt i nemci ho v recenze ohodnotili nejvyssim hodnocenim, tohle nebude problem (tedy pro ty co nehodnoti komponenty podle cisilek :-) )

                    0 0
                    • deekay  

                      to neni o jezdeni nebo nejezdeni pekel, uz jsem to tu psal ale pro me je dulezitej pocit :)

                      A ze je kolo mekky clovek pozna, kdyz presedne zpet na to tuhy :))

                      0 0
                      • logoman  

                        Nezavidim ti podobny problemy, byt obeti bezvyznamnych cisel :-)

                        Vzivote na tom nejel, ale uz ted vi ze je meky :-DD

                        0 0
                        • deekay  

                          Tak muj problem to neni, ja si to koupit nechci :)) Radsi pridam pul kila na ramu a shodim to pak jinde, kdyz budu chtit :)

                          Ty tu furt jen omilas jak kolovratek jak nemci maj v testech picoviny dyz se ti jejich vysledek nehodi do kramu, ted zase ze i nemci to chvali kdyz se ti to do kramu hodi :)) Jeste ze si kazdej muze koupit co chce :D

                          0 0
                          • logoman  

                            Ja prave beru ohledy na tebe, ktery nemecke texty bere jako pismo bozi :-)) Dokonci i ti uchylni merici kolo neshodili narozdil od tebe jen podle cisilka :-)

                            0 0
                            • deekay  

                              vis uplny hovno jak hodnotim kola ;)

                              Napsal jsem jen ze bych chtel jinej ram, ne carbon a ne tak mekkej, kolo jsem nikde neshodil :)

                              Fakt ses nemocnej .)

                              0 0
                              • logoman  

                                Ale ale …

                                Co lyrik s perem, lepsi? ;-)

                                0 0
                                • deekay  

                                  Zadny ale ale :) zacina se tu jak mor sirit attilovina :))

                                  Jeste ze LV gang ma v teamu doktora hehehe :D

                                  Mno zpet k veci – lyrik jeste nedorazil, dorazi snad v tydnu, v planu je zkusmo nahozeni na 170 (prooze pruzina bude mit vetsi sag), projeti pripadne prehazeni MiCo DH, pokud by byla treba pritahnout komprese, slibuju si od toho presne co bych si od pruziny slibovat mel, zmenu prubehu, o citlivost ani tolik nejde, tu doufam doladim na slusnou hodnotu i na soloairu pres zimu. Jedna vidle dostane Racingbros stiraky, druha stiraky z Pika, jeste nevim ktera vyhraje ktery .))

                                  0 0
                                  • logoman  

                                    Co tim myslis, ze se neresi p*coviny jako cisilko tuhosti, o 1° zmena hlavy apod.? :-)

                                    0 0
                                    • deekay  

                                      Ne tim myslim prudeni ostatnich, protoze to prece nejsou ty spravny bajkeri kdyz jim neni fuk na cem jezdi, nestravi polovinu vyjizdky ve vzduchu a bavi se v tom hrabat proste jen protoze chteji a muzou ;) Ne protoze musi, ze je neco vysrane :D

                                      0 0
                                      • logoman  

                                        Mozna to na tebe smeruje vic protoze vazne resis nekdy ptakoviny. :-D Se zbytkem nesouhlasim, to mas jen nejaky falesny pocit.

                                        0 0
                                        • deekay  

                                          ptakoviny jsou to pro tebe, ne pro me, ja to mam jako konicek a bavi me to a to je prave ten rozdil, kterej ty zjevne nedokazes pochopit a respektovat,takze by to chtelo trochu tolerance :)

                                          0 0
                                          • logoman  

                                            Mas pravdu, ze lze pouze tolerovat, sdilet ne :-)

                                            0 0
                                            • deekay  

                                              Tak ja po tobe nechci abys to sdilel, od toho tu jsou jiny lidi :) Ja treba absolutne nesdilim nadseni z libovolnych zavodu, absolutne me nelaka se s nekym nekde honit a presto je tady mozna vetsina lidi co to tak dela a taky u kazdy fotky ze zavodu nepisu „je resite picoviny jestli budete sty nebo stodvacaty“ :)

                                              0 0
                                  • Atilla  

                                    Barvičkář:)

                                    0 0
                      • hctr  

                        Podle me ten jejich karbon bude pevnejsi jak tvoje hlina.:)

                        0 0
                        • deekay  

                          dle mereni neni, ale kdyz se tu mereni neveri :D

                          Ono vetsina carbon enduro kol je stavena na vahu a pak to jsou jebky mekky :))))

                          0 0
                          • hctr  

                            Nojo, podle mereni mas tuzsi hlavovku co? :D ja ti nevim, ale aj zakladni karbon 8m u speslu mi prijde jak jejcih nej hlina m5. Beru teda jen spesl, protoze na jinych kolech uz nejezdim:D

                            0 0
                            • deekay  

                              tak se projed semtam na necem jinym :)

                              0 0
                              • hctr  

                                Kola co by me zajimaly jsou bud uplne novinky nebo by se hodne tezce shanely:/

                                0 0
                                • deekay  

                                  s tim mam podobny problem

                                  0 0
                                  • hctr  

                                    Ty se ale urcite nekoukas po 29vitkach ;)

                                    0 0
                                    • deekay  

                                      v AM/EN segmentu ne :)

                                      Nevim jak bych musel mit napriklad tezky kola, aby mi neprislo ze se to vsemozne krouti :)

                                      Ale do 120mm full nebo HT bych nechtel uz nic jiny nez 29.

                                      0 0
                                      • hctr  

                                        Kola mam 1890g a plaste 800g

                                        0 0
                                        • deekay  

                                          To bych videl u sebe asi podobne, pod tudle vahu u 29 bych asi nesel :)

                                          0 0
                                          • hctr  

                                            Ja klidne, ale za carbon kola davat 40k se mi nechce a zas taky rajdr nejsem abych to nejak vyuzil.

                                            0 0
                                        • JakeF  

                                          A z půlky radiálně… V tomhle jsem Spešl fakt nepochopil, takhle podvyživenejma drátkama zaplejtat z půlky radiál. To fakt není způsob zapletení kol na 29ku a enduro už tuplem ne.

                                          0 0
                                          • hctr  

                                            Zapiluj trosku na technice dopadu a treba ti to taky vydrzi nejaky drop.;)

                                            0 0
                                            • JakeF  

                                              Zrovna ty Rovaly jsem odepsal právě i bez dropů… Přední sotva prošlo vidlí a byl jsem rád, že jsem vůbec dojel závod.

                                              0 0
                                              • hctr  

                                                Ja nevim, asi spatny den, nebo fakt spatna rana a maly tlak, ja si na predni kolo v Koutech i lehl, trosku v nem zalupalo, ale jak jsem ho roztocil slo porad krasne rovne, kamos co ma 105kg trefil celne velky sutr, skoro se o nej zastavil, vidla cvakla doraz mliko zalepilo diru, ale rafek byl ve 100% stavu tak fakt nevim.

                                                0 0
                                                • JakeF  

                                                  To nešlo o ránu, prostě jsem celej ten ráfek ohnul, že sotva prošel vidlicí, plášť zůstal na ráfku a bez defektu. Podle mě prostě na klasicky zapletený 29ce nemá radiál co dělat, navíc při takhle tenkejch drátech. A výhodu v tom nevidím žádnou.

                                                  0 0
                                                  • hctr  

                                                    Tak uvidime, na rafkach traverse mam letos 7tis km a zadny problem tak treba nekdy neco pristi sezonu nedolatim a ohnu to, ale zatim se nestalo. Zatim jsem nevidel skok kde bych se bal o material, vetsinou jsem limit ja ne kolo.

                                                    0 0
                                                  • logoman  

                                                    Mne se akorat pojebal drat, rafek se zdal docela ok. Asi to nema rado krivy dopady :-D

                                                    0 0
                                                  • hctr  

                                                    U testovacky se neni cemu divit.

                                                    0 0
                • siskin  

                  na stránkach mají jen 2 modely ,oba na foxu ,levnější je 2600E ,taktéž na bike-discount. Velká škoda jestli ten nejlevnější vypustili z nabídky. :/

                  0 0
                  • logoman  

                    No stress, kola jen nejsou online. Maji s tim trochu problemy, ale stejne kola budou k dispozici az pristi rok …

                    0 0
                    • siskin  

                      jo ,tak tos mě malinko uklidnil. Je to jeden z favoritů na novej stroj. Škoda ,že to teď tak podělali s tím Eurem..

                      0 0
                      • logoman  

                        To za 3k by melo byt nekdy v dohledne dobe. S X01 az nekdy v budoucnu.

                        tady to resi

                        0 0
                  • siskin  

                    edit. samozřejmě 3600E

                    0 0
      • in4mator  

        Nevíte, kdy budou ceny těch nových Canyonů?

        0 0
        • TheJD  

          Nejspis behem tydne nebo dvou to budou mit na strankach uz.

          0 0
      • Georrge  

        pěkný kousky :)

        0 0
      • logoman  

        http://www.radon-bikes.de/…d_26246_.htm je to tady :-)

        Kupovat kompletni kolo a mit pekny rozpocet …

        Nadhera, vaha je moc prijemna a komponenty Oooo :-D

        0 0
        • Azmir  

          Tak to je hodně slušné.

          0 0
        • JakeF  

          No nevím, dát 90 litrů za Radona, i když v karbonu… Asi bych spíš vzal tohodle Canyona v hlíně a akorát by zbylo na prohození brzd za Hope :).

          0 0
          • logoman  

            Kde ma canyon pike?

            Kup si 15kg 29 enduro …

            0 0
            • JakeF  

              Já už mám vybráno, 15kg v závodním setupu to určitě nebude…

              Jen prostě koupit za 90 litrů Radon a ještě v karbonu, to bych se fakt bál, že skončí někde na třísky.

              0 0
              • logoman  

                Proc je radon podradna znacka??

                Predpoklad, ze B-D ma velky obrat a vydelek a muze se dovilit utopit velke castky ve vyvoji kol …

                0 0
                • deekay  

                  protoze preci neivestuje takove silene penize do vyvoje jako S

                  0 0
                  • JakeF  

                    Nemusíme hned jít do extrémů, stačí se podívat, kolik jinak karbonovejch modelů nabízí…

                    0 0
                    • deekay  

                      ja bych to nestavel takhle, viz muj prispevek dole, osobne bych tipl, ze ten vyvojc arbon ramu dela stejne jina firma, ktera dela i pro dalsi znacky. Takze jde spis o to jak dobre si tu firmu vybrali a jake ma zkusenosti ta dana firma.

                      0 1
                      • JakeF  

                        Jojo, je to top kvalita, jen to má horší výstupní kontrolu :).

                        0 0
                        • deekay  

                          ted teda vubec nevim na co reagujes a proc reagujes takhle?

                          Ty vis kdo pro ne dela vyrobu a kdo vyvoj? Jestli jo, sem s tim.

                          0 0
                          • JakeF  

                            Jo, jasně… Je to stejná fabrika, co dělá pro Spešl, Cannondale a Santa Cruz, jen to dělaj na noční směně a bez výstupní kontroly, proto je to tak levný… Materiál to je úplně stejnej, otestovaný je to taky úplně stejně :D.

                            0 1
                            • deekay  

                              sorry ale jsi debil…

                              0 1
                              • JakeF  

                                Ne, jen si z toho dělám srandu… Úplně stejným způsobem argumentujou většinou majitelé čínských hardtailů za 6 tisíc, co si myslí, že je to kromě nálepky stejný, jak top modely světovejch značek.

                                0 0
                                • deekay  

                                  Kdyz clovek napise totalni blitky, tak se to da doporadku tim, ze pak rekne, ze si delal srandu :) parada :D

                                  Jen pro info, pokud jsi to opravdu nepochopil, tak se bavim o cinanovi/ta­iwancovi co tam nekde „patla“ canyony a nebo radony a o srovnani tedle dvou. Vetsi znacky jsem sem nepletl zcela ,aby se toho nakej blb nechytil a stejne je mi to prd platny.

                                  0 0
                                  • JakeF  

                                    Ty tady tu hlášku s horší výstupní kontrolou vidíš poprvý? To je tady celkem často používanej vtip…

                                    Jinak ano, proto jsem to srovnával právě s Canyonem, kterej je podobnej typ přístupu. A přestože maj zkušenosti s vlastním vývojem karbonu (od silnic po fully), zatímco Radon to poprvé zkouší, tak ani na hliníku nedokážou nabídnout stejnou výbavu.

                                    Spešl do toho zase začli tahat ostatní a vnucovat mi srovnání s ním, jak už je tady zvykem…

                                    0 1
                                    • deekay  

                                      Budes se divit ale vidim to tu poprve :D A nutno rict ze diky tvoji povesti tady me to neprekvapilo, cist to od tebe.

                                      S spesl jsi tu v diskusi ze mnou zacal tlacit ty, tak se nevymlouvej :)

                                      0 1
                                      • JakeF  

                                        To můžeš klidně škrtnout a nechat jenom Cannon a Santu, význam bude stejnej :). Mluvil jsem o těch panáčcích, co dole, když napíšu, že bych koupil za ty prachy Canyon hned dva vyskočí se Spešlem :D.

                                        0 0
                              • logoman  

                                Ale debil neni … Jen vazne veri tomu, ze si kupuje echt kvalitu u zavedenych znacek a nejde mu do hlavy, ze to jde udelat i levneji, proto si vydedukoval, ze u radonu neni kvalita.

                                0 0
                                • JakeF  

                                  A z čeho jsi ty vydedukoval, že to kvalita je? Je to jejich první pokus o karbec full, navíc evidentně se náklady tlačily dost nízko… Jestli ty věříš, že za těchhle podmínek udělali top světovou kvalitu, tak máš pravdu, to tvůj optimismus opravdu nesdílím.

                                  0 0
                                  • logoman  

                                    Odpovidas otazkou s tebou je tezke o necem diskutovat …

                                    http://www.mountainbike-magazin.de/…897774.2.htm tady se jim nerozsypalo. O vyvoji ramu nemas sajn, ale protoze stoji PODLE TEBE malo, musi se jednat o zmetek.

                                    Prirovnani k situaci s cinskymy ramy je velmi usmevne :-))

                                    0 0
                                    • JakeF  

                                      Čínskej karbon se ti taky nerozpadne po první vyjížďce… Jestli ty si myslíš, že si najali odborníky s mnoha roky praxe, použili špičkový materiály a má to plnej vývoj a testování a přesto si to můžou dovolit prodávat za 90 litrů v plný palbě, tak tě považuju za naivního.

                                      Ale je krásně vidět, jak nálepka prodává, stačí na to nalepit logo někoho, co už jsi někdy viděl a hned to musí bejt super kolo :D.

                                      0 0
                                      • logoman  

                                        Jsi trochu domyslivy … Btw Canyon != Radon ;-) Kde je podstatny rozdil, dostanes 3 bludistaky!

                                        0 0
                                        • JakeF  

                                          Podstatnej rozdíl je v tom, že Canyon začal dělat vlastní vývoj a podle toho musel i zdražit, aby se mu ty náklady pokryly…

                                          Ale ne, vzdávám to… Za tím Radonem jsou roky vývoje a zkušeností, špičková kvalita, že u Santa Cruz se můžou stydět a stojí celej bajk v top palbě jen o trochu víc, než Santa v karbonu samotnej rám. Koupě roku!

                                          0 0
                                          • logoman  

                                            Ne spatne, mas dalsi pokus :-)

                                            0 0
                                            • JakeF  

                                              Zatím jsi tu nedal jedinej argument, takže to nemá moc smysl diskutovat…

                                              0 0
                                              • logoman  

                                                Ale ty mas prokazovat nekvalitu radonu, ne ja ho obhajovat, ty jsi zacal s jeho bidnosti …

                                                0 0
                                                • JakeF  

                                                  Já napsal, že bych za něj v karbonu 90 tisíc nedal a že bych radši koupil Canyona a že bych se toho rámu za ty peníze bál… Což bylo čistě subjektivní sdělení.

                                                  Pak jsi tu začal s obhajováním značky ty , k čemuž počítám máš argumenty, tak s nima pokračuj…

                                                  Já svý důvody ke svýmu názoru už myslím řek celkem jasně.

                                                  0 0
                                                  • logoman  

                                                    Dyt je to tam presne napsany :-D

                                                    „Predpoklad, ze B-D ma velky obrat a vydelek a muze se dovolit utopit velke castky ve vyvoji kol …“

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Proto se soustředí na vývoj low-end kol, viď? :D Počítej s tím, že ať maj jakejkoliv výdělek, tak určitě na značce Radon nehodlaj prodělávat…

                                                    0 0
                                                  • logoman  

                                                    Snad zacnu s levnyma kolama, postupne zlepsuji. Urcite prodaji hodne kol, vedi co tahne, proc presne sem nesmerovat svuj „prvni“ high end model pro vytvoreni image, navic ho podporit vybornou cenou? Ze by ho dotovali neverim, ale urcite si mohou dovolit s cenou co ostatni znacky vyrabejici pouze kola nemohou.

                                                    Kola jim navrhuje nejaky Bodo Probst, asi se vyzna kdyz se s nim chlubi :-D

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Hele, Pell's se taky chlubí vývojem…

                                                    Jinak já netvrdím, že to tak nebude, Canyon si přesně tímhle prošel. Ale holt se vším, ty zkušenosti se chvíli sbírat musí a fakt bych nevěřil prvnímu pokusu o karbec full. Zvlášť když se evidentně šetřilo na nákladech a podle váhy to nejspíš nebude zrovna těžkej rám… Podle mě tam jsou všechny faktory rizikovýho rámu: karbon, nízká cena, nízká váha, málo zkušeností. Jestli tomu věříš jen protože to je pod obchodem, co má „discount“ i v názvu, tak zůstávám u svýho názoru na tvojí naivitu :).

                                                    0 0
                                                  • logoman  

                                                    http://www.mtb-news.de/…obst.651720/ Dle tohoto zkusenosti maji …

                                                    Porad nizka cena, nizka cena. Ale oni nejsou typicky vyrobce kol, vubec to neberes v uvahu. Cena je relativni.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Ano, proto jsem to srovnával s Canyonem, což je podobnej typ strategie… Fakt mě dostává, jak sám vozíš rám za 65k, kterej i za ty prachy umí celkem prasknout a širší pláště mu v plným zdvihu drhnou o sedlovou trubku, ale slepě věříš kompletu za 90k v plný palbě, jak to bude špičkový.

                                                    Tohle je akorát snůška PR keců, se podívej, jak mluví zapáleně Pell's o tom, jak vyvíjí rámy a testujou prototypy… A nakonec tu někdo našel stejnej rám u číňanů v katalogu :D.

                                                    0 0
                                                  • logoman  

                                                    Sak ibis je predrazeny butique ram na machrovani, rozhodne to nijak zazracne oproti treba giantu nefunguje …

                                                    Ted zpet, za Radonem stoji eshop za Canyonem ne. To jim urcite dava jiste moznosti, dnes uz po nekolikate.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Jakože prodavači v eshopu budou mít zkušenosti s vývojem karbec rámů? :D Asi zajdu třeba do kupkola, že bych chtěl jeden špičkovej enduro full rám za 15k :D. Kuk ho navrhne, účetní z karbonu uplácá a kdo má na starost objednávky mi udělá lak :D.

                                                    Prostě nevěřím tomu, že by Radon dotovali. Kdyby si stáli za tím, že to je špičkovej vývoj, nejlepší materiály, systém pružení apod, tak se nemusí podbízet nízkou cenou. Tohle mi připomíná polygon taktiku „kupte si parádní osazení kola za rozumný peníze a přidáme vám čínskej karbec rám zadarmo“.

                                                    0 0
                                                  • Azmir  

                                                    To že mají nízkou cenu automaticky znamená podbízení? Takže jak to nestojí v tomhle osazení 199 999 tak je něco špatně nebo stále nechápu ty tvoje argumenty s cenou.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Ne, znamená to, že museli tlačit náklady dolů, aby i při týhle ceně realizovali zisk a ta výroba se jim vyplatila… A protože komponenty počítám nakupujou za stejný podmínky, co ostatní výrobci (a kdoví jestli ne hůř kvůli nižšímu obratu), tak zbývá jen rám, kde můžou šetřit. Něco samozřejmě stáhne přímá distribuce a nižší marže, proto jsem to od počátku srovnával s Canyonem, kterej to má podobně.

                                                    0 0
                                                  • Azmir  

                                                    Já si myslím, že o jejich podmínkách nákupu víme fakt prd, tohle jsou jenom spekulace, zase srovnání s canyonem, jsou to sice podobné značky, ale canyon už se usadil, i podražil, je možné, že Canyon má mnohem vyšší marže než radon, který se třeba spokojí jenom s málem.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Přesně tak… Víme o tom prd, tak buďme realisti a nečekejme zázraky :).

                                                    0 0
                                                  • Azmir  

                                                    Jenom tak pro info, co třeba říkáš na tohle srovnání (vím že to je 26 vs 29 ale Cube jsem prostě v 26 a stejné ceně a výbavě nenašel)

                                                    http://www.bike-discount.de/…enblack.html

                                                    http://www.radon-bikes.de/…d_26045_.htm

                                                    Pořád ti přijde, že se radon nějak podbízí cenou? Nebo on se vlatně podbízí i Cube? Tedka by mě zajímalo tvoje vysvětlení, doufám že nám řekne něco proti cubu, jakože vyšlo najevo že jejich stereo(26") je úplně špatné nebo něco podobného.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Úplně jiný kolo, 140mm a 26" a osazení i tak spíš horší, přitom 27,5" díly a 27,5" kola obecně jsou dražší. A když proti sobě srovnáš váhy, neříkej mi, že ti nepřijde, že tam něco nehraje :). A to Cube narozdíl od nich ty zkušenosti s karbonem má, takže bych čekal spíš od nich, že si budou moct dovolit udělat o tolik lehčí kolo (rám).

                                                    0 0
                                                  • deekay  

                                                    zrovna tydle novy cube carbon ramy jsou fakt ultralehky

                                                    ten ze sterea ma napriklad 2kila bez tlumice :-O to uz je o strach

                                                    0 0
                                                  • Azmir  

                                                    Je to 29 ne 26, tajže cenově bych řekl celkem srovnatelné, jinak nevím co víš o rámu Cube stereo, ale myslím že zrovna ten je na 160mm celkem ultralight, má jenom něco přes 2 kila, to ti přijde hodně? Jak to je u 29tek nevím, hodil bych klasické 27,5 Stereo, které je srovnatelné i zdvihem i rozměrem kol, ovšem vůbec nesedí porovnatelnost výbav, takže to je neporovnatelné, tak jsem radši hodil tuhle 29.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    No dobře a když by celej ten Radon měl vážit o 0,7kg míň a tohle je už tak dost lehkej rám, tak to v tobě nevyvolává obavy, že ten rám u Radonu bude na 160mm full dost poddimenzovanej? Ve mně jo… A osobně věřím jediný značce, že umí udělat opravdu lehký rámy, co i vydrží a to je Cannondale. A tam jsi na ceně tohodle kola u HT rámový sady :D.

                                                    Prostě mně ty parametry přijdou moc optimistický na to, abych se nebál nějakýho háčku. Když udělá ultralehký kolo značka, která s tím má zkušenosti a používá nejlepší dostupný materiály, tak dejme tomu… Ale že by se povedlo Radonu překonat veškerou konkurenci rámem za pár korun, což je navíc jejich první pokus o karbec full, to sám musíš uznat, že zní spíš jako pohádka :).

                                                    0 0
                                                  • Azmir  

                                                    Nemyslím si, že Radon má potřebu někoho překonávat, prostě dělají rozumně osazená kola na slušných rámech za dobrou cenu, určitě nemají ambice s tímhle kolem jezdit světovou enduro sérii(i když kdo ví).

                                                    Jak už jsem psal, ta váha je dost relativní, ta udávaná může být mimo, navíc je to 27 vs 27,5, cube může mít o dost těžší kola atd. Navíc si nemyslím, že by v dnešní době někdo nějak hodně poddimenzoval rám, vzhledem k určení kola, možná může být o něco méně tuhé než konkurenti, ale že by praskalo na počkání, toho bych se nebál.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    No vidíš a to já bych se celkem bál při týhle váze…

                                                    0 0
                                                  • Azmir  

                                                    To ti nikdo ani neupírá, bát se můžeš.

                                                    0 0
                                                  • logoman  

                                                    Za rok tohle vlakno ozivime a rozsoudime se :-D

                                                    0 0
                                                  • deekay  

                                                    Lomikare, Lomikare :D

                                                    0 0
                                          • deekay  

                                            Kdyby sis dycky odpustil ten druhej odstavec, kterej je naprosto zbytecne, tak tu mozna nejsi za blba :)

                                            0 0
                                            • JakeF  

                                              Druhej bez argumentů…

                                              0 0
                                              • deekay  

                                                Argumentu pro moje tvrzeni si tu sam nasekal za svoje pusobeni vic nez dost, ted at rozhodne porota :o)

                                                0 0
                                          • hs74  

                                            Jak podle tebe vypadá vývoj u Canyonu?

                                            0 0
                                            • JakeF  

                                              Myslím, že celkem dobře… Dělaj vlastní karbonový silničky, hardtaily i fully a co nejvíc sleduju HT, tak tam se nad tím evidentně přemýšlelo, jedny z prvních s pevnýma osama, hodně pěkná geometrie, vychytávky typu zarážek proti protočení vidle… Tam nějaký vývoj byl určitě a není to jen rám od číňanů z katalogu.

                                              0 0
                                              • hs74  

                                                Myslel jsi spíš nechávají si dělat, stejně jako většina ostatních.

                                                Zadaji geometrii, vyberou materiál z katalogu podle požadovaných vlastností a svých finančních možnosti a určí velikost série. A to je asi tak všechno.

                                                0 0
                                                • Azmir  

                                                  Dovolím si oponovat, myslím že Canyon je v tomhle směru podobně jako ostatní velké značky a ten vývoj by tam měl být, ne pouze zadání číňanovi.

                                                  0 0
                                    • deekay  

                                      Tady je videt, jak se ty amici ve vyvoji speslu flakaj kdezto ten cinan je aspon pracovitej, kdyz ma ten radon i pres nic moc tuhost furt vetsi nez camber :)))))

                                      0 0
                                      • JakeF  

                                        Doporučuju někdy přečíst třeba recenzi ve Velu :).

                                        0 0
                                        • deekay  

                                          Jakou doporucujes? :D Kolega ma myslim predplatne tak mu reknu at to prinese do prace :))

                                          0 0
                                          • JakeF  

                                            Myslím, že bude úplně jedno jakou :). Jen jsem tím chtěl říct, že oni si to stejně nemůžou dovolit zkritizovat…

                                            0 0
                                            • deekay  

                                              vsak oni i kritizujou neboj :)

                                              sice na muj vkus se obecne v recenzich kritizuje malo,ale co uz, clovek si z toho vybere co potrebuje .)

                                              0 0
                • JakeF  

                  Proč by měl Radon být něco jinýho, než podřadná značka?

                  A když se člověk podívá na komponenty a osazení, tak tam na rám už moc peněz nezbývá, takže bych se kvality celkem bál… Navíc mám pocit jejich první pokus s karbonem ve vyšším zdvihu, ne? A že praskat umí i daleko dražší a prestižnější rámy, radši nebudem konkrétně jmenovat, žejo? :D

                  0 0
                  • logoman  

                    Ty vis kolik stoji komponenty? Oni jsou primy prodejce zadne meziclanky, stejne jako Canyon …

                    Jak jsi prisel na to, ze nemaji zkusenosti s krabonem? Jak muzes vedet, ze si nenajali odborniky co s nim pracuji X let?

                    Z tebe musi mit obchodnici radost :-)

                    0 0
                    • JakeF  

                      Přesně, stejně jako Canyon a podívej se, co za podobný peníze nabízí oni… No nic, nechám tě naivitě, že si najali nejlepší odborníky a pak si to můžou dovolit za tuhle cenu v takovýhle výbavě… Já bych prostě nevěřil firmě, jejíž dosavadní zkušenosti čítaj jeden lowend karbonovej hardtail. Aby to pak neskončilo jak s českejma Crossmaxama za třetinu ceny…

                      0 0
                      • deekay  

                        hele canyon pred par rokama byl taky cenove niz nez ted, uz maji jmeno, muzou si dovolit prodavat draz, takze zrovna pres tu cenu bych fakt neargumentoval.

                        0 0
                      • RacerX  

                        Rozdil v cene hledej v principu prodeje kola koncovemu zakaznikovi.

                        To totiz dela ten obrovsky rozdil!

                        0 0
                      • logoman  

                        Tvuj boj, nech si do hlavy vtloukat, ze za 3k ecek si koupis hlinikovy kolo bez telesedlovky na stredni tride komponentu. Podivej co nabizi za 3k ecek napr Young talent, ktery bude rozhodne pracovat v radove mensich objemech nez Radon …

                        0 0
                        • JakeF  

                          Vůbec nechápu, proč do toho taháš, co kupuju já, když o tom víš hovno… Já to zcela úmyslně srovnával s Canyonem, kde ta cena jde jednoduše porovnat.

                          0 0
                          • logoman  

                            Abych ti to priblizil, tvuj rozhled je znacne omezeny, chci ti to ulehcit …

                            0 0
                            • JakeF  

                              Můj rozhled je celkem širokej a vybírám celkem jednoduše podle poměru cena/výkon, kterej je ale pro mě jinej, než třeba pro tebe. A o tom ty víš hovno, tak nevím, co se mi snažíš ulehčovat…

                              0 0
                      • svářeč  

                        mám pocit,že radon to prodává za normální peníze,ale ty tvoje supr světový značky nastavili cenu tak jaká na nich je a nějakej chytrák jako ty si to s radostí koupí,protože to udělali největší machři a vydrží to uplně všechno co s tím dokážeš skočit na placku:-D.

                        s tebou bych chtěl dvojdomek..

                        0 0
                        • JakeF  

                          Další, co se nutně musí vyjádřit k tomu, co já kupuju, byť o tom ví hovno…

                          Tak nějak mi bylo jasný, že toho Radona v profilu najdu.

                          0 0
                          • svářeč  

                            neudržel jsem se nad tvojí chytrostí,omlouvám se, že jsem si dovolil:-)

                            ujišťuju tě,že zde diskutovaného radona si u mě nenašel,musel bych o tom vědět;-)

                            0 0
                  • Azmir  

                    Takže jakmile nějaká značka nenasadí cenu předraženě vysoko, ale jejich cenová politika umožní dobré kolo prodávat levně tak to je špatně? V čem je potom lepší canyon? Jsou to prakticky značky se stejnou politikou.

                    0 0
                    • RacerX  

                      Odpoved na tuhle otazku zna jen pan omezeny JakeF. – ktery ze sebe dela opet akorat naivniho hlupaka (ovci) ktera nedokaze rozeznat PR kecy od reality.

                      0 0
                      • JakeF  

                        Lol :D. Tohle bych čekal tak možná od Zlatky v době největší Polygon slávy…

                        0 0
                    • JakeF  

                      Ty by sis koupil na enduro čínskej karbonovej rám? Tohle není nic jinýho… Já bych to nerisknul, že se to pak někde v bikeparku rozletí.

                      0 0
                      • deekay  

                        osobne bych si nerisknul zadnej carbonovej ram, ani riditka apod :D Ale treba me jednou presvedci :)

                        0 0
                        • JakeF  

                          Tak nějak, na XC klidně, na EN bych se toho už sakra bál… A když už bych to chtěl risknout, tak určitě ne od značky, která to prodává za podezřele nízkou cenu vzhledem k osazení a pokud se dobře koukám, tak je to její první karbec full vůbec.

                          0 0
                          • Azmir  

                            Jejich první karbec full to není, dělali už předtím nějaké chrtí fully tuším.

                            0 0
                            • JakeF  

                              Tak jsem je buď přehlídnul nebo je dělat přestali… Asi se moc neosvědčily :D.

                              0 0
                              • Azmir  

                                Přestali je dělat, proč do toho už nevidíš, takže bych se zase opět být tebou zdržel přiblblých komentářů a dalšího flejmu.

                                0 0
                                • JakeF  

                                  A to já si to klidně domyslím… Buď se jim to nevyplatilo nebo si je nikdo nekupoval nebo se jim moc vracely na reklamace… Velmi vážně pochybuju, že by rušili úspěšnej model. Byť logoman tu naznačoval, že jim vlastně o zisk nejde a že to B-D dotuje :D.

                                  0 0
                                  • Azmir  

                                    Je to pěkných pár let zpátky, takže ať to bylo jakkoliv, dneska už to může být úplně někde jinde.

                                    0 0
                                    • JakeF  

                                      To jo… Najednou po několika letech vyrábění low-end hliníků udělali top carbon EN full za cenu čínskýho karbonu.

                                      0 0
                                      • Azmir  

                                        Chápu, kdyby nasadili cenovku jako spešl třeba 199 999 tak by to bylo v pořádku, je mi to jasné.

                                        0 0
                                        • JakeF  

                                          Pokud by tomu udělali i odpovídající kvalitu, tak by si to určitě kupce našlo…

                                          0 0
                                          • Azmir  

                                            Ty ovšem nevíš jaká ta kvalita je i za tu cenu méně jak poloviční a stejně máš samé argumenty proti, zajímavé.

                                            0 0
                                            • JakeF  

                                              A ty to víš? Já dal argumenty, proč se domnívám, že je vysoký riziko, že ten rám nebude dobrej… Teď mi dej argumenty ty, co naznačujou, že dobrej bude.

                                              0 0
                                              • Azmir  

                                                Jelikož nevím o tom, že by cokoliv z jejich produkce bylo *******, nemám důvod si to myslet o tomhle? Stačí?

                                                0 0
                                                • JakeF  

                                                  Ne, nestačí… Hlína a karbon je úplně jinej postup a zkušenosti s tvorbou rámů z jednoho ti jsou u druhýho úplně k ničemu…

                                                  0 0
                                                  • Azmir  

                                                    Každý nějak musí začít, to ovšem neznamená, že první produkt bude špatný, navíc to nemuseli dělat jenom oni, nemyslím si, že by kvůli tomu postavili továrnuu, zaměstnali lidi atd, nějaký vývoj to asi mělo, ale zadání finalního výrobku šlo někam do fabriky, kde s tím mají zkušenosti, navíc dneska už udělat dobrý carbon asi nebude až takový kumšt.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Aha… Tak jestli udělat dobrej karbon není kumšt, tak tahle diskuze postrádá smysl, to bychom museli začít úplně jinde a na to už jsem si dneska zaflejmoval dost :).

                                                    0 0
                                                  • jIrI___  

                                                    Už začínáš mlít nesmysly, být tebou bych uznal porážku a tu diskuzi zavčasu ukončil :)

                                                    0 0
                                      • Azmir  

                                        Jenom tak pro zajímavost, Pivot by sis taky nekoupil? Donedávna měli taky jenom hliník.

                                        0 0
                                        • JakeF  

                                          Pokud není výrazně levnější, než Santa Cruz, tak ne :).

                                          0 0
                                          • Azmir  

                                            Snad i dražší, takže drahý znamená kvalitní? Zajímavý poznatek z téhle diskuze.

                                            0 0
                                            • JakeF  

                                              To si zase odvozuješ něco, co jsem neřek… Ptal ses, jestli bych si koupil Pivot. Já kdybych si měl vybrat a nebyl to Spešl, tak beru Santa Cruz a pokud Pivot není výrazně levnější, tak bych o něm vůbec ani nezačal uvažovat…

                                              0 0
                                              • Azmir  

                                                A kdyby byl na stejném osazení jako Radon za 90 tis. ?

                                                0 0
                                                • JakeF  

                                                  Hele, asi klidně… Když koukám, že má 2,7kg při 100mm zdvihu a i na tom 100mm rámu jsou ISCG úchyty, tak to asi bude rám stavěnej, aby něco přežil :D.

                                                  0 0
                                                  • Azmir  

                                                    Takže u pivotu by sis jejich počáteční karbon koupil ale od radonu ne? Oba přece teprve začali, takže ty rámy přece nemůžou být dobré.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Jo, bál bych se toho míň, než Radona… Ale od počátku mě do tý odpovědi akorát tlačíš, já hned napsal, že bych si sám nevybral ani jedno a když už něco podobnýho, tak beru SC právě z důvodu, že maj osvědčenej systém pružení, léta praxe a znám i osobně celkem dost lidí, co na nich jezdí…

                                                    0 0
                                                  • Azmir  

                                                    A jaký je rozdíl mezi pivotem, který s carbonem začíná a radonem, který s carbonem začíná? Proč radši Pivota než Radona? Myslím ted spíš technickou stránku než co ti je víc sympatické.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Tu značku moc neznám, ale první karbec rám, co jsem od nich našel, bylo XCčko 100mm, který vážilo v karbonu 2700g a mělo ISCG úchyty, což u 100mm fullu fakt není běžný. Obojí to na mě dělá dojem, že to je firma, která staví rámy tak, aby něco vydržely…

                                                    Na druhou stranu Radon dlouhodobě na mě dělá dojem firmy, co se snaží zalíbit osazením a vlastní rámy dělaj jen proto, aby byli schopný nabídnout co nejlepší cenu komplet kola… Už jenom když se kouknu na geo 29" hardtailu od Pivotu, tak se mi líbí víc, zatímco Radon se snaží zalíbit XX1 a SLR… Celkově to na mě působí hodně Zlatka-Polygon-style…

                                                    0 0
                        • mirabike  

                          hele a co třeba gazman – je podle tebe sebevrah? dobře udělanej rám z uhlí je prostě lepší a odolnější a navíc opravitelnější…

                          0 0
                          • deekay  

                            tak gazman je urcite sebevrah, to jsem zjistil uz ve vlakne o svetlech, kdy s cinskou jednoledkou jezdil DH stejne jak ve dne a ja s tim v lese i mijel odbocky :D

                            Vec se ma tak, ze zatim neni ram o kterym bych si myslel ze je dobre udelanej z uhli :D

                            0 0
                            • goofy  

                              Taky jsem zastancem hliniku. Verim, ze to bude funkcni a urcite i vydrzi, ale uz jenom to, ze si koupim kolo za cenu autam, a kdyz poklepu na ram, tak to zni jak bych poklepal na trabanta… :-D

                              0 0
                            • mirabike  

                              já myslel, že ses na mým bejvalým svezl :DDD – no nesvezls ale na tom samym Al ;-)

                              0 0
                              • deekay  

                                kousek svezl, vic nez 50m jsem nemoh, pac jsi mel posed jak na moto dragsteru :D

                                0 0
                      • Azmir  

                        Nic proti ale o tom rámu, kdo a jak ho vyrobil, jaká byla výstupní kontrola a podobně víš s prominutím hovno, nechápu jak si můžeš dovolit takhle zatvrzele tvrdit něco o nějaké věci, kterou si viděl jenom na obrázku, nechápu jak můžeš říct, že to je špatné a podobně jenom proto, že to nemá tvoje sympatie, nechápu proč ostatním nutíš své názory, si tu sám proti milionu, něco asi bude špatně.

                        0 0
                        • JakeF  

                          Můžu se zeptat, ty o něm víš snad něco víc? Proti milionu to je vždycky, protože jak tu něco napíšu, tak se vyrojí pár známejch tváří, co musí nesouhlasit, pro ně to je sport…

                          Už jsem to tu napsal několikrát, ten rám má snad všechny důvody proč mu nevěřit: karbon, nízká váha, nízká cena, firma bez zkušeností. Jestli ty vidíš nějakej důvod, proč by měl bejt dobrej, sem s ním…

                          0 0
                          • jIrI___  

                            Nějak jsem si všiml, že B-F reaguje podle toho, kdo se zrovna vyjadřuje k tématu. Onehda jsem tu napsal, že bych vzal raději slabší rám s lepší výbavou než špičkový rám na low-endu a bylo mi vyčteno, že rám je základ a na osazení už nezáleží. V případě tohodle Radonu mi zas připadá, že všichni jdou opačným směrem ,než mi bylo nastíněno, a slintají po kvalitním osazení na noname rámu. Jsem z toho nějaký zmatený, asi pokusy o flame za každou cenu :D

                            0 0
                            • JakeF  

                              +1, to bylo přesný…

                              0 0
                            • Azmir  

                              Nenazýval bych to noname rámem, není to pells nebo jiná katalogová čína, rozhodně bych tomu dal šanci a nedělal ukvapené závěry.

                              0 0
                            • svářeč  

                              kolo na slabším rámu postavit můžeš,hlavně ale nesmí být ten rám levný:-D

                              0 0
                          • Azmir  

                            Důvod mít můžeš nebo podezření nebo říkej si tomu jak chceš, ale uvědom si, že ty to tady tvrdíš skoro jako dogma, nic o tom nevíš, ale už je to k hovnu, nějaké recenze tu padly a tam dopadl dobře, dlouhodobé hledisko je věc další, ale těžko soudit takhle dopředu, takže si ty soudy odpusť radši taky, třeba za rok vyjde najevo, že stál zahovno a nebo taky vyjde najevo, že za ty prachy to je top a že to funguje jak má, nepraská a podobně, to ty nevíš, tak tomu dej čas.

                            0 0
                            • JakeF  

                              Nic jinýho, než svoje podezření, tady ani nepíšu… Ze zmiňovanejch důvodů k tomu prostě jsem skeptickej… Živě si pamatuju, jak byli všichni nadšený z Vikingů, Crossmaxy za třetinu ceny :D. Jenže když ti někde v bikeparku rupne rám na dopadu, tak to je větší *******, než prasklá nába nebo ráfek…

                              0 0
                              • Azmir  

                                Proto říkám, ať tomu dáš nějakou dobu, nadšení tu lidi jsou, protože v té ceně to prostě konkurenci nemá, zase radon měl spíš dobrou pověst, což se o remerxu říct nedá, navíc že jsou vikingy špatné by zjistili jakýkoliv testovací aparát v první recenzi, ten radon už si pár recenzemi prosšel, myslím že v některýh dostal určitě i naloženo a ještě mnoho recenzí bude, kolo jim zatím drží, proto mi nepřijde, že by byl důvod k nějakým obavám.

                                0 0
                                • JakeF  

                                  Tak kdyby se jim ten rám rozsypal už v testech, to by bylo hodně smutný, zas tolik bych je nepodceňoval… Jen bych prostě to nadšení trochu krotil, není moc věcí, co by byly lehčí, levnější a zároveň minimálně stejně odolný, jako konkurence… A jsem fakt skeptickej, že by se to někomu povedlo hned jako první pokus o karbonovej full.

                                  0 1
                                  • Azmir  

                                    Jenomže tady nikdo nepsal, že to je nejlepší full na světě, všichni se jenom pozastavili nad tím, že poměr cena/výbava/váha je dobrý, pouze ty si začal mít tvoje negativistiké názory a stojíš si za nima jakoby to bylo dogma.

                                    0 1
                                    • JakeF  

                                      Ne… Já jsem napsal, že bych za Radon těch 90 tisíc nedal a že bych se bál, že se ten rám rozštípe. Čistě subjektivní názor, za kterým si myslím není nic špatnýho, že si stojím… Uved jsem tu k tomu i svý důvody, který jsou myslím celkem logický.

                                      0 1
                                      • Azmir  

                                        Tys tady psal pochyby o kvalitě materiálu, výstupní kontrole a podobně, jak říkám, počkej si. Ukvapené závěry si nech na jindy.

                                        0 0
                                        • JakeF  

                                          Ano, z výše zmiňovanejch důvodů se obávám, že se šetřilo na kvalitě materiálu a pokud sedí váha, tak i na množství materiálu pro 160mm full :D.

                                          Výstupní kontrola byl vtip, že by to dělali ve stejný fabrice si taky nemyslím.

                                          0 0
                                          • Azmir  

                                            Tak kdo ví jak to s tou váhou bude, těžko takhle odhadovat váhu z osazeného kola, ale nemyslím si, že by se ta váha nějak výrazně lišila od carb. fullů novější produkce od osvědčených značek.

                                            0 0
                                            • JakeF  

                                              V tom případě by museli kecat s tou udávanou váhou, nad kterou se tu všichni tak rozplývaj :). Což samozřejmě není zrovna nereálný…

                                              0 0
                                              • deekay  

                                                ram toho Slide carbon ma 2520g, takze takovy normalni co bych ocekaval,zadnej vystrelek, tak nevim co resite

                                                pro srovnani Stereo HPC ma 2016g, LV301 Mk11 v hline 2778g

                                                0 0
                                                • logoman  

                                                  Ja nasel toto

                                                  So kommt der Rahmen auf ein unglaubliches Gewicht von nur 1,85 kg ohne Dekor und auf unter 2,3 kg mit Dekor und Dämpfer.

                                                  http://www.bike-discount.de/…-8–0-se.html

                                                  0 0
                                                  • deekay  

                                                    http://www.mountainbike-magazin.de/…nblatt.2.htm

                                                    todle navazili nemci tak nevim

                                                    0 0
                                                  • Azmir  

                                                    2,5 Kg na Carb. enduro mi přijde celkem v normě, myslím si, že odted už JakeF nemusí mít obavy a může se jím na příští sezonu vklidu vybavit :D

                                                    0 0
                                                  • Azmir  

                                                    2,5 Kg na Carb. enduro mi přijde celkem v normě, myslím si, že odted už JakeF nemusí mít obavy a může se jím na příští sezonu vklidu vybavit :D

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    2,5kg rám mi na EN nepřijde při týhle ceně jako důvod nemít obavy… Kdyby mi to nabídli za polovic, tak to možná risknu, i když v bikeparku bych se asi stejně bál…

                                                    0 0
                                                • JakeF  

                                                  Takže musí celkem dost kecat v udávaný váze… Hehe, pak už vám ten poměr cena/váha nevychází tak dobře :D.

                                                  0 0
                                                  • deekay  

                                                    ja myslel ze resili pomer cena/osazeni?

                                                    0 0
                                                  • logoman  

                                                    NJ zmrdi, bude mit 12.5 kg s pedaly v L jaj … :-/

                                                    0 0
                                                  • Azmir  

                                                    To možná ne, ale osazení/cena vychází stále super. I těch 12,5 mi přijde na 160 mm enduro s teleskop sakra dobrá váha.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Vždyť jo, to píšu od začátku… Zlatka-style, k pěknýmu osazení za rozumnou cenu dostanete čínskej karbon zadarmo :).

                                                    0 0
                                                  • Azmir  

                                                    Víš že se vyrábí v číně nebo zase jenom spekuluješ?

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    To byl slovní obrat, aby to hezky vyznělo… Je úplně jedno, v jaký zemi se to vyrábí, špatnej rám se dá udělat všude. Viz Trek, jak šel s kvalitou nahoru po přesunu z USA na Taiwan.

                                                    0 0
                                                  • Azmir  

                                                    Tak už asi posté, ty o tom rámu víš prd, tak proč ho prosímtě furt pomlouváš, že by sis ho nekoupil už víme, ale nechápu proč haníš něco, cos viděl pouze na obrázku a co podle testů vychází dobře?

                                                    0 0
                                                  • deekay  

                                                    protoze je to levny, tecka :)

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Ale bez legrace, jo… Prostě když je něco o tolik levnější, tak přemýšlím, kde se šetřilo… A karbon má tu nevýhodu, že se dá na vláknech, pryskyřicích a výrobním postupu šetřit celkem snadno, aniž by to šlo na první pohled poznat.

                                                    0 0
                                                  • Azmir  

                                                    I kdyby se na něčem šetřilo, tak to má své opodstatnění v ceně, prostě kdo vybírá enduro a má na něj 200 tis. tak po radonu asi nešáhne, ale ko chce třeba carbon zkusit v téhle kategorii a podobně tak to pro něj může být dobrá volba nemyslíš?

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Já bych v týhle ceně volil na enduro hliník… Na trailový kolo klidně karbon, ale EN bajk si musí nechat naložit.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Tak už asi posté, ty o něm víš úplně stejný prd, tak proč se ho pořád zastáváš?

                                                    0 0
                                                  • Azmir  

                                                    Nelíbí se mi, že haníš něco o čem prd víš, já to nevychvaluju, pouze by mi stačilo, kdyby sis k tomu zanechal řekněme neutrální názor, podle mě to je dobré v poměru cena/váha/osazení, nic víc o tom nevím, taky nikde netvrdím, že to je dobré, že to toho plno vydrží, že to je super tuhé a podoběn, naopak ty tvrdíš, že tomu nevěříš, že tam bude něco špatně, že to nevydrží atd, tak si to ušetři a budem spokojení všichni.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Aha, takže ty chceš změnit můj názor… Tak až budeš kolu dávat trochu zabrat a pár měsíců to pořádně otestuješ, tak se můžem bavit, že bych na základě tvých zkušeností názor změnil. Na základě tvýho koukání na obrázek si nechám svůj negativní názor.

                                                    Mám k tomu následující důvody: karbon, nízká cena, nízká váha, minimum zkušeností výrobce.

                                                    Jaký máš důvody ty, že to bude dobrý? Test německýho kola v německým magazínu? :D To je asi jako argumentovat pro Author podle testu z Vela :D.

                                                    0 0
                                                  • Azmir  

                                                    Dobře, napíšu to asi po sté, já nikde netvrdím, že to je dobré, pouze se mi nelíbí, že ty tvrdíš že to je špatné, prestože si to viděl jednou na obrázku, tečka.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Mně se nelíbí, že mi chceš změnit můj dobře odůvodněnej názor na základě toho, že tobě se na obrázku líbí, protože je červený.

                                                    0 0
                                                  • Azmir  

                                                    Svůj názor si klidně nech, jenom ho nenut ostatním a nerozčiluj se, pokud to chce někdo zneutrlizovat, prostě tvrdíš o něčem, co si viděl na obrázku, že je špatné.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Já jsem ke svýmu názoru dal důvody, který jsou zcela relevantní. Ty se můj názor snažíš změnit na základě čeho?

                                                    0 0
                                                  • Azmir  

                                                    Asi po sté, svůj názor si nech, ale nevnucuj ho ostatním, kdyby nasadili cenu o 100 tis větší, aby se dostali na úroven spešlu, tak bys držel hubu, je mi to jasné.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Jakože když napíšu názor na BF, tak to je vnucování ostatním? Od toho tu snad ta diskuze je, ne? Teď mi zase vnucuješ svůj názor ty…

                                                    Hele, já bych napsal úplně to samý… Mně přijde kravina vysypat 90 litrů, abys měl kolo Radon. Úplně stejnej názor mám o kolech Polygon, Superior, Univega, Corratec atd. A i kdyby to bylo za 200, tak bych na tom nechtěl jezdit, i když už bych aspoň věřil, že nemuseli šetřit na vláknech a pryskyřici, když už nemaj zkušenosti s vývojem.

                                                    0 0
                                                  • Azmir  

                                                    Nevím, ale nechce se mi věřit, že by Radon vůbec žádný vývoj neměl, kdyžtak aspon nějakou externí firmou, proto žádné jejich fully asi v nějakém činském katalogu nenajdeš, takže vývoj typu pells se podle mě nekoná.

                                                    Jinak na ty značky typu superior mám stejný název, taky bych si to nekoupil, ovšem jak je na tom univega,corratec atd s vývojem to netuším, ty víš že žádný nemají? Jenom se ptám, o těhdle značkách vím prd.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Nějakej vývoj třeba i maj, ale jak je z jejich nabídky vidět, zkušeností s výrobou FS karbon rámů nemaj zrovna moc…

                                                    Já ani nevím, jestli vývoj maj nebo ne a je mi to celkem jedno. Ale prostě vysolit 90 litrů za low-end značku si nedovedu přestavit.

                                                    0 0
                                                  • Azmir  

                                                    Co to znamená low-end značka prosímtě? Low-end značka ych řekl že je olpran.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Tak samozřejmě… Ale do tohodle příkladu se moc nehodí, když kola za 90 ani nedělá :D.

                                                    0 0
                                                  • Azmir  

                                                    Tak co je potom low-end značka?

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Značka, co se soustředí na výrazně nižší cenovou kategorii, než kde zrovna vybírám. Vybírat kolo za 20k, tak bych s Radonem problém neměl. Vybírat za 90k, tak mě Radon ani nenapadne… Navíc ty jejich hliníkový modely jsou dost odporný…

                                                    0 0
                                                  • tonik666  

                                                    To je zase dohadů…jen pro info, u Santy BLTC v XL jsem navážil 2886 včetně hlávka CC 110, takže to bude tak 2740g bez hlávka, takže tak 2500g bez tlumiče.

                                                    U menčí velikosti, třeba M, mi 2500g i s tlumičem přijde ok.

                                                    0 0
              • RacerX  

                Jo a Spesl se stejnou vybavou bude stat 150.000,– a to se vyplati!

                0 0
                • JakeF  

                  Mě fakt baví, jak do toho všichni hned začnou tahat spešla… O příspěvek výš jsem poslal odkaz, že bych místo toho spíš bral Canyona… Spešl je úplně jiná kategorie.

                  Jinak kolik by v tý výbavě stál Liteville? :) Já bych se toho prostě bál, s karbonem moc zkušeností nemaj a jsou to značka, která se snaží náklady tlačit hodně dolů, takže celkem očividný riziko…

                  0 0
                  • RacerX  

                    A jaka je to ta kategorie?!

                    Se mi zda, ze nedokazes rozpoznat chapani znacky na trhu…

                    Spesl, Giant, Trek, GT…to je jedno a to same ty kategorie.

                    Vzdyt Spesl je jen obycenjnej mainstream nic vic nic min!

                    Ano, Liteville vyjde levneji nez Spesl.

                    0 0
                    • JakeF  

                      Kategorie značky, která prodává s vyšší marží, proto to s Radonem nemůžeš úplně jednoduše srovnávat přes MOC.

                      Jinak nerad bych tu rozjížděl nějakej flame, ale Liteville vyjde levnějš, než Spešl? Když to srovnáš s hliníkovým Enduro Comp, tak pochybuju, že se do tý ceny s výbavou vejdeš, když máš rám za 50…

                      0 0
                      • deekay  

                        Kolik je btw cenikovka ALU endura – samotny 26" ram? Ted se ptam vazne, nemam sajn.

                        0 0
                        • logoman  

                          Se to offic neprodava, mozna ti nekde shodi ram z kola. Nicmene za 3300E muzes mit karbonovy :-) Ja bych radeji vzal cele kolo …

                          0 0
                        • RacerX  

                          Minuly rok to bylo 49.900,–

                          Jestli to byla ofiko cena nebo nejaka podpultovka…nevim. (Bylo to primo v S storu v CB)

                          0 0
                        • goofy  

                          Ted uz se samotne ramy neprodavaji co vim, ale predtim to vzdycky byvalo kolem 50 klacku

                          0 0
                      • RacerX  

                        Ano

                        0 0
                        • JakeF  

                          Jakože za 28k komplet osazení včetně Pike, kterej stojí 20k? To bych chtěl vážně vidět…

                          0 0
                      • Azmir  

                        Nepřijde mi adekvátní srovnávat jenom rám+samo dokoupené komponenty proti celému kolu od výrobce, lepší by bylo porovnat rám vs rám, jenomže samotný rám endura comp se asi neprodává, takže řešíte opět úplně věci mimo.

                        0 0
                        • JakeF  

                          A proč to píšeš mně? Já to říkal od začátku, RacerX tvrdil, že Liteville vyjde levnějš…

                          0 0
                          • Azmir  

                            Třeba vyjde, ale taky třeba srovnávat srovnatelné.

                            0 0
                      • goofy  

                        Ted uz se samotne ramy neprodavaji co vim, ale predtim to vzdycky byvalo kolem 50 klacku

                        0 0
                        • goofy  

                          To melo byt dekayovi

                          0 0
                          • deekay  

                            Diky, to jsem si tak nejak myslel, takze to srovnani s LV Jakefovi opet pokulhava :)

                            0 0
                            • JakeF  

                              Mně? S tímhle tvrzením tady přišel RacerX, já mu ho jenom vyvrátil… LV nepostavíš na osazení Spešlího Endura za stejnou cenu, to je celkem očividný.

                              0 0
                              • goofy  

                                Pisu, ze to melo byt dekayovi. Asi zas nejak zablblo razeni. Neumis cist, nebo co?

                                0 0
                                • JakeF  

                                  To moje je taky zařazený za deekay, zas blbne řazení, si klikni na šipky ;).

                                  0 0
                              • Azmir  

                                Kolik že stojí jenom ten spešl rám, jestli se teda prodává?

                                0 0
                                • JakeF  

                                  neprodává

                                  0 0
                                  • Azmir  

                                    Tak furt nechápu, jaký smysl to má porovnávat, když se to nedá porovnat. Ty ted napíšeš že to psal RacerX, já zase napíšu, že tys řekl, že to za tu cenu prostě nesložíš i když víš, že to srovnat nejde.

                                    0 0
                              • deekay  

                                Dyz budes mit ceny komponent co ma spesl tak postavis, kdyz ram ma cca stejnou MOC, to je oc mi slo…

                                Zase ste srovnavali totiz jabka s hruskama

                                0 0
                                • JakeF  

                                  Ano, když, tak souhlas… Ale mít nebudeš a Spešl se samostatnej rám neprodává. Takže když vezmeš jediný reálně uskutečnitelný srovnání, tak původní tvrzení RacerX není pravda.

                                  0 0
                                  • deekay  

                                    Uz to hledat zpetne nebudu, ale mam dojem ze racer napsal ze LV neni drasi nez spesl, coz neni.

                                    A dalsi vec, kdyz uz jsme u toho, tak srovnavat spesli hlinu s LV hlinou je jako srovnavat Radon carbon se Speslim Carbonem :D (a ted si tu flejmuj, ale sam, ja jdu pracovat :) )

                                    0 0
                                    • JakeF  

                                      Ano, Liteville vyjde levneji nez Spesl.

                                      Přiště radši hledej, když už chceš jinde ve vlákně označovat ostatní za blbce :).

                                      Tak to by mě vážně zajímalo, v čem by měl bejt LV hliník o tolik lepší :). A než se toho nějakej vzteklej LV panáček chytne, tak netvrdím, že jsou LV nějak špatný nebo horší, než S. Fakt by mě zajímalo, čím by měly být lepší, vyjma exkluzivity samozřejmě.

                                      0 0
                                      • Baba-Ji  

                                        za mne treba engineeringem

                                        0 0
                                        • JakeF  

                                          Míň konkrétně už to nešlo? :)

                                          0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            Mi se libi vychytavky od Syntace…voditko montovane na ram…ochrana/vyztuha patky prehazky, menitelne vahadla pro zmenu zdvihu..

                                            0 0
                                      • deekay  

                                        No vsak Ano, liteville vyjde levneji nez spesl :)

                                        Kdyz si budu chtit koupit stejne osazeni na Speslu jako na LV, LV me vyjde mene.

                                        Blbcem te tu oznacim kolikrat chci, protoze si to plne zaslouzis za sve vystupovani tady na BF :)

                                        Ad hlinik:

                                        Je to navrzeny tak, aby bylo potreba co nejmin materialu pri velmi dobre tuhosti a vydrzi ramu + k tomu uzpusobene svareni.

                                        A muzu zminit i pridanou hodnotu v podobe tradicni LV zaruky prechazejici i na libovolny pocet dalsich majitelu a zahrnujici klidne i DH zavody.

                                        PS: a uz sem nic takovydleho psat nebudu pac to pak vypada jak naky PR, kdo chce at si to najde na webu, bylo toho o tom napsane dost.

                                        A taky nechci aby tohle vyznelo jako nekriticky obdiv k LV/Syntace, kdo me zna vi, ze jim neodpustim nic, nastesti tim jak je to mala firma, tak dost daji na feedback od zakazniku/prodejcu

                                        0 0
                                        • JakeF  

                                          No ale to už si do toho bereš, že bys Spešla přestavoval… Navíc všichni víme, že Spešl je značka, kde se s cenou dá trošku pohrát, zatímco někde jsem tu čet, že u LV je za prodej pod doporučenou cenou odebrání licence… Samozřejmě když si navymýšlíš hodně vlastní sestavu, tak to vyjde líp, než sériovka… Ale to snad není nic novýho :).

                                          Ad hliník jsi právě odcitoval katalog. On to Spešl taky nevaří z lešenářskejch trubek a ty hliníky jsou taky zpracovaný celkem pěkně .

                                          Doživotní záruku máš u Specialized taky a zrovna o Enduru se ví, že to je rám, co si celkem nechá naložit… Jestli tam je v podmínkách něco o DH závodech nevím a celkem doufám, že není :D.

                                          Já to vidím jako dvě funkčně špičkový značky, kde LV si vyhraje víc s detaily. Jinak věci jako výměnný vahadlo pro jinej zdvih má Spešl taky, viz právě Enduro EVO.

                                          0 0
                                          • deekay  

                                            Obsahlejs odpovim az z kompu pozdeji. Co chces u toho håiniku jinyho napsat? Chces abych sehnal makra svaru a parametry? :-D se zarukou speslu uz sem se setkal. Mozna je to uz lepsi ale cekat pul roku na to abych dostal zadni rtavbu jeste v jine barve…to aspon ten blbej trek menil cele ramy. A o prechodu zaruky nemuze byt rec.

                                            0 0
                                            • JakeF  

                                              Tak zajímalo by mě, v čem je takovej rozdíl proti Spešlu… Přečíst si katalog umím taky – speciálně tvarovaný trubky pro zvýšení tuhosti a snížení váhy, to tam bude mít i Olpran :D.

                                              Jinak s tím Trekem bych až tak neoperoval, taky maj v podmínkách, že na zadní stavbu se nevztahuje doživotní záruka a vím o člověku, co si novou musel platit. Ale to je myslím u Spešlu stejně, jen jsem se s tím ještě nesetkal (a doufám, že ani nesetkám :D).

                                              0 0
                                • tonik666  

                                  Ještě může někdo posčítat, za kolik se dá po eshopech sehnat komplet vybavení, co má ten spešl enduro comp, a spočítat za kolik k tomu spešl dává rám, resp. jakou slevu vůči shopům dává na výbavu, pokud by samotný rám stál 50k.

                                  Výsledkem samo bude, že rám v sadě s komponenty není za 50k, nebo je na kompenenty k rámu za 50k výrazná sleva. Takže levnější na LV to kvůli prodeji jako postavené není.

                                  0 0
                  • deekay  

                    Jestli se poved ram vic radonu, nebo canyonu (u obou pochybuju ze ty carbon ramy vyviji ta dana znacka, stejne to zadaji fime co s carbonem pracuje imho) ukaze az cas.

                    LV by stalo podle toho, za kolik se dotycnemu povede sehnat komponenty, pac se to neprodava jako cele kolo, tak nemuze prodejce nabidnout slevu na komponenty jako treba radon nebo canyon :)

                    A spesl je jinde, protoze ten ani nabizet komponenty za dobrou cenu nemusi :)

                    0 0
        • RacerX  

          11,8kg se mi zda spise jako sen, ale komponenty, carbon a vzhled…velke lakadlo a vic nez slusna nabidka!

          0 0
        • deekay  

          Osazeni pekne, ale mohli dat monarch+ a ty brzdy bych hned vymenil :)

          Pike je naka osekana verze,a le tezko rict, zda bude rozdil v tom tlumeni nejak znat.

          0 0
          • siskin  

            přesně tak

            0 0
          • goofy  

            RC-cko bude asi klasicky motion control, tak by to moglo byt aspon funkcni oproti tomu RCT3 kurvitku :-)

            0 0
        • logoman  

          Kdyz se tak koukam na ibis , XT osazeni stoji stejne jako X01, to by me zajimalo jaka je u nej OEM cena … + 300E bude u radonu snad stat upgrade kol :-) oproti 8.0

          Kua at SRAM navali levnou 11 speed, obohacovani uz bylo dost :-DD

          0 0
        • logoman  

          Zajimala by me OEM cena X01 sady kdyz napr. ibis ji dava na kompletni kolo za stejne penize jako XT.

          300E rozdil v cene u radonu oproti verzi 8.0 bude asi v kolech :-D

          Snad se uz SRAM nazral a zacne prodavat 1×11 za normalni ceny bez prirazky.

          0 0
          • RacerX  

            Sada mi přijde v normě až na tu kazetu…to je raketa :o)

            Ale dokud nepřijdou s jinou technologií výroby, bude kazeta stát pořád takové prachy.

            Aspoň jí nebude mít každej :oD

            0 0
    • karlos15  

      Propain Tyee – 26 a 27,5

      0 0
    • karlos15  

      Bergamont Threesome EX MGN – 26

      0 0
    • karlos15  

      Fusion Freak Team – ?

      0 0
    • karlos15  

      Devinci Dixon Carbon RR – 26

      0 0
    • karlos15  

      Pyga Onetwenty 650 – 27,5

      0 0
    • MichaelSimek  

      http://enduro-mtb.com/…their-bikes/ par kousku na kterych jezdi elitni damy

      0 0
    • logoman  

      http://www.mtb-news.de/…vorstellung/ super, po kone nekdo dalsi premyslel nad geo. Ale zase prehnany ceny.

      0 0
      • deekay  

        Reach 442 na Mko je ***** dost :) Musel bych mit Sko.

        je fajn ze tadle orbea v S ma reach skoro jak Mojo HD v XL :DDD

        0 0
        • logoman  

          Nj tak mojo je koncepcne geo z roku raz dva, misto aby rostlo do delky, roste do vysky, coz lze lehce resit sedlovkou, urcovani velikosti podle delky sedlovky je uz prekonane. Jel jsem kamaradovo XL to ma 477 a problem to neni, horsi je ta extremni vyska, omezeny pohyb nad ramem :-(. To jsem pocitil i ted pri jezdeni na SX oproti enduru kde sla sedlovka zasunout jen 125mm (navic sedlo vys nez na SX takze ve skutecnosti jen 100mm), to je pro me malo.

          0 0
          • deekay  

            no jde o to, ze kdyz XL je nejvetsi co delaji a na XL moju muzu v klidu jezdit ja se 178cm…

            a sedlovkou to lehce resit nejde pokud se nechces smirit s nakym 100mm zdvihem.

            0 0
            • logoman  

              Ja to bral prave naopak, ze bych spis delal nizka kola s kratkou sedlovou trubkou protoze se to da lehce dohnat dlouhou teleskopkou/se­dlovkou. Proto se mi nelibi ibis kde snad roste jen delka sedlove trubky :-D

              0 0
              • deekay  

                aha jasne, to jo. I kdyz svoje limity to ma taky, protoze ja uz ted musim mit 435mm teleskop a delsi se nedela, takze mit jeste mensi ram tak uz to moc fajn neni.

                0 0
        • mirabike  

          aspoň můžeš dát krátký představec ;)

          0 0
      • wilda81  

        moc pěkný

        0 0
      • goofy  

        Co je na te geo zazracneho?

        0 0
      • mr.antik  

        to je ten zázračnej split pivot? Nevypadá to špatně, i když z fotky to působí dost titěrně, ta zadní stavba

        0 0
        • logoman  

          http://www.pinkbike.com/…ok-2013.html „we were hitting sections like we'd been riding this bike for years“ tohle zminovali i u prvniho pohledu na konu process.

          Jen at takova kola delaji vsichni, snad se z toho stane norma pro horaky :-).

          Kolo bude urcite fajn, ale predpokladam, ze nechutne drahy.

          0 0
    • logoman  

      http://alutech-cycles.com/…eam-edition/

      Pekny za 3k ecek s X01, skoda ze neni Pike, k tomu cernemu tlumaku by se hodil.

      Budou prodavat zitra pouze 24h.

      Libi se mi moznost nastavit CS.

      0 0
    • banan123  

      YT industries Wicked PRO 650B – 2999Eur :)

      http://www.yt-industries.com/…ked-650B-Pro

      0 0
      • logoman  

        Hm, co vic si prat na enduro kole? :-)

        0 0
        • banan123  

          snad jen ty zdvihy mohly zůstat na 160 (aspoň vzadu), ale ten centimetr asi takovej rozdíl nebude

          0 0
      • JakeF  

        Takovej Polygon style…

        0 0
        • logoman  

          To je pochvala? Jejich kola totiz vubec nevypadaji spatne …

          Spis zastoupeni tu meli dost pofiderni.

          http://media.chopmtb.com/…_DH_bike.jpg

          http://p.vitalmtb.com/…hoot173.jpg?…

          0 0
          • JakeF  

            Jo, na ty nový jsem taky koukal, že už to nevypadá úplně marně… Spíš jsem to myslel právě s tím přístupem, co se prodávaly tady v ČR, sehnat co se dá zrovna za dobrý prachy, každej díl od jinýho výrobce a naházet to na čínskej rám s otřesným designem…

            Btw, zadní stavba 430mm… Tzn i přes 27,5" stejně, jako 29" Enduro…

            0 0
            • logoman  

              168mm > 155mm zdvihu. Navic delka CS neni to nejdulezitejsi na svete. A podle meho mereni ma enduro delku 435mm (pritom SX ma vazne 419mm) a stejne slo dobre na zadni …

              0 0
              • JakeF  

                Jak to měřej netuším, ale na zadní šlo líp, než můj SJ se 435, takže věřím, že je kratší.

                Se zdvihem máš pravdu, jsem myslel, že to je 160ka… Ale stejně to je daleko míň, než dělaj rozdíl menší kola. A hlavně bude daleko důležitější, jak to bude chodit, než jestli to má pár mm zdvihu navíc nebo ne.

                0 0
      • zdeno1  

        10 rychlosti a kazeta 10–42…

        0 0
    • Kubiczech  

      Prototyp od 66sick.

      0 0
      • logoman  

        Velmi hezke, je to nejaka machr znacka (tudiz predrazeny)? Jaka se da ocekavat cena?

        0 0
        • Kubiczech  

          Těžko říct, neboť zatím dělají jen sedla, gripy a voňavý stromečky do auta. Know-how přebírají od SQ Lab, kteří tuším spolupracují s Liteville/Syn­tace, takže cenovku očekávám vysokou.

          0 0
      • Endurossta  

        vypadá moc pěkně..

        0 0
      • cabbage  

        vypadá to jak parodie na LV;)

        0 0
      • mirabike  

        možná mi to jen tak připadá, ale vypadá to brutální „pedal-kick“ v první fázi zdvihu..

        0 0
    • volodaj  

      Celkom zaujímavá téma to bola. A zase plná sračiek…

      0 0
    • jirkas  

      Focus Sam 27,5

      0 0
      • RacerX  

        Je to jak Canyon torque, Liteville 601, liteville 901, s rozdilem ze ty nemaji tu hnusnou vystuhu sedlove trubky…;-)

        Jinak je to hezke a jednoduche.

        0 0
        • deekay  

          me se konkretne todle fakt libi, uz se mi nelibi, ze tam je jen jednocep :D Aspon FSRko by se hodilo :D

          0 0
          • RacerX  

            Ja jsem zvedavej na ten monarch plus…nechces ho zkusit? ;-)

            0 0
        • goofy  

          Nechapu tu modu tehle vyztuh. Vypada to fakt desne. Zlate vyztuhy ala muj kun nebo treba 901 apod.

          0 0
          • logoman  

            Vidis mne se zase vic libi tento styl. Lepsi je to u carbonu kde to pusobi cisteji. Nicmene vypada hodne nizoucky, coz je fajn :-)

            0 0
      • jirkas  

        jen pro doplnění galerky…

        0 0
    • logoman  

      Nejaky 2015 kola …

      http://enduro-mtb.com/…es-for-2015/

      Ani nevim ktery bych chtel, ale asi reigna :-)

      0 0
      • vojtechposmourny  

        Takhle na první pohled asi Scott

        0 0
      • goofy  

        Mezi slepymi jednooky kralem? :-)

        0 0
        • logoman  

          Prave spis naopak, kazdy ma neco do sebe :-)

          0 0
        • Smazaný účet  

          Souhlas… Za mě asi ten Commencal – nejmíň přeplácaný tvarově, v nějaké menší velikosti by to asi mohlo i být koukatelné. Plus za BOS, mínus za barvu. Ještě se mi líbí ten Conway.

          Ale netrpělivě čekám na nějaké testy nového Strive Al. Taky netrpělivě čekám, až někdo udělá jeho model v linkage…

          0 0
    • Smazaný účet  

      Ta fialová je vážně boží :0) http://enduro-mtb.com/…-cruz-nomad/

      0 0
      • goofy  

        Fialová jé dobrá, ale je ji tam 5× víc, než je únosné… :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Souhlas, nechal bych brzdy (ale trochu kontrast – černá víčka a páky), kotouče, náby, představec a hlavové a možná převodník. Kliky určitě černé.

          0 0
      • logoman  

        Je to blby, ale posledni dobou se mi ten novy nomad zacina hodne libit :-/

        Tohle je barevne dost povedene postaveny pro zenskou.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Taky se mi začíná líbít… Ale cenově to je podle mne už nesmysl.

          0 0
          • logoman  

            Jo to je, obvzvlast kdyz je za ty prachy YT crackra :-D

            Ten starsi byl ale hezci :-)

            0 0
            • scret  

              ty STcka na tomhle kole dobrej nesmysl…

              0 0
              • logoman  

                Proc? To zadni kolo je stejny jako na crossmaxech enduro, ktery se davaji na hromadu enduro kol, ne?

                0 0
            • Smazaný účet  

              Mě se moc nelíbí průběh u Capry, protože je hrozně progresivní (lvr padající z 3,26 na 1,97). Měl bych u ní strach, jestli to nebude IQ6 v bledě modrém. Proto tak netrpělivě čekám na model Canyonu Strive…

              Jinak se mi Capra líbí, ve verzi Comp 2 bych byl docela na vážkách, jestli ušetřit 900g a mít vidlici, která se mi nelíbí, kola, která neznám a brzdy Avid, které mi už na kolo nesmí, nebo vzít Strive AL 7.0 za ± stejnou cenu, který je osazený prakticky tak, jak bych si přál (kokpit od Canyonu mi nevadí, to je stejně věc, která by možná letěla hned pryč)… No můj výběr bude ještě docela zajímavý. :0)

              0 0
              • logoman  

                Tak tohle by mel resit ten novej debonair od RS, ne?

                Ja bych dal pred canyonem prednost radonu, protoze nema tu shape pitomost.

                http://www.bike-discount.de/…0-se-128913

                http://www.radon-bikes.de/…bon-275-x01/

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Co se ti nelíbí na té shape pitomosti? To je věc, která se mi naopak líbí docela dost.

                  0 0
              • logoman  

                http://3.bp.blogspot.com/…LevRatio.gif

                predpokladam, ze al to nema jinak …

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Dík moc, na tohle už ale budu asi potřebovat analýzu od Mloka. :0)

                  0 0
                  • mr.antik  

                    normálně, pokud dáš na všechny stejně nastavený tlumič, tak to ukazuje jak moc progresivní to bude.

                    Ta Capra nejvíc, jenže zas vem, že třeba na Spešly se dávají foxy s minikomůrkou a na Capru tlumič s velkou komorou.

                    Jestli ten rozdíl jde dohonit tlumičem, to už by musel někdo znát křivky jednotlivých tlumičů

                    0 0
                    • logoman  

                      Treba na tom enduru je videt jak se snazi poresit progresivitu vzduchoveho tlumice na konci stoupajici krivkou – chteji aby ten ram pusobil linearne (jeste vyrazneji to ma moje mojo …)

                      Ad. shape kravina.

                      Imho jde udelat enduro kolo, ktere se neprevraci do kopce i bez nejake slozitosti. Takhle to je vazne dalsi vec, ktera se muze pokazit, ma to nejaky cepy kde se muze udelat vakl, uchazet z toho vzduch, vyssi cena ramu …

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Jo, uznávám, že rizikovost v té fíčuře určitě je, ale řekl bych, že to je pořád lepší, než tahací atyp tlumič u CD nebo ta blbůstka, na které visí zadní stavba u nových Yeti.

                        Ten Radon se mi docela líbí (asi další možnost ve výběru), ale nevím co geo – určitě bych bral 18", ale ta má oproti canyonu o 3cm delší sedlovou trubku. Pak už bych měl asi strach, aby vyšel teleskop.

                        EDIT: na RB mám 490, takže teleskop by na 460 neměl být problém.

                        0 0
                    • Smazaný účet  

                      Díky, to jsem si asi tak myslel (progresivita). Jenže by mě ještě zajímalo, jaký vliv má na chování zadní stavby ten tvar křivky. IQ6 je prostě přímka, tohle všechno jsou křivky, které jsou různě prohnuté. Takže by mě zajímalo, jaký by byl rozdíl.

                      0 0
                    • deekay  

                      Tak tak.

                      Treba 301Mk10 a vys ve 160ti ma nejvyssi LR na 3.0 a nejnizsi na 2.5 ve svem prubehu.

                      Debonair bez vyvlozkovanych komor je i na takovydle rodil prilis linearni, takze s tou caprou by to nemuselo byt tak hrozne. Druha vec je, k cemu chtit u takovyho kola (capra)170mm zdvihu, ktery budou hodne linearni? Myslim, ze kdyz to bude regulerne vyuzivat 150mm a tech 20 si to necha na prusery, tak to bude lepsi, nez kdyz to pri vyjezdu na obrubnik proleti zdvihem, jak zkazena klobasa zazivacim ustrojim.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Samozřejmě trochu přeháníš, ale bát se přílišné progresivity myslím není na škodu. Protože když máš málo progresivní stavbu, můžeš dát tlumič s menší komorou, vyvložkovat, poladit nastavením tlumiče. Když máš moc progresivní rám, kterému nepomůže ani velká komora na tlumiči, je to podle mě prostě špatně.

                        0 0
                        • deekay  

                          Oba extremy jsou spatne.

                          Kamos ma Radon Slide 150E1. Mel na tom Foxe CTD.

                          ANi uplne vyvlozkovany fox nezabranil tomu, aby pri kazdem mensich skoku chodil tesne k dorazu. Pomohlo az kdyz jsem s nim CTD vymenil za RP23 s malou komorou a tu jeste vylozkoval…

                          Tam nez se bat prilisne propgresivity je spis otazka, jestli teda chci vubec bike se 170mm zdvihu. Kdyz to bude linearni, bude to zvejka, bude to hodne menit geometrii. Kdyz to bude progresivni, pak je otazka, jestli jezdim natolik rychle a aagresivne, ze vyuziju ten konec zdvihu a jestli pak neudela lepsi sluzbu linearnejsi 150mm bike. Proste jedno s druhym :)

                          Proto jsem zastancem toho, ze tovarni nastaveni je sice hezka vec, ale aby z toho clovek dostal maximum, musi se ladit na vahu a jizdni styl jezdce.

                          0 0
                          • svářeč  

                            věděl by jsi prosím,co s CTD na LVčku 140?

                            při průseru mám snad pokaždé 1mm od dorazu,těch průserů je hodně a věřím,že ještě příjdou větší a bude jich hafec.

                            0 0
                            • deekay  

                              Pokud to jeste pujde, tak vyvlozkuj.

                              Na prusery doporucuju poridit naky stary sjezdak :D

                              0 0
                              • svářeč  

                                neuživím druhé kolo,to už bych pak vubec nešlapal a jen si vozil prdel pod kopec,což nechci.

                                LV to prostě musí dát od XC po DH:-D

                                čím vložkovat?

                                nebo jiný tlumič tam dostanu?

                                0 0
                            • scret  

                              a co cekas od kola, ktery ma 140mm a delate na nem blbiny jak na 170?:))

                              0 0
                              • svářeč  

                                čekám že za ty prachy hodně muziky.

                                to byl jediný důvod proč jsem pořizoval,nebylo to proto,že bych nevěděl co s penězma;-)

                                ale je fakt,že s DH jsem nepočítal,za to muže bafoon:-D

                                0 0
                                • Bafoon  

                                  jak já?! dyt to máš za kopcem :)

                                  0 0
                                  • svářeč  

                                    ale nevěděl jsem o tom;-)

                                    no asi týden před prvním sletem jsem jel okolo,pravda.

                                    možná to budu řešit tak,že si tam toho spešla budu pučovat.

                                    hlavně na nové věci a tobě to taky doporučuju,jen nebudou mít tvoji velikost;-)

                                    0 0
                                • scret  

                                  nechat LV a koupit neco na praseni…

                                  0 1
                                  • svářeč  

                                    LV přece vydrží všechno,jsem se dočetl:-D

                                    0 2
                                    • scret  

                                      vydrzi dost, ale proc to zbytecne prasit, to je myslim skoda… a navic, vzdycky se budes prat s razenim biku, ktery je od trail biku po dejmetomu EN…

                                      Tot muj nazor…

                                      0 0
                                      • svářeč  

                                        máš pravdu,ale proto že si vyjedu s klukama z LVvlákna 3–4× do roka na peklák ,který mám za bukem,nemá pro mě význam pořizovat sjezďáka.chápu to u mirka,ten objíždí „republiku“ a toho to prostě baví.v vém případě ani čas moc není.

                                        jako svezu se rád,baví mě to ale vocamcaď pocamcaď.

                                        proto radši pořeším „nezničitelnost“ LV než pořízení otloukánka za 40k.

                                        ale člověk míní a život mění(nebo tak nějak)

                                        0 0
                                        • deekay  

                                          LV je neznicitelny do ty doby, nez s tim plesknes nekde o sutr, strom apod.

                                          0 0
                                        • scret  

                                          no, tak novej tlumak cca 10–11tis.:) cas od casu novej lak v tvym pojeti… Takze to nebude 40, ale jenom treba 20:))

                                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Jo, druhý extrém je taky špatně, v tom souhlasím.

                            Ke stylu – chci se posouvat, ale cítím že mě IQ6 limituje. Už jenom průběhem zadní stavby, tuhostí celku atd. Některé limity by šly vyřešit jen výměnou či laděním komponent (pevná osa u vidlice, poladění tlumiče), ale jiné jdou řešit jen výměnou rámu (průběh, tapered hlave, zadní pevná osa, boční tuhost atd.). Otázku jestli vzít lineárnější 150mm, nebo progresivnější 160mm mám myslím vyřešenou, chci odolnější bike, se kterým budu nějaký čas růst. :0)

                            0 0
              • logoman  

                http://www.vitalmtb.com/…Comp-1,14534#… tady maji recenzi i se venuji te progresivite.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Ty jo, 30–35% sag, to už je docela dost…

                  0 0
                  • mirabike  

                    tak to jezdím na LV 160…

                    0 0
                    • logoman  

                      Tak kdyz jsou ty zdvihy tak at to zehli, ne :-).

                      Ja to mam taky kolem 30%, on pak totiz klesne i stred, navic by to melo kolem tech 30% i dobre slapat.

                      Ono i plno sjezdaku ma mit sag pres 30% …

                      Jak mas natavenou vidli?

                      Doufam, ze na pristi sezonu daji jiny kola, tyhle e13 jsou pry pochybny. Pak bych si mohl udelat radost s novym koleckem :-)

                      Rozhodne se taky muzu podepsat pod to, ze lehkost kola se dost projevy na jeho obratnosti ve vzduchu.

                      0 0
                      • mirabike  

                        vildli jezdím se sagem 15–20%.. podle doporučení, který jsem někde četl. Když jsem ze začátku jezdil 25–30% tak byla ad paradox necitlivá. Mám tedy DPA a ta má trochu jiný průběh, než SA, ale pro mě ideální – začátek hodně citlivý a pak tuhne, relativně progresivní, ale parádně pracuje ve zdvihu..

                        0 0
                  • goofy  

                    Doporučených 30% vozím na koňovi a nijak divné mi to nepřijde…

                    0 0
                  • deekay  

                    Taky to vozim :)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Já když dám 30% sag (cca 23mm na tlumiči), tak mám pocit, že to žehlí hůř než když mám sag menší (18mm, cca 24%)… Ale to asi fakt bude tou rovnou křivkou IQ6tky.

                      0 0
                      • deekay  

                        jj to je tou progresivitou, dostanes se na cast krivky kde pro stejny narost zdvihu ptorebujes neumerne vetsi narust sily.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Přesně tak – proto řeším průběh toho Strivu. Protože u RB lvr ratio naprosto lineárně klesá, přidej k tomu přirozenou progresivitu vzducháče a je problém… Takže při sagu 18mm se nedostanu dál než na 1cm od dorazu na tlumiči – tedy se nedostanu přes 13,5cm zdvihu kola. Kdybych na Strivu využíval 150 z těch 163mm nebo kolik má, plus kdyby lépe žehlil střední nerovnosti, tak bych byl naprosto spokojený.

                          0 0
                          • scret  

                            mam tady akundrat jednu 301 v rawu v Lku:)))

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Já myslel, že jsi vyměnil černou za raw pro sebe, ne?

                              0 0
                              • scret  

                                mam soubezne dve:) po zime se rozhodnu, ktera pujde… Raw je krasnej a praktickej, ale ja jsem XCckar, takze mi geoskou asi bude vic sedet MK9… Navic jsem na ni koupil tlumak s PUSH…

                                0 0
                                • deekay  

                                  fakt ti vic sedne mk9?

                                  0 0
                                  • scret  

                                    rodinohodiny woe, rodinohodiny… takze nevim, zatim jsem na tom jeste nesedel:( jen mi to kazdej tvrdi:))

                                    0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Ty jo, nevím jestli by mi L nebylo už moc velké. Každopádně to chci vyřešit až na příští sezónu. :0) Je otázka, za kolik by kubad postavil komplet. :0) (jinak ano, uvědomuju si, že 301 je jiná kategorie než Strive AL :0))

                                  0 0
                                  • nitraq  

                                    Ty že bys měl LV? Není možná!:)))

                                    0 0
                                    • scret  

                                      ja mu ho snad dam zadara, jen kvuli ty srande:)))

                                      0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Už jen kvůli možnosti založit další LV vlákno bych o tom asi uvažoval :-D

                                      0 0
                                      • nitraq  

                                        Což vystihuje, že si ty kola nekupujeme proto, abysme na nich jezdili, ale abysme o nich mohli mluvit:D

                                        0 0
                                      • logoman  

                                        To by jsi mohl usetrit par penez, 20k ram, 13k vidle ostatni pouzijes ze staryho. Jeste dokoupis telesedlovku. LVL te urcite brzdit v rozletu nebude :-)

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          No, přestože jsi příliš optimistický, tak je to řádný brouk do hlavy. Z IQ6 ale nemůžu použít nic – kokpit je nevyhovující, sedlo má ohnutou ližinu, kola nepoberou pevné osy. Takže by to byla prakticky stavba od nuly.

                                          0 0
                                          • logoman  

                                            Hm, tak to nevim …

                                            Ja bych ibise nekoupil pokud by me to nestalo par k …

                                            Jako jestli by jsi musel stavet uplne cely kolo tak to nevyjde o moc levneji a pravdepodobne budes mit horsi vybavu, zastaraly kolo na starym ramu :-/ (ja bych do toho nesel, novy je novy …)

                                            Ale zase + je urcite exkluzivita LVL, nepotkas to na kazdym rohu, muzes jezdit na sjezdy klubu a tak ;-) a pokud te LVL bere za srdce, proc ne.

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              A hlavně bych mohl založit nové LV vlákno! :0)

                                              Jinak taky se pořád spíše kloním k novému kompletu, než opět stavět po kouskách.

                                              K té exkluzivitě – ano, LV je určitě exkluzivnější než Canyon, ale na exkluzivitu si já zrovna moc nehraju.

                                              0 0
                                              • scret  

                                                me se treba Canyony fakt libej, vybava za ty prachy porad hodne dobra, kvalita ramu taky, odpruzeni taky dobry…

                                                Zpracovani taky moc pekny… jen ta blba geo…

                                                0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  Co je na geo Strivu blbého?

                                                  0 0
                                                  • scret  

                                                    me nevyhovuje, kdyz uz, tak asi tu Race verzi… ta je o chlup delsi…

                                                    Jinak ja kdyz tehdy kupoval LV, tak jsem se rozhodoval mezi Yetim, Ibisem, RM, Santou a LV… Rekl jsem si, ze kdyz mi nebude sedet, pujde z domu… no a cim vic ho jezdim, tim mam z nej vetsi radost, presne jak kdyby ho usili na mne…

                                                    Libi se mi hodne i detaily ramu – vedeni hadic venkem (coz v dnesni dobe taky uz moc znacek nedrzi) atd.

                                                    Kazdopadne ted je hodne peknejch novejch kol… dokonce uz i Gianty zmenily geo (reign), ze bych mozna uvazoval zpet o giantu…

                                                    YT Capra – nadhera, ale ja bych uplne asi nevyuzil…

                                                    Canyon Strive CF a Spectral CF…

                                                    a dalsi a dalsi…

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Tak teď už opravdu nevím – jak koukám na geo 301 na 160/160 vs. Strive obyč geo, tak Strive je vždy delší, jak v Mku, tak v Lku. Pokud to vyhraje Strive, tak rozhodně ta kratší geo, Race mi přijde už strašně dlouhá.

                                                    0 0
                                                  • deekay  

                                                    Tak tak, ty canyony uz ted povetsinou nejsou kratky a vysoky, jako bejvaly.

                                                    Na me by race geo byla taky moc dlouha.

                                                    0 0
                                                  • scret  

                                                    mpIII, deekay:

                                                    sakra, nejak jsem mel pocit, ze Strive je na tom podobne jako Spectral Al, kterej mi prisel teda ultra kratkej, kdyz jsem ho videl v Praglu…

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    :0)

                                                    0 0
                                                  • deekay  

                                                    Presne tak, slusnych kol je dneska ranec :)

                                                    Todle moc nebejvalo, nemecka skola si casto drzela svuj styl vysokozdvihovych XC geometrii, amici zase povetsinou sili kratky a vysoky ramy atd.

                                                    Akorat ma dneska trochu problem ten, komu se nechce do plastaka :) Zatim asi nejlip geoskou by mi sedla capra. Ale tak nejak nevim, jestli bych si to koupil…

                                                    Blby je, kdyz clovek uz s necim srovnava a nerad by proti stavajicimu bajku delal ustupky a minimalne zustal u vetsiny veci na stejne urovni, s tim ze neco by zlepsil.

                                                    Cim do toho vic clovek cumi, tim zjistuje zajimave veci, treba ze s nastupem 650b se docela vyrazne zmensilo misto pro poradne pneumatiky… neni to tak, ze 650b bike ma tolik mista co jeho 26" bratricek, akorat pro vetsi kola.

                                                    A je toho vic :)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    To je logické – aby zachovali krátké stavby, tak musí být méně místa pro pláště. A z laického pohledu – co do 650b biku vrazit 26" kola s balónama?

                                                    0 0
                                                  • deekay  

                                                    Ono todle je problem hlavne u bajku s virtualem, kvuli vahadlum tam moc mista neni.

                                                    Ale i u capry to kritizovali v tom testu, co hazel logoman.

                                                    Samozrejme tam muzes dat 26tky s balonama ale cim si pomuzes?

                                                    26tky s balonama dam v klidu u do svy 301.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    No myslel jsem to jako že když chceš opravdu hodně místa, s 26 ho tam bude mraky. :0) Negativa až příliš nízkého středu chápu.

                                                    0 0
                                                  • scret  

                                                    jj presne, kdyz jsem koukal na 650b kola, tak jsem se chtel smat… Maj tam teda vic miste nez LV na 650kach, to jo, ale ze by to byl sakra rozdil, to zas ne…:)

                                                    Njn, plast za chvili bude vsude… nastesti ja mam vyhodu, ze mi to nejak nevadi… Ram se mi musi i vizuelne libit, tzn. linie… ale z ceho je, je mi v podstate fuk…

                                                    0 0
                                                  • deekay  

                                                    problem ze carbon bajky se mi liniema moc nelibi :D

                                                    takove beztvare amoeby

                                                    0 0
                                                  • goofy  

                                                    Taky jsem raději zastáncem hliníku kvůli vzhledu. Bez těch svarů to je takové oničem… :-)

                                                    0 0
                                                  • deekay  

                                                    nejvic me rozesmal BOS :)

                                                    U deville si typek z IBC stezoval na malo mista s 650b TrailKingem (coz je teda hovadskej plast, ne ze ne).

                                                    Tak psal do BOSu, jestli nema omylem 26" vidli a ti mu odepsali, ze jak 26 tak 27.5 verze maji stejne vnejsi nohy, ze se lisi akorat korunkou.

                                                    0 0
                                                  • kubad  

                                                    a ta korunka je jiná jen z důvodu jiného ofsetu

                                                    26'' : 37mm

                                                    27.5'' : 41mm

                                                    by mě vcelku zajímalo jak sou ty 4mm poznat :-)

                                                    loni byla jen jedna verze 26" a u té psali 650B kompatibilní

                                                    0 0
                                                  • scret  

                                                    to ti reknu naprosto presne, vubec:))

                                                    0 0
                                            • Macik  

                                              To je bohužel daný dobou, že musíš vyměnit skoro všechno. Viz ty pevný osy, tapered sloupky vidlic atd atd. Jak máš kolo moc dlouho, tak pak stojí jeho náhrada majlant. Plus jako bonus, to starý kolo bys prodal za tak málo, že se to nevyplatí prodávat.

                                              0 0
                                            • mr.antik  

                                              nebo vzít komplet Canyon i LV a zkusit se s někým podělit o rám toho Canyona za rozumnou cenu, protože ceny samotnejch full rámů jsou šílený.

                                              0 0
                                              • scret  

                                                *1

                                                0 0
                                              • Smazaný účet  

                                                To bych ale asi musel vzít CF verzi, abych se při prodeji dostal aspoň na cenu toho LV…

                                                0 0
                                                • logoman  

                                                  Jako menit cf canyona za hlinik, to fakt nee …

                                                  Podle mne ma byt moderni high tech ram z carbonu, uz jen proto, ze se ti nepromackne :-)

                                                  Jinak par fotek ke capre :-/ Kvalita je ponekud pochybna, dost lidi si stezuje na odrbany lak. Ale treba ta prasklina drzaku hazky uz je vyresena.

                                                  0 0
                                                  • deekay  

                                                    Ja bych to upravil – moderni hitech ram by mel byt z carbonu, co vydrzi :D (zatim to moc vyrobcu nezvlada)

                                                    U ty capry sem tak nejak cekal, ze neco podobnyho vyleze.

                                                    Dneska kdybych musel mit jo neco carbonovyho, tak asi fakt sahnu po Speslu nebo Satan Cruz.

                                                    Tam bych rek, ze je polocas rozpadu carbon ramu nejdelsi :D

                                                    0 0
                                                  • logoman  

                                                    Tak speslu carbon praska, nejaky pokrupany enduro jsem videl.

                                                    SC ma fajn nomada a v10 ty ostatni taky prasknou …

                                                    Na ibisu zase ma tendenci to popraskat okolo sedlove objimky, mam tam popraskany lak, protoze se trochu uvolni ten insert pro sedlovku. Ono celkove je trochu blby, ze carbon trosku vic pracuje a protoze to je vsechno lakovany tak ten lak popraska. Anodizace je o dost odolnejsi.

                                                    Ono se uz capre prezdiva crackra :-)) Zatim vypada docela odolne radon, toho jsem praskleho nevidel, pritom je ten ram extremne lehky.

                                                    Zas je fajn, ze kdyz to na neco spadne, tak se vetsinou odrbe lak, ale jezdis dal, to kamosovy padl cube na sutr a hend je to prohly.

                                                    0 0
                                                  • deekay  

                                                    Ja prave endurko nak vyrazne kruply nevidel, aspon teda 26 verze.

                                                    U SC jsem myslel Nomada, zbytek netusim. Otazka jak ten novej bude. Ibis praska i hlavni trojuhelnik podelne…ram, ne lak

                                                    Obecne spoje alu/carbon na tech ramech jsou problem.

                                                    Radon mozna nepraska, protoze je mekkej a pruznej :)

                                                    Kdyz neco spadne na carbon, 10× to muze byt ok a po 11te se ti to uvnitr narusi a prdne ti to v ty nejmin vhodny chvili :)

                                                    V hline budes mit 11 dulku a jedes dal :D

                                                    to jen tak na odlehcenou :)

                                                    0 0
                                                  • logoman  

                                                    Posli odkaz, to chci videt. Kdyz to praskne aspon bude duvod si koupit capru :-D

                                                    0 0
                                                  • logoman  

                                                    Z toho neni jasny jestli to neni jen barva …

                                                    0 0
                                                  • deekay  

                                                    tim se muzes maximalne tak utesovat :)

                                                    je tam vic pripadu, ibis to v pohode reklamuje poslal jim novej trojuhelnik bez reci, tak pohoda, aspon servis maj dobrej

                                                    0 0
                                                  • scret  

                                                    :))

                                                    0 0
                                                  • logoman  

                                                    Nahod neco :-) ten lak fakt neni zadny zazrak …, HD se zda podle internetu docela odolny, to SL, SL-R uz tak odolny neni a ruzny krupance jdou najit.

                                                    0 0
                                                  • deekay  

                                                    celkove to zpracovani nic moc, na to kolik za to chteli, ale asi zaplatili dost penez za DWlink :)

                                                    vsak si pohledej sam na mtbr specialne toho bylo vic

                                                    ale hlavne ty uz ten bike mas, takze neres, jezdi a poradne to prohlidni po kazdym myti :)

                                                    0 0
                                            • scret  

                                              v cem je prosimte LV zastaraly?:) myslim, ze jsi vyjmenoval presne uplne ty nepodstatne vlastnosti LV… Ja ho treba bral kvuli vyhovujici geo, dobrymu systemu odpruzeni, vychytavkama co ram ma atd.

                                              Jinak jak pise Macik, pokud bude kupovat skoro jakejkoliv novej ram, bude nucenej brat skoro komplet, bohuzel diky zastaralosti setupu, ktery ted jezdi…

                                              Taky si nestezuju, ze dily z KHS nejdou pouzit na LV:))

                                              0 0
                                              • deekay  

                                                Zastaralej je, co si budeme povidat.

                                                Mel by mit ve 160mm delsi tlumic, misto pro CCDB/Vivid, o kus niz stred a bejt komplet na 650b kolech.

                                                0 0
                                                • scret  

                                                  stred zavisi na kolech… na 26kach je to podle myho akorat… kdyz se tam daj 650ky, tak je to vejs, ale osobne mi to nejak uplne nevadilo… teda projeto jen chvili na cizim kole…

                                                  jinak ikdyz kouknu na MK9ku, tak mi porad neprijde nejak zastarala… spis tak, ze ji konkurence „dohnala“…

                                                  Btw. mas info ohledne MK12ky? budou zmeny? dystak mejl… dik

                                                  0 0
                                              • svářeč  

                                                reakce nejen na tebe,ale…

                                                vy všici zde co máte LV jste si na tom před pořízením pojezdili?nemyslím víkend na horách,myslím aspoň kolem kubadova baráku:-D

                                                páč já ten rám viděl jen na fotkách a pak až u davida při přestavbě.ještě že se ladič vyzná a sedlo mi to.i když jsem asi na hrane M a L,to netuším,nikdo mi v parku nechce Lko pujčit:-D

                                                0 0
                                                • logoman  

                                                  Si zvyknes na vsechno, ty kola zas tak silene rozdilnou geo nemaji …

                                                  0 0
                                                  • svářeč  

                                                    já se v tom tak nešťourám,když mám M a sedne mi,ta se jen domnívám,že L je o kousek větší a to komplet každá trubka na hlavním trojuhelníku:-D

                                                    nevím jak to doopravdy je,neřeším to.delší kolo bych asi nechtěl,nezatočím kolikrát ani se svým.

                                                    když mi spadnou nohy z pedálů,gule si nenatřískám a na křižovatce použiju stejně teleskop.

                                                    na bafoonovým jsem dal teleskop dolů a měl jsem to akorát na výšlap kopce:-D

                                                    0 0
                                                • deekay  

                                                  ja zacinal na Mkovym Mk9 v takovem XC/am setupu. Postupne jsem rozsiroval rodla a zkracoval predstavec, az si to vyzadalo prodlouzeni ramu :))

                                                  0 0
                                                  • svářeč  

                                                    přesně na tebe jsem si vzpomněl,pač si pamatuju přechod na větší rám.

                                                    když zustanu u rámu,sedne mi M,s představcem jsem teď na 50 a zatím jsem neotestoval pořádně,ale na delší ježdění už asi moc krátké.

                                                    větve ještě mohu zvětšit,tak nevím,kterým směrem se vydám.

                                                    zkusím si zvyknout na tu 50ku,další krok 800 rodla a pak už jen představec nějakých60–65 a finýto.

                                                    rám rozhodně měnit nebudu,ještě se ani všechna barva neoloupala:-D

                                                    0 0
                                                  • deekay  

                                                    co sem koukal na foto, tak na tom tvym ramu nevypadas zrovna jako ze by ti to bylo maly, kolik meris? 175?

                                                    0 0
                                                  • svářeč  

                                                    jj 176.píšu že jsem na hraně.snesl bych i větší,ale tenhle taky v poho.

                                                    na čistokrevný xc už bych teď bral větší,ale pšššt,ať nedostanu trestnák:-D

                                                    0 0
                                                  • logoman  

                                                    Ja su asi jedinej clovek na svete co po prechodu na kratsi ram jeste zuzil riditka :-))

                                                    0 0
                                                  • deekay  

                                                    no to nemusi bejt uplne pravda, ja kdyz dal na M riditka co mam ted na L, nebylo to ono… to byl jeden z duvodu zkusit L..

                                                    ten posed uz je pak takovej moc ctvercovej

                                                    0 0
                                                  • kubad  

                                                    nevymýšlej, M je pro tebe ideál, ale jestli chceš L ko tak si přijeď potestovat

                                                    0 0
                                                  • svářeč  

                                                    nechci,ale klidně potestuju.

                                                    až k vám přijedu stavět most,budu muset dělat dvacítky abych na to měl:-P

                                                    0 0
                                                  • logoman  

                                                    Kdyz chces dlouhy predek tak zadny polovicaty reseni lepsi koupit co je okolo tehle myslenky postaveny

                                                    http://www.maniacbike.cz/…-5–2014.html

                                                    aspon na to davaji poradny tlumic.

                                                    0 0
                                                  • deekay  

                                                    docela by me zajimalo, jak to jezdi s tim 10mm forbecem, to clovek, pokud ma trochu zahnutejsi rodla, uz ridi za osou otaceni :)

                                                    0 0
                                                  • scret  

                                                    jses na Mko! Lko by ti bylo podle me dlouhy… Jak psal deekay, nevypadas na tom nejak divne…

                                                    Ja mam 180cm a mam Lko a sedne mi to, na blbnuti bych klidne mohl mit ale i Mko… na normalni jezdeni by mi to ale uz bylo kratky…

                                                    0 0
                                                  • svářeč  

                                                    jo to když si chci pořádně zaskotačit tak seberu ženě cubu 16" a to je teprve hračka:-D

                                                    0 0
                                                • scret  

                                                  jak jsem psal, ja se do LV zamiloval cca pred 8mi? lety a takze jsem ho vzdycky chtel… To tady na B-Fku bylo snad jedno – uzivatel orca.1 Po x letech jsem se k nemu konecne dopracoval a proste jednoduse si rek, ze zkusim a pak uvidim… kdyz nesedne, pujde… no a mam ho uz cca 3.sezonu…:)

                                                  Jinak do ty doby jsem ho videl vzdy jen na obrazku:))

                                                  0 0
                                  • scret  

                                    idealni nacasovani:)

                                    Cena dystak do mejla…

                                    0 0
                          • deekay  

                            ono v zehleni rychlych nerovnsoti pomuze i jiny tlumak nez DHX

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              To je další problém – potřebuju 241×76. Není možný ani CCDB, ani Vivid. Jediná možnost je asi Vector Air. Jenže se mi do upgradů IQ6tky už nechtějí vrážet prachy (protože upgrade ve smyslu vidle, tlumič, kola, kokpit, sedlovka, brzdy… fakt nedává smysl). Takže IQ6 si plánuju nechat tak, jak je, jako plečku ježdění po Plzni, do práce a na XC vyjížďky kolem a pořídit něco nového.

                              0 0
                              • logoman  

                                Tak tak kup neco noveho :-) Neni nic lepsiho nez ta monstrozni krabice s novym kolem :-)

                                0 0
            • kali222  

              Tahle barve je super, ale je to nomad! :/ A je mu to malý. :D To já poznám podle sebe, protože taky počítám u tele kolik chtěj min zásun. :)

              0 0
    • Atilla  

      spešl teď vyprodával 26". Občas dost zajímavé ceny.

      0 0
      • logoman  

        Kde se da neco sehnat?

        0 0
        • Atilla  

          Já bral z lyze-kola, ale tam už je to pryč o něco dráž šilhavý-ramala něco měl. Nebo se zeptat v krámě ,týpek mi říkal, že by mě dokázal sehnat evo za ty samé prachy co jsem ho vzal já, když ještě bylo na hlavním skladu.

          0 0
          • logoman  

            Kua nektery ty ceny :-O kua skoda, ze mi nesedi M

            0 0
            • Atilla  

              Mě povídej, já jsem komplet bike v ultimátním osazení koupil za cenu rámu Lv:)

              0 0
              • logoman  

                Gratulace, tohle je super, hyper koupe :-)

                0 0
                • Atilla  

                  Bral jsem to ještě o 5 tis levněji:)už asi chápeš proč mám spešla:)

                  0 0
              • deekay  

                Vzhledem k aktualni cene a euru to neni zase takovej problem :D :(

                Ale super kauf a konecne mas poradny kolo :)))

                Jsem zvedav, jak moc si bude zadat servis tlumak, co do funkcnosti tak ohlasy super, co do spolehlivosti vselijake.

                0 0
                • Atilla  

                  No tlumič má servis jednou za 100hod, tak uvidíme. By mě zajímalo podle čeho ty kola hodnotíte. RB fakt není o moc horší než tohle. Třeba když šlapu v sedě, tak RB jde líp za pedálem, než tohle. Žádný super velký rozdíly z kopce tam taky nejsou. Jen spešl jde o dost líp za pedálem ve stoje hlavně s tímhle tlumičem a nesedím nad zadním nábojem, což mě limitovalo prudkých výjezdech s kořenama.

                  0 0
                  • deekay  

                    Tak predpokladam, ze ten tlumak bude v pohode rozebiratelnej a servisovatelnej.

                    To poradny kolo je takove postouchnuti.

                    Sam vis, ze hodnoceni je subjektivni, vic nez cokoliv jinyho :) Treba po me kdyz nekdo sedne na bike, tak mu nastaveni tlumeni vetsinou nevyhovuje.

                    Nicmene faktem je, ze pokud neni prubeh ramu nejak extremne zmrsenej, hodne veci jde dneska doladit tlumicem.

                    Za sebe muzu rict napriklad, ze pro me je dulezitejsi jak idealne pro me chodi vidlice, nez jak chodi zadek a jeste dulezitejsi nez odpruzeni je aby mi sedla geometrie.

                    S RB obecne jsem mel dycky problem, ze na me byly celkove moc kratke. A podle toho co pises o sedeni nad zadnim nabojem, tak ani monster nebude vyjimka.

                    Tak uzivej spesla a reportuj, ten bike se mi libi odzacatku, tak sem na to zvedavej (ne, ze bych ho chtel, pro me uz fakt zbytecnej overkill).

                    0 0
                    • Atilla  

                      Tak tady to kole dělá z velké části tlumič, který má pár poloh a hned ho nastavíš. Jinak hodně hravý bike, stejně jako RB jen je to celé nižší. Teleskop nic moc a brzdy šli taky hned dolu. Na klikách už je zásek a ráfek pěkně střelený.

                      0 0
                      • mr.antik  

                        na ty kliky jsou botičky nutnost a případně celý oblepit…

                        0 0
                        • Atilla  

                          Hele celý jsem je obmotal duší a i přes ní pěkný kousanec(asi v půlce kliky). Dám na to 3mm tlustou DH duši z pravěku to by mělo vydržet.

                          0 0
                    • Atilla  

                      Geo by ti asi moc nesedla, když to má ještě o 10mm kratší předek a o 7mm zadek než RB. O jeden položená hlava.

                      0 0
                      • deekay  

                        Spesl v Mku reach 430, rozvor 1177, vzhledem k o centak kratsi zadni stavbe je to jinak (vyjma toho zadku) podobne tomu co mam ted. Ten zadek by se musel vyzkouset, u kratsich kol mi kratkej zadek vadil, otazka jak moc by mi vadil u dlouheho kola. RB Monster ma fakt reach 440? :-O

                        0 0
                        • logoman  

                          Imho to ma popleteny. Rb dlouhy predky nemaji …

                          0 0
                          • deekay  

                            Nemaji, ale faktem je, ze to co ma on jsem nezkousel, ani nevidel uplnou geo.

                            0 0
                            • logoman  

                              Myslim ze tu hazel geo tabulku lukas a z ni vyplyvala podobna geo jako mam ja. ibis ma ok delku posedu ale kratky reach …

                              0 0
                          • Atilla  

                            RB efektivní rámovka 600mm, evo 590mm.

                            zadní 426 vs 419

                            0 0
                            • logoman  

                              Ramova delka je nesmysl, kdo z nas vozi sedlo ve vysce hlavka??

                              0 0
                              • Atilla  

                                Je zítra vyfotím vedle sebe.

                                0 0
                                • deekay  

                                  vem si olovnici, protni stred slapani a nastav vzdalenost spicky sedla od ty svislice na obou kolech na stejnou hodnotu. Pak zmer vzdalenost spicky sedla od riditek a priblizne uvidis jak jsi na tom s porovnanim posedu. Predpokladam, ze kokpit mas podobnej.

                                  0 0
                            • deekay  

                              retezova vzpera OK, ramovka je zavadejici, pokud bajky maji jiny uhel sedlovy trubky a vychazi z jinyho mista.

                              0 0
                        • Atilla  

                          dragster a reach nemají napsaný. Beru rámovku a řetězovou vzpěru.

                          0 0
              • Baba-Ji  

                asi budu za chvilku nasrany, ze jsem ho nevzal ja :D

                …ale pak bych byl stejne nasrany, ze je mne to Evo v M-ku kratke

                0 0
                • Atilla  

                  kolik máš? do 185 úplně v klidu, jeden kámoš má asi i víc a vozí Mko.

                  0 0
                  • Baba-Ji  

                    183, ale nevim, kolik z toho jsou nohy

                    kazdopadne soudim dle Sody, kde je reach cca 424, stack 588, tt 596, predstavec 40mm a proste citim se na tom velky

                    …kdyz jsem pujcil sve kolo par znamym, tak nekteri zminovali, ze maji pocit, ze pujdou kazdou chvilku pres rodla

                    0 0
                    • logoman  

                      Ve stoje nebo v sede? Kolik to ma uhel sedlovky?

                      0 0
                      • Baba-Ji  

                        ve stoje

                        Kdyz jedu spis po rovine na nejaky skok, citim, ze jsem tak divne nahrbeny a mam pocit, ze mam prdel vys, nez hlavu (i kdyz 50mm predstavcem a natocenim riditek jeste vic dopredu se tenhle pocit trochu zlepsil(castecne odstranil))

                        …tak jestli ona za to nemuze spis vyska hlavovky spolu s kratsim predstavcem, paac kdyz jsem na sode mel zpocatku 50mm vysoke rodla, tak jsem timhle „netrpel“.

                        0 0
                        • logoman  

                          A proc tam uz nemas 50mm riditka? Neni to trendy? ;-)

                          0 0
                          • Baba-Ji  

                            Byly uzke – 710mm, mel jsem je jeste z Monstra, zpetne se na to divam jako na nesmysl, vozit tak vysoke rodla na ne uplne nizkem ramu(Monster). Clovek pak nema tolik vahy na predku a do zatacek/klopek to musi o to vic lamat. S nizkyma rodlama to jde krasne samo.

                            0 0
                          • Baba-Ji  

                            …ono s vysokyma rodlama se jezdi …pocitove fajn, clovek jede jak na MX, ale ty vlastnosti to taky nema uplne idealni, proste to chce najit ten „zlaty stred“

                            …asi vim, co budu delat do konce zimy a pak se uvidi

                            0 0
                    • Atilla  

                      Tak to máš max o cm víc než já.

                      0 0
                  • Aspean  

                    Moje zkusenost s Enduro Evo na 187cm vysky byla takova, ze M bylo pro me moc kratky kdyz na tom clovek chtel proste nekam i dojet. O neco malo delsi ram s kratkym predstavcem to u me vyhralo.

                    0 0
            • kali222  

              jo, tohle kdybych vedel, tak mam vystarano. :)

              0 0
            • mr.antik  

              nj. škoda, to bych snad vzal na díly, i obyč enduro – X01 sada, Pike, škoda už už nic nepotřebuju :-)

              0 0
          • goofy  

            Sakra to jsou ceny. Toz gratuluji ke kupu. V tom pripade bych i jaa Spesla zkousnul… :-)

            0 0
    • logoman  

      Tak tohle se polakum povedlo, velmi pekne barevne slazeno :-)

      0 1
    • Baba-Ji  

      tenhle kousek nevypada vubec spatne

      http://joy-ride.pl/…bikes-snabb/

      0 1
      • Atilla  

        To je specialized pitch v jiném kabátu ne?

        0 0
        • Baba-Ji  

          pitch? ten mel jiny predni trojuhelnik, hlavne mel vyraznou tu rovnou horni trubku

          0 0
      • scret  

        vahadlo to ma jak Canyon:) a dalsi bajk co ma vedeni hadice brzdy ramem – na ko.ot!

        0 0
        • Atilla  

          Jak mě to s..e jen u toho teleskopu!!!!

          0 0
          • scret  

            pokud mas hydro reverba, pak jo… Me to nestve, mam Leva a ted po vymene zkurven. original bovdenu na klasiku to chodi stejne jak hydraulika na RS:)

            0 1
            • Atilla  

              ne mám spešla command ir, ale přehazuju sedlovky do parku a je to oprc. No až to pošlu na reklamaci, což nebude dlouho trvat(vakl pořádný), tak tam hodím KS a možná tam i zůstane.

              0 0
              • scret  

                ja to mam tak, ze tam muzu nechat vedeni a packu a jen vyndam teleskop a nasadim pevnou:) tech par gramu za packu me nezabije… a je to rychly prehozeni…

                0 0
                • Atilla  

                  Tak to u mě nejde, nebo jde, ale tak i tak musím páčku sundat(což znamená sundat gripy) a povolit všechny šrouby co drží bowden abych mohl vytáhnou sedlovku a odpojit lanko.

                  0 0
                  • scret  

                    :(

                    0 0
                  • Baba-Ji  

                    to by mne jeblo

                    0 1
                  • TJK  

                    to ma dobre reverb… vyklopna objimka na packu a na ramu ma 2 krbon ocka ktery povolim a vyvliknu hadicku… ale planuju si koupit nejakou KSku s packou jako nahradni kousek…

                    0 0
              • logoman  

                Proc to sundavas?

                0 0
                • Atilla  

                  Do parku zbytečnost, navíc škoda s tím mlátit o zem a kydat do toho tuny bahna.

                  0 0
                  • logoman  

                    Tak tam to nemusis vubec vysunovat, nic ti dovnitr nenapada. Ani me nenapada jak to v zasunutym stavu trpi pri padu.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Tak na cite parkovani vozit teleskop, byt zasunuty, je blbost. Atilla to pise rozumne, proc riskovat, ze vyseres teleskop, kdyz nekde zahodis kolo do kotrmelcu. Imho poradna pecka treba o strom do spicky sedla ze strany na zivotnosti neprida. Kusu trubky se nic nestane.

                      0 0
                      • logoman  

                        Pokud budu mit kolo jen do parku, pak tam nebudu mit teleskop … na to bych se mohl vykaslat to vymontovavat, driv rozsmelcuju sedlo nez se neco udela se sedlovkou.

                        0 0
                        • goofy  

                          A když máš kolo na všechno? Taky nevidím důvod tahat teleskop do parků, když tam jde (teoreticky) v pohodě hodit klasika za pár kaček.

                          0 1
                        • Baba-Ji  

                          kdyz jedu do parku, taky vytahuju teleskop, lanko omotam okolo ramu a nahodim pevnou sedlovku

                          …ale ty Atillovi montazni galeje, to mu nezavidim

                          0 0
                    • Atilla  

                      No já znám dva kluky co utrhly zámek sedlovky na teleskopu a zrovna ty gramař nechápeš, že tím ušetřím skoro 500g

                      0 0
                      • logoman  

                        500g? ta spesl sedlovka je ppkud vim dost lehka spis 300. U vas to je nejaky drsny, riditka lemete, sedlovky …

                        0 0
                        • mr.antik  

                          Spešl je spíš z těch těžších

                          0 0
                        • Atilla  

                          Tak 590g má sedlovka + sedlo 260g to jseš 850g – pivotal sedlo+ sedlovka má max 400g. ale myslím, že váha ukazovala 360g komplet.

                          Nezapomeň, že jsem zlomil i totema:)

                          0 0
      • wilda81  

        hmmhmmm … mě se RAWy prostě líbí

        0 0
      • goofy  

        Pokud zustane tenhle desing, tak se mi to i celkem libi.

        0 0
    • logoman  

      Dobrej trandal. Byt ram lehci …

      0 0
    • logoman  

      Nejkrasnejsi kolo dneska? Ty krivky hmm

      http://nsmb.com/…6c-reviewed/

      0 0
    • logoman  

      Ano | Ne ?

      Je to zvlastni vec, sam nevim.

      0 0
      • kubad  

        je to hnus, ale jezdí to dobře no :D

        0 0
        • Fidži_CZ  

          Mě se líbí, mám rád takovýhle oslíky :)

          0 0
        • logoman  

          A jak to teda jezdi? Muzes si s tim trochu pohravat? Ruzne vystrcit zadek do boku, riditka trochu potocit, apod.?

          0 0
      • TJK  

        me se ta Forward geo nelibi… asi to ma logiku ale ty ramy vypadaji jak skolni autobus a chybi tomu ladnost..

        0 0
        • Georrge  

          ta vzpěra za hlavou mluví za vše, za každou cenu chtěli mít hrbaté kolo, a aby se to nekroutilo jak had tak tam museli dát vzpěru… no a hnusné je to fest :D

          jinak délka rámu nevypadá špatně, skoro bych řekl dobře, jen ten představec bych tak o 2–3cm prodloužil a byl by to pro mě ideál.

          0 0
          • logoman  

            Ten hrb tam byl kvuli designu. (karbon ho uz nema) A delsim predstavcem tak trochu popres smysl proc to je vepredu tak dlouhy. (reach v L 50cm :-) )

            0 0
            • Georrge  

              však píšu že to je kvůli designu, ale moc to nemělo smysl bo je to stejně hnusné :D

              smysl sice popřu, ale pro mě je to dobře, páč ja to tak dlouhý nechcu :)

              0 0
          • Baba-Ji  

            No hele nevim, jestli je tam ta vzpera jen kvuli designu. Jeste predchozi DH Summun to nemel a prej casto sla do kopru hlavovka, takze to meli vyresit timhle. Ale to bylo u DH, no.

            0 0
            • Georrge  

              špatně čteš, hrb je kvůli designu, vzpěra pak proto, aby to i s tím šíleným hrbem nějak fungovalo.

              0 0
      • Kubiczech  

        Ale jo, zvykl bych si. Jedno z mála kol, kterému ta polepená kola sluší.

        0 0
    • logoman  

      Hmmmm :-)

      0 0
    • Baba-Ji  

      idálka – Sennes FR

      180/200mm, 15,05kg i s pedálama

      0 0
    • logoman  

      Nova capra bude i AL.

      To cernozluty je nadherny :-)

      http://www.mtb-forum.it/…showpost.php?…

      • 200E u pro modelu? :-/
      0 0
    • logoman  

      Pekny :-)

      0 0
    • logoman  

      DiVOky :-)

      0 0
    • logoman  

      Tak ti se s tim nes*rou. Docela jednoznacne opajcovany trek slash. Obzvlast system pruzeni, geoska je taky dost podobna :-D …

      Ale vypada fajn a asi taky nebude tak predrazeny.

      http://enduro-mtb.com/…o-race-bike/

      0 1
      • my_dudesty  

        Ale u Treku prezentujou jako hroznou vyhodu ten full floater,ne? Tj. ze je spodni oko tlumice uchycene na chainstay a ten Bergamont to ma uchycene normalne na prednim ramovem trojuhelniku.

        Nicmene neparaj se s tim kuci nemecky, vsak i v tom clanku pisou ze kvuli design copyrightu cepu v zadni ose se to nebude prodavat v emerice..

        0 1
    • logoman  

      2016 s-works.

      ohlins tlumic :-).

      Barva kola …

      0 1
      • wilda81  

        barevně hodně nepovedené

        0 0
      • scret  

        nelibi se mi ta kombinace limetky a cerveny:(

        0 0
        • scret  

          jinak byt to kolo cely v cerno/limetkovy barve, tak je to parada…

          0 0
      • mr.antik  

        ten tlumič vypadá hezky :-)

        0 0
      • JakeF  

        Zadní stavba beze změny… Tak za rok :(.

        0 0
        • scret  

          ?? spesly nesleduju, v cem je problem?

          0 0
          • JakeF  

            Moc odlehčovali na tak velkej zdvih, chtělo by to trochu přidat na tuhosti.

            0 0
            • scret  

              jo vlastne o nizsi tuhosti jsem slysel, docela vopruz u takovyho kola…

              Ja myslel, ze nedejboze budou chtit zas zkracovat, to uz by clovek padal na zada:))

              0 1
              • Atilla  

                No tuhost poznám, ale že by se mi díky 419mm stavbě zvedalo na zadní jsem teda nijak nepostřehl. Kratší – lepší:)

                0 0
                • scret  

                  tak na zadni logicky pujde urcite lip…

                  0 0
                  • JakeF  

                    Tak u 29" jenom dobře, tam snad ani nejde udělat tak krátká stavba, aby to byl problém… U menších kol jasně, tam už si to dovedu představit.

                    0 0
                    • scret  

                      ja jen cekam, kdy spesl konecne prizna, ze 29 byl u enduro kol proste preslap…

                      0 0
                      • Kubiczech  

                        Proč?

                        0 0
                        • scret  

                          nemyslis si? po masirce a az nucenym tlaceni 29 rozmeru i do tohohle segmentu museli udelat 650b… pocitam, ze do roka az dvou nechaj enduro kategorii stredni kola… a velmi potichu opustej 29…

                          u 29tech vidim prinos hlavne u XC/trail kol…

                          Tot muj nazor…

                          0 0
                          • JakeF  

                            Já bych neviděl problém v nevhodnosti pro tenhle segment… Problém je v tom, že mimo čtyřčep prostě taková geo udělat nejde, jednočep i virtuál potřebujou delší zadek. Celkem pěknou geo udělalo teď BMC u Trailfoxe 29, 435mm, 67° HA a s virtuálem, to už je celkem slibný.

                            0 0
                          • Kubiczech  

                            Ne, jen mě to zajímalo. V podstatě souhlasím, možnost, že budou okolnostmi donuceni tenhle segment opustit nebo se pro to dokonce sami rozhodnou tady určitě je. Nemám ponětí, jak se devětadvacítkový model prodává, ale z mého pohledu by to byla škoda, protože se mi to kolo vždycky zamlouvalo. Je to jedno z mála kol pro lidi jako jsem já, tedy pro lemry, co jsou líné trénovat techniku, a přesto chtějí jezdit enduro. Navíc se slušnou geometrií.

                            0 0
                            • scret  

                              praveze si myslim, ze 29ky se uz zas tak moc prodavat nebudou, navic hodne se jich objevuje i na bazarech…

                              Samozrejme mit 190cm, tak mluvim asi jinak… :)

                              0 1
                          • jeniiiik  

                            A nakonec je to přesně naopak… :-D Bye bye enduro 27,5 :-)

                            0 1
                            • wilda81  

                              ???

                              Já teda nějaký masový odliv od 27,5" v EN kategorii nepozoruji…

                              0 0
                              • kOmE  

                                Nekterý značky 27,5 endura nemají, ale masové to opravdu není. Specialized to začíná omezovat, jelikož mají vetší prodeje u 29" u en a am kol.

                                0 0
                                • ceo  

                                  Jenže ostatní značky představily vysokozdvihové 29, právě proto, aby se dostali na pozici S. Podle přání trhu představím 29 (viz Propain, Commencal, Ibis, Giant, YT, Cannodale), během pár let 29 přebíjí v prodeji 27,5 a začnu 27,5 omezovat.

                                  Dolekop, Bike and Ride, GMBN a vlastně všechny servery co sleduju se shodují v nástupu 29 do EN a ústupu 650b.

                                  650b se s longer, lower slacker dostaly do geo, kde už oproti 29 nenabidnou větší obratnost a nedávají smysl. JakeF to tu psal už dřív.

                                  0 0
                      • JakeF  

                        No nevím… Ono stát se může leccos, lidi jsou stádo a pokud budou všichni tlačit 27,5" nebo něco jinýho, tak prostě půjde ostatní do háje jako 26", který už nikdo nechce jen proto, že se bojí, že nebudou díly… A co na tý 29ce 2 roky jezdim, tak fakt můžu říct, že pro vyšší lidi to je super. A při geometrii, kdy máš zadní stavbu kratší než 2/3 27,5" podobnýho zdvihu, tak obratnost fakt není problém…

                        0 0
                        • scret  

                          a co predni kolo? ja ti teda nevim, ale me to prislo sice jako tank, kterej projede vsechno, ale zas takova manevrovaci hitparada to fakt nebyla… Uz jen diky gumam, ktery budou cca o 100–200g tezsi…

                          A davat na enduro kolo slupky gumy, z toho jsem taky uz vyrost:)

                          0 0
                          • JakeF  

                            100–200g na gumách fakt v terénu dolekopcom nepoznám… Teď vozím 900g Maxxis, předtím jsem měl 800g Spešly a rozdíl jsem pozoroval v chování velkej (jak + tak -), v hmotnosti žádnej.. Asi by byl trochu znát, kdyby byl stejnej vzorek a směs, ale to se v reálu nestává. Chápu řešit 100g na gumách někde na maratony, ale na Enduru fakt moc ne… Třeba kluci z enduroteamu na některý závody brali sjezdový gumy a to je nějakejch 1200g na 27,5", takže to už se pak ± 100g celkem ztratí :D.

                            0 0
                            • scret  

                              tak z kopce to znat samozrejme neni.. Z kopce se projevi mensi manevrovatelnost, alespon takovy z toho mam ja pocit… Ale to je tim, ze jezdim porad 26ky… a ten skok na velky kola je uz znatelnej…

                              100g na gume znat jeste tolik neni, ale treba takovych 200g je znat uz dle myho dost…

                              Napr. loni jsem si prohodil s jednim klukem LVcka, kde prave ja mel lehci gumy i kola, cca 0,4–0,5kg rozdil a hned jak na to sednul a ujel asi 100m, tak mi tvrdil, ze na tom mym se jede nejak moc lehce…:)

                              A to je clovek, ktery zrovna techniku zas az tak neresi…

                              0 0
                        • scret  

                          btw. tak vono jde do haje u 26 hlavne to, ze proste vyrobci umele tlacej lidi do toho, aby kupovali 27,5ky, jednoduse tim, ze prestavaj pomalu vyrabet dily, resp. asi hlavne gumy…

                          Od toho samozrejme prameni ta obava lidi, ze ty dily nebudou…

                          0 0
                          • tonik666  

                            Spolehám na to, že na trhu bude stále dost existujících 26, takže gumy budou.

                            Navíc předpokládám, že po pár letech, až budou všichni mít nakoupeno 27,5, se vrátí 26 s novou energií :))

                            0 0
                            • scret  

                              tak jde o to jaky gumy budou… Nejaky scheize verze budou samozrejme dale… Zkus si sehnat ale dneska u nas treba nejakyho maxxise na AM/EN kolo…

                              0 0
                              • wilda81  

                                U nás nebyly k dostání ani v nejlepších letech 26" – vlastně teď jsme v situaci, že slušné 26" gumy už nejsou a 27,5" ještě nejsou :)))

                                0 0
                              • tonik666  

                                Tak musíš mít trochu štěstí a vědět kde :)

                                Dražší gumy na 26 jsou asi nevyhnutelné, už jen protože výrobci nebudou mít úspory z rozsahu a z 26 gum bude prémiové zboží…

                                0 0
                          • JakeF  

                            Přesně o tom mluvím… Ze stejnýho důvodu můžou skončit i 29ky. Pokud tomu bude dělat marketing jen Spešl a všichni ostatní tvrdit, jak je 27,5" nejlíp, protože na 29" nezvládnou solidní geo, tak pak asi do kopru půjdou… Pořád hromada lidí dneska vybírá kolo podle katalogu a tam prostě marketing táhne.

                            0 0
                            • scret  

                              ze by spesl nemel silnej marketing? tomus e mi nechce verit:)

                              Neni to spis o tom, ze lidi se bojej, ze 26ky uz nebudou, zaroven na 29 se jim nejezdilo zas tak megauzasne a tak jednoduchou cestou dojdou k 27,5kam?

                              0 0
                              • JakeF  

                                Jedna firma marketing neudělá… Tak jasně, že určitě dost lidem 29 nesedne, taky dost lidí na ně zase sedne na 10 minut a z toho dělaj závěry… Ono ve výsledku si člověk stejně zvykne na leccos, stejně co kdo na kole zvládne, závisí z většiny na skillu, takže co bude to bude…

                                0 0
                                • scret  

                                  to je vzdycky tak. Pak je trochu ale zbytecny diskutovat o prumerech kol, kvalitach vidlic a tlumicu atd.:)

                                  0 0
                                  • JakeF  

                                    Tak co si budem povídat, čas strávenej tréninkem určitě posouvá víc, než ten strávenej diskuzema na BF :D.

                                    0 0
                  • Atilla  

                    To logicky půjde ( i když jistý majitel LV tvrdil něco jiného:), ale to nutně nemusí znamenat, že se kolo bude zvedat do kopce( a taky nezvedá). Na tom mají podíl i jiné věci, než jen délka zadní stavby.

                    0 0
                    • scret  

                      aby to nebylo spatne pochopeno, nic takovyho (o zvedani do kopce) jsem ani netvrdil…

                      0 0
      • logoman  

        http://www.bike-magazine.fr/…2016-est-la/

        Comp vypada docela rozumne osezeny – teleskop, sram gx. Jsem zvedavy na cenu, ta bude asi pekne silena na zakladni model …

        0 0
        • logoman  

          http://www.specialized.com/…ro-comp-650b

          No kua zaklad za kilo! :-D … Rek bych ze pro hodne lidi dost nedostupny …

          0 0
          • goofy  

            A to jsem si říkal, že Reign za 74 už mega pálka za základ… :-D

            0 0
          • JakeF  

            Na základ slušný :D. Na druhou stranu když si vezmu, že můj byl v základu snad za 80, ale bez teleskopu, na 2×10 s lowend kazetou, s Formula C1 brzdama, tak proti situaci 2 roky zpátky to není nijak zásadní zdražení, u ostatních verzí mi to přijde daleko výraznější změna…

            0 0
            • logoman  

              Jako s-works za ctvrt mega je masakr …, kdyz si vezmu ze to je postaveny na masovych dilech nekde z taiwanu.

              Lol ted jsme si vsiml jen ram za (z pulky karbon) 114k :-DD …

              Doufam ze reign nepraskne a par let nebudu muset nic kupovat.

              0 0
            • Atilla  

              Zase na tom není X1, brzdy sram, ráfky na prd, teleskop od spešlu je docela haluz, takže nakonec do toho stejně přisypeš a ještě se to kroutí

              0 0
      • Kubiczech  

        Už asi pracují na novém modelu, jinak si ten design nedokážu vysvětlit. (:

        0 0
      • logoman  

        Expert je opet hezci …

        http://www.specialized.com/li/de/ddb/www/#…

        0 0
        • jeniiiik  

          Jen škoda ze u stumpa i endura osekali sadu na x1…:-/A přitom protlačili na ceně.

          0 0
    • logoman  

      Je to hezky nebo neni? Nemuzu se rozhodnout :-)

      0 0
    • Kubiczech  

      Pyga

      0 0
    • TJK  

      Evil insurgent… jak by řekl Zdéňa Polreichů… jo.. tomu nic neni :-D

      0 0
      • scret  

        hmm, peknej Emil:)

        0 0
        • TJK  

          ajé.. to se chytí.. to já tušim že jo :-D Jituš.. teďka Emil.. to pude :-D

          0 0
      • podvlada  

        Tady mi vadí jen to, jak ho chytli za horní část sedlovky, brr :))

        0 0
        • TJK  

          pokud tam je guma proc ne… tomu nic neudela.. treba u reverba na rozebrani musis dat pistnici do sveraku prez plastove nebo hlinikove prizma abys povolil zavernou matici.. taky to tomu nic neudela.

          0 0
      • mirabike  

        no to by sakra šlo :)

        0 0
    • logoman  

      http://www.bikologi.com/builder

      Postavte si svoje enduro :-) …

      0 0
      • TJK  

        az toho bude vic.. resp komplet sady ramovky a vic vrobcu pruzeni bude to fajn

        0 0
      • Kubiczech  

        Fajn věc. (:

        0 0
        • TJK  

          jj.. na zkousku dobry :-D

          0 0
          • logoman  

            Akorat mi to moc nefunguje v chromu, v IE to jede spolehlive.

            11220 usd a to ani neni na foxu a XX1 :-) …

            0 0
      • JakeF  

        Sociální stavba s GX šaltrem :). Uměl bych si představit s tímhle vyrazit na závody, jen ty gumy poladit jinak :D.

        0 0
        • TJK  

          za ty prachy byc asi dneska spis volil Ibis kola nez Enve.. ale i tak je to fajn.. cena kazdopadne peklo :-D

          0 0
          • JakeF  

            K SC prostě patří ENVE, když už sníme :). Já bych volil každopádně EX471, protože na rozstřelení ENVE nebo Ibis ráfku sice mám mentálně, ale nemám finančně :D.

            0 0
            • TJK  

              no ja se mentalne presvedcil na zaplety na LB.. tak doufam ze vydrzej jako ZTRka.. protoze na 3 rafek bych nemel ani mentalne a ani bych nechtel financne :-D

              0 0
            • TJK  

              jinak se mi to libi treba takhle… ale to jen proto ze se mi novy SC moc nelibi a kdyz uz karbon tak bych asi vybiral Evil… i zbytek bych si predstavoval jinak… jen to takhle imho vypada hezky :-)

              0 1
      • goofy  

        Hodně omezený výběr, ale z toho co tam je by to vypadalo asi tak nějak :-)

        0 0
        • TJK  

          aaale jo :-) sice nudnej nomad.. ale build kit dobrej :-)

          0 0
    • logoman  

      ma to neco do sebe

      0 1

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.