VOC author 2005 - jen tak pro zajímavost

41 nepřečtených
  • J.A.V.

    Tak jsem si teď stáhl ze stránek od Štěrby ceník authorů 2005 a co nevidím, jsou tam i VOC, nevím zda je to záměr, či omyl který bude záhy napraven, nicméně pokud vás to zajímá mrkněte se na http://www.sterba-kola.cz/…author05.pdf
    je to celkem zajímavé počtení, i když nijak šokující :)

    0 0
    • Homer  

      Pekny :)

      0 0
    • mspalek  

      Nějak mi to přijde stejné jako tento (dřívější) příspěvek **http:////www.bike-forum.cz/forum/fo­rum.php?top_id=­96593&id=96598&star­t=0&max_id=96598&b=0#un­read **

      0 0
      • J.A.V.  

        No jo máš pravdu :) Já obvykle vyhledávám jen když mám problém, navrchu jsem to nikde neviděl, tak jsem založil novej drb no.. doufejme že to systém unese :))

        0 0
    • tm  

      Nezda se mi ze by obchodnik pracoval s takhle malou marzi. Marze 30% je strasne malo, to by tech kol musel otocit stovky aby se mu to vyplatilo. Je to jen nakej chytak, aby pak ve vyprodeji mohli tvrdit, ze vyprodavaj za VOC.

      0 0
      • Otaku  

        neni tam ze MOC je jen orientacni nebo tak neco?

        0 0
      • jfk  

        myslím, že ty údaje budou pravdivý – život prodejce kol neni lehkej, ze zkušenosti mého kamaráda to vim docela přesně

        0 0
        • dalimil  

          marže 30% je krásná.prodávám elektroniku a tam se díky internetu marže pohybují okolo 5 – 20 % Navíc tyhle VOC o ničem nevypovídají,z těch jsou poskytovány další slevy ( množstevní,za­váděcí,displa­y,kombinované sety apod. )

          0 0
          • Bobko  

            marza 30% je pri kompletnych bicykloch uplne normalna. pri komponentoch to byva niekedy aj 100%

            0 0
      • vlk  

        vem si ale kolik kol ročně prodá.Např já znám prodejce co si stěžoval:Letos jem v mém obchúdku prodal jen 450 kol.Tak si to spočítej a uvidíš, jak se to nvyplatí. :o))

        0 0
        • dave lister  

          no nevim. pochybuju, že by průměrná cena prodanýho kola byla o moc výš než nějakých 10–11 tisíc. mínus nájem, energie, jestli má nějaký zaměstnance tak mínus mzdy… mně to zas takový terno nepřipadá.

          0 0
    • BH  

      Alespon vidite jak jsou na tom prodejci kol blbe. Uz po nich nikdy nezadejte slevy! spise naopak ! Mozna vetsi sok by to byl, kdyby jste videli nakupni ceny kol v Cine

      0 0
      • Vojtíšek  

        Jaký nákupní ceny. Číňani velkým obchodním firmám ještě platí za to, že jim mohou dodávat

        0 0
        • BH  

          Opravdu? Prosim o kontakt na takovou cinskou firmu.

          0 0
      • TinkTink  

        Blbe na tom imho nejsou, myslim ze marze 30% je naprosto ok…ani moc, ani malo…je to ok…

        Slevy nezadam…mam je automaticky :o)))

        Nakupni ceny v Cine – myslim ze tak 70% lidi tu na B-F jsou na takovyto sok pripraveni :o)…ale ono to je normalni…proste nez to sem dojde, znasobi se cena Xkrat…ze.

        Nejvic se mi libi ty Asijske katalogy, ze kterych si clovek muze vybirat…to je poctenicko na nekolik veceru :)

        0 0
    • Volf  

      alespoň už nikdo nebude kecat, že se topěj v penězích. A pokud tě těch třicet procent irituje tak ti dám svoji oblíbenou radu: Pořiď si obchod s kolama a prodávej za nákup. Proto taky nemám moc rád e-shopy, protože oni pracují se stejnou marží a jen kurvěj ceny, protože nemaj vlastně nic skladem, nenesou žádný riziko a všechno jen prodávaj z katalogu. Kdežto obchodník v kameňáku co nemá na skladě většinou neprodá a to co tam má tak musel těžce zaplatit.

      0 0
      • blue  

        spravne… vladu jedne strany, centralne rizeny export a import zbozi a tuzex na vsechny ty nespokojence! :-)))

        uf, jeste ze nemyslej vsichni jako ty…

        0 0
        • Volf  

          kde jsi četl po volání vlády jedné strany a centrálně řízeném exportu. Že ty máš nějaký problémy s češtinou?

          0 0
          • hanz  

            tak si založ e-shop, když si myslíš že je to taková pohoda co jen kurví ceny a žádnej sklad taky není až taková pravda pane.

            0 0
            • RomanH  

              Jsem chtel napsat to stejny

              0 0
            • Volf  

              Co takhle prvně číst, pak myslet a teprve naposledy odpovědět. Já jsem nepsal, že je pohoda mít e-shop. A to, že nemám moc rád e-shopy snad můžu napsat ne ? No a pokud tě to zajímá, tak obchodem v různejch podobách se živím od roku 1990 a tudíž si myslím, že o tom docela dost vím.

              0 0
              • RomanH  

                To mi ale nejak z podnikatelskeho principu nesedi – pokud si myslis, ze pro Tebe jako podnikatele bude vyhodnejsi mit na misto kamenaku e-shop, proc to neudelas ? Bud proto, ze mas ke kamenaku osobni vztah, nebo si tim nejses az tak jistej. Muzes zkusit zaraz provozovat oboji. Nemyslim si, ze e-shopy jen kurvi ceny. Samozrejme maji nizsi naklady a tak si mohou dovolit nizsi ceny, navic to nekteri provozovatele maji jen na prilepsenou. Mozna se dotknu Tebe jako obchodnika, ale nevim nic zaslusneho na tom, ze za 5 nakoupim a za 8 prodam. Je mi lito chudaku vyrobcu. Na druhou je pravda, ze vyrobit kvalitni vec umi vetsina, prodat ji je horsi. Asi nemam zaludek ani vlohy na to, abych se zivil obchodem.

                0 0
              • Beeda  

                „nemaj vlastně nic skladem, nenesou žádný riziko a všechno jen prodávaj z katalogu“ tak o tom teda moc nevis…

                0 0
                • Volf  

                  Tak doufám, že budu od tebe jako od odborníka poučen a stačí mi odpověď proč si v e-shopu něco objednám tak není objednávka ihned vyřízena, když mají tak obrovský sklady.

                  0 0
                  • Beeda  
                    1. „NIC“
                    2. „ZADNY“
                    3. „JEN“

                    si to preber jake vyhranene definice pouzivas… za odbornika se napovazuji, jsem jen nekdy spokojeny nekdy nespkojeny uzivatel eshopu i kamenaku a snazim se videt veci i z obou stran. cau.

                    0 0
                  • mAk  

                    ježkovi, tak buď neco chci hned (když už to e-shop nemá skladem a nedodá mi to do dvou dnů) a připlatim si za to v kameňáku, nebo si klidně počkám a utratim míň v e-shopu, co porád řešíš? Já teda v kameňáku koupil za celej rok akorát špalky, páč sem je potřeboval ještě to odpoledne… A naopak si myslim že je to dobře že ty e-shopy sou, protože co si kde v kameňáku dovolej dát za ceny a vodíraj tak lidi kerý nemaj přehled mi přijde daleko sprostší!

                    0 0
                    • Luka  

                      souhlas. Taky nakupuju v e-shopu – v kamenaku jen to, co nevyhnutelne potrebuju hned. Podle meho, e-shop se vyplati, kor kdyz je solidni. Do obchodu se taky vrtam a je mi jasny, ze kdyby to neneslo, tak by to ty lidi nedelali. Jediny rozdil mezi kamenakem a e-shopem je v tom, jak lpi prodejce 3 korunach na jednom sroubku nebo 1 korune na deseti sroubcich, protoze tam kde je levneji, tam pujdes, jen blbec by platil vic kdyz nemusi.

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        … jen balik by platil vic… je v te reklame :)

                        0 0
                      • Lister  

                        Ale jsou i věci, u kterých může být při nákupu přes net problém. Třeba tretry bych si přes e-shop nekoupil. To budu radši blbec a koupím je po řádném vyzkoušení v kameňáku, než bych byl hulvát a vyzkoušel v kameňáku a pak přez net objednal levněji. Stejně tak většina oblečení a přilba. Pokud jde o materiál na kolo tak tam souhlas.

                        0 0
                        • Luka  

                          Tretry a helmu ych pres net nikdy nekoupila, to je fakt, ostatni veci mam jiz vyzkousene a nakupuji v pohode pres net. Napisu miry, vahu vysku vek a oni mi poslou presnou velikost :))

                          0 0
                    • Manas  

                      On je treba taky trosku problem s reklamou, E-shopy musej mit zgruntu jiny ceny, protoze oni nejsou videt ve meste apod. Taky je vetsinou realita ze ten kdo ma E-shop, tak to ma doma a neplati najem za kram. To se do cen taky promitne, tady se nejde jen divat na to ze to za tolik a tolik koupej a prodaj, ale musis vedet ze se do toho promitaj naklady na provoz. A osobne musim rict ze jdu radsi do kamennyho protoze si pokecam a obcas neco dostanu, to je takova moje pridana hodnota k nakupu.

                      0 0
                      • vlk  

                        přidaná hodnota k nákupu. -kterou si samozřejmě zaplatíš.Sháněl jsem vidlu Rockshox duke xc u-turn.V kameňáku mi ji všude nabízeli za 12,5–14 tis.A já ji koupil v e-shopu za 8400.Tak to by mě to pokecání přišlo pěkně draho.Ale oblečení, přilbu, a různé maličkosti a pod kupuji v kameňáku a tzěch drahých věcí se e-shop vyplatí.A někdy mají i věci co v kamenném nemají.

                        0 0
                        • Manas  

                          To je jasny, ze se nejdriv mrknu jak co kde stoji. Ale kdyz ja jsem takovej ukecanej :-)

                          0 0
                          • RomanH  

                            Kdyz ja tam, kde jsou dany ceny, nerad smlouvam. Pripada mi to pod uroven, kazdy by si mel umet ocenit svoji praci a stat za tim. V Asii me smlouvani bavilo a dost mi to slo, ale jestlize zde mam dve stejne nabidky a jedna z nich je za podobnych podminek levnejsi, rozhodnu se pro ni.

                            Jinak uplny souhlas s tim, co psal dole J.A.V. Hodne veci, co si clovek vyhlidne v casopise, je k sehnatni pouze pres net nebo telefon. To si dokazu vyridit sam a nepotrebuji k tomu zadneho prostrednika (prodejnu).

                            0 0
                  • J.A.V.  

                    No zase se ti aspoň nestane to co ve většině kameňáků – přesnou věc nemaj, tak se ti snažel vnutit něco co maj skladem že je to stejný. Někdy maj pravdu někdy ne. A když chceš nějakou jó vychytávku tak stejně musej objednávat, když jsem na to prodavači řekl že objednávat přes internet umím sám a levnějš, že jsem přišel nakupovat, koukal na mě jak z jara.

                    0 0
      • K2  

        Kurvení cen:) Podívej se do zahraníčí (USA), tam je cena řízena poptávkou a konkurenčním prostředím, za doporučené ceny se prodává tak první tři měsíce a pak začíná cenová válka, ze které by bylo místním e-shopům špatně. Je pravda, že na dotaz na odpruženou vidlici mi v jednom bikeshopu v USA na východě odpověděli: vidlice nevedeme, nevyplatí se to, objednejte si to na webu. Ty e-shopy jsou většinou na západě USA a patří ke kamennému obchodu. Tož tak – každý prodává jak umí, vítězem by měl být zákazník.

        0 0
      • Martyss  

        Nic proti, ale třeba pro mě je eshop rychlá cesta, jak nakoupit něco speciálnějšího(ne­jenom na kolo) a nenajet kvůli tomu 50 km a zaplácnout půlku dne.(bydlím na venkově) Samozřejmě e-shop nemůže nahradit kameňák, ale má být spíš jeho doplňkem.

        0 0
      • TinkTink  

        Nemam nic skladem? Prodavam jenom z katalogu? Nenesu zadny riziko?

        Co kdyz mi zustane to zbozi co tu mam skladem?

        Tva logika se mi nak nezda…

        K tomu obchodnikovi v kamenaku – znam takovyho jednoho, ktery treba sezene co potrebujes…a lidi to o nem vi a proto k nemu chodi…

        Takze bych nemluvil o nakym podrazeni cen, spis o schopnosti kamenaku se adaptovat na nove vzniklou situaci…kdo si koupi obleceni na netu? Nebo cely kolo? Takovych lidi je minimum…

        0 0
    • Meesha  

      Pamatujete na ten cenik Cannondale? Tam to bylo trochu jinak… :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.