• lempl

    lidi mam author sovereign sport03 mam snim jen a jen potize.. praskla zadni staavba(dali mi misto cerveny cerno, ktera ma uchyty na vecka, coz mit nema…) ted se mi odjebal tlumic! rekli mi ze ty tlumice sou strasny sracky, ze je na ne zaruka jen pul roku(mimochdem je to model kola03 a od unoru 02 ma vse mit 2 roky zaruuku) rekli ze mi tlumic vymenej ale at prej ho prodam za 2000 a 600 si pridam a koupim od manitou po hledani sem zjistil ze ten nejlevnejsi od manitou stoji 4000 coz mi mi pocty proste nevychazej…:/ na authora nemam po 1 roce nic dobryho a nevim jak to mam dat najevo?! tak snad takhle lidi nekupujte veci od authora… ty bilboardy co maj ze authro ma nadstandartni servis je cista pravda furt se to sere......!!!!!!!!!!! jestli si chcete zajezdit a nemit kolo furt v servisu tak nesmite mit authora mate podobny zkusenosti jako ja? nasrany uzivatel kola author

    0 0
    •  

      no jeste pridam ze praskaly zadni stavby u a zonů, ale vždy to jaksi vzali a dali novou (že by konstrukční vada…myslim že renovovaný výrobce by to stáhl a dal zákazníkům zdarma buď celý nový kolo a nebo rám)

      0 0
      • lempl  

        hoj tak presne to si myslim… kdyz tam vedome davaj veci na hovno(muj tlumic) tak ta znacka nema zadnou cest a povest, jde ji jen a jen o prachy!!! to si nikdo jinej nedovoli…
        hele jak casto ti praska ten azon? ja portebuju vyreklamovat to kolo…

        0 0
      • lempl  

        hele potrebuju ten ram jeste 2 krupnou v zadu a nebo 3 kdekoli… jak na to?? udela to nekdo za mne?

        0 0
        • biker007  

          no, ja cekam az me po treti rupne muj Fort.7005 ;) uz dvakrat rupnul ve spoji horni ramove a sedlove trubky.. vzdycky po roce na zacatku cervence.. tak tejden, 14 dni pred dovolenou… loni sem jel s rozpadajicim se ramem Drasala.. mozna po sezone(jestli to prezije..) zkusim ono misto ochladit dusikem a pak dat nejaky skok ;))

          0 0
      • blue  

        zdarma nový kolo za prasklou kyvku je trochu přehnanej požadavek, když se dá ta kyvka vyměnit samotná, nemyslíš? když ti na autě praskne vinou výrobní vady třeba poloosa, tak taky asi nedostaneš nový celý auto…

        0 0
        • lempl  

          hoj no ta zadni stavba za to prachy neci ale to neni jen ta stavba… praskla zadni stavba, odesel tlumic, taky se mi podelal orech v zadnim kole a nejde vymenit pac je to artur takze se musi preplest cely kolo…, pak mi jen tak praskla hmx1 (evidentne zavada od vyrobce) to mi nevyreklamovali ale opravili za 400– za ty 4 stovky sem dostal „opravenou“ brzdu pouzitym dilem a jeste tam natahnul perko , takze je to uplne na ****!!!!!!! to muze McBlacky dosvedcit…

          0 0
    • McBlacky  

      Nejví mi vadí, že ojebávají sestavy na středech a hlavně náboje QUANDO mají takové tření, že se na tom nedá vážně jezdit. Je to masovka a jde o zisk, tak co chceš, mimo to některý prodejci jsou nafoukáný gumy (Jiřího z Poděbrad – alespon servisák je fér).

      0 0
      • enjoy  

        kdyz se smiris s tim ze koupis masovku tak dostanes bike lepsi nez vetsina ostanich znacek pri stejne cene.teda pomeruju to v cene okolo visiona. ja si ted postavim taky skoro masovku.clovek aby se snazil nejak odlisit:-)

        0 0
        • McBlacky  

          to jo souhlas ale nejvíc se prodá těch za 9–17tkč (solution, basic, traction, opus, kinetic) levnější se kupujou v supermarketu a dražších se všeobecně moc neprodá. Vždyt po boomu v lonskym roce má bika snad kazdej kdo neni na socialnim minimu. 90% techto biku ale najede pod 500km ročně, takže nejsou videt (jak me prekvapilo u příbuzných čtvero nablýskaných Madisonů v garáži, model 2003, zatím nejetých) :-)

          0 0
        • fousac  

          to asi zalezi jak se kterej kousek povede… tvuj vision je v pohode, ale ten lempluv sovereign je fakt nepovedena plecka…

          0 0
      • lubos  

        Quando predni naboj mam na nejakem kolese, ale zeby byl nejak horsi co se tyce odporu nez Shimano … nevim. Chce to seridit konusy, myslim.

        0 0
    • error  

      urval jsem nášlap od authoru a byla to evidentně moje chyba, ale stejně mi ho author zadarmo vyměnil, takže já mám zkušenost dobrou

      0 0
      • Volf  

        Já si taky nemůžu stěžovat. Hodně záleží na konkrétním obchodníkovi a ne na konkrétní značce. No a pak je taky ještě jeden moment, ktrý se podceňuje a to je ten, že všichni máme tendenci trošku zkreslit ve svůj prospěch to jak k té dané situaci došlo.

        0 0
        • McBlacky  

          tak věř, že Lempl to nezkresluje, na švihu kde odepsal tlumič jsem s nim byl a nic extra to nebylo. Je to krám, sami prodejci arturů to říkají :-)

          0 0
    • vili  

      mam authora druhou sezonu(ram traction)a po mesici se posrala barva pod bowdenama az na kov,to aji na mym starym hot rocku mne to udelalo az po roce.no a po 3 mesicich mne zaclo praskat ve stredu,to jek se tam dostal ten bordel k miskam diky spatnymu zpracovani ramu.no takze tedka vycistim a za mesic to praska zas.jediny co me trochu laka od authora tak je ram sector(za tu cenu…)

      0 0
      • Thomas  

        Mám rám Traction 03 a mám úplně stejný problém. Barva nic moc a praskání ve středovém složení mě už taky dostalo (hlavně v jízdě ve stoje).

        Před Tractionem jsem měl Author Spirit 00 CrMo ten my po roce praskl (sedlova trubka pod objímkou) Author ho vyměnil bez problému dostal jsem Kinetik 01 (Spirit se uz nedelal a Al jsem nechtěl). Kinetik vydržel dva roky a poté praskl na stejném místě jako Spirit. Kinetika jsem nereklamoval protože jsem na něm stačil jěště promáčknout horní rámovou trubku. Nebýt skvělé geometrie (mě sedne úplně na mm) tak jsem do Authora nešel.

        0 0
      •  

        jo s tou barvou souhlas, u hlavy je od bovdenů dole na kov, jo a ještě, když sem vozil brašnu tak je taky jedno misto uchytu bowdenu sedřený na základovku :-(

        0 0
    • ravo  

      Poiznámka k záruce: výrobek zakoupený v roce 2003 s datem výroby do konce roku 2002 mohl mít záruku kratší než 2 roky, ale při prodeji tě na to musel prodávající upozornit. Výrobky zakoupené od 1.1.2004 mají povinně 2 letou záruční dobu bez ohledu na datum výroby…

      0 0
      • biker007  

        a nebyla ta kratsi zaruka jen pro vyrobky zakoupene od ledna do cervna 2003 (a samozdrejme vyrobene v roce 2002)? mozna plkam, ale nekde sem zaslechl neco o 1. polovine ro­ku..

        0 0
        • lempl  

          no ja myslim ze zaruka 2 roky je na vsechny vyrobky vyrobeny po unoru 2002 ten suveren je model 03 ta k to je snad..... jinak me nikdo na nic neupozornil…

          0 0
          • cabbage  

            lemple co taky čekaš od biku co si sehnal přes znamiho. zadni stavbu a tlumič ti vodkurvilo to skakani s přetlakovanym tlumičem na fr za zastavkou (proč mysliš že ti křuplo ve vidli), víš přece, že v manuálu ke kolu ti nedoporučujou skákat dropy větší než 10cm a sovereign na nic většího nemá. Takže všichni vlastníci sovrenů- před obrubníkem ZASTAVTE, SLEZTE z kola a opatrně svého oře přeneste, jinak se s ním budete muset brzo(rádi) rozloučit !!!!!

            0 0
            • lempl  

              todle je jen pro ty co maj zkusenosti)spatny ( s arture! tak ty a ten tvuj zeleznej artur se mate radi…:)

              0 0
            • lempl  

              ten tlumic sem mel pretlakovanej , pac se sm jen tak bez dovoleni prepustil tlak z jjedny komory do druhy a z druhy pomalu ale rychle:) zdrhal neznamo kam:/

              0 0
            • blue  

              si se asi nebyl letos podivat ve Vsenorech, vid? :-)

              0 0
    • Luka  

      Mam od artura dva bajky. Seriovku Kinetic a pak ram Vision na kterym jsem si postavila bajka dle meho gusta. Zadny problem neni, snad jen u kinetica shla orig. vidle do kytek uz po mesici.

      K odrenymu ramu pod bowdenem – nojo, mam prodreno az na kost, ale to je moje vina – malo a blbe podlepeno. Aj coz, ram je spotrebni material ne??

      P.S.: K tem perovacim authorum – jsou veci, do kterych bych neshla. Kdyz uz fulla, tak poradnyho. Na HT je Author super, ale fullu od Authora se mi nejak nechce verit.

      0 0
      • borsor  

        Souhlas......­........s HT nikdy vetsi problemy nez s jinou znackou. Ale ty fully, do toho bych nesel uz kvuli designu.

        0 0
    • widlicka  

      ja mam hustilku author a slape v pohode :-)

      0 0
      • Pavlos  

        Jestli tam mas clever head, nebo jak se ta silena hlava jmenuje tak te brzo prejde smich

        0 0
    • xo  

      Dufam ze v Bratislave takyto obchodnici nie su.

      0 0
    • lempl  

      tak sem jel na krale sumavy..delsi trat… po 10km zarval 1 denstarej tlumic co mi dali jako nahradu za minulej zmetek… po 35km se mi na sedlovce ohlo sedlo! a po 43km sem dal tlamu diky neodpruzeni ale hlavne kvuli manitou meky vidli!§ se misto prejeti korene trochu ohla, propruzila a ja dal tlamu v 35km/h nastesti sem nevyletel z cesty a nebyly tam big rock… mam modrinu na sehni asi jako papirova 20KC na holeni jak kovova 50kc a na zebrech asi jako 20kc kov +hafo mensich modrin , narazeni, a skrabancu!!! artur je znacka na...........­..............

      0 0
      • McBlacky  

        bud rád, že to nepadlo kovem někde jinde a papírem na hlavu :-) kromě toho jezdit DH stylem na kole s nefunkčnim tlumičem a sixskou…

        0 0
      • Jogador  

        Doufám že se ale kolu nic nestalo? :)

        0 0
        • lempl  

          tak sem koukal na ram a prasknul znova:/ ale tentokrat ten dil co je jeste original to je ten bigger…

          0 0
      • cabbage  

        tentokrat nemuzu tvrdit ze defekt tlumice je tvoje vina, na krali ho nebylo kde znicit, takze souhlasim ze dnm,artur,a levny vidle od zhulenýho indiána, vcetne tý mý jsou měkký šity.

        0 0
        • McBlacky  

          letošní trasu jsem nejel, ale na loňský mě pár míst kde by šel prorazit napadá :-)

          0 0
        • Honzin  

          Arthura nemam, ale zhulenyho indiana jo a dlouhyho krale jsem prezil v pohode (ja i kolo). Treba nebude chyba v kole…

          0 0
      • blue  

        teda musim rict, ze mam dost kamosu bikeru, ale zatim sem od nikoho jeste nikdy neslysel, ze by mel tolik problemu najednou… ne ze bych nejak chtel branit authora, ale…

        0 0
        • lempl  

          liddi ja to kolo neserim priznavam ale kotel mu nedavam…jel sem artura krale sumavy a hadejste co za kolo sem tam potkal? no byl to presne ten muj bike ale mel vymenenou zadni stavbu s tlumicem asi se mu nelibyla barva co? mel fesnou modrou, ktera ladila s tou cervenou!!! videl sem mnoho suverenu v originale (az na tlumice to stejnej nemel nikdo-myslim oryginal..) ty stary byly proste v cajku i rb fun tam byl a ten uz asi neco pamatuje ale to mi je proste srac!!!!

          0 0
    • Jogador  

      Já mám od Autora pláště, na 125 Kč to je dobrý, už sem je prodal sestře za 200, tak sem vidělal.

      0 0
      • McBlacky  

        jednou se mi dostal do ruky takový „pláš?“, má barevný pruh uprostřed? zajímavá věcička…

        0 0
      • fousac  

        ja sme jednou dal na krosa plast author…nevim kdo to pro ne dela, ale za tri mesice ten plast zpuchrel rozpad se… takze plaste author nikdy vice… :(((

        0 0
        • Žanek  

          Nehažte všechny pláště od Authoru do jednoho pytle!! Já mám slicky (26 × 1,25", cca 250kč/ks), používám je na silniční přesuny, občas v zimě, najeto cca 3kkm během 3 sezon a jsou v pohodě. Co se levnej mtb pláš?ů týká tak fce odpovída ceně…

          0 0
          • MARIN  

            Tak zrovna tyhle me (ne)vydrzeli asi 1000km na asfaltu a odporouceli se jak na prednim tak zadnim kole

            0 0
    • sax  

      Nasranej můžřeš být akorát tak na sebe. Každýmu rozumnýmu člověku musí bejt jasný, že celopéro má Author jen jako doplněk svého sortimentu, aby to nevypadalo blbě. Proč myslíš, že nabízí jen jedno …? Neházej všechno do jednoho pytle. Já jezdím různé Authory už 12 let a nikdy jsem neměl sebemenší problém. Přesto bych si celopéro od Authora nikdy nekoupil. protože to prostě není jejich parketa !!!

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Jj. Ja bych si radsi nic moc od nich nekupoval, protoze cyklistika taky nebude asi jejich parketa :) Ale ted vazne. Ted maji v nabidce snad dve celoodpruzena kola a meli i tri, ne? Ale na tvem prispevku to stejne nic nemeni :)

        0 0
      • la-da  

        Sovereign je licencni RBcko takze si treba mohl myslet ze to bude neco podobnyho jen lacinejsiho diky taiwanske velkovyrobe…

        0 0
        • TinkTink  

          No tak to licencni znamena jedine geometrii a poskladani trubek, protoze kdyz si postavis Sovereigna vedle RB-FUN, tak pochopis, ze to jsou dve naprosto rozdilne kola – Sovereign je cisty taiwan – FUN je poradnej bajk, co neco vydrzi…zkus porovnat zadni stavby treba…ta FUN bude asi o 300g tezsi, ale rozdil v pevnosti je nehorazny – myslim ze mez unavy bude mit kazdy z techto ramu uplne jinde

          0 0
          • la-da  

            „No tak to licencni znamena jedine geometrii a poskladani trubek, protoze kdyz si postavis Sovereigna vedle RB-FUN, tak pochopis, ze to jsou dve naprosto rozdilne kola – Sovereign je cisty taiwan – FUN je poradnej bajk, co neco vydrzi…“

            To mas sice asi pravdu,ale ja to myslel tak,ze to nekoho mohlo pri nakupu zmast – jako ze si mohl myslet ze je to overena konstrukce s vychytanyma muchama jeste od Bartosze.

            0 0
            • blue  

              ha ha… nenech se vysmat… zlamanejch nebo popraskanejch funu bylo taky az az…

              0 0
            • TinkTink  

              Chmm…no ja uz Sovereigna v katalogu nenasel, takze bych to moc neresil – Author to ani nak moc nevykrikoval, ze to je to, co to je…ne?

              0 0
            • blue  

              to melo bejt na Tinka, tak sorry

              0 0
              • TinkTink  

                Jo..ja vim – jednoho ma Ondras…taky ho zlomil…(nebo nalomil? Ani uz nevim…)…ale kazdopadne od ty doby, co ho ma vyreklamovaneho, tak s tim dela ty veci, ktere se Sovereignem udelat nemuzes (myslim ale ze ted uz moc nejezdi…ale to je vedlejsi…)…takze RB potom co to upravilo je to ok…

                0 0
                • blue  

                  no se suvenyrem letos ve vsenorech pri exhibici nejakej typek skakal dole na tom doublu… ani jednou ho nezlomil :-)

                  0 0
                  • TinkTink  

                    No toho typka jsem taky parkrat videl – nema to trosku vystuzeny? Ehm…a nema model 01? Ja teda nevim…ale treba ma „vadnej“ model… :o)

                    0 0
        • vlk  

          tak to mi ukaž RB které vypadá jako sovering.To je pěkný nesmysl.Jinak některé rámy vyráběné na tchaiwanu jsou dost dobré.Ono aby ses nedivil, dnes se tam vyrábějí skoro všechny.

          0 0
    • vlk  

      no kolo od authoru nebo meridy bych si osobně nikdy nekoupil.Ale mám od nich klasické pedálky s klipsnama a ty jsou docela dobré.Jednak jsou lehké asi 360g.Jednak mají slušné těsnění proti nečistotám a jednak se mi zatím ještě neohly.Jo a jsou přizpůsobené na klipsny.Myslím výstupek na automatické natočení pedálu a úprava pedálu pro pásky klipsen-nemusíte mít tu kovovou sponku.Vždy jsem byl proti author věcem.Tenkrát jiné proti vodě utěsněné pedály neměli ,tak jsem je koupil a jsem velice spokojen.Ale teď jsem konečně objevil dobré boty na nášlapy co se mi opravdu zamlouvají tak asi půjdu do nášlapů ale do VP, nebo ritchey.

      0 0
      • Žanek  

        Meridu mám a klidně bych šel do Authora (ne full), nevidím jediný rozumný důvod proč ne. Rámy Merida jsou podle mě ve své kategorii (XC do cca 8 tis.) jedny z nejlepších. Většita věcí na kolo se dělá na tchaiwanu, a asociace „Made in Tchaiwan=shit“ je úplná blbost. A jinak, jestli pak víš, že ty tvoje pedály jsou Wellga (nebo Xeramy), jenom s logem Author…

        0 0
        • vlk  

          no já jezdím momentálně rockMachine.měl jsem Klein mountain bike a myslím, že oba tyto rámy jsou lepší.Jinak já bych volil raději duratec, RB apod.Možná nejsou špatné.Já jen na ně slyšel dost nadávání.Jinak zkoušel jsem jen jednu meridu a ta byla hrozná.

          0 0
          • Žanek  

            Klein rám pod 8 tis?? Kde prosím tě, jedu ho koupit. Jinak srovnáváš jabka s hruškama, Klein, RB i Duratec jsou trošku jiná cenová kategorie. O tom, že jsou lepší než Merida za 7kkč nikdo nepochybuje. A co se praskání týká, nejsou na tom HT od Authoru a Meridy o nic hůř než jakékoliv jiné kolo v této cenové kategorii. Pokud na něm děláš to, k čemu je určené tak ti nepraskne, a pokud nevydrží metrovej drop tak je to jen a jen tvoje blbost…

            0 0
            • vlk  

              Jenže ten Klein i ten Rockmachine ten metrový drop vydrží.Jen pro zajímavost ten Klein jsem koupil od kamoše už nějakou dobu jetý velice levně(za tu cenu co je nový bych ho nikdy nekoupil, mimochodem prasknul po 9 letech používání ) a co týká cen těch rámů tak duratec 7,500–8500 není tak daleko od 7 tis merid.A rb prodávají u nás za 8.Duratec u nás prodává Kaňkovský-Olomouc.A rb mají naproti Prioru v Olomouci.-nevím jak se jmenují.Těch 1 tis korun si za kvalitu připlatím.A mohu si ještě vybrat barvu a polepení.Právě dnes jde o to, že ceny RB a duratecu jsou skoro na úrovni těch merid nebo authorů.Dobrý rám a vidla je podle mě základ.Věř mi poznal jsem to na vlastní kůži.Jen ještě nemám osobní zkušenosti s RB a Duratec.

              0 0
              • McBlacky  

                ale to jsou základní verze RB a duratec, které jsou sice ok, ale třeba váhově jsou jinde než rámy za stejný peníz od některých masovek… tak na to pozor!

                0 0
              • Žanek  

                O tom, jestli je lepší základní Duratec nebo nejvyšší hliníková Merida by se dalo polemizovat… Neměl jsem možnost pořádně se na Duratecu projet, takže nemůžu soudit. Zpracování má Duratec každopádně lepší, otázka je, jestli to má (kromě designu) nějaký přínos… Jediný podstatný rozdíl vidím v tom, že Merida a Author jsou masovky, Duratec je oproti nim originál. Jinak proti Duratecu nic nemám, jenom si myslím, že poměr cena/výkon je u některých masovek lepší.;

                0 0
                • fousac  

                  mel sem moznost se project na RB a s chuti sem se vratil zpatky na meridu… :)

                  0 0
                  • jakub  

                    co je na RB spatneho??

                    0 0
                    • vlk  

                      no pokud vím jsou ty rámy kratší:Proto o něm uvažuji pro svou drahou polovičku.

                      0 0
                    • fousac  

                      asi nic, ale proste me to kolo vubec neoslovilo…

                      0 0
                      • jakub  

                        tak to u me je to laska na prvni pohled (((-:

                        0 0
                        • fousac  

                          jestli se nepletu, tak ty mas meridu lrs, takze zpatky na pevnaka to bude hodne tezky.. :)

                          0 0
                          • jakub  

                            koupim celopero RB (((-: (a mlada me zabije )

                            0 0
                            • fousac  

                              tak to jo… :) me porad v hlve lezi to reseny crx, tak sem se nejak poplet…

                              0 0
        • vlk  

          když slyším, že author nebo merida každou chvíli někomu praskne tak se raději podívám po značkách o kterých se takto nemluví.Ještě jsm neslyšel, že by někomu prasklo RB nebo RockMachine.

          0 0
          • fousac  

            ja zase znam dva praskly rockmachiny..

            0 0
          • Honzin  

            to bude taky tim, ze tech merid a authoru je mezi beznejma cyklistama trochu vic nez napr. RB.

            0 0
          • lubos  

            Si vem, 20 ruznych Merid a Autoru, problem sem tam. Zadny takovy, ze by praskla trubka nebo neco. 3 nebo 4 Gary Fisher Sugar, a prasklej kazdy jeden. V sedlove trubce, uplne.

            Takze tak :)

            0 0
            • blue  

              hezka demagogie :-))) v mym okoli jezdi zhruba pet sugaru, ani jeden zatim neprasknul, na rozdil od nejakejch erbecek, scottu, cannona, authora…

              takze tak :-)

              0 0
              • vlk  

                tys viděl prasklý RB?

                0 0
                • blue  

                  jiste… a ne jedno

                  0 0
                  • vlk  

                    Tak to si mě zaskočil.Já uvažoval o RB.Vzhledem ke svému stylu ježdění si nemohu dovolit něco jen tak obyčejného.Sháním HT a to musí vydržet skok alespoň z 1,5 m lávky.Možná je to psychologické ,ale určitým značkám nevěřím.Mám odzkoušený můj nynější RockMachine ten vydrží opravdu dost.tento skok bezproblému.

                    0 0
                    • blue  

                      hele, ja te nechci odrazovat od erbecka, klidne si ho kup, nerekl sem, ze to je spatny kolo… ja jen rikam, ze praskne vsechno a tvrdit, ze tahle znacka jo a tahle ne je nesmysl…

                      0 0
                    • fousac  
                      1. co znamena „něco jen tak obyčejného“ ??
                      2. znam jednoho, tomu v ramu decentne tu a tam praskalo, az prasknul zcela a bez varovani…
                      3. na 1,5m dropy si kup nejakou FR nebo DH zalezitost.. RM nebude to pravy orechovy..
                      0 0
                      • vlk  

                        já neskáči pravidelně .jezdím spíše marathony a XC.Ale někdy se naskytne taková příležitost.Ten RM už vydržel asi 8 takových skoků.A jkeště k tomu v malé rychlosti-o to větší náraz.Kvalitní kola vydrží lecos.Když jsem měl ten klein montain bike tak jsem jezdil zcela běžne asi 3× do měsíce schody-20m.Já se prostě bavím a mám HT jako univerzál.koupit si ht a bát se tamto nemohu sjet, ty shody nemohu jezdit.Jé tamtu příkopu raději skákat nebudu atd. to není nic pro mě.Já si ježdění užívám, ze vším všudy.A pokud kolo nevydrží tako 1,5 m skok tak by se mi prasklo asi při každé mé projížce.Jde jen o to.Můj rock machine to vydrží.Ale author ne.Hádejte jaké kolo bych si z těch dvou koupil asi příště.

                        0 0
                        • McBlacky  

                          schody sjedeš i na favoritu :-) tak si kup rám na tvrdší XC od některé firmy specializující se na FR rámy, ale počítej, že za něj můžeš vysolit i hodně přes 20tkč, zrovna tady někdo házel banshee :-)

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            V Krupce taky nekdo hazel Bansheem, ale kladivo, disk nebo ostep bude vhodnejsi.

                            0 0
                • blue  

                  nechapu, kde porad lidi berou, ze nektery kola nemuzou praskat… praskne vsechno

                  0 0
                  • zirecek  

                    no, casem urcite… Jde jen o to, na jakou dobu uzivani je ram staveny a na jaky styl. Pak to nepraskne.

                    0 0
                    • blue  

                      no samozrejme… z ignorovani tyhle skutecnosti to vsechno pochazi

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Blby je, ze vetsina ramu je tak na pul vyjizky :) Ten zbytek na celou, ale po koberci.

                        0 0
                      • vlk  

                        no jo ale uvádí to někde výrobce?Na některých typech vidlic je napsáno, že se na nich nemá skákat atd..Ale u rámů jsem to ještě neviděl.To bude tím, že k nim nejsou žádné brožury.

                        0 0
                  • lubos  

                    To ano. Ale nekdy praska uplne zbytecne a na miste kde ani nema co praskat. Proste chybna konstrukce, nebo navrh.

                    0 0
              • lubos  

                Vaz slova. Jeste jednou a po lopate. V okoli jezdili 3 ramy Sugar, praskl kazdy. O dalsimi minimalne jednom kusu psal nekdo tady. Ale uz se to tady probiralo.

                0 0
                • blue  

                  nechapu, proc bych mel vazit slova… jeste jednou a po lopate… ja jezdim na sugaru dva roky, v mymy okoli dalsi minimalne ctyri… ani jeden neprasknul… to jen kdyby nekdo chtel zase generalizovat o praskajicich znackach

                  0 0
                  • kovar  

                    abych se take pridal: v mem okoli nejezdi ani jeden Sugar a ani jeden neprasknul.

                    0 0
                  • lubos  

                    Protoze tvoje reakce byla, ze pisu demagogii. Napsal jsem jenom fakt, ktery poukazol na to, ze kdyz si koupim ram od nejake kvazi high-endove znacky za 10× tolik penez automaticky znamena, ze je tip-top, nema vady, a nemuze prasknout pri normalnim jezdeni. Coz tedy rozhodne pravda neni. Kdyz si koupim 10× drazsi ram, jedine na co se muzu spolehnout je, ze mam sanci na ztratu 10× tolik penez, az praskne. Takze tak …

                    Tez, nevim ktery model mas. Je jich vice. Myslim, ze v pripade tech prasklejch jde o 3+. Nekde v sedlove trubce dolu. Samozrejme, je to extremne lehky ram pro full. Proto taky ani neplati, ze vydrzi dyl, protoze je Sugar, Epic, nebo cokoliv. Jak jednou neni material …

                    0 0
                    • blue  

                      ano, mam zrovna 3+ a dalsi dva sou taky 3+, dalsi je klasicka dvojka… a nezachazim s nim obcas zrovna v rukavickach a presto uz dva roky drzi…

                      a taky sem nikde netvrdil, ze vydrzi dyl, protoze to je sugar, kdybys sledoval, co tady pisu, mozna bys zjistil, ze prave takovy srovnavavani znacek odsuzuju, protoze praska proste cokoliv bez ohledu na znacku, author, rb, nebo gf

                      0 0
          • lempl  

            si delas prdel ? pominu ze se tady bavime o znacce author...... rb nepraska?????, cr1300 starsi slisel sem asi 5 lidi co se jim posralo!

            0 0
          • Volf  

            Hele to je stejnej nesmysl, jako statistika ukradenejch aut. Logicky čím je větší počet prodanej aut, tím bude i vyšší číslo těch ukradenejch. A s kolama je to stejný. Asi nejvíc prasklejch bude v těch nejprodávanějších značek. Asi u nás nebudeš vědět o nějaký prasklý americký garážovce a v Americe to bude možná při tomto kritériu úplně jinak.

            0 0
          • Jenda  

            me dvakrat ocelak CPS 2.0 po sedlovkou a rozhodne to nebylo moc vytazenou sedlovkou

            0 0
          • Gospeed  

            No ono je to taky mozna o tom ze to RB a Duratec nema tolik lidi co Authora nebo Meridu.Kdyz u nas ma Authora kazdy 3 bajker tak se nediv ze asi aji tech prasknutych ramu bude vic nez u toho RB ktere ma tak nanejvis 1 clovek z 20ti. A jeste jedna vec ......oni u Duratecu vyrabi jen kvalitni ramy od cca 8000,– kdezto u Authora maji ramy za 3000 a to jsou doopravdy smejdy-a ty taky nejcice praskaj a na ne si lidi stezuji/jeste aby nepraskl kdez je delanej tak nanejvys na lesni cestu/ Kolik jsi cetl reakci na ram od Authora za 6000,–/Vision,Egois­t,Introvert/ ktere by nekomu praskli......rekl bych ze stejne jak na toho Durateca ci RBcko. Jinak ja mam Authora Visiona a nemohu si stezovat.....za ty penize je to kolo odpovidajici.

            0 0
      • borda  

        no, autora si nekupuj, nikdo te nenuti. Zato ty pedaly VP specilne cloveku s tvyma nazorama fakt preju, protoze to je opravdu spicka.

        0 0
        • vlk  

          Jen tak pro zajímavost známý authory prodával, tak vím co to je zač.Jinak ty VP pedaly jsou špatné nebo jak.Já měl pocit, že na krabici od zapouzdřeného středu bylo taky vp.A modusy středy se dost lidem osvědčily.To bych raději šel teda do shiman nebo ritchey.Sháním ty na DH s hliníkovou ohrátkou.

          0 0
          • borda  

            mam doma treka zenith, treka reflex a horaka vision. vsechno naprosto bez problemu. takze mi neprijde, ze je to nejakej sunt. samozrejme, ze reflexe pousuzuju jinak nez visiona, kdyz za nej dam tretinu. Pedaly bych asi bral shimana. mam 515, 505, 535 a vsechny bez problemu. Nejsou DH, ale jinak je to asi to samy. Zajimavy mi prisli 536 – bez ohradky, ale vetsi. Asi bych do nich ted sel

            0 0
          • Žanek  

            Některé VP jsou špatné, záleží na modelu. Mám nějáke na silničce a jsou bez problému, kamarádovi se jiné (MTB od Authora)zozpadly po jedné sezoně… Modus má střed Sh LX octalink, Author ani VP středy, pokud vím, nevyrábí a vyšší modely od Authora jsou osazeny středy Shimano…

            0 0
            • vlk  

              no tak to, že má modus střed sh LX není pravda.Střed co jsem teď vyhazoval byl právě sh LX-kuličky bez možností dotáhnutí, ale střed se dá rozdělat.Klícka v zapozdřeném středu-umělá hmota.Ty modusy mají klasické průmyslové ložiska bez možnosti rozebrání.

              0 0
        • Lišák  

          No-já jezdil VPčka na silničce asi pět let tak 3000 ročně a pořád dobrý. Na bajkovi mám Welga od roku 98 a taky pohoda-2–4kkm ročně. P.S. silničku už několik let nejezdím.

          0 0
    • Tomcat  

      Vod tý doby co jsem si Authora koupil tak ho nemám rád. Vzhled je o vkusu , ale provedení, „servis“ a cena průměr občas líp občas hůř . Není to nic extra, ale hol někdo má dobrej pocit z toho, že má Authora

      0 0
      • TinkTink  

        Dobrrrrej nazor! :o)))

        0 0
      • Sirenna  

        Ja sem taky mela svyho a-ganga rada, ale od ty doby co mam Norco 4hun, tak se muj pocit z jezdeni ztrojnasobil :)) proste je to hravejsi kolo a jak skace :), prece jenom a-gang am je spis pro trialisty, nemyslis?

        0 0
    • lempl  

      hele co mam delat mam kolo v servisu s tim , ze mi odesel tlumic do vecnych casu(dnm) a ted si musim 600 priplatit a daj mi manitou a nebo mi daj 2000(v krame je za 2500) ale ten co tam byl mi dat nechtej:/ si myslim ze to maj dat do pojizdnyho stavu aniz bych neco caloval nee? jak je to moooooc diky

      0 0
      • Thorn  

        Striktne podla zakona ti to musia nahradit a hotovo, ziadne priplacanie. Ak to nie su schopni/ochotni, tak mas narok na cenu naspat.

        0 0
        • lempl  

          moooooc diky to sem potreboval mooooc slyset(cist:) napis to pls do toho fora reklamace pomoc jeste jednou at se to tam rozjede:-) diky

          0 0
    • Kotěnočkin  

      Ty joudo, kolik těch Sugarů jsi jezdil, nebo aspoň viděl, se podívej na nějaká fóra ve světě, kolik jich komu praskloa zkušenosti s nima. To je jak o pár příspěvků výše, znám někoho, jehož brácha viděl, že někdo umí telefonovat.....

      0 0
    • waldi  

      Zdravím. Taky se přidávám. Zatím jsem si od Authora koupil dvě věci. Košík na láhev-zatím funguje (ono co se dá na kusu drátu zkazit, že?). Druhá je hustilka. Ta nefunguje jak a má a zpět mi to zvít nechtějí. Už od Authora ani šroubek!

      0 0
      • lempl  

        no tak ja mel 3 kosiky a vsechy praskly ve svaru!!!

        0 0
        • vlk  

          jo klasické košíky praskaj pořád a nezáleží moc na značce.Já si nechal sehnat od kamošů GT košík z titanu.Taky jsem koukal na tu cenu.Ale ten jako jediný nepraskl.A to ho vozím skoro 10 let.Akorát kolo se už změnilo tak se barevně moc nehodí.Ale čert to vem.Hlavně že drží.Teď jsem kokal na ty košíky elite jsou jakoby vylisované splechu a taky nevypadají špatně.Akorát jsou dost drahé.Když tak nadtím, přemýšlím, to co stál ten můj titanový v 94 dnes stojí skoro obyč hliníkový.

          0 0
          • TinkTink  

            od doby co vozim kosiky Specialized, tak mi zadny nepraskl…i kdyz to uz tedka nak prilis nepouzivam :)

            0 0
            • cabbage  

              taky mi praskaly kosiky ve svaru a pak sem koupil racer bez svaru a drzi

              0 0
        • ravo  

          To už normálně začíná být nudný. Je třeba položit otázku jinak – je něco, co ti ještě neprasklo:-))) ?

          0 0
    • foxhound  

      Mi author Sovereign pro 01 praskl taky u stredove osy a zadni stavby. Jeste mam na to ale 2 mesice zaruku…

      0 0
      • sharkcom  

        Se mi líbí ta reklama na maximální servis u authora na zadní stránce posledního vela…

        0 0
        • cabbage  

          je jí potreba, Lempl po kazde vyjizdce kouká co bude reklamovat a vzdy se neco najde:-)

          0 0
          • lempl  

            to neni k smichu , neni to prdel t, to je vec k zamysleni!!!! vono to umi jen praskat? pretlakovavat se a davaj tam veci rovnou na …(viz muj orech…) a ani si nemam cas zajezdi pac je to kolo furt v servisu, pak ho mam je tejden hnusne, jedu se projet a je znova v reklamaci!!!!

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.