Slicky na bika 1,0"-1,5"-poraďte prosim

79 nepřečtených
  • jimmy63

    Ahoj,na jaro bych si chtěl koupit nějaký výhradně silniční pláště na bika..zatim sem koukal na WTB Slickosaurus,nebo Maxis Xenith.Máte někdo zkušenosti s takovejhlema pláštěma??Dopo­ručíte mi nějaký za rozumnou cenu??Díky moc!!

    0 0
    • ananas  

      já osobně používám na bika na silnici Ritchey Tom Slick Comp 1,4" mám je docela krátce ale zatím jsem spokojen, zdá se že by nějaký ten km by mohly vydržet, na www.koloshop.cz je mají za 410,–, což se mi zdá docela přijatelná cena

      0 0
    • jonti  

      ani jedny z tychto nepoznam, radsej si kup 1,5 pokial nemienis jazdit iba po dobrych cestach, ide to aj tak velmi rychlo. A s 1,5 mozes ist startovat aj na XC preteky.

      0 0
    • Volf  

      Úzký pláště ti z bika silničku neudělaj. Z vlastní zkušenosti ti můžu poradit Maxxis Wormdrive a pokud je nafoukáš na max. povolenej tlak tak bude valivej odpor velmi podobnej s úzkým pláštěm, bude pohodlnější, pojedeš po silnici jak dráha a můžeš na nich i mimo silnici.

      0 0
      • Daf  

        Presne tak. S uzkejma plastema se da jezdit jen po silnici. Kolo se chova uplne jinak pri brzdeni a zataceni a to je z pocatku dost neprijemne. Rozhodne nebudes jezdit prumery jako na silnicce. Co je pomerne dost poznat tak je to jen vyraznejsi odlehceni kola. Podle me to reseni prinasi spis vic nevyhod nez vyhod.

        0 0
    • 123  

      Chces-li „vyhradne silnicni plaste“, predpokladam, ze budes jezdit „vyhradne“ po silnici. Potom samozrejme nema smysl zadny kompromis ve forme semislicku nebo slicku 1.5" jak radi kolegove nad mym prispevkem. Take jsem tak zacal, postupne vyhazoval a rozdaval silnejsi plaste kamaradum a skoncil nakonec u 1.1" (ted z hlavy si nejsem jist, zda-li je to Hutchinson nebo Ritchey) uplne hladkych slicku – rozdil oproti 1.5" je poznat. Samozrejme je to porad horske kolo, posed zustal nezmenen, ale uz to konecne trochu jede. Mam na tom najeto par tisic vcetne nekolika dlouhych strek pres 250 km a pohoda. Rozbitych silnic se rozhodne bat nemusis, prece jenom to vydrzi vic nez silnicka. A pohodli? samozrejme to neni jak na mechu, ale opet lepsi nez na silnicce. Mimochodem: zatim jsem nemel se slickem zadny defekt. Typy, ktere uvadis, neznam, ale predpokladam, ze u slicku nemajicich vzorek nebude mezi vyrobci zase takovy rozdil. Mozna bych jenom doporucil plast z tvrdci gumy.

      0 0
      • Volf  

        Kompromis je již používání 26 palcových kol na silnici. A taky jsem měl na bikovi nasazený snad nějaký 1 palcový pláště a tak jsem si to dovolil porovnat.

        0 0
        • jimmy63  

          kamarád si pořídil 1,0 maxisy a nemůže si je vynachválit..do­konce na mtb teď jezdí i s ostatníma klukama co jezdí na silničce na švihy,takže se dneska pudu po něčem takovym kouknout..plánuju na tom jezdit ne na silnici!!

          0 0
          • rasto  

            nejsou pro 1,0’’ plaste potrebne nove, uzsi duse?

            0 0
            • biker007  

              sou, pasuje tam treba ritchey 1.25–1,5, nebo swchwalbe stejneho rozmeru.

              0 0
          • omar  

            maxxis nema 26×1,0 jedine 26×1,5 Xenith Road

            0 0
    • Tomcat  

      Maxxis Hookworm

      0 0
      • fousac  

        :-D

        0 0
        • Tomcat  

          Náhodou je to pneumatika kterou jen tak meprorazíš a drží i v terénu ikdyž to je silniční slick. Nedáme na ni dopustit.

          0 0
          • fousac  

            me se taky moc libi.. o tom neni zadna… ;)

            spis jestli se bude jimmy63mu libit plast, co ma 2,5" a 1250g (udaje vyrobce)… :))) no ale zase kdyz to po silnici rozjedes, tak uz to nezastavis… :-DDD

            0 0
          • jimmy63  

            nojo,jenze to je tusim 1,9 ne??na takovy jezdeni mam doma sjety minotaury a ty mi poslouzi jako semislicky:)!!chtel bych neco na jaro vyhradne na najizdeni na silnici..

            0 0
    • Mulder  

      Test na Maxxis wormdrive je na http://www.bajk.cz/…a/clanek.asp?…

      0 0
      • fousek  

        ja nevim wormdrivy sem mel a klouzou jako prase a valivej odpor maj taky dost velkej, vlastne jeste je mam nekde v garazi

        0 0
        • Volf  

          Pokud majpodle tebe Wormdrive velkej valivej odpor, tak buď je srovnáváš s galuskou a nebo jsi na nich nikdy nejel.

          0 0
          • fousek  

            no srovnavam je s pologaluskou na silnicce:-), navic sem je mel na celoperu (to je zvrhlost co?)

            0 0
    • MARIN  

      Ja najizdim kilometry hlavne na RitcheyTomSlick 26×1 v dratovem provedeni – neco jsem daval do recenzi.

      0 0
      • xo  

        mam moznost kupit slick Hutchinson Air light 1.0 za dobru cenu. chcem sa spytat, neexistuje nejaka naplast alebo sposob, ako zabranit castym defektom? popripade hrubsia dusa s rozmerom 26×1.0.

        0 0
        • MARIN  

          Jestli s tim budes jezdit jen po asfaltu tak to vubec neres.

          0 0
    • sraldo lattrinny  

      Ritchey Innovader 2.0 ty jsou i na lehčí terén nebo Continental SportContact 1.6 a 1.3 ty jsou jenom na silnici a můžeš se směle honit s žiletkama.

      0 0
    • pvacek  

      Již 2 sezony používám Hutchinson Top Slick Gold. Šíře 1,2 palce. Zcela hladké. Max. tlak 6 barů. Na krajích má proužky silici. Naprostá spokojenost.

      0 0
      • xo  

        ako je to s nazuvanim na raf? je to tazsie ako s normalnymi plastami.(berem dratenu verziu)

        0 0
        • pvacek  

          Mám drátovou verzi. Obouvání je zcela standardní – žádný problém. Není potřeba se toho nijak bát. Tedy pokud to nepotřebujete měnit každý týden, ale máte to třeba na část zimní přípravu. Pokud to chcete měnit hodně často, tak doporučuji 2 páry kol a měnit celá kola.

          0 0
    • rasto  

      nejak muj dotaz zapadl ;-) nejsou pro 1,0’’ plaste potrebne nove, uzsi duse?

      0 0
      • sraldo lattrinny  

        Používám duše 1 – 1,25 ale v pohodě tam nacpu standardní aniž by to jakkoli házelo.

        0 0
      • MARIN  

        Ze zacatku, kdyz jsem jeste nemem uzke duse narval jsem do 26×1 dusi 26×1,75 ale mit defekt v zime tak asi zmrznu. Ted vozim v 1" plasti duse Schwalbe 26×1,25

        0 0
    • Petr_67  

      Já měl na biku Maxxis Worm Drive a byly super. Na cestu i do suchého terénu. Ted budu mít nového krose a na něm budou Maxxis Over Drive, tak jsem zvědav.

      0 0
    • Jenca  

      zdravim tak nez jsem vytvoril topic na stejne tema pouzil jsem vyhledavani a nalezl tuto diskuzi ktara me zajimala

      ale co jsem nenasel a co me jeste zajima je na jak siroky rafek se daji pouzit tyto 1 a 1,2 palcove plaste.

      diky

      0 0
    • Vilém  

      Na jednom biku mam WTB Slickosaurus a spokojenost.Jsou levny,kdyz je nafoukam na 75–80psi tak to pekne maze.Parkrat jsem s nima jel i mimo zpevnene cesty a pokud neni mokro,tak se na nich da kupodivu jezdit i v terenu.Je vsak treba trosku predvidat a nebrzdit na posledni chvili,coz mi nedela problemy,protoze tam mam neprilis brzdici cantilevery s cyklocrossovejma pakama:)

      0 0
    • jecnak  

      Schwalbe Mrathon Slick 1,3. Hlavne vyborny vlastnosti v zatackach a dobra odolnost proti defektum (i kdyz ted jsem dva mel, ale zas po nejaky 4–5000…)

      0 0
      • SNAIL  

        Souhlasím, byl jsem s nima velice spokojenej a defekt jsem neměl žádný (jsou to myslím 1,35). Valivý odpor minimální a drží opravdu dobře,

        0 0
        • jecnak  

          Jj zvlastk, kdyz se do nich narve 100 psu.

          0 0
          • SNAIL  

            Maximim povolených je myslím 95, takže je to pak opravdu super

            0 0
          • Vilém  

            Jen bacha na probrzdeny rafky pri techto tlacich:)Kamos takhle jednou nafoukal a jak se rozjel tak po 20m rana jako blazen a rafek byl roztrzenej:(

            0 0
            • RUMcajs  

              Pche, to nic není! Ja jednou foukal nějakou 2,5" sjezdovou Tiogu z hasicího přístroje.

              Nějak jsem tu pidisekundu neodhadnul a dal tam moc.

              Rána jaxvině, kusy pláště všude možně po pokoji a ve dveřích mamka a já ani kámoš jsme ji neslyšeli, ale už za půl minuty jsme začali chápat :-)

              0 0
      • jecnak  

        Tak dneska po nejakejch 8–10k km mi vzadu praskla tkanina v kodu plaste. Zrejme se nanich podepsaly kvalitni ceske silnice. Zitra jdu pro koupit totez.

        Kdyz tak nejak zpetne hodnotim, tak musim konstatovat, ze muj prispevek vyse sedi. Vynikajici vlastnosti v zatackach, kde si nechaji libit i slusne naklony a to i za mokra, dlouha zivotnost. Jen tech defektu bylo ted dost, holt po krajnicich se vali spousta bordelu.

        0 0
    • Santus  

      V novym roce se budu pokouset najet neco na silnici a proto sem koupil Rubena Flash 1.5, cena neco mezi 100–200kc.

      0 0
    • Mofo  

      Jsem rád, že sem našel thread, kde se řeší slicky na bika, taky o nějakých uvažuju, objevil sem Ritchey 1.0, docela mě lákají, ale mám strach, abych se na tom někde nezabil, resp. mám trochu obavu z jízdních vlastností… Máte někdo něco podobného?

      0 0
      • cabbage  

        jezdi po asfaltu a davej bacha na sterk, pisek a pod, taky je problem pokud prsi- hur to drzi oproti normalnim plastum, jinak jsou slicky celkem v klidu.

        0 0
      • orca  

        Mám asi 1/2 roku Ritchey 1,5" a nemohu si vynachválit od Listopadu na nich drandím a fše je OK … Teda pokud s tím chceš jezdit po silnici je fše v naprostém pořádku – mírnej terém možná, ALE vlhko v terénu bude asi kamikadze… Akorát budeš za exota , já alespoň nikoho neviděl na slikách na biku a momentálně potkávám hafo bikerů jak se prohánějí v „balonech“ po silnici… :-)

        0 0
      • MARIN  

        Jezdil jsem ty Ritchey 1" nekolik lezt a zadny problem jsem nemel. Vyrazna zmena v chovani kola neni znat. Navic se na tech slickach da daleko vic klopit v zatackach. Ted zkousim nejake Kendy Kontender 26×1 za 200,– zatim na nich mam 1000km a bez problemu.

        0 0
      • Daf  

        Jizdni vlastnosti na silnici se zlepsi, ale musis trochu zmenit navyky pri brzdeni davat bacha na sterk , koleje a diry na silnici stejne jako na silnicce. Kazdopadne nepocitej s tim ze budes vyrazne rychlejsi nez na sirokejch slickach pokud si teda spravne zmenis obvod na computeru :) Nejsem priznivcem tohoto reseni nezrychli te to akorat musis casteji prehazovat plaste coz me nebavi :)

        0 0
    • omar  

      vozil sem 1" od contiku a parada

      0 0
    • Quake 9.0  

      Tak si nech vyplést 28" kola se silničníma pláštěma na MTB nábách. Řekl bych, že by to bylo dobré řešení. Vím, že se to do vidlic normálně vešlo a právě proto, že máš kotoučovky by to neměl bejt už vůbec problém. Snad jen finance. Nadruhou stranu řezouvat stále pláště Tě stejně omrzí. Nehledě na to, že ty převody MTB s 26" kolama a úzkýma pláštěma… …prostě na nejtěžší převod vyjedeš všechno.

      0 0
      • nadrazak 2  

        zdar,vozil jsem tři sezony pneu maxxis xenith 1,5"kevlar(380g-realná hmotnost).životnost super,vydržely cca 11000km.defekty byly jen tři,z toho jednou velký střep a ocelová špona.šel bych do nich znovu,leč jsem ale koupil silničku tak neni duvod.jezdili jsme na nich skoro všichni z týmu a průmery přes 30km/h nebyl žádný problém.drátová verze je stejná.jen asi o 20g těžší.cena 390,– a 590,–.viz.aspire.

        0 0
    • dzabo  

      ja mam na leto kendy slick 1.5" za 210sk a su z dost tvrdej zmesi takze vydrzia strasne vela a pri smyku aj efektne piskaju (v meste dost dobra vyhoda, ludia odskakuju lebo si myslia ze to za nimi smykuje auto :), ak si niekto mysli ze s takymito plastami sa do terenu neda je na velkom omyle, len raz som mal s nimi problemy ale to bolo totalne blato kde si neporadili takmer ani normalne plaste, na ceste je to totalna pohoda ides ako po masle a v terene si akurat musis lepsie vyberat stopu, to bola moja najlepsia kupa

      0 0
      • jecnak  

        Tohle jsou naprosty prisery. Nejedou a nedrzi v zatackach, v mokru jsou na zabiti. Jsem rad, ze jsem se jich zbavil.

        0 0
        • dzabo  

          nemozem s tebou suhlasit, hlavne na mokrej ceste drzia lepsie ako tiogy

          0 0
          • jecnak  

            Jestli to srovnavas s MTB plastema, tak to jo.

            0 0
          • SNAIL  

            Já jsem tyhle pláště píchnul 2× i na trenažéru. Nechápu jak se to mohlo stát, ale stalo :-)

            0 0
      • ehvie  

        Tak presne tento plast mi pred par dnami rupol. A to tak, ze som ho nahustil na maximalny doporuceny tlak a isiel jazdit. Po cca 20 km citim ze mi hadze zadnou stavbou. Zastavim, skontrolujem vyplet, rafik isiel rovno. Pozrem blizsie a na cca 10 cm stredova drazka uchadzala asi 5 mm dolava. Tak som kupil nejake 1,5" cheng-shi od Authora a je to daleko lepsie.

        0 0
    • Vymi  

      ja mam ted ty maxis xenith 1,5" a jsem s nimi opravdu spokojen… cena 180,– pres znameho.. :-))) Doporucuji…

      0 0
      • dav33  

        To jsi nemoh říct , já vůl je koupil před měsícem v šele za 390.....Jinak taky spokojenost na cestě…

        0 0
        • Vymi  

          zdarec… to vis to jsem je jeste neznal… :-)) ty plaste… ale opravdu pohoda… nejel by si se mnou chribskou 50?

          0 0
          • dav33  

            kdy ? ať to nemusím hledat…viděl jsem tě přihlášeného na dlouhé šele , to už máš tolik najeto ? vždyť na helfu byl ještě minulý týden sníh.

            0 0
            • Vymi  

              no po silnici se da jezdit ne a technika se ti jen tak nevytrati.. :-))) jede se to ted 15.dubna… sobota ale pocitej s tim ze tam bude MARAST… najeto mam tak 100KM… s novym koleckem… tedy spise seskladanym…

              0 0
              • dav33  

                No to jsme na tom stejně , a mám pocit , že to je trochu málo na nějaké závodění. Pojď vyjet někdy příští týden , tel i mail máš.A asi stále po cestě , když vidím to počasí…

                0 0
                • Vymi  

                  no vsak jeste na to mam 14 dni… :-))) abych neco najel… priti tyden urcite jak pujdu na kolo bych dal vedet… tel i mail porad stejnej…

                  0 0
    • nadrazak 2  

      jo xenith je top.jel jsem na něm i silnicní beskyd-tour 200km a kámoš taky,ten dojel na cca 30.místě.sem tam jsme na tom hrotili i lehčí terén.moja na nich objela vloni jizerky cca 450km a v pohodě.samoz­řejmmě mluvím o suchém terénu.jinak jsem na nich najížděl objemy i přes 200km a průměrem kolem 30km/h.ale na jaro do bordelu mám authory 1,5".ty mám snad už páty rok.na těch jsem jel nejvíc 415km za weekend do jeseníků a zpět.

      0 0
    • nadrazak 2  

      joo a kdysi jsem vozil maxxis 1",na těch to fičelo,ale kola byly nehorázně tvrdé a navíc chyběly těžké převody.podle mně je optimum 1,5",je to pohodlné,dobře to sedí i převody jsou dostačující.navíc do 1" to chce tenké duše.taky jsem zvažoval i kombinaci 28" silničních kol+adaptery na "v"brzdy mavic,ale nakonec jsem to zavrhl a koupil silničku.

      0 0
    • rasto  

      ja koupil schwalby sliky 1,5. narval jsem do nich klasicke duse. mam je namontovane od nedele 26.3.06, bohuzel do dneska (ctv 29.3.) jsem nemel sanci (z.urvene pocasi!!) je vyzkouset :-/ ale uz se na ne tesim :-)

      0 0
      • hanz  

        uplně stejný pláště a stejný duše :-)) s tím rozdílem že na tom mám už najeto asi 30km…nečekej zázraky, lepší to je ale hlavně asi díky malému valivému odporu. já to narval na fula tak je to jak pěst na oko ale aspon něco nalítám než bude v lese možno.

        0 0
    • Lone1  

      Jak tady někdo správně pronesl,silničku tím neuděláš.Ale existují důvody,proč někdo tyhle hybridy staví.Třeba proto,když vlezu na silničku,tak to pode mnou praskne.Jezdil jsem palcové pláště Ritchey,Maxxis.Po ujetí 1000 km,už měly o půl palce větší šířku,jak povolil kord.Nyní mám slicky Continental,drží perfektně.Ale budeš muset řešit další problém,to jsou převody.Jelikož se zmenší obvod kola,doporučuju talíř 50 zubů.Ještě existuje další varianta,aby jsi nemusel řešit převody.Do bikového rámu se úplně v pohodě vlezou 28palců kola s galuskou.Tuhle možnost můžeš využít pouze,pokud máš kotoučové brzdy.Protože véčka by jsi měl mimo ráfek.Šupajdí to pěkně.

      0 0
      • MARIN  

        Co porad nekteri mate s tema prevodama? Na najizdeni kilometru po silnici uz pouzivam snad 5let plaste 26×1 a jezdim se silnicarema a problem s prevodama (mam 44/29nebo46/34/24 a 32/11) mam jen z kopce kdyz zalehnou a opravdu chteji ujet.

        0 0
      • orca  

        Chybějí převody ??? prosimtě jakou rychlostí najíždíš km ?? Mám bohatou rezervu … a s kopce přeci jenom to nechám..

        0 0
    • vitan  

      mel jsem 1,1 a tedka mam 1,5 slicka, totalne hladky…bez zadneho vzorku nebo drazek…a uz bych nemenil za tenci, protoze pohodli je absolutne o tridu vis a valivy odpor je stejny…

      0 0
    • jecnak  

      Nevidel jste ted nekdo v Praze nejaky slicky na MTB – co nejuzsi. Vcera jsem byl v Bikeranch a Maratony nemaj…

      0 0
      • rasto  

        v dejvicich, ted si nevzpomentu na nazev obchodu :-/ mezi M hradcanska a dejvicka, schwalbe 1,5 a dalsi asi 3 typy slicku.

        0 0
      • Honzas  

        kouknul bych se, kde prodavaj Ritchey, jestli nemaj Tom slick. Ja ho kupoval v bikeexpertu, ale uz je to dost dlouho.

        0 0
      • jecnak  

        Nako v cyklopocerni­ce.cz/ za 550 Marathon Slick.

        0 0
    • Mofo  

      Včera sem viděl v Olomouci u Kaňkovského nějaké slicky CSC 1.4, stály necelé dvě kila, máte je někdo?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.