• lubos

    Mam dotaz .. lze namontovat, a s uspechem pouzivat Shimano, nebo SRAM razeni na MtB , pricemz presmykac a prehazka jsou Campagnolo ( ta karbonova verze) ?

    0 0
    • djano  

      Teoreticky by to malo ist, ale verzia pre trojprevodnik. Vpredu je rozostup medzi pilami rovnaky – mam Campa kluky + LX radenie a presmyk, vzadu som to neskusal ale mam pocit ze som to niekedy preveroval. (A zrejme vies ze SRAM nie ESP.)

      Ides znizovat hmotnost ? :-)))

      0 0
      • lubos  

        Ano, jasne musi byt trojprevodnikova. Toto som pocital ze asi pojde spravit. Otazka je hlavne prehazovacka. Hmotnost zatial nepotrebujem znizovat, ale nahodou som kedysi na toto nadabil, a zaujalo ma to nesmierne svojim dizajnom. Velmi sa mi to paci. To som ale este nevedel, ze ide o Campagnolo, takze som to kadetade hladal az som zistil, ze nie je MtB :) Vaha je inac dost dobra, tusim 57g presmykac a nejakych 160g prehazka ? Ale neviem cenu .. iste bude dost mastna. A otazka je, ci to ma moznost aj objimky na hrubsie sedlove trubky. Ak by sa to dalo, a nestalo by to strasne peniaze, tak by som s tym zacal uvazovat do buducnosti.

        0 0
        • Gatier  

          To si pis ze robia aj na vacsie priemery viz Klein… S tym dlhym ramienkom zas ale taka lahka nebude.Pevna mozno tiez nie. A ani to bohvieako nevyzera cestna na MTB. Ale pozornost budit budes, ak Ti o to ide. A co sa tyka kompaktibility tak by to malo ist. Popr.sa niekoho spytaj ci pouziva cest.dualy s Campou.

          0 0
          • lubos  

            Hmm, no mne osobne sa dost pacia. Cenu ciste nahodou nevies ? Orientacne. Btw, nejde mi o budenie pozornosti :) Chcem nieco, co

            1. je lahke az najlahsie :)
            2. sa mi paci (samozrejme nevylucujem, ze v relae sa mi postoj zmeni :(
            3. vydrzi dlho
            4. co sa tyka radenia sa mi pripadne aj zlepsi.
            5. aby sa to nemuselo stale servisovat a cistit.
            0 0
            • blue  

              se obavam, ze nejsi urcite prvni, koho tohle napadlo a ze to jiste nekdo uz vyzkousel… a jak to s tema pozadavkama podle tvych bodu dopadlo, to jiste dokazuje mizive rozsireni tyhle kombinace pohonu mezi bikerama

              0 0
              • lubos  

                Jiste, tomu verim, ale jak spravne poznamenal gatier, treba se to tak moc nelibi, a treba to stoji prilis moc na to, aby to melo smysl. Ale kdyz campagnolo presmykac muze vazit 57g, enchapu proc Shimano vazi 130g.

                0 0
                • ravo  

                  Možná proto, že nešetrná jízda v terému vyžaduje robustnější komponenty…

                  0 0
                  • lubos  

                    Hmm, clovek by rekl, ze tu prehazku a presmykac mlatim koreny do hlavy. Ale tak to neni :)

                    0 0
                    • blue  

                      ono asi nejde jen o hrubsi zachazeni s bikem, ale i o horsi podminky pri jizde na biku obecne… na silnici se precijen tak casto nesetkas s blatem, odlitavajicim kamenim a vetvema, piskem a podobne… pokud teda nejezdis na biku po silnici :-)))

                      0 0
                      • lubos  

                        Jasny. To je fakt. Hmm, ale kdyz SRAM dela prehazky z plastu … no, asi to bude chtit vyskouset. No, mozna se k tomu nekdyh dostanu.

                        0 0
              • Moah  

                Melo by to jit, na light-bikes.com to tak v nekterych pripadech je (jestli jsem dobre pochopil, ze chces mtb razeni a silnicni presmyk). Jinak hmotnost je 71g, tech 59g bude asi bez objimky a zadni menic ma 185g s kratkou kleci.

                0 0
            • Pá-dlista1  

              Campa record stoji ciste orientacne:

              Prehazovacka: 7571Kc
              Presmykac: 2959Kc

              http://www.sirer.cz/…o/record.htm

              0 0
        • djano  

          Hmotnosti Campa udava 94g/195g (dlhe ramienko). Ak mas na mysli Chorus, tam je to o nieco tazsie. Ceny boli myslim vo VELO 2/2004 – porovnanie Dura Ace vs Record. Co sa tyka objimky : Ø 28.6 – 32 – 35 mm. Je to na ich stranke.

          0 0
    • DyEm  

      přesmyk jo, přehazka ne, ale 100% to nevím :)

      0 0
      • Gatier  

        Tak si kup X0 od Sramu. Cenovo to vychadza mozno aj lepsie. Nemyslim, ze by to fungovalo lepsie, aj ked vsetko je mozne. A co sa tyka pevnosti tak tiez neviem…

        0 0
        • Siddha  

          Ja si jako campagnolista silnicar myslim, ze na silnic je to jednoznacna volba, prehazka a cela sada Veloce mi uz neco zkusila a radi po 4 sezonach jako nova. Ale na bika? Problemy tam budou s rozmerama, prevodama…, drahy to je… radeji SRAM kdyz ne shitmano.

          Tazke souhlas s Gatierem

          0 0
        • lubos  

          Mam dojem, ze X0 je drazsi … ale asi ne o moc. Zato vaha je ale mam dojem vetsi u X0. A spis se mi libila ta campa. Ovsem ono to za tech par gramu moc nestoji, kdyz je tady ta otazka vydrze a pripadnych problemu. To spis dam dolu mozna i zo 30g tim, ze bych vymenil to raminku o Shimana za nejaky plast.

          0 0
    •  

      Jen počkej, Zající!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.