• stip1978

  Mám kliky Campy Veloce 9sp. na čtyřhran je to trojpřevosník. K tomu osu značenou jako Campagnolo 1,37×24 T.P.I. domeček je 68mm. Jinak to nijak značené není, jenom ještě misky left a right a utahovací moment 7Nm. max. Problém je v tom, že se mi nedaří ty kliky nasadit na ten čtyřhran aby to na sebe sedlo. Asi tak 5mm schází. Klika je daleko od misky a dál už si nesedne. Vím, že Campa má jiný čtyřhran než Shimano, ale tady ta osa i kliky jsou oboje Campy a stejně to nejde. Kde je chyba?

  • kubad  

   A nekoupil SIS míč dlouhou osu?

  • pee.tr  

   Kliky a střed jsi kupoval nějak v sadě nebo jsi přesvědčen, že k sobě oba díly patří? Pokud vím, tak ne každé kliky musí nutně ideálně sednout na každý čtyřhran co se týče odsazení od středu. Aspoň takto mi to bylo kdysi v obchodě sděleno a i proto jsem tehdy měnil kromě klik i celý střed i přesto, že byl OK.

   • stip1978  

    Kupoval jsem to kdysi v sadě, ale bylo to na aukru, takže bez záruky že je to komplet tak jak má být. Měním Campy Veloce za původní kliky Sachs se složením SKF a osa je v obou případech stejně dlouhá, asi 114mm. Je pravda, že ty kliky Sachs mají pochopitelně jiný tvar než ty Campy a v uložení jsou celkově tlustší.

  • hasbro  

   Ta čísla znamenají jen BSA anglický závit (druhou variantou je italský). Pokud máš namontované středové složení do rámu bez problémů bez vůle, dotažené misky a akorát na nasazených klikách máš pocit, že jsou málo nasazené, tak pokud jsou na ose nasazené až tam, kde končí ploška a osa se začíná zvedat do kulatého průměru, tak je všechno ok, i když osa není při kontrole pohledem v otvoru středu unašeče klik až skoro venku. Taky mám ty kliky a i střed a pokud je oboje Campa, tak je omyl vpodstatě vyloučen (vždy zkosení 4-hranu ISO). Délka osy se na tyhle 3-převodníkový kliky dělala 110mm (pro rámy se sedlovou trubkou 28,6mm) nebo 115,5mm (pro větší průměry) ale i pro ten 28,6mm se dá použít ta delší osa.

   Osa vypadá asi takhle: http://carbonbased.biz/…1–738940.JPG

   Takže pokud vše dotahneš, nikde nic nevaklá, klika se na středu neuvolňuje a je bez vůle směrem k rámu, tak je to OK.

   http://www.campagnolo-sirer.cz/…DOVA_OSA.pdf

  • Tina  

   4hranné osy sa robili v dvoch prevedenia. Rozmer 4 hranu ISO alebo JIS. Oba majú trochu iné skosenie. Zisti si aký štvorhran majú tvoje kľuky a aký osa. Podľa posisu sa mi zdá, že máš osu JIS. Kľuky Campa sa vyrábali na ISO.

  • JSt  

   to je vporadku. na jis osu iso kliky zajedou o tech bratru 5mm min. ;-)

   • Vilém  

    A delaly se campa osy s JIS ukosem?

    • JSt  

     to nevim. ale udaje, ktere pise, se tykaji pouze zavitu misek a sirky domku. o ose nepise nic. klidne to muze byt osa jineho vyrobce v campa miskach. ;-)

  • Jakobo  

   Ty, ja jsem zil taky dlouho v domeni, ze osa je definovana jen delkou. Jenze krome toho je dulezity i pomer leva prava strana takze pro osu 122.5 mm mas nekolik ruznych os. Pokud mas spravny ukos tedy pro Campa kliky, tak to muze byt ten duvod.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse